C. F. MEERPOEL's Naar de Bollenvelden Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 15 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Daar waar een enorme sorleering van verschillend fabrikaat U ten dienste staat hebt U hel meeste kans van volledig aaar genoegen te slagen DAAROM NAAR KWALITEITS-NAAIMACHINEHANDEL Alléén: Breestraat 171 CONCERT UTRECHTSCH STEDELIJK ORCHEST. o. 1. v. Carl Schuricht. Zoo als wij reeds in het kort meldden geeft Donderdag 20 April a.s. het Utrechtsch Stedelijk Orchest onder leiding van Carl Schuricht een concert in de Stadsgehoor zaal alhier. Solistische medewerking ver leent de bekende violist Zoltan Székely. Het programma voor dit concert luidt als volgt: 1. Voorspel tot de opera „Die Meis- lersinger von Nürnberg" Rich. Wagner. 2 Vioolconcert, Ant. Dworsjak; 3. Sym- phonie No. II („Urfassung"), Ant. Bruck ner. Over de figuur Bruckner is veel gestre den in den loop der tijden. Tijdens zijn leven waren zelfs zijn meest overtuigde aanhangers van meening, dat. zijn sympho- nieën in de gedaante en in de instrumen tatie, zooals Bruckner ze had gecomponeerd niet uit te voeren waren. Er werden cou pures gemaakt en veranderingen in de in strumentatie aangebracht. Zelfs werden de partituren in deze gewijzigde vorm ge drukt. Langen tijd hield men zich bij de uitvoering van Bruckner-symphonieën aan deze „bewerkingen". Men ging echter in zien, dat de veranderingen geen verbete ringen waren, dat bepaalde vorm- en in strumentatie eigenaardigheden juist ken merkend voor de stijl van den meester waren. Het is de verdienste van de „Bruck- rer-Gesellschaft" om alle symphonieën van Bruckner opnieuw uit te geven, nu in de oorspronkelijke gedaante. In deze „Urfas sung" wordt Bruckner's Tweede sympho nic hier uitgevoerd. Bioscopen. VROUWENGEVANGENISSEN. De hoofdfilm, welke deze week op het programma van het Lido-theater staat, is een in vele opzichten belangrijke film. Het is een verfilming van het boek van den Franschen schrijver Francis Carco „Pri sons de femmes" (Vrouwengevangenissen), waarin de schrijver zelf meespeelt. En of schoon hij zelf zegt, dat het spelen voor de film zijn vak niet is, doet hij het alles behalve slecht. De schrijver doet het voorkomen alsof het een levensechte geschiedenis is en in derdaad kan het zóó in het leven gaan. Want de elementen, waaruit hij zijn ver haal opbouwt, zyn geen van alle erg ori gineel, al zou men het kunnen betwijfelen of ze in het werkelijke leven alle wel zoo mooi bijdragen tot een sluitend geheel. De schrijver-groepeert blijkbaar die elemen ten zoo, om in zijn werk deze tendenz te leggen: vele vrouwen komen onverdiend in de gevangenis en hun heele leven wordt er noodeloos door vergiftigd. De jonge vrouw, die hier de hoofdrol ver vult, is in de gevangenis gekomen, omdat zij getracht had haar erfdeel, dat in han den was van hebzuchtige pleegouders, mee te nemen, teneinde te ontvluchten aan een ondragelijk leven. In de gevangenis maakt zy kennis met minder onschuldige mede gevangenen en zoo komt zij na haar vrij lating in handen van een „dame", die haar in de sfeer van de nachtkroegen wil trek ken. Zij blijft echter staande en trouwt met een rijken zakenman. Zij js dus ge slaagd in het leven.... schijnbaar. Want zy durft haar verleden niet te