RECHTZAKEN RADIO-PROGRAMMA'S LUCHTVAART De Dieren-Jamboree DINSDAG 18 APRIL 1939 DE LEH>SCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 KANTONGERECHT TE LEIDEN. EEN ONWILLIGE BLOEMBOLLEN- KWEEKER STAAT TERECHT. Tot drie weken hechtenis veroordeeld. Voor den Leidschen kantonrechter had zich te verantwoorden de bloerobollen- kweeker A. B. te Voorhout wegens het telen van bloembollen zonder vergunning en zonder aangesloten te zijn bij de Neder- landsche Sierteelt Centrale. Verdachte was v/el lid geweest, maar geschrapt. De contro leur J. J. Bosman uit Haarlem vertelde, dat verdachte land van zich zelf heeft te Voorhout en bovendien nog land had ge huurd te Warmond. Op dit land had hij een groote hoeveelheid tulpen en narcis sen geteeld. De controleur schatte de scha de aan het vak toegebracht op 10.0Ü0. Verder schetste spr. dezen verdachte als een zeer onwillig persoon. Reeds verschil lende malen is hij door den tuchtrechter veroordeeld tot groote geldboeten, waar onder boeten van 250, 1000 en thans eeni- gen tijd geleden weer tot een geldboete van 300.Spr. zeide verder nog, dat verdachte iemand is, die zich absoluut niet stoort aan de crisiswetten en de opgelegde geldboeten niet betaalt. Het O. M., waargenomen door Mr. Bak hoven, vroeg zich af wat men met dezen verdachte moet doen. Spr. zeide een heele serie overtredingen van verdachte voor zich te hebben. Verdachte wordt veroor deeld tot een geldboete, maar die betaalt hij niet. Eerst had spr. het nog eens met een heel hooge boete /illen laten loopen, maar na de getuigen gehoord te hebben, \'as hij tot de overtuiging gekomen, dat zulk een straf toch niet helpt, omdat het geen straf voor verdachte blijkt te zyn. Er moet evenwel een eind komen aan deze handelingen van verdachte en de eenige manier om er een eind aan te maken is hem een vrijheidsstraf op te leggen. De eisch werd dan ook een hechtenisstraf voor den tijd van drie weken. De kantonrechter was het met deze zienswijze van het O. M. volkomen eens en veroordeelde verdachte tot drie weken hechtenis. Nog meer overtreders van de crisiswetten. C. H. K. te Noordwijkerhout"had in December van het vorig jaar 337 cA. bol len geteeld zonder de vereischte vergun ning. Door den tuchtrechter is hij reeds veroordeeld tot een geldboete van 150. maar ook hij was er mee door gegaan. De zelfde getuige als in de vorige zaak zeide, dat verdachte voor twee maanden uitge sloten was geweest en niettemin toch door gegaan was hetgeen verdachte deed op merken,'dat hij de bollen toch had op de stellingen en deze maar niet zoo weg kon gooien. Verder kwam vast te staan, dat verdachte wel vergunning had voor koude kassen maar niet voor warme. De ambtenaar bracht bij zijn requisitoir naar voren, dat verdachte al eens meer veroordeeld is geweest voor een dergelijk ïeit en (och doorgegaan was. De eisch werd ten geldboete van 50 subs. 20 dagen. Verdachte bracht nogmaal naar voren, dat hij wel door moest gaan trot« de twee maanden uitsluiting, want de bollen kon den niet blijven liggen. De kantonrechter met een en ander rekening houdende ver oordeelde verdachte tot een geldboete van 30 subs. 10 dagen, met dj ernstige waar schuwing, dat het een volgende maal niet zoo goed voor hem af zal loopen en er ook hechtenisstraf opgelegd zal worden. W. G. S., bloemistknecht te Alkemade had 3 Are narcissen geteeld zonder de be- noodigde vereunningen van de N. S. C. Verdachte