Vreemde Talen OMGEVING ?1 De broek deSroekenspecialist Haarlemmerstr. 186 DONDERDAG 6 APRIL 1939 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 STREEKVERBAND „BLOEMBOLLENSTREEK". Van vereenigingen voor Ziekenhuls- verpleging. Woensdagavond werd de jaarvergadering gehouden van het Streekverband „Bloem bollenstreek" van vereenigingen voor Zie- kenhuisverpleging in Nederland, welke vergadering onder leiding stond van den heer P. P. de Koning te Leiden, voorzitter van genoemd Streekverband. De voorzitter opende deze drukbezochte vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot de heeren Stolk en Buyze, vertegenwordigers van het hoofdbestuur van de Federatie van Ver eenigingen voor Ziekenhuisverule^ing in Nederland, voorts tot de afgevaardigden van het Streekverband „Rijnland". Vervolgens werden de notulen der vori ge algemeene vergadering gelezen en on der dankzegging aan den secretaris, den heer C. H. Steenwinkel Jr. van Lisse, goed gekeurd. Bij het punt ingekomen stukken en me- dedeelingen werd medegedeeld, dat de po gingen om wijziging te verkrijgen in het bezoekuur in het Acad. Ziekenhuis en dit te stellen van 2 tot 3 uur in plaats van 1 tot 2 uur, speciaal met het oog op degenen die vanuit de buitengemeenten patiënten in het Ziekenhuis hebben te bezoeken, even eens de poging om ook des Donderdags ge legenheid te willen geven tot bezoek, zijn mislukt, daar de directie van het Acad. Ziekenhuis hiertoe om practische redenen niet kon overgaan. Een uitvoerige bespreking volgde over de voorgestelde verhooging van den ver- pleegprijs door het Diaconessenhuis, welke verhooging per 1 Januari 1939 zou ingaan doch niet doorgevoerd is geworden. De hou ding van het Federatiebestuur in de gevoer de besprekingen werd door de heeren Stolk en Buyze verdedigd. De verpleegprys J 2.50 3e klas blijft gehandhaafd. De secretaris, de heer C. H. Steenwin kel Jr., geeft hierna zyn jaarverslag ten ■beste waarin in groote lijnen gememo reerd werd, hetgeen in het afgeloopen jaar de revue is gepasseerd. Daarin werd mede- deeling gedaan van de pogingen om te ko men tot instelling van een algemeen tus- schentarief, waardoor de extra kosten, wel ke ontstaan doordat men in het Acad. Zie kenhuis wordt afgewezen en in andere zie kenhuizen moet worden verpleegd en ge opereerd, kunnen worden bestreden. Voorts maakte het jaarverslag melding van het 15- jarig bestaan van de vereenigingen „De Verpleging" te Katwijk aan Zee en het Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds te Lisse, waarmede deze vereenigingen tevens ge complimenteerd werden. Het Streekver band telt thans niet minder dan ruim 72.000 verzekerden van aangesloten ver eenigingen. Na een woord van dank tot den secre taris voor zijn veslag werd overgegaan tot de bespreking van het voorstel tot invoe ring van het tusschentarief. Uit de besprekingen blijkt, dat men al gemeen van oordeel is. dat de invoering .thans nog geen feit kan worden, mede in verband met conferenties, welke nog ge voerd worden met de specialisten. De be handeling van het voorstel in zijn onder- deelen kon dan ook achterwege gelaten «worden. De heer Stolk bracht den heer P. P. de JConing dank voor het vele werk, dat hy in Federatiebestuur en Streekverband heeft verricht en dankt hem in het byzonder by zijn heengaan als bestuurslid van de Fede ratie voor zijn veelvuldigen arbeid en zijn trouwen dienst gedurende 18 jaren. Voor het Streekverband bleef hij echter als voorzitter nog fungeeren, waarvoor hem dank werd gebracht. De Beschrijvingsbrief voor de a.s. Al gemeene Vergadering te Utrecht van de Federatie van Vereenigingen voor Zieken- huisverpleging in Nederland werd vervol gens in behandeling genomen en bespre kingen hierover gevoerd. Hierna werd de randvraag aan de orde gesteld, waarbij verschillende