BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 25 MAART 1939 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 LISSE Personalia. Het diploma van de R. K. Tuinbouw win terschool te Beverwijk werd behaald door den heer G. Pijnacker. Bloembollencultuur Lisserbroek. De afd. Lisserbroek van de alg. vereen, voor bloembollencultuur hield in het café van den heer A. Faas, onder presidium van den •heer Berbee, een ledenvergadering. De penningmeester, de heer Buurman, bracht hierna zijn financieel jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten bedroe gen 91.97 en de uitgaven f 60.batig saldo 31.97. De heer van der Lely en van der Klauw onderzochten de boeken en be scheiden. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit. De afd. telde op 31 Dec. 1938 45 leden. De inarcissenkorfing bedraagt nog 7% en valt voor de kweekers nog niet eens mee, om dat deze korting nog te veel is. Het leden tal is toegenomen met 7. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur om ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan der Alg. Ver. een ten toonstelling te houden in Februari 1940. De mogelijkheid werd geopperd om van wege de afdeeling uit te komen met een in zending crocussen op deze tentoonstelling. Dit onderwerp werd nader besproken. Be sloten werd een commissiete benoemen. Hiervoor werden benoemd de heeren K. Baartse, A. Buurman, J. van der Lely, H. v. d. Veek, J. van Es, C. Clemens en A. van Oosten. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga ring werden benoemd de heeren J. van der Lely en A. van Oosten. Overgegaan werd tot de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de 190ste alge- meene vergadering, welke op 3 April a.s. te Haarlem wordt gehouden. Het voorstel- Haarlem werd door de afdeeling verwor pen en men ging mee met de meening en het prae-advies van het hoofdbestuur. De heer A. van Oosten bracht ter sprake de 4.heffing per Are van tulpen en dit bij het hoofdbestuur aanbrengen. De heer Tulen wilde het Hoofdbestuur vragen om meer te doen letten op de kwaliteit van bollen, welke op de markt worden ge bracht. Hiertegen maatregelen te nemen is noodzakelijk. Hierover werd druk ge discussieerd. De slechte gewassen op de klei werd door den heer Baartse naar voren gebracht en hiertegen maatregelen te ne men bij het hoofdbestuur. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT K. J. JVL V. T Henri de Greeve spreekt. Voor een stampvolle zaal sprak Vrijdag avond de weleerw. heer Henri de Greeve over het onderwerp „De diepste grond". De bekende spreker werd ingeleid door den voorzitter van de K.J.M.V., den heer J. Oostdam, die zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst. Dit is echter niet te verwonderen, aldus de voorzitter, ge zien den spreker, die alom in den lande bekend is. Hierna ving de spreker van den avond met zijn boeiende rede aan. Hij begon met te zeggen, dat hij heden avond over eenvoudige dingen zou spre ken die echter broodnoodig zijn, n.l. het gezonde gezinsleven. Hij wees er op, dat dit de eenigste waarborg was voor een ge zonde wereldtoestand. In die behandeling zal men wel oude waarheden tegenkomen, aldus zijneerw., doch deze oude waarhe den moeten heden ten dage weer eens op gerakeld worden, omdat de meest eenvou dige waarheden het snelst worden verge ten. In dit verband besprak hij de actie van den bond zonder naam welke ook met het reeds vergeten maar eeuwenoude „be gin by jezelf' een nieuwe maatschappij propageert. Hij legde de nadruk er op dat het welzijn van de maatschappij niet af hing hoofdzakelijk van het gezin, maar van het individu. Het gezin is echter een belangrijk middel om te komen tot maat