OMGEVING DINSDAG 28 MAART 1939 DE LÏWSrHE CO! IP A NT VIERDE BLAD - PAG. 11 LEIDSCHEN DAM K.J.M.V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Blijs hield gisterenavond de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" een ont wikkelingsavond. waarop de heer L. J. A. van Doorn uit Rotterdam op zakelijke en eminente wijze het onderwerp „Jonge Mid denstanders, tanden op elkaar" behandel- de. USSE Staatspartij. De afdeeling van de R.K. Staatspartij hield gisteravond in het Bondsgeboüw een groote propagandaver- gadering, waarin als spreker was uitge- noodigd de heer C. Ch. A. van Haren uit Wassenaar. De leiding beruste bij den voorzitter, den heer J- Raaphorst, De op komst, hoewel niet slecht, had beter kun nen zijn. De voorzitter heette allen wel kom, in 't bijzonder Pastoor G. A. van Zuylen en mr. v. Haren, welke laatste zou spreken over „Politiek in bewogen tijden", waarna hij dezen direct hel woord verleen de. Spr. begon met te wijzen op de voor uitgang en de veranderingen, welke de laatste te zien geven. Hierna schetste spr. het belang van de Prov. Staten, o.a. omdat ceze Staten de leden der Eerste Kamer kiezen. Daar staan voor ons, Katholieken, aldus spr., groote belangen op 't spel. Wij moeten kiezen tusschen democratie of dic tatuur. Wij moeten ons bezinnen op 't we zen der democratie. Ieder volk krijgt de Regeering die het verdient, zooals spreker nader uiteenzette. Tegenover de N.S.B. hebben de kiezers te zorgen-zich zelf te zijn en te blijven. Wijzende op de landen waar een dictatuur bestaat, zeide spr., dat deze vroeger of later toch weer een demo cratisch bestuur zullen krijgen, omdat de mensch recht beeft c-p menschelijke vrij heid. Dat zal nog wel eenigen tijd duren, doch de partijgroepeeringen zullen zich vanzelf ontwikkelen. Vroeger was de S.D. A.P. voor de Marxistische dictatuur en thans verheerlijken zij de democratie. Hoe houden wij ons den dictator van het lijf, als wij ons bewust zijn van de echte chris telijke democratie. Daar is veel critiek te gen de huidige Rsgeering, doch hoe kan men beweren dat de huidige Regeering niets doet, terwijl een staatje van 't laat ste half jaar juist het tegendeel bewijst.. Wij moeten gezamenlijk tegen de stroom van zedenbederf oproeien. Wij moeten meewerken aan de sociale rechtvaardig heid. Katholiek moeten we ons toonen in elke levensuiting. Weest daarom enthou siast voor de Katholieke beginselen en geeft uw steun aan hen, van wie gij over tuigd zijt. dat zij strijden volgens uwe le vensovertuiging. Wij moeten onze kinde ren opvoeden om te leeren strijden voor de rechten van onze Moeder de H. Kerk, die ons zoo dierbaar is. Een dankbaar applaus loonde spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting. Van de* gelegenheid om naar aanleiding' van het gesprokene vragen te stellen maakten gebruik de heer A. H. Schram a in zake de kwestie van de wilde bussen en de voorzitter inzake de niet-vertegen- woordiging van Nederland bij de Pauskro ning. Beide sprekers werden uitvoerig door den spreker beantwoord, waarna de voorzitter een woord van dank bracht aan den heer v. Haren voor zijn duidelijk be toog. Gisterenavond was er voor "t laatst ge legenheid candidaten in te dienen voor de Gemeenteraadsverkiezing. Een zevental was nog ingediend, waardoor het gestelde getal, 16, vol is. De volgende namen vor men de Katholieke lijst: P. Warmerdam, A, H. Schram a, J. W. A. Lefeber, A. Th. v. Kesteren, P. Romijn, Jac. Th. de Vroomen, H. vd. Vlugt, allen aftredend en vervol gens Fr. H. van