zaken het interne vereen igingsleven betreffende, werden behandeld en door den voorzitter van antwoord en advies gediend, waarna sluiting volgde. Vereeniging „De Hyacinth" Inkrimpingsvoorstel vond geen genade Op de groote bovenachterbaal van „De Witte Zwaan" te Lisse hield de Vereeni ging ..De Hyacinth" gisternamiddag haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer J. M. van Til. De opkomst was schitterend, een tot in de uiterste hoeken bezette zaal. Na opening en notulen werd door den directeur van den Keuringsdienst, den heer F van Limburg, verslag over dezen dienst uitgebracht. Daarin werd melding gemaakt dat er de laatste jaren bijna geen geelziek viel te constateeren, wat echter niet weg neemt, dat men op zijn hoede zij, omdat de vrees gewettigd is, dat dit in het komen de seizoen weer optreedt, omdat het vorige jaar, vooral bij het afsterven, het gevrees de zwartrand, zij het dan niet direct ver ontrustend, weer voorkwam. Wat het oud- pf aaltjesziek betreft, dit wordt nog maar sporadisch ontmoet, doch het is er nog. Door den keuringsdienst werd in 't af geloopen seizoen ook het surplus verzorgd en dat is dermate geschied, dat voor dit werk een waardeerend dankwoord van de betrokken instanties werd ontvangen. Het huid- en bodemziek viel dit jaar ook best mee! Hierna bracht de secretaris het jaarver slag uit.. Daarin werd gewag gemaakt van de wettelijke basis, waarop de keurings dienst is geplaatst, wat een waarborg is voor nakominb der ziektevoorschriften. Het ledental bedraagt 500 leden-kwee kers en 139 leden-handelaren. In 1937 be droegen deze getallen resp. 534 en 134. De gezamenlijke door de leden-kweekers met hyacinthen bpplante oppervlakte vol gens hun eigen opgaven bedroeg 355.842 R.R., dus bijna 508 H.A. tegenover 360.000 R.R. of 514 H.A. het vorig jaar. Alzoo een kleine vermindering. Hoeveel er thans is opgeplant zal uit de komende statistiek blij ken. In het bestuur namen in 't afgeloopen jaar in de vacatures Langendijk, M. Veld huizen v. Zanten en J. Philippo, zitting de heeren J. de Waard, J. M. v. Til en J. Vree ken. De heer J. M. v. Til aanvaardde het voorzitterschap. Het hoofdbestuur heeft gevraagd om voordrachten voor het benoemen van een hyacinthenspecialist in het hoofdbestuur voor den te vervrachten bloembollenraad, waaraan gevolg is gegeven. Daar in de Vereenigde Staten groote be hoefte bestaat aan propaganda-materiaal voor den drogen verkoop van hyacinthen zal in samenwerking met andere organi saties ten behoeve van een Amerikaansch plaatwerk over hyacinthen 1000 dollar wor den toegezegd. Hierna gaf de heer Voors verslag van rijn financieel beleid. Hieruit bleek, dat ont vangen was 8.642.42, en uitgegeven 7237.92, voordeelig saldo f 1.404.50. Aan de orde is hierna punt 7: voorstel van het bestuur 'inzake areaal inkrimping van de met hyacinthen beteelbare opper vlakte met 5 procent, met vrijstelling van de hyacinthenbedrijven tot een halve H.A. In een toelichting zette het bestuur uiteen, wat de oorzaken zijn geweest om met dit voorstel te komen. In hoofdzaak komt het hierop neer, dat men alle jaren zit met een groot surplus leverbaar. Productie, ver koop en surplus ondergaan sedert jaren' weinig verandering hetgeen met cijfers wordt aangetoond. Het gemiddelde per Are bedroeg in de jaren 1934, '35, '36 en '37, resp. 1640, 1538, 1559 en 1683. De uitvoer in '34 is vrijwel gelijk aan die in 1937; in beide jaren ruim 70 1/2 millioen; in de ja ren 1935 en 1936 is dit cijfer ongeveer 7 millioen lager. Het surplus bedroeg in 1934 ruim 16.000.000 en in de twee volgende ja ren 8 en 7 millioen, terwijl het in 1937 weer steeg tot ruim 9 millioen. De verplichte in levering echter vertoont steeds een stijgen de lijn-en wel in 1934 ruim 1 millioen, in 1935 4 1/2 millioen, in 1936 circa 5 1/2 mil lioen