schappelijk welzijn. Het gezin immers is een godsdienstig heiligdom. Spr. wees er op hoe dit woord „godsdienstig" in een zwart blaadje is komen te staan, het heeft de beteekenis gekregen van benepen, eng. Het woord „godsdienstig" houdt geen kwezelarij in, maar beteekent, God dienen en dat kan best bij een potje bier, sport enz. Vervolgens liet spr. duidelijk uitko men hoe in het eerste gezin alle krachten opgehoopt waren om de wereld te bevol ken, immers uit dit eene gezin moest een wereld groeien die in vrede en maatschap pelijk welzijn samenleefde. Wanneer nu in een gezin, dat toch de taak heeft mede te helpen aan Gods wereldplan, deze krachten ontbreken, komt er van het maatschappelijk leven niets terecht. Om de maatschappij te genezen is een eerste vereischte het gezin gezond te maken. In verband hiermede vestigde spreker voor namelijk de aandacht op de godsdienstige vorming van de jeugd, waarvan tegen woordig zoo'n groot percentage gebrek heeft aan inzicht en geest van gebed. Vele jongeren, ging spr. voort, vinden b.v. som mige geregeld terugkomende godsdienst oefeningen saai en vervelend, maar wor den daarentegen door de ouders gedwon gen, die oefeningen bij te wonen. Het fa tale gevolg hiervan is dat zoo'n jongen eenmaal op eigen been en staande, zelfs een afkeer van den godsdienst krijgt. Om de jeugd hiervoor te behoeden is slechts dit noodzakelijk: Een diep godsdienstig leven in het gezin, zoo dit ontbreekt is al het werk zoowel van priesters en lceken nutteloos. De klachten dat de tegenwoor dige jeugd zich zoo weinig interesseert voor maatschappelijke toestanden en we reldproblemen vooral bij de jonge mid denstanders is te wijten aan het feit dat de oudere middenstanders zelf geringe levensdiepgang hebben. Tot slot van zijn rede wees spr. op het groote gevaar dat ligt in lectuur vooral neutrale lectuur laster enz. Als voorbeeld gaf hij aan de taal die gesproken wordt in vele fabrie ken en werkplaatsen en vooral op werk verschaffingen. Hij drong er op aan en wilde hiermede zjjn redevoering sluiten, dat, wil men komen tot een maatschappe lijk welzijn, de eerste eisch is: dat God be schermd wordt in gezin, omgang en taal. Daverend applaus was de dank van het publiek. De voorzitter bedankte op zeer harte lijke wijze den eerw. spreker voor zijn 3 uren lange en steeds boeiende rede, en hij hoopte dat de aanwezigen iets in zich zouden meedragen van de woorden van den weleerw. spreker, die de grondbegin selen had aangegeven voor een gezonde maatschappij. EEN PALMPAASCH-OPTOCHT. Op initiatief van den directeur van de Kruisvaart, kapelaèn Schretlen, zal op Palmzondag het oude gebruik om een Palmpaasch-optocht te houden, door de Kruisvaart in eere worden hersteld. Sinds eenigen tijd zijn de Kruisvaarders druk bezig de attributen voor deze optocht te vervaardigen. -ZILK „St. Carol us Borromeus".Gisteravond hield de R.K. Ziekenhuisverplegingsfonds haar zestiende jaarvergadering m het pa rochiehuis. Ruim acht uur, opende de voorzitter, de heer M. H. Ruigrok, de vergadering. In zijn openingswoord heet te spreker alle aanwezigen, vooral den Zeereerw. heer Pastoor, hartelijk welkom en dankte voor de groote opkomst. De secretaris, de heer L. de Winter, las ver volgens de notulen voor, welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat 78 personen in het ziekenhuis werden opgenomen met een totaal van 1828 verpleegdagen (mannen 281, vrouwen 560 en kinderen 987). Ook dit jaar is het ledenaantal toegenomen. Door de vele gevallen van besmettelijke ziekte welke zich gedurende het afgeloo- pen jaar hebben voorgedaan is de toe stand van de kas bedenkelijk geworden. Dit bleek zeer duidelijk uit het