Frankrijk-Italië OMGEVING WOENSDAG 29 MAART 1939 DE IOTSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAD. fl DE ITALIA ANSCHE PERS OVER DE HOUDING VAN FRANKRIJK In fascistische kringen te Rome merkt men een zekere geprikkeldheid over de reserve, welke in officieele Fransche krin gen in acht wordt genomen na de rede van den Duce. Men verwondert zich erover, of veinst verwondering, dat Frankrijk nog niet heeft geantwoord op wat men in deze kringen noemt de „toenadering tot Frank rijk", welke toenadering het karakter heeft van een waarschuwing. Men geeft thans Frankrijk den raad spoedig met Italië in contact te treden, aangezien dit land an ders misschien een minder groote ge matigdheid in zijn eischen zou kunnen toonen. De „Regime Fascista" hoopt, dat Frank rijk de noodzakelijkheid zal voelen toe te geven aan de Italiaansche eischen, indien men niet wilt, dat de eischen een punt van verwijdering vormen. „La Stampa" schrijft, dat men met Italië niet kan spotten en dat Frankrijk de eerste stap moet doen. Voor het geval dat Frankrijk zou weigeren te onderhandelen en zou zeggen. „Laten wij met de wapens een definitieve regeling tot stand bren gen", schrijft hetzelfde blad dat men in dit geval rekent op de kracht van de as Rome- Berlijn. Verder wijst het blad erop, dat de rede van den Duce de bruggen tusschen beide landen niet heeft afgebroken. DE FRANSCHE PERS OVER DE ITALIAANSCHE EISCHEN De Fransche pers is algemeen van oor deel, dat Frankrijk niet kan onderhande len over een „leeg dossier". De door Mus solini naar voren gebrachte punten moe ten langs diplomatieken weg besproken worden. „i'Oeuvre" schrijft in een hoofdartikel, dat Mussolini over Tunis heeft gesproken, zonder zijn gedachte nader uit te werken. Het biad der Duitsche Nationaal-Socialis- tische partij heeft deze nader uitgewerkt en geschreven, Frankrijk moet Tunis, dat een deel van het Italiaansche domein vormt, afstaan. Zoo moedigt men te Ber lijn Italië niet alieen aan, doch blaast men het vuur aan. In de „Action Francaise" schrijft Dele- hecque, dat Polen, Hongarije, Roemenie, Zuid-Slavië, België en zelfs Italië een Duitsche minderheid hebben, terwijl Frankrijk, Zwitserland, België en Neder land een bevolkingsdeel hebben, dat Duitsch of een op Duitsch lijkend dialect spreekt. Al deze landen worden bewerkt door de Nationaal-Socialistische propagan da. Het gevaar loert overal en om hier aan het hoofd te bieden moeten deze lan den steeds waakzaam zijn, inwendig eens gezind en den vasten wil hebben zich te verdedigen. De Kerillis schrijft in de „Epoque", dat de democratiën ruim een half milliard man kunnen stellen tegenover 120 millioen Duitschers en Italianen. Alles kan nog ge red worden zegt het blad. Buitenlandsche Berichten ONTPLOFFING IN BELGISCHE MUNITIEFABRIEK. Eischt elf dooden. In een munitiefabriek te Herstal in Bel gië heeft zich dor onbekende oorzaak een ontploffing yoorgedaan, waarbij acht per sonen gedood en twaalf zwaar en twintig licht gewond zijn. Een begin van brand kon spoedig door de fabrieksbrandweer gebluscht worden. Nader meldt men: Drie personen, die werden gewond, zijn overleden, waardoor het aantal dooden tot elf is gestegen. TWEE BOMMEN TE LONDEN ONTPLOFT Te één uur vannacht zijn op de Ham- piersmithbrug over de Theems te Londen twee bommen ontploft, waardoor de brug licht is beschadigd, zoodat zij tijdelijk voor het verkeer moest worden gesloten. De ontploffing