MAANDAG 27 MAART 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 LUGDUNUM—SCHEVENINGEN 2—2. Voor Schevennigen was deze wedstrijd nog belangrijk, want als er gewonnen werd en A. S. C. zou verliezen van Hillinen, dan kon Scheveningen nog in punten met de twee leiders gelijk komen. Groot was der halve het enthousiasme bij alles wat voor Scheveningen voelde toen hun verkenners kwamen vertellen, dat A. S. C. met 03 achterstond. Maar.op dat moment stond ook Scheveningen achter en wel met 21. En hoe zij ook speelden en zwoegden: Lug- dunum gaf geen grein van kans met het gevolg, dat Scheveningen steeds nerveuzer werd. Dit zijn wel de hoofdindrukken van dezen wedstrijd, welke onderstreept wer den door driemaal een dof gerommel, het welk van het A. S. C.-terein naa het dito van Lugdunum overwaaide. Lugdunum begon met den wind mee, maar kon tegen de sterk spelende Scheve- ningenverdediging niet opwerken. Zoo ging de strijd een half uur op en neer toen de midhalf van Scheveningen een kans kreeg en deze benutte (01). Lang pleizier had den de bezoekers evenwel niet van dezen voorsprong, want vijf minuten later maak te Koolloos met een prachtig schot gelijk (11). En wat niemand verwacht had ge beurde, want wederom maakte Koolloos een prachtig doelpunt, zoodoende den stand op 21 brengend. „Na de rust met wind mee zullen jullie wat beleven", deelden de Scheveningen-supporters mede: We hebben uitgekeken naar deze belevenis, maar heb ben niets kunnen ontdekken. Wat wel op viel was, dat v. d. Berg er eenige zeker schijnende doelpunten uitranselde gelijk in zijn besten tijd. Een kans heeft Schevenin gen in deze periode gekregen en dat was een doelpunt, gemaakt door den midvoor (22). Erg veel opdringen kon Scheve ningen ook niet, want de Lugrunumvoor- h'oede gleef gevaarlijk. Hoe Scheveningen ook aanviel, het hielp niet tegen de Lug- dunumdefensie, die uit alle aanvallen ze gevierend te voorschijn trad. Toen boven dien bekend werd, dat A. S. C. gelijk ge speeld had en kampioen was geloofde Sche veningen het verder wel, zoodat er geen wijziging meer in den stand kwam. DE ENGELSCHE BEKERWEDSTRIJDEN. Wolverhampton en Portsmouth winnen. Te Manchester is Zaterdagmiddag in te genwoordigheid van 80.000 toeschouwers de halve eindstrijd voor den beker tus- schen de Wolverhampton Wanderers en Grimsby Town gespeeld. De Wolverhamp ton Wanderers wonnen deze ontmoeting met 50, nadat de rust met 20 was in gegaan. Grimsby Town speelde voor de rust met tien man, daar de doelverdediger Moulson na twintig minuten gewond raak te. George Moulson had nog nooit een be ker- of league-wedstrijd gekeept en ver ving den international Tweedy, die door ziekte verhinderd was voor zijn club uit te komen. Te Highbury is de andere halve eind strijd tusschen Portsmouth en Hudders- field Town gespeeld, welke tegen de ver wachting in door Porthsmouth met 21 werd gewonnen. Barclay maakte voor de rust het eenige doelpunt voor Hudders- field Town. In de tweede helft maakte deze club de fout, zich geheel op de ver dediging te concentreeren. In de laatste tien minuten wisten Barlow en Anderson echter door de achterhoede te komen en niet alleen den gelijkmaker, maar ook het winnende punt voor Portsmouth te sco ren. Door deze uitslagen komen de Wolver hampton Wanderers en Portsmouth in den eindstrijd, welke op 29 April te Wembley wordt gespeeld. De uitslagen der gespeelde wedstrijden luiden: Halve beker-wedstrijd. PortsmouthHuddersfield Town 21 WolverhamptonGrimsby Town 50 Eerste klasse. Bolton WanderersDerby County 21; ChelseaAston