finantieel verslag van den admistrateur, de heer J. Remmerswaal. Na het finantieel ver slag verklaarde de heer v. d. Drift na mens de controle-commissie de boeken en bescheiden in orde te hebben bevon- administrateur zijn dank voor het accu raat werk. Het volgende punt van de agenda bracht: bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van den heer Li de Winter, secretaris, en den heer J. v. d. Drift, bei de herkiesbaar. Op voorstel van den heer H. Nedersigt werden beide bestuursleden met algemeene stemmen herkozen. Na de mededeelingen van het bestuur over de specialisten-vereeniging kwam aan de orde de delicate kwestie van deze verga dering n.1. de tariefverhooging. Het bestuur stelde voor dat men in "t vervolg: a. bij tarief I voor leden 'boven 14 jaar 7 ct. per week betaalt en voor le den beneden 14 jaar 3 1/2 ct. per week. Hiervoor wordt verstrekt: 2. Drie weKen verpleging. (Geen uit- keering bij besmettelijke ziekten). 2. De kosten bij klinische hulp voor 3e klas patiënten. B. Bij tarief II voor leden boven 14 jaar 11 ct. per week betaalt en voor le den beneden 14 jaar 5 ct. per week. Hiervoor wordt verstrekt: 1. Zes weken verpleging, ook voor ge vallen van besmettelijke ziekten, 2. De kosten bij klinische hulp als ta rief I. Deze tarieven werden zoo voorge steld om te doen inzien dat voor het eer ste tarief bij besmettelijke ziekten niet wordt uitbetaald. Vervolgens stelde de voorzitter aan de vergadering voor haar goedkeuring te hechten aan de volgende aanvulling in het reglement, dat uitkee- ringen bij besmettelijke ziekten uit het reglement geschrapt zullen worden. De heer Gronneman meende dat bij besmet telijke ziekten de gemeente de onkosten behoort te betalen. Dit wordt ook ge daan, zeide de voorzitter, voor diegenen; die dit zelf niet kunnen. Daarom juist stelt het bestuur voor in het reglement to plaatsen dat bij besmettelijke ziekten geen uitkeering zal plaats hebben. Dan deelde de heer P. Wammerdam mede dat de gemeente eischt dat men bij een inkomen van 1000/1500 zelf 10 pCt. der onkosten betaalt: bij een inko men van 15002000 15 pCt; van 2000—2500 20 pCt.; van 2500— 3000 40 pCtvan 3000—3500 60 pCt. van 35004000 80 pCt. en van 4000 af 100 pCt. H. v. Sasse stelde voor dit punt betref fende de tariefsverhooging nog wat aan te houden om te zien wat de gemeente doen zal. De voorzitter antwoordde dat hiervoor de tijd ontbrak. Na nog vele discusies werd ten laatste deze verande ring in het reglement aangenomen. Dan maakte de heer Pastoor van de ge legenheid gebruik te wijzen op het groo te geestelijk voordeel van een katholiek geneesheer en een katholiek ziekenhuis. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, deelde de voorzitter mede, wanneer iemand zich verzekert in b.v. tarief I dan is daarin zijn geheele gezin verzekerd. De nieuwe tariefsregeling geldt voorloopig voor één jaar. De heer N. Wammerdam stelde voor van de vereeniging een meer landelijke vereeniging te maken om al dus grooter en sterker te zijn. De heer J. Remmerswaal deelde daarop eenige bij zonderheden mede, waaruit duidelijk bleek, dat het beter is op eigen beenen te staan. Vervolgens niets meer aan de or de zijnde sloot de voorzitter deze interes sante vergadering OEGSTGEEST HET PAROCHIE-GESCHENK De klok van de St. Wilbertskerk hangt sinds jaar en dag eenzaam en verlaten in den hoogen toren. Zij vervult de haar toe gemeten taak met ijver en ambitie, maar de eenzaamheid begint haar zwaar te drukken. Het valt ook niet mede, als men wat ouder wordt, de bonte rol van karak- ter-transformist te blijven spelen: te treu ren over de dooden, te juichen over bruid en bruigom, te vermanen in de Vasten, te