Kesterèn, F. N. A. Bus- sens, A. Th. v. Werkhoven, W. A. Onder water, Chr. v... d. Eist, A. Koomen, G. Bergman, Jer. Koelewijn en C. Th. Dui venvoorden. Na'ia» hiervan voorlezing was gedaan en niemtnd meer'het woord ver- algnde, sloot de voorzitter deze goed ge slaagde vergadering. NOORDWIJKERHOUT UITBREIDING RETRAITENHUIS. Het St. Clemens Retraitenhuis alhier rvordt in verband met de toename van het aantal retraitanten in de laatste jaren, uit gebreid worden. Twee zalen worden ver bouwd in 16 slaapgelegenheden, terwijl een biljartzaal zal worden bijgebouwd. R. K. Bibliotheek. Tot secretaris pen ningmeester van de R. K: Bibliotheek is in de vacature A. Hoogeduin benoemd de heer W, van den Berg Jzn. Bouwen. De beer van Zeist te Lisse zul op het perceel grond tegenover het postkantoor een blokje van 3 woonhuizen laten bouwen. ZILK Voetbal. Van Nispen had Zondag een voorspoedige dag, daar van de 6 te beha len puntjes er 5 in de wacht gesleept wer den. Thuis speelden de reserves tegen V. V. S. B., na een lange rustperiode, een vlot i-artytje voetbal, waaruit bleek, dat men het nog niet verleerd is. Immers de Bavo- fioeiman moest niet minder dan 6 maal de baal uit het doel visschen. Wanneer wordt afgetrapt gaan beide partyen vrijwel ge lijk op, hoewel de gastheeren het windje mee lebben. Reeds vrij spoedig weet Th. Nede^stigt de thuisclub de leiding te ge ven 10. Het hek is thans van den dam n de rood-zwarteri kogelen er lustig op los. Daar enkele van Nispen-spelers het echter steeds alleen willen doen, gaan veel kan sen tot doelpunten verloren. Toch weet van Nispen reeds voor rust een veilige 40- voorsprong te veroveren. Na rust speelt van Nispen met wind mee en belegert doorloopend het V. V. S. B.-heiligdom. Beide elftallen weten nog tweemaal te doelpunten, zoodat de thuis club met 62 won. De junioren konden het tegen DEK tot geen overwinning brengen en deelden de puntjes broederlijk 22. Het eerste zorgde v/eer eens voor een verrassing door weer een van de kampioenscandidaten te ver slaan. Dit succes werd beh&ald niettegen staande rechtsachter A. Pompe en rnid- half W. Heemskerk ontbraken. De wed- sirijd werd van begin tot einde in de bes te verstandhouding gespeeld, zoodat bin nen de krijtlijnen geen wanklank gehoord werd. Jammer is daarom het feit, dat van A. V. V.'zijde zooals gewoonlijk men denkee b.v. aan A. V. V.Docos cri tiek geleverd wordt aan het adres van den scheidsrechter en A. V. V.-spelers daar geen van beide partijen eenige blaam treft. Indien rr.en van A. V. V. zijde critiek uit oefenen wil, had men dit moeten doen aan het adres van het A. V. V.-publiek, waar- /an enkelen wederom den scheidsrechter te lijf wilden gaan maar tijdig tegengehou den bonden worden. NOORDWIJK Naar het H. Land. Maandagavond hield de hoogeerw. heer Deken Bosboom zijn vervoig-lezing voor leden en belang stellenden van den St. Joseph Gezellen in het Juvenaat, over zijn reis naar het H. Land. Thans betrof het een bezoek aan het Overjordaansche, de plaatsen en laml- streken waar Christus een gedeelte vun zyn openbaar leven heeft geleid. Uit de geprojecteerde platen kwam alles, wat ons door de H. Schrift wordt geleerd heel dui delijk voor den geest, mede door de pret tige en duidelijke toelichtingen van <len spreker die telkens weer persoonlijk op de foto's werd gezien in een witte mantel en met de tropenhelm op het hoofd Men voelde mede, wanneer spr. aan het meer van Genesareth overpeinsde wat zich daar in Christus tijd'al niet had afge speeld. Niets is aan dat meer veranderd ^'n daarom kan men het visschersleven van de Apostelen nog heden ten dage aan schouwen. Vervolgens liet spr. ons het Oostersche leven zien in al zijn ruwheid envuiligheid( want bitumen wegen en Hollandsche zindelijkheid vindt men daar niet. De prachtige landschappen en berggezichten in de omgeving van de Joi*- daan zijn ook op zich al indrukwekkend. Voorts verhaalde spr. van zijn terugreis, de interessantste plaatsen en gebeurtenis sen passeerden daarbij de revue. Veel te vlug verscheen daarom een foto, dat de drie reizigers weer in Haarlem zaten en hun medegebrachte herinneringen en sou venirs zaten te bekijken. De drie reizigers hadden een groote ge beurtenis in hun leven medegemaakt, welke zij nimmer zullen vergeten. Degenen, die deze lezing hebben bijgewoond en goed beluisterd hebben, zullen eenig idee gekregen hebben van het H. Land. Aan het einde van deze lezing dankte de vice-praeses, kapelaan Schouten, den Deken namens allen voor de leerzame avonden. Bloembollencultuur. Maandagavond vergaderde B. B. C. in Hotel „Het Hof van Holland'', onder voorzitterschap van den heer J. C. v. d. Meer. Alvorens tot afhan deling der agendapunten over te gaan wilde de Voorzitter allereerst gedenken de leden, die ons sinds de December-vergade- ïmg zijn ontvallen: den heer Jan Braun, die niet alleen een trouw lid maar ook een meelevend lid is geweest van B. B. C., en de heer P. de Groot, op wien de afdeeling rooit tevergeefs een beroep behoefde te doen als het gold 'het belang van het vak of de afd. Öe voorzitter bracht daarna in herinnering onder welke hoogspanning wij sinds de laatste vergadering op inter nationaal gebied hebben geleefd en thans nog leven, hetwelk zijn terugslag op eco nomisch gebied danig deed gevoelen. In de vorige vergadering had hij gesproken over het lichtpunt dat Amerika een rui- rr er Standpunt had ingenomen inzake de invoer der Narcissen, doch doordat er in de Vereenigde Staten nog veel stroomingen bestaan om de belemmerende invoerbepa- lingen te handhaven was dit lichtpunt nog steeds omgeven door veel nevelen. Spr. hoopte, dat de Ned. Regeering de noodige stappen zal doen om meer helderheid in dezen toestand te brengen, want deze on zekerheid brengt een groote stagnatie in de bloembollenhandel. Inzake de oppositie van Engelsche zijde over verzwarende be palingen voor invoerrechten van onze bloembollen is, dank zij het werken van een Nederlandsche delegatie, een compro mis gefloten, waarin is bepaald, dat de invoer van late tulpen van maat 10 c.M. niet meer zullen worden toegelaten. Dit moge voor den handel een bezwarende be paling zijn, doch hiermede is een grooter gevaar afgewenteld. Verder bracht spr. nog naar voren de gepubliceerde cijfers van het surplusfonds; deze zijn zeer tegengevallen met het ge volg, dat de aftrek voor dit fonds zware lasten op het vak legt. Een soepelere con- tiogenteering en-een ruimere deviezen be paling zou voor het vak hoogst noodzake lijk zijn. De prijzen der getrokken bloe men in het buitenland waren gelukkig over het geheel zeer goed, hetgeen spreker weer optimistisch stemde. De voorzitter deed daarna mededeeling, dat een comité was opgericht om een graf monument te plahtsen op het graf van den overleden oud-secretaris, den heer C. Ver- weij z.g., waaraan uit het tentoopstellings- fonds een bedrag namens de afd. is geschon den. Vervolgens is door Bloemencomité\ Noordwijk besloten in het laatst van April weder een Bloemenfeest te organiseeren. Het bestuur verwachtte aller medewer king. In hpt bestuur was een strooming om, in navolging van meerdere afdeelin- gen het stemrecht op progressïeven grond slag te brengen. Het bestuur gaf dit in overweging aan de vergadering en zou gaarne hierover op de e. v. vergadernng het oordeel der leden vernemen. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de beeren P- H. Lindhout en Jos. de Mooy, had tot uitslag, dat beiden rnet alyg. st. werden herkozen. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een eindbedrag van 7.63. Het keurig jaarverslag van den secreta ris gaf het actief werken der afdeeling weer, het ledental is op 113 gebleven. De behandeling der beschrijvingsbrief voor de Algem. vergadering op 3 April had een vlot verloop en 'bracht gee ningrijpende besprekingen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. C. v. d. Meer en M. Hoek, secundi J. H. Lindhout en Th. G. v. Went. Bij de rondvraag werd nog gevraagd naar de mogelijkheid dat niet jubileeren- de afd. zouden kunnen inzenden op de voorjaarstentoonstelling in 1940; het be stuur zal dit bij het H. B. aanvragen en op de volgende vergadering hiervan mede deeling doen. In het slotwoord spoorde de voorzitter allen aan om daadwerkelijk mede te helpen tct het welslagen van het a.s, Tulpenfeest. SASSENHEIM „Gemeentebelang". Door de Vrijz. Kiesvereeniging „Gemeentebelang" zijn voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing de volgende candidaten gesteld: 1. P. M. Beije. 2 J. H. A. Vooren, 3. Mevr. A. Kap- teijn-v. d. Berg, 4. H. Gerrits, 5. H. J. Overvoorde. VALKENBURG Ongeval. De 02-jarige Mej. v. Sttfn de Bruyn is, vermoedelijk doordat zij met de hak van haar schoen,* hetzij achter de drempel, hetzij achter een steen, bleef haken, komen te vallen. Directe genees kundige behandeling bleek noodig. Dr. Hueting achtte spoedige overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden noodig. Een onder zoek maakte uit, dat haar heupbeen was gebroken. Zij zal eenigen tijd het Zieken huis niet mogen of kunnen verlaten. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Gisterenavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden be halve de heeren Dr. Hueting en J. v. d. Perk die bericht van verhindering zonden. Onder de ingekomen stukken was een adres van de Winkeliersver. „Altijd Pa raat" verzoekend op een „vorig besluit terug te komen een Precariorechten te heffen voor de A. P. vlaggen. Wordt na eenige bespreking en toelichting door den voorzitter voor kennisgeving aangenomen. Het volgende punt betreft de benoeming van een lid in de Raadscommissie voor de bezoldiging van het gemeente personeel dit als gevolg van het feit dat de heer C. van Tongeren, in de vorige vergadering tot Ld dezer commissie benoemd, deze be noeming niet heeft aangenomen. De heer Kat, die tijdelijke ontheffing vraagt van art. 106 der bouwverordening, 2de lid, krijgt ook geen bevredigend antwoord. Het verzoek gaat terug naar B. en W. voor praeadvies opdat B. en W. hun beleid ten opzichte van de zaak Kat aan den Raad duidelijk kunnen kenbaar maken en de raad zich dan ten opzichte hiervan een oordeel zal kunnen vormen. Het verzoek om uitstel van bebouwing voor den van de gemeente gelcochlen gronden wordt op voorstel van B. en W. toegestaan. De voorzitter deelt nog mede dat J. Keus uit de inrichting te Geel is overgeplaatst naar „Meer en Bosch", te Heemslede. In stemming bij verschillende raadsleden. Punt 4, benoeming van leden van de Raadscommissie voor de strafverordenin gen. De vigeerende verordening is volgens B. en W. verouderd en beantwoord niet