Villa 2—1; Leeds United Blackpool 10; Leicester CityArsenal 02; LiverpoolBrentford 10: Preston North EndSunderland 21. gesp.gew.gel.verl.v.t.pnt. Everton 33 22 3 8 71—43 47 Wolverhampton 33 18 8 7 72—26 44 Derby County 35 17 7 11 59—46 41 Middlesbrough 34 15 8 11 71—58 38 Aston Villa 34 15 7 12 63—46 37 Arsenal 34 14 9 11 44—33 37 Bolton Wand. 34 13 11 10 59—48 37 Charlton Athl. 33 16 5 12 59—50 37 Stoke City 34 13 9 12 57—59 35 Liverpool 35 12 11 12 53—56 35 Prest. North End 33 12 10 11 49—47 34 Leeds United 33 13 7 13 51—57 33 Grimsby Town 33" 12 9 12 47—57 33 Sunderland 34 12 8 14 46—54 32 Brentford 34 12 7 15 46—61 31 Manch. United 33 9 12 12 48—56 30 Chelsea 33 11 6 16 58—65 28 Blackpool 33 8 12 14 41—57 28 Portsmouth 33 8 12 13 35—54 28 Huddersf. Town 33 10 6 17 45—51 26 Leicester City 35 8 10 17 37—65 26 Birmingham 33 9 5 19 52—73 23 Tweede klasse. BurnleyChesterfield 12; Coventry CityManchester City 01; Luton Town Bury 21; Newcastle UnitedBlack burn Rovers 2—2; Norwich CityShef field Wednesday 22: Nottingham Forest Millwall 30; Plymouth ArgyleWest Ham United 0—0; Sheffield UnitedTran- mere Rovers 20; SouthamptonBradford 32; Tottenham HotspurSwansea Town 30; West Bromwich AlbionFulham 3—0. DE WESTELIJKE D. W. S.—A. D. O. 3—1. Amsterdam heeft een tweede kampioen. Na ruim een kwartier nam Loof een vrijen schop. Bruist liet het leder uit de handen vallen en van der Beukei was er zoo snel bij, dat de Amsterdamsche verde diging niet tijdig kon ingrijpen (01). Dit doelpunt prikklde de D. W. S.-ploeg dermate, dat men enkele goede aanvallen opzette, welke niet van gevaar ontbloot waren. Een aantal hoekschoppen waren er het resultaat van en in die periode bleek duidelijk, dat D. W. S., indien de omstan digheden normaal waren geweest, onge twijfeld beter voetbal zou hebben gespeeld dan de Hagenaars. In de tweede helft begon D. W. S. on middellijk met een sterk offensief. Doch het duurde nog 20 minuten alvorens Slot kans zag met een goed schot in den lin kerhoek den gelijkmaker te scoren (11). Met een gelijk spel zou D. W. S. reeds het kampioenschap hebben behaald, zoodat A. D O. wel eenigszins ontmoedigd door speelde. D. W. S. daarentegen gaf duidelijk te kennen, dat men zich niet met een ge lijk spel tevreden stelde. De druk op het A. D. O.-doel bleef aanhouden en Dijkstra en Drager misten achtereenvolgens enkele niet zoo moeilijk te benutten kansen. Drager kreeg opnieuw een mooie kans, doch trapte eerst tegen den uitgeloopen Koek aan. Opnieuw kwam het leder in zijn bezit. Zijn voozet werd fraai door B. van Stokken ingekopt (21). Nog stelde D. W. S. zich niet tevreden met dit resultaat en eerst toen Witrz, snel tusschen de beide backs doorloopend, met een schot in den hoek Koek voor de derde maal passeerde, waren de blauw zwarten er van overtuigd, dat het kampioenschap hun nu niet meer zou kunnen ontgaan. Het behoeft wel geen betoog, dat er groo- te vreugde heerschte in het kamp der Spaarndammers, toen scheidsrechter van Welzenus, die uitstekend floot, het einde aankondigde. De belangstelling voor deze ontmoeting was zeer groot, zoodat vele hon derden moesten worden teleurgesteld Maar D. W. S. had voor deze ontmoeting niet het terreinvoordeel willen prijs geven door naar het Olympisch Stadion te verhuizen. Hetgeen thans, nu men kampioen is ge worden, ongetwijfeld wel het geval zal zijn. XerxesStormvogels 41. Na ver loop van een half uur gaf Prins uit een voorzet van v. d. Braber den bezoekers de leiding (01). Van den aftrap ging de voorhoede van Xerxes met den bal aan den haal en Rossbach bracht met een hard schot de partijen op gelijken voet (11). Negen minuten na de rust gaf Kruisber gen uit een voorzet van Pama met een schitterend schot Xerxes de leiding (21). Direct daarna bracht Pama den bal weder om mooi voor doel, waarvan Dubbelman er met een kopbal 31 van maakte. Te gen het einde liep Kok door de geheele verdediging van Stormvogels heen, hij struikelde, maar hij herstelde zich en slaagde er toen nog in den bal in het net te werken (41). HaarlemAjax. 