GERZON STADS NIEUWS m Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN Eerste Verkoopster Handschoenen MAANDAG 27 MAART 1939 DE LEICSCHE-COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EEN NIEUW GEBOUWTJE VOOR HET ZIEKENTRIDUUM. Gisteren ingewijd. Gistermiddag om 4 uur had in tegen woordigheid van de leden van het Zieken- triduum-comité en het Kerkbestuur de inzegening plaats van het nieuwe gebouw tje, dat aan de zijde der Alexanderstraat is gebouwd als bergplaats van den zeer uitgebreiden inventaris, benoodigd voor het Ziekentriduum. Reeds lang bestond er behoefte aan zulk een gebouwtje daar bed den, matrassen enz. ieder jaar tweemaal moesten worden vervoerd en daarvan veel te lijden hadden, evenals van het verblijf in een ruimte, die voor het bewaren van deze goederen niet was ingericht. Na vele besprekingen enpogingen om de financiën daarvoor te vinden is het Ziekentriduum-comité nu eindelijk tot den bouw van een nieuwe bergplaats overge gaan. Het is gebouwd op de plaats, waar de fietsenstalling was, dus in den rooilijn der Alexanderstraat, waar nu een aanpassen de gevel is verkregen. De fietsenberg plaats is eveneens op de zelfde plaats ge bleven, maar de houten loods heeft nu plaats gemaakt voor de aan eene zijde open onderbouw, waarop de bovenverdie ping is verrezen. Deze bovenverdieping is een 26 meter lange zolder, waar al de benoodigdheden voor het Ziekentriduum nu vakkundig kunnen worden geborgen en bij benoo digd gebruik direct in de kerk kunnen worden gebracht. Aan het benedengedeelte is nog een klein vertrek met waschgelegenheid en closets gebouwd. Om vier uur bfegaf het gezelschap zich naar boven, waar de Deken de inzegening verrichtte. Hierna sprak de Deken woor den van dank en gelukwensch. Dank bracht de Deken het Ziekentriduumcomi- té voor de tot stand koming van dit ge bouw dat een aanwinst was voor het Zie kentriduum maar ook voor de kerk. Hij wenschte allen ook de leden van het Kerk bestuur hiermede geluk. Wederkeerig sprak de voorzitter van het Ziekentriduumcomité, de heer H. Si- monis, woorden van dank tot den Deken voor diens zeer gewaardeerde hulp en tot den heer Bik, voor den bouw. Hierna werd in de Pastorie door den Deken een thee aangeboden. Wij mogen hier wel aan toevoegen, dat met dit z eer noodzakelijke gebouwtje, het Ziekentriduumcomité nieuwe zorgen op zich genomen heeft. Mogen allen, die dit liefdewerk gene gen zijn en welke katholiek is dit niet? - hun steun blijven schenken, opdat het comité ook deze zorg te boven komen. Het giro-nummer van den voorzitter, den heer H. Simonis, Haarlemmerstraat Leiden is 70089. Vele goede gaven worden dringend en dus gaarne tegemoet gezien. VERGADERING GRAFISCHE BOND. De aangekondigde jaarvergadering, wel ke zou plaats hébben op Woensdag 29 Maart a.s., is in verband met de te houden vergadering van de R.K. Kiesvereeniging, welke op den zelfden avond plaats vindt, uitgesteld, en wordt nu gehouden één dag later, n.l. op Donderdag 30 Maart. Wij vertrouwen, dat hierdoor aan veler be zwaren om een van deze vergaderingen -te verzuimen is tegemoet gekomen. Handelsregister K. v. K.' W ij z i g i n g. 3824. Naamlooze Vennoot schap Maatschappij „Erica" tot Exploita tie van onr. goederen en aannemersbedr. te Noordwijk, voorheen W. P. de Vreede, Noordwij k, Doezastraat 19. De statuten zijn gewijzigd. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN KRING LEIDEN Een geslaagde avond in de Stadsgehoorzaal Zaterdagavond had in de Stadgehoorzaal de aangekondigde E.H.B.O.