werd tot op grooten af stand gehoord en de ruiten in de omgeving zijn gesprongen. Personen werden niet ge troffen. Men heeft reden om aan te ne men, dat deze ontploffingen zijn veroor zaakt door tijdbommen, welke werden ge plaatst door aanhangers van het Iersche re- publikeinsche leger, met het doel de min achting te toonen voor de vonnissen, wel ke gisteren tegen leden van dit leger in Old Eailey werden geveld. De politie heeft twee personen gearres teerd en in twee huizen huiszoeking ge daan. BEETHOVEN HUIS MAAKT PLAATS VOOR ADOLF niTLER-PLATZ. Een huis te Linz, dat vroeger toebehoorde aan Johann von Beethoven, een broeder van Ludwig von Beethoven, zal afgebro ken worden om plaats te maken voor den aanleg van een ..Adolf Hitler Platz". In dit huis schreef Luwdig von Beetho ven de finale van zijn Achtste Symphonie, welke hem ingegeven was door zijn wan delingen naar Postlingberg. In dit huis kwam het ook tot een breuk tusschen de twee broeders. HILLEGOM De bloemenvelden. Het koude regen weer is niet bevorderlijk aan den groei der bolbloemen. Het staat thans wel vast, dat de bloemen met Paschen niet in bloei staan. LF.IDSCHF.NDAM Begrafenis C. Teunissen. Onder groo te belangstelling had gisteren op de R.K. begraafplaats St. Agatha te Leidschendam de teraarde bestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer C. Teunissen. De heer T., die reeds jaren ge pensioneerd was, was in de gemeente een gcede bekende. Geruimen tijd heeft hij op zeer primitieve wijze, zooals ditvroeger in plattselandsgemeenten gebruikelijk was, het huisvuil opgehaald. Bij de beaarding waren mede aanwezig burgemeester Keij- zer, de heer Van Wijk, destijds wethouder van openbare werken, de gemeente-archi tect en de gemeente-werklieden. Personalia. Aan de faculteit der Rechten en Letteren van de Universiteit te Leiden slaagde heden voor het candidaats- examen Indisch Recht onze plaatsgenoot, de heer C. J. van Delft. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWVEREENIGING K. EN O. Moet de vereeniging „coöperatief" worden of niet? Gisteravond kwamen de leden der Tuin- bouwver. „Katwijk en Omstr." in vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van den heer J. van der Perk. De secretaris, de heer Grimbergen las de notulen. Ingekomen was een schrijven van het Centraal Bu reau van de Veilingen in Nederland, waar in gevraagd werd om, ter bevordering van den export 1 pet. van den omzet over 1938 af te staan ter vorming voor een fonds voor genoemd doel. De voorzitter lichtte deze aangelegenheid nog uitvoerig toe en deel de mede, dat het bestuur van K. en O. deze zaak heeft overwogen en voorstelt 1 pet. hiervoor af te staan. Dit zal voor K. en O. ongeveer 3700 bedragen. Dit bedrag be hoeft niet ineens gestort te worden maar de vereeniging kan er zelfs 2 of 3 jaar over doen. De bedoeling van het C. B. is dat slechts eenmaal 1 pet zal worden ge vraagd maar wanneer mettertijd blijkt, dat dit bedrag niet toereikend zal zijn, dan zal nogmaals een beroep op de veilingvereeni- gingen worden gedaan. Na deze toelich ting werd het voorstel aan de vergadering in bespreking gegeven. Verschillende per sonen voerden hierover het woord. Som mige leden waren van het groote nut van dit voorstel niet overtuigd, anderen ver klaarden zich voor het voorstel, anderen vroegen medezeggenschap over de wijze waarop die 1 pet. zal worden aangewend. Ten slotte werd het voorstel van het C. B. met 45 tegen 24 stemmen verworpen, zoo- dat K. en O. hieraan geen medewerking zal verleenen. Vervolgens was aan de orde reglements- er. statutenwijziging. Gevraagd werd waar om de leden niet een afschrift hebben thuis gekregen om deze wijzigingen eerst onder oe oog en te kunnen zien. De voorzitter ant woordde, dat deze in het veilinggebouw voor de leden hebben ter inzage gelegen. Dan werd de opmerking gemaakt, dat de nieuwe statuten te coöperatief zijn, waar door de aansprakelijkheid van de leden aanmerkelijk wordt vergroot. De voorzit ter merkt op, dat volgens de oude statu ten de leden evengoed aansprakelijk zijn, al is het dat de leden bij bedanken eerder van die aansprakelijkheid zijn ontheven. Hierna werd bi*eedvoerig .gediscussieerd over de vraag, of de vereeniging een coö peratieve vereeniging moet worden. Daar dit punt niet op de agenda staat kan door deze vergadering geen beslissing genomen worden. Bij een gehouden proefstemming (die niet bindend is) bleek, dat 31 perso nen vóór en 33 tegen een coöperatieve ver eeniging waren. Hierna stelde het bestuur voor de behandeling van de wijzigingen voorloopig uit te stellen, zoodat de leden zich behoorlijk een oordeel kunnen vor men. Hierna sluiting. USSE Bouwvergunningen. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer D. Schaap, vergunning verleend tot het bouwen van twee woonhuizen langs de Prins Hendrik straat, alsmede aan den heer H. L. J. van der Laan tot het bouwen van en woning in den Rooversbroekpolder. Uitvoerder van dit laatste bouwwerk is de heer N. Kieft. NOOTDORP R.K. Harmonievereeniging. De R.K. Harmonievereeniging „Gloria In Excelsis Deo". hield onder presidium van den heer Jac. v. Logchem, haar jaarvergade ring in het R.K. Vereenigingsgebouw. Na opening en notulen volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer Mart. v. d. Kraan. Uit dit verslag werd geconstateerd, dat de vereeniging zich op den goeden weg weet te handhaven, hetgeen ook door den penningmeester, den heer H. J. v. d. Sman, werd onderstreept in zijn financieele ver antwoording, welk verslag sloot met een voordeelig saldo. De periodiek aftredende bestuursleden: Jac. v. Logchem, H. J. v. d. Sman en Ant. Pex, respectievelijk voorzit ter, penningmeester en bibliothecaris, wer den bij acclamatie herkozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten den komen den zomer een muzikale iondgang door het dorp te maken en daarbij te collectee ren, om de financiën der vereeniging te versterken. Eveneens werd besloten,met een „meer donateurs"-actie te beginnen, daar enkele donateurs bedankten en dit aantal dan zou inkrimpen. (Wij wenschen de Harmonie veel succes!) Na rondvraag sluiting. NOORDWIJKERHOUT E.H.B.O. „St. Raphaël". In café „De Zwaan" vergaderde de R.K. E.H.B.O. „St. Paphaël". De vergadering .was door alle le den bezocht. De voorzitter de heer N. v. d. Klauw heette alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den burgemees ter, voorzitter van het „Wit-Gele Kruis" De secretaris, M. Versteege las de notulen voor, welke ongewijzig werden vastge steld. Tot leden van de controle-commis sie werden benoemd J. v. Parera, P. Bra- ma en mej. J. van Denzen. De voorzitter* deelde mede dat op 4 April voor de dames er 5 April voor de heeren het voorloopig examen zal worden afgenomen waarvan de kosten 0.25 bedragen. Besloten werd contributiekaarten te laten drukken om de contributie-inning beter te controleeren. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat in de maanden April, Mei en Juni om de 2 weken een oefenavond zal worden ge houden. In de maanden Juli en Aug. zul len geen cursusavonden worden gegeven, terwijl in Sept. de cursussen zullen wor den hervat ter verkrijging van een diplo ma. Tevens werd medegedeeld dat in het najaar een propaganda-avond zal worden gehouden met demonstraties. Hierna volg de de rondvraag. Een der leden vroeg waarom de vereeniging de naam „St. Ra phaël" had aangenomen. De voorzitter ant woordde, dat deze naam op initiatief van Pater Versteege was aangenomen, omdat St. Raphaël Tobias van zijn blindheid heeft genezen. Een der leden vroeg of er een speldjesdag ten bate van de kas kan worden gehouden. De penningmeester achtte dit niet noodig, daar momenteel 44.in kas is. Als de contributie dooi de leden Jijdig wordt afgedragen, geeft dit een bedrag van 10.permaand. Spre ker achtte daarom geen termen aanwezig de menschen met ieen speldje lastig te val len. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat Zuster Cornelisse a.s. Vrijdag met ziekte verlof de gemeente eenigen tijd zal ver laten,' daar zij echter gaarne nog een cur sus wil meemaken, zal de eerstvolgende cursus op Donderdag a.s. zal worden gege ven. Personalia. Tot kweekeling met acte aan de R.K. Meisjesschool alhier is aange steld, mej. de Groot uit Hillegom, thans tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. School in de Zilk. OEGSTGEEST Gevestigde personen: W. J. de Tombe ass. acc. Warmonderw. 74 van Lei den. J. S. Roodbol geb. Dries, Rhijn- geesterstraatweg 40 van R'dam. C. Was sing, monteur NZH, Wijttenbachweg 105 van Haarlem. J. J. Ravelli, vert. Emma- laan 12, inw. van A'dam. W. de Jong Rhijnhofw. 1 van R'dam. J. van Vliet, tuinder, Zandlaan 9 van Rijnsburg. J. Oudshoorn, d.b., Sumatrastraat 20 van Zeist. J. B. W. de Koning, de Kempe- naerstraat 21, van Den Helder. J. Th. Brands, montes-leidster, Emmalaan 41 van A'dam. P. van Vliet, Emmal. 53 van Leiden. A. A. Ehrbecker, ass. tandarts, Regentessel. 4 van A'dam. J. C. de Bel, d.b., Rhijngeesterstraatweg 58 van Nijme gen. Th. J. de Bruijn, tandtechn., Rhijngeesterstraatweg 50 van Aruba W.- Indië. E. C. Gooszen, Emmal. 105 van Den Haag. H. M. Verkerk d.b., van As- sendelftstraat 8, Alphen aan den Rijn. A. Ga v. Lunsen, verz.-agent, H. Morsch- weg 93, van Leiden. A. E. Straatsburg, geb. Reekers, Wilhelminapark 34, van Lei den. A. S. Heij, wed. van der Poel, Re gentesselaan 22, van Doorn. J. Rinsma tijd. ambt. ter secr., Valkenburgerweg 15, van Koedijk. M. P. van Eijk, verpl., Em malaan 46, van Leiden. J. Profijt, d.b., Laan van Oud-Poelgeest 2, van Leiden. H. H. Heeroma, red. woordenboek Ned. Taal, Toorenveltstraat 32, van Leiden. A. Soetekouw, Toorenveltstraat 32, van Leiden. A. E. D. Lahr, arts, W. Pijr- montlaan 18, van Hoogezand. E. H. J. van Wijhe, teekenaar, Regentesselaan 19, van Leiden. H. M. van Woudenberg d.b. Endegeest, van Alphen aan den Rijn. H. R. van Ommeren, Regentesselaan 49, van Den Haag. B. Veenstra, electricien, Em malaan, 62 van Ede. Vertrokken personen: B. Slen- sak, verpl. van Endegeest naar Schiedam, Burg. Knappertlaan 59. M. Rosegger, d.b. van Geversstraat 56'naar St. Veith Dt. J. J. Impeta, van Emmalaan 76 naar Kampen, Burgwal 58. L. Ziselberger geb. Pospischil, huish. van L. v. Oud Poel geest 2 naar Den Haag. I. van Tonde- ren, önderwoes van Ch. de Bourbonl. 