RIJNSTREEK MAANDAG 27 MAART 1939 D£ trysail: rmiRANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST Wit-Gele Kruis. Genoemde vereeni ging hield onder voorzitterschap van den heer Paardekooper haar jaarvergadering, die slechts zeer matig was bezocht. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de heer J. v. Velzen als bestuurslid had bedankt. Toen werd bekend gemaakt, dat dr. Holtze als geneeskundig adviseur de vereeniging zal ter zijde staan. De heer J. v. Noord bracht het jaarverslag uit. Het ledental be draagt thans 300. De financiën der vereeni ging geven, ofschoon er dit jaar een na- deelig saldo is, geen reden tot bezorgdheid, dank zij de steun van gemeente- en arm bestuur. Hoewel de afdeeling niet aan t.b.c.-be- strijding kan beginnen, omdat zij de finan- cieele voordeelen van gemeente en provin cie moet missen, vond het bestuur het toch gewenscht een ligtent aan te schaffen, die door de leden zoo noodig gebruikt kan worden. Van het magazijn werden 202 ar tikelen in bruikleen afgestaan. In het wijk- gebouw zijn door de zuster 196 patiën ten behandeld met 696 behandelingen en aan huis 487 patiënten met 4127 behande lingen. Van de hoogtezon maakten gebruik 10 personen met 238 bestralingen. Hieruit blijkt dus wel, dat de wijkzuster haar tijd in de parochie productief weet te maken. In het verslag wordt dank gebracht voor haar zegenrijke arbeid. De onderafdeeling E.H.B.O. telt 20 le den met diploma. Aan 10 aspirantleden wordt een cursus gegeven. Heel hartelijk dank wordt in 't verslag gebracht aan dr. Hendr. Leemhuis, die de lessen geheel be langloos geeft en bovendien, buitengewoon veel tact bezit, om met jonge menschen om te gaan en deze te leiden. Nog steeds bezoeken kinderen uit de parochie de school van buitengewoon L.O. te Leiden. Het verslag besluit met een opwekking tot propaganda voor het W.-G. Kr. De heer G. den Dubbelden rapporteerden den financieelen toestand. Inkomsten 1510.60; uitgaven 1565.66 aldus nadeelig saldo van 55.06. Dit vindt zijn reden hier in, dat de ligtent en andere verplegings- aritkelen ineens geheel zijn afgeschreven. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer J. v. Noord, werd herbenoemd; in de vacatures door het bedanken van den heer J. van Velzen, benoemde de vergadering de heer J. Schlatmann. Een reglerrients- artikel werd als volgt gewijzigd: De ver- plegingsartikelen worden kosteloos ver strekt behouden in die gevallen wanneer het bestuur meent hiervan te moeten af wijken. De voorzitter deelde nog mede, dat be ginnende 21 April wederom een moeder cursus zal worden gegeven, waarvoor reeds 10 deelneemsters zich hebben aan gemeld. Schuilkelders. Dezer dagen vernamen wij dat Oegstgeest een schuilkelder „rijk" is. Bij navraag bleek de eigenaar en maker te zijn de heer H. v. d. Meij. Ook blijkt de kelder werkelijk aan de te stellen eischen te voldoen en het is dan ook voorzeker de moeite waard eens te gaan kijken. SASSENHE1M MET EEN GESTOLEN AUTO OP STAP. De politie en een hersenschudding het slot. Een vijftal jeugdige Hagenaars zag in de Obrechtstraat in Den Haag een auto staan. Zij stapten in en reden naar A'dam, maar geen van hen was in het bezit van een rij bewijs. Op den terugrit werd nabij de Ring- vaartbrug in den Nieuwen Rijksweg onder Sassenheim door den chauffeur vermoede lijk een betonnen paaltje aangereden. De auto sloeg eenige malen over den kop. De bestuurder werd eruit geslingerd en be kwam een hersenschudding en daarenbo ven een gebroken been. Na door dr. Dommisse verbonden te zijn, werd hij in ernstigen toestand naar het Acad Ziekenhuis 'te Leiden overge bracht. De andere inzittenden werden door de politie te Sassenheim aan die van Den Haag overgegeven. Staatspartij. De eerste stemming voor de 3 eerste plaatsen op de Candida tenlyst voor de Gemeenteraadsverkiezing heeft het volgende resultaat gehad. Uitgebracht 348 geldige stemmen. H. Bader: 301; J. C. Schrama: 208; J. W. Kortekaas: 148; A. J. Verkleij: 119; J. L. van Reisen: 104; de overige 11 candidaten hadden slechts en kele stemmen. De 3 eerst-gemelden zullen dus de 3 eerste plaatsen bezetten. A.s. Zondag stemmen voor de platsen 4, 5 en 6. VOORHOUT HET NIEUWE POSTKANTOOR Geen Aprilgrap!!! Met ingang van Zaterdag 1 April a.s., al klinkt het vreemd, zal toch eindelijk de oude ambtswoning van den burgemeester officieel in gebruik worden genomen, door de openstelling van het nieuwe postkan toor. Moest het Voorhoutsch publiek zich tot dusverre tevreden stellen en zich behel pen met een gangetje als wachtplaats voor het publiek, dat hoogstens 4 a 5 menschen kon bevatten, thans krijgt het publiek de •beschikking over een wachtlokaliteit met rustbank, welke de toets der critiek ruim schoots kan doorstaan Om het publiek te kunnen helpen zijn er twee loketten aan gebracht, zoodat wachten tot de uitzonde ringen zal worden beperkt; bovendien zijn deze beide loketten tochtvrij afgesloten van de buitendeur ter afscheiding waarvan een glazen wand is aangebracht. Ook het kan toor voor den kantoorhouder heeft, verge leken bij zijn vroegere behuizing veel aan waarde gewonnen, niet alleen wat de ruim te betreft, maar vooral wat het daglicht Cor Plasmeyer t Voor de derde maal in slechts enkele weken tijds trof ons een zeer gevoelig ver lies, thans door het overlijden van één on zer meest trouwe knechts Cor Plasmeyer. Op 9 Maart j.l. werd hij in het St. Elisa- beth-Ziekenhuis opgenomen tot het onder gaan van een operatie. Liet de toestand zich daarna aanvankelijk gunstig aanzien. God beschikte echter anders en nam dit jonge leven tot Zich in den vroegen morgen van 23 Maart op een leeftijd van bijna 39 jaren. Heden werd zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld. Zijn zwaar getroffen vrouw en kinderen verliezen in hem een trouw echtgenoot en liefdevolle vader; wij verliezen in hem een trouwe knecht, die gedurende bijna 20 jaren onze belangen in nauwgezette plichtsbe trachting heeft gediend. Eerlijk en oprecht, trouw en blijmoedig heeft hij steeds zijn arbeid verricht, wat ook moge blijken, dat hem steeds de leiding als schuurknecht was opgedragen. Meen niet, dat Cor zijn dag taak had voleind, wanneer het werk was verricht; hem was ook de taak toever trouwd van het verzorgen der verwarming in onze bollenhuizen, terwijl hij tevens nog de post van molenaar van de Berg- en Daal- polder waarnam. De wijze, waarop hij zijn werk verricht te en zijn beminnelijken omgang met pa troons en mede-arbeiders mogen een ieder tot voorbeeld strekken. Zijn arbeidzaam leven zal bij ons steeds in dankbare herinnering blijven. Moge God de smart lenigen van de diepbedroefde na bestaanden en hun Zijn onmisbaren steun verleenen bij de aanvaarding van Zijn H. Wil. P. P. VAN REISEN ZONEN Voorhout. en de beschildering betreft. Het geheel geeft een buitengewoon helder aanzien, door de lichte kleuren waarin kantoor c.a. is geschilderd. Zaterdag 1 April a.s. om 3 uur wordt het oude postkantoor voor het publiek voorgoed gesloten, tot 5 uur kunnen brieven voor den postdienst nog aan het oude kantoor worden bezorgd. Na dien tijd dienen de brieven te worden bezorgd in de bus van het nieuwe kantoor, welke zoo ruim is ont worpen, dat het thans niet meer zal voor komen dat de bus „te vol" raakt. Moge Voorhout en de P.T.T. met deze nieuwe inrichting' gebaat zijn. Gemeenteraad. De raad der ge meente alhier hoopt m openbare vergade ring bijeen te komen op Donderdag 30 Maart a.s., des namiddags om twee uur, ter behandeling van de navolgende pun ten: 1. Opening; 2. Beëediging van het raadslid F M. Angevaare: 3. Notulen dei- vergadering van 21 December 1938; 4. In gekomen stukken en mededeelingen; 5. Vaststelling pensioengrondslagen voor wisselvallig deel van Ambt. v. d. BurgerL Stand en gemeentedeurwaarder; 6. Ophef fing zekerheidsstelling gemeente-ontvan ger, wegens aansluiting bij de fraude risico-onderlinge van Nederlandsche Ge meenten; 7. Voorstel tot opdracht voor het maken van een uitbreidingsplan aan het instituut voor Stad en Landschap; 8. Voor stel tot intrekking van een voorschotsbe- sluit en van de daarmee in verband staan de wijziging der begrooting van het wo ningbedrijf; 9. Voorstel tot verleening van voorschot art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1939 aan de besturen der bijzondere scholen; 10. Voorstel tot verleening van reisvergoeding voor buitengewoon lager onderwijs van A. A v. Noort; 11. Voorstel tot verleening van reisvergoeding ingevol ge art. 13 der L.O.-wet van 1920 voor A. de Groot; 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1938; 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1939; 14. Rondvraag; 15. Geheime vergadering. Kleeding-, schoeisel en dekking. Door den burgemeester zijn uitgenoodigd om deel te willen uitmaken van het damescomité, dat zich belasten zal met het huisbezoek aan ondersteunde werklooze gezinnen, de dames: C. Allard-Hollee, J. J. van den Berghe-Verbeek, J. Damen, G. Kruithof- Bakker, J. Nijssen-Prins, C. E. Dam en-van Dijk, J. Renee-Poulyoe, Chr. van der Tang van der Bent; Th. Vester-van den Berg, M. J. Westerhoven-Schouten, die zich allen bereid hebben verklaard de hun opgelegde taak tot leniging van den algemeen en nood te zullen volvoeren: Mogen ook de werk- loozen hun medewerking aan het toch reeds zoo moeilijke werk voor deze dames ver leenen, opdat niet later zoude blijken dat men met valsche of verkeerde voorwend sels in het bezit is gekomen van kleeding, schoeisel of beddegoed, in welk geval de eerste jaren geen uitkeeringen meer zullen worden verstrekt. Bovendien is een ver keerde inlichting te beschouwen als oplich ting of diefstal, doordat men tekort doet aan die werkloozen die het harder noodig hebben. Volksbond. Vrijdagavond was de groote zaal van het Parochiehuis nagenoeg bezet met leden en dames der leden van den R.K. Volksbond afd. Voorhout, toen de voor zitter met een kernachtig woord de verga dering het welkom toeroep, hen opwekkend zooveel als in hun vermogen lag dezen avond in zich op te nemen, om daarvan profijt te trekken in de toekomst. De vertegenwoordiger van de Centrale Volksbank, de heer A. J. van der Lans, bracht dank aan alle bij de bestuursraad aangesloten arbeidersorganisaties, voor de medewerking daarbij verleend, die het mo gelijk maakte dat een.avond als deze ge geven kon worden. Hierna zongen allen het „Strijdlied", waarna de aandacht werd gevraagd voor de eerste film, handelende over: „De Nieuwe Gemeenschap", die allen boeide. Dan volgde een meer humoristische teekenfilm en een „Wild West". Natuurlijk werd de film: „Levensproblemen" gegeven. Hierin werden de tegenstellingen gegeven van den jongeman, die zijn geld besteed de aan snoeperijen enz. en de jongeman die spaarde. Als het sparen voor iemand nood zakelijk is, dan toch zeker voor den arbei der. Tijdens de pauze werd nog het woord gevoerd door den vertegenwoordiger van de Centrale Volksbank, die ook het sparen voor den arbeider als een noodzakelijk heid aanbeval. Ook de geheimhouding is bij den bank volkomen gewaarborgd, ter wijl de gespaarde gelden uitsluitend bij Rijk, Provincie of gemeente' worden be legd. Na deze propaganda-toespraak werd de aandacht gevraagd voor de sportfilm die de lachlust en belangstelling van de aan wijzigen heeft getrokken. Een zeer ge slaagden avond, waarop de Bond en de Centrale Volksbank met genoegen kunnen terugzien. WASSENAAR Politie-schietvereeniging. De ter ge legenheid van het 20-jarig bestaan der Wassen. Politie schiet- en sportvereeniging uitgeschreven Nationale Schietwedstrij den zullen worden gehouden in het schiet- gebouw van den B.V.L., op 13, 14, 15, 20, 21, 22, 26, 27, 28 en 29 April a.s. De opening zal geschieden door den beschermheer bur gemeester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, op Donderdag 13 April, des middags 2 uur. De sluiting geschiedt op 29 April, des avonds 9 uur. De wedstrijden worden gehouden op buks en K.S.O.-geweer. Zaterdag werden in het lokaal van den B.V.L. de jaarlijksche onderlinge schietwedstrijden gehouden tusschen de plaatselijke korpsen t.w. de afd. Wassenaar van den B.V.L., de Burgerwacht en de Wassenaarsche Politieschiet en sportver eeniging, waar dan jaarlijks wordt ge kampt om den Wisselbeker uitgeloofd door de vereeniging Wassenaar Voorlit. Door den voorzitter der afd. van den B. V. L. werden de aanwezige autoriteiten zooals den burgemeester, de beide voor zitters van de Burgerwacht en de Politie- schietvereeniging welkom geheeten. Door den burgemeester werd de eereprijs, nJ. de beker uitgereikt, die wedrom voor dit jaar werd gewonnen door de Burgerwacht. De opvolgende prijzen werden behaald door de vijftallen van de Wassenaarsche Politie schietvereeniging. Verder werden de kampioensprijzen uitgereikt: le aan P. Hitzert; 2e G. Veldhuis. Personeelbaan le prijs P. Hitzert, 2de W. van Valkenburg; 3e J. van Dongen, voorts nog een 50-tal opvolgende prijzen. Vaste baan: le prys W. Recourt, 2de En gels, 3de G. Veldhuis. Aanhouding. Alhier is aangehouden een zekere G„ die ontsnapt' was uit het vluchtelingenkamp te Hoek vari Holland. ZOETER MEER Pluimveevereeniging. In café „Ons Genoegen" hield de pluimveevereeniging „Door Veredeling Verbetering" haar jaar vergadering. Door den penningmeester werd het finantieel verslag uitgebracht. Over 1938 was er een batig saldo van 25.52. Het totale bezit der vereeniging bedraagt thans 138.50 pl. materiaal. Na gehouden onderzoek door een commissie, wordt de penningmeester voor zijn be heer gedéchargeerd. Vervolgens werd het jaarverslag uitgebracht. Hierin werd een kort overzicht gegeven van verschillende aangelegenheden. De vereeniging telt mo menteel 54 leden en is steeds vooruitgaan de. De contributie ad 1.per jaar be hoeft geen bezwaar meer te zijn om lid te worden. Met een opwekkend woord sloot het jaarverslag. De aftredende bestuursleden, ^e heeren J. C. Swart, C. M. van der Graaf, P. Voge laar en T. Klos Gz. werden herkozen. De heer van der Graaf verklaarde geen be noeming te kunnen aannemen, hoewel men verschillende pogingen aanwendde, deze zich te laten welgevallen. In diens plaats werd gekozen de heer L. Glas, die de benoeming aannam. Bij de rondvraag werd in stemming ge bracht de al- of niet-aansluiting bij den Raad van Beheer. De meerderheid bleek hiertegen te zijn om de kosten. Door den secretaris zullen echter verschillende in lichtingen worden gevraagd over diverse kosten. Enkele leden drongen wederom aan op een tafelkeuring. Besloten werd aan het bestuur over te laten, meermalen vergaderingen te houden, op welke dan aan de hand van medegebracht levend maateriaal besprekingen hierover worden gevoerd, hetwelk niet alleen zeer leer zaam is doch nuttig om de goede verhou ding tusschen de leden onderling aan te kweeken. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons De sociale rechtvaardigheid „De sociale rechtvaardigheid vordert voor de arbeiders een salaris, dat hun een eigen bestaan en dat van hun gezin verzekert, men moet hen helpen door een systeem van open bare of particuliere verzekeringen, die hen beschermen in tijden van ouderdom, ziekte of werkloosheid". PIUS XL Encycliek „Over het godloos communisme". ALPHEN AAN DEN RIJN Geslaagd. Onze plaatsgenooten de heeren H. M. Venrooy en A. J. v. d. Kreeft hebben alhier met goed gevolg hun exa men afgelegd voor hulp controle beambten N.S. Oprichting- Credo-Pugno Clubs. Door het bondsbestuur van den Nederl. R.K. Volksbond wordt getracht in het Diocees Haarlem zooveel mogelijk in alle afdeelin- gen over te gaan tot de oprichting van Credo Pugnoclubs. Hiertoe zal op Donder dag 30 Maart des avonds te 7.30 uur in de Sint-Josephaal alhier een kadervergade ring worden gehouden waarin als spreker zal optreden de bondsadviseur dr. A. A. Olierook. BOSKOOP Gemeenteraad. Op Donderdag 30 Maart 1939 zal de Raad d^r gemeente Bos koop in openbare Raadsvergadering bij eenkomen ten Gemeentehuize. De onder werpen ter behandeling zijn: 1. Opening en trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststel ling van de notulen der vergadering van 17 en 22 Febr. 1939 en 18 Maart 1939; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Voorstel tot vaststelling van de bedragen welke ingevolge artikel 103 der Lager On derwijs wet 1920 wet 1920 verschuldigd zijn aan andere Gemeenten; 6. Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der Vereeniging voor Chr. School onderwijs voor het aanschaffen van leer middelen voor de school in de Nieuwstr.; 7. Voorstel tot het verleenen van een ver goeding aan de concierge der Openbaar Lagere School van door hem te maken kosten; 8. Voorstel tot het bij wijze van werkverschaffing doen uitvoeren van ver schillende werken; 9. Voorstel tot het ver leenen van een jaarlijksche bijdrage aan de Commissie voor de voor- en nazorg voor krankzinnigen in het district „Zuid- Holland's Noordoosthoek"; 10 Aanbieding van een ontwerp voor een reglement van orde voor de vergaderingen van de Ge meenteraad; 11. Voorstel tot wijziging van de Gemeente begrooting dienst 1939; 12. Voorstel tot wijziging van de begrooting van het Gasbedrijf dienst 1939; 13 Rond vraag. HAZERSWOUDE Geboren: Jacobus Bernardus, z. v. J. de Groot en W. Burggraaf Margaretha Maria, d. v. B. P Boers en M. Clarijs Pe trus Adrianus Theodorus, z. v. Th. v. d. Werf en A. M. E. v. Emmerik Cornells, z. v. J. M. van Dijke en J. E. Lindhout. Overleden: Gijsberta Cats, 55 j., ge huwd met C. J. Dompeling C. v. Schoo- ten, 70 jaar, wed. van N. ten Brink G. M. Perreijn, 67 j., gehuwd met G. Vesseur. G e h u w d: J. L. Bleijenberg, 29 jaar en J. Staring, 28 jaar A. v. Elswijk 27 jaar en W. A. van Vliet, 20 jaar. O n d e r t r o u w d: P. M. A. Oosten veen. 25 jaar en M. A. Vreebrug, 25 jaar. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk II tegen ARC IV van Alphen aan den Rijn. Beide elftallen zijn volledig. Het spel was niet erg spor tief, maar nogal aan den ruwen kant. Kou dekerk II wist met 1—0 de leiding te'ne men. Na de rust werd door Koudekerk II nog 2 maal gescoord, totdat vlak voor het einde ARC IV de eer wist te redden. Deze wedstrijd werd dus door Koudekerk II ge wonnen met als uitslag 31. NOORDEN Bijeenkomst B.V.L. Vrijdagavond was er in het café van A. Kuijf alhier een bij eenkomst van den Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Noorden. Deze bijeenkomst was goed bezet. Na opening door den voorzitter, den heer F. Pieterse, werd staande het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen, waar na een tweetal filmen werden vertoond en wel de Jubileumfeesten in September 1938 te Amsterdam en een film van het bezoek van Koning Leopold van België aan ons land in December 1938. Daarna werd de zeereerw. heer Buren, Pastoor van de Pa rochie, geïnstalleerd als lid van de Plaat selijke Commissie. De heer Royaards hield daarbij een hartelijke toespraak. Hierna nam Pastoor Buren het woord en deelde mede, dat hij altijd veel had ge voeld yoor de B.V.L. Verder deelde spr. mede, dat hij als Pastoor te den Hoorn bij Delft een Parochie had gehad waarvan hon derd menschen lid waren van de B.V.L. Ik beschouw de B.V.L. als een wacht, die ten allen tijde klaar staat het wettig gezag te steunen. Als b.v. een woning goed wordt bewaakt, dan zal een inbreker er zich wel voor wachten daar te komen. Zoo is het ook met de B.V.L. Deze vormen een sterke wacht om datgene te beschermen, wat wij zoozeer noodig hebben. Ik beloof, zoo be sloot Pastoor Buren, dat ik moeite zal doen om dé afdeeling Noorden, indien ten min ste mogelijk, ook sterker te maken. Daarna hield Reserve-Luitenant-Kolonel J. P. Boots een mooi rede. Spreker begon met zich te verontschuldigen, dat zij te laa£ waren gekomen en bracht in warme woor den dank aan Pastoor Buren voor zijn ge sproken woorden. Het is mij bekend, zoo vervolgde hij, dat de Noordenaars goede leden zijn van de B.V.L. Gij beseft wellicht zelf niet wat voor goed de B.V.L. al heeft gedaan vanaf 1918. In een interessante toe spraak besprak hij verder de waarde van den B.V.L. Daarna had plaats de uitdeeling van de brevetten en de prijzen. De brevetten als Koningschutter werden uitgereikt aan S. van Capel uit Noorden en aan nog twee uit Nieuwkoop. Daarna uitreiking van dc prijzen, le prijs S. van Capel, 2de prijs A. van Diemen, 3de prijs A. Leliveld, 4de prijs C. Vervoorn, 5de prijs A. Vianen en 6e prijs de Geus. Daarna sprak Kapitein Karres nog en kele woorden. Hij begon met te zeggen dat hij het nog heel goed wist, dat Pastoor Bu ren in den Hoorn zoo een mooie afdeeling had. Hoe hartelijk was daar altijd niet in de Pastorie onze bijeenkomst voor dit doel. Pastoor Buren, zoo vervolgde de spreker, zag daar geen verschil van geloof, by U was alleen daar het hoofdmotief: bescher ming van het wettig gezag en van H. M. de Koningin. Ik breng U Pastoor daarvoor mijn hartelijken dank en ik weet dan ook zeker, dat Noorden geen betere pastoor had kunnen krygen dan U. Verder besprak de spreker de dagen van 1918. Ook de Burgemeester van Alphen aan den Rijn sprak nog enkele woorden. Daar na werden nog een paar filmen vertoond en sloot de voorzitter deze bijeenkomst. NIEUWVEEN Staatspartij. Bij de stemming op de groslijst van candidaten voor de R.K. Raadsfractie zyn de volgende stemmen uitgebracht: H. S. Ran 65, P. Spring in 't Veld 50. Th. Hoogervorst 29, J. Fransen 20, en D. P. Akerboom 20. WOERDEN GEMEENTERAAD. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente ten stadhuize. Een groot deel van den tijd werd gebruikt voor de be spreking van het rapport over de volks huisvesting, dat door den heer Weltevre de ter tafel werd gebracht. Er bleek hier uit, dat er in Woerden op gebied van volkshuisvesting nog wel iets gedaan kan worden. Vele leden der verschillende frac ties namen aan de besprekingen deel Het resultaat hiervan was de instelling van een commissie om een en ander te onder zoeken (de aandacht werd vooral ook ge vestigd op het opruimen van krotwonin gen) Als leden der commissie maken deel uit de heeren H. de Wit, S. v. d. Lee (S.D.A.P.), C. Snel (R.K.), A. Weltevrede (C.H.), F v. d. Heyden (Gem. Bel.). Langdurig discussieerde men ook over plaatsing van Woerden in de zesde klasse, wat de steunverleening betreft. Vele leden waren het niet eens met de houding van B. en W., die advies hierover aan den Minister hadden gevraagd zonder eerst de Raad hierin te kennen. De voorzitter verdedigde de houding van B. en W., maar de meerderheid van den Raad kon zich er niet mee vereeni gen. Bij de gehouden stemming werd met overgroote meerderheid besloten bij den Minister nog een verzoek in te dienen. In verband met den aankoop en inrich ting van waterafsluiters voor de Waterlei ding was een crediet aangevraagd voor 1650. Na verschillende besprekingen werd dit crediet toegestaan, nadat eenige voorwaarden ervoor waren vastgesteld. Bij punt 6 kwam een begrootingswijzi- ging 1939 ter sprake. Uit de discussies bleek, dat de meerderheid van den Raad niet gunstig stond tegenover een verhoo ging der Belastingen. Ten slotte werd na stemming besloten de post onvoorziene uitgaven met f 1300 te verminderen. Punt 7 over de vaststelling der be- drijfsverordeningen had weinig voeten in de aarde .evenals punt 8: de standplaats der poffertjeskraam. Nadat punt 9 onder de hamer door was gegaan werd besloten punt 19: ruiling grond met Centraal Magazijn goed te keu ren in verband met verdere uitbreidings plannen. De rondvraag bracht nog eenige kwes ties aan de orde, waarbij de heeren Cnosse. Weltevrede en Snel het woord vroegen. Hierna ging de Raad in besloten zitting, waarin o.m. ook de verbouwing van het stadhuis ter sprake zou komen. Uitbreiding St. Franc.-ziekenhuis. Naar we vernemen zal het R.K. Ziekenhuis door verbouwing wederom eenige uitbrei ding krijgen .De plannen hiervoor verkee- ren reeds in vergevorderd stadium. Twist. Zaterdagmorgen werd politie- assistentie gevraagd in verband met een huiselijke twist. Een zoon des huizes be dreigde zijn broer met een mes, waarop de politie gewaarschuwd werd. Bij aankomst ter plaatse werd de bewuste persoon in eenigszins overspannen toestand aange troffen en naar het politiebureau overge bracht en in arrest gesteld. Heden zal hij voor den Officier van Ju stitie worden voorgeleid, in verband met den ernst van het feit. ZWAMMERDAM Geboren: Jannetje, d. v. D. Boer en N. Rijneveld Hendrika, d. v. M. D. Stout hart en H. ten Hoeve Alida Cornelia, d. v. L. van Zuijlen en Th. A. Vendrig. Gehuwd: Cornelis Verduijn, 29 j„ vee houder te Lange Ruige Weide en Jannetje Slappendel, 25 j. te Zwammerdam. Gevestigd: Mej. J. van Wensveen. A 131, van Bodegraven R. Radersma D7. van Leeuwarderadeel Jac. Blaazer en ge zin, C 48. van Bodegraven. Vertrokken: A. ten Hoeve, C 116, naar Utrecht L. B. Konijn, D 57 naar Su matra's Oostkust (N.I.) Mej. J. Slappen del, D 38 naar Kamerik.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7