OMGEVING Vereenv Nation. Veiligheid RIJNSTREEK Steunt 287177 WOENSDAG 12 APRIL 1939 DE LEiOSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 9 LISSE Oudcrs-avond. In het K.J.C.-gebouw werd gisteravond een oudersavond ge houden, welke onder leiding stond van Pater H. Helmers C.s.s.R. De opkomst der ouders was nu juist niet zoo bijster groot. Pastoor G. P. A. van Zuylen zeide, dat deze avond was belegd om te spreken over de verdere opvoeding van de school vrije jeugd, terwijl ook zal worden ge sproken over de opvoeding tijdens de schooljaren. Zijneerw. hoopte, dat deze avond zeer vruchtbar zou zijn. Onder leiding van mej. Buick, onder wijzeres, zong de zangclub van de vrou welijke jeugdbeweging een nummer geti teld: „Ons eigen lied". Vervolgens werd door een paar meisjes van de Graal een demonstratie gegeven in het tafeldienen en afruimen, geleerd onder leiding van mej. Cats de Koning. Dit ging hun al aar dig handig af. Hierna verkreeg Pater Helmers het woord, die uiteenzette het samengaan in de opvoeding van "het natuurlijke met het bovennatuurlijke. Op zeer duidelijke wijze zette spreker uiteen, wat de juist metho de is bij de opvoeding van het katholieke kind en wat de dure plicht in deze der ouders is. LEIDSCHENDAM Succes. Door een vijftal leden van de R. K. Harmonie „St. Cecilia", dir. de heer B. van Veen, werd op 2en Paaschdag deel genomen aan het solistenconcours te Zoe- termeer. Deze heeren wisten hie- een mooi succes te behalen en den naam van „St. Cecilia" hoog te houden. De heer C. van Oosten Gzn. behaalde in de 2de afd. een 2en prijs met 242 punten; C. van Oosten Pzn., in de le afdeeling een 1ste prijs met 255 punten, tevens hoogst aantal punten in deze afd.: Th. Blokland in de eere-afdee- ling een le prijs met 198 punten met lof der Jury, tevens hoogste aant' punten in deze afd.; A. Hooijmans in de hoogste eere- afdeeling een 1ste prijs met 162 punten en Jac. Hooijmans in deze afd. een le prijs anet 174 punten. Voorzeker een succes voor deze heeren en voor „St. Cecilia". Geboren: Bartholomeus z. en Maria d. van J. v. d. Hulst en G. H. v.an Hoeven Johanna Maria d. van C. Brandwijk en J. C. de Groot. Ondertrouwd: A. C. van Haastert en Q. M. Onderwater. Overleden: Petronella Marfa On derwater 4 j. OEGSTGEEST Oranjevereeniging. Gisteren hield de Oranjevereeniging in „Het Witte Huis" een buitengewone alg. ledenvergadering. De voorzitter, de heer D. Sanders, wees op den ernstigen toestand in de wereld. Voorts zeide spreker dat op 1 Juni a.s. het 30 jaar geleden is, dat de Oranjevereeni ging werd opgericht. De statuten, die voor een tyd van 29 jaar en 11 maanden zijn vastgesteld loopen dus 30 April a.s. af en moeten voor dien tijd worden herzien. Dr. Simon Thomas zeide, dat deze ver gadering niet wettig is, daar de voorge schreven termijn van uitschrijving voor een buitengewone alg. vergadering niet is in acht genomen. Het bestuur trok zich terug om even te beraden, waarna de voorzitter mededeel de, dat dr. Simon Thomas werkelijk gelijk heeft. Het agenda-punt statutenwijziging zal dus niet kunnen worden behandeld. Wanneer evenwel de koninklijke goed keuring niet tijdig kan worden aange vraagd brengt dit wel een kosten mede van 25.voor de vereeniging. Dr. Simon Thomas antwoordde hierop, dat hy zal trachten door partculiere bij dragen dit bedrag by'een te brengen. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het bestuur der Leidsche Hout- school om de kinderen dezer school gelijk te stellen met de andere scholen. De heer Landmeter lichtte het verzoek nader toe. De voorzitter deelde mede, dat de kinde ren uit Oegstgeest, die de Leidsche Hout- school bezoeken steeds mede feestvieren. Het gaat toch niet aan kinderen uit een andere gemeente daarbij te betrekken. Voorts weet spreker niet ,of dit wol de goedkeuring van den Raad zou hebben, daar de gemeente voor de kinder-tractatie subsidie geeft. De heer Landmeter zeide, dat voor de Leidsche kinderen een bedrag zal worden gegeven zoodat het financieel bezwaar dan is opgeheven. Breedvoerig werd hierover nog van ge dachten gewisseld. Het bestuur zal een en ander nog eens nauwkeurig overwegen. Naar wij vernamen bezoeken ongeveer 100 kinderen uit Oegstgeest deze school. De rondvraag leverde niets op, waarop sluiting volgde. Sint Willibrordfeest. Langs dezen weg willen wij allen er nog eens aan herinne ren, dat hedenavond in het gebouw een vergadering wordt gehouden. Allen, die een uitnoodiging voor deze vergadering hebben ontvangen, worden vriendelijk ver zocht om kwart over acht in het St. Wil- librordgebouw to zijn. WARMOND Jubileum. Op 15 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. v. d. Hey- den alhier in dienst trad by de N.V. P. Nieuwenbuls en Zn. te Lisse, waar hy thans als meesterknecht werkzaam is. De heer v. d. Heyden staat bij zijn firma in hoog aanzien, daar hij zich al dien tyd heeft doen kennen als een zeer ijverig en betrouwbaar bediende. Wij twijfelen dan ook niet of het zal den heer v. d. Heijden op dien dag niet aan belangstelling ont breken. Gemeenteraadsverkiezing. Het be stuur van de afdeeling Warmond van de R.-K. Staatspartij heeft in overleg met de desbetreffende ingestelde adviescommissie besloten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing he.t volgende politiek advies uit te brengen. No. 1 C. Zwetsloot, 2. H. J. Weyers, 3. C. van Schie, 4. W. den Dunne, 6 J. de Greef, 6. B. Moerkerk, 7. F. Ver geer, 8. Th. Walraven, 9. P. v. d. Kerkhof, 10 Th. Derriks, 11. J. Sikking 12. V. van Leeuwen, 13. G. Meskers. R.-K. Volksbond. De afdeeling too- neel van den R.-K. Volksbond zal op Zon dag a.s. een herhaling geven van de op voering van het bekende tooneelspel van Antoon Coolen, getiteld „Kinderen van ons Volk". Fezien het gepresteerde in de vo rige uitvoering achten wij een aanbeve ling deze uitvoering te bezoeken overbo dig. Wij twyfelen niet of de zaal zal te klein zijn. ZOETERMEER SOLISTEN-CONCOURS VAN „KUNST EN VRIENDSCHAP". Het Fanfarecorps „Kunst en Vriend schap" hield 2e Paaschdag in Hotel „De Gouden Leeuw" alhier een solisten con cours, waaraan in dc verschillende afdec- lingen 58 personen deel hebben ge nomen. De jury bestaande uit de heeren A. v. d. Vlies, Rotterdam, L. J. Gerritsen, Gorkum en A. de Vries, Rotterdam, allen musici, hadden dan ook geen gemakke lijke taak de beoordeelingen juist weer te geven. Des morgens te 10 uur werd het con cours door dr. Palte, lid van het eere comité geopend, waarna een aanvang werd gemaakt met het programma. De uitslag laten we hieronder volgen: 4e afd. le prys: J. Adegeest alhier, trom bone: J. v. Loggum, Nootdorp, trombone; G. A. Woutersen, Berkel, trombone; 2e pr. D. den Besten, Berkenwoude, bugle; 3e pr. Jopie v. Fraasen alhier, piano; mej. N. Bos, Voorburg, bugle; Gebr. den Gouden en D. den Besten, Berkenwoude, kwartet; A. v. Buuren, Berkenwoude, piston. 3e afd. 2e prijs: G. Hagen, Nootdorp, pi ston; C. Vonk, Berkel, bariton; A. Beze- mer en Ph. v. Genderen, Papendrecht, duo bugle. 2e afd. le prijs: J. v. Vliet, Zoctcrmeer, tuba; C. S. Bax, Zevenhuizen, bugle; A. Hbogendoorn, Zoetermeer. bariton; J. Vijf winkel, Abbenbroek, trombone; H. J. H. van Deutekom, den Haag, b-klarinet; C. de Jager, Lekkerkerk, trompet. 