bekennen aan haar man en is zoodoende een gemak kelijke prooi voor de chanteurs uit de on derwereld, die haar geld afpersen onder bedreiging anders haar geheim te zullen verraden. Het komt tot een catastrophe en deze is aanleiding tot volledige ophelde ring. Carco, die de jonge vrouw uit de ge vangenis herkend had, vertelt dan haar ge schiedenis aan den echtgenoot. Het is ongetwijfeld een boeiend ver haal en de uitwerking is met de typisch Fransche aanleg voor goede psychologische verwikkelingen, voortreffelijk. Vooral het meespelen van Carco zelf verleent aan de film een opmerkelijk cachet. Vóór de pauze gaat een Charlie Chan- film, de laatste van den ongelukkigen War ner Oland, waarin men den Chineeschen detective weer met zijn traditioneele kalm te en scherpzinnigheid een ingewikkelde misdaad ziet ontraadselen. De humor ont breekt daarbij niet en komt op rekening van „zoon No. 1". Deze twee films vormen samen een fraal- programma, dat „trekken" zal. Casino. SHIRLEY TEMPLE IN „HEIDI". Deze week heeft Casino beslag weten te leggen op de prachtige Shirley Temple- film ..Heidi". Dat is een naam, die menig een bekend zal voorkomen, ook al weet men wellicht niet onmiddellijk zich te her inneren, waar men hem eerder heeft ge hoord. Toch doet het aan als een ver trouwde klank, iets als een jeugdherinne ring en dat is het per saldo ook. Het is de titel van een boek, dat eenige tientallen jaren geleden een eriormen opgang heeft gemaakt, dat werd verslonden en dat in Nederland verscheen onder den volledi- gen titel van „De kleine Heidi thuis", door Johanna Spyri. Thans is het verfilmd en is het nog wel noodig te verklaren ,dat de titelrol ver tolkt wordt door Shirley Temple? Alwie Johanna Spyri'a boek gelezen heeft zal er kennen, dat Shirley hier een rol vindt, dio opzettelijk voor haar geschreven had kun nen zijn. Want in deze rol z(jn weer alle elemen ten aanwezig om Shirley men moge over het optreden van dit kind denken zoo men wil gelegenheid te geven te de- monstreeren hoe zij sinds jaar en dag de harten van duizenden en duizenden bios coopbezoekers gevangen houdt. En men vindt hier Shirley Temple terug in de wel bijzonder bekoorlijke omgeving van het Ewarte Woud, waar zij geplaatst wordt voor een goedaardig uitzienden, maar bar- 6chen en norschen grootvader, die als een zonderling leeft in zijn Alpenhut, vreemd voor en in vijandschap met de dorpelin gen, maar desondanks blijft een man met een goed hart, die in een korte spanne tijds door Heidi wordt ingepalmd. Wij krijgen Shirley ook hier als tegen stelling te zien in een rijke omgeving als alleen de film kan vertoonen en zoowaar ontbreekt ook de statige buttler niet. Hoe veel statige buttlers hebben al een rol ge speeld in Shirley's korte bestaan. Natuurlijk verlangt, ondanks allen rijk dom, de kleine Heidi voortdurend naar haar grootvader, zooals deze naar haar. Heidi is eigenlijk in dat rijke huis geko men om speelgenootje te zijn van het ver lamde dochtertje, dat gruwelijk bewaakt en geplaagd wordt door een strenge huis houdster en Shirley Heidi, die het klap pen van de zweep ook in dit opzicht kent, weet pittig en raak haar charme, eenvoud en af en toe brutaliteit tegenover de strengheid te stellen. Het filmverhaal vertelt dan hoe door haar invloed het verlamde