en in 1937 bijna 7 millioen. Over het laatste handelseizoen zijn nog geen cijfers bekend, maar vrij zeker zal het surplus op nieuw 20 pet. van de productie bedragen. Men wil nu trachten door het verminde ren van de teeltoppervlakte te bereiken, zoo al geen prijsstijging, dan toch vermindering der surpluslasten. Door de voorgestelde inkrimping zou de beplante oppervlakte van hyacinthen met circa 180000 R.R. verkleinen. Gerekend nu naar een opbrengst van 11/2 mand per R.R. wordt dit ruim 27000 mand, waarvan de helft leverbaar of circa 1310 mand, waar mee het surplus wordt vermindert. Hier door blijft de markt nog voldoende ruim voorzien. Over dit voorstel is lang en breed gere deneerd en zoowel voor- als tegenstanders voerden hierover het woord, hoewel tegen standers het meeste. Enkele leden vonden 3 pet. te veel, terwijl weer anderen pleit ten voor een vrijstelling van 1 Are over de geheele linie. Sommigen betoogden, dat de slechte bedrijfstoestanden voor een deel te wijten zijn aan de wettelijke bedrijfsmaat- regelen. Men wilde de teelt weer onbelem merd vrij zien; een vrij areaal, met een vrije markt en het prijzensysteem over boord. Het bloembollenbedrijf is door de regeeringsmaatregelen het zwaarste getrof fen. Er werd ook nog gewezen op 't feit, dat we bij het opplanten niet zeker zijn, dat we een gewas zullen binnenhalen, zoodat nimmer kan worden vastgesteld, hoe groot het te betalen oppervlak moet zijn. De voorstanders, die zich ook deden hoo- ren, vonden een practische ervaring van vijf jaren genoeg om te kunnen constatee ren, dat het bestuur met een weloverwogen voorstel tot inkrimping kwam. Na re- en dupliek werd tenslotte op voorstel van den voorzitter besloten over te gaan tot stemming. Het gevolg was, dat het voorstel met 98 voor, 146 tegen en 9 blan co werd verworpen. Een voorstel van het bestuur tot wijzi ging der statuten der vereeniging, werd zonder discussie goedgekeurd. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren P. Nelis Cz. en J. Goemans Pz. In het bestuur waren vervolgens aftredend en niet herkiesbaar de heeren A. Berbee en P. C. Segers. Het bestuur droeg als dubbeltal exporteurs voor de heeren M. Veldhuizen v. Zanten Pz. en W. Driehuizen te Lisse, waaraan door de vergadering nog werd toegevoegd de heer P. Nelis te Heemstede; als kweekers waren voorgedragen de hee ren G. J. Zonneveld te Voorhout en Th. Jonkheer te Hillegom. Na gehouden stem ming bleken gekozen de heeren W. Drie huizen en G. J. Zonneveld. By de rondvraag vroeg den heer J. P. Seegrs het bestuur te overwegen, of er geen stappen gedaan konden worden om te verkrijgen dat kras- en scheurbodems van hyacinthen van de markt, hoofdzakelijk van de binnenlandsche markt geweerd worden en deze te doen inleveren als sur- plusbollen,, opdat zij worden vernietigd. De voorz. antwoordde, dat in deze reeds Uit den trein gevallen Doodelijk ongeluk bij Voorschoten Gisterenmiddag kort na twee uur, is de 69-jarige heer O. Vellinga, gepen- sionneerd Referendaris van de rijks postspaarbank te Amsterdam, op één kilometer afstand van het station Voorschoten uit een eerste klasse coupé van den electrischen trein Den HaagLeiden gevallen. Nadat genees kundige hulp was verleend, is het slachtoffer naar het Academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht, waar de man omstreeks half vijf is overleden stappen bij de bevoegde instanties zijn ge daan. De heer v. d. Hulst wees op de on rechtvaardige behandeling in 1933, toen vele kweekers door de verplichte inleve ring van 1/3 zijn gedupeerd en waardoor 9 procent van de teeltvergunning is inge houden. De heer v. Reisen gaf in overweging om als men weet hoe het gewas uitvalt nog eens, zij het dan eenigszins gewijzigd, met voorstel tot areaalinkrimping te komen. De voorz. merkte op, dat dit