3e prys: C. v. Oosten, Leidschendam, tuba; N. den Hertog, Zoetermeer, bugle: T. N. v. d. Gaag, Nootdorp, bugle; 3e prijs C. de Jong, Lekkerkerk, bugle. le afd. le prijs: S. de Boer en K. Bron- sema, duo piston en trompet; H. J. Lelie veld, Voorschoten, b-klarinet; J. Bevaart, Abbenbroek, piston; C. v. Oosten te Leid schendam, b-klarinet; J. v. d. Giesen, Ab benbroek, tuba; P. Stasse, M. Snaterse, H. Hendriks, H. Verheij, Gouda, kwartet, met een eereprijs en met lof. Mej. A. E. Keiboom, Rotterdam met lof piano; J. Bc- vart en J. Vijfwinkel, Abbenbroek, duo piston en trombone; P. Machielse en C. Minnebreukon, Dordrecht, duio piston en alt; P. Machielse en J. Sijpenstein, Dor drecht dui piston en bugle. Afdeeling Uitmuntendheid: le prijs: J. D. v. Alten, Dordrecht, b-klarinct; J. Ren- sen, Pynacker, trompet; M. Snaterse, Gouda, trompet; A. v. d. Voet, Lekkerkerk b-klarinet: H. Hendriks, Gouda, tuba met lof; 2e prijs: J. v. d. Mooren, Rotterdam, tuba; 3e prijs K. Bronsema. Zoetermeer. b-klarinet. Eere-afdeeling: le prijs: S. de Boer, Zoe termeer, piston, met eere-prijs; Th. Blok land, Leidschendam, sopraan saxophoon met lof; L. Bijl, Abbenbroek, bugle; A. J. K. de Vries, den Haag, als saxophoon; 2c prijs: H. Bouwmeester, Pljnacker, buglo. Hoogste eere-afdecllng: A. Smit, Zwijn- drecht, le prijs friet eere-prijs; N. HooU- mans, Leidschendam, b-klarinet; Jac. Hooymans, Leidschendam, b-klarinet. HeutnalMtf UitWverdediqinqsfonds Postqiro den Hoaq ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot Th. Klok zijn 40-jarig jubi leum in dienst bij de firma van Noort, dak- pannenfabrikantc alhier. Dc heer Klok werd in den morgen op waardeerende wy ze toegesproken door den directeur, onder overhandiging van de gebruikelijke enve loppe met inhoud. Ook het persone?! deed ten opzichte van den jubileerenden colle ga van haar belangstelling blijken door dé aabieding eener fauteuil, terwijl te vens van andere zijde zoowel schrifteiyk ais persoonlijke blij Ken van belangstel ling den jubilaris ten deel vielen. HAZERSWOUDE Kruisvaart. In het verslag van het Paasehfeest der Kruisvaart stond vermeld dat op lot nummer 30a de tweede prijs is gevallen, dit moet echter zijn nummer 29a (negen en twintig). Flets gestolen. Ten nadeele van den heer W. van D. is Zondag eerste Paasch dag een zoo goed als nieuw heercnrywiel ontvreemd, nadat hy zijn karretje tijdens een bezoek in een café onbeheerd had laten staan. Vermeld zij, dat dit reeds dc tweede fiets is die van bovengenoemde persoon binnen een jaar op dezelfde wyze is ver dwenen. LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenochtend te 9.30 uur. Agenda. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mede- deelingen en ingekomen stukken. 4. Be slissing inzake de herziening van het uit breidingsplan. 5. Geldleening. 6. Wijziging begrooting. 7. Voorstel om de voormalige onderwijzerswoning te bestemmen als hulpziekenhuis van Geneeskudigen Dienst Luchtbescherming. 8. Sluiting. Geboren: Petrus Johannes z. van C. J. Overdevest en M. J. C. Duivenvoorden Overleden: C. van der Eist echlge- noote van C. van den Ing. 79 jaar J. de Lange, 75 jaar ïchtgenoot van S. Spek. Ondertrouwd: G. Siera 24 jaar en F. L. Bronwasser 20 jaar C. van Dom burg 37 jaar en E. Hoogervorst vO jaar. NIEUWKOOP ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM. Onze oud-plaatsgenoot, dc eerw. frater Gaudentius. in de wereld Thomas Aloysius van der Weijden, viert Donderdag a.s. in het Fraterhuis te Tilburg zyn zilveren kloosterfeest. Z.eorw. is gedurende 25 jaren reeds werkzaam bij het onderwya, de laatste 5 jaren heeft hij de leiding over een aan het Fraterhuis te Tilburg verbonden wees huis. Zang- en muziekconcours. Naar wij vernemen is het bestuur van de gemengde zangvereeniging „Amkitia" alhier voorne mens op 15 ep 16 Augustus a.s. een groot nationaal zang- en