meisje weer loopen leert en deze genezing is het Kerst geschenk voor haar vader. De oude grootvader is dan ook juist op Kerstmis te Frankfort aangekomen en na een reeks van spannende avonturen, waar- oij een verblijf van den ouden man in het arrestantenlokaal te pas komt en een wilde vlucht en achtervolging gaat alles naar het blijde einde en aan het slot zien wij grootvader en kleinkind in de Alpenhut inet den rijken heer uit Frankfort en het dochtertje, dat nu nog vlugger loopt dan Heidi zelf. r,"r gaat weer een en *al bewondering uit naar het ongekunstelde wonderkind en al le toeschouwers leven mee met haar we derwaardigheden, welke natuurlijk ten slotte een bevredigend slot vinden, al is het ook rijk aan fantasie. Voor de pauze wordt vertoond „Avon tuur in het bosch", een vroolijk verhaal, wat natuurlijk eindigt met een „happy end". Het voorprogramma is verder uitstekend verzorgd, zoodat wij een bezoek deze week van harte kunnen aanbevelen. Rex. „DE LAATSTE DER MOHICANEN" Het programma dat Rex deze week biedt is gewijd aan vroolijkheid en span ning. De spanning wordt geboden in een boei ende avonturenfilm naar James Fenimores Cooper's werk „De Laatste der Mohi- canen", een interessante geschiedenis uit den zevenjarigen oorlog tusschen Frank rijk en Engeland. Deze Fransch-Engelsche strijd speelt zich nX af in Amerika, waar de Franschen azen op het bezit der Engei- schen en waar we 'n hardnekkigen strijd zien voeren om het bezit van een fort, dat door de Engelschen verdedigd wprdt. De Indianen spelen hierin natuur lijk een belangrijke rol mee, worden van vrienden der Engelschen hun verraders, maar vinden dan weer op hun beurt be strijders in den laatste der Mohicanen met zijn zoon en een bondgenoot, Howihsoog geheeten. Deze helpen op hun beurt de Engelschen, onder wie zich de twee doch ters bevinden van den commandant van het fort. Randolf Scott en Binnie Barnes vertolken de hoofdrollen en weten door hun voortreffelijk spel van begin tot eind te boeien. Na de pauze speelt Eddie Cantor de dwaas-komiek, in „Lunapark" een sensa- tioneel-grappige rol. De meest ongeloof lijke situaties komen in deze rolprent voor. Eddie Cantor speelt 'hier de rol van een bedeesd kleermakertje, doch werd een man, die een bende „zware jongens" te slim af was. Op de film is natuurlijk al les mogelijk en zoo ook weet het kleine ventje in de onmogelijkste situaties uit komst te brengen. Ethel Merman, Sally Eilers, Parkeerjekarkas staan hem hierin ter zijde. De Goldwyn Girls zorgen voor de luchtige omlijsting. Een alleraardigste teekenfilm en een actueel journaal maken het geheel tot een bezienswaardig programma. Trianon. .MORGEN GAAT 'T BETER. „Morgen gaat 't beter" het hedje klinkt in dezen tijd als een leuze uit de internationale politiek, en het klinkt een beetje onwaarschijnlijk. Maar in „Tria non" ging het gisteravond reeds goed! Een volle zaal en een dankbaar publiek! „Morgen gaat het beter" ls een aardige, Nederlandsche film, een beetje onbenullig wat de diepere, of ondieperen, inhoud be treft, maar overigens een zeer geslaagd werk, uitstekende amusements-kunst. De roep is deze film reeds vooruitgegaan; het is werkelijk eén succes-nummer op het repertoire van Nederlandsche films. Tooneelspelers en tooneelspeelsters van naam hebben