22. De Amster dammers namen door Bijl de leiding, die na 15 min. spelen doorbrak en met een kalm schot de Vries passeerde. Keizer moest hier na eenige malen handelend optreden en stopte verschillende schoten van het bin- nentrio van Haarlem. Na de hervatting had Haarlem den wind in den rug, doch voordeel konden de spe lers hieruit niet trekken. Een doelpunt kwam van den kant van Ajax, toen Fischer den Haarlem-back Vis ser voorhij ging en daarna inschoot (02) Enthousiast bleef Haarlem aanvallen en uit een hoekschop van links kon van Daalen eindelijk inschieten (12). Kort daarop plaatste Smit keurig naar den linkervleu gel, van Polanen zette voor en Smit, die zich inmiddels voor het doel had opgesteld, kopte op fraaie wijze den bal in (22). EERSTE KLASSE. C.v.v—Herraes D.V.S. 4—2. C.V.V. nam voor de pauze een 40 voorsprong, het eerste doelpunt scoorde Nooteboom 14 minuten na den aanvang, toen van Bok- kum reeds had ingeschoten en de bal ge keerd had. Drie en twintig minuten waren er gespeeld, toen C.V.V. er in slaagde in het tijdsbestel van 1 minuut haar voor sprong tot 40 te vergrooten. Na de pauze speelde Hermes DVS met den wind mee en toen was haar spel van betere kwaliteit dan voor de rust. 21 minu ten na de hervatting maakte Mastenbroek de fout den bal te zacht op doelman Krui denier terug te spelen. Borrani profiteerde hiervan door het leder met een zacht tikje langs Kruidenier te doen verdwijnen. En kele minuten later maakte door Borrani uitstekend benut (42). R.F.C.Feyenoord 05. Na negen mi nuten opende Kantebeen de score, toen hij profiteerde van een fout van W. Apon, den rechts achter van R.F.C. (01). Een paar minuten later doelpunte Wilhelm met een volkomen onhoudbaren kopbal uit een hoekschop van Linssen, (02). En kort daarop schoot Linssen uit een voorzet van rechts met prachtig nauwkeurigheid op 'n onbeschermd doelhoekje (03). In de tweede helft heeft R.F.C. nog min der kansen gehad, maar de Feyenoord voorhoede speelde nu niet zoo scherp meer Met vrij gelukkige schoten van Vente werd het (O5). Zelfs een strafschop aan R.F. C. toegewezen vermocht geen tegenpunt op te leveren. D. F. C.'t Gooi 01. Nadat de rust met blanken stand was ingegaan, bleek in de tweede helft, dat het team der gasten evenmin van het windvoordeel dat D. F. C. voor rust had genoten, wist te profitee- ren. Het bleef een felle strijd om de win nende goal, waaruit de gasten eerst tien minuten voor het einde zegevierend te voorschijn kwamen, door een kalmen tref fer van den voet van Windhorst. K. F. C.—Blauw Wit 1—1. Tot de rust bleef de stand blank. In de tweede helft zat Blauw Wit direct voor het doel der thuis club en het duurde dan ook niet lang, of de rechtsbinnen van Moorsel bezorgde uit een hoekschop den Amsterdammers de lei ding. Hierna bleef Blauw Wit domineeren en slechts sporadisch wist K. F. C. den bal op de ander helft te krijgen. De bezoekers stelden echter teleur en toen de K. F. C.