OMGEVING Stroopers op zee VRIJDAG 21 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het zijn thans dc overgangswcken van de oude naar de nieuwe producten. Dit kan in een vlug tempo gebeuren, het kan ook eenigen tijd duren. Dc weersomstandighe den spelen hiefin een grooten rol. Hoe vlug het kan gaan heeft men rond de Paaschdagen kunnen constateeren, toen enkele dagen abnormaal mooi weer den groei zoo abnormaal bevorderden, dat het leek of wc ip eens in den zomer zaten. Dc volgende dagen hebben het weer anders laten zien. Maar intusschen had de aan voer van jonge groente van den kouden grond een aanvang genomen, maar de prijzen waren niet bemoedigend. De no- teerihg voor Radijs kon deze dagen niet hooger komen dan 1.452.35 per 100 bos. Dat is voor dit product in dezen tijd te weinig. Met de Spinazie ging het aanvan kelijk redelijk, doch zooals bij Spinazie ge bruikelijk is, niet zoodra is de aanvoer van eenige beleekenis, of de daling is daar. Aanvankelijk van 5.60 tot f 8.— per 100 K.G., liep de prijs al spoedig naar 2.50— 4.40 per 100 K.G. En de verwachtingen zijn verre van gunstig. Rabarber kon goed geplaatst worden voor 4.30 tot f 5.per 100 bos. De winterproducten bleven goed gevraagd al was er ook een daling te be speuren. Witlof was erg duur, noteerde van ƒ18.50 tot 23.— per 100 K.G. Een prijs om jaloersch op te worden. Het arti kel waspeen kon ook steeds goed geplaatst worden tegen beste prijzen. De laatste da gen was er een daling te constateeren. Aanvankelijk voor ƒ2.20 tot ƒ3.10 per kist, liep deze terug naar f 1.25 tot 2.20 per kist van 20 K.G .Vorig jaar was dit tot 4 por kist. Kroten gingen voor 0.35 tot 0 60 per 20 K.G. Mindere kwaliteit bracht het niet verder dan 0.200.25. Vermelden we ten slotte nog, dat dc vroege aardappelen nu flink den grond uit komen. Nachtvorsten kunnen dus niet meer geplaatst worden! LISSE ORANJE-COMITE. Afscheid voorzitter dr. Marcus, Bloemencorso op den verjaardag van H. K. II. Prinses Juliana. Het Oranje-comité kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van dr. H. A. iMarcus. De burgemeester jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel woonde eveneens de 'vergadering bij. Nadat de voorzitter de heeren welkom (had geheeten, stelde hij aan de orde een voorstel om de vergadering van H. K. H. Prinses Juliana te vieren met een groot bloemencorso. In verband met de omstan digheid, dat de verjaardag van de Prinses op Zondag valt, zou de viering er van daags te voren en wol op 7aterdag 29 April moeten plaats hebben. Algemeen was men van meening, dat er voldoende animo voor een bloemencorso op dien dag zou be staan. Het dagelijksch bestuur werd ge machtigd de voorbereidende werkzaamhe den met spoed ter hand te nemen. Het ligt in de bedoeling een bloemen-corsco te or- ganiseeren voor de jeugd, d.w.z. de jeugd vanaf den leerplichtigen leeftijd en wel met versierde fietsen, auto-peds, poppen wagens. vliegende Hollanders e.d., alsme de voor de auto-bezitters. Beide onderdee- len van het bloemencorso zullen door af zonderlijke sub-comité's worden georgani seerd. Aan de autobezitters zal per circu laire een uitnoodiging worden gezonden aan het bloemen-corso deel te nemen. Uiterlijk 25 April a s. zouden de berich ten van deelname in het bezit van het Oranjé-comité moeten zijn. Nadat de besprekingen hieromtrent wa ren geëindigd, nam de voorzitter dr. H. A. Marcus wegens zijn vertrek naar elders afscheid als voorzitter van het comité. Met buitengewoon veel genoegen, aldus dr. Marcus, had hij thans bijna 3 jaren het voorzitterschap