er hun medewerking aan verleend. Het zonnetje, waarom alles draait, is Lily Bouwmeester, die een ge lukkige uitbeelding heeft gegeven van de bakvisch, die, na op 't laatste nippertje door haar examen geglipt te zijn, een plaats krijgt in een radiostudio, en als ster „ontdekt" wordt. Haar kostje is dan ge kocht, maar daarmede zijn de weder waardigheden nog lang niet ten einde. Dat gebeurt pas als het „morgen gaat 't beter" eindigt in een gelukkig huwelijk. De hoofdlijn van de film is dus getrok ken volgens een overoud schema, maar de uitwerking van dat gegeven is dikwijls origineel en vermakelijk. De examen scène, de ervaringen in de studio en het huwelijksaanzoek e.d. zijn successen van echte geestigheid. Nu -en dan wordt het leuke wel eenigszins te zwaar gechargeerd tot het raakt aan het lollige, maar iemand, die zich amuseëVen wil, kan daartegen geen bezwaar hebben. Lily Bouwmeester vindt in deze glans rol een volkomen aangepaste tegenspeler in Paul Steenbergen, de trouwe minnaar, en Theo Frenkel, de trouwelooze. Nico de Jong, als de oude kapitein met een hart kwaal, had zijn rol bizonder goed getrof fen. Hetzelfde kan trouwens bijna zonder onderscheid van de andere artisten worden gezegd. „Morgen gaat 't beter" is een film, waar van de toeschouwers veel plezier en ver maak zullen beleven; het is bovendien een film, die van begin tot einde stevig is op gebouwd en de aandacht geboeid houdt. Een film van spanning en aanstekelijk jolijt. Tot het genieten van dit Nederlandsche product wordt het publiek reeds voorge kookt door het dwaze verhaal „De avon turen van Bill Pech". Er komen hierbij te pas leeuwen, die slaap-pillen hebben in genomen en een jongen, die als een meis je verkleed gaat. Alleen reeds hierpit kan men de nonsens van deze film proeven. De paardryscène in het circus is om je een aap te lachen. Hetgeen natuurlijk niet geschied is! En in voorbereiding van deze koddige vertooning komt Mickey Mouse op een walvischvaarder rondspoken een Walt Disney kleurenfilmpje van geraffineerde techniek en geestigheid. Te zamen een first-class-programma, deze week in „Tria non". Luxor. GEHEIME MACHTEN en DIE VERDUIVELDE WAARHEID. Als wij het eerlijk mogen zeggen, dan bevalt ons de film voor de pauze beter dan die welke daarna gegeven wordt. In „Geheime Machten" krijgen we een boeiend gegeven over wapensmokkel, voorgenomen aanslagen, spionnage en contra-spionnage, enz. Deze Tobis-film met Kathe von Nagy in de hoofdrol voert ons naar Albanië merkwaardige actu aliteit! waar kisten vol wapens en mu nitie aan land worden gebracht om deze te gebruiken voor een aanval op Bulga rije. Maar er zijn nog meer geheime mach ten aan het werk om aanslagen voor te bereiden. Een jong meisje, dochter van den Bulgaarschen minister-president, die naar men haar vertelde ter dood veroor deeld zou zijn, laat zich gemakkelijk ver leiden om een aanslag te plegen wanneer een minister op bezoek komt. Zoover komt het echter niet, want haar geheimzinnig koffertje, met nitro-glycerine wordt even geheimzinnig onschadelijk gemaakt. Een film met tal van spannende momenten, een Fransche film bovendien, die onge twijfeld veler belangstelling zal trekken. Na de pauze spelen Irene Dunne en Cary Grant in de Loet C. Barnstyn-Co- lumbia film „Die verduivelde