-avond van den Kring Leiden plaats. De belangstelling voor deze kringwed strijden was nog grooter dan we de laatste jaren gewend zijn. En zulks niet alleen van E.H.B.O.-leden maar ook van tal van anderen, die het sympathieke werk van den E.H.B.O. welwillend gezind zijn. De voorzitter van den Kring Leiden, dr. M. van der Stoel nit Voorschoten sprak een kort openingswoordi waarbij hij o.m. den burgemeester en wethouders van Voorschoten een hartelijk welkom toeriep. Ook de doktoren, die zich bereid hadden verklaard de jury te vormen, heette spr. welkom en hij deelde mede, dat de -plaats van dr. Zijerveld, die verhinderd was, wel willend was ingenomen door dr. M. D. Horst, directeur van den Gem. Genees kundigen Dienst. Een dankwoord richtte spr. vervolgens tot de propaganda- en wed strijdcommissie, terwijl hij een bijzonder woord van dank richtte tot den secretaris, den heer Onestra. Wijl zijn echtgenoote hem zoo dikwijls voor den E.H.B.O. moet missen, werden mevrouw Onestra bloemen aangeboden. Spr. deelde vervolgens nog mede, dat op 5 en 19 April de cursussen voor de gasbe- handeling worden gehouden in de colleger zaal van prof. Suermondt. Hierna namen de wedstrijden een aan vang en binnen enkele oogenblikken was men in de geheele zaal bezig met het hel pen van de gefingeerde gewonden. Er werd hard gewerkt, temeer wijl men onder de oogen van de jury voor een ernstige taak stond. Wij laten hieronder de verkregen resul taten volgen: De groepen, die in de afdeeling Seniores II 125 pnt. of meer; Seniores I 145 pnt. of meer; Uitmuntend 165 pnt. of meer be halen, gaan over naar de volgende klasse. De groepen, die in de afdeeling Seniores II minder dan 105 pnt.; Seniores 1 minder dan 125 pnt.; Uitmuntendheid minder dan 145 pnt.; Eere minder dan 165 pnt. behalen degradeeren tot één klasse lager. Eere-afdeeling, jury I: Voorschoten 1 158 p., Ie prijs, leider 57 p., Ie leidersprijs. Afd: Uitmuntendheid, jury I: Lisse I 139 p.( 2e prijs .leider 47 p., 2e pr.; Voorscho ten II 131 p., 2e pr., leider 45 p., 2e pr. Seniores 'I, jury II: Voorschoten III 154 p., Ie t>rijs, leider 53 p., 5e leidersprijs; Voorschoten IV 149 p., 2e pr., leider 42 p., 2e pr.; Leiden Ned. Ver. III 139 p., 3e prijs leider 45 p., 3e pr.; Leiden Ned. Ver. II 127 p.. 3e pr., leider 46 p.; Leidschendam II "125 p._ 3e pr., leider 46 p., 3e pi*.; Leidschen dam i 123 p., 3e pr., leider 33 p., 3e pr. Seniores II, jury III: Leiden Ned. Ver. IV 156 p., Ie prijs, leider 55 p., 3e leiders prijs; Noordwijk II 119 p., 2e pr., leider 40 p., 2e pr.; Leiden Brigade II 108 p., 2e pr., leider 34 p., 2e pr.; Sassenheim II 90 p., 2e pr.t leider 40 p., 2e pr.; Katwijk I 85 p., 2e pr,, leider 26 p., 2e pr.; Sassenheim I 85 p., 2e pr., leider 26 p., 2e pr. Seniores II, jury IV: Voorschoten V 149 p., Ie prijs, leider 54 p., 4e leidersprijs; Leimuiden I 115 p., 2e pr., leider 42 p., 2e pr.; Lisse II 109 p.( 2e pr., leider 37 p., 2e pr.; Katwijk II 83 p., 2e pr., leider 35 p., 2e pr.; Leiden Brigade IV 83 p., 2e pr., leider 37 p., 2e pr. Seniores II, jury V: Leiden Brigade I 151 p., Ie prijs, leider 56 p., 2e leidersprijs; Noordwijk I 136 p., 2e pr., leider 45 p., 2e pr.; Leiden Brigade V 132 p., 2e pr., leider 47 p., 2e pr.; Leiden Ned. Ver. V 112 p., 2e pr., leider 32 p., 2e pr.; Leiden Brigade III 103 p.,. 