^2* amtrai Mama wordt opgevoed! Souritz, de Russische am- Goring in Lybië. De Duitsche veldmaarschalk inspecteerde bij zijn aankomst te Tripolis in gezelschap baM.dwMej'ari^veHaal van maarschalk Balbo d. aarewacht Voor den op 23 April as. te Amsterdam te spelen voetbalwedstrijd Nederland- België is de belangstelling zoo groot, dat op de betonnen wielerbaan van het Olympisch stadion extra tribunes bijgebouwd worden Uit de haven van Nieuwediep vertrokken Woensdag Hr. Ms. O 13 en O 14 voor een oefenreis naar Ned. West-lndië De jeugd liet zich niet onbetuigd op de voorjaarsbijenmarkt, welke Woensdag op het Tilburgsche Sportpark aan den Goirlescheweg te Tilburg gehouden werd De Ned. Indische Athletiek Unie organiseerde te Meester Cornelis be langrijke wedstrijden Een der vèr-springers in actie Van een hoogte van niet minder dan 15 meter stortte te Marseille een Zwit- sersche auto langs een muur omlaag. De bestuurder bleef ongedeerd FEUILLETON ROMAN VAN LO WILSDORF. Geautoriseerde vertaling door F. v. Velsen. 12) Plotseling ging zijn adem eenigszins moei lijk, doch Oliva bemerkte het niet. Zij schaamde zich plotseling, alsof iemand haar op iets verkeerds had betrapt. Wat zou hij van haar deniken, nu zij hier in dit opzich tige kleedingstuk voor hem stond, hij, die haar nooit anders dan in haar hooggesloten, nauwe, foudraalachtige zwarte jurk had ge zien? Hij was ook inderdaad verrast. „Dat staat je prachtig", zei hij, terwijl hij het pak kranten op de tafel schoof. „Ja, ik wist wel, dat Bella je spoedig met de moderne kleeding vertrouwd zou ma ken". Dat was onvoorzichtig gesproken, want het wekte bij haar den geest van tegen spraak. „Ik vermoedde absoluut niet, dat je zoo vroeg zoudt komen; ik ben in een oogen- blik verkleed en zij wilde haar hand losmaken, die hij nog steeds vasthield. „Op de eerste plaats moet je me goeden morgen wensohen; dat vergeet je bij je thuis ook altijd. Zoodra je mij ziet, vergeet je je plichten als vrouw des huizes en be gin je aan mijn opvoeding te werken. Je moest toch allang weten, dat zooiets een vergeefsche liefdedienst is!" lachte hij, maar hij liet haar hand niet los en Oliva voelde, dat hij haar langzaam van de tafel wegtrok. Gelaten liet zij zich door hem leiden en spoedig zaten zij in een gezellig hoekje in gemakkelijke lage leuningstoelen tegenover elkaar. Virgilius stak ongegeneerd een si garet op. „De auto staat beneden", zei hij. „Wij zullen eens door het centrum van de stad rijden Bella heeft dat zoo bepaald liet hij er berustend op volgen. „Maar wij verzuimen er niets mee „Ik heb van eiken tegenspraak afge zien", antwoordde zij lachend. Hij keek haar strak en onderzoekend aan, waarop zij be gon te blozen. „Bravo", dat mag ik hooren. Maar met dat al zie je er prachtig uit ofschoon je daar nu niet mede uit rijden kan gaan. Ik moet je dus, ondanks inwendig verzet ver zoeken, zoo spoedig mogelijk een van je gedrochtelijke costuums aan te trekken, want in dit mooie ochtendjasje kan ik je niet meer meenemen." Onmiddellijk stond zij op. „Dan zal ik mij vlug verkleeden zei zo gedwongen en was op hetzelfde oogen- blik uit het vertrek verdwenen. Pretorius keek haar na, mat nogmaals de slanke gestalte van 't hoofd tot de voeten, die nog steeds in de elegante hooggehakte muiltjes staken. Dan wreef hij over zijn voorhoofd, alsof hy voor een moeilijk vraagstuk stond, wierp zijn sigaret in 't aschbakje en stond op. Met samengetrokken wenkbrauwen keek hij naar de punten van z'n schoenen, alsof hij daar kon lezen, wat hij zoo graag wil de weten. Vervolgens wendde hij zich naar de deur en begaf zich regelrecht naar de I keuken. „Goeden morgen, Resi", begroette hij haar vriendelijk, „wil je mevrouw eens even gaan helpen met aankleeden?" Het oudje zag hem verbaasd aan. „Hel pen? Mevrouw helpen? Daar behoef ik niet aan te beginnen, Vergeefsche moeite. Laat zioh niet raden als klein kind al niet." Pretorius knikte. Of hij het wist! Maar per slot van rekening moest die hoed, dat rad van avontuur-model met die overdaad van wuivende struisveeren toch verdwij nen. Met dat monsterding kon Oliva zich niet in het publiek vertoonen. De scène van gisteren bij haar aankomst behoefde geen herhaling. Hier moest een gordiaan- sche knoop ontward worden, dat was dui delijk Maar hij had niet het flauwste vermoe den, dat zich daar boven in de kleedkamer een eigenaardig tooneeeltje afspeeelde. Oli va slingerde met plotselinge, heftige hand beweging haar eenigen hoed in een hoek. Als een verkreukelde, misvormde massa lag daar de trots van haar vorig leven waarvan zij nu voor altijd afscheid had ge nomen. Oliva had tranen in haar oogen en' beet zich op de lippen. Eindelek scheen zij een besluit genomen te hebben. Ginds in die lage kasten stond een heele collectie hoeden netjes op standaardjes. Zenuw achtig geep zij den eersten den besten en probeerde hem op haar hoofd te wringen. Het moderne modelletje wilde echter niet over de haarweelde en het vlechtencom- plex van Oliva heen. Een tweede, en der de, een heele rij gingen aan hetzelfde euvel mank. Zij werd wanhopig. Doch plotseling ont dekte zij was zij zocht. Die kleine bruine gebreide muts was van hetzelfde model als Bella er diem morgen een in 't donker blauw op had. Ze paste keurig. Want Oli va stond bij deze operatie voor den groo- ten toiletspiegel en zij scheen haar af schuw voor dit „instrument van de ijdel- heid" geheel overwonnen te hebben. Toen zij kort daarop bij Virgilius in de kamer kwam, speelde er een ingehouden glimlach om zijn mond; hij zei echter niets. Weldra gleed de zil/ergrijze auto door de straten. De overweldigende drukte van de grootstad deed Oliva naar adem snak ken. Als verblind was zij, en niet in staat een woord te spreken. Dat was dus Wee- nen. Wat was Weenen het hart van de wereld! Was het mogelijk, ooit aan de zen wirwar van straten en menschen ge woon te raken? Het vervulde haar met angst en zij schoof dicht tegen Pretorius aan, als wilde zij bescherming by hem zoeken. Hij sloeg haar ongemerkt van ter- zyde gade en er straalde iets van triomf in zijn blik. Zacht vatte hij haar hand en gaf ze een kalmeerend drukje. Op een gegeven oogenblik stopte de auto bij een stillere zijstraat. „Kom, Oliva". zei hij zacht en vriende lijk, waarna hij haar arm in de zijne nam. Binnen enkele oogenblikken en zonder dat zij eigenlijk wist wat er gebeurde, ston den zy in een winkel waar een prikkelen de reuk van bontwerk hing. Onmiddellijk hoorde zij Pretorius tegen een vlug toege snelde heer zeggen: „Dit is de dame, voor wie ik de bestelling heb gedaan kan zij vlug geholpen worden?" „Zeker, mynheer, alles is klaar; mevrouw zal zeker tevreden zijn", was het antwoord en eer Oliva goed tot bezinning kwam, had men haar ouden bontmantel uitgetrokken en waren twee elegante heeren bezig, haar een prachtigen persianen mantel aan te doen. Aan alle kanten werd haar figuur weer kaatst en Oliva had geen vrouw moeten zijn om die plotselinge verandering niet met blijde verrassing te begroeten. Pretorius beschouwde met genoegen het glimlachje, dat haar hagelwitte tanden deed glinste ren en dat zoo zelden op haar knap gelaat verscheen. „Is hy naar je zin?" vroeg hij. Doch er kwam reeds een blond meisje aan, dat haar hielp zich van den mantel te ontdoen en een tweeden te probeeren; een zoo volgden er nog verscheidene. Eindelijk viel haar keus op een eenvou dige ve-ulenjas met sportieven kraag. Pre torius zei eenvoudig: „Heb je zoo genoeg, Oliva?" en tegen den chef van het maga zijn: „Wilt u die twee met dien ouden reis mantel aan het opgegeven adres zenden? Den Persianer wenscht mevrouw direct mede te nemen." Oliva had geen tyd, iets in 't midden te brengen, want zij werd onmiddellijk in be slag genomen door de opwindende bezig heid, den prachtigen Persianer weer aan te tTekken. „Nu, zei maakt snelle vorderingen", dacht Pretorius met genoeggn, want haar bewe gingen en gebaren waren even chique en bevallig als van een vrouw, die haar heele leven in de meest mondaine kringen had verkeerd. Toen zij weer in de auto zaten, ademde zy diep. „Ik neem deze heerlijke jas natuurlek niet als geschenk aan, Virgilius." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5