dagen Historie De wedstrijden der Katholieke Voetbalbonden SPORT ZATERDAG 25 MAART 1939 DE LEWSCHE COURANT VIERDE BLAD - ?AG. 13 7 Dl LOTGEVALLEN VAN HET MEMELLAND. WAT KOMT EB NA MEMEL? BOHEMEN EN MORAVlë WINST OF VEELIES? HET GALGENMAAL VAN PRESIDENT LE BRÜN. Morgen nieuwe kampioenen in Zuid II, Oost en West 2 B DOSR nadert de beslissing: morgen tegen DHL Memel. Nauwelijks was Hitler van zyn reis naar de nieuwe Duitsche winge westen in Midden-Europa teruggekeerd, of hy moest alweer op reis. Nu naar Memel, waar de Memelduitschers stonden te wach ten om hem in spreekkoor toe te roepen: „Wir danken unsren Führer". De weder-aanhechting van Memelland is door de wereld opgenomen in een fatalisti sche stemming van: Dat kan er ook nog wel bij! Hoe meer er' gebeurt, des te gemakke lijker wordt alles opgenomen en verwerkt. Daar komt nog bij, dat het Memelland door het Vredesverdrag van Versailles na den oorlog van Duitschland is los gescheurd, dat het nooit een eenheid met Litauen is geworden en dat er bij het algemeen ge worden inzicht over de onhoudbaarheid van het geknutsel van Versailles nergens meer animo wordt gevonden om de schep pingen van dit Verdrag te handhaven. In het „Hbld." troffen wij dezerdagen het volgende overzicht aan van de bewogen geschiedenis van het Memelland in de laat ste 20 jaren. Sedert den Wereldoorlog, dus sedert de bij het Verdrag van Versailles aange brachte ingrijpende wijzigingen in de kaart van Europa, is het Memelland een van de gebieden geweest, waar politieke en cultu- reele stroomingen zich bij tusschenpoozen sterk deden gelden en onrust veroorzaak ten. Krachtens art. 99 van het Verdrag van Versailles moest het Duitsche Rijk afstand doen van een deel van Noord-Oostelijk Pruisen, aat in den oorlog aL Njemenge- bied herhaaldelijk het'tooneel van strijd was geweest. In Februari 1920 namen een Fransche Hooge Commissaris en een Fransch generaal het voroloopig bestuur op zich. Drie jaar later, ongeveer tegelij kertijd met de Ruhrbezetting," in Januari 1923, drongen de z.g. oud-Litausche vrij- scharen het Memelgebied binnen en bezet ten het in naam van de uit den wereldoor log zelfstandig te voorschijn getreden Li- tausche republiek, een der drie Randstaten (Litauen, Letland en Estland). De Fran sche bezettingstroepen trokken zich terug. Aanvankelijk namen de geallieerden met deze eigenmachtige daad geen genoegen, doch den 15den Februari 1923 zwichtte de Arr.bassadeursconferentie te Parijs voor de feiten en erkende de Litausche souvereini- teit over het Memelland, dat een oppervlak te van 2400 vierk. km. en een bevolking van 150.000 zielen heeft. In Maart 1924 kreeg deze erkenning vas ten vorm in de Memelstatuut, waarbij het lar.d een soort autonomie verkreeg onder Litausch gezag. De regeering te Kaunas, de hoofdstad van Litauen, streefde er van meet af aan naar den Duitschen invloed in het Memelland zooveel mogelijk te reducee- ren. Het ambtenarencorps werd hervormd er. in het Directorium werden in hoofdzaak Litauers benoemd. Toen eind 1926 een staatsgreep in Li tauen de dictatuur van Smetona-Woldema- ras aan het bewind bracht, werd de oor logstoestand over het Memelland afgekon digd, die feitelijk sedert dien niet meer is opgeheven. Herhaaldelijk wendden de Memellanders zich tot den Volkenbond om zich te beklagen over de onderdrukking, waaraan zij verklaarden van de zijde der Litauers bloot te staan. Het kwam in 1930 tot een Duitsch-Litausche overeenkomst, krachtens welke er een vertrouwensman der Duitschers, Böttcher, aan het hoofd van het Directorium werd geplaatst. Deze be noeming echter bracht geen rust; in 1932 kwam het tot een ernstig conflict tusschen Böttcher en den Litauschen gouverneur, Merkys. De eerste werd afgezet en de Li- tauer Simmat werd in zijn plaats beuoemd. Wederom