zeide tot zijn verdediging, dat hij er niet aan had gedacht en niet geweten had. dat het niet mocht. De ambtenaar eischte een geldboete van 10 subs. 4 dagen. Verdachte vroeg vermindering van den eisch. want hij heeft al een groote schade geleden doordat hh eieener beweeing de bloembollen had vernietigd De kanton rechter wilde daar wel rekening mee hou den en veroordeelde verdachte tot een geldboete van 5 subs. 2 dagen. Vee vervoerd van besmet terrein. De veehouder J. P. v. d. S. te Z o e t e r- woude, had zich te verantwoorden, om dat hii een stier vervoerd had van een ter rein, dat besmet was met mond- en klauw zeer. Verdachte ontkende, dat er op dat lijdstio nog mond- en klauwzeer op het terrein had geheerscht maar de deskun dige was een andere meening toegedaan en zeide nog. dat als zulks eventueel wel het geval zou tr°weest ziin. verdachte beest nog niet had mogen vervoeren van het terrein halen binnen de vastggstel-| de termiin van veertien dagen, die zijn voorgeschreven. F.n het terrein was abso luut nog riet vriigegeven. Omd-.t verdachte al eens eerder voor een dergelhke overtreding veroordeeld weest tot een geldboete van f *0.eischteI dn ambtene°r thans een geldboete vran] i' *0 subs. 20 dagen. De kantonrechter was het hier volko-l men mee eens en wees verdachte od het gevaar, dat door deze onachtzaamheid kan ontstaan en vpr0ordeeMc hem tot een geld-| boete van 50 subs 20 dagen. In verzet. J. P. P. A. te Voorschoten was inI verzet gekomen van een verstek vonnis waarbij hij veroordeeld was tot een totale geldboete van 18 subs. 12 dagen, omdat hij zes knechts had laten werken in den tijd toen zij hadden moeten schaften. Door het hooren van de getuigen bleek dat er nagenoeg nooit geschaft wordt in dc fa- biiek van verdachte. De ambtenaar zag dan ook geen reden om het vonnis te wjjigen en persisteerde bi; zijn eisch van destijds en vroeg beves tiging van het vonnis, waarmede de kan tonrechter zich vereenigde Het permanentje Mevr. E. E. K., huisvr. J. P. te Leiden had des avonds omstreeks negen uur nog een dame laten helpen aan een permanentje in haar kapperszaak en dat mag niet gebeu ren volgens de wet en vooral niet door personeel. Volgens den rechercheur Be- rendse gebeurde het wel meer, maar dan kon meh geen proces-verbaal opmaken, omdat men het niet bewijzen kon. want de gordijnen werden dicht gedaan. Op dezen fatalen datum echter had men vergeten, dat er nog zoo iets als een gordijn bestond en toen had de rechercheur duidelijk gezien, dat de dame gepermanent werd. Eisch 4 subs. 2 dagen. Uitspraak ff 3 subs. 1 dag. Door de roode vlag gevaren. H. O., schipper te Katwijk aan Zee was trots het feit dat de brugwachter van de Rijnzichtbrug te Leiden de roode vlag had uitgestoken toch maar rustig doorge- aren, waardoor ernstig gevaar van een aanvaring was ontstaan. Deze nalatigheid kwam hem te staan op een eisch van 5 subs. 3 dagen. Uitspraak conform Verkeersovertredingen. L. J. T. te Leiden, had met zijn auto inks op den Haarlemmerweg te Leiden ge reden en was toen in aanraking gekomen met tegenliggend verkeer, zijnde een Eltax- auto. De Eltax maatschappij diende een civiele vordering in van 25 voor de ge loden schade. Eisch 5 subs. 4 dagen. Uitspraak f 3 ubs. 1 dag met toewijzing van de ge- orderde f 25. G. R. chauffeur te Leiden was op den Haagweg te Voorschoten plotseling uit een 1:1e auto's te voorschijn gekomen en wilde deze