zingen op Paasch-Zaterdag, te jubelen bij priesterfeesten en somber te galmen, als de herder wordt uitgedragen, daarbij drie maal daags als een muezzin op de minaret de geloovigen tot gebed op te roepen en tot tijdverdrijf, zooals een oud klokkeopschrift zegt, in de zomermaanden de „bliksem te breken" en de strijd aan te binden met het oproerig zwerk. Zulk een veel-omvattende en alle krach ten vergende taak is één klok te bar; zulk een taak is boven-klokkelijê. En wij mogen niet verhelen, dat de bronzen zanger van St. Wilberts-kerk het bij de uitoefening van deze functie, in weer en wind, het eenige zins op zijn stembanden heeft gekregen. De katholieke Oegstgeesters, die zich op maken op met grooten luister de stichting van hun parochie door St. Willibrord zelve te gaan vieren, zullen zich gedrongén Voelen by deze gedenkwaardige gebeurtenis waaop alle omringende parochies godvruch tig-jaloersch zijn aan hun herder, die, in zekeren zin althans!, zich erop beroe men mag de opvolger te zijn van St. Willi- brood een geschenk aan te bieedn een ge schenk, dat een uiting zal zijn van hun dankbaarheid te mogen leven in het Geloof der Vaderen. Is er een schooner geschenk van dank baarheid denkbaar, dan het geven van een nieuwe klok? Het is een kostbaar geschenk, maar de uiting van onze dankbaarheid mag geen peuterig cadeautje'zijn. Ons geschenk dient toch eenigermate 'evenredig fe zijn aan onze dankbaarheid, nietwaar? Daarom doen wij een beroep op alle parochianen van Oegstgeest door milde bijdragen het gieten van een nieuwè klok mogelijk te maken, en tegelijkertijd vol doende geld bijeen te garen, om de oude trouwe klok een geneeskundige behande ling te laten ondergaan om weer op stem te komen. Dan zullen de beide klokken, de oude en de nieuwe, de hun opgelegde taak kunnen verdeelen, dan zullen zij op dagen van vreugde en blijdschap een duetje zingen hoog in den toren van St. Wilberts-kerk. Volgens de traditie wandelen de klokken in de Goede Week naar Rome, om op Paasch-Zaterdag terug te keeren. Wij ho pen, dat de klok van Oegstgeest, die dit jaar de reis „ad limina" alleen zal moeten ma ken, volgend jaar gezelschap heeft gekre gen! Staatspartij. Donderdag 30 Maart a.s. zal de R.-K. Staatspartij afd. Oegstgeest, haar jaarvergadering houden. Op deze ver gadering zullen de candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen worden bespro ken. De leden kunnen bij den secretaris, Re- gentesselaan 9, een formulier bekomen, be- noodigd voor het stellen van candidaten. Deze formulieren moeten voor den aan vang der vergadering ingeleverd worden, voorzien van de handteekening van den be trokken candidaat en 15 handteekeningen van leden. Zie verder de advertentie op Maandag a.s. St, Josephsgezellen. Wij herinneren de leden aan de algemeene H. Communie welke zal worden gehouden morgen, Zon dag 26 Maart, onder de H. Mis van 7« uur. Daarna worden de leden verwacht op een gemeenschappelijk ontbijt. Des avonds zal de bijeenkomst beginnen niet eerder dan 8 uur. Allen zijn hartelijk welkom. Kapelaan SANDERS RIJNSBURG Bloemenhandel. Algemeen klaagt men over het barre weer. Zulk echt Baartseh weer, waarbij sneeuw, regen- en hagelbuien, storm en soms ietwat zon el kaar afwisselen. Van de lente die er toch volgens de kalender is, was tot heden al zeer weinig te bespeuren. Maar, het was voor de bloemisten niet zulk slecht weer als voor alle anderen. De aanvoer temper de, er was meer vraag dan vorige week, de prijs liep iets op. Maart 1938 met prachtig weer gaf voor de bloemisten een heel an der, ongunstiger beeld te zien. Massa's bloemen draaiden toen dood. Nu alleen wat afwijkende kwaliteit. Betaald werd voor tulpen, per dozijn: Couleur de Cardinal 24 —27 ct., Witte Valk 1517 ct., Albino 38 —46 ct., Bartigon 18—22 ct., Farncombe Sanders 1720 ct., La Reine 1316 ct., Cram, Brillant 1518 ct., Murillo 1316 Ct., Couronne d'or 18—21 ct., Mr. v. d. Hoeffg 1822 ct., Victoir d'Olivierre 1722 cent, Le Notre 17—21 ct., Prosperity 1315 ct., Prins van Oostenrijk 1720 ct., Dorus Rijkers 2023 ct., William Copland. 