bekleed. Aan de prettige samenwerking schrijft hij het toe, dat de feesten, die er werden georganiseerd, steeds zoo uitstekend jijn geslaagd. Tot groote voldoening stemt het hem te kun nen mededeelen. dat ir. K. Vol kers z be reid gevonden is zijn taak bver te ne men. Den burgemeester doet het genoegen het eerste het woord tot den heer Volkersz te kunnen Tichten. Hij moest er van over tuigd zijn. dat de heer Volkersz de aange wezen persoon voor het voorzitterschap van het comité was, en het heeft hem dan ook bijzonder verheugd, dat de heer H. Vc.lkersz de functie van voorzitter heeft willen aanvaarden. De burgemeester kan den heer Volkersz dc verzekering geven, dat hij het voorzitterschap met veel ge noegen zal waarnemen. De heer Volkersz zegt dank voor de keuze en het in hem gestelde vertrouwen bij het aanvaarden van de taak, die dr. Marcus zoo voorbeeldig heeft volbracht. Het aanzoek van den burgemeester om het voorzitterschap op zich te willen nemen heeft spreker zeer op prijs gesteld. Hij spreekt de hoop uit, de taak die hem is op gelegd naar behooren te kunnen volbren gen. Niet het beleid van den voorzitter, maar de samenwerking der leden ziet hij als de voornaamste zaak. De lieer J. Veldhuijzen van Zanten heet den heer Volkersz namens alle leden har telijk welkom in het Oranje-Comité. U bent, aldus de heer Veldhuijzen van Zan- it-n, voor de meesten van ons geen onbe kende, integendeel, juist omdat de meesten van ons zeer goed weten wie de heer Vol- 1 ersz is, heerschte er groote vreugde in hst comité toen werd vernomen, dat u zich 1 had verklaard het voorzitterschap van het comité te aanvaarden. Wij allen willen u onze volle medewerking toezeggen en in de toekomst onze beste krachten aan 't comité geven. Zooals wij eenigszins on der de eminente leiding van onzen schei denden voorzitter hebben gearbeid, zoo willen wij ook gaarne het mooie werk van het Oranje-comité voortzetten onder uwe leiding. Moge het Oranje-Comité der ge meente Lisse de Lissenaren nog dikwijls uitnoodigen om gezamenlijk uiting te ge ven aan onze groote liefde voor ons Vor stenhuis en voor ons Vaderland. Moge het Oranje-Comité in staat zijn in de toekomst nog vele Oranjefeesten te organiseeren, die uitvallen naar de tevredenheid van de geheele bevolking. Gemeenteraad. Aan de hand van de cijfers der verkiezing van leden van de Provinciale Staten hebben wij nagegaan hoe de vertegenwoordiging in den ge meenteraad er uit zou zien. Gerekend heb ben wij dat de R.-K. 8 zetels, de Chr. H. en A.-R., indien zij evenals vorige maal gezamenlijk uitkomen, met een lijst, 4 ze tels en de St. Geref. Partij een zetel winst zouden boeken. Hierbij zijn buiten be schouwing gelaten 302 stemmen, die heb ben gestemd op een andere lijst dan de partijen, welke in den gemeenteraad zijn vertegenwordigd. Een maatstaf voor de a.s. verkiezing van de gemeenteraadsleden is dit niet en de R.-K. mogen ook niet re kenen op 8 zetels, omdat men niet weet waar de 302 aangehaalde stemmen blijven bij deze verkiezing. Heel goed mogelijk is het, dat de S. D. A. P., die slechts 12 stem men van de 75 pet. van den kiesdeeler af was, hierdoor wel een zetel zal weten te behalen, temeer omdat de 8ste zetel van de R.-K. Staatspartij zou worden toegewezen op ongeveer 9 stemmen. Moge evenwel de stemming zoodanig uitvallen, dat de R.-K. Staatspartij wel de 8 zetels haalt btf de a s. gemeenteraadsverkiezing, doch dan moeten de R.