file passeeren. Daartoe was hij geheel links van den toch zeer breeden weg gaan rijden met als natuurlijk gevolg een zeer ernstige botsing me4 een tegenligger die rc-cht van den weg reed. Een zeer schandalige manier van rijden roemde de ambtenaar het van verdachte en eischte een geldboete van 25 subs. 14 dagen. Over acht dagen zal de kantonrech ter vonnis wijzen. G. H. chauffeur te Leiden had blijk baar zitten slapen echter het stuur, want komende van het Galgewater te Leiden hij met zijn auto pardoes tegen een stilstaanden tramtrein van de N. Z. H. T. M opgebotst, die passagiers uit liet stap pen op het Kort Rapenburg. De ambtenaar eischte een geldboete van 10.subs. 5 dagen. De kantonrechter ond de overtreding zoo erg, dat hij den eisch verdubbelde, zoodat de uitsDraak werd een geldboete van 20 subs. 10 da gen Rooken in een garage. Volgens den agent van politie had hij rook van de sigaar van C. H. v. d. V., te Leiden zien komen toen deze in een ga xage stond. Deze hield echter stug en stijf vol, dat de peuk uit geweest was en dat de rook die den agent gezien had adem uit zijn mond was geweest. De ontkenning mocht hem niet baten, want de agent had rook gezien, rook gpzegd en bleef dus bij rock. Verdachte's hoop vervloog dus in rook. want de eisch werd een geldboete van 2.50 subs. 2 dagen Het vonnis werd een geldboete van 2.subs. 1 dag. zoodat het een duur rookertje werd en verdachte v/as trots alles de sigaar. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Er werd een kleine familieveele beslecht. Volgens den opperman J. W. de K. te Leiden zou diens schoonzoon I. V. zijn schoonmoeder, dus des oppermans vrouw, uitgescholden hebben voor.... (nou ja dal doel er niet toe en is niet geschikt om ge publiceerd te worden)-en dat mocht onze opperman maar niet zoo toelaten. Ver dachte: „Maar, hij maakte het te bont." „Eerst gaf hij mijn dochter nog een klap met een groentenbus op der oog". „Zoo'n oog meneertje", en de vader maakte met zijn handen afmetingen van een voetbal. „Man en toen werd ik natuurlijk giftig". Volgt nu deze lezing van des oppermans schoonzoon. „Hij, hij (is dus dc schoon vader) kwam met een zoetsappig stemme tje op me af en zei: „Isac, jongen, hoor der es". „Maar terwijl had hij een mes achter zijn rug verborgen en douwde het onver wacht in me rug". En de Politierechter mocht het uitknobbelen. Er was nog een getuige ook, maar die had het steken niet gezien, maar wel den steekwond. De schoonvader probeerde er nog uit te draaien door te vertellen, dat hij het mes in zijn zak had zitten, toen hij bij zijn schoonzoon verhaal kwam halen, maar na der aan den tand gevoeld, kwam hij mis schien tot zijn eigen verwondering tot de conclusie, dat het wel zoo gewcets zal zijn.'' De Offficier vond het optreden van den schoonvader niet erg netjes en eischte een half jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd De Politierechter begon met verdachte eenige wijze raadgevingen te schenken en wel. dat zijn vrouw zich niet met het huishouden van haar schoonzoon moet be moeien, zijn dochter (die de groentenbus cp haar oog gekregen had) zich er heelc- n.aal buiten moet houden en verdachte zelf niet zoo gauw driftig moet worden en zijn handen thuis moet houden. Nadat de opperman deze raadgevingen in itvangst had genomen werd het vonnis twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. Hij had een borreltje op. „Heelemaal onder