muziekconcours te or- ganiseeren. NIEUWVEEN Melkauto te water. Gisterenmorgen even na zes uur heelt op den hoogen dyk, achter de maalderij ..Ons Belang" een auto-ongeluk plaats gehad, dat zonder persoonlijke ongelukken is af- goJoopen. Dc melkryder G. V„ kwam vanaf do boerdery van den veehouder Bos. Ter hoogte gekomen van ..Ons Belang" wissel de V. oen wel wat al to luidruchtige mor gengroet met het personeel der maalderij, dat aldaar bezig was een schuit met pulp te lossen Deze onvoorzichtigheid werd hem noodlottig, hij raakte door deze onop lettendheid van dé toch reeds zeer smalle weg, on kwam op hot hellende gedeelte van den dijk. waar de auto afgleed, ver volgens kantelde en gedeeltelijk in de ring vaart terecht kwam. De melkbussen, voor een gedeelte gevuld, kwamen mede in gedec Ringvaart terecht, waar een groot gedeelte van de reeds opgehaalde melk verloren ging. Van alle kanten kwam men ter hulp snellen. De chauffeur was spoedig bevryd en bleek er zonder verwondingen te zijn afgekomen. Door de inmiddels ontboden kraan wagen van de fa. de Rooi van Nieuw koop is d" au' ,inM. Jubileum. pi ijzon, beschikbaar ge steld ter gelegenheid van het 75-jarig za- kenjublleum van de fa. Stouten, zijn giste ren toegewezen. Het antwoord op de ge-, steldo vraag: op welke datum en uur de zaak in 1864 op wijlen den heer J. H. Stou ten bij notarieele actie is overgedragen, is door honderden Inzenders beantwoord. Door 4 inzenders was het Juiste antwoord op dc verstrekto jubileum-bonnen inge vuld, n.l. 22 Maart v.m. te elf uur. De prijzen zijn op de volgende nes. ge vallen: le pry« op r.o. 1351, 2« pr. op no. 640. 3e pr. op no. 1628. Troostprys no. 995. Tegen overlegging van dc controle-bon kunnen de prijzen in ontvangst genomen worden. ROELOF ARENDSVEEN STAATSPARTIJ. Enorme belangstelling. Nadat op 6 April j.l. het geheele bestuur der R.K. Staatsparty afd. Roelofarendsveen was afgetreden in verband met de ver werping van het bestuursvoorstel inzake de a.s. gemeenteraadsverkiezing, is giste renavond in de St. Pancratiuszaal weder om vei-gaderd om een nieuw bestuur te kiezen en om verdere richtiynen te bepa len. De belangstelling zoowel van dames als heeren was uitzonderlijk groot. De heer J. J. do Koning opende met den wensch, dat allen, die in debat zouden treden, kort en zakeiyk hun inzichten zou den kenbaar maken. De heer N. Bakker Jac.zn. las hierna de notulen van de voorgaande vergadering, waarna op diens verzoek het woord werd verleend aan den heer v. d. Broek. Deze sprak waardeering uit voor het vele werk van het bestuur en noemde voorts de mo tiveering, als zou het bestuur het ver trouwen der leden niet meer hebben, zijns inziens onjuist. Het bestuur is er alleen niet in geslaagd de wenschen der leden met betrekking tot de gemeenteraadsver kiezing op te lossen. Spt. is er vast van overtuigd, dat eendrachtig zal worden sa mengewerkt, en zou de discussies nooit zUn begonnen, als hy niet zeker was ge weest van een ordelijke samenwerking in de afdeeling. Aangaande het standpunt van een zevende zetel voor Roelofarends veen, merkte de heer v. d. Broek op, dat het hem onverschillig was, welke groep deze zou krygen. Uitvoerig en met om schrijving van zijn bijzondere reden voor deze 7de zetel zette spr. zijn standpunt uiteen, daarbij vragend om de grootste eenstemmigheid om in het belang der ge meente te handelen. Vervolgens gaf de heer J. J. de Koning een overzicht van'het gevoerde beleid van het bestuur betreffende de gemeente raadsverkiezing, zooals dit reeds op de verschillende vergaderingen in details is afgehandeld, waarna ten slotte de uitge sproken verwerping van het voorstel tot samenwerking niet de andere parochiale