waarheid", een Amerikaansche film, luchtig van spel en luchtig van opvatting naar Amerikaan sche wetten. Liefde, huwelijk, scheiding, gevolgd door liefde en allerlei mogelijke en onmogelijke situaties met tweeden en derden worden hier dooreen gemengd. Cary Grant als Jerry en Irene Dunne als Lucy geven een goede vertolking, maar daarnaast staan nog verschillende andere uitstekende spelers en speelsters. Een uitvoerig journaal gaat aan het programma vooraf. OMGEVING KATWIJK Voor de militairen. Gisteren is alhier opgericht een vereeniging voor de behar tiging der belangen van de hier ingekwar tierde militairen. Voorzitter is de heer J. Volbeda, secretaris de heer Veltkamp en penningmeester de heer Bonefaas. Ter verpoozing van de militairen is op bepaalde uren te hunner beschikking ge steld te Katwijk a. d. Rijn het R. K. Pa rochiehuis en te Katwijk a. Zee het Jeugd huis. OEGSTGEEST ECHTERNACH. Morgen is het de laatste dag, dat men zich op kan geven, by den koster, voor de bedevaart naar Echtemach. Voor deze reis bestaat groote belang stelling en geen wonder! Deze bede- DE ELTAX maakt een zeer ver zorgde tocht van 3 uur langs de mooiste plekjes. Dagelijks vertrek der touringcars 10 uur 's morgens en 2 uur 's middags r. h. terrein Boestenmarkt t.o Lido. 65 Ot. p. p. Liefst plaatsbespreken. Stationsweg 47a - Telef. 666 vaart van de Oegstgeesters naar het graf van hun eersten herder zal onvergetelijke herinneringen nalaten. En onvergetelijke herinneringen behooren tot die kostbare bezittingen, welke geen mot verteren en niemand ons ontrooven kan. Op voorhand kunnen wij de Oegstgees- ter parochianen verzekeren, dat zij een mooie reis zulen maken. Voor degenen, die zich echter nog aan willen sluiten bij het reeds flinke reisgezelschap, wordt het nu tijd zich op te geven. Wie financieel in de gelukkige gelegenheid is deze overi gens zeer goedkoope reis mede te kunnen maken, bedenke zich niet langer en geve zich morgen op! Men zal er geen spyt van hebben! SCHIPPER WIL OVERBOORD SPRINGEN DOCH VALT OVERBOORD. Hedenmorgen te 8.15 uur kwam de 69- jarige schipper J. A. K. met zyn schip Hen- n Matthieu voor de Rhynzichtbrug waar hy wilde meren. Plotseling bemerkte hy, dat hy met een voet in de lus van het touw stond. Om erger te voonkomen sprong hy overboord, doch bleef met den anderen voet achter de reeling hangen. Hy sloeg achterover en viel toen in het wa ter. Hij had echter het touw van het schip vastgehouden en hield dit vast totdat zijn vrouw hem met de roeiboot was te hulp gekomen. De man klaagde over pijn in een der dijbeenen en werd door den E. H. D. voor onderzoek meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. LIJK VAN VERMIST KIND GEVONDEN Hedenmorgen is in het Spaarne, tegen over de uitmonding van het kanaal te Heemstede, het lykje gevonden van het 4^-jarig zoontje van de familie de Groot, wonende aan de haven aldaar. Het Jongetje was op 1 April j.l. spoor loos verdwenen en men vermoedde, dat het ln het kanaal was gevallen en ver dronken. Het stoffelijk overschot is naar de openbare begraafplaats overgebracht. ZIJN KIND MISHANDELD In het gezin van een werklooze In de Indische buurt te» Amsterdam heeft zich gistermiddag een ernstig geval van mishandeling vorgedaan. De 25-jarige man, die door z(jn lang durige