invloed was ik niet. Ik had een borreltje op, laten wij zeggen, dót ik half onder den invloed was", deelde de textielarbeider J. C. de W uit L e i d e n genoeglijk mede. zijn handen in ^ijn zak ken. Ga er nu eerst eens behoorlijk bij slaan en haal dan je handen eens uit je kken", wees de Politierechter hem te recht. „Ik kan er niet zoo goed meer tegen, ant ik was al lang z.onder werk en toen heb ik een paar borreltjes gekregen van vrienden en zoo is het gekomen" ging het verhaal verder. „Maar je vrouw is je uit het café komen halen en op de Marebrug te Leiden heb je toen een schop tegen het portier van een voorbij rijdende Eltax ge geven en dat diende toch heelemaal ner gens voor", hield de Politierechter hem \oor. „Nou ja ik dacht", en met dat „nou j ik dacht" gaf verdachte zoo goed als te kennen, dat ei natuurlek geen reden voor hem geweest was om de portierdeur met zi'n voet te gaan behandelen. De wet noemt zulks echter beschadiging en dat is strafbaar. „Voortaan zorgen, dat je niet meer half t- der 4en invloed komt", oordeelde de Officier en eische een maand voorwaarde- ke gevangenisstraf met een jaar proef tijd. De Politierechter vonniste conform dezen eisch. Een fideel jongmensch. De chauffeur W. A. S. S. teVoorscho- t e n moest terecht staan omdat hij een der den jarigen jongen een draai om zijn ooren had gegeven. De zaak zat zoo. Een stelletje jongens gebruikte het land van verdachte cm er op te voetballen, waartegen de chauffeur geen bezwaar had Waar hij na tuurlijk wel bezwaar tegen had, was, dat zij de nalen uit het land trokken. Ziin moe der had hem op zekeren dag gewaarschuwd qót de jongens met een paal van het land o"er den weg liepen. Verdachte er achter aan en sooedig had hij een der jongens te oakken. Na een wiize raadgeving, om het voortaan niet weer ten doen, had hij om deze raadgeving goed vast te zetten en in te stompen als slot van ziin oratie het jonp- mensch een draai om zijn ooren gegeven Het iongmensch werd als getuige gehoord en hij was ten minste zoo fideel om op een echte jongensmanier te kennen te geven, dót hij niet netjes gehandeld had en dat hij de oorveeg niet ?oo erg gevonden had. „En voetballen mil ie nu nog op het ter rein". wilde de Politierechter weten. En met spijt in zijn stem gaf het knul letje te kennen, dat het jammer genoeg r :et meer kon. omdat het land nu afgezet was. Een geldboete van 5 subs. 2 dagen vond de Offieipr voldoende voor dezen oor veeg. De Politierechter achtteeen geld boete van f 2 subs. 2 dagen voldoende Het zal je gebeuren. W. P. de P. te Leidschendam, was j blijkbaar met zijn verkeerde been uit bed gestapt en dus slecht gemutst. Toen een olaatsgenoot hem dan ook „goeie morrege" v/enschte had hij het noodie geoordeeld om dit „goeie morrege" te beantwoorden met een oorveeg om de ooren van zijn plaats genoot. „Maar waarom gebeurde dat nu eigen lijk", wilde de Politierechter van den plaatsgenoot weten? „Omdat ik kwaad van hem gesproken zou hebben, zooals men zegt en dat is niet waar", vertelde verd. Zoowel de Officier als de Politierechter vonden het een beetje raar van verdachte, zoodat eisch en uitspraak werden een geld boete van f 5.subs. 5 dagen. Het motorrijwiel cn huurkoop. T. A. G. D. te Boskoop had een mo torrijwiel in huurkoop gekocht maar om dat hij het een „prul van een ding" vond had hij het vehikel verkocht voor het ge heel was afbetaald. Thans is het wel ge heel afbetaald. Verdachte bestreed, dat hij „het ding", andere woorden had hij er niet voor, zoo- als hij mededeelde, verkocht had. Wel had WOENSDAG 19 APRIL I9S9 HILVERSUM I. 18"5 en 415.5 M. NCRV Uitzending. 