afdeelingen is gekomen. Alvorens tot de verkiezing van een nieuw bestuur werd overgegan, werd het voorstel geopperd, oin in het be stuur geen zittende raadsleden op te nemen. Dit vond de goedkeuring der vergadering. De heer v. Harteveld stelde nu de oud-wethouder P. de Jong als candldaat voor het voorzitter schap. Op deze massale vergadering werd de heer de Jong bij acclamatie gekozen. Deze dankte voor het ver trouwen, waardoor aan hem dc weinig benijdenswaardige taak werd opgedra gen de moeilijkheden le regelen, maar zegde toe te zullen handelen zonder partijdigheid in het belang van het algemeen. Ook de verkiezing der overige bestuurs leden, waarvan het getal tot acht werd uitgebreid, had een even Vlot verloop. De verschillende organisaties noemden hun candidaten, waarna bij goedkeuring der vergadering het bestuur aldus werd ge vormd: P. de Jong, W. Kuipers, J. Ver haar. Corn. Wesselman G.zn., L. v. d. Poel, N. Bakker Jac.zn., L. Kerkvliet, Struive en C. v. Egmond, tezamen negen. De heer J. J. de Koning dankte voor het vertrouwen, dat ongeveer twintig jaren in hem is gesteld en roemde in het by- zonder het onschatbare en vordlensteiyke werk van den secretaris, den heer N. Bakker Jac.zn., die ook In het nieuwe be stuur weer zitting heeft gekregen. Spr. hoopte, dat de moeilijkheden spoedig kon den opgelost worden. De heer P. dc Jong richtte zich hierna als nieuwe voorzitter tot do vergadering, bracht dank voor het werk van het vo rige bestuur en vroeg om dc medewer king van allen ten einde de wagen, in het moeras vastgeloopen, wocr aan hot rollon te krijgen. De tijd is kort, want op 9 Mei moet de candidatenlijst op hel gemeente huis aanwezig zyn. Dit kardinale punt komt daarom direct aan de orde. Nadat door don hoer v. d. Broek diens volle medewerking met het bestuur was betuigd, stelde de heer van Harteveld het feit, dat het voorstel tot samemvorklng met de andere afdeelingen nog steeds als verworpen ligt, wadrmee dus wel reke ning moot worden gehouden. Dat wil zeg gen, dat Roelofarendsveen op zich zelf staat. Spr. ziet de verdeel ing der candida ten voor de Veen aldus: 3 tuinders, 3 ar beiders en 1 middenstander. Een even- tueele 8ste zetel of 1ste plaatsvervanger zal, omdat de tuinders dc grootste groep zijn, ook een tuinder zijn. Do voorzitter vroeg vervolgens de mee ning der vergadering met de voorgestelde samenstelling als boven genoemd, waarbij dus Roelofarendsveon met een eigen lyst zal uitkomen. Dc vergadering verklaarde zich met dit voorstel aocoord, waarna werd bekend gemaakt, dat tot a.s. Zater dagavond dc candidateniysten kunnen worden ingediend by het bestuur. De volgende candidaten werden reeds door de vergadering ondersteund: v. d. Broek voor Nicuwe-Weterlng; J. P. Hoo- geboom, Jac. dc Jong Gzn., Jac. de Koning voor de L.T.B.: W. Hülschor voor de mid denstand en W. v. Ruiten, Jac. v. 't Hart, G. v. Emmerik voor de arbeiders. Aan het einde dankte de heer dc Jong voor dc achltteronde belangstelling en de vlotte afwerking dor hangonde kwesties, waarna sluiting. AANVANG VEILING. Hedenmorgen te 11 uur heeft dc veiling weer een aanvang genomen, waarby veel interesse was van de kant van den handel. Voor export-doeieïnden was tevens voor de K.L.M. de heer Koster aanwezig. Alvorens te beginnen hield de directeur N. Turk een kort overzicht van de resul taten van het vorige jaar, waarin zoowel voor dc velling als voor de handel meer gunstige resultaten waren geboekt. Voorts werd medegedeeld, dat, na ge houden besprekingen, het aanvangsuur dei- veiling is bepaald op 11 uur 's morgens. Verwacht wordt, dat allen zich zullen aanpassen in het belang der veiling cn. van den handel. Door 'het warme weer was er reeds een vry belangryk contingent aardbeien, waar van de heer P. de Jong, voor den prys van 82 ct. per doosje, het grootste gedeelte tot zich nam. RIJPWETERING Tooncelvereen. „Eik oen gunst". Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Elk een Gunst" een uitvoering in 't café „Rustoord" ten bate van de missie-statie van de Eerw .Pater H. Zoetemelk in het Njassa-gebied. De heer J. Meycr sprak een kort openingswoord en kon daarbij met genoegen constateeren, dat de zaal tjokvol was. Hij sprak de wensch uit, dat allen een genoeglyke avond mochten hebben en dat de avond aan zyn dool mocht beant woorden n.l. dat er een flink bedrag zou overschieten voor het missiewerk van Pa ter Zoetemelk. Daarom vooral spoorde spr. de aanwezigen aan. vooral allen deel te ne men aan de verloting, die in de pauze ge houden zou worden. De avond begon dan met een serie ry- dansen, uitgevoerd door een achttal als ne gertjes vermomde jongens. Dit nummer, dat én wat grime èn wat uitvoering be treft, èf was, viel buitengewoon in don smaak en een woord van lof is hier zeker niet misplaatst zoowel voor de uitvoeren den, als voor de leiders, de heeren v. d. Wereld en Borst, die weken lang aan dc oefening der jongelui hebben gewerkt. „Elk een Gunst" vertolkte daarna op lof- felyke wyze het tooneelspel: „Als de poor ten opengaan". In de pauze werd een ver loting gehouden van een groot aantal pry- zen, die door verschillende ingezetenen belangeloos waren afgestaan voor dit schoone doel. Wij twijfelen niet, of deze avond zal een flink saldo hebben opgele verd voor dc Afrikaansche missiestatie van onzen Eerw. plaatsgenoot, die zeker weer met groote dankbaarheid aan de in woners van zijn geboorteplaats zal denken, wanneer hy binnenkort deze zeer belang rijke gave zal ontvangen. WOERDEN ANG8T EN SCHRIK ROND MIDDERNACHT. Sirene loeide en loeide.,.. Maandag vond omstreeks half 12. De bewoners van de Prins Bernhard- laan en omliggende straten hadden zich to bed begeven of stondon op 't punt het te doen. Dnur opeens het geloei der sirene! Wie nog niet te bed was, ylde naar buiten, wie in zyn rust gestoord was, rende vol schrik naar beneden. Wat zou er te doen zyn? Nu al een bomaanval? Doch dc sirene hield* even spoedig op als zij begon nen was. Een valsch alarm dus? Maar weer naar bod dus! Maar daar begint het helsche ding opnieuw. En nu weet het van geen ophouden. In een omme zien staat de Laan vol angstige nieuws gierigen. Kinderen worden wakker en zyn niet tot bedaren to brengen. En kele vrouwen vallen flauw. Daar komt personeel van dc gasfabriek on stolt het publiok gerust. Slechts een kleine storing of een foutjo in do con structie; 't zul dus spoedig verholpen zyn. Dat spoedig bleek echter muur botrekkeiyk te zijn. Doch eindelijk kwam oen einde aan 't gegil cn geloei cn ging het booze cn verontwaardigde publiek naar huls on naar bod, uitge lachen door enkelen die opgemerkt hadden, dat do lantarens bleven bran den en er dus geen sprake wok van gevaar. ZEVENHOVEN Geboren: Emmetje d. van L. v. d. Meer en D. v. Peet Cornells z. van C Q. Verleun en A. H. Klever Onderli'iiuwd: J. J. Koot 37 j., h- Leimuiden, en A. M. Baars 28 J. Teuni.s do Jong 27 j., te Koudekerk cm Johanna V. Tol 23 j. Gevestigd: M. Wyije van Nieuw, veen J. Ruig en ochtgenoote van Hil versum. Vertrokken: F. Domburg en echt- genootc naar Amsterdam. U NADERT 'n Dri°hoek op t/n punt (roodazand, geen lè' teekening erin) wil zeg- y» gen:pas op, gij nader* "i oen voorrangswog". 4^ &A n Vierkan' °P zip punl (oranje mol wit- '®n rand) vindt U langs r P de voorrangs wegen, waar voorts de af slandspaaltjos oranjf fy koppen -hebben.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9