MAANDAG 3 APRIL 1939 Ot LE'QS^HE COURANT VIEFBE RI.AD - PAG. 14 Nereus wint wederom het Amstelkampioenschap ,,Head-of-the-River"-race zet het roeiseizoen in. De Delftsche en Leidsche studenten eindigen in de eerste divisie op de tweede en derde plaats. Njord eerste In de tweede afdeeling Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen R. EL Sportver. „Docos". Voor Docos I is het gisteren een geluk kige dag geweest. Docos I won met 10 van V. V. S. B. I en Quick Steps IA. V. V. I speelden gelijk 11. Zoodat er nu een beslissingswedstrijd noodig is tusschen Quick Steps en Docos om uit te maken wie er van de twee kampioen wordt. Docos II heeft haar ongeslagen record n:et kunnen handhaven en verloor met 41 van DOSR III. Voor den wedstrijd werd het kampioenselftal der Docos-re- serven door DOSR gehuldigd met hun be haalde kampioenschap. Ook de Docos-voor- Zitter sprak eenige woorden als een kleine huldiging voor de kampioenen. Beiden bo den zij den aanvoerder bloemen aan. Over den wedstrijd kunnen wij kort zijn. Voor rust had D. O. S. R. reeds een voorsprong van 20. Na rust maakte de Docos links binnen er 12 van, doch D. O. S. R. maak te er nog twee doelpunten bij. Docos II speelde dezen keer ver beneden haar kun nen, maar D. O. S R. heeft de overwin ning ten volle verdiend. Jongens om in de promotiewedstrijden succes te hebben moet er zeker anders aangepakt worden! Docos III speelde een zeer slechten wed strijd en werd met 111 ingemaakt door Teylingen III. Voortaan sportieve verlie zers zijn Dinsdagavond indoortraining en daar zijn allen present, zeker de spelers van het eerste en tweede elftal om 9 uur in de zaal op het Pieterskerkhof. Junioren. Het is een spannende Docos-jun.-dag geweest. Docos aLisse a was wel de voornaamste wedstrijd van de zen middag. Helaas moesten de A-boys de beide puntjes aan Lisse laten wat wel te wijten was aan te veel individueel spel; 34 was de eindstand. Docos b speelde een besten wedstrijd tegen Teyl. a en alhoewel Docos b hard heeft moeten werken, werd op fraaie wijze gewonnen met 21. 't Was een wedstrijd met een geweldigen aus dauer van beide kanten. Teyl. zette gevaar lijke aanvallen op maar Docos zette den bal veelvuldiger voor den doelmond, en ze ker is het aan den goeden keeper te dan ken, dat het eindcijfer tot 21 beperkt bleef. Docos d speelde tegen Meerburg a ook een mooien wedstrijd en al werd er met 42 verloren, tooh had het heel goe- spel beter verdiend en had gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Docos E speelde gelijk tegen Docos c (33). en Do cos f moest weer Verliezen van Lisse d en, als de eindstand hier slechts 13 is, dan dankt het elftal dit ook aan zijn actieven doelman. Docos jun. denken jullie om de training a.s. Woensdagavond. Dezen keer v/orden allen verwacht. R.K. Sportver. „De Trekvogels" Het was gistermiddag een drukke be drijvigheid op het Trekvogelterrein. Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Want na een lange winterslaap, werd het lederen voorwerp weer frisch en vlot over het veld getrapt. De gasten, die voor dezen eersten kamp in het seizoen waren uitgenoodigd, waren de Alphensche Boys, tegenstanders, die het bestrijden zeer zeker waard zijn. Na den aftrap was er echter weinig leven te bespeuren. Het was, alsof de spelers zich nog even moesten aanpassen aan deze nieuwe, bijna vergeten vaardigheid. Het liet zich daarom aanzien, dat spanningen nu juist niet te verwachten waren, doch het bleek, dat de Trekvogels spoediger in vorm waren dan Alphensche Boys. Na een kleine tien minuten verdween het leder in het Boys-goal (10). Na deze eerste blijk van leven, werden de Trekvogels overmoediger en dachten dat ze er reeds waren. Doch hier liet de opstelling wel wat te wenschen over. De meesten waren hun plaatsen ver geten en even leek het er op, dat het klu wen onontwarbaar zou worden. We kunnen Trekvogels het nog niet kwalijk nemen, want hun gasten konden zich blijkbaar zeer goed met dit nieuwe systeem vereenigen. Het werd nog gekker. De rechtshalf kreeg op een oogenblik een lumineuse inval en dacht er goed aan te doen, de gasten eens een presentje aan te bieden. Bij de eerste de beste gelegenheid wist de Trekvogel- rechtshalf in zijn eigen goal een punt te scoren (11). Dit deed natuurlijk in de goede verhouding tusschen gasten en gast- heeren een hechtere band ontstaan en hoe wel nog eenigszins zenuwachtig, ging het er tot de rust vriendschappelijk en amicaal aan toe. Hiermede is echter geenszins be weerd dat het er na de rust niet vriend schappelijk aan toe ging. De opstelling was in de eerste plaats stukken beter, het sa menspel eveneens en reeds vijf minnten na de rust boekte Trekvogels resultaat met een ware stormloop, die in een goal ein digde (2—1). Het Boys-goal kreeg het nu echter steeds zwaarder te verantwoorden en de keeper had handen vol werk. Hij weet zich kranig te weren, doch moest bij een hernieuwde aanval het loodje leiden (3 1). Zooals in het begin reeds werd gezegd, het ging er gemoedelijk aan toe, en daar om moesten de puntjes gelijk verdeeld wor den. Want A. Boys had wel degelijk een woordje mee te spreken. En dit bleek wel uit het feit, dat op een goed moment de stand 32 werd. Eerlijk verdiend. De ge moederen waren nu weer zoowat in even wicht en het ging bijna tot het einde goed, het spel ging gelijk op en neer en behalve eenige straf- en corner-schoten gebeurde er niets bijzonders. Totdat Trekvogels het genoeg vond. Alle krachten werden in het strijdperk gebracht. Bij een onweerstaan- baren stormloop naar het Boys-goal en via de paal, die dapper kreunde, verdween voor de vierde maal de bal in het net. Met een overwinning van 42 konden de Trek vogels deze eerste voorjaars match als ge ëindigd beschouwen. En tevens belooft dit goede begin nog een serie wedstrijden om van te smullen. Hup, Trekvogels. Gisteren is het roeiseizoen op de sinds eenige jaren gebruikeijlke wijze begon nen met den „Head-of-the-river"wedstrijd, de race om het lange afstands kampioen schap van den Amstel voor achtriemsgie- ken op het traject OuderkerkAmster dam, een baan van 8 K.M. lengte. Zooals men weet is dit een wedstrijd „tegen het horloge" waarbij de ploegen na elkaar met. een tusschenruimte van eenige bootlengten van het beginpunt vertrekken. De weersomstandigheden waren vrij gunstig. Na de regenbuien van de och tenduren was de hemel iets opgeklaard. Er stond een niet te harde wind, die de roeiers meestal in den rug hadden en het water was tamelijk glad. Om drie uur startten achtereenvolgens met een tijdsverschil van vijftien secon den in twee afdeelingen de volgende ploe gen: Eerste divisie: 1. Nereus, 2. de Hoop, 3. de Amstel, 4. Willem III, 5. Lage, 6. Njord. Tweede divisie: 7. Njord, 8. Triton, 9. Argo en 10. Nereus. Buiten mededinging volgden hierop nog veteranen van de Amstel en de Hoop. De ploegen vertrokken in vliegenden start en weldra was de „optocht'' compleet, welke zich over enkele honderden meters uitstrekte, zoodat de toeschouwers slechts fragmenten van den strijd te zien kregen. Al spoedig bleek, dat Nereus, dat als winnaar van het vorige jaar aan het hoofd ging, wederom over een superieure ploeg beschikte, welke zich in hoog tempo snel uit de voeten maakte en regelmatig het afstandsverschil vergrootte met de Hoop- acht, welke veel zwakker was, doch tot het einde toe haar plaats wist te handha ven, aangezien van de Amstel en Willem in geen gevaar behoefde te worden ge vreesd. Zeer belangwekkend werd spoedig het gevecht, dat zich tusschen deze laat ste ploegen en Laga ontwikkelde. De Delftsche acht roeide prachtig en liep ge leidelijk op Willem III in, dat op zijn beurt de