-midvoor de Boer na een half uur er handig vandoor ging, gaf hij keper Ferwerda geen kans (11). V. S. V-r-B. H. C. 15. Eerst na twin tig min. spelen benutte rechtsbuiten van den Engel een prachtkans, geschapen door Singler (01). Even later was het dezelf de speler, die, na een totaal onverwachte doorbraak, het tweede doelpunt voor zijn rekening nam (02). Nog voor de scheids rechter rusten floot, liet Michel zich ver rassen door een ver hard schot van rechts binnen Schreuder (03). Na de thee presteerden de Velsenaren al even weinig als daarvoor. Ditmars bracht met een ver schot den stand op 04. Met inspanning van al haar krachten en na vele vergeefsche aanvallen slaagde de V. S. V.- voorhoede er uiteindelijk in de eer te red den, dank zfj goed doorzetten van Van der Lugt, (14). Ten slotte was het Schreuder, die nog eenmaal door de Velserverdediging glipte en het vijfde Delftsche doelpunt maakte (15). V.U.C.— DOS 1—2. Na 5 min nam DOS door 'n schot van. v. Leur de leiding (01). Pas een minut voor het einde slaagde B. den Harder erin prachtig den bal vrij te krijgen en onhoudbaar in te schieten (11). Na een scrimmage voor het VUC-doel bracht van Leurs na de rust weer een voorsprong voor de Utrechtena ren. Er werd echter beweerd dat Meeuw- sen even tevoren den bal uit de handen van Slootweg, dan V.U.C.-doelman, had geslagen en er werd hevig geprotesteerd. Na langdurige conferentie werd dit protest evenwel niet aanvaard. HOCKEY KON NED. HOCKEYBOND. De uitslagen. West le klasse: HilversumAmsterdam 10 (Hilversum kampioen). Promotieklasse A: SOSVictoria 53; AlkmaarHDM II 51; Leiden Delftsche Studenten 34. Vierde klasse D: Alliance niHDM Vn 2—3. NED. DAMES HOCKEYBOND. De uitslagen. West 1ste klasse: HOCGooi 22. ZUID-HOLLAND SC HE HOCKEY-BOND. Tempo IIZuidwijck (heeren). 20. Tot de rust heeft Zuidwijck, dat met tien man speelde, op het zeer zware kleiveld kranig stand gehouden, zoodat niet gedoel punt werd. Driemaal ontsnapte het Zuid- wijck-doel echter ternauwernood aan een doorboring, zoodat onze stadgenooten niet over gebrek aan geluk mochten klagen. Na de rust kreeg Zuidwijck o.a. uit strafcorners enkele mooie kansen, die •niets opleverden. Succes kwam aan de an dere zijde, toen na een misverstand in de Leidsche achterhoede de keeper over een gemakkelijken bal heentrapte. Om aan alle onzekerheid een einde te maken, scoor de Tempo kort voor het einde van dezen genoeglijken wedstrijd uit een mooien, snel len aanval opnieuw. ZuidwijckH. D. S. (dames) 01. In dezen wedstd bleek wel zeer het ge brek aan schotvaardigheid in de Leidsche ploeg, die zeker gedurende 3/4 van den speeltijd sterk in den aanval is geweest. Hieraan moet evenwel worden toegevoegd, dat de Haagsche backs in goeden vorm wa ren. Na de rust werd één der sporadische aan vallen van H. D. S. onze stadgenooten nood lottig, toen om vrij dubieuze redenen een strafbully werd toegekend. H. S. V. won deze strafbully en daarmede op fortuinlijke wijze den wedstrijd. ENGELAND—NEDERLAND. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat Zaterdag 1 April a.s. te Luton tegen Engeland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Koelesmidt (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Post- ma (Zutfen). Midden: De Looper (Hilversum), Caviet ('t Gooi) en Ankerman (H.D.M.). Voor: Roodenburgh (A'dam), Schnitger (P.W.), van der Doll (H.D.M.), Heybroek (Amsterdam) en Esser (Togo). Reserves zijn Bom (Zwart Wit), O vering Amsterdam) en Steinz (B.H.V.). De heer Molhuysen zal als scheidsrech ter voor Nederland fungeeren. NEDERLAND B.