OMGEVING BUITENLAND MET KIESPIJN LACHT U NIET MAANDAG 27 MAART 1939 pp |cT,f""i: r">'TD*Yp TWEEDE BLAD - PAG. 6 BELGIË DUITSCHERS KWAMEN OM TE FLUITEN Kerkrumoer tegen herderlijk schrijven Gisterochtend is in alle kerken en kapel len in de kantons Eupen en Malmedy voor lezing gedaan van een herderlijk schrijven van mgr. Kerkhofs, den bisschop van Luik. In het bijzonder was dit schrijven gericht tot de Katholieken in de Oostelijke kan tons. Er werd met name in geprotesteerd tegen de bedoelingen van het Nationaal- Socialisme en tegen de Rassenleer. De voorlezing van dezen brief heeft in eenige parochies aanleiding gegeven tot incidenten. Verscheidene personen hebben uit protest de kerkgebouwen verlaten. Ook te St. Vith verlieten verscheiden personen het kerkgebouw. Deze reacties waren echter onbeteeke- nend te noemen tegenover hetgeen zich te Eupen afspeelde. De eerste Missen verliepen er kalm, doch om elf uur was het zeer druk. Nau welijks was men begonnen met de voor lezing van het herderlijk schrijven of men hoorde lachen. Er werd uit een groep per sonen gefloten. Anderen, die vóór de kerk stonden, floten eveneens. Een honderdtal bezoekers verliet de kerk. De heer en mevrouw Henri Michel, uit gever van de „Grenz-Echo" het eenige in de Duitsche taal verschijnende Belgisch- Gezinde dagblad in het kanton, werden uitgejouwd door Nationaal-Socialisten. In de kerk in de benedenstad heeft men ook opgemerktt dat de reacties, welke er zich voordeden eveneens door dezelfde troep uitgelokt. Men zou tusschen hen een groot aantal Duitschers uit Aken hebben herkend. DUITSCHLAND UITBREIDING VAN ECONOMISCHE RELATIES Onderhandelingen met Zuid-Slavië? Er is geen bevestiging verkregen van het bericht, volgens hetwelk Duitschland de Zuid-Slavische leden der Duitsche- Zuid-Slavische economische commissie had uitgenoodigd om de volgende maand een bezoek te brengen aan Berlijn, teneinde te onderhandelen over een nieuw handels verdrag. De eerstvolgende bijeenkomst der commissie zal waarschijnlijk te Belgrado geschieden, binnen korten tijd, waarbij Duitschland ongetwijfeld van de gelegen heid gebruik zal maken om zijn positie verder te versterken door stabilisatie van den mark op een hoogeren voet en door de levering door middel van clearingregelin- gen van zekere goederen, waarvoor Zuid- Slavië thans wrije deviezen eischt. ZWITSERLAND EEN GERUSTSTELLEND COMMUNIQUE Het Zwitsersche Telegraafagentschap deeldt mede uit officieeie bron: In sommige streken van ons land zijn alarmeerende geruchten verspreid, die bij de bevolking ongerustheid hebben ver oorzaakt. Een objectief onderzoek van den poli- tieken toestand, evenals de geloofwaardige inlichtingen, die door de militaire autori teiten zijn ingewonnen toonen duidelijk aan, dat de geruchten betreffende een on- midellijke bedreiging jegens Zwitserland, direct of indirect ongegrond zijn. ENGELAND GERUCHTEN OMTRENT SCHEURING IN DE REGEERING. Aftreden van Chamberlain tegengesproken Te Londen doen geruchten de ronde over een scheuring in het Britsche kabinet en zelfs over de mogelijkheid van een af treden van Chamberlain. De Lobby-cor respondent van Reuter verklaart echter, dat die geruchten ten aanzien van Cham berlain ongegrond zijn. Het gerucht be treffende een scheuring in het kabinet is waarschijnlijk ontstaan door het feit, dat zonder twijfel de kwestie van invoering van dienstplicht reeds bestudeerd is en de ministers misschien niet allen dezelfde meening te dien aanzien zijp toegedaan. Eden dringt aan op vorming van „niet-partijenregeering". Eden heeft gisteravond te Grimsby een redevoering gehouden, waarin hij aan drong op de vorming van een „niet-par- tijenregeering" op de breedst mogelijke basis. Een dergelijke regeering, zoo zeide Eden, zou een tweeledig doel hebben: ten eerste organisatie van Engelands industrie, rijkdom en menschenmateriaal, teneinde een maximale militaire krachtsinspanning in den kortst mogelijken tyd naar voren te brengen; en ten tweede aanvaarding van een krachtige buiten!andsche politiek door vereeniging van de vredelievende naties om weerstand te bieden aan daden van agressie, gelijk Halifax Maandag j.l. leek te voorspellen. De boodschap van het volk aan de leiders, aldus Eden, is ronduit en dringend. Van de kracht van Engelands optreden zou de vrede kunnen afhangen en er is geen uur te verliezen. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Haatsing-Bareau Ie Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot bet ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbueerende leden eD aanvragen voor kraamhulp Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. SLOWAKIJE DE GEVECHTEN AAN DE GRENS. Wapenstilstand met de Hongaren gesloten. Zaterdag is te Boedapest een officieeie mededeeling gepubliceerd over de gevech ten aan de grens van Hongarije en Slo wakije. Hieraan wordt toegevoegd, dat Hongarije een waarschuwing heeft gericht tot Slowakije, dat het „genoodzaakt zal zijn krachtiger maatregelen te nemen, wanneer geen bevredigende oplossing tot stand zal komen". In de verklaring wordt gezegd, dat Slo- waaksche vliegtuigen drie open steden in Hongarije hebben gebombardeerd. De Hongaarsche luchtmacht heeft hierop ge antwoord met het bombardeeren van het Slowaaksche vliegveld Iglo. De bevelhebber der Slowaaksche strijd- krachteh te Presov heeft Zaterdagavond medegedeeld, dat een wapenstilstands overeenkomst is gesloten tusschen de Slo waaksche en Hongaarsche troepen. POLEN „WIJ ZIJN KLAAR VOOR DEN OORLOG." Anderhalf millioen soldaten op de been in Polen. Het officieel orgaan van het Poolsche ministerie van oorlog „Polska Zbrogna" verklaarde Zaterdag: „Wij zijn klaar voor oorlog zelfs tegen den sterksten vijand. De Tsjechische tragedie moet een les zijn, en wij zijn niet belast met een minderwaar digheidscomplex ten aanzien van eenige groote mogenheid." De uitbreiding van de militaire maatre gelen in Polen gaat nog steeds voort. Het leger is op een sterkte van anderhalf mil lioen man gebracht. JAPAN WIJZIGING IN BUITENLANDSCHE POLITIEK TE VERWACHTEN? Onder invloed van den keizer. In de Zaterdag verschenen Chineesche nationalistische bladen wordt een belang rijke wijziging voorspeld in de buitenland- sche politiek van Japan, onder invloed van keizer Hirohito. Verklaard wordt, dat de keizer den jong- sten tijd zeer actief is geweest bij de lei ding der staatszaken. Gezegd wordt, dat hij meer gezag en macht heeft verworven dan één der keizers sinds de Japansche re geering werd gecentraliseerd ooit heeft be zeten. Verklaard wordt, dat de wenschen van den keizer betreffen: 1. Te voorkomen, dat Japan een militair bondgenootschap aangaat met Duitschland en Italië. 2. Het hardnekkige streven der ministe ries van marine en oorlog Japan in nieuwe internationale moeilijkheden te storten te gen te gaan. 3. Te voorkomen, dat Japan een totali- tairen regeeringsvorm aanneemt in fascis- tischen stijl en 4. De betrekkingen te verbeteren tus schen Japan en de democratische mogend heden. DE VISSCHERIJKWESTIE MET RUSLAND. De vooruitzichten op een regeling in het Russisch-Japansch visscherijgeschil zijn aanzienlijk beter geworden volgens de Ja pansche autoriteiten. Er verluidt, dat de Japanneezen thans bereid zijn een tijdelijke overeenkomst voor een jaar te aanvaarden en af te zien van de visscherijrechten op 37 perceelen, welke zij zich willen voorbehouden om strategische redenen. AMERIKA GROOTE BETOOGING TE NEW YORK. Tegen de bezetting van Tsjecho- Slowakije. Honderdduizend betoogers zijn Zaterdag middag door de hoofdstraten van New York getrokken. Zij voerden spandoeken mee, waarop leuzen stonden inhoudende o.m. een herstel der onafhankelijkheid van Tsjecho-Slowakije. De menigte gedroeg zich zeer gediscipli neerd. Burgemeester Laguardia heeft de be toogers toegesproken. Op een tribune had den de vroegere president Benesj en Jan Masartfk plaats genomen. Een groot aan tal Tsjechen, Slowaken, Roemenen, Hon garen en Polen liepen in nationale kleeder dracht mee in den stoet. AALSMEER Lezing over het antieke Rome. in de serie ontwikkelingsavonden in onze Paro chie voerde mevr. Dra. N. Roeffen v. d. Geyn het woord in een hoogst interessan te lezing over Rome. Nadat P. Prior de bijeenkomst geopend had, gaf spreekster een overzicht van de geschiedenis van Rome en vertelde wat ons uit de mythologie en de geschiedbron nen hieromtrent verhaald wordt. Na deze inleiding kregen we een uiteenzetting aan de hand van lichtbeelden over het heiden- sche Rome, en ten slotte gaf spreekster een kort beeld van het Katholieke Rome van nu. Hierin was spreekster zeer beknopt en besprak alleen enkele zaken, omdat zooals ze zeide hierover meer uitgebreid nog eens zou worden gehandeld. In zijn dankwoord beloofde P. Angelus Bongers, Prior van Aalmeer, dat hij nog eens een voordracht denkt te geven over het hedendaagsche Rome, waar hij gedu rende meerdere jaren verbleef. Er was een voor Aalsmeer zeer groote opkomst en belangstelling, we hopen dat dit een bewijs is, dat we op de goede weg zijn en dat de voordrachten en lezingen geregeld gehouden voor deze Parochie steeds meer belangstelling mogen trekken. HILLEGOM Kleuterschool gesloten. In verband met een geval van diphteritis is de Kleu terschool „Wilhelmina alhier gesloten. Geboren: Zoon van J. C. de Groot en v. d. Slot. 2 zoons van M. M. v. Houten en de Klerk. Dochter van M. J. Tromp en Weijers. Ondertrouwd: J. F. Braun en K. M. H. E. Löschke. A. J. G. Hermans en C. D. M. Goemans. P. Dingelhoff en A. Zeldenrust. Getrouwd: J. H. Paap en M. Klink hamer. Overleden: A. van' Tol-Rozeboom de Vries, vr. 74 j. J. J. Philippo 5 weken. HAARLEMMERMEER Gevestigd: Lambertus J. de Wolff, Matthijs Sterkl. 11. Leendert Keijts, Venneperweg 46Q. Johannis J. Pijcke, Sloterweg 416. Alphons H. de Koning, Hoofdweg 1580 Hubertus H. A. F. Jur- ka, Hoofdweg 82. Wed. J. .Wouterse, Fortweg 30. Gerrit Wichards, Akerdijk 54. Jan Luijtze, Sloterweg 171. Al- phonus F. Vink, Hoofdweg 199. Abra ham Haspels, Aalsmeerderweg 239. Wil lem van der Laarse, Aalsmeerderdijk 322. Vertrokken: Pieter van der Linden, naar Hilversum. Johannes Litz naar Dordrecht. Willem Litz naar idem. Cornelis P. J. de Snaijer naar Winkel. Ferdinand G. Meder naar Nieuwer Amstel Hendrik J. de Weerdt naar Amersfoort. Willem H. Struiwig naar 's-Gravenha- ge. Thomas van Maanen naar A'dam. Charles J. Platerink naar Haarlem. Arie D. de Vroom naar A'dam. Dirk J. Colijn naar Haarlem. Josaphus J. Heij- stek naar Velsen, Santpoort. Adam Griekspoor naar Haarlem. Franciscus C. F. Kohlschein naar Haarlem. Johannes van den Bos naar Alkmaar. KATWIJK A AN DEN RIJN Staatspartij. De gehouden stemming door de leden van de R.K. Kiesvereeni- ging „Plicht en Eensgezindheid" voor de rangorde op de definitieve candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing gaf de volgende uitslag: C. E. v. d. Berg, 15 st.; H. W. Grimbergen aftr. 115 st., G. A. Qu- werling 14 st. De stemming voor nO heeft volgende week plaats. Voetbal. Wanneer de scheidsrechter beginnen blaast, blijkt TYBB een tweetal invallers te hebben. Met een stormachtige wind dwars over het veld staande, was ex- van goed voetbal weinig sprake. Over de wedstrijd het volgende. KRV trapt af en weet reeds spoedig een klein overwicht te forceeren, wat na 20 min. in een doelpunt uitgedrukt werd. Dan weet even daarna de ï'echtsbuiten na een snelle ren de score te verhoogen. Met rust stand 3—0. Na de rust verkleint TYBB reeds spoedig de achterstand waarna KRV zich veilig stelt door nog 2 doelpunten te fabriceeren. Einde 51 voor KRV. En spelers èn scheidsrechter waren door de steeds vlug ger vagende natte sneeuw blijde het voet balveld te kunnen verlaten. Leiding goed. LFIDSCHFNDAM Geboren: Cornelis Hendrikus Corne lia, z. van C. P v. d. Berg en J. E. Lelie veld Theodorus Maria, z. van C. A. Bol- leboam en A. B. H. Kroon. Ondertrouwd: A. Cos en J. v. d. Grift J. M de Konink en C. J. Vogelaar. Overleden: G. v. cl. Horst, m. M. P. A. Roodenrijs 19 j. Op 'n droqen weg moet uw auto #bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32. maar 64 meter! LISSE Verkeersongeval. Zaterdagmiddag kwam een meisje van den heer R. uit Lis- se, die op den Heereweg ter hoogte van het gemeentehuis op de fiets zat, door onbe kende oorzaak te vallen en werd zij aange reden door een juist passeerende auto. Zij werd opgenomen met een gebroken arm en naar het R.K. Wijkverplegingsgebouw in de Schoolstraat vervoerd. Hier werd haar geneeskundige hulp verleend, waarna zij huiswaarts kon keeren. Verdere per soonlijke ongevallen bleven gelukkig uit. Haar fiets was evenwel zwaar beschadigd, terwijl de auto aan de voorzijde schade opliep. De politie maakte proces-verbaal op. Lima De Lisser Middenstandsactie zal naar wij vernemen op Vrijdag 31 Maart 1939 aanvangen. Reeds hebben 42 zaken in deze gemeente zich bij deze actie, welke ten goede komt aan de verbruikers, aan gesloten. NOORDWIJKERHOUT TUINDERSVEREENIGING „DE EENDRACHT." In café „De Zwaan vei'gaderde Zater dagavond de Tuindersvereeniginf „De Eendracht", alhier. De voorzitter de heer L Heemskerk, opende met een hartelijk welkomst woord de tamelijk goed bezochte vergadering. Hierna werden de notulen door den secretaris den heer L. M. van Noort voorgelezen en ongewijzigd vastge steld. Hierna kwam het voornaamste punt van de agenda in behandeling, namelijk de beschrijvingsbrief voor de algemeene jaarvergadering van het Centraal bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, te houden op 30 Maart a.s. voormiddags 11 uur in de groote zaal van „De Doelen" te Rotterdam. Het belangrijkste van dezen beschrijvingsbrief was wel het voorstel van het hoofdbestuur dit te machtigen tot he"1 nemen van al die maatregelen, welke hel noodig acht ter bevordering van de b langen van den Tuinbouw en den afzet zijner producten, en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoering van bedoelde maatregelen. Dit in verband met het feit, dat de toestand van den tuinbouw en de afzet van de pro ducten, zoowel in binnen- als buitenland zich zoodanig heeft ontwikkeld, dat het ncodzakelijk geacht moet worden, de mo gelijkheid te scheppen tot-het nemen van bijzondere maatregelen. Het hoofdbestuur stelt eveneens voor over te gaan tot stich- t'og van een fonds ter bestrijding van eventueele kosten, verbonden aan de bo venbedoelde maatregelen en de bijdragen van de aangesloten veilingen te bepalen voor één maal op 1 pCt. van den veilings- omzet 1938. De heer v. d. Weijden lichtte bij de voor lezing van den beschrijvingsbrief dit be langrijke voorstel toe. Hij zeide dat de om zet van de aangesloten veilingen over 1938 had bedragen 67.300.000.In de toe lichting van het hoofdbestuur staat dat aan den raad van advies machtiging ge vraagd zal worden 'n bedrag van 100.000 beschikbaar te stellen uit de reservekas van het centraalbureau voor dit fonds van den afzet. Het hoofdbestuur zegt in deze toelichting dat aan de regeering steun ge vraagd zal worden indien blijkt dat een nog grooter bedrag noodig is. Nadat de toelichting voorgelezen was gaf de voorzit ter gelegenheid tot het uiten van meenin gen omtrent deze aangelegenheid. De heer Braun vroeg de meening van het bestuur der veling. De voorzitter antwoordde dat het be stuur er niet veel voor voelt. De heer Braun zeide er eveneens weinig voor te gevoelen, de tuinders hebben al zooveel af moeten staan, dat er niets meer af kan, zelfs niet één procent. Spreker zegt te be twijfelen of er nog wel meer afzetgebied te vinden is naar het buitenland met zijn deviezen-regelingen en contigenteeringen. Hij zeide schrik te hebben voor het geven van volledige zeggenschap over de veilin gen door het Centraalbureau. Dit lid haal de in verband met deze kwestie nog aan het fonds voor onpersoonlijke reclame in de bloembollenwereld en vreest dat het in te stellen fonds zich ook zal bezondigen aan het maken van reclame voor willekeu rige producten. De heer v. d. Weijden zegt dat wij niet weten of er nog meer afzetge bied gevonden kan worden. Het voorstel van het hoofdbestuur wordt hierna in stemming gebracht en met algemeene stemmen afgewezen. De afgevaardigden moeten dus tegen het voorstel stemmen. Voor de overige punten van den be schrijvingsbrief gaf de vergadering een vrij maandaat. Vervolgens werden tot af gevaardigden naar de jaarvergadering ge kozen de heeren v. d. Weijden en Braun. Plaatsvervangers zijn de heeren L. Heems kerk en L. M. v. Noort. Hierna kwam aan de orde punt 5 van de agenda: Voorstel aanvraag koninklijke goedkeuyng op de statuten. Dit voorstel was in de vorige vergadering reeds aan genomen, doch de voorzitter deelde thans mede dat bericht gekomen was dat de sta- tenwijziging' beschouwd wordt als een aanvraag voor nieuwe statuten, daar de vereeniging vroeger te Lisse was gevestigd en thans te Noordwijkerhout. De kosten van de goedkeuring bedragen nu 25. meer. Hiertoe werd besloten. Bij de rond vraag vroeg een lid wanneer de steun uit gekeerd zal worden. De penningmeester deelde mede, dat dit waarschijnlijk a.s. Zaterdagmiddag zal gebeuren. Daar ver der niets meer aan de orde was sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst. maar na gebruik van kiespijupoeders van 691 Dr. J. B. ME ENK DAN LACHT U! Tentoonstelling Meisjesschool. In de gymnastiekzaal van de R.K. St. Jozefscho len werd Zondag een tentoonstelling ge houden van het naaiwerk der leerlingen van de naaischool en van de leerschool, het gewone werk van de leerschool en het frö- belwerk van de bewaarschool. De tentoon stelling was het bezien meer dan waard, velen hebben dan ook Zondag van de ge boden gelegenheid gebruik gemaakt, voor al de ouders. De naaischool vooral kwam met mooi werk voor den dag, onder leiding' van de Eerw. Zuster Blanca hebben de leerlingen veel gepresteerd. Zooals ieder jaar kwamen de meisjes van de leerschool die naailes van Zuster Gem ma krijgen, uit met vlotte mooie hand werkjes. Bewondering moet men hebben voor wat de Zusters van de bewaarschool, Zr. Clothilde en Zr. Valeria de kleine peu ters laten vervaardigen. Het gewone werk van de leerschool was eveneens zeer goed, de eene klas had al beter zijn best gedaan dan de ander. Leuk waren de teekeningen van de kinderen der le en 2e klasse, als men bedenkt dat het ook nog maai' peuters zijn. Aan de I tentoonstelling was nog een verloting ver bonden voor de missie. Een woord van lof aan de organisators van deze aardige tentoonstelling. Het is wel eens goed dat de ouders eens kunnen nagaan, wat hun kinderen zooals op school kunnen .presteeren! Buslichting Ruigenhoek. De buslich ting van den postbus welke op den Rui genhoek is geplaatst is sedert de vorige week zeer verbeterd. In het vervolg zal te plm. 7 uur n.m. de laatste lichting ge beuren. Brieven die dan meegaan worden in heel Nederland reeds in de morgenbe stelling van den volgenden dag opgeno men. ZILK Vaccinatie. 30 Maart a.s. te 12 uur wordt in de H. Hartschool gelegenheid ge geven voor kostelooze inenting en herin enting voor degenen die zich daartoe heb ben opgegeven. NOOTDORP Staatspartij. Vrijdagavond vergaderde de afd. Nootdorp van de R. K. Staatspartij in de zaal van C. M. Sluijs. De voorzitter deelde mede, dat de stem ming op de groslijst voor de candidaatstel- ling bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing zal plaats hebben op Zondag 23 April, in de R. K. School. Naar aanleiding van de bemerkingen van den heer H. de Hollander ten aanzien van de werkverschaffingsloonen in de verga dering van 20 Januari j.l. bracht het be stuur een uitvoerig rapport te dezer zake uit. Hieruit bleek, dat de aan het bestuur verschafte gegevens niet juist waren. In de werkverschaffing ten behoeve van der- Polder Nootdorp en den heer Sweere had den slechts enkele arbeiders een loon be neden hun eventLieelen steun verdiend en wel in totaal tot een bedrag van ongeveer 15.Daartegenover stond, dat de an dere arbeiders gezamenlijk een bedrag van ruim 700.— meer hadden ontvangen, dan indien zij in steun waren geweest. Het bestuur betreurde, dat enkelen beneden hun steunbedrag waren gebleven al was het bedrag dan ook slechts zeer gering. Ver der bracht het bestuur dank aan het ge meentebestuur voor het met succes gevoer de beleid betreffende de vverkloozenzorg en voor het verschaffen van de gegevens tot hte samenstellen van het rapport. De heer H. de Hollander betreurde het, dat de hem indertijd opgegeven werkver schaffingsloonen niet juist zijn gebleken. Verder keurde hij de handelwijze van en kelen af, die door ingezonden stukken den toestand der werkloozen nog rooskleurig en benijdenswaardig wilden doen voor komen. Hij dankte tenslotte het bestuur voor het uitvoerig rapport, waardoor hij ten volle bevredigd werd. Aan de orde kwam hierna de voorloopige candidaatstelling voor den gemeenteraad. De voorzitter deelde mede, dat het raads lid N. W. Mooijman niet meer wenschte candadaat gesteld te worden, terwijl de 3 andere raadsleden een candidatuur zouden aanvaarden. Behalve deze laatstgenoemde heeren werden nog candidaat gesteld C. L. van Leeuwen, J. Vlooswijk, A. P. van de- Sande, A. A. Mooijman, J. van den Bulk, C. G. van Dorp, B. L. van der Kraan, G. Kneppers, C. L. de Koning en A. H. Jans sen. Óp de officieeie candidatenlijst zullen 10 personen geplaatst worden. Besloten werd nog', dat de gemeenteraadsleden lid moeten zijn van de Federatie van R. K. ge meenteraadsleden. De afd. zal voor de kos ten van het lidmaatschap 2.vergoeden. Oranjevereeniging. De Vrijdagavond gehouden jaarvergadering der Oranjever eeniging kenmerkte zich door de vlotte af werking der agenda. Uit 'het keurige jaar verslag van den secretaris, waarin o.m. de groote Oranjefeesten in het afgeloopen jaar werden besproken, stippen wij aan, dat de vereeniging op 1 Januari ruim 1100 leden telde. Ontvangen werd in 1938 1355.50 en uitgegeven 1250.17. Met het tegoed op de spaarbank bedroeg het batig saldo 208.01. De aftredende bestuursleden A. A. Tetteroo. M. C. Casteleijn en J. F. P. van Tilburg werden met nagenoeg alg. stemmen herko zen. De vergadering achtte een gepaste feestviering ook in 1939 gewenscht en liet de regeling daarvan aan het bestuur over.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6