17—21 ct.. Rijnland 2632 ct., Mr. Tubergen 16 18 ct., Leopold 2529 ct., Elisabeth 24 —28 ct., Peach Blossom 1822 ct., de No bel 1821 ct., Fred. Moore 1215 ct,, Ibis 1317 ct., Rijzende Zon 2529 ct., Thee- Per ituk 5 c!. 12 iiuks 50 ct. Bij Apothekers en Drogisten. roos 1620 ct., Vuuroaak 3035 ct„ Gene raal de Wet 2732 ct., Goudvink 2024 ct., King Alfred 1620 ct., Victoria 1215 ct., Sion 79 ct., Treserve 1014 ct., Poë- ticus Ornatus 58 ct. Laurens Koster 13 17 ct., Servaites 710 ct. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 27 Maart des voormiddags 10 uur ter behandeling deï volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Me dedeelingen. 3. Rioleering Elbadwarslaan in Ter Leede. 4. Verkoop pl.m. 120 M2. grond aan bakker C. M. Barnhoorn. 5. Overdracht 3 aandeelen Maatschappij Ge meen te«-Crediet aan de Algemeene Frie- sche levensverzekering Maatschappij. 6. Vaststelling balans en verlies- en winst rekening over 1938 van woningbouwver- eeniging „Vooruitgang". 7. Buiten wer king stellen van art. 20, le lid der beheers- verordening ten aanzien van het Gas- en Waterbedrijf. 8. Wijziging Politieverorde ning. 9. Besluit ex art. 36, 4e lid der Wo ningwet. 10. Bespreking aangaan geldlee- ning. 11. Benoeming plaatsvervangend lid stembureau I. Personalia. Het diploma van de R. K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk werd behaald door den heer 7". van Reisen met zéér veel lof en aanteek. Fransch, Duitsch, Engelsch, Zweedsch, steno en machine- schrijven. Voor het examen voor costuum- naaien slaagden de dames: Rie Logher, Jo van Diest, Trijntje de Boer, Nelly v. d. Zaal en Lina Nicola. Het diploma voor llngerienaaien behaal den de jongedames: Jeanne v. d. Krogt, Jo v. d. Geest, Tiny v. d. Mey, Ria Homan, Marie Sikking, Gerarda Geurts, Ria de Zwart, Kate Dijkstra, Coba Wiepkema, Lyda v. d. Mei, Kiltje Bruinsma, Suze Keyzer, Marie Spruit, Greta van Diggelen, Martha Vis en Ada Limburg. Afgewezen geen. Allen leerlingen van de Vakschool St. Anna, alhier. Een goed begin. Vrijdagavond onge veer 6 uur kwam een gloed-nieuwe auto bus van de firma H. te Vogelenzang ter hoogte van de koffietent „De Uiver" in botsing met een daarvoor staande vracht wagen. De pas door de fabriek afgeleverde wa gen werd aan de rechter-voorzijde zwaar beschadigd. Aangezien de motor achterin was gebouwd beliep deze geen schade. Ter vaststelling van de schuldvraag maak te de politie procesverbaal op. Inenting. Voor niet schoolgaande kin deren zal Dinsdag a.s. in Concordia gele genheid bestaan voor het inenten tegen diphterie. Geboren: Gerard us Marcelus Jozef z. van M. H. van der Vlugt en L. W. M. Wesseling Petronella Maria d. van W. Hoogeveen en C. J. van der Linden Petronella Merma d. van H. G. A. van der Laan en M. Brouwer. Gevestigd: C. J. Kuijper van Haar lemmermeer B. van Kapel van Hekelen J. Kuipers van Haarlem A. M. Mut saars van Schijndel B. A. Beijk van Bennebroek J. van Winkel van Tilburg. V er t r o k k e n: C. M. Noordermeer en gezin naar Warmond H. A. Kariters en gezin naar Terheijden J. H. B. van der Stel naar Lïsse C. A. Koning naar Duitschland A. M. van Eeden naar Warmond P. A. M. Hendrickx, naar den Haag. VOORSCHOTEN Gezin en Jeugdbeweging. Woensdag was het voor de K.J.M.V. St. Jan Baptist