-K. ook alle hands aan dek hebben en hun uiterste best doen om de opkomst aan de stembus voor de volle 100 pet., te verzekeren. Staatspartij. De R.K. Staatspartij afd. Lisse hield Donderdagavond een le denvergadering in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, waarop Wethouder Warmerdam, het onderwerp „de gemeente politiek" behandelde. De voorzitter, de heer J. P. Raaphorst, sprak een welkomstwoord. Weth. Warmerdam verkreeg hierna het woord. Vooraf verklaarde spreker te spre ken namens de R.K. Raadsfractie. Spre ker zal verschillende punten aansnijden. Allereerst besprak hij de Volkshuisves ting. De Raad heeft besloten tot den bouw van een aantal woningen door „Gezinsbe- lang" en „Volksbelang". Ongeveer 1200 h 1300 woningen zijn er. „Volksbelang" heeft 142 woningen gebouwd en „Gezinsbelang" 37, terwijl ruim 40 woningen in aanvraag zijn. 31 woningen zijn gebouwd ingevol ge de Landarbeiderswet. De Stationsweg wordt gesaneerd en de onteigeningsproce dure zal worden ingezet. De taak van de Volkshuisvesting heeft ale aandacht. Betreffende het onderwijs wees spreker op het nijverheidsonderwijs. De cursus van den L.T.B., de huishoudcursus, werd na veel moeilijkheden werkelijkheid. Gepoogd zal worden een permanente huishoud school alhier te doen vestigen. Spreker re leveerde de verschillende gesubsidieerde cursussen alsmede de Rijkstuinbouw school. Het bewaarschool-onderwijs heeft de volle aandacht. Het hooger onderwijs heeft ook onze aandacht. Betreffende de bedrijfspolitiek wees spreker op het goedkoope gas, dat de gas fabriek levert. De electriciteit is eveneens goedkoop. De waterleidingstarieven zijn z.i. niet juist en moest worden gebaseerd op een verbruikstarief. De openbare werken besprekende wees spreker op de goede regeling voor het personeel in het algemeen en de kinder toeslag. Wij hebben steeds plichtsgetrouwe ambtenaren en werklieden. De in deze gemeente bekende bioscoop kwestie besprak spreker ten volle op prin- cipieele redenen en op de ingekomen be zwaren, mede in verband met andere ge legenheden, zooals voetbal, landdagen enz. In antwoord op den rede van den heer Segers in den raad tegen dc bioscoop, wees spr. er op, dat hier doodzwijgen het beste was. Het is de bedoeling om in de werkelijke zin een Katholieke filmver- eeniging te hebben, die het film-bezoek op Zondag mogelijk maakt. De grondpolitiek besprak spreker en wees op de goede ontwikkeling van den woningbouw. De exploitatie houdt in de kosten van aanleg van rioleering, straat- aanleg enz. De stichting van een zwemin richting is nog niet verwezenlijkt kunnen worden. Het uitbreidingsplan, hetgeen spreker bij den aanvang niet geheel en al kon beoordeelen, heeft een wijziging noo- dig en zal dan ook wel veranderd wor den. Spreker wees op de ontwikkeling van de Engel. Hiervoor eischt spreker voor zichtigheid. Warme besprekingen in beslo ten commissievergaderingen zijn hieraan gewijd. Plannen zijn in wording om de be- drijfsbouw mogelijk tc maken. Wanneer het mogelijk is zal de tijd niet meer ver zijn, dat de belasting vermoede lijk gaandeweg verlaagd wordt, en ver moedelijk de wegenbelasting. De werkverschaffing besprak wethouder Warmerdam vervolgens. De werkverschaf fing is goed te noemen. Men is tevreden. Er wordt goede arbeid gegeven. De par tijen zijn alle tevreden. Ook de arbeid van de raadsfractie werd door spreker bespro ken. De arbeid in de fractie wordt ver deeld en er wordt met succes gewerkt. Hij lichtte dit punt in den breede toe. De ver houding in de fractie is goed en juist. Deze vei'houding moet blijven, ook in de toe komst. Het goede en de mooie eenheid in dc Katwljksche politie vaart uit Gisteren constateerde