6.30- 7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoon- muziek (9.309.45 Geluk wenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoon- muziek 11.15 Viool en piano (In de pauze:* Gramofoonmuziek) 12.00 Be richten 12.15 Orgelspel 1.15 Apollo- ensemble en gramofoonmuziek 3.00 Christ Kinderkoor „Lenteleven" en gra mofoonmuziek 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Zang en piano (In de pauze: Gra mofoonmuziek) - 4.45 Geluk wenschen 5.0U Voor jongens en meisjes 5.455.55 Gramofoonmuziek 6.00 Causerie „Waar om Christelijk georganiseerd" 6.15 Gra mofoonmuziek, berichten 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvarings- reglement 7.01) Berichten 7.15 Voor postzegelverzamelaars 7.45 Gramofoon muziek 7.50 Causerie vanwege de Cen trale voor Werkloozenzorg 8.00 Berich ten ANP, herhaling S.O.S.-Berichten (Het avondprogramma zai worden onderbroken voor de bekendmaking van verkiezings uitslagen) 8.15 De „Eemlanders". het Stichtsch Salonorkest en de „Vedelaars" 11.00 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing HILVERSUM II. 301.5 VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8 00 Orgelspel (ca. 8.16 Berichten) 8.30 Gra mofoonmuziek 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 11.40 Voor de werkloozen 12.00 Gra- moloonmuziek (ca. 12.15 Berichten) 12.30 VARA-orkest 1.15—1.45 Gramo foonmuziek 2.00 Voor de vrouwen 3.15 Voor de kinderen 5.30 VARA- Orkest 6.28 Berichten6.30 Gramo foonmuziek 6.40 Causerie „Het plan van de arbeid en welvaartspolitiek" 7.00 VARA-Kalendtr 7.05 Felicitaties 7.10 Vocaal concert 7.30 Lezing „Vier be langrijke problemen, maar dan niet alleen voor dominees" 8.00 Herhaling S.O.S.- Berichten 8.03 Berichten ANP, VARA- Varia 8.2012.00 Verkiezingsuitslagen en gramofoonmuziek (Om 10.00 Berichten ANP). DKOITWICH. 1500 M. 10.25 Gramofoon muziek 10.50 BBC-Northern Ireland- orkest en soliste 11.50 Orgelspel 12.20 Zang en piano 12.35 Declamatie 12.55 Het Alcor Trio 1.20 Discussie „Plan production or perish" 2.10 Vocaal en instrumentaal concert 2.25 Geiger en zijn orkest 2.50 Sectie van het BBC- Northern Ireland-orkest en soliste 3.20 4.10 Vesper 4.20 Gramofoonmuziek 4.40 Henry Hall en zijn Band 5.20 Berichten 5.40 Wetenschappelijk over zicht 6.00 Theaterpratje 6.20 Orgel spel 6.50 Actueele uitzending 6.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten 8.25 Berichten 8.45 Vervolg concert 9.30 Cabaretprogramma 10.20 Oscar Rabin en zijn Band 10.50 Gramofoonmuziek 111011.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 8 00 en 9.00 Gramofoonmuziek 10 20 Bailly-orkcst 11.30 Zang 12 25 Richard Blareau's orkest 1.35 Zang 2.30 Gramofoon muziek 3.05 Cellovoordracht 4.95 Fluitvoordr8cht 4.25 Derveaux-orkest 5.35 Altvioolvoordracht 6 20 Zang met toelichting 6.50 Vioolvoordracht 7.50 Orgelconcert 8.20 Variété-program ma 9.20—11.20 Symphonieconcort m.m.v. solisten. KEULEN 456 M. 5 50 Het Rheinischc Landesorkest 7.50 Gramofoonmuziek 11.20 Stedelijk orkest van Duisburg 12.35 Omroeporkest en soliste 1.30 Pu- pulair concert 2.40 Gramofoonmuziek 3.20 Omroepkleinorkest, soliste on pianoduo 4.20 Toespraak (opn.) 5.05 Gramofoonmuziek 5.35 Soliitanconcwt 6.35 Leo Eysoldt's orkest 7.20 Zu Deutschlandsender 8.1511.35 Zie Deutschlandsender om 7.50. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11 20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroeporkest 12.501.20 Grafoonmuziek 4.20 Pro Nova kwartet 5.50, 6 20 en 7.20 Gra mofoonmuziek 7.35 Omroepsymphonie- orkest, gemengd Omroepkoor en solisten 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.201.20 Gramofoonmuziek 4.20 Omroepdansorkest 5.35 Vioolvoor dracht 6.05 Zangvoordracht 6.35 Gra mofoonmuziek.7.20 Music Hall Pro gramma 8.20 Zie Brussel 322 M. om 7.35 9.3010.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.2(» Rijkszending: Toespraak 7.40 Berichten 7.50 Rijkszending: S A.-orkest en Om roepkleinorkest. In de pauzes: Reportages 9.20 Berichten 9 35 Rijkszending: Omroeporkest, Omroepkleinörkest en re portages 10.5011.35 Rijkszending: H.J.-Uitzending ter gelegenheid van Hit ler's verjaardag. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio Parijs 9 40 Radio PTT Nord 11.20 Brussel VI 120 Keulen 2.20 Londen Reg. 3.20 Keulen 4.20 Brus sel Fr 4 40 Keulen 5.35 Brussel Fr. 5.50 Brussel VI. 0.05 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. 6.50 Motala of diversen 7.20 Keulen 7.35 Londen Rog. 8.20 Brussel VI. of Parijs PTT. 10.20 Wcencn of diversen 11.20 Berlijn. •1de Programma: 8,00 Brui d VI. 8.20 Radiu Parijs 8.3U Diversen 9.35 Gra mofoonmuziek GRD uf diversen 11.5U Droitwich 12.35 Londen Reg. 2 10 Droitwlch 5.45 Londen Reg. 6 20 Droitwich 11.20 R. Danmark. lui het geruild. Opzet om niet verder te betalen heeft hij niet gehad, zoo zeide hij- De Officier was van meening, dat men n et mag verkoopen als men niet alles heeft afbetaald en eischte een voorwaardijke gevangenisstraf van een maand met drie jaar proeftijd. Omdat verdachte nog nooit veroordeeld was en een blanco strafregister had wilde de Politierechter het af laten loopen met een geldboete en wel met een boete van 5 subs, of 5 dagen. En hoogst tevreden ging verdachte huiswaarts, na afstand ge- d;<an te hebben van hooger beroep. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Overtreding van art. 22 Melkbeslolt. Voor den plaatsvervangenden kanton rechter mr. Scheurs stond terecht de 49-ja- rige veehouder L. C. V. uit B e v e r w ij k, tei zake dat hij een hoeveelheid melk had afgeleverd aan den melkslijter G. A. D. te Beverwijk, welke melk na scheikundig on derzoek 14 pet. water bleek te bevatten. De ambtenaar van het O. M. mr. Van der Valk Bouwman eisdhte tegen verdachte 14 dagen hechtenis. De pl.v. kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 7 dagen hechtenis. DE POSTVLUCIIYEN OP. NED. INDIe. De positie der K. L. M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden dc ..Oehoe" te Basra, de „Buizerd" te Bandoeng en dc Torenvalk te Rangoon. Op dc thuisreis kwamen dc „Gier" te Jodhpoer en de „Emoe" te Athene aan. TUÜCHENRUIMT1 195. Om half elf lag alles in diepen rust. Den volgenden dag zou den laatste van de Jamboree zijn, dus het ver moeiendst Toodsche stilte heerschte er in het kamp, ook ip den tent van de twee vrienden, toen er eensklaps een harden klonk: „Brand, brand" 196. Op dat geroep volgde het luiden van een grootcr tel, den brandklok, die midden op het terrein stond Jok sprong op en wekte degenen, die nog sliepen. Zo schoten hun kleerm aan en renden naar buiten. Reeds bonkte hei brand weer wagentje voorbij.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9