voor dit sei zoen te laat is. Hierna sluiting. HILLEGOM L. van der Linde t Plotseling over leed gisteren de heer L. van der Linde, een bekende persoonlijkheid ter plaatse. Schrij ver dezes ontmoette den overledene nog bij „de Nagtegaal" te Lisse waar hij een feestelijkheid „versloeg". Enkele uren later overleed hij op zijn kantoor aan de Hoofdstraat ten gevolge van een hartver lamming; de ziekenauto bracht hem naar zyn woning aan de Weezesteinstraat. De overledene die thans op middel baren leeftyd heenging was een een voudig man, behoorde tot de stillen in den lande, doch was evenzeer een harde wer ker. Hy was oprichter-redacteur van „Hillegoms Nieuws- en Advertentieblad", dat voor ruim drie jaren met „de Hille- gomsche Courant" een weekblad vormde dat ook zyn lezers telde buiten onze ge meente. Verder werkte de overledene mede als vertegenwoordiger van meerdere provinciale dagbladen. Ook was de heer van der Linde mede vennoot van de Uitgevers Maatschappij „Editio" alhier. In hfet openbare Midden standsleven bekleedde de heer L. van der Linde tot aan zijn dood een bestuursfunctie terwijl hy vanaf de oprichting van de Hillegomsche V.V.V. in 1932 deel van het bestuur uitmaakt. Ten slotte bekleedde de heer van der Linde nog de functie van secretaris der Hillegomsche Middenstandscentrale. Met hem is heengegaan een eenvoudig mensch een harde werker en iemand, die nimmer zich zelve zocht zijn plotseling sterven heeft in geheel Hillegom een die pen indruk gemaakt. Moge hij rusten in vreden. KATWIJK AAN DEN RIJN HET MILITAIRE VLIEGVELD. Het eerste begin. Naar we vernemen zal in het begin der volgende week een begin worden gemaakt met de werkzaamheden voor het vliegveld. Een veertigtal arbei ders zal hier, om te beginnen, aan het werk worden gesteld. Een nog aan te leggen spoor zal dienen om het zand vanuit Rijksdorp langs „de Pan" naar het terrein te vervoeren. Dit zal ge- chieden door de Haagsche Zandexploi- tatiemaatschappij. Als begin zal vervoerd worden ongeveer 400.000 M.3 De te vol gen weg voor de zandtrein is dezer dagen uitgebakend. Het zandwerk zal geschieden door werkloozen. TUINBOUWOVERZICHT. Uien of kroten! Alle winterproducten bleven goed op prijs, zelfs duur. Beginnen we b.v. met de vvaspeen, dan kunnen we al direct over een extra-verhooging van den prijs schrijven. Was de vorige week Woensdag de prijs nog tot hoogstens 2.10 per kist van 20 K.G., Vrijdag daaropvolgende bleek er, voorna melijk vanwege de groote vraag voor ex port, een tekort te zyn met gevolg een ver hooging der kist met 50 pet. Er werd b.v. tot 3.20 per kist betaald en wat eenigszins afweek van kwaliteit kon toch nog gemak kelijk tot 2.50 opbrengen. Jammer, dat het aantal aanvoerders van dit artikel iedere veiling gaat afnemen. Het is dan ook maar een kleine groep, die van deze abnormale prijs profiteerde. In de prijs van uien kwam ook zoo goed als geen wijziging. Vergeleken bij de andere producten kan men werkelijk niet van dure uien spreken. Betaald werd van 3.404.60 per 100 K.G. Prei is zeer duuT. Doch dit dure komt vanwege de groote schaarschte. Enkele perceeltjes zijn niet ge heel bevoren in December en die nu hier van kan aanvoeren krygt een beste uit komst. De noteering was deze week van /13.10 tot ƒ24.10 per 100 K.G. Een zelden of nooit betaalden prijs. Ook Witlof stond in het teeken der belangstelling. Ook al vanwege de vorst. Het grootste deel is be voren. De rest gaat weg voor hooge prij zen. De noteering was deze week 18.10 27.10 per 100 K.G., een prijs die alleen door bevoorrechten kan worden betaald. De niet-kapitaal-krachtige zal zich moeten behelpen met uien of kroten, en verder wat geconserveerde groente. Het andere is nog geen betalen aan. Kroten gingen deze week voor 0.35 tot 0.60 per kist van 20 K.G. Dat lijkt niet zoo duur, doch