15 naar Den Haag, v. d. Aastraat 53. E. v. d. Zeeuw, d.b. van Endegeest naar Leiden, Groenoordestraat 36. J. Pos, arts, van Julianalaan 22 naar Raamsdonk, Wilhel- minalaan H 21. P. Haverkorn van Rij- sewijk, arts van de Kempenaerstraat 4 naar Bergenop Zoom, v. Dedemstraat 58. I. C. Steijn en gez. van Terweeweg 79 naar Spring, Z.-Afrika. F. S. Hulst, rei ziger, van Endegeesterstraatweg 7 naar 1 Leiden, Witte Rozenstraat 32. P. van Peijpe, kant.bed., van Emmalaan 49 naar Bandoeng N.I. M. Maat van Terweeweg 50, inw. naar Rijnsburg, B. van Wassenaar straat 17. E. P. Rink, kant.bed., van Re gentesselaan 61, naar Hilversum, Oranje laan 12. T. Modenburgh, verpleegster, van Oranjelaan 10 naar Deventer, Singel 4. S. J. C. Gottmer, d.b. van Emmalaan 71 naar Leiden, Borneostraat 1. L. M. Kling d.b., van W. de Zwijgerlaan 25 naar Leiden, -Heerengracht 114. M. Paling, geb. Uittenbogaard. van Rhijnhofw. 7 inw., naar Pematang Siantar N.-I. P. F. van der Poel, grondwerker, van Wijttenbach weg 33 naar Valkenburg Z.-H., Straatweg 30 Z. M. E. Gruber, van Regentessel. 27, naar Den Haag, Haviklaan 15 N. W. Dekker, van Emmal. 66, naar Leiden, Rijnsburgerw. 144 W. J. Wissema, arts, van W. Pyrmontl. 16 inw., naar Harlin- gen, Voorstr. 42 E. C. de Jager, serg.- maj., van H. Morschweg 138,naar Ede, Inf. kazerne C. A. Bloemendaal, bak ker, van Oegstgeesterw. 9, naar Gouda, Korte Tiendew. 15 E. M. van der Wal, db., van Oranjel. 28, naar Reeuwijk, Kaag- jesland D 63 J. B. de Waard, db., van Haarl.trekvrt. 21, naar Ridderkerk -A. 222 M. F. van der Wal, van Wijttenbachw. 63, naar Westzaan, Kerkbuurt F 24 C. G. Gerits en gez., van Hofbrouckerl. 35, naar Den Haag, Valkenboschkade 617 Th. L. Bon, van Emmal. 1 inw., naar Bin- gen a. Rhein Dt. I. C. de Regt, Haerl.- trekvrt. 21, naar Ned.-Indië W. E. de Ruiter,arts, van Boostr. 2 inw., naar Haar lem, Lorentzpl. 35 N. van der Bent geb. Hofland van H. Morschw. 95, naar Leiden, Mare 56 B. H. Topper, koopman, van Regentessel. 37, naar Leiden, Breestr. 105 W. Snoek, bedrijfsleider yan Wilhel- minap. 36, naar R'dam, Mathenesserl. 199 A. E. M. Willemse, hoofd eener- school, van Regentessel. 37, naar Leiden, Breestr. 105 C. E. Bakker, db., van Dorpsstr. 4, naar Zoeterwoude B'104 J. P. Oppelaar, huish., van Endegeest naar den Haag, den Vligerstr. 53 S. Oberreiter, db., van de Kempenaerstr. 30, naar Maassluis, A. Krijgsmanstr. 6a J. Huitema geb. de Boer, van Juffermanstr. 46, naar Kapellen Duitschland. Verhuizingen binnen de gemeente: J. van Ormondt en gez., van A. v. Burenl. 16 naar Pr. Bernhardlaan 42 D. Eins idem J. Verhoeven en gez. van Wijtten bachw. 47 naar v Assendelftstr. 23 W. Taverne geb. Hollebeek idem H. L. Wel- booren, van Wilhelminal. 31 inw. naar 8 naar v. Assendelftstr. 20 A. M. A. Regentessel. 19 A. Bol, van Deutzstr. Labree geb. Jansen en gez. idem G. J. den Hertog van Rhijng.str.w. 58 naar L. de Col.laan 1 J. A. M. Melchers geb. Duijnstee en dr., van Nassaul. 24 naar Fred. Hendrik! 19 J. J. Bekcoij en gez., van Duivenvd.str. 47 naar Duivenvoorde straat 29 G. D. Stad, van Emmal. 49 naar Leidschestraatw. 11 M. Zandber gen en gez., van H. Morschw. 124 naar Soembastr 14 A. M. Balk en gez., van Wijttenbachweg 83 naar Wijttenbachweg 81 W. C. Versteegh van L. de Col.laan 1 naar Julianal. 4a. Geboren: Cecilia Theresia, d. van A. M. Balk en A. M. Noordermeer, Wijtten bachweg 81 Petronella Corina, d. van C. J. Strijk en P H. van der Kamp, Ja- vastr. 14 Maria Louise, d. van G. A. A. Nouwens en M. J. Devilee, Rhijng.str.weg 94 Hendrik, z. van H. Wolthaus en C. van den Eijkel, Rijnsburgerw. 121 Clasina, d. van H. Wolthaus en C. van den Eijkel, Rijnsburgerw. 121 Hendrik Eeltje, z. van P. C. v. Haasteren en D. C. Janson, Borneostr. 17 Alida, d. van G. Harsta en A. E. Fischer, Soembastr. 8 Jan, z. van W. Vletter en C. Visser, Dorps straat 56 Jacob, z. van P. de Wilde en W. Wiebenga, Soembastr. 32. Overleden: M. Bouwmeester geb. van Delft 32 j. M. E. Nieuwenhuis geb. van Weisen 86 j. G. van Spronsen 95 j. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag 25 Maart 1939 als werk zoekenden ingeschreven in totaal 111 per sonen voor diverse beroepen. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zit ting gehouden, voor werkgevers: des voor middags van 9—12 uur ten gemeentehui ze; voor werknemers: des voormiddags van 99.15 uur in het Ambachtshuis. Volksbond. Gisteravond hield de R.-K. Volksbond een ledenvergadering onder lei ding van den heer N. Lamboo, voorzitter aer afdeeling. Na opening door den voor zitter en na enkele mededeelingen te heb ben gedaan, gaf de voorzitter het woord aan den weleerw. heer P. Perquin, kape laan alhier, die een lezing hield over de rassen diagnose met betrekking tot de Jo den aan de hand van de geschiedenis. Na deze interessante lezing werd even gepau zeerd en een kop koffie aangeboden en een gezellig praatje gehouden, waarna de voorzitter met een woord van dank, ge richt tot den eerw. spreker de vergade ring op gebruikelijke wijze sloot. Luchtbescherming. Zaterdag 1 April a.s. zal alhier een luchtbeschermingsoefe ning worden gehouden op een terrein te genover de Zilverfabriek van 46 uur nam. Alle diensten zullen worden opgeroe pen en oefeningen moeten doen. Kringwedstrijd B. V. L. De afdeelin- gen Leiden, Oegstgeest, Valkenburg, Kat wijk, Rijnsburg, Leiderdorp en Voorscho ten hebben een onderlinge kringswedstrijd georganiseerd, waarvan de uitslag was als volgt: Leiden behaalde 1398 punten, Rijns burg 1396 p., Voorschoten 1393 p., Leidr- dorp 1392 p., katwijk 1374 p., Valkenburg 1368 p. en Oegstgeest 1365 punten. De zil veren wisselbeker, uitgeloofd door den aangewezen commandant van Z.-H. West werd gewonnen door Leiden. Het was een vinnige strijd met spanning tot het laatste moment. Geboren: Catharina Wilhelmina Ali da, d. van J. G. Groeneweg en A. W. P. Duijndam, wonende alhier, Leidscheweg 18. Catharina Anna Cornelia d. van J. P. Segaar en C. Megchelse, wonende alhier, Leidscheweg 491. Aleida Maria d. van G. A. van der Peet en C. H. Kuijper, wo nende alhier, Burgemeester der Kempe naerstraat 21. Johannes Willem Herma- nuh z. van j. van Venetiën en H. J. van der Steen, wonende.alhie, Leidscheweg 389. Overleden: J. Koekkoek 80 j. F. B. A. van Hulst, 53 j. echtgen. van A. van der Zee. D. Wolswinkel 59 j. echtg. van T. Verschoor. Ingekomen: C. van der .Haven, Pa pelaan 148, van Barwoudswaarder 25. J. W. Blom, Leidscheweg 422, van Barsin- g'erhorn, D. 24. J. de Groot, Voorstraat 16, van Medemblik, Oostersteeg 34. A. Noordermeer, Donklaan 76, van Bergschen- hoek, Rottekade 9. H. P. van der Burg, Leidscheweg 420, van 's-Gravenhage. Oudemaasstraat 78. Vertrokken:! de Jong, van Erasmus straat 6, naar Rotterdam, Boezemsingel 20. J. Versteeg, van Rijndijk 286 naar Kat wijk aan Zee, Parklaan 20. J. H. Duin dam, van Valkenburgscheweg 32, naar Lei