BINNENLAND ZATERDAG 15 APRIL 1939 DE LWSCKE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 SASSENHEIM NOODLOTTIGE AANRIJDING. Vrijdagmiddag half 5 wilde een motor rijder uit Dordrecht, met als duo-passa- giere zijne echtgenoote, een bezoek afleg gen by de koffictent. De motorrijder draai de daartoe midden op den weg, zonder acht le geven op het verkeer. Door deze onvoorzichtigheid werd hij door een auto aangereden met het gevolg dat hij met zijn machine kwam te vallen en zijn linkerbeen brak. Ter plaatse werd hij verbonden door dr. Le Grand en per ziekenauto naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De duo-rijdster bekwam geen letsel. K.J.M.V. De K.J.M.V. hield Donder dagavond haar jaarvergadering. Daar de voorzitter tot een der grens- bataljons behoort, was de leiding in han den van den heer M. van Dorp. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hadden bedragen 583.08 en de uitgaven 521.54, batig sal do aldus 61.54. De heer Th. N. van Niekerk werd als pen ningmeester herkozen en in de plaats van den heer C. P. Rotteveel werd na eenige stemmingen de heer B. Peetere gekozen. Het zomerprogramma, bijzonder de boot tocht, werden besproken, waarna sluiting. met deze marsch verleend, o.a. door de Wandelvereeniging „St Bonifacius" te Haarlem, die ook op 30 Juli een marsch heeft georganiseerd, doch deze voor de Rozen-marech te Boskoop bereidwillig heeft uitgesteld. Voor verdere inlichtin gen wende men zich tot den secr., den heer L. A. van der Laan, Rozenlaan 4, Bos koop. En wij wenschen den wandelaars mooi weer, pijnlooze voeten en een gran dioos succes. Mondharmonicaclub „Ons Ideaal". Lag het aanvankelijk in de bedoeling, dat de Mondharmonicaclub „Ons Ideaal" op Tweeden Paaschdag een uitvoering zou geven, door omstandigheden kon dit niet doorgaan, zoodat nu de datum is vastge steld op Dinsdag 2 Mei a.s. LEIDERDORP Jaarvergadering „Door Eendracht Sterk" De eieren- en pluimveevereeniging „Door Eendracht Sterk" hield de jaarver gadering in café Ramakers alhier. De vergadering werd geopend door den 2en voorzitter, den heer J. Goedhart. De secre taris de heer A. P. Heijkoop las de no tulen en bracht vervolgens het jaarver slag uit. Hierna volgde het financieel verslag van den penningmeester, den heer J. de Graaf. Hieruit bleek dat er in 1938 werden geveild 105.000 eieren, 1174 pond boter, 9860 pond kaas, 1072 kippen, 847 hanen, 765 eenden, 4123 konijnen en 105 duiven. Bovendien werden nog verschil- enlde andere goederen geveild, w.o. veel losse bloemen en planten. De totale vei lingopbrengst was ruim 11.000. Het jaar bracht voor de vereeniging een kassaldo van 91.56. In de plaats van den voorzitter den heer P. v. d. Kwaak werd als zoodanig gekozen de heer A. P. Heijkoop. Verder werd als bestuurslid herkozen de heer J. Borreman. Het dagelyksch bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter A. P. Heij koop; secretaris J. Borreman en penning meester J. de Graaf Azn. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken werd deze bijeenkomst gesloten. NIEUWERBRUG Damseizoen gesloten. Het dam- en schaakseizoen is weer ten einde. In de zaal van café „Het Grauwe Paard" hield de dam- en schaakclub „Vooruit" alhier haar sluitingsavond onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Nap. Deze avond werd aangevangen met een gong- wedstryd, waaraan zoowel door de hee- ren dammers als de heeren schakers werd deelgenomen. De winnaars speelden der halve om de eerste 5 prijzen, terwijl de verliezers weer om de tweede 5 prijzen speelden. De eerste 3 winnaars, welke dus beide wedstrijden hadden gewonnen, wa ren de heeren C. Kok Wzn., J. v. d. Brink, T. Sluyk, A. v. Mourik en D. Verboom; de tweede 5 winnaars, de winnaars van de verliezers dus, waren de heeren G. Verheul, G. Bosman, C. Eibers, I. Sluyk en G. v. Leeuwen. Na deze wedstrijd werd een ledenvergadering gehouden. Uit het financieel verslag van den penningmeester den heer C. Eibers bleek dat de inkom sten over hel afgeloopen seizoen bedroe gen 72.12 tegen een uitgave van 57.76, zoodat er een batig saldo was van 14.36. NIEUWVEEN Vertrokken: W. Brouwer naar Breu- kelen C. Keijzer naar Alphen a. d. Ryn. Ondertrouwd: W. J. Kleijn 29 j. en Joh. W. Lenting 25 j. G. A. den Hartog 25 j. en C. C. v. d. Meer 22 j. Getrouwd: A. N. de Moet en M. P. C. Mühl. Overleden: Maarten Kok 83 j. RIJPWETERING Missie-avond begint met een negerdans. Evenals 10 April zal er morgen 16 April weer een uiivoering worden gegeven door de gemengde tooneelvereeniging „Elk een Gunst", ten bate van de Missie van pater Zoetemelk. Aanvang 7.30 uur met een ne- g.-r-dan- Daarna zal er een voordracht gegeven worden, waarna zal worden op gevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven „Als de Poorten open gaan". We zullen hopen, dat de zaal, evenals de eerste avond, w»rr goed bezet zal zyn. Als slot zal er weer een verloting worden gehou den, waarvoor weer een groot aantal prijzen gratis beschikbaar zijn gesteld. TER AAR Tentoonstelling. Nu aanstaande Zon dag organiseert de naaikring „Tabitha" haar eerste tentoonstelling in de fröbel school. Op deze expositie zal men het vele werk kunnen bewonderen, wat de dames in den afgeloopen winter hebben verricht voor de arme menschen. Het is geen klei nigheid. Zij is geopend van na de Hoog mis tot half een uur en na het Lof tot zes uur. Gemeenteraadsverkiezing. De verkie zingen voor den gemeenterad zal bij ons geschieden op Woensdag 7 Juni a.s. WOUBRUGGE Gemeenteraadsverkiezing. Voor de C. H. partij zijn t.hv. de eerstvolgende raadsvergadering candidaat gesteld: 1. A. Boon; 2. C. Donker (aftredend; 3. "I. Ange- nent; 4. W. A. Boot; 5. D. Brunt en 6. J. Buitenhuis. In de raad is de C.H. door 2 leden verfegenwcord'gd. NOG GEEN ZAKENVERLOF VOOR MILITAIREN. Aan het Departement van Defensie is een groot aantal, deels telegrafische, verzoeken ontvangen tot het bekomen van zakenverlof e.d. ten behoeve van militairen, die, als ge volg van de onlangs genomen militaire maatregelen, in werkelijke dienst zijn ge komen. Aangezien de defensiebelangen vooralsnog niet toelaten dergelijk verlof te verieenen, kan aan deze verzoeken thans niet worden voldaan. Echter ligt het in het voornemen om, wanneer de thans ingetreden toestand eenigszins zal zijn geconsolideerd, in zeer byzondere gevallen welke elk op zichzelf zullen worden beoordeeld verlof te ver ieenen. TOT NADER ORDER IN WERKELIJKEN DIENST. Bij K.B. van 14 April is, op grond van de overweging, „dat de politieke spanning tus- schen sommige staten in Europa het nood zakelijk maakt om maatregelen te treffen ter beveiling van de landsgrenzen en om bovendien te beschikken over een groo- ter aantal geoefende troepen", bepaald, dat de voor eerste oefening in werklijken dienst zijnde dienstplichtigen, die na heden in aan merking zouden komen voor groot verlof, tot nader order in werkelijken dienst blij- Dit geldt niet voor de groepen van dienst plichtigen, ten aanzien waarvan de minis ter van Defensie bepaalt, dat de genoemde maatregel niet op haar zal worden toege past. NIEUWE UNIFORMEN VOOR HET LEGER. Wijziging van den stijven, opstaanden kraag. Binnen enkele dagen zal op groote schaal een nieuwe proef genomen worden met een gewijzigde uniform voor militairen. Het is thans wel zeker, zoo vernam de Standaard, dat het model met revers en overhemd met das van de baan is. Van het indertijd, voorgesteld model met dub belen kraag is de nieuwe uniform een ver betering. Ongeveer duizend militairen zullen nu binnenkort te dragen krijgen een uniform, welke herinnert aan die in het Koninklijk Ned.-Ind. leger. De dubbele kraag van de tuniek is echter iets lager. Op dezen kraag komen, voor de officieren, de onderscheidingsteekenen op een gekleurd fond, dat, naar gelang het wa pen, een andere kleur zal hebben. Ook de stafofficieren zal men aan een gekleurd fond voor de onderscheidingsteekenen kun nen herkennen. Bij deze uniform vervallen de biezen op broek en jas en heeft de tuniek van ach teren 'n split. Een andere proef, welke gelijktijdig ge nomen wordt, bestaat in 'n tuniek, waar van de kraag eveneens dubbel, nog iets lager is en waaronder dan een das c.q, hals bedekking gedragen zal worden. Het gaat dus in ieder geval hoofdzakelijk om een wijziging van den stijven opstaan den kraag. DE MILITAIRE VERDEDIGINGS MAATREGELEN. Onthoudt u van hinderlijke belangstelling! Van regeeringswege wordt ons verzocht het publiek er opmerkzaam op te maken, dat de uitvoering van militaire verdedi gingsmaatregelen in vele gevallen wordt belemmerd door de aanwezigheid van nieuwsgierigen, die van te dichtbij de mi litaire werkzaamheden willen gadeslaan. Mitsdien wordt het publiek verzocht zich van een dergelijke, voor den arbeid der militairen hinderlijke belangstelling te ont houden, waardoor het tevens mogelijk wordt te voorkomen, dat ongewenschte ele menten zich op de hoogte stellen van onze verdedigingsmaatregelen. Mocht het publiek aan bovenstaand ver zoek onverhoopt geen gevolg geven, dan zal het noodig zijn, extra-wachten en schild wachten uit te doen zetten, waardoor dus de dienst der troepen aanmerkelijk zal wor den verzwaard. Vertrouwd wordt derhalve, dat ieder ten deze zijn medewerking zal verlee-nen. DE PORTVRIJDOM VOOR MILITAIREN Geldt alleen voor briefkaarten en couranten Uitdrukkelijk wordt er nog eens de aan dacht op gevestigd, dat de verleende vrij stelling van port voor militairen in wer kelijken dienst beneden den rang van Of ficier alleen geldt voor briefkaarten en couranten. Er worden door den postdienst ook mas sa's voor de militairen bestemde brieven ontvangen, welke niet van een postzegel •zijn voorzien. Aangezien brieven niet onder de vrijstelling van port vallen kun nen brieven zonder postzegel voor de mi litairen alleen tegen betaling van het dub bele port worden uitgereikt. INVOER DEENSCH VLEESCH Gedurende de week van 3 tot 9 April zyn van Denemarken naar Nederland uit gevoerd 62.400 K.G. rundvleesch en 48 paarden. NATRIUMVERLICHTTNG OP RIJKSWEGEN. Over een lengte van 160 KJVL Naar de minister van Waterstaat on langs heeft meegedeeld zal de rijksweg Den HaagRotterdam van natriumver- lichting worden voorzien, evenals een hee- le reeks andere hoofdverkeerswegen met eenige bruggen en opritten. In totaal zal 160 kilometer weg van deze verlichting worden voorzien. Wij vernemen thans, dat men nog voor het aanstaande winterseizoen een deel deel van de plannen tot uitvoering hoopt te kunnen brengen. Veel hangt echter af van de besprekingen, die gevoerd moeten worden met de leveranciers van electrische stroom en beheerders van eventueele be staande gemeentelijke verlichtingen. Intusschen spreekt het vanzelf, dat wan neer overeenstemming zal zijn verkregen, de werkzaamheden geruimen tijd in beslag zullen nemen. De brug te Dordrecht zal bij de ingebruikneming eveneens van na trium verlichting zijn voorzien. DE NEDERLANDSCHE LEERSTOEL TE NICE. Een voordracht van oud-minister Deckers. Dinsdagmiddag vond in den „Cercle Uni versitaire Méditerranéen" te Nice de, in wijding plaats van een Nederlandschen leerstoel. In navolging van het voorbeeld van een zevental andere landen, zal thans ook van Nederlandsche zijde worden deel genomen aan het contact tusschen intellec- tueelen van verschillende naties, waartoe de Cercle gelegenheid biedt, en wel door een serie voordrachten, te houden door vooraanstaande Nederlanders, over onder werpen ons land en volk betreffende. Als eerste spreker was hiertoe uitgenoo- digd de oud-minister van Landbouw, dr. L. N. Deckers, voor een lezing over den Ne derlandschen land- en tuinbouw. De aula was bezet door een groot aantal leden van de Nederlandsche kolonie uit Nice en om streken, terwijl onder de Fransche aanwezi gen werd opgemerkt een vertegenwoordi ger van den prefect van het departement Alpes Maritimes en den burgemeester van Nice. Na een openings- en welkomstwoord van den rector der Universiteit, dr. Clever, be gon dr. Deckers zijn interessante voor dracht, waarin hij een beknopt doch vol ledig overzicht gaf van den landbouw in de verschillende provinciën, de verschei dene soorten van veeteelt, den tuinbouw en het land- en tuinbouwkundig onderwijs. Herhaaldelijk werd de lezing door applaus onderbroken. Tot slot werd het woord gevoerd door dr. Clever, die den spreker in zeer hartelijke termen den dank van zijn toehoorders overbracht. In een toespeling op de door de Nederlandsche regeering genomen mili taire voorzorgsmaatregelen, waarvan de FransChe radio eenige uren van te voren had. 'bericht, bracht hij hulde aan den on- overwinnelijken vrijheidszin van het Neder landsche volk, dat liever zijn eigen kost baren grond zou doen overstroomen, dan het aan vreemde overweldigers uit te leve ren. De heer De Kuyper, Nederlandsch con sul te Nice, dankte de Fransche autoriteiten voor hun medewerking. ONZE VARKENSSTAPEL Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in de week van 27 Maart tot 1 April 1939 zijn aangebracht 41.018 (v. j. 40.391) big- genmerken. Van 1 Januari tot 1 April j.l. zijn in totaal gemerkt 472.837 (v.j. 485.729) biggen. MINISTER WELTER TE AALSMEER. Bezoek aan de Koloniale Reserve. De minister van Koloniën, de heer Ch. J. I. M. Weiter, heeft Vrijdagmiddag om kwart over drie, vergezeld van twee hoofd ambtenaren van zijn departement, een 'be zoek gebracht aan Aalsmeer, waar de Ko loniale Reserve thans in garnizoen ligt. De minister werd begroet door den bur gemeester, den heer J. Kastelein en d'en commandant van het suppletie-detache ment, overste Slagter. In gezelschap van deze autoriteiten be zocht de minister de verblijven der man schappen, waarna een bespreking op het raadhuis gehouden werd. Een défilé van de troepen, waarvoor voorbereidingen wa ren getroffen, werd wegens de minder goede weersomstandigheden afgelast. Om kwart over zes vertrok de minister per auto naar Den Haag. Vliegkracht-verlotlng. In het Venduhuis der Notarissen, te Den Haag, werd ten overstaan van den heer L. W. A. Duynstee, als plaatsvervanger van Notaris J. C. J. Waldorp, de trekking ge houden van de Loten Nationaal Luchtvaart Fonds. De hoofdprijs, waarde 6.000.—, viel op lot No. 87.257 (groenkleurig lot). De hoofdprijs eveneens waarde 6.000. van de Loten Nationaal Luchtvaart Mu seum viel op het lot No. 4.791 (violette- kleurig lot). De trekkingslysten zijn verkrijgbaar van af Maandag aj. Nationale Inkomsten- en Winstbelasting. Het bestuur der Algemeene Katholieke Werkgeversvereeniging heeft in een adres aan den Minister van Financiën uitvoerig zyn bezwaren uiteengezet tegen de plan nen der regeering tot het heffen van er nationale inkomsten- en winstbela^-- ALPHEN AAN DEN RIJN Bedwelmde vlsch. Door het bestuur van den hengelaarsbond Leiden en Om- ftreken is bij de bevoegde instanties een klacht ingedient in verband met het feit, dat door een melkfabriek nabij Zwammer- <Jam afvallen en z.g. zure ondermelk in den Rijn wordt geloosd, waardoor het water wordt besmet hetgeen zeer nadee- lige gevolgen voor den vischstand heeft; de visch wordt bedwelmd. Geboren: Jacob z. van C. Snel enA. van Winkel. Ondertrouwd: Willem van Zanten, oud 25 jaar met Wilhelmina Maria Kuijf, oud jaar Johannes Petrus de Bruin, oud 24 jaar en Jantje Vroegrijk, oud 23 jaar Rens van den Berg, oud 28 jaar, wonen de te Oudenrijn en Cornelia Adriana van der Kraan, oud 26 jaar Maarten van der Weijden, oud 26 jaar, wonende te Hazers- woude en Jacoba van Spengen, oud 28 jaar Gerrit Duiker oud 22 jaar en Elizabeth van Egmond ,oud 20 jaar. Ver (rokken: Reinder Posthuma naar 's Gravenhage Teuna A. Wittebol naar Utrecht Lamberta S. de Rooij naar Schiedam. BODEGRAVEN Volksbond. De afdeeling Bodegraven en Zwammerdam hield gisterenavond in het parochiehls te half acht haar leden vergadering. Met gebed herdacht de voorz. een overleden lid van de afdeeling. De no tulen werden door den heer Steenbergen voorgelezen. Mededeeling werd gedaan, dat de heer Groenendijk als bestuurslid van de retraiteclub bedankte. Vervolgens werd de agendc en tevens een toelichting hierop behandeld van de te Amsterdam op 15 Mei a.s. te houden Centrale Raadsver gadering. Als afgevaardigde werd be noemd de hear Simon Steenbergen, en als plaatsvervangend afgevaardigde de heer Jac. de Koning. De geestelijk adviseur sprak hierna en kele woorden tot de aanwezige leden, waarvoor de voorz. met enkele welgeko zen woorden dank zeide. St. Joscphsgezellen en K.J.M.V. Don derdag j.l. vergaderde bovengenoemde ver eeniging in het parochiehuis. Als spr. trad dien avond op de heer H. J. van de Poll, die het tweede deel van zijn inleiding over Staatsinrichting hield. Op zeer duidelijke wijze besprak hij de verschillende organen, waaronder de Provinciale Staten en Gede puteerde Staten, de Gemeenteraad en Wa terschap. Naar aanleiding van deze inleiding wer den nog diverse vragen gesteld, die door den heer van de Poll naar genoegen wer den beantwoord. Hierna werd deze verga dering met gebed gesloten. Propaganda-Kringvergadering. Mogen wij u nog even herinneren aan de propa- ganda-kringvergadering, die morgenmiddag te half vier in het Concordia-gebouw te Gouda gehouden wordt? Als spreker treedt op mr. T. J. Ver schuur, terwijl ook de drie eerste candida- ten van onze lijst het woord tot de aan wezigen zullen richten. Personalia. Wegens drukke werkzaam heden is aan den heer M. Vervoorn ont slag verleend als hoofd van de Luchtbe schermingsdienst in Bodegraven. In diens plaats is door den burgemeester benoemd de heer Joh. P. Veerman, commandant van de burgerwacht alhier. AARLANDERVEEN Examen Landbouw-cursus. Gisteren avond had in de Chr.. School de eindles plaats van den gehouden 3-jarigen Land bouw-cursus. De heer v. d. Loo, onderwij zer te Ter Aar, leider van dezen cursus, opende met een toepasselyk woord deze les, en sprak een woord van welkom tot den Rijkslandbouw-consulent, ir. de Groot en het bestuur van den L.T.B., afd. Aar- landerveen. Hierna werd een aanvang gemaakt met het afnemen der examens. De leeraar mocht het genoegen smaken, dat alle 17 cursisten hun diploma behaalden. Ir. de Groot nam hierna het woord, wees den leerlingen op het groote belang van een boekhouding, vooral met het oog op de bedryfsuitkomsten. De voorzitter, de heer C. J. Knapen, sprak zyn dank uit tot ir. de Groot voor zijn belangstelling by deze eindles, en aan den heer v. d. Loo voor de moeite, die hij zich heeft getroost voor het geven van de zen cursus. Namens de cursisten sprak de heer Nieuwenhuizen eenige waardeerende woorden tot den leeraar. Hierna nam de heer v. d. Loo het woord en sprak zijn dank uit, voor de tot hem gesproken woorden, en voor het cadeau, hem namens de cursisten aangeboden, als ook voor de prettige samenwerking, welke hy met het bestuur van den L.T.B. heeft gehad. Hiermede was deze eindles geslo ten. BOSKOOP Volksbond. - De R. K. Volksbond afd. Boskoop hield gisterenavond haar jaarver gadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer P. van der Staak, opende deze vergadering waarna de sec retaris, de heer Adr. Houtman, notulen en jaarverslag voorlas. Hieruit bleek, dat de Volksbond groote activiteit aan den dag gelegd had in het afgeloopen jaar. Hierna kwam de penningmeester aan het woord. In tegenstelling tot het vorig jaar had deze er kans toe gezien een batig saldo te tooveren van f 0.44. De boeken en be scheiden waren in orde bevonden en ook de begrooting voor 1939 kon worden vast gesteld. Als leden voor de controle-comm. werden benoemd de heeren J. J. van Rijn en C. van Ooy. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden Adr. Houtman, W. Houdijk en G. Pannebakker werden her kozen aangezien geen nieuwe candidaten waren voorgedragen. Alle drie heeren na men hiun benoeming aan. Hierna werden verschillende ingekomen stukken behandeld. O.a. zal een bijdrage van de vereenigingen worden gevraagd, teneinde het plaatselijk comité van de actie Naar de Nieuwe Gemeenschap van de noo- digste geldmiddelen te voorzien. Een inge komen schrijven voor de Jeugdwerkloozen- zorg werd voor kennisgeving aangenomen, waar dit onderwerp speciaal in de Gezel- lemvereeniging zal worden behandeld. Nu klonk er echter ook weer een nieuw ge luid. Eenige tijd geleden kwam op een ver gadering, waar Dr. Olierook sprak, het on derwerp Propaganda-club naar voren. Daar werd het mooie ideaal van propagan dist-zijn voorgesteld en belicht. De afd. Boskoop heeft ook hiervoor haar interesse getoond en het resultaat werd nu besloten om een propagandaclub te vormen. Het bestuur gaf het goede voorbeeld en de an dere leden in de zaal gaven zich nu ook grootendcels op. Zoo begint dus weer een nieuwe Propaganda-club, met een aantal van circa 20 personen, te werken; echter zal een jaar adspiranten-tijd worden ge houden, waarin de leden zich kunnen be kwamen en trainen. Voorts deelde de voor zitter mede, dat het in de bedoeling ligt om door den Raad van Arbeid een filmavond te laten geven, waarin het werk van ge noemde organisatie zal worden belicht en voor velen verduidelijkt. Wegens het over werk is dit plan in het afgeloopen seizoen niet doorgegaan, maar komen doet het. Iets nieuws zal het toch wel zyn, wan neer we eens doodnuchter neerschrijven „de Volksbond wordt handelaar in Wollen Dekens". Ja het klinkt vreemd, maar is toch nog niet zoo gek. Een groote firma heeft n.l. een goedkoope aanbieding ge daan, waardoor de leden der vereeniging, die middels hun bestuur bij den penning meester een spaarpotje gaan maken, reeds vanaf 3.50 in het bezit kunnen komen van een heerlijke wollen deken van de normale groote afmeting 1.50 X 2.00 M. Wanneer zij dus tijdens het mooie voorjaarsweer en den zomer ongemerkt wat geld aan hun penningmeester geven, dan zorgt die als over eenigen tijd (hopelijk een langen tijd) de Noordewind weer sneeuwstorm blaast, dat de leden een warm wolletje over hun rillende ledematen kunnen spreiden. Nadat nog verschillende vooretellen uit de diverse afdeelingen waren besproken, welke op de a.s. Centrale Raadsvergadering wor den behandeld, en de vergadering zich op de voorzitter na, algeheel had uitgesproken tegen verhooging van bijdragen aan Her wonnen Levenskracht en contributie-ver hooging volgde nog wat huishoudelijk „Soep met Rondvraagkluif' en werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. R.K. Wandelsportclub „Sport na Ar beid". De Wandel vereeniging „Sport na Arbeid" gaat nogmaals de aandacht van alle wandelaars en wandelaarsters vesti gen op de te houden „Groote Rozen- Marseh" op 30 Juli a.s. Daarvoor noodigt zij ieder uit, die loopen heeft geleerd en zijn onderdanen weet te gebruiken, uit, om deel te nemen aan genoemde marsch. Deze marsch zal in Boskoop en omstreken worden gehouden en iedereen ontvangt daarby als aandenken aan het Rozendorp een fraai bouquet cadeau. Maar er is nog meer te verdienen: de „eer". Deze eer wordt geuit in onder scheidingen van medailles en verdere fraaie prijzen. Het inschrijfgeld is zoo laag mogelijk gesteld. Voor dames en heeren 45 cent. Indiv. 50 cent. Jeugdgroe pen 35. Voor diploma 25 cent per per soon. Een ieder kan meedoen en reeds van verschillende zijden werd medewerking

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16