bij den groentenboer betaald men als regel 16 cent per K.G. voor gekookte kroten. Dat is toch ook weer niet zoo goedkoop. De koolsoorten, roode en gele, waarvan nog een zeer klein kwantum voorradig is, brengen van ƒ6 tot ƒ7.40 per 100 K.G. op. Ook al niet goedkoop, doch de tuinder die eenigen tijd geleden ruimde, zal toch wel het beste er mee af zijn. OEGSTGEEST EERSTE PLECHTIGE H. MIS Pater Sanctes Molenkamp O.F.M. Zondag, Eersten Paaschdagi des avonds te 7 uur zal pater Santes Molenkamp O.F.M. in de parochiekerk worden inge haald door een stoet van bruidjes, kruis vaart en de harmonie „Triumph", waarna een plechtig Lof zal worden gecelebreerd. Den 2den Paaschdag te kwart voor 9 uur zal pater Molenkamp zijn Eerste plechtige H. Mis opdragen. De predicatie wordt ge houden door pater dr. Ephrem Sloots. Van 2.304 uur wordt ten huize van den neomist een receptie gehouden. Een plechtige Lof met Te Deum besluit den g. RIJNSBURG Tuinbouw. In tegenstelling met enkele jaren geleden toen in dezen tijd van het jaar vanwege den geringen aanvoer, niet eens meer veiling werd gehouden, blijft men thans volhouden totdat de jonge groente aan de markt verschijnt. Dat gaat dit jaar niet erg vlug en dientengevolge krijgen de koudegrond-tuinders goede prij zen voor hun winterproducten. Kroten gin gen voor 23.10 per 100 K.G., Uien van 3.504.50, Prei van 12.60—23.80 per 100 K.G., Witlof noteerde van 17.5026.90 per 100 K.G. en Waschpeen was buitenge woon gevraagd, zoodat hiervoor gemakke lijk van 10.2015.80 te maken was. Dat gaat zoo in de richting van vorig jaar. SASSENHEIM Arbeidsbemiddeling. Per 31 Maart j.l. stonden als werkzoekend bij den Dienst der Arbeidsbemiddeling ingeschreven 268 man nelijke en 7 vrouwelijke personen, ver deeld over de verschillende beroepen als volgt: 26 bouwvakarbeiders, 1 houtbewer ker, 1 leder-industrie, 2 metaalbewerkers, 222 land- en tuinbouwarbeiders, 8 arb. in het verkeerswezen, 3 kantoorbedienden en 3 ongeschoolde arbeiders. Per zelfde datum 1938 was het totaal 186. Verdeeld naar leeftijd geeft het volgende beeld. 1417 jaar: 11, 1824 jaar: 42; 25 30 jaar: 47; 3140 jaar 52; 4150 jaar 48; 5160 jaar 44; 6165 jaar 13. In de werkverschaffing werken momen teel 42 personen. Bijzondere Nooden. Door den burge meester is benoemd tot secretaris van de Commissie tot samenwerking in bijzondere nooden de heer J. N. Beekman. Geboren: Willem z. van P. Kooi en C van Ees. Ondertrouwd: L. A. Schrier 31 j. en A. M. Zwetsloot 27 j. A. Willems 27 j. en A. P. Noordermeer 25 j. Overleden: A. van Altena 55 j. vr. van C. Beijk Vertrokken: R. J. M. Sistermans n. Wassenaar C. Geluk naar Zeist T. P. Koster naar Hochneukirch B. van Kapel naar Hekelingen. VOORSCHOTEN Verkooping. Bij de gehouden open bare verkooping van een huis met voor- en achtertuin aan de Wijngaardenlaan no. 32 ten overstaan van notaris W. A. Caron alhier, werd kooper de heer A. H. de Mooy, Lange Kerkdam 61 te Wassenaar, voor de som van 3700. Bij de gehouden verkooping van een villa aan den Leidscheweg alhier, gehou den in hotel Deurloo ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden, werd kooper de heer N. W. H. M. Parlevliet q.q. te Voorburg voor de som van 6200. Geboren: Alida, d. van H. H. van Meij gaarden en C. M. Zaat Pietronella, d. van G Stammert en E. S. Ravensber- gen Margrieta, d. van D. Teunissen en M. van der Bent Theodorus Willebror- dus, z. van W. A. Westgeest en M. J. Burgmeijer. Ondertrouwd: J. Aten 27 j., alhier, en J. J. H. Fossen 29 j., wonende te Ny- kerk. Gehuwd: A. van den Broek 23 j. en M. A. Gemsemer 25 j. Gevestigd: M. M. van Cuilenburg van Harderwijk J. A. Droogers van Oud Vossemeer H. J. Vianen van Kamerik (U.) J A. M. Jansen van Wassenaar J Weenink van Wassenaar Vertrokken: J. van Houten naar Al kemade, Oude-Wetering Jhr. A. J. Ge- vers-Leuven naar 's-Gravenhage A. Ch. Visser naar Voorburg J. C. F. Thomp son naar Leiden L. de Waal naar Lei den M. N. Beekvelt naar Rotterdam J. G. H. Dijkerman naar Leiden S. C. van den Hoorn naar Koudekerk H. N. F. van den Hoogen naar Leiden. DOOR NATIONALE LEERAREN The Berlitz School of Languages TURFMARKT 3 VOORHOUT EINDLES R.