alhier een dag van meer dan gewone be teekenis. Ter gelegenheid van de installa tie van negen aspirantleden dezer vereeni ging was een eenigszins propagandistische avond belegd in het kader van een ouders- avond. Vrijwel alle leden waren aanwezig, terwijl tamelijk veel ouders blijk gaven van hun belangstelling. Om half negen opende de voorzitter deze bijeenkomst met de groet der jongeren. In zijn openingstoe spraak heette spreker welkom den mode rator, kapelaan Perquin, den bondsvoor zitter der K.J.M.V. in het bisdom Haarlem, dr. W. Deysselbloem, den bondssecretaris den heer M. Geyer, den bondspenningmees- ter, den heer Castelein, de belangstellen de ouders, de te installeeren aspirant-leden en de aanwezige K.J.M.V.-ers. Na zijn vol doening te hebben uitgesproken over de groote belangstelling gaf onze voorzitter het woord aan den moderator, die de in stallatie-plechtigheid zou verrichten. Al vorens hiertoe over te gaan, bracht kape laan Perquin in eenige toepasselijke woor den de beteekenis der installatie naar voren. Spreker weer de aspirantleden op den ernst en het gewicht van deze gebeurtenis, bracht onder het oog de consequenties van dit lid maatschap en schetste de plichten van een K.J.M.V.-er. De installatie had een treffend verloop. Nadat de voorzitter namens het bestuur enkele woorden van gelukwensch had uit gesproken, stak ook dr. Deysselbloem de nieuwe leden nog een riem onder het hart. In de pauze werd thee en koffie aange boden. Na de beëindiging der pauze werd direct het woord verleend aan den bonds voorzitter, dr. Deysselbloem, die een lezing hield getiteld: Gezin en Jeugdbeweging, waarin de verhouding tusschen ouders en jeugdbeweging werd besproken. Deze met bijzonder groote aandacht ge volgde lezing oogstte een langdurig ap plaus. De voorzitter wist zich de tolk van alle aanwezigen in zijn dankwoord aan on zen bondsvoorzitter. Hierna volgde de sluiting van het officieel gedeelte van deze buitengewoon geslaagde avond. Nog eenigen tijd bleven de aanwezigen in gezellig sa menzijn bijeen. Vrouwenbond. Donderdagavond 'hield de R. K. Vrouwenbond afd. Voorschoten haar ledenvergadering, welke goed 'bezocht was. Nadat de presidente de vergadering met het gebruikelijk gebed had geopend en mededeeling had gedaan van eenige in gekomen stukken, gaf zij het jvoord aan den weleerw. heer P. Perquin, kapelaan te Voorschoten. Spreker had zich tot onderwerp gekozen „De eerste tijden van het Christendom". Op zeer duidelijke wijze schetste de spre ker de moeilijke taak der eerste christenen, om in het groote Romeinsche rijk, dat op zeer hoogen trap van beschaving stond, het Christendom te verbreiden. Gesteund door lichtbeelden gaf hij een scherp beeld van de vervolgingen, waaraan de eerste chiste- nen bloot gestaan hebben. Hierna dankte de presidente den spre ker voor de interessante lezing en sprak de hoop uit, dat de christenen in onzen tijd van geloofvervolging even standvastig zou den zijn, als die der eerste eeuwen. De vergadering werd met gebed gesloten. Aanrijding. Langs den Veurscheweg had alhier een aanrijding plaats tusschen een auto. bestuurd door den negentien- jarigen W. Th. C. van der T. uit den Haag en een auto van den heer J. M. uit Delft, waaraan materieele schade werd toege bracht, veroorzaakt door v. d. T., die de schade, groot 35, zal vergoeden. Zondagsdienst dokters. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen te 8.30 uur v.m. wordt de doktorendienst waargenomen door dr. C. J. Kerhof en dr. M. v. d. Stoel. 1 HEATER HOOFDFILMS AANVANGSUUR De Bakvisch (Dean- na Durbin, Jackie Cooper, Melvyn Douglas). De reddende En gel (Albert Mastenbroek ,Hilde Krahl). De geheimