OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 13 APRIL 1939 DE LEIOSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Staatspartij. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging een goedbezette le denvergadering in Hotel Sistermans. onder voorz. van den heer C. Seijsener. Het be langrijkste punt van de agende was: Can- didaatstelling voor den gemeenteraad. De voorz. zegt, dat slechts éér, lijst is binnengekomen voor de samenvtplling van de z.g. groslijst. Een groep van meer dan dertig personen, bestaande uit patroons, middenstanders en arbeiders neefl getracht de samenstelling zoo goed mogelijk te doen zijn. Er zijn weinig veranderingen te be merken, slechts 2 der zittende Raadsleden meenden goed te doen, hun plaats voor een ander beschikbaar te stellen. De heer A. Th. Goemans heeft, wegens veelvuldig verblijf in 't buitenland, meenen te moeten bedanken, terwijl de heer J. v. d. Aar we gens drukke werkzaamheden genoodzaakt wordt te bedanken. De lijst bevat de vol gende namen: 1. P. Klaver, 2. B N. Loer akker, 3. John B. Meskers, 4. C. van Lie- rop Jzn., 5 G. W. J. Mathot, 6. C. W. van Dam, 7. C. Ph. Freriks, 8. G. Pijnaker, 9. G. B. Kroon, 10. J. v. d. Aar, 11. P. J. v. d. KJugt, 12. C. Weijers, 13. P. N. Jonk heer, 14. Th. Bakker, 15. J. Topper, 10. A. v. d. Hulst. Uit een bespreking met het be stuur der K.D.P. (van voorheen) is men tot overeenstemming gekomen en zal aan den heer Pijnaker een verkiesbare plaats worden gegarandeerd. Indien de vergade ring zich met deze opstelling kan vereeni gen, kunnen stemmingen voor de officieele stemming achterwege blijven Over den gang van zaken wordt door meerdere le den het woord gevoerd, maar unaniem was men overtuigd, dat de samenstelling zoo goed mogelijk was. De lijst werd dan ook bij acclamatie als de eenig juiste aan vaard. Hierdoor heeft Hillegom een schit terend voorbeeld gegeven van ernstig en met succes streven naar de gTootst moge lijke eenheid onder de Katholieken, an dere plaatsen ten voorbeeld. Bij de rond vraag werd opgewekt, auto's beschikbaar te willen stellen op den dag der verkie zing, opdat de laatste kiezer niet op het appèl zal mankeeren. De overige vragen hielden meer huishoudelijke zaken in. Uitkijktoren. Vrijdag wordt de Uit kijktoren, gebouwd op de van den Ende laan, officieel in gebruik genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN Feestavond. Zooals ook vorig jaar gebruikelijk, gaat de R.K. Voetbalvereeni- ging „K.R.V.'' Zondag a.s. haar voorjaars feest vieren. Dat is voor K.R.V. een van de mooie dagen. Die dag wordt ingezet met een Alg. H. Communie, waarna ge meenschappelijk ontbijt in het Parochie huis. Des middags groote feestelijke wed strijden op het eigen terrein aan de Sandt- laan en des avonds groot familiefeest in het Parochiehuis met optreden van humo risten, enz. enz. Een gezellig samenzijn met na afloop bal vormt het slot van de zen gezelligen en zeker f eestelij ken avond. LEIDSCHENDAM Stree»./ergadering R. K. Staatspartij. In het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan werd gisterenavond door de R. K. Staatspartij een z.g. strcekbijeenkomst ge houden, welke bedoeld was als propagan- da-vergadering voor de a.s. verkiezing van de Prov. Staten en welke bijeenkomst me de georganiseerd was voor de afdeelingen Voorburg. Hazerswoude, Nootdorp, Stomp- wyk en Zoetermeer. De opkomst was dermate gering, dat men aanvankelijk de bijeenkomst niet wil de doen doorgaan, doch- tenslotte werd be sloten in verband r--t enkelen, die van verre waren gekomen, dat de heer Dee- renberg het woord zou voeren. De bijeer komst stond onder leiding van den heer Hoonhout, vice-voorzitter van het Kringbestuur Gouda, die allen welkom heet en de slechte opkomst, welke hij hoofdza kelijk wijt aan de huidige nerveuse toe stand, ten zeerste betreurt. Spreker her denkt in zijn openingswoord den heer Von Fisenne, terwijl voor diens zielerust wordt gebeden. Ten slotte deelt spreker mede, dat de heer v. d. Weijden op de vergade ring van a.s. Vrijdag van de afdeeling Leidschendam alsnog een rede zal hou den. Het woord is dan aan den heer Deeren- berg, die allereerst wijst op de geringe in teresse, welke doorgaans voor de Prov. Staten gevoeld wordt. Op duidelijke wyze zet spreker uiteen, dat zij toch inderdaad meer belangstelling verdienen en hoe nood zakelijk en nuttig het is. dat bekwame man nen en vooral de Katholieken de zaken, welke de aandacht hebben van de Prov. Staten en waarin zU hun invloed kunnen doen gelden, kunnen behartigen. In dit verband wijst spreker op de krankzinni genverpleging, de T. B. C. bestrijding, etc., Hij bespreekt het aanwinnen van cultuur grond, de aanleg en verbetering van we gen, waardoor veel werkverruiming ver- kiegen wordt, de samenwerking tusschen regeering en Prov. Staten, enz., allemaal zaken, die de aandacht hebben en waarin de Prov. Staten grooten invloed kunnen uitoefenen, aldus spreker en daarom is een propaganda voor deze verkiezing zoo noodig en hoopt hij, dat alle Katholieken trouw hun stemplicht zullen vervullen. Tèn slotte stippelt spreker een en ander nog nader uit. Met een dankwoord en een opwekking werd deze bijeenkomst, welke inderdaad meer belangstelling had verdiend, geslo ten. NOORDWUKERHOUT ST. JOZEFGEZELLEN Woensdagavond had in de groote zaal van het café „de Zwaan" de installatie plaats van een 25-tal leden van de St. Jozefgezellenvereeniging. Des morgens hadden de leden de H. Communie ont vangen. De avond werd geopend door den Vice-Praeses, kapelaan van Egmond, mei het openingsgebed. Hij heette welkom den Centraal-Praeses, Rector Drost, den Prae- ses pastoor Maas, de vlce-Praeses van de Zilk, kapelaan van Adrichem en de afge vaardigden van de St. Jozefgezellen vereeniging uit Voorhout en Sassenheim. Kapelaan van Egmond zeide in zijn ope ningswoord dat de vereeniging 8 Decem ber j.l. is opgericht en dat hij getracht heeft in de afgeloopen 3 maanden van voorbereiding iets te bereiken door het geven van een gezellencursus. Hierna verleende hij het woord aan Centraal Praeses Drost. Deze begon te vertellen dat de St. Jozefgezellenvereenigingen in üuitschiand zijn ontstaan op 6 Mei 1849, zoodat zij dit jaar 90 jaar bestaan. Hij wies er op dat de gezeLlenvereenigngen niet speciaal Duitsch zijn, want de stichter Adolf Kolping heeft de mogelijkheid open gelaten dat iedere nationaliteit zijn spe ciale stempel in de vereeniging kan zetten. Nadat hy het leven van Adolf Kolping had beschreven en daarbij gewezen had op de strijd die deze in zyn jeugd heeft oeleefd vertelde hij in korte trekken hoe Kolping op denzelfden dag waarop Karl Marx in Keulen een meeting hield zelf een verga dering belegde om de jonge arbeiders zonen, die in dien tijd sterk onder invloed kwamen van het socialisme, te vereenigen. Daarna ging Rector Drost over tot bespre king van doel en streven der gezellen o.a. godsdienstzin eensgezindheid, arbeids- zaamheid en vroolykheid. De gezellenvtr- eeniging wil haar leden vormen tot dege lijke vaklieden, huisvaders en burgers. Hy spoorde na deze enthousiaste rede de leden aan zich volkomen toe te vertrouwen aan de beginselen van hun stichter terwyi hy vooral een aansporing richtte tot de ouders en aanwezigen jongemannen om de St. Jozefgezellen te steunen. Daarna verrichtte rector Drost de wij ding van vlag en emblemen en installeer de pastoor Maas tot Praeses v. d. Jozef- gezeilen. Deze laatste sprak een kort woord waarna hy kapelaan van Egmond tot vice-Praeses installeerde. De Centraal Praeses ging vervolgens over tot installatie van de leden welke installatie besloten werd met het zeggen van de belofte en het zingen van het Kol- pingslied. Na dit officieele gedeelte door gebracht met zang, declamatie en mond- orgelmuziek. OEGSTGEEST Ouderavond Jeugd-organisatie. Een fluitsignaal. en van alle kanten sprin gen de Kruisvaarders op. want in de Kruis vaart, waar orde en stiptheid heerschen, is een signaal tevens een bevel, dat on- middellyke gehoorzaamheid eischt. Kap. Bernefeld, de geestelyke Vader, opende den avond met een kort woord van welkom tot de ouders en belangstellenden, die in zeer groote getale aanwezig waren. De Kruisvaart bevordert meeleven met de Kerk, liefde voor den arbeid, als bron van levensgeluk, liefde voor vaderland en volk, ware blydschap in lied, spel en dans en gezonde lichaams-oefening. In zeer vlot tempo, het was haast niet by te houden, weid het zeer varieerende pro gramma afgewerkt. De gedemonstreerde spelen vielen evenzeer in den smaak als de uitvoering van de welgekozen muzieknum mers van de blokfluitclub, die groote vor deringen maakt. En de zangnummers wpr den even graag aanhoord als de tooneel- stukjes. Er heerschte dezen avond een bui tengewoon aangename en prettige stem ming. Het aanschouwen van de wyze, waarop hier de jeugdvorming plaats heeft, waarby rekening gehouden wordt met den aard van de jongens, moet voor de ouders wel zeer prettig zyn. Ja, hier heerscht echte vroolykheid. Voor de jongens is hel een voorrecht, deel te mogen uitmaken van een dergelijke jeugdbeweging, hier worden zy, onbewust, gesterkt voor de voor hen nog komende moeilijke jaren. Kap. Bernefeld dankte met eenige har- teiyke woorden leidsters en leiders voor hun moetle, de jongens voor het gebnde- ne en de ouders voor hun belangstelling. Een speciaal woord van dank richtte spreker nog tot Pastoor Looyaard, prof. Cleophas, Kap. Umans en Kap Sanders, waarna men hoogstvoldaan huiswaarts keerde. Woonschuit ontruimd. Hedenmorgen is op last van de justitie door gemeente politie, met behulp van gemeenteiyke werklieden, het woonschip, bewoond door mej. J. Boon, liggende in de Haarlemmer- Itekvaart, naby de Tolbrug ontruimd, en onbruikbaar gemaakt. Mej. B. was al eenige malen geverba liseerd wegens overtreding van de wet op woonwagens en woonschepen. SASSENHEIM Brand. Door het spelen met vuur door eenige kleine kinderen geraakte een rietschelft van den heer Hooymans staan de op een tuin van den heer v. Niekerk Woensdagavond In brand. De brandweer was spoedig met een slangenwagen ter plaatse en bestreed het vuur met een slang op de waterleiding onder leiding van den opper-brandmeester G. Schrama. De achelft werd uitgehaald. Een houten schutting begon reeds te branden. Het ver keer ondervond ernstige vertraging daar de slang over den Rykxweg gelegd moest worden. Geboren: Antoine Louis Emile z. van M. J. A. F. Matze en G. K. Degenkamp Franciscca Christina d. van S. Borst en H. T. Homan Johanna Theodora d. van F. C. Homan en C. J. van der Meer Ondertrouwd: A. Franck, oud der tig jargen en C. H. Kipping, oud vyf en twintig jaren. Overleden: J. B. Steekers, oud