Amstel op de hielen zat. In een der eerste scherpe bochten slaagde Laga er in gelijk met Willem III te komen, om even later in een binnenbocht bij het Kalfje er snel tusschen uit te loopen, waar bij even later de Amstel gepasseerd werd. Daarop verdrong Willem III de lichtblau- wen naar de vierde plaats, waar zij op nieuw bedreigd werden door Njord, dat als hekkesluiter van de eerste groep aar dig kwam opzetten. R.K. Sportver. „Concordia" Het was voor de R.K.S.V. Concordia gis teren een zwarten dag, ze verloor met groo- te cijfers van een uitstekend spelend DLC, wat niet het eerste was, maar ze verloor ook haar promotie-kansen. Doch het onsmakelijkste was, dat verschillende C.- spelers zoodanig het hoofd kwijt raakten, dat de wedstrijd niet uitgespeeld kon wor den. Jammer, dat dergelijke menschen niet beter begrijpen, dat er voor onze katho lieke sport ook nog wat anders op. het spel staat dan sport. De schuldvraag laten we hier dan buiten beschouwing. Het begin geeft eenig kort spel op het middenveld te zien, doch spoedig leidt de rechtervleu gel een goeden aanval, doch buitenspel voorkomt voor D. onheil. Als D. ook dan los komt en de bal bij den rechtsb, belandt, en oogenschijnlijk slechts onbedoeld voor zich uittrapt, is er plotseling de D. m.v., die D. gelukkig de leiding geeft. C. antwoordt met een aantal, doch als D. weer terug komt en er een hoekschop van over houdt, wordt deze heel goed genomen en via paal en ruggen is het 20. Hoe C. zich ook weert, eiken D.-aanval is raak. De C. r.b. kan niet anders als de bal uit doel slaan, waarna de strafschop doel treft. Het spel golft over het geheele veld, maar de kunst van doelpunten maken kan alleen DES; wel krijgt C. eenige goede kansen, maar benul ze niet. D. maakt er naarna in grooten stijl nog voor de rust 60 van. Hierna is nu steeds C aan het woord, eerst 71. De tweede treffer wordt afgekeurd, doch is slechts uitstel, spoedig daarop is het 72 door Aarts. De wedstrijd komt nu door D. weer iets meer in evenwicht, hoewel C. het meest aanv. is. Het loopt tegen het ein de en als niemand iets vermoedt worden er terecht eenige spelers uitgestuurd, wat zoo'n verwarring sticht, dat de C.-aan voerder verder spelen gevaarlijk acht. R. K. Sportver. „V. C. H." V. C. H. heeft haar kans op de tweede plaats behouden door V. D. O. II met een 40 nederlaag naar huis te sturen. In een niet erg spannenden wedstrijd, waarin vooral in de tweede helft uitsluitend op de V.D.O. Ilhelft werd gespeeld, is dit feit voltrokken, en ondanks deze bui tengewone meerderheid was het toch zeer moeilijk, door de haag van V. D. O- spelers te komen, die met voeten en hoof den alle op 't doel geplaatste ballen weg werkten. In de eerste helft was het een mooi ge lijk opgaande strijd, waarin door V. C. H. echter beter van de haar geboden kansen gebruik maakte en voor een 20 voor sprong zorgde met de rust. Na de rust, met den wind in den rug, ging V. C. H. direct ten aanval over doch V. D. O. trok langzamerhand terug en legde zich uitsluitend op verdedigen toe; het duurde daarom nog geruimen tijd voor V. C. H. het doel wist te vinden, waarna ook spoedig de linksbinnen met een prachtkop- bal den stand op 4—0 bracht. De spanning was er nu geheel uit en met een gemoede lijk heen en weer trappen verliep het ver dere deel van den wedstrijd, zonder dat een der partijen er in slaagde te doelpun ten. In de tweede divisie werd Triton, dat aanvankelijk een zeer goeden indruk maakte, verdrongen door de studiebroe ders uit Wageningen. De andere ploegen verwisselden niet van plaats. Zoo kwam na een klein half uur de eindstreep bij het clubgebouw van de Hoop in zicht, waar zich, evenals op de andere terrassen, op de bruggen en langs de oevers, vele belangstellenden en sup porters hadden verzameld. Nereus, roeiend met rustigen en soepe- len