mee? aan'het doel .T.z.t. zullen B. en W. voorstellen indiener voor een nieuwe ver ordening alsmede van eenige andere ver ordeningen die daarmede verband houden. In verband hiermede komt het B. en W. gewenscht. voor, dat, voor dat de ontwer pen in den Raad in behandeling worden genomen, deze in handen worden gesteld van een commissie bestaande uit den bur gemeester en vier leden van den Raad. Bij eerste stemming wordt alleen heer Meer burg gekozen. Deze neemt de benoeming niet aan. Na nog twee stemmingen worden gekozen de heeren M. v. d. Marei, C. van Rijs, J. Schoneveld en C. van Tongeren. De heer Schoneveld neemt de benoeming niet aan. Dan wordt nog in" diens plaats gekozen de heer B. van der Bent. De aanleg van het Katwijksche vliegveld. Voorstel tot het verkoopen van grond. In verband met den aanleg van een mili tair vliegveld binnen de gemeenten Kat wijk en Valkenburg, is door den Inspec teur der Domeinen te 's-Gravenhage, in opdracht van den Minister van Financiën, verzocht om ten behoeve van den Staat dei- Nederlanden van de gemeente aan te koo- pen: een perceel grond gelegen langs de Zuid-Oostzijde van den Wassenaarschewtg, op den hoek van de eerste Mientlaan, ter grootte van 280 M2; verder een perceel, uimakende een deel van de Noord-Weste lijke helft van de Groote Watering, groot 400 M2. B. en W. stgllen voor het eerst genoemde perceel te verkoopen legen 0.50 per M2 en het andere perceel, onder voorbehoud van eveneele rechten van der den, tegen een prijs van 0.10 per M2, ter wijl de kosten van overdracht en levering komen ten laste van den Staat der Neder landen, met welke voorwaarden de Minis ter van Financiën accoord gaat. De heer Schoneveld zegt uit principe tegen verkoop te zijn omdat het gaat voor een militair vliegveld. De C.D.U. is tegen iedere bewapening voor oorlogsdoeleinden dus kan zijn fractie ook hier niet voor zijn. De heer M. van der Marei acht de prijs wel wat laag. De heer B. v. d. Bent had liever een ruiltje willen doen met den Minister. Doch al deze pogingen, zegt de voorzitter, hebben schipbreuk geleden. De Minister moet dezen grond en dat water hebben anders zal toch onteigening plaats hebben. Met de stemmen van de heeren Hoek en Schoneveld tegen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel tot het verleenen van een extra-subsidie aan de Christelijke Katwijk sche Naaischool; dit om de exploitatie rekening dezer school over 1939 sluitend te maken zonder nadeelig saldo. B. en W. zijn, gezien het groote nut dezer instelling, van meening dat er, evenals het vorig jaar aanleiding bestaat om het exploitatie verlies over het afgeloopen boekjaar door een extra-subsidie van de gemeente te doen dekken en stellen mitsdien den raad voor boven het reeds bij de begrooting 1939 toegestane gewoon jaarlijksch sub sidie ad 200.een extra subsidie van 72.72 toe te kennen tot volledige dekking van dit verlies. De raad besluit conform dit voorstel van B. en W Pensioenen voor de wethouders De heer Meerburg heeft bezwaar om deze pensioenregeling te aanvaarden voor al nu een nieuwe salarisregeling in uit zicht is gesteld. De voorzitter zegt van meening te zijn dat Ged. Staten een ver- hooging dezer salarissen niet zullen toe staan. in andere plaatsen is zulks af meer geoleken. Mede daarom is een dergelijke pensioenregeling billijk te achten. In een Jang betoog schildert de voorzitter de toe stand zooais deze voor de wethouders is. Hoe men zich tegenwoordig bijna geheel moet geven voor het algemeen belang. De heer v. Tongeren is niet voor verhooging. Als dit ook de bedoeling is kan spr. de functie van lid der commissie waarvoor hij pas benoemd is, niet accepteeren. Dr. Lodcier geeft de voorkeur aan pensioen; de Ijeer v. d. Marei is tegen pensioennee- ring. De heer v. d. Bent had een kosten berekening -hiervoor verwacht. De heer Schoneveld vindt het een schan daal dat een directeur van openbare wer ken 550U.salaris geniet en een wethou der van Openbare Werken 950.