achct en zestig jaren, weduwnaar en A. v, d. Splinter. Gevestigd: K. van Duyvenbode Van Den Haag M. A. Hoogervorst van Sybe- karspeJ C. Filippo van Hillegom J. N. de Jong van Lisse Ph. S. Eisschops van Oegstgeest A. van Duyvenbode en gezin van Leiden. Vertrokken: H. P. Zwetsloot en ge zin naar Noordwyk W. J. Hoogenboom naar Noordwykerhout A. J. van Klave ren naar Beek uy Breda Th. C. van Dorp naar Utrechct A. Filippo naar Hillegom C. Kuyper naar Oegstgeest. VOORSCHOTEN Staatspartij' Zondag, 16 April a.s., zal de stemming plaats hebben tot vast stelling van de definitieve candidatenlyst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De voorloopige candidatenlyst bestaat uit tien personen, waarvan er 8 moeten wor den gekozen volgens het puntenstelsel d.w.z. achter den naam van den candidaat, die men bovenaan op de iy«t wenscht, zet men het cyfer 1, dat voor 8 punten telt. Achter den naam van den candidaat, die men no. 2 op de lijst wenscht, zet men het cyfer 2, dat voor 7 punten telt enz. Men is verplicht 8 personen te stemmen, daar anders de stem ongeldig is. De voor loopige lijst bestaat uit 10 personen, waar van de eerste acht genoemden door de adviescommissie als volgt zyn geadvi seerd: 1. J A. Mens, 2. C. L. M. Bancken, 3. A. Q. Doeswyk, 4. C. H. van Wissen, 5. Th. v. d. Berg, 6. P. J. Stikvoort, 7. P. J. H. Peeters, 8. A. J. Lindeman. (W. G. Dui- nisveld en P. J. Koot). De stemmingen worden gehouden: A. In het R. K. Vereenigingsgebouw, na de H.H. Missen tot 12 uurj B. Aan den Rijndijk In een lokaliteit van den heer B. de Hosson, na de H. Mis sen van 7.30 en 10 uur tot 11.30 uur. Men geve dus aan deze oproep gehoor. Tooneelvereen. „St. Genesius". Maan dag 2e Paaschdag gaf de tooneelver. een uitvoering in het R.K. Vereenigingsge bouw Kapelaan P. Perquin opende dezen avond m»t eenige woorden van welkom tot de aanwez-gen en zeide, dat deze avond was ge .reanispord meer in het tceken van gezellig samenzijn, een kor; blijsp?1, trek king loterij, om daarna den danslustigen meer gelegenheid te geven voor het dan sen Hei kluchtspel „De truc van Jim" werd zeer goed vertoikt. Hartelyk is er gelachen om de pseudo-schoonzoons, die het den heer Hageslag zóó moellyk maakten, om een keus te doen voor zyn dochter. Aan het eind van het kluchtspel sprak de eerw. heer P. Perquin eenige hartelyke woorden van dank tot de tooneelisten, die met dit stuk getoond hebben ook een klucht te kunnen spelen, want de laatste stukken, die Rt Genesius" gaf, waren van meer ernstiger karakter. Spr. bracht in het bizonder dank aan den regisseur, den heer J. M v d Kooy, die dezen keer zelf mee speelde, maar anders altijd achter de scher men bleef. Alle spelers trouwens hebben in dit stuk de aanwezigen laten genieten van hun spel. Daarna kwam no. 2 van het programma: Trekking lotery. De regisseur (lid van de lotery-commissie) sprak eeni ge woorden over he doel van de gehouden loterij, en hc« de trekking zou plaats heb ben Veldwachter Hilgersom trok de num mers uit de doos; hetzelfde aantal num mers als verkocht was, nadat dit eerst door hem was gecontroleerd. Het resultaat was: lste prys cassette No. 618. 2e prys eetser vies No. 529, 3e prijs polshorloge No. 885, 4e prijs huiskamerklok No. 910, lste troost prijs No. 916, 2e troostprys No. 991. Het slotnummer was „gezellig samenzyn". On der aanvoering van de Jazz-Band „De vroolyke Boys" van Wassenaar, werd tot kwart voor 12 lustig gedanst. Alzoo we derom een geslaagde avond, jammer dat de belangstelling niet zoo groot was. Arbeidsbemiddeling. By het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier stonden op Zaterdag 8 April 1939 als werkzoekenden ingeschreven voor diverse beroepen 107 personen. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting ge houden, voor werkgevers: des voormid dags vn 912 uur ten gemeentehuize; voor werknemers: des voormiddags van 99.15 uur in het Ambachtshuis. WARMOND Vertrokk en: E. Hermann naar Duitschland A. Jagoutz naar Duitsch* land C. Kaak naar Bremen A. J. van Kempen naar Lisse S. M. Blommendaal naar Bunnik W. A. van Kemenade naar Eindhoven. Gevestigde A. A. J. van Tongeren van 's Gravenhage J. van Egmond van Sassenheim N. van Wyk van Haarlem mermeer J. N. Breed ijk van Lisse A. de Roode van Alphen aan den Ryn Th. A. Warmerdam van Noordwykerhout D. J. v. d. Berg van Bergerambacht. ALPHEN AAN DEN RIJN Botsing. Op den Heerenweg kwam de autobestuurder C. de B. uit Langeraar in aanryding met een vrachtauto van „de Leerhoeve", bestuurd door B. Eerstge noemde bestuurder verloor door den schok het beheer over het stuur, waardoor de wagen dwars over den weg tegen een dub bele telefoonpaal opreed, waardoor deze afknapte. De auto, een luxt wagen, werd aanzlenlyk beschadigd en moest door een kraanwagen worden weggesleept. De B. en zyn zoon kwamen wonderlyk genoeg met den schrik vry. Kerkse ha pen. De verkooplng van de kerkschepen bracht 861 op. AARLANDERVEEN Staatspartij. Woensdagavond verga derde de R.K. Kiesvereeniging in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Na de reorga nisatie van het bestuur zyn de functies als volgt verdeeld: J. Vernooy, voorzitter, Adr. Honout, secr., en Th. Verhagen, penning meester. De voorzitter deelde mede, dat binnen enkele dagen model-stembiljetten aan huis zullen worden bezorgd ter verduideiyking by de a.s. vei kiezing voor de Provinciale Staten. Wat de candidaatstelling betreft voor de a.s. Gemeenteraads-verkiezing werd besloten in overleg te treden met de R.K. Kiesvereeniging van Alphen a. d. Ryn. Inmiddels is de zeereerw. Pastoor Omtzigt ter vergadering gekomen, die door den voorzitter welkom worden geheeten. Voots werden er nog eenige besprekingen gehouden aangaande de contributie. By de rondvraag uitte de Pastoor de hoop, dat alle Katholieken het groote nut der Kies vereeniging zullen inzien, en zich als lid zullen opgeven. BODEGRAVEN Polderconflicten. Men zal zich herin neren, dat verleden Jaar door de pers mel ding werd gemaakt over gerezen cor/iic* ten in de polders Reeuw ijk en ZuidzvJe. Deze zouden zyn onstoan door de ruilver kavelingen, welke destyds hadden plaats gehad, in verband met den aanleg van den anelverkeersweg 's-GravenhageUtrecht, waarmede tevens een belangryke wyziging van de grenzen der voornoemde polders gepaard ging. De ontstane moeilykheden betroffen den bouw in den Gravenkoop- schendyk en de eigendommen van den voormaligen Boezempolder. Voornoemde brug werd door het Ryk, in het belang van de ingelanden van den voormaligen pol der toegezegd De bouw bleef echter omdat de polder Sluipwyk daartoe zyn medewerking niet verleende achterwe ge. Wat de eigendommen betreft voelden sommigen zich bezwaard tegen het feit, dst de opbrengst daarvan geheel in de kas van den Zuidzyderpolder vloeit. Een tweetal ingelanden van den polder Reeu- wyk wendden zich daarom tot het Colle ge van Gedeputeerde Staten met het ver zoek in deze bemiddelend op te treden. Van betrouwbare zijde vernemen wij echter, dat voornoemd College daartoe geen ter men aanwezig acht. Wy vestigen tevens nog even de aandacht op het verslag van de