de politie van Katwijk aan Zee, dat twee Belgische kotters, de H. 12 en de Z. 6, d# gar- nalenvisscherij uitoefenden binnen de territoriale wateren. Maandag j.l. waren deze schepen reeds door de marine gewaarschuwd. De politie liet zich nu per Katwijk- sche garnalenboot naar de Belgische schepen voeren en bevond, dat deze op het verboden gebied visschende waren. Beide schepen zijn opgebracht naar Scheveningen, waar ze thans zijn vast gelegd. De beide vischkotters, zijn de „Elona Constance", Z 6, en de „Ons gedacht", H 12, thuisbehoorende in Zeebrugge. Krachtens een K.B. van 1889 moeten de opvarenden een cautie storten van driehonderd gulden voor elk schip en boyendien een bedrag van zestig gul den per schip ter vergoeding van even tueel aan den vischsland aangerichte schade. Na het vonnis van den kan tonrechter wordt de eventueel opge legde boete afgetrokken van deze be dragen, waarna de rest langs diploma- lieken weg aan de eigenaars wordt overgemaakt. De visschers hebben zich in verbin ding gesteld met het gezantschap te 's Gravenhage, daar zij niet over de noodige gelden beschikken. Staatspartij moet zijn en blijven in het be lang van de Katholieke principes. Dit mooie moeten wij ook behouden bij de gemeenteraadsverkiezing. Hiermede besloot spreker zyn rede, wel ke ongeveer anderhalf uur duurde. Enkele vragen werden gesteld en naar genoegen door spreker beantwoord. De voorzitter bracht dank aan den spre ker voor zijn vurige en gloedvolle rede en hoopte, dat deze bespreking vrucht zal af werpen. De heer Lefeber gaf een uiteenzetting van de groslijststemming. Hierna sloot de voorzitter deze zeer druk bezochte vergadering. Geboren: Hubertus Petrus z. van P. C. Heemskerk en M. J. C. Berbé. Cor nelia d. van H. Warmerdam en A. de Vos. Truus d. van J. de Kooker en T. van Houten. Johanna d. van W. Kulk en L. Boogerd. Wilhelmina Johanna Ludwina Anna d. van L. J. J. Th. van Ruiten en G. A Beelen. Hendrik z. van A. de Graaf en W. Roode. Ondertrouwd: Simon Johannes van der Voort 25 j. en Hendrika Wilhelmina Berbeé 24 j. Teunis de Vreede 31 j. en Janna Cornelia Beider 29 jaar te Haar lemmermeer. Getrouwd: A. de Wilde met G. Kaak. F. Hogervorst te Anna Paulowna met J. M Pelierse. A. Faas en N. Verkerk te Hillegom. K. van der Wolf en J. N. Dekkers. Gevestigd: S. Mastenbroek uit Blok zijl. C. J. Warmerdam uit Sassenheim, C. J. A. Stoelinga uit Delft. A. J. van Kempen uit Warmond. J. de Graaf geb. Barnhoorn uit Noordwijk. J. H. van der Horst uit Sassenheim. Vertrokken: A. C. van den Berg naar Bloemendaal. G. Verhagen naar Utrecht. J. F. van Mol naar Ursem. S. C. B. Dankelman naar Heerlen. A. W. Lemmers en gezin naar Noordwijkerhout. G. H. Kuipers geb. Schoolenaar naar Amsterdam. NOORDWIJK Oprichting pi. afd. der R. K. Ver. voor Kinderuitzending. In het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Pickéstraat alhier, had een vergadering plaats, welke ten doel had, te komen tot de oprichting van een plaat selijke afdeeling der R. K. Vereeniging voor Kinderuitzending (uitzending van zwakke kinderen naar herstellingsoorden). Het initiatief daartoe ging uit van den se cretaris van het Wit-Gele Kruis, den heer J. H. A. van der Weijden. De districtsschoolarts, de heer C. Zijer- \eld te Sassenheim, zette doel en werk wijze dezer vereeniging uiteen. De verga dering werd o. m. bijgewoond door verte genwoordigers van het R. K. Armbestuur, de Hanze en den R. K. Volksbond. Tot op richting werd besloten door de commissie bestaande uic den hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, Mej. M. M. Kunkeler