— krijgt. De heer van der Zwan adviseert, gezien de verschillende meeningen, het voorstel nog terug te nemen tot de volgende ver gadering waarmede B. en W. zich ten slotte kunnen vereenigen. Aldus wordt dan besloten. Voorstel inzake het vast stellen van een uitbreidingsplan voor de gronden ten Noorden van den Zeeweg. Het betreft hier een uitbreidingsplan voor de gronden aan „Het Witte Hek" waarvoor bedoeling van het gemeentebestuur is. aan drie zijden een bebouwing te bewerkstelligen Van een eenigszins fraaier en royaler type wonin gen dan aan de zijde van Rijnlands Kanaal waarvoor arbeiders woningen zijn toege staan en een gedeelte voor industrie doeleinden. Voorts is bijzondere aandacht geschonken aan een goed verband tusscnen den breeden weg langs het voor bedrij ven bestemde gebied en den Zeeweg. Het plan heeft vier weken ter gemeente secretarie ter inzage gelegen; bezwaren werden tegen het plan niet ingebracht. Ten slotte deelen B. en W. mede dat de commissie voor de uitbreidingsplannen in deze provincie waarmede met betrekking tot dit plan vooral overleg moet worden gepleegd, hiermede in principe accoord gaat. Zonder eenige discussie conform het voorstel van B. en W. besloten. Aan georganiseerd overleg geen behoefte. Prae-advies inzake de eventueele in voering van het georganiseerd overleg voor de werklieden. Dit naar aanleiding van een door den heer C. v. Rijs in de vergadering 30 November ingediend voorstel. Dit zeer uitvoerig prae-advieS geeft een idee van wat noodig zal zijn en hoe de gang van zaken zal zijn na aanneming van dit voor set v. Rijs. B.en W. geven de voorkeur aan handhaving van de bestaande toestand niet alleen omreden de rechten der arbei ders daar bij voldoende gewaarborgd zyn doch mede, omdat de door den heer v. Rijs, voorgestelde regeling een buitengewoon administratieven rompslomp zal vereischen en een vlotten gang van zaken tegenv. jr- ken B. en W. stellen dan ook den raad voor de in het werkliedenreglement te dien aanzien opgenomen bepalingen onge wijzigd te handhaven. De heer van Rijs zegt van oordeel te zijp dat het praeadvies het kenmerk in zich draagt dat het de bedoeling is zijn voorstel dadelijk om hals te brengen. Toch wenscht spr. het voorstel in stem ming gebracht te zien. De heer v. d. Bent zegt niet te kunnen inzien waar die admi nistratieve rompslomp door ontstaan kan, en pleit verder nog voor het voorstel van Rijs. De voorzitter en wethouder Veld 1 wijzen er op dat er in geen enkel opzicht nog gebleken is dat cr behoefte bestaat om de b:staande regeling te wijzigen en in andere plaatsen heeft men er in het alge meen geen gunstige uitwerking van ge zien. De voorziter zegt te betreuren het geen de heer v. Rijs zoo even zeide, omdat zulks niet juist is. Spr. zet in een uitvoerig betoog uiteen hoe de gang van zaken ge weest is en wat de reden was dat B. en W. zich aan een proefregeling, waar men mid den in zit, moesten houden. De heer v. Rys van zyn kant zegt dat hetgeen de voorziter zegt, niet geheel juist is; trouwens volgens de regeling moet ook overwerk uitbetaald worden en ook dat is soms niet geschied. De voorzitter weer legt ook deze bewering weer. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. met 96 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren B. van der Bent, J. Hoek, C. van Rys, J. G. Schoneveld, W, Kulk en M. van 't Wout. De levering van levensmiddelen op het kampeerterrein. Prae-advies op het adres van de afdee ling Katwijk van den Christelijken Han- deiaryvenaen en Industrieelen Midden stand inzake de exploitatie van het Kam peerterrein. Deze vereen iging had, zonder eenige motiveering, verzocht het recht van verkoop der levensmiddelen ten behoeve van de bezoekers van het gemeentclyk kampeerterrein te verpaenten. Dit cantine- recht wordt verpacht aan den Kampwach ter waarvoor op 27 Mei 1933 een overeen komst met dien functionaris is aangegaan. Dit overeenkomst, althans de voornaam ste bepalingen hieruit, wordt den raad in dit praeaavies voorgehouden. Dat dc Kampwacnter met bepaalde leveranciers een overeenkomst aangaat, is contractueel volkomen in orde en zelts noodzakelijk, ornaat hij er zorg voor dient te dragen dat de benoodigde levensmiddelen bij voort during in voldoende hoeveelheid aanwezig zijn. in de practijk is het b.v. meer voor- gexomen dat een leverancier van brood zijn klanten niet bezoent, heigeen tot moeilijkheden had kunnen leidén. Intus- scnen, zeggen B. en W. behoeft adressante tn deze regeling geenszins een benaaeeiing van haar belangen te zien, omdat elke leverancier bevoegd blijit buiten het ter rein zijn waren te koop aan te bicden. De in het adres gegeven suggestie om het reent van verkoop der levensmiddelen te verpaenten, zou in de huidige situatie wei nig of geen verandering geven en ook voor den middenstand geen hooger revenu met zien orengen. Om aiie genoemde redenen stenen Jb. en W. den raad voor op het ver zoek aiwyzend te bescnikken. Ook hier over voeren verschillende personen het woord. De heer v. Tongeren, die voorziLer is der Cnr. Middenstanasvereeniging, zegt er verscniilenae stroomingen in genoemde vereeniging zijn. Persoonlijk vindt spr. de besiaanue regeling nog niet zoo kwaad. De heer Meerourg informeert hoe het zit met de beiaamde percentages die op het geieverde geiegd worden en wat dan het maximum niervan is. De heer Schoneveld zegt, dat nog geen betere regeling ais dc bestaande is aangegeven. De neer M. v. d. Marei zegi, oat ae percentages varieeren van 10 tot 2U, en die de hoogste percen tages geeit, kan het meeste leveren. Dc voorzuier iient pc-ïsooniijk uitvoerig toe het ontslaan van een en ander en hoe sommige dingen door het verloop dei- lijden zoo gegroeid zijn. Ten slotte gaat de raad accoord met het prae-advies van B. en W. By de hierop volgende rondvraag bracht de heer C. van Rijs verschillende mis standen naar voren die er bestaan bij de egansatie aer gronden in „de Zuid" en. wence niet overeenstemmen met de voor waarden van aanoesteding. De aroeiders zyn hiervan de dupe. isn de voorzitter en wethouder Duobeiaam geven hierover de noodige inlichtingen waaruit blijkt dat B. en W. al meerdere malen maatregelen hebben moeten nemen en ook genomen hebben. In ieder geval zullen B. en W. be werkstelligen dat aan dc voorschriften van uitvoering'zooveel mogelijk de hand worrit genouden en zooveel mogelijk als deze voorschriften toelaten, met handenarbeid zal worden verricht. Hierna sluiting met dankgebed. au o naar links uitwijkt om n anderen wagen voorbij te komen, dan moogi u dat voertuigen- paar nie' inhalen!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11