vergadering van de Zuidzyderpolder, dat wij Dinsdag j.l. publiceerden. DE ME1JE Parochieele Jongemannenvereeniglng St. Jan. In hotel de „Halve Maan" verga derde deze vereeniging gister: vond te kwart voor acht. De opkomst liet ook dien avond niets te wenschen over. Als de voor zitter, de heer W. van der Maat, de ver gadering heeft geopend worden de no tulen door den heer P. Vollering gele zen en voor de uitgebreide redactie goed gekeurd. Het was lang geleden, dat een der leden van de vereeniging een lezing gehouden had. Sinds wy die vergaderin gen bezoeken was het nog nooit voorge vallen, doch gisteravond werden we hier op werkelyk verrast De heer Cor Mau- rits sprak namelyk over kopziekte, een on derwerp, wat in dezen tijd van het jaar zeer actueel genoemd mag worden Dien tengevolge hebben wy met veel yver de pen ter hand genomen en vernamen, dat men bij de koeien kan merken, dat zy deze ziekte hebben, als zy, nadat zy drie vyf dagen wederom op het land zyn, min der melk geven, schyn-herkouwen en met dn achterpooten gaan trexken. Vooral is dan een eerste vereischte om de koelen zoo voorzichtig mogeiyk naar de stal te brengen en indien dp veearts niet spoe dig ter plaatse zal zyn de koeien op te pompen. In het tweede geval doet men be- tei de koeien in te .opuiten. Naar aanleiding van deze lezing kregen wy nog een zeer interessante discussie te huoren, zoo o.m. over het voer en op wel ke grond de koeien het meest de kopziek te krijgen. Namens de vergadering dankte de voorzitter de heer Maurits, waarna de kapelaan nog enkele woorden tot de leden sprak. Allereerst vond spr. het een verheu gend feit, dat er uit de vergadering zelf iets naar voren gebracht wordt. Hij hoop te, dat er verscheidene anderen zullen zijn, die dit voorbeeld zuilen volgen. By de vorige vergadering konden we de mededeeling den. dat de vergadering er voor was om ook gedurende de zomer maanden te biyven vergaderen. Gezien de zeer drukke bezigheden op de 'ooerdery werd gisteravond besloten om nog een ver gadering te houden n.l. op 3 Mei aanstaan de, waarvan wy onze lezers \z.t. een ver slag hopen te geven. De vergadering werd hierna op de gebruikelyke wyze geslo ten. HAZERSWOUDE Staatsparty. Gisteravond vergaderde onder vry groote belangstelling de R.K. kiesvereeniging „Algemeen Belang" in het schoollokaal (Dorp). De voorzitter de heer N. P. Kaptein, verwelkomde de aanwezi ge leden, doch sprak zyn verwondering uit dat nog niet meerdere leden aanwezig waren, gezien de belangrykheid der agenda. De secretaris, de heer A. J. Pan nebakker, las de notulen der vorige ver gadering. Voorts werd mededeeling ge daan over een kleine aanvulling van art. 2 van het reglement, waarmede de ver gadering accoord ging. Vervolgens ging men over tot bespreking der candidaat stelling voor den gemeenteraad. Het bestuur tseide voor om een verkies bare plaats ln te ruimen voor 1 werk gever, 1 werknemer en 1 middenstander, terwyi de nog resteerende zetel die door de R.K. Staatsparty te behalen is, zal val len aan dtgene, die dan de meeste stemmen behaalt. Dus de verschillende groepaver- tegenwoordigers zullen de verkiesbare plaatsen op de lyst innement die met de grosiyst stemming de meeste stemmen op- zich vereenigen. De heer A. Th. de Ruiter stelde een de vergadering voor met het groepsstelsel tc breken en eenvoudig de 4 bekwaamste leden naar den gemeenteraad af te vaar digen, De vergadering steunde met groote meerderheid het bestuursvoorstel. Ver volgens had de voordracht plaats der na men die op de grosiyst zullen voorkomen: Voor de werkgevers: A. J. de Jong, N. P. Kaptein, A. G. Timmermans, C. W. do Jong. Voor de werknemers: M. Scheel, J. v. Kampen, H. Straver, J. G. Luiten. Voor den middenstand: F. J. Kouwenhoven, P. Brugman. Vervolgens werd nog besproken de wyzo van stemming. Wy zul.en by de grosiyst stemming 5 hokjes hebben zwart tc maken In het algemeen ging de vergadering met de bestuurs voorstellen accoord, en wy kunnen niet anders zeggen, dan dat het bestuur onzer kiesvereeniging deze zaak tot een zeer bevredigende oplossing gebracht heeft. LEIDERDORP „Sparta". Een zeer groote belang stelling bestond er voor de uitvoering van de gymnastiekvereniging „Sparta", wel ke gisterenavond in de openbare school werd gehouden en welke een waar succes is geworden. De voorzitter der vereeniging, de heer M. Splinter M.P zn., heette, nadat de leden zich op het podium hadden opgesteld en de vaandelgroet had plaats gevonden, ln zyn openingswoord de aanwezigen van harte welkom en wel in het bijzonder den eere-voorzitter, Burgemeester K. Brug. Onder leiding van den heer H. M. Zaal berg. leeraar lich. oef. M.O., werkten de leden cp keurige wyze het programma af. Met genoegen werden de verschillende oefeningen gadegeslagen, zooals hoogsprin gen, evenwichtsoefeningen, rekstok, enz. Iets nieuws van de vereeniging was een club-demonstratie van rhythmische gym nastiek met de spheroide, welke uitmuntte door goede houding en bewegingsvormen. Vooral ook vond het kleuterwerk veel byval. Het zou te ver voeren, indien al les vermeld moe6t worden, wat „Sparta" heeft gebracht op dezen avond. In een korte samenvatting zy echter gezegd, dat „Sparta" er zyn kan en dit is zeker niet in het minst te danken aan de goede leiding en tact, welke de directeur van deze groote vereeniging aan den dag ldgt. De heer Zaalberg werd dan ook door den voorziter met waardcerende woorden toe gesproken. Als dank voor zyn arbeid werd hem een tennis-racket aangeboden. De heeien Dingjan en van Sprongen verleen den muzikale medewerking, hetgeen zeer in den smaak viel. Aan het einde van deze welgeslaagde uitvoering dankte de voorzitter de aan wezigen voor hun belangstelling. Hedenavond zal een tweede uitvoering door „Sparta" worden gegeven, waarvan wy hopen, dat deze eveneens een succes moge worden. LE1MUIDEN Gyyuiastlekvereeniglng. Enkele voor aanstaande personen in deze gemeente, hebben het plan opgevat om in deze ge meente een gymnastiekvereeniging op te richten. Voorloopig zal getracht worden om des Zaterdags de oefeningen te doen hou den. Geboren: Maria Theresia, d. van A. J. Mollers en M. E. Kalker Adriana, d. van B. Loosbroek en G. C. van Wieringen. Vertrokken C. Vlasman naar Roo sendaal M. Stcof en kind naar Aalsmeer P. Kosten en M. Schultz naar Mijdrecht P. van Heyningen naar Gorinchem. KOUDEKERK Op hol. Woensdagmiddag maakte een voor een driewieler kar bespannen paard, bestuurd door den landbouwer W. Dorre- 'pJbd, wonende in de Lagewaard alhier, zoo schichtig, dat het dier op hol sloeg. Na dat het dier op genoemden weg een eindje had gehold vloog de kar tegen een boom waardoor de bestuurder er af viel en be wusteloos op den weg bleef liggen. Het bleek dat hy bovendien nog wonden had opgeloopen aan zyn gezicht, handen cn beenen. Daar omstanders werd hy naar zyn woning overgebracht, alwaar hy door Dr. Vlaanderen alhier werd verbonden. Voorloopig zal hy wel rust moeten houde» Het paard holde met kar naar de woni alwaar het, zonder verdere onheilen veroorzaken, behouden aankwam.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11