slag, verscheen als eerste in den Am- stelkom, ver voor de Hoopploeg, welke zich op het laatste stuk kolossaal moest inspannen om zich Laga van het lijf te houden. De rooden stormden in een zeer hoog tempo op de finish af. Vervolgens arriveerden met onderling gering verschil in afstand Willem III, dat uiterst ver moeid was, en Njord. De verdere volgorde van aankomst was: 6. Njord (tweede divi sie), 7. de Amstel (eerste divisie) en de overige deelnemers van de tweede groep op de plaatsen, zooals zij waren gestart, 8. Triton, 9. Argo, 10. Nereus. Van de veteranen ging de Hoop het eerst over de streep, op enkele lengten ge volgd door de Amstel. Met groote spanning werd toen gewacht op het bekend maken der tijden door de jury. Het bleek, dat Nereus, evenals het vorige jaar, in de eerste divisie den strijd had gewonnen en wel in den uitstekenden tijd van 27 min. 52 sec. Njord werd win naar in de tweede groep in 28 min. 30 sec. De totale uitslag luidt: Eerste divisie: 1. Nereus 27 min. 52 sec. 2. Laga 28 min. 08 sec. 3. Njord 28 min. 27 sec. 4. De Hoop 23 min. 47 sec. 5. Willem III 28 min. 49 sec. 6. De Amstel 29 min. 51 sec. Tweede divisie: 1. Njord II 28 min. 30 sec. 2. Argo 28 min. 34 sec. 3. Triton 23 min. 36 sec. 4. Nereus II 29 min. 03 sec. Veteranen (buiten mededinging): 1. De Hoop 32 min. 16 sec. 2. De Amstel 32 min. 32 sec. De winnende ploegen bestonden uit: Ne reus: J. Boeg (boeg), Joh. Evertsen, W. C. de Boer, W. Bloemendal, M. Schoorl, B. O. Tak, J. A. W. C. Smit, J. C. Suringh (slag), H. A. Hartogh (stuurman). Njord: P. Lips (boeg), D. van Leyden, J. Th. Wilkens, J. R. C. Gongrijp, J. W. van Beuningen, C. J. Zilverschoon, J. W. van Groninger!, W. J. Wijnberg (slag), H. Coutinho (stuurman). R. K. Sportver. „Van Nispen". Unio heeft haar laatste kans, het degra datiespook te ontloopen, langs de neus weg laten glippen in een wedstrijd, waar in zij voor rust dotjes van kansen kreeg om zich veilig te stellen en een overwin ning in de wacht te sleepen. Voor rust was het inderdaad Unio. dat het meest aan vallend was, maar juist voor doel was men meestal de kluts kwijt, of beschikten de gastheeren niet over de noodige schutters om doelpunten te maken. Vooral voor rust geleek de Van Nispen-ploeg, die geheel volledig was, niet vee] op die van verleden week tegen AVV. Door beide elftallen werd te veel lukraak getrapt, zonder eeni ge balcontrole, waardoor van werkelijk mooi combinatiespel niet veel overbleef. Vooral de gastheeren gingen hier mank aan. Wanneer de heer Hooff beginnen blaast, wordt aanvankelijk op de v. N.-helft ge speeld en zitten de Uniospelers danig op het leer. Van Nispen neemt het wat te kalm op, misschien door het feit dat er voor de thuisclub niets te winnen of te verliezen is. Voor de bezoekers is dit, met het degradatiespook in zicht, echter ansders en zij werken als leeuwen. Na 10 minuten temen de gastheeren op fraaie wijze de 'eiding door hun midvoor (10). Van Nis pen gooit er een schepje op en trekt nu mooi samenspelend ten aanval. Na mooi samenspel van de linkerwing weet Hoog kamer een voorzet te benutten (1—1). Wederom is Unio aan het woord en dwingt van Nispen tot verdedigen. Er hangen doelpunten in de lucht, mar de stuw-voor- waartsen weten de kansen, zooals reeds gemeld, niet te benutten. Toch weten zij de leiding te heroveren (21). Kort hier op bewerkt een der Unio-achterspelers de bal met de hand en voltrekt v. Maris het vonnis, hetwelk soms een geheele veran dering aan beide zijden veroorzaakt (22) met welke stand rust ingaat. Na rust is het nu hoofdzakelijk de thuisclub, dien de toon aangeeft, maar het geluk is nu aan Uniozijde, daar veel naast of over gescho ten wordt. Toch heeft v. Nispen tweemaal succes en is het lot van Unio bezegeld (4—2). Het 2de speelde uit tegen TZB 2 met 10 man en verloor met 42. rust 11. Jam mer, dat er weer wegblijvers waren. Het kleine kansje op het kampioenschap is nu wel verkeken. De junioren kogelden er thuis lustig op los tegen Santpoort, het welk gekraakt werd met 130. Voorwaar een record. Rust ging in met een 50 voorsprong. Verdere uitslagen: Vogelenzang IAl phensche Boys I 43. R.K. Sportver. „Udo" Op een modderig terrein stellen beide elftallen zich volledig op. Uit een mooi op gezetten aanval weet de midvoor van Udo zich door de Leimuiden-verdediging heen te werken en met een goed schot onhoud baar te doelpunten (01). Leimuiden zet enkele goede aanvallen op en de verdedi ging van Udo moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Een goed gericht schot van een der spelers van de thuisclub wordt door de deklat gekeerd. Even daar na is het rusten. Na de thee geven beide partijen zich voor wat zij waard zijn. Als Leimuiden een goede aanval heeft opgezet schiet een der spelers tegen de lat; het schot wordt goed door den midvoor opj gevangen, die in eens weet te doelpunten (11). Even na den aftrap krijgt de links binnen van Udo een prachtkans om te doel punten met alleen de keeper voor zich, maar van enkele meters afstand schiet hij hoop over. Als de doelman van de thuis club heeft uitgetrapt, komt de bal bij de rechtsbuiten, die de bal goed voor doel zet en de rechtsbinnen van Leimuiden onhoud baar doelpunt (12). Na nog wat heen en weer getrap kondigt de scheidsrechter, die goed leidde, het einde aan, en heeft Leimui den verdiend gewonnen. De wedstrijd Udo IIVCH II werd we gens ziekte der spelers van BCH afgelast. De Benjamins, die op bezoek zijn geweest bij KRV-junioren, moesten zich tevreden stellen met een 41 nederlaag. R. K. Sportver. „D.O.S.R." DOSR II speelde tegen DOSS III en won met 43. Na een onfortuinlijk begin zijn de reserven er toch nog in geslaagd de beide puntjes in de Veen te houden. Na dat er een half uur gespeeld was hadden de Amsterdammers reeds een mooie 20 voorsprong, hoewel deze stand de verhou ding niet juist weergaf. De mooie verras sende open aanvallen der DOSR-voorhoe- de, warin Akerboom weer van de party was, bleven zonder resultaat door onver klaarbaar fortuin der DOSS-doelverdedi- ger. Maar nog voor de rust aanbrak wist de thuisclub door twee uitstekende doel punten de stand gelijk te maken. Met de wind in het voordeel was DOSR in de tweede helft vrijwel voortdurend aanval lend en voerde weldra de score op tot 42. De Amsterdamsche verdediging had bergen werk te verzetten en vooral de doelman blonk hierbij uit. Voor het einde aanbrak bouwde DOSS toch nog eenmaal een uitnemende aanval op. Een pass van de midvoor gaf de linksbuiten een schit terende kans: via de paal belandde zijn hard schot in de netten. Zoo kwam het einde met 43. DOSR III verrichtte de eervolle presta tie om de ongeslagen kampioen Docos II de eerste nederlaag toe te brengen en dit nog wel met 41. DOSR IV moest ten slotte met 05 de meerderheid van WSB III erkennen. Junioren: Van de drie uitwedstrij den kwam maar één puntje binnen, maar ondanks dit was het een genoegen te ver nemen, dat de wedstrijden hebben uitge blonken door enthousiast en sportief spel. Jun. aSJC a eindigde 23 nadat de Noordwijkers reeds spoedig een 20 voor sprong hadden. Jun. bSMC b werd een magere 12 overwinning voor de War- mondei's, terwijl Jun. cDocos e gelijk 33 werd. R.-K. Sportver. „V. V. L." Het tweede speelde tegen KRVC. Dit was een zware tegenstander daar WRVC be schikt over zware en goede spelers. WL geeft spoedig den toon aan maar tot doel punten kunnen zij het niet brengen. Even zoo is het met KRVC gesteld, zoodat de rust intrad met bianken stand. Even na de rust is het weer WL., die den toon aan geeft en ten slotte weten zij het net te vin den. Op den rand van het strafschopge bied maakt een der WL-spelers hands, waar de scheidsrechter o.i. een te zware straf oplegt, n.l. een penalty, welke wordt benut (11). WL zet nu alles aan het v/erk voor een overwinning maar zooals gewoonlijk komt het doelpunt aan de an dere zijde (12), zoodat KRVC beide pun ten in de wacht sleepte. Onze benjamins deden het beter. Hoewel de scheidsrsechtei op zich liet wachten, en de WL-leider de leiding nam, stuurden de benjamins Meerburg met 5—3 neder laag naar huis. R.