den, Haagweg 31. A. P. Peters, van Leid scheweg 191 naar Leiden, Oostdwars- gracht 17. WARMOND Personalia. Wederom gaat een van de> oude garde den dienst van het rijk in deze gemeente verlaten. De heer G. van Leeu wen, die meer dan 30 jaren het ambt van postbode in deze gemeente heeft bekleed, heeft om gezondheidsreden ontslag uit den dienst genomen. De heer van Leeuwen was de welwillendheid in persoon en velen zullen hem dan ook noode zien vertrek ken. Wij hopen dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust zal kunnen genie ten. WASSENAAR Outl-leerlingen. In café van der Zalm hield de afd. Wassenaar haar maandelijk- sche ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer H. Schipper. De se cretaris, de heer P. Kelderman, las de notu len. Van de gehouden 14e Bondsvergade ring werd hierop door den voorzitter een beknopt verslag uitgebracht. Aan den heer J. Hermsen werd voor een ingezon den Hippiastrum 9 punten voor het pun- tenstelsel toegekend. Hierop werd aan de aanwezigen gelegenheid geboden tot het vervaardigen van een voorjaarsstukje. Het materiaal was voldoende ter vergadering aanwezig. De uitslagen hiervan waren: leerlingen eener bindcursus: le pr: W. C. van Zetten; 2e pr. P. Kelderman, 3e pr. H. Schipper, 4e pr. G. ter Bprg. Van de genen die nimmer een bindcursus hebben gevolgd: le pr. K. Bentschap Knook, 2de pr. Donker; 3e pr. J. Hermsen, 4e pr. C. Versteeg. De prijzen bestonden uit nuttige gebruiksvoorwerpen. Hierop sluitiqg. DE GIRAFFEN EN HET TELEGRAAF- VERKEER. Toen eenige jaren geleden de Engelsche kolonie Kenya tot bloei begon te komen, werden tusschen de belangrijkste plaatsen telegraaf- en telefoonverbindingen aan gelegd. Ze gingen mijlen ver door oerwou den en wildernissen, waar de dierenwe reld nog weinig door het menschdom ge stoord werd. De aanleg van deze verbin dingen geschiedde zeer soliede. De palen van ijzer en beton werden stevig in den grond geplant; aan alles werd gedacht be halve aan de giraffen, die in dit gebied in het wild leven. Telkens, bij gunstig zoo wel als bij ongunstig weder, waren de verbindingen gestoord. Bij onderzoek bieden de draden afgeknapt, soms de palen omver geworpen. Aan herstelkosten moes ten kapitalen worden uitgegeven en deze drukten buitengewoon zwaar op de ex ploitatie van het bedrijf. De daders waren steeds onvindbaar. Toen men er toe over ging, de lijnen meer nauwkeurig te bewa ken, kwam men tot de ontdekking, dat galoppeerende kudden giraffen de boos doeners waren. In hun vaart zagen zij de draden niet, waaraan'de arme dieren zich dikwijls doodelijk verwondden. Thans heeft de P.T.T.-administratie ten einde raad besloten, het betrekkelijk nieu we net geheel om te bouwen en daarvoor gebruik te maken van palen van zooda nige afmetingen, dat de draden minstens zes meter boven den beganen grond han gen. Ten koste van deze groote financieele offers hoopt men voortaan geen overlast van de giraffen meer te ondervinden. Het Katholiek Comité van Actie Voor God" schrijft ons: ZICH CHRISTEN NOEMEN.... EN CHRISTEN ZIJN. Het Christendom maakt er in de eerste plaats aanspraak op, een ge meenschap van broeders en zusters te zijn, daar wij allen gelijk zijn voor God. Nu, voor de menschen zijn wij het zefce. niet, nog niet. Misschien kan men het ook zoo zeggen, dat allen, die zich Christen noemen, nog geen Christen zijn. Prof. Dr. H. Hanselmann.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8