en de heeren Fl. Alkemade, H. G. de Boer, A. H. Faase, Q. Schelvis en J. H. A. van der Weijden. Men hoopt de commissie te kun nen aanvullen met een lid van de Vereeni ging „Hulp in de Huishouding". Het bestuur der afdeeling wordt ge vormd door den heer H. G. de Boer, voor zitter, Mej. M. M. Kunkeler, secretaresse, en den heer A. H. Faase, penningmeester. NOORDWIJKERHOUT V.V.V. De vereeniging voor vreemde- lingenverker alhier, is uitgekomen met een nieuwe gids van Noordwijkerhout. Het is een keurig boekje, voorzien van een aardige omslag met aan de voorzijde een teekening van de oude N.H. kerk. De bur gemeester schreef een voorwoord waarna een beschrijving van de gemeente volgt. Een 7-tal mooie wandelingen zijn aange geven. Men kan er ook een lijst van hotels en pensions in vinden en verder allerlei inlichtingen over vervoermiddelen, kerke lijke diensten er..;. Een practische kaart dei wandelwegen ontbreekt evenmin. Het ge heel ziet er fraai uit. We vernemen nog dat as. Zondag na mens V,V.V. aan een groot reisgezelschap uit Nijmegen dat de bloembollen velden komt bezoeken voor iedere deelnemer een bouquet Noordwijkerhoutsche bloemen zal worden aangeboden. De banken, welke op verschillende punten in de gemeente door V.V.V. zijn geplaatst, voorzien werkelijk in een behoefte er wordt dan ook door velen dankbaar gebruik van gemaakt. ZILK Bekneld. Een 6-jarig zoontje van den heer Mooyekind had het ongeluk met een der^armpjes te geraken tusschen een der wielen van 'n rijdend transportrywiel. Het armpje werd zoodanig gekneusd dat de kleine naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. RIJNSBURG Tuinbouw. De aanvoer aan de vei ling bestaat thans voor het overgroote ge deelte uit waspeen, met welk artikel het enkele weken lang zeer goed ging. Thans schijnt er echter een minder vraag te zijn. De prijs daalde de laatste dagen r %*al. Aanvankelijk tot ƒ3.per kist, kon ..eze week niet meer dan ƒ1.25 tot ƒ2.10 ge boekt worden. En van dit product is nog wel wat voorraad. Witlof komt er nog een klein kwantum dat gaat voor 18.tot ƒ23per 100 K.G. Kroten zakte ook in prijs, ƒ1.50 to t/2.50 werd besomd. De eerste Radijs bracht van 1.50 tot f 2.50 per 100 bos op. De handel is flauw. Ver moedelijk door de weinig vraag voor ex port. SASSENHEIM Personalia. Onze plaatsgenoot de heer C. J. de Bruyn is benoemd tot leer- aar aan gemeentelijke Ambachtsschool te Helmond. Geboren Maria Cornelia,' d. van Chr. v. d. Voort en A. M. Vermeij Johanna Maria Petronella d. van C. J. F. van der Lans en W. E. G. Zwetsloot Elisabeth d. van Chr. F. Möhlmann en G. Zuilhoff Anthonius Bastiaan z. van W. A. v. d. Voorn en M. Verdoorn Teunis z. van P.. v. d. Stelt en A. Breijer Gerardus Johan nes Nicolaas z. van C. C. Booij en J. P. Mathot Hendricus Hubertus Franciscus z. van H. J. Zoet en G. W. Berbee. Ondertrouwd: H. Hoogenboom en J. S. Verbeek. Getrouwd: L. A. Schrier te Leiden en A. M. Zwetsloot. Overleden: A. de Jong, echtgenoote van F. Moolenaar, 74 jaar. Gevestigd: D. Burgmeijer van Voor hout Th. van den Ouweelen van Voor burg C. W. van Egmond van 's-Graven- hage J. Keur van Zantvoort M. van der Aar van Warmond. Vertrokken: C. J. Warmerdam naar Lisse J. J. Geluk en gezin naar Princen- hage J. H. van der Horst naar Lisse P. Hoogsteden naar Rotterdam D. Kap- tein naar Hilversum C. P. P. Berg naar Leiden Leiden G. J. van Kesteren naar Wassenaar A. M. Zwetsloot naar Leiden M. Heijmans en gezin naar Hazers- woude. OEGSTGEEST Sportafdeeling „Poelmeer". Onder voorzitterschap van den heer