—BELGIë B. Het Nederlandsch B-elftal, dat Zaterdag 1 April te Overveen op het terrein van het Kennemer Lyceum tegen België B. speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Rueckei't (Cadetten). Achter: W. Nefkens (Venlo) en Mendes de Leon (Hilversum). Midden: Smit (Togo), H. Nefkens (Ven lo) en Strenger (H.O.C.). Voor: J. van der Hagen (Hilversum), Goekoop (Leiden), Taminiau (Tilburg), de Roos (B.M.H.C.) en Hagemeyer (Union). De ontmoeting vangt om drie uur aan. ZUID-NEDERLAND—BELGIë A 1—1. Het Zuidelijk hockey-elftal heeft gister middag op het P.S.V.-terrein te Eindhoven ongetwijfeld een fraaie prestatie geleverd door tegen dezelfde Belgische ploeg, die veertien dagen geleden te Brussel met 31 van het Oranjeteam won, gelijk te spelen. Wel vertoonden de gasten gedu rende bijna de geheele ontmoeting een duidelijke meerderheid, doch het feit dat zij dit overwicht niet in doelpunten kon den uitdrukken, was niet alleen te wijten aan het gemis van schutterskwaliteiten in de Belgische gelederen, doch evenzeer aan het prachtige defensieve werk der Neder landers. PARIS PROVENCE—NEDERLANDSCH B-ELFTAL 0—3. Gisteren werd op een der terreinen te Colombes nabij Parijs de dameshockey wedstrijd tusschen het officieuze Fransche elftal Paris Provence en het Nederlandsch b-elftal gespeeld, onder leiding van den Franschman Gaillard en den Nederlander Jonker. Het Nederlandsch dameselftal was als volgt samengesteld: Doel: Andreas. Achter: Roos en Bessem. Midden: Offerhaus, de Marez Oyens en J. Goeting. Voor: Bruigom, Cremers, van Bueren, Kruize en T. Goeting. Het 30 resultaat doeteen aanmerke lijk overwicht van de Nederlandsche da mes verwachten, doch dit was echter niet het geval. Alleen wisten onze dames, toen zij zich in de eerste helft eenigszins op het hobbelige veld hadden ingespeeld, na de rust van een drietal kansen te profiteeren, terwijl de Fransche voorhoede in den cir kel de vereischte schotvaardigheid miste. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Om het kampioenschap: Onder OnsDee- tos 1—3. West le klas Z.H.: Het ZuidenFluks 7—1; DKCHKV 3—2; Ons Eibernest- HSV 3—4. Derde klas A: De KweekRood Wit 30; le klasse Gelderland: EkcaWilskracht 31; RapiditasVada 04. le klasse Overijssel: AchillesDOS 015; NaasRigtersbleek 33. le klasse Noord: Wordt KwiekRood Zwart 80; VoorwaartsNIC 20. 'T ZUIDEN—FLUKS 7—1. Weer leed Fluks een nederlaag. Echter was in dezen wedstrijd het krachtsverschil niet zoo groot, als de uitslag zou doen ver moeden. In de eerste helft was Fluks min der goed op dreef, terwijl 't Zuiden zeer goed op schot was, waardoor bij rust de Leidenaars reeds een 60 achterstand hadden te boeken. In de tweede helft hield Fluks echter op goede wijze stand. Jam mer dat ook in deze helft de schotvaar digheid van Fluks zoo ver te zoeken was. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Minder goed verdedigen van Van der Waals gaf aan C. Bol de gelegenheid spoedig 20 te maken. Daarna werd het binnen twintig minuten 40 door Popke en zijn partner, en Schoemaker en A. Bol brachten voor rust den stand op 60. Fluks kon daar geen punten tegenover stellen. Wel wisten Van Weesel, Van Nierop en Nieuwland zich in deze eerste helft fraaie kansen te scheppen, maar bij kansen bleef het. In de tweede helft trok Van Nierop in den Leidschen aanval flink van leer, maar hij had te weinig steun van den invaller Van den Bos. Weer had 't Zuiden succes: De Waal bracht binnen 10 minuten den stand op 70. Daarna had Van Nierop eindelijk succes en maakte het eerste en eenige tegenpunt voor de Leide naars. De nieuwe aanval Van der Waals en Wijsman wilde weer niet vlotten. Maar aan den anderen kant stonden in de Leid sche verdediging Nieuwland en Van Wee sel, die onverdroten stand hielden, zoodat verdere doelpunten uit bleven. ITALIË—DUITSC HL AND 3—2. Voor 30.000 toeschouwers werd in het stalion van Florence de land en wedstrijd tusschen Italië en Duitschland gespeeld, welke ontmoeting geleid werd door den Belgischen scheidsrechter Baert. Italië won met 32, na met rust 21 te hebben voorgestaan. De overwinning was volkomen verdiend. Technisch waren de Italianen een klasse be ter dan de Duitscher-s. Uitblinkers waren Andreolo, de spil en de bewegelijke mid voor Piola. Voorts schiterde de bliksem snelle rechtsbuiten Biavatti. De strateeg uit de Italiaansche voorhoede, de linksbinnen Meazza, was de motor van de voorhoede, doch deze niet meer zoo jonge speler zakte in de tweede helft wat af. Het zwakke punt ir de Italiaansche ploeg was de bezetting van de rechtshalfplaats door Ggnta. De achterhoede met doelverdediger Olivieri aan het hoofd was uitstekend. In de Duitsche ploeg was Janes beter dan Scmaus, die eigenlijk schuld aan het twee de doelpunt had. Kupfer en Kitzinger. de bekende halfspelers, waren onvermoeid bij het ingrijpen, doch zwak was hun aange ven. Lehner werd in de tweede helft ge blesseerd en kon slechts op halve kracht spelen. Hahnemann en Schön waren de besten uit de voorhoede. Na 11 minuten scoorde Piola voor zijn land. Een kwartier voor de rust was het Hahnemann die gelijk maakte, enkele mi nuten later hergaf Biavati Italië de leiding. Drie minuten na de hervatting schoot Pio la van dichtbij het derde punt in. Uit een vrijen schop, even buiten het strafschopge bied, scoorde Janes het tweede Duitsche [doelpunt. Scheidsrechter Baert leidde den wedstrijd goed. NATIONALE STUDENTENVELDLOOP OP HET SCHUTTERSVELD TE LEIDEN. A. ten Cate winnaar. Zaterdagmiddag werd op het Schutters veld te Leiden voor de tweede maal de nationale studentenveldloop om het kam pioenschap van Nederland gehouden. Het parcours ging over 21/. K.M., twee maal het Schuttersveld in de rondte. Het veld was zwaar door den modder en de hindemissen, bestaande uit hekken en slooten leverden verschillende moeilijkhe den op. Van de 29 ingeschrevenen kwamen 20 deelnemers aan den start, van wie er 11 het parcours beëindigden. De Leidenaar en Holland-lid A. ten Cate maakte zich al spoedig uit het kluwen van loopers los en bracht zich met een klei nen voorsprong aan den kop. Hij hield zijn concurrenten goed in het oog, nam de slooten met een flinken sprong in plaats van zich op de glibberige planken te be geven en won- ten slotte onbedreigd vóór den winnaar van vorig jaar, den Amster dammer J. A. de Roy van Zuydewijn. De Leidsche student kwam daardoor in het bezit van den Mr. Venlet-wisselbeker. Eerst-aankomende in de B-afdeeling (niet-KNAU-leden) was P. de Waard uit Delft, tweede de Leidenaar J. H. C. Lind» hout. De volledige uitslag was: 1. A. ten Cate Leiden (Holland) in 9 min. 38 sec., 2. J. R. de Roy van Zuydewijn Amsterdam (KNAU) in 9 min. 39.9 sec., 3. C. Berk houwer Amsterdam (AVA) in 10 min. 0.4 sec., 4. J. Hendriks Leiden (KNAU) in 10 min. 7.5 sec., 5. P. de Waard Delft (niet- KNAU-lid). in 10 min. 44.4 sec., 6. C. Meyer Amsterdam (EMM) in 10 min. 46.3 sec., 7. J. H. C. Linhout Leiden (niet- KNAU-lid), P. J. F. M. J. Jansen Nijme gen (KNAU), 9. W. Koppenol Leiden (Trekvogels), 10. H. Halbertsma Leiden, 11. G. C. Zwarenstein Delft. De sloot op het Schut- terveld, welke een der voornaamste obstakels was in den veldloop der studenten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16