-K. Sportver. „Meerburg". Gisteren had de plaatselijke ontmoeting plaats tusschen Meerburg II en St. Bemar- dus. Van begin af aan werd door beide partijen forsch aangepakt. Al heel spoe dig gaf de midvoor den keeper van Ber- nardus 't nakijken. Even voor de rust wordt St. Bernardus een penalty toegewe zen (11). Na rust moest Meerburg met 10 man spelen daar de midvoor verwond was. Meerburg wist echter alle aanvallen te keeren en enkele malen werd 't Bemar- dus-doel belegerd, maar doelpunten ble ven achterwege. Meerburg 3 speelde op eigen terrein te gen Leimuiden 3 en wist waarlijk de gas ten met een 32 nederlaag naar huis te sturen. De derde wedstrijd, die op het terrein plaats had, was die der junoren a tegen Docos b uit Leiden. De laatsten werden met een nederlaag naar huis gestuurd. De junioren waren te gast bij WL b te Voor schoten en moesten beide puntjes daar la ten en verloren met 53. R. K. Sportver. „Foreholte". 't Was gisteren voor ons een zeer goeden dag. Beide spelende elftallen wonnen. Thuis, Foreholte INic. Boys I een span nende kamp van het begin tot het einde. Eerst doelpunt Foreholte op wat gelukkige wijze. Dan pas in de tweede helft maakt Nic. Boys gelijk (11). en nog weten we niet wie zal winnen. Doch Foreholte komt er dan geleidelijk beter in. Onze jongens zijn meest aanvallend en de gastenverde- öiging heeft het hard te verduren. De links tinnen scoort dan 2 maal achtereen op keu rige wijze en met 31 komt de zege. Foreholte II op bezoek in Warmond her stelde zich keurir en versloeg S. M. C. II met liefst 06. Maar nu ook blijven vol- houde, reserven! R. K. Sportver. „Leimuiden". I.E.V. kampioen 2de klas. Gisteren speelde Leimuiden I thuis tegen den pretentdent kampioen, I.E.V. I. Het weer was mooi, weinig wind doch het veld was niet best, wat er niet op verbeterd was door een voorwedstrijd. Direct na de aftrap door I.E.V. ontspon zich een vurige, felle, doch uiterst faire wedstrijd. Er werd bijzonder vlug gespeeld. De gasten waren echter in de meerderheid. Het was een goed getrainde sploeg, waar van de spelers elkaar uitmuntend verston den. Ze stond wel een klas hooger dan Lei muiden. We zagen van beide kanten een mooi open spel. Leimuiden opende de score, maar hier bleef het voor Leimuiden bij. Nietegenstaande hen hevigen tegenstand van deze club en het ontzaglijk werk, dat de keeper verzette, werd deze achtereen volgens driemaal gepasseerd, zoodat de stand met de rust met 31 voor I.E.V. in trad. Tot zoover wa: het.een mooie span nende wedstrijd, zooals we in langen tijld niet te zien kregen. Na de thee was de strijd nog wel mooi, maar eenigszins verzwakt door vermoeidheid, die bij de spelers in trad. I.E.V. maakte er nog drie puntje bij en won verdient met 61. Het had echter de puntjes niet cadeau gekregen, maar er hard voor moeten werken. En zoo is I.E.V. dus kampioen geworden. Na het einde bood de voorzitter van Lei muiden de club bloemen aan met geluk- wenschen wegens het behaalde succes. R. K. Sportver. „V.V.S.B.", In een buitengewoon spannedden wed strijd heeft Docos beide punten in de wacht gesleept. In de eerste helft waren beide partijen aan elkander gewaagd, doch in de tweede helft was, behoudens een kwar tier, WSB sterk aanhoudend in de meer derheid. Doch de voorhoede van WSB was onfortuinlijk in het schieten en boven dien kregen ze weinig gelegenheid tegen de uitstekend spelende achterhoede. Het spel was vooral in het begin wat zenuwachtig, maat toen Docos haar ner vositeit wat overwonnen had, werd ze iets sterker. Door goed verdedigen kreeg de keeper het echter niet lastig. Na ruim 10 min. trok ook WSB ten aanval, maar de Docos-defensie voorkwam al evenzeer groot gevaar. De ploegen waren nu in het Veld goed aan elkander gewaagd, waarbij de Docos-aanvallen door het goed spel- verdeelen wat gevaarlijker waren. Snel golft het spel op en neer en de spelers gooien zich met alle energie in den strijd, waarbij het spel soms een hard karakter droeg, doch er heerschte een vriendschap pelijke sfeei'. Wanneer het spel een half uur oud is krijgt Docos een corner te ne men en de midvoor kopt keurig in het doel (01). Een moreel ruggesteuntje voor Docos. Doch WSB wil haar huid zoo duur mogelijk verkoopen en gooit er nog een schepje bovenop. De wedstrijd is buiten gewoon aantrekkelijk en het publiek moe digt de supporters luide aan. Bij een cor ner voor het Docos-doel, neemt de Reus ineens den bal op zijn slof, doch via den back vliegt het harde schot naast. De bal wordt opnieuw voor het doel geplaatst, doch wordt weggewerkt. Als Docos en kele snelle aanvallen ondernomen heeft, komt WSB geweldig opzetten. Ze krijgen een paar prachtkansen, doch hun schoten hebben niet de goede richting, ze zoeken het doel te hoog. Vadertje t'jd scoort er echter lustig op los en de spelers gaan een welverdiende rust genieten. Na de hervatting krijgen we aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld, de bal vliegt van doel tot doel, doch beide verdedigin gen spelen een prachtige partij en er is voor de voorhoeden geen doorkomen aan. WSB komt na het eerste kwartier gewel dig opzetten, de middenlinie prest de spe lers ten aanval, er wordt geestdriftig ge speeld, doch de voorhoede is machteloos en heeft tegen de vaste Docos-verdediging geen kans. Docos is slechts sporadisch in den aanval. Deze aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, doch het trio Warmer damVink en Jan spelen een prachtige partij en beheerschen de aanvallen. WSB krijgt dan nog een paar prachtige kansen, Reus is eenmaal doorgebroken doch schiet hard over doel, Seijsener weet ook het net niet te vinden, en zoo wordt het duidelijk dat WSB toch nog zal verliezen. Govers lost dan nog een prachtig schot, juist over het doel. Hoe WSB ook zwoegt om de verdiende gelijkmaker, Docos houdt stand en zoo komt het einde van dezè enervee- rende en bloeiende wedstrijd. Beide elf tallen, en vooral aan het WSB-elftal, voor haar vurig spel, een eeresaluut. Het was een prachtige wedstrijd en niettegen staande de nederlaag zal het talrijke pu bliek voldaan huiswaarts zijn gegaan want WSB speelde haar laatste wedstrijd van het seizoen. Een eervol resultaat tegen het sterker Docos. R.-K. Sportver. „Teylingen". Teyl. II speelde gisteren den laatsten competitiewedstrijd en versloeg Onze Gez. 3 met 60. Hoewel O. G. zich op buiten gewone wijze gaf, wat wel blijkt uit den stand bij rust, toen Teyl. met hard wer ken slechts een 10 voorsprong had, kon zij niet verhinderen, dat de stand geleide lijk werd opgevoerd tot 60. De voorhoe de was tamelijk productief, waarbij de midvoor wel uitblonk.. Teyl. III zagen wij nog eens op zijn best, want het wist van een zwak Docos 3 met 111 te winnen. Wanneer de stand op 50 stond begon Docos er de draak mee te steken door niet minder dan 4 maal hand te maken in het beruchte gebied en even zoovele penalty's werden in doelpun ten omgezet. Dergelijke wedstrijden zijn voor een toeschouwer minder aangenaam, evenzoo voor een tegenpartij. Teyl. a speelde een mooien wedstrijd te gen Docos b, waarbij laatstgenoemde op keurige wijze met 21 wist te winnen. De Teyl. voorhoede was dezen middag schot loos wat haar dan ook 2 printen kostte.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14