2e pr., leider 35 p., 2e pr. Eereronde: Leiden Ned. Ver IV 160 p., Wisselbeker, leider 56 p., leidersprijs; Voorschoten III 153 p., 2e pr., leider 54 p„ 2e pr.; Voorschoten I 144 p.t 2e pr., leider 54 p., 2e pr. MACHINISTENSCHOOL. Een opleiding, die kansen biedt. Wij wijzen onze lezers op de advertentie van de MachinistenschooL verbonden aan de Ambachtsschool alhier. Er blijkt op vele plaatsen een groot ge brek te zijn aan jongelieden, die behalve praktische vaardigheid meer uitgebreide theoretische ontwikkeling hebben. Er is bovendien een groot gebrek aan jonge ge diplomeerde machinistén. De werkgever eischt van hem 't diploma, waarvoor men aan de Machinistenschool de opleiding kan volgen. Vele jonge menschen, die deze opleiding genoten, hebben thans een goede positie in verschillende soorten van betrekkingen verdeeld over vele plaatsen van ons land. Bij het vliegwezen, zoowel in ons land als in Indië, geeft men bij plaatsing van werktuigkundige de voorkeur aan bezit ters van het diploma voor werktuigkundi ge, waarvoor men opleiding eveneens aan de Machinisten-avondschool kan ontvan gen. Wij raden een ieder aan, die zich voor - deze opleiding interesseert, zich met den directeur der Ambachtsschool om inlich tingen in verbinding te stellen. MILITARIA Op 11 April a.s. worden gedetacheerd bij het Kader Bataljon te Laren voor het volgen van de 4e opleiding de navolgende Sergeanten Capitulant van het 4e Regi ment Infanterie: N. Kruit, W. M. G. Vie- weyzer, W. de Jong, v. Doorn G., v. Unen J., en Biegstraaten T. W. voor het 1 Batal- jan en v. d. Lindén M., Huijser A. J., Smit P. F., v. Dorp H~ M. en Prins W..van het II Bataljon. Op 6 April a.s. keeren bij dat regiment terug van de 3e opleiding bij het Kader bataljon de Sergeanten-Capitulant v. d. Hoeven J., v. Gugten J., Moraal L. G., v. d. Kwaak A.t Deijn A., Duk A. J., de Grijs T. W. M. en Spigt W. P. Het oefenterrein en het daaraan verbonden sportterrein aan den Haagweg, door de gemeente beschikbaar gesteld voor de. troepen in het garnizoen, is thans ge reed gekomen en ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld; het Schut tersveld is hierdoor wéder geheel ter be schikking van de gemeente gekomen. INSTITUUT VOOR CULTUREELE FILMS He Mysterie dér Schepping was de hoofdfilm in het CultureejJj programma van Zaterdag j.l. Déze film gaf een beeld te zien van het ontstaan der aarde en het voortplantingsproces, echter geheel afge zien van de bovennatuurlijke kracht Gods en slechts volgens de materialistische the orie der geleerden. Hoewel deze film in teressante gegevens te zien geeft, zijn deze toch zoo sterk alléén-darwinistisch inge steld, dat er voor deze film het strengste voorbehoud dient te worden gemaakt. In verband met de ingewikkelde stof, die behandeld wordt en diverse beelden die men te zien krijgt, kan deze film in ieder geval slechts bestemd zijn voor personen met het noodige ondërscheidingsvermogen en wetenschappelijke ontwikkeling en dus in geen geval voor jonge menschen. Vooraf ging een filmwerk waarin het leven der vleermuizen wei'd behandeld. De heer G. Knotter, alhier, is gekozen tot bestuurslid van het district Zuid-Hol land van den Nederlandschen Tuinders- bond. Binnenland AUTOBOTSING OP KRUISPUNT BIJ LAREN. Hedenmorgen om half twaalf geschiedde op Jiet kruispunt Hilversumscheweg Rijksstraatweg te Laren een ernstige auto botsing. Uit de richting Amsterdam kwam een luxe auto, waarin een zestal militai ren gezeten was, die van verlof naar hun garnizoensplaats Amersfoort terugkeer den. Te zelf der tijd kwam uit de richting Hil versum een zandauto, bestuurd door den 18-jarigen R. uit Blaricum. Deze R. was niet in het bezit van een rijbewijs, maar reed onder toezicht van zijn vader. R. ver leende geen voorrang, waardoor een bot sing volgde en het portier van de luxe auto openvloog. Hierdoor werd de 19-jari- ge J. de Zoer, dienstplichtige bij het 21ste regiment der infanterie te Amersfoort, uit den wagen geslingerd en bleef hevig bloe dend en' bewusteloos op den weg liggen. Een drietal doctoren uit Laren verleende de eerste hulp en constateerde bij het slachtoffer een zware hersenschudding, een hoofdwonde en verschillende verwon dingen aan armen en beenen. Hij is per ziekenauto naar het militaire hospitaal te Utrecht vervoerd. De luxe 'auto werd totaal vernield, ter wijl de overige militairen met den schrik vrij kwamen. De vrachtauto werd even eens zwaar beschadigd. Tegen den vader van den jeugdigen bestuurder is proces verbaal opgemaakt- LEIDEN. Ondertrouwd: G. Kooien, gesch. 24 j. en J. C. den Heyer jd. 21 j. J. Rijs- dam jm 22 j. en M. de Wit jd. 22 j. P. Staffeleu jm. 24 j. en J. Vincourt jd. 23 j. J. 'Zoer jm. 26 j. en J. K. A. M. v. d. Lubbe jd. 27 j. J. H. Moenen jm. 22 j. en S. Laterveer jd. 19 j. P. J. de Nobel jm. 25 j. en F. v. d. Steen jd. 19 j. S. Boelee jm. 21 j. en M. C. Leeflang jd. 20 j. A. Mostert jm. 23 j. en A. de Jong jd. 21 j. Overleden: G. P. Noest-Peijster vr. 74 j. C. Janson man 60 j. H. Paats wedr. 76 j. G. Gressie man 24 j. ALPHEN AAN DEN RIJN J. HENGEVELD. t Op 73-jarigen leeftijd is alhier heden morgen overleden de heer J. Hengeveld, oud-gemeente-architect der voormalige gemeente Alphen-Oudshoorn. Voorts was de overledene ook tal van jaren verbonden als leeraar aan de Nuts-Ambachtteeken- scliool alhier. Buitenland DE STRIJD IN SPANJE HERVAT. MADRID, 27 Maart. (A. N. P.). Gis teravond heerschte en groote bedrijvigheid in het hoofdkwartier, waar in den ochtend Casado was teruggekeerd, hetgeen reeds wees op mislukken der onderhandelingen met Burgos. In den avond werd medegedeeld, dat de vijand den wapenstilstand had verbro ken en den aanval in Andalusië had her vat. De Verdedigingsraad kon de wapens 'niet neerleggen, zonder zekere garanties, welke Franco weigerde te geven. Gisteren is den geheelen dag gesproken over de te nemen maatregelen om het offensief in Andalu sië te stuiten. Het ultimatum van Franco aan den Ver dedigingsraad omvat vier punten, welke de Raad moeilijk kon aannemen, n.l.: lo. Officieren en soldaten, die gehoor zamen aan de orders van hun meerderen tot verdediging van het vaderland .zulltn als misdadigers worden beschouwd. 2o. Zij, die vrijwillig deel hebben ge nomen aan den oorlog tot verdedigen van hun ideaal, zullen als schuldig worden be schouwd. 3o. Geen enkele garantie zal worden gegeven aan hen, die in de rijen van de politieke partijen strijden, welke zich tegen den opstand van 17 Juli hebben verklaard, d.w.z. de partijen van de republikeinsche unie tot de Iberische anachistische federa tie. 4o. Het zevende punt van het antwoord van Franco, waarbij een gevangenisstraf wordt voorzien, welke niet langer duurt den noodig is om den schuldige berouw te doen krijgen, kan te ruim worden uitge legd. De Verdedigingsraad heeft alles gedaan wat in zijn macht lag om de eischen van hopige pogingen gedaan de luchtmacht binnen den gestelden termijn uit te leve ren, hetgeen door de