wendden de Memellanders zich tot den Volkenbond en hun klachten wer den aan het Permanente Hof van Interna tionale Justitie te Den Haag voorgelegd, dat ernstige tekortkomingen en schendin gen van het Memelstatuut van de zijde der Litausche regeering constateerde. Herhaalde incidenten en botsingen hiel den het Memelland in beroering. In 1935 werd een gewapende opstand der Memel landers met het doel het Memelgebied van Litauen af te scheiden, verijdeld. Voor den krijgsraad te Kaunas stonden toen 126 per sonen, beschuldigd van hoogverraad, te recht. De in groote meerderheid Duitsche bevol king van het Memelgebied heeft in den loop der jaren met name na het aan de macht komen van Hitier, haar eisch van zelfbestuur met toenemende kracht ge steld. In November van verleden jaar ge schiedde dit officieel. feij de in December 1938 gehouden ver kiezingen voor den landdag wisten de Me melduitschers hun positie nog meer te ver sterken, doordat zij een zetel wonnen en aldus 25 van de 29 zetels bezetten. Thans is het gebied den Duitschers zon der slag of stoot weer in handen gevallen, omdat de regeerin£ van Litauen inzag, dat het voor haar zelfmoord zou beteekenen, indien zij zich niet inschikkelijk betoonde. De vraag is nu, of DDuitschland in die hoek verder zal gaan. Het rechtsherstel, dat het Derde Rijk thans ten aanzien van Memel beoefent, vestigt opnieuw de aandacht op den Pool- schen Corridor met de Vrije Stad Dartzig. Ook deze Corridor heeft vroeger deel uit gemaakt van het Duitsche Rijk, dat da.<r- door in twee deelen is gesplitst: een volko men scheeve figuur, die op den duur on houdbaar zal blijken. De makers van het vredesverdrag van Versailles hebben aldus ook Polen een goede verbinding met de zee verschaft. Het Derde Rijk heeft bij non agressiepact Polen het ongestoorde bezit van de Corridor tot het jaar 1944 gewaar borgd. Nog vijf jaren: dat is in onzen on- zekeren tijd lang voor een waarborg, voor al van een zoo gevoelige materie. De ver nietiging van Tsjecho-Slowakije, welks grenzen zoo niet contractueel, dan toch moreel gewaarborgd waren ook door het Derde Rijk, moet te Warschau bezorgdheid wekken, en de regeering is blijkens de berichten dan ook reeds bezig om het le ger te versterken. Je kunt nooit weten. Vooral wanneer Polen zich zou aansluiten bij een bondgenootschap met Engeland, Frankrijk en eventueel Rusland, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat Duitschland dr.arin reden zag om het non-agressie pact met Polen als door de feiten achterhaald of door Polen feitelijk opgeheven te be schouwen. Men verwacht in Duitsche kringen wel, dat vóór het einde van dit jaar het vraag stuk van de verbinding tusschen Oost Pruisen en de rest van het Rijk zal zijn ge regeld, doch men hoopt, dat dit zal geschie den in overeenstemming met den geest van het DuitschPoolsche verdrag van 1934 en dat dit geen nadeelige gevolgen zal hebben voor de betrekkingen tusschen bei de landen. Winst of verlies? Terwijl het democratische gezinde deel van de wereld zich boos maakt over de annexatie van Bohemen en Moravië, kan men zich af vragen, of die annexatie wel 'zooveel winst beteekent voor Duitschland. Er zijn in Bohemen en Morarië verschil lende mijnen en fabrieken (b.v. de Skoda- fabrieken), waarnaar het Derde Rijic reeds geruimen tijd begeerige blikken neeft ge slagen. Maar deze begeerigheid is zeer zeker niet het eenige motief «n misschien wel het kleinste motief geweest. In de gloriejaren van Tsjecho-Slowakije beschikte dit land over aardige rijkdom men. De Skoda-fabrieken waren wereld beroemd, de textiel-industne zoowel als de glasindustrie leverde ieder jaar prachtige sommen op, waarmede de Tsjecho-Slo- waaksche regeering een en atidei van haar enorme schulden kon afbetalen. Maar met de Septembercrisis