werkloosheid zeer nerveus is ge worden, heeft nogal eens last van drift buien. Gistermiddag, tijdens afwezigheid van de vrouw, die even weg was gegaan om een boodschap te doen, heeft de man weer een driftbui gehad, welken bij heeft gekoeld op hun kindje van acht maanden De man heeft het kind in zyn blinde woede zoo mishandeld, dat het met zwaar lichamelijk letsel in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De beentjes vertoon den onder andere ernstige kwetsuren. De politie van het bureau Linnaeus- straat heeft den vader aangehouden. Hij zai ter beschikking van den Officier van Justitie wo#fcen gesteld. MILITAIRE AUTO OMGESLAGEN Bestuurder ernstig gewond Vanochtend om 5 uur is op het kruis punt Jachtlaan-Soerenscheweg te Apel doorn, ter hoogte van hotel Nieland, een verkeersongeluk gebeurd. Een militaire auto, bestuurd door den dienstplichtige K. uit Apeldoorn, naderde met groote snel heid het kruispunt, terwyl op hetzelfde oogenblik van rechts een auto met aan hangwagen, bestuurd door M. uit Rijssen naderde. Een botsing was onvermijdelijk. De militaire auta sloeg om, waardoor K. ernstig werd gewond. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Julianazleken- huis. Zjjn linkerarm moest geamputeerd worden. LEIDEN, 14 April. Groenten. Per 100 K.G.: Roode Kool 8.4010, Savoye kool 6.107.40, Boerenkool 7—9, Prei 10.10 15.10, Kroten f 1.202.50, Kroten, gek. 3—6, Uien 1.20—4, Peen 2.40—11.70. Andijvie 22—37,, Sla 14—24, Witloof 5 23, Postelein 2129, Spinazie 3ƒ13, Bloemkool 5.50—30, Salade 2.4010.70 Pieterselie 4.206, Radijs 0.602, Sel derie 1.405.20, Uien 2.10, Rabarber 2.40—5.30, Raapstelen f 0.70—1. 15 April. Boter. Fabrieksboter ƒ1.37 LEIDEN. Geboren: Hendrlca Altera d. van D.- Sinteur en S. v. Kampen Adrianus z. van J. Looy en J. v. d. Steen Abraham Theo- dorus z. van D. Groenendijk en C. Schlag- wein Imkje d. van J. Dijkstra en H. Louwsma Joannes Jacobus Maria z. van J C. Ouwtrkcrk en P. G. v. Kins Frede- rik z. van J. Wijling en C. v. d. Voord Johanna Elisabeth d. van D. Laterveer en J. v. Hooidonk Ansje d. van J. A. Lam- booij en J. v. Duuren Mary d. van J. v. d. Kraats en P. v. d. Bent Nicolaas x. v N. Haspels en W. Kant Teunla x. van J. W. v. Drunen en A. Olie. Ondertrouwd: C. B. Vreem wedn. 51 j. en M. B. Bouwmeister jd. 38 j. Overleden: W. Witteman m. 37 j. J. Laman m. 76 j. G. Neuteboom wed. van W. F. Stouten 79 j. J. J. Sjardin x. 3 J. Boerenboter 1.181.23. Aanvoer 1450 Kg. Handel goed. 15 April. Turf. Lange turf: geen aanvoer: Pr. 89. UTRECHT, 15 April. Vee. Totaal aan gevoerd 4095 stuks vee, w.o. 1150 funde ren. Stieren ƒ0.250.28 per pond. Handel kalm en prijshoudend. Slachtkoeien 2e soort 0.300.35, idem 3e soort 0.25— 0.29 per pond. Handel kalm, Iets lagere pryzen. Vaarzen 120—210, Melkkoeien 140—250, Kalfkoeien ƒ150—260, Vare- koelen 100—200 per stuk. Handel zeer kalm, iets terugloopende pryzen .105 Ma gere kalveren 40110 per stuk. Handel gedurkt, gelijke prijzen. 1580 Nuchtere kalveren f 3.505.50 per stuk. Handel re delijk, iets hoogere prijzen. 550 Magere varkens en Schrammen, Magere varkens 2235, Schrammen ƒ1522, 610 Biggen 914 per stuk. Handel flauw, iets lagere prijzen. 