weersomstandighe den werd belemmerd. Ondertusschen hebben de troepen van Franco het offensief ingezet. GEEN UITBREIDING DER LITAUSCHE BEWAPENING TOEGESTAAN. Duitscliland zou daar bezwaar tegen maken. LONDEN, 27 Maart. (A. N. P.). De ..Daily Telegraph and Morning Post" meldt uit Warschau: de ratificatie door den Pool- schen Sejm. op Zaterdag van een handels overeenkomst met Litauen is aanleiding ge worden tot een betooging van vriendschap jegens dat land. Er werd echter vernomen, dat de rijks- regeering bij Litauen geprotesteerd heeft tegen een voorstel tot uitbreiding der be wapening. Verklaard wordt, dat stappen tot verster king van het Litausche leger beschouwd zullen worden als een schending van arti kel 4 van de Duitsch-Litausche overeen komst. welke Donderdag j.l. te Berlijn werd geteekend. GERUCHTEN OVER DUITSCHE EISCHEN INZAKE DANZIG. PARIJS, 27 Maart. (A.N.P.) „Le Jour nal" verneemt uit Londen, dat daar giste ren uit Duitschland werd gemeld, dat de Duitsche regeering Vrijdag j.l. een nota zou hebben overhandigd aan de regeering van Polen, met voorstellen tot regeling van het vraagstuk van Danzig, zonder rekening te"" houden met den Volkenbond. Duitschland zou hebben voorgesteld, aart het Rijk zekere rechten te geven, den hoo- ge-commissaris af te schaffen en Polen het recht te laten de haven van Danzig te ge bruiken. Verder wordt vernomen, dat de regee ring van Polen en Groot-Brittannië door middel van zijn vertegenwoordiger Hud son, in groote trekken overeenstemming hebben bereikt, inzake een economische eii financieele samenwerking. De bijzondere correspondent van de „Daily Mail", Ward Price, heeft, naar de Matin" verneemt, geschreven, dat de Poolsche minister van buitenlandsche za ken, Beck, die de volgende week naar Londen zal gaan, de Britsche regeering op de hoogte zal stellen van het Poolsche standpunt inzake de Britsche voorstellen. Beek schijnt eerst te willen informeeren, hoe ver Londen en Parijs willen gaan, want de tot nu toe gevolgde Poolsche po litiek van slingeren tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie kan niet worden voort gezet. De Polen zijn vastbesloten zich te ver zetten tegen iedere poging van Duitsch land. de Poolsche Corridor te bezetten of Danzig te annexeeren. DE YANKEE CLIPPER OP DE AZOREN. HORTA, 27 Maart (A.N.P.De „Yankee Clipper" is vanmiddag 13.07 uur te Horta (Azoren) geland. AMSTERDAM, 27 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 423 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 6878, 60—66, en 50—58 cent per kg. slacht ge wicht, 95 melk- en kalf koeien f 180 250 per stuk; 57 vette kalveren 2e kwal.' 50—56 cent en 3e kwal. 3848 cent per kg. levend gewicht; 230 nuchtere kalve ren 47, 64 schapen 18—27 per stuk, 589 varkens:: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5758 cent, zware 56 57 en vette 5455 cent per kg. slachtge- wicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: slachtrunderen aanvoer matig, handel sctug, prijzen vast. Melkkoeien aanvoer ruimer, handel traag, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer matig, handel sleepend, prijzen lager, nuchtere kalveren ruimere aanvoer, handel vlot, prijzen con stant, schapen aanvoer matig, handel stug, prijzen hooger. Varkens aanvoer ruim, han del sleepend, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 27 Maart Veemarkt. Aan gevoerd totaal 2352 stuks t.w. 829 vette run deren, 207 vette kalveren, 261 nuchtere