van 1938 kwam dë kink in de ka oer De kolenbekkens vurmden de voornaam ste basis van de Tsjecho-Slowaaksche in dustrie. De kolenmijnen van Ostrava-Kar- vina, die 70 tot 80 orocevan de totale kolenproductie leverden gingen grooten- deels over in Poolsch oesit en enkele brokstukken bleven in handen van Tsjecho Slowakije. Het kolenoekken ten Westen van Pilsen, dat djeueo moest om de Skoda- fabrieken te beditnei», kwam m handen van de Duitschers bij de afscheiding van Sudetenland. Bijna de geheele productie van kaoiine, die noodig is voor de ver vaardiging van ceramiek, porcelein enz. ging in Duitsche handen over, daar de voornaamste punten van deze productie in Karlsbad en Marien bad gelegen waren. De groote glasblazerijen van Jablonec en Gaolonz, met hun volmaakte outillage, die 85 procent van de Tsjecho-Slowaaksche glasproductie leverden, had Praag reeds in September 1938 af moeten staan aan het Derde Rijk. De Tsjecho-Slowaaksche chemische ui- dustrie, -waarvan de belangrijkste centra gelegen waren in Aussig en Schrecken- stein, kwam op Duitsch grondgebied te lig gen, evenals de suikeriabrieken. De fabrie ken voor ijzerbewerking, voor de productie van radium enz. gingen in Duitsche han den over. Praag kon slechts twee derde van de metaaltabrieken reden, maar ook hier be gonnen de moeilijkheden, omdat Duilscn- land de export bemoeilijkte, en omdat de fabrieken anderzijds te weinig grondstof fen meer op eigen bodem hadden liggen. Rond de vlakte van Bohemen en Moravië, waar de landbouw overheerschte, lag een metaalindustrie, die veel te groot was voor het nieuwe Tsjecho-Slowakije. Het land had van zijn touristencentra niet veel overge houden; de groote beroemde badplaatsen lagen in het Sudetengebied, de tweede rangs touristenplaatsen volgden in Slo wakije, en sommige reizigers bezochten de Tatra-gebergten in Karpatho-Rusland. Maar Bohemen zelf had zijn aantrekkings kracht verloren. Er waren ernstige wanverhoudingen ont staan. De Praagsche regeering had groote leeningen aangegaan, om de bedrijven in Tsjecho-Slowakije na de wereldoorlog rendabel te maken. En toen dit eenigzins gelukt was, kwam het drama van Godes- berg en München, waarbij de Duitschers eischten dat de Sudetenzone hun zou wor den overgegeven, „zonder dat een enkele militaire of economische inrichting, ver nietigd zou worden". Forten, wegen, brug gen, regeeringsgebouwen enz. moesten overgegeven worden zonder schadevergoe ding. De schuld van binnenlandsche leeningen bedroeg voor Tsjecho-Slowakije 40 milliard kronen, de ^uitenlandsche leeningen 7 m'lliaid... Millioenen kronen werden h'ervan besteed voor het Sudeten gebied, en nu waren alle bezittingen in Duitsche handen overgegaan, terwijl Tsjecho- Slowakije er rente voor moest betalen en deze schuld moest afbetalen. Bovendien zit Tsjecho-Slowakije te kijken met tien duizenden vluchtelingen, die men niet kon laten verhongeren. De financieele toestand is niet al te gunstig, en men zal zich daar in Duitschland ook geen illusies over ma ken. Men zou zich bedriegen, als men in Tsjechenland de redding van de Duitsche economie zou willen zien. Met het geld, dat in Praag aanwezig is, zal men eenige maanden kunnen leven, maar dan is het probleem weer vergroot. Maar Bohemen en Moravië bieden wel een nieuw aspect, wanneer men hen beziet in de groote drang van het Derde Rijk naar Oekraine. Daarheen gaan alle verlangens uit, en daarin ligt ook feitelijk de redding. Tsjecho Slowakije was een wig van de* geallieerde mogendheden in het Derde Rijk, nu wordt dit gebied een wig van Duitschland in de Balkan. Economisch is de waarde van het nieu we Duitsche gebied gering, maar uit poli tiek oogpunt is Bohemen zeer waardevol. Galgenmaal. Met volle glorie is de Fransche President Lebrun met zijn eentgenoote in Londen