-K. LANDBOUWWINTER- SCHOOL TE VOORHOUT. Afscheid der leerlingen. Onder vrij groote belangstelling werd in de aula der Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhout de openbare eindles ge geven van de Landbouwwinterschool al daar. Ook van de zijde van de ouders ont brak de belangstelling niet. Bij ontstentenis van prof. Cleophas heet te rector L. M. van der Griendt de aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de beide wethouders, P. A. van Reijsen, loco-burgemeester en P. L. van der Hulst met den gemeente-secretaris M. P. A. Meissen, zoomede den heer ir. Bunnemeijer directeur der Land- en tTuinbouwschool te Beverwijk. Na de eindlessen kon de voorzitter zich niet weerhouden om den dank over te bren gen aan het adres der heeren leeraren, die in zoo'n „minimale" tijd (2 jaren) den leer lingen zoo'n „maximale" kennis hebben weten bij te brengen. Hierna verkreeg ir. A. Jacobs, directeur, de gelegenheid tot uitreiking der diplo ma's, waarbij het hem zoozeer verheugde te kunnen mededeelen, dat het aantal ge slaagde cursisten in een steeds stijgende lijn zich bevindt, en bovendien dat dit jaar wat betreft het hoogste gemiddelde aantal punten, alle voorgaande jaren heeft over troffen. De leerling L. Heestermans uit Melissant (Z.) heeft het record van vo rige jaren gebroke.n door een gemiddeld aantal punten te behalen boven de 9, in welk feit men aanleiding gevonden had hem een boekwerk van mr. J. W. van Ba len ter hand te stellen, getiteld „De Gulden Spade". Ouders en leerlingen werden door den directeur vervolgens gefeliciteerd, waarna wethouder P. A. van Reysen na mens het gemeentebestuur van Voorhout de jongens gelukwenscflite. De heer S. de Jong, uit Leiden, sprak woorden van lof en dank, waarna de heer L. Heestermans uit Melissant zijn leera ren den hartgrondigen dank der leerlin gen vertolkte. Als waarnemend overste wijdde de eerw. Br. Modestus nog eenige' woorden aan de toekomst en het volle leven, waarin de leerlingen zich zullen gaan bewegen. Ook Prof. Cleophas, die inmiddals was gearri veerd, bond den jongens nog eens extra op het hart, dat slechts ontwikkeling den boerenstand kan verbeteren, ter verzeke ring van de toekomst. Aan het einde van al deze speeches sloot rector v. d. Griendt de rij van sprekers, liet zijn waarschuwend priesterwoord hoo- ren voor de gevaren, waaraan men in het volle leven staat blootgesteld. Na deze laatste speech vereenigden allen zich aan de koffietafel, om daarna nog ge- ruimen tijd bijeen te blijven. WARMOND Gemeenteraadsverkiezing. Door de R.K. Staatspartij alhier zijn de navolgende personen als candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: C. Zwetsloot C. van Schie, W. den Dunne, H. J. Weyers, B. Moerkerk, J. de Greef, P. v. d. Kerkhof, P. van Leeuwen Gzn., J. Sikking, F. Ver geer, G. Meskers, Th. Derriks en A. Wal raven. Personalia. Tot kweekelinge met akte aan de school met den Bijbel alhier is be noemd de heer G. Bezemer uit Katwyk aan Zee. Werkloosheid. In verhouding tot verleden jaar is de werkloosheid in deze gemeente zeer toegenomen. Gedurende de maand Maart werd in 1938 aan steun uit gekeerd een bedrag van 317.54 terwijl dit bedrag voor 1939 bedraagt 1971.28 dus bijna het zes voudige. heeft altijd bet meest te lijden. U vindt bij ons in alle Boorten Broeken de grootste sorteering tegen de laagste prijzen. Ook in enkele Sport-Colberts zijn wij nu ruim gesorteerd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10