100 Magere schapen ƒ1022 per stuk. Handel gedrukt, onveranderde prij zen. Boter. Aanvoer 300 K.G. 1.56 per K.O. Kaas, aanvoer 200 K.G. 0.45-0.70 per K.G. Eieren, aanvoer 48.000 stuks. ƒ3.404.p. 100 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN, 14 April. Groentenveiling. Spinazie 7.50—9.80, kroten 2.40, per 100 K.G.; radijs 0.60—1.20, seldery 33.20, per 100 bos; andijvie 20— 29, per 100 K.G.; kropsla I 9.10, idem II 5—6.10, per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 8600 stuks. Kip- eieren 3.30—3.70, eendeneieren 2.602.70, kalkoeneieren 7.00, ganzeneieren 7.00, per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 13 April. Eieren- veiling. Prijzen kippeneieren 3.00—3.60, eendeneieren 2.70—3.00 per 100 stuks, kaas 1523 cent, boter 63—65 cent per pond radijs 2 cent per bos. BOSKOOP, 14 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 36 40, Wendland 38--fit, Brlarelif 30—42. Wilh. Hordes 35-52, Rosalandia 22—35, Florex 4060, Edith Helen 4063, Ingar Ohlson 3550, Azalea 601.Rhod. Pmk Pearl 60, idem Cetum Crème 2540, Prunuc triloba 1015, Clematis Prins Hen drik 1.101.40, Weigelia 31, Acer 35, Aza lea 30 p. st. KATWIJK a. d. RIJN, 14 April. Groen tenveiling. Uien ƒ4—4.50, Witlof ƒ18— 20—, Spinazie f 10—11.— per 100 K G.. Rabarber ƒ5 405.80, Radijs 1.452.10 per 100 bos, Waspecn 2.153.10, Kroten 0.50—0 70 per 20 K.G. LEIDSCHENDAM, 14 April. Groenten. Kropsla le s. 48.10, stoofsla 1620 ct. Bloemkool le 1015, Andijvie per 4 Kg. 1.36—1.41, Spinazie per 4 K g. 32 49 ct. Postelein 2123, Rabarber per 100 bos 4—7, Snijboonen 74—86, RadUs 1.30—1.60, Prei 14—15, Selderie 1—2.10 LEIDERDORP, 14 April. Eierenveillng. Kippeneieren ƒ3.30—-3.80, eendeneieren ƒ2.10—2.30, per 100 stuks, ganzeneieren 5 ct. p. stuk, boter ƒ0.550.72, kaas ƒ0.20 —0.30 p. pond, kippen f 0.350.75, honen ƒ0 250.70, konijnen ƒ0.251 80 p. stuk. LOOSDUINEN,, 14 April. Groentenvei ling. Bloemkool le soort 1320, 2o soort 613. kaskomkommers le soort f 8.60— 20.80, 2e soort 6.708.30, 3e soort f 5,80 7.10, perziken le soort 16 en 3e soort f 6 per 100 stuks, snijboonen 80, schorsenee- ren 7.—, tomaten A 110, idem C f 62 70 per 100 kg. Spinazie 22—53 cent per 4 kg, postelein f 0.951.40 per 6 kg., salade le soort 6.609.70 en 2e soort 3.306. per 100 krop; radijs 1.00—2.20, raapstelen 70—90 cent, kervel 60—80 cent, raTarbor 3.50—5.80, selderie 2.30, pieterselie 1 2.90 per 100 bos, prei 16.6021.90, an dijvie 27.7534.75, komkommerstek 6 15 per 100 kg., stoofsla 0.801.40 per 6 kg., aardbeien I 2.90, idem II 1.90, per kg., pepers 34 per 100 stuks, dunsel 4 per 100 kg. NIEUWVEEN, 13 April. Eieren. Kipeieren aanvoer 1881, pr. 33.35, eend- eieren annv. 59, pr. 2.853 per 100 st. VINKEVEEN, 14 April. Groentenveiling. Witlof I 19—20, idem II 13.50, idem III 5.8, spinazie 513, stoofBla 1217, aller per 100 K.G.; kropsla 4.807.20, per 100 stuks; raapstelen 80 ct., rabarber 48, radijs 0.00—1.20, per 100 bos. ZOETERWOUDE, 12 April. Velling „Alg. Belang". Aanvoer 3005 stuks eieren, kippeneieren 2.803.60, eenden eieren ƒ2.402.60 per 100 stuks, konijnen ƒ0.241.50, kippen ƒ0.600.65, duiven ƒ0.08, per stuk, kaas ƒ0.140.10 per pond. WISSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.817/B Berlijn 75.40 Parijs 4.987/g Brussel 81.66 Zwitserland 42.25 Kopenhagen 39.371 Stockholm 45.47»/2 Oslo 4 4.321/, New York 1.887

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3