ontnaald. Toch is deze reis met al die officieeie plechtighe den in zekeren zin als het galgenmaal van dtn "Franschen president Le noemen. Over enkele weken zal de titei van Alt. Lebrun luiden: oua-president van Frankrijk.... De zevenjarige diensttyd van den huldi gen president is geëindigd; het is zeer on- waarscnyniijk dat de stemmen van de National vergadering zich andermaal op nem zuilen vereenigen, en zoo zal Mr. Lebrun weer ambteloos burger worden. Nooit heeft een presidentsverkiezing in Frankrijk zoo weinig stol doen opwaaien als nu net gevai is. Er worden wel enkele namen genoemd, maar voor Frankrijk ts de rust bijna onnatuurlijk. In de laatste zestig jaar is het idee ge groeid, dat de President van de Franscne Republiek in den Franschen Staat slechts een decoratieve rol speelt. Hy wordt door sommigen beschouwu als de wimpel, die er ook moei zijn, als men het schip van staat voor „opgetuigd" wil laten doorgaan, maar welke wimpel niets heeft uit te staan met het raderwerk van het staatsapparaat. Dit vindt grootendeels zijn oorzaak in het feit, dat de Fransche partijen-regeering aan den Minister-President een macht is gaan toekennen, die hij voigens de grond wet niet bezit, maar die zij toch liever in zijn handen zag, dan in de handen van den President van de Republiek. Volgens de grondwet moet de president de vertegenwoordiger van het volk zijn, maar de grondwet heeft hem tevens van net volk verwijderd. Zij wilde, dat hij onaf- nankelijk stond van het Parlement, maar anderzijds wordt de President juist» door het Parlement gekozen. Iedere onafhankelijke daad van zijn kant zou beschouwd worden als een daad van opstand of van ondankbaarheid jegens het Parlement. De President kan niet ter verantwoor ding geroepen worden, maar hij kan niets doen, waarover hij verantwoording zou moeten afleggen. Hij heeft geen macht, maar moet doen alsof hij alle macht heeft. Nu mag niet alles ten zijnen nadeele gezegd worden. Want zoo dt president al niets kan doen zonder zijn ministers, zoo kunnen ook de ministers niets doen zonder den President. Hij is het die den persoon uitzoekt, welke met de vorming van een nieuw ministerie belast wordt. En dat is een taak, die verre van aangenaam is. De geheele' politieke richting van denstaat hangt af van deze keuze. En daarom moet men niet over drijven en tot de meening overgaan, dat de Fransche president alleen een decora tieve rol speelt. KCRFBAl KON. NED. KORFBALBOm Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het Kampioenschap: Onder Ons— Deetos; Westerkwartier— West le klas Z.H.: Het ZuidenFluks; DKCHKV; Ons EibernestHSV. Derde klas A: Vicus OrientisFluks II; De KweekRood Wit. le klasse Gelderland: EkcaWilskracht; RapiditasVada. le klasse Overijssel: AchillesDOS; Naas—AKC; HKC—Zwart Wit. le klasse Noord: Wordt KwiekRood Zwart; VitesseHermes; Voorwaarts— NIC. le klasse Zuid: BredaRood Wit. HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s.- Zondag. West le klasse: HilversumAmster dam. Promotie-klasse A: SOSVictoria; Alk maarHDM II; LeidenDelftsche Studen ten. Vierde klasse D: Leiden VIBMHC VII; Alliance III—HDM VII. NED. 'DAMESHOCKELBOND. Wedstrijdprogramma voo~ a.s. Zondag. West le klasse: HOCGooi; Amster damHHYC. Om Net kampioenscha- Rood WitTl. ->r ZAL TEYLINGEN ZICH VEILIG STELLEN? Wanneer de Maartsche buien den voetballers ook op den laatsten Zon dag der maand geen parten spelen, kunnen we morgen weer 'n eind dich ter zijn bij de beslissingen. Onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, zullen er morgen nieuwe kampioenen vallen in Schijndel, Snschede en Loosduinen. West II le kl.: Nu de beslissing inzake het kampioenschap vorigen Zondag geval len is, blijft hier vourloopig alleen de strijd tegen de laatste plaats de aandacht vra gen. DOSR staat voor 'n moeilijk probleem: neg drie wedstrijden moeten gespeeld wor den, n.l. thuis tegen Excelsior en uit te gen DHL en TYBB. Drie clubs dus, wel ke met DOSR en Leonidas tot de zwakste der afdeeling behooren. En aangezien DO SR in de laatst, weken van sterkere clubs heeft gewonnen, is haar situatie nog niet hopeloos. Maar, ook van Leonidas werd verloren en dus zal de Veensche club nog eens extra moeten aanpakken om uit de laatste drie wedstrijden nog zooveel pun ten te halen, dat het slot van het seizoen toch nog goed wordt. Dat is morgen tegen DHL geen lichte taak, want de Delftenaren zijn ook nog niet veilig, maar zoo slecht als de Veender staan ze er toch niet voor. Veel zal natuurlijk ook afhangen van de vraag wat Leonidas in de laatste wedstrij den zal doen. Met zes wedstrijden voor den boeg, kan er nog veel gebeuren en de Rotterdammers hebben dus nog volop ge legenheid om zich wat omhoog te werken (zij ontmoeten om. nog DHL en Excel sior) en ook tegen de sterkere clubs zyn zij niet kansloos, want in den eersten wed strijd tegen Spartaan won Leonidas zelfs met 20. Waarom zulks morgen niet even goed kan geschieden, weten we niet. Hoe het ook zij, DOSR zal. haar eigen boontjes moeten doppen en zal dit zoo goed movelijk moeten doen. Hopen we voor het Leidsche district, dat zulks gelukt! S.J.C. heeft nog twee uitwedstrijden te spelen, n.l. tegen TYBB en tegen Leonidas. Morgen gaat de reis naar Haarlem .In Noordwijk werd het een gelijk spel. Een zege is, gezien de plaats van SJC op de ranglijst, voor de Noord wijkers niet onmo gelijk en de kans od de tweede plaats wordt er door verstevigd. B.B.C. ontvangt Onze Gezellen, een wed strijd, welke van geen belang meer is op ''en stand d°r ranglijst. Tweede klasse A: Wanneer de twee wed strijden, die hier op het programma staan WQrden gespeeld, dan hebben morgenavond vijf clubs het programma ten einde. Teylingen is nog steeds in degradatie- Eerste klasse B: Zal morgen misschien reeds de beslissing vallen in deze klasse? Neen, als we de diverse mogelijkheden aan dachtig beschouwen, dan moet het kam pioenschap tot den laatsten wedstrijd uit blijven. De kans, dat Docos op den titel beslag legt is zeer gering. Of zulks zal geschieden hangt niet alleen van Docos af, meer van AVV. Docos kan door haar twee laatste wedstrijden te winnen tot 26 punten komen, dan Quick Steps tot 25, terwijl AVV met twee overwinningen tot 27 pun ten komt. Wint Quick Steps echter in den laatsten wedstrijd van AVV, na morgen van Docos verloren te hebben, dan komt AVV tot 25, evenals Quick Steps, terwijl Docos dan tot 26 komt wanneer in den laatsten wedstrijd ook van VVSB wordt gewonnen. Er zijn nog mogelijkheden genoeg, want we hebben nog geen rekening gehoudeft met gelijke spelen, zoodat er nog meer te berekenen zou zijnWe zullen het maar niet doen en rustig den loop der dingen afwachten. Docos ontvangt dus Quick Steps en AVV krijgt bezoek van van Nispen. Beginnen we met dezen laatsten wedstrijd, dan kunnen we niet anders dan een zege voor de Da'm- bewoner: voorspellen. AVV komt dan op 25 punten en wacht op den laatsten be- slissenden wedstrijd tegen Quick Steps. Docos moet den wedstrijd tegen de Ha- geneezen winnen om haar kans op den titel te behouden. Slaagt Docos daar niet in, dan kan zij zeker van den kampioens titel afzien. Dus Leidenaars, er hangt van c »zen wedstrijd heel veel af. We vertrou wen erop, dat all? i in eerlijken kanp hun Lest zu-'lon doen om te halen wat er nog te gevaar. Spelen zij morgen tegen ADO ge lijk. dan zijn de Sassenheimers veilig. Dus? Zulk een kans mag niet teloor gaan. Sant poort H gaat op bezoek bij DEM en kan zich eveneens door een gelijk spel veilig stellen voor het degradatiegevaar. Tweede klasse B: GDA kan morgen offi cieus kampioen zijn. Het is vrijwel zeker ook, want dat de Loosduinsche club nog in het gezicht van de haven zou stranden nu Oliveo de tegenpartij is, wil er by ons niet in. Blauw Zwart heeft het mede in de hand, of GDA den titel morgen reeds zal hebben. Dit geschiedt wanneer de Wassenaarsche club tegen VEP gelijk speelt. Dat de Woer- densche club het zoover zal brengen, staat echter nog geenszins vast, al heeft zy de punten broodnoodig. WL kan door een overwinning op WP haar kans op de derde plaats weer danig verbeteren en al zal VVP wel flinken te genstand bieden, een zege voor de Voor schotenaren lijkt ons toch niet onmogelijk. West I le klasse: Deze klasse is dit sei zoen wel danig achterop geraakt en het kan nog wel eenige weken duren alvorens bekend is die kampioen zal zijn. En intus- schen zijn morgen maar weer drie wedstrij den vastgesteld. WA en HMS kunnen bei de de kans op het kampioenschap behou- f,°" door te winnen, resp. van VVZ en NEA. WilskrachtFortitudo is alleen nog voor de Amsterdammers van belang, maar of zij tegen de Culemborgers een kans hebben, betwijfelen we. Zuid I le klasse: Zal Kerkrade den strijd thans volhouden? Nog vier wedstrij den moeten de Zuid-Limburgers spelen, t.w. uit tegen RKONS, Sitt. Boys en Kim- bria en thuis tegen'Palemig. Zoo op het oog nog moeilijk genoeg, zoodat Kerkrade te gen de zwakkere clubs als RKONS, zeker niet mag falen Of Laura en Palemig on- dertusschen ook zullen weten te winnen? Dan beloven de laatste wedstrijden hier zeer interessant te worden. Zuid II le klasse: Een overwinning van Schijndel op Kolping beteekent morgen voor de leiders het kampioenschap, dat zij ook wel verdiend hebben. De kampioenen immers hebben een belangrijk minder aan tal verliespunten dan hun concurrenten en morgen kunnen zij dit verschil zelfs ver- grooten indien Brabantia zou verliezen van Best Vooruit. Dat de strijd om de laatste olaats gaat tusschen Mulo en Venl. Boys is nu wel zeker. En beide clubs komen morgen tegen elkaar uit, zoodat de winnaar nog een goede kans op behoud heeft. Oost le klasse: Wanneer Vosta morgen wint en Vogido veriiest is het kampioen schap van eerstgenoemde vrijwel zeker, wijl haar stad<*penoote haar dan niet meer voorbijstreven kan. De strijd tegen de laatste plaats zal nog wel enkele weken voortduren. halen valt. Wie weet hoe het slot der com petitie nog meevalt! Het zal nog wel eenige weken duren al vorens de strijd om de laatste plaats is uit gevochten. Unio en Vogelenzang hebben slechts één punt verschil en gunnen met vier wedstrijden voor den boeg nog heel wat punten halen. Of het lukken zal is 'n andere vraag. Vogelenzang zal het in ieder geval tegen Meerburg niet gemakkelijk hebben. Eerder geven we Unio een kans tegen VVSB. Res. le klasse A: De vraag wie hier kam pioen zal worden wordt morgen nog niet beantwoord. HBC II zal weliswaar wel haar positie verstevigen door een overwinning op DOSS II, doch de Lisse-reserven spelen niet. SJC n kan zich morgen veilig stellen voor de laatste plaats door een overwinning in Haarlem, terwijl ADO II wel zal ver liezen van DOSR II. Tweede klasse B: Hier is jammer genoeg weer geen wedstrijd voor IEV vastgesteld, terwijl ook DES een vrijen Zondag heeft. Of Concordia het zal bolwerken in Uit hoorn tegen VDO, is een groot vraag, ge zien het feit, dat de Uitboornsche club ook Zondag tegen Leimuiden voor een verras sing zorgde. Leimuiden heeft intusschen wel een kans om zich te herstellen tegen Nic. Boys. Foreholte en VVSB II kunnen een aardig partijtje in Noordwijkerhout spelen, waar bij de punten wel zullen meegaan naar Vc orbout. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN DHVB Wie van de concurrenten voor het kampioenschap in 1 B zal afvallen? DOCOS—QUICK STEPS EN AVV—VAN NISPEN

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9