kal veren, 390 schapen en lammeren, 870 var kens, 30 lammeren. Prijzen per K.G. vette koeien resp. le 2e en 3e kwal. 72, 60, 36 46 ct. Vette oss 66, 58, 36—46 ct.; vette kal veren 165, 90, 60—70 ct.: varkens (levend gewicht) 48, 47, 44 ct.; schapen 50, 43, 32 ct.; lammeren 56, 47, 42 ct. Prijzen per stuk: schapen 25, 19, 17; lammeren 22, 16, 12. Vette koeien en ossen aanvoer groot, han del kalm, prijzen onveranderd, pr. k. tot 76 pr. os tot 70 ct. Vette kalveren aanvoer kleiner, handel matig, prijsh. Schapen en lammeren aanvoer korter, handel matig, van vorige week tot 115 Dinsdag goed te handhaven voor hoogste noteering. Varkens aanvoer grooter, handel stil, weinig var kens verkocht, lichte varkens lager. Eenige partijtjes schapen voor export verkocht. BOSKOOP. 27 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 80 1.17, Briarclif 6081, Butterfly 1.1.52, Aug. Niock 6080, Azalea 11.80 Rhod. Pink Paerl 1 30, idem Catawbieuse 90, Se ringen 701.10, Sneeuwballen 4060, For- sytia 42, Andromeda 1324, Cerasus Hisa- kura 1.302.70. Prunus triloba 3055. LOOSDUINEN, 25 Maart. Groentenvci- ling. Kaskomkommers le soort f 10.50 12.90, 2e soort f 8.10—9.30, 3e soort 6.40— 7.10 per 100 stuks; spinazie 4168 cent per 4 kg., salade le soor 8,3010.30 en 2e $oort 5.807.90 per 100 krop, radijs 1.80' —2.50, raapstelen 0.700.75, selderie 7.50 per 100 bos; komkommerstek 57 per 100 kg., stoofsla 1.451.55 per 6 kg., runsel 6.per 100 kg., eieren 3.90 per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 25 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort f 8.109.20, stoof sla 2528 cent, spinazie pér 4 kg. 6068 cent, raapstelen 0.501.20, rabarber per 100 bos 8.108.40, snijboonen 1.621.65 radijs 2.00—2.30, prei 17—18, selderie 6.50—6.60. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.81 Berlijn 75.521/2 Parijs 4.983/4 Brussel 31.68 Zwitserland 42.361 /2 Kopenhagen 39.321 /2 Stockholm 45.40 Oslo 44.25 New York (|88l/8 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING I uxor: De Bakvisch (Dean- na Durbin, Jackie Cooper, Melvyn Douglas). De reddende En gel (Albert Mastenbroek .Hilde Krahl). Romantiek Verwikkelings- eomedie lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Vrijdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: De geheimzinnig Dr. Clitterhouse (Ed ward Robinson, Do nald Crisp). Zij, die langs de straat leven (Char les 'LaughtonVi vian Leigh). Geschiedenis van geleerde- inbreker. Het leven van stiaatartisten lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinée. Toelaatbaar v volwassen«n Lido: Suez (Tyrone Power, Annabella). De ster van het veld. (John Barrymore, George Murphy). De bouw van het Suezkanaal Klucht lederen avond 8.15 u. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Cifcusgirl (Jane Tra vis, Bob Livingsto ne). Geheimen van China town (Wallace Ford, Arhur Judge). Gevaarlijke circus-avont. Geheimzinnige moorden in Chin, wijk. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 4—7 uur. Woensdag half 3 matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: De Boekanier (Fre- dric March, Francis- ca Gaal). Topper ziet ze vlie gen. (Contance Ben net, Cary Grant). Zeeroovërs- geschiedenis Klucht lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd volwassenen WIJ VRAGEN voor on zo afdeÜDg Uitvoerige schriftelyko sollicitaties met opgave van leef tijd en verlangd salaris.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3