B. J. Mole naar hield de sportafdeeling der Zwem- vereeniging „Poelmeer" haar jaarvergade ring in „Het Witte Huis". De belangstelling was niet zco groot, als men wel zou ver wacht hebben. Na voorlezing en goedkeu ring der notulen bracht de heer G. v. d. Ma rek een welverzorgd jasTrverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereeniging een druk sportief jaar achter den rug heeft. Zonder bespreking werd dit jaarverslag goedge keurd. De heer J. Ydens, secr. der Techni sche Commissie, bracht eveneens verslag uit Het financieel rapport, uitgebracht door den heer C. Helleman, was in mineur gesteld. De voorzitter yas van meening dat, wil de vereeniging met succes kunnen werken, lijk is. Verschillende middelen werden daartoe aangegeven. als uitbreiding ledental en werving donateurs. Bij uitbreiding van 't ledental zullen de onkosten niet noemens waardig stijgen, doch de inkomsten veel vergrooten. Teneinde jonge leden te ver krijgen werd verlaging van contributie voor jeugdige personen bepleit. Aan de hand van de verschillende besprekingen zal het bestuur op de eerstvolgende ver gadering met voorstellen komen. Nog zij vermeld, dat dank werd ge bracht aan de Zwemvereeniging „Poel meer" voor de verstrekte subsidie aan de sportafdeeling. De periodiek aftredende le den der Technische Commissie, de heeren Molenaar. Witte en Ydens, werden herko zen en in de vacatures benoemd de hee ren G. v. d. Marck en D. Timmermans. De periodiek aftredende bestuursleden wer den eveneens herbenoemd en in de vaca ture, ontstaan door 't bedanken van den heer Liezenberg, gekozen de heer C. v. d. Graaf Opgemerkt werd verder nog, dat de reis kosten voor sommige leden bij de wed strijden eenig bezwaar waren, waarop de voorzitter antwoordde, dat de contributie niet hoog is en men zich een financieel of fer moet getroosten als men aan de zwem- sport actief wil deelnemen. VOORHOUT Kinderkoor „De Zangvogeltjes". Het Christelijk Gemengd Kinderkoor „De Zangvogeltjes", directeur de heer C. v. d. Keur Jr., gaf in de groote zaal van het R.K. Parochiehuis alhier, haar schitterend geslaagde 2e uitvoering. zaaj was tct de uiterste hoeken gevuld met belangstellen den. Precies acht uur opende de eere-voor- zitter ds. J. J. H. Klomp met gebed en een kort openingswoord, waarin hij het koor, ook voor de toekomst, het beste toe- wenschte. Hierna begon met met een vlotte afwer king van het veelgevarieerde programma. Verschillende zangnummers van het ge heele koor en ook van verschillende debu tant j es, werden ten gehoore gebracht. VOORSCHOTEN Geboren: Barend Arie z. van J. de Graff en F. van der Meij Margaretha Berendina Christina Paschala d van R. van Aken en C. M. J. van Huik J. G. P. d. van W. de Bruijn en M. C. van der Meer Eduard Victor Johannes z. van E. V. Boel en J. C. van den Berg Theresia Wilhelmina Maria d. van P. J. W. van Zijl en W. M. A. Gillissen. Overleden: H. M. Beijersbergen, oud 95 jaar. Ondertrouwd: Willem Frederik Buitendijk oud 28 jaar en Johannt Antonia Hoogeveen, oud 29 jaar. Getrouwd: Johannes Quirfcnus On derwater, oud 37 jaar en Maria Cornelia Hooijmans oud 32 jaar. Gevestigd: Marinus W. de Groot van Nieuwland Th. Bergman van Leidschen- dam W. L. Dinkelspiel van Amsterdam P. A. M. van Slingerland van Zoeter- woude G. J. van Rodenrijs van Leid- schendam W. Schokker van Leimuiden A. C. Rietbroek van Voorburg Q. J. Kouwenhoven van Heemstede. Vertrokken: A. M. J. Jkvr. Gevers Leuven naar Leiden E. v. d. Veen naar Medemblik J. C. Wouters naar Den Haag P. J. de Snaijer naar Zoetermeer F. H. M. Zuiderwijk naar Den Haag J. Slootweg naar Utrecht A. M. Bos naar Nijmegen H. J. Huisman naar Nijmegen H. de Vree naar Nijmegen D. C. But ter naar Soestdijk L. van der Zwan naar Valkenburg J. van Kuilenburg naar Leiden P. M. A. Oosterveer naar Lisse M. A. C. van Bentum naar Jutphaas A. D. S. Adolfs naar Kampen C. M. Be- kelhof naar Roosendaal A. A. Verweij naar Arnhem J. R. Woutman naar Hil versum H. M. van den Berg naar Leid- schendam Th. F. van der Geest naar Den Haag G. Vermeer naar Weidel Did.) WASSENAAR Doodelijke afloop De 17-jarige W. uit Amsterdam, die eer gisteren werd aangereden door een auto, is in het St. Elisabethgesticht te Leiden over leden. Vreemdelingenverkeer. In het ge bouw „Centraal" hielde de vereeniging verkeer haar algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer G. L. C. Zeedijk. Deze opende de goed bezochte vergadering, waarover hij zijn vreugde uitsprak en voorts zeide hij, dat de ver eeniging zich in een gestadigen groei en bloei mag blijven verheugen, en dat het streven der vereeniging in steeds breedere kringen waardeering en sympathie gaat ondervinden. Nadat door den heer Verboom als 2de secretaris de notulen waren gelezen, deel de de voorzitter mede, dat het excursie plan voor 1939, bevattende 20 excursies, vrijwel gereed is gekomen. Een aanvang met de excursies zal worden gemaakt op 4 Mei a.s. naar het landgoed „De Wildzanck" en de volgende op 7 Mei naar het landgoed „Zuidwijk". Uitgebracht werd door den len secreta ris hierop een zeer uitvoerig jaarverslag, dat onder applaus werd vastgesteld. Uit dit verslag vernamen wij, dat het ledental reeds dicht de 500 nadert en wel thans be draagt 471 en dat het aantal aangesloten vereenigingen thans elf bedraagt. Van den heer J. van Beesten als penning meester vernamen wij bij het uitbrengen van zijn verslag, dat de inkomsten over 1938 hadden bedragen 732.44 en de uit gaven 696.96, zoodat er een batig slot was van 35.48. Dit is bij de reeds bestaande reserve gevoerd, zoodat het reservefonds thans bedraagt ƒ106.53. Door den heer Verboom, 2de secr., werd hierop een overzicht gegeven van de afd. pensions. Hieruit vernamen wij, dat de werkzaamheden, bestaande uit het geven van schriftelijke informaties, van monde linge dito en het verzamelen van adressen van pensions meer dan verdubbeld wa ren in het afgeloopen jaar, en dat dit on derdeel der vereeniging zeer zeker in een groote behoefte voorziet. Door den leider der excursies, den heer K. Groenewoud, werd hierop verslag uit gebracht. Er werden in het afgeloopen jaar 18 excursies gehouden, die bijna allen meer dan 50 deelnemers bevatten. De voorzitter werd hierop met bijna alg. _st. herkozen, evenals het bestuurslid, de heer K Groenewoud. terwijl in de plaats van den heer van Beesten, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer A. C. Lap. Op voorstel van het bestuur werd zon der hoofdelijke stemming besloten het aan tal bestuursleden uit te breiden' met 3. Bij de hierop gehouden verkiezing wer den bij eerste stemming met groote meer derheid van stemmen gekozen de candida- ten door het bestuur voorgesteld t.w. de heeren C. J. Breedvelt, ir. H. H. Breed- velt en H. G. Hendriks. De heer Breed velt, ter vergadering aanwezig, nam de be noeming aan. Hierna sluiting. R.-K. D.C. SL Willibrordus. De uitslagen der bordenwedstrijd luiden: lste tiental. J. ZandvlietA. Noordover 02 J BellekomN. Knijnenburg 02 P. ZandvlietC.Knijnenburg 20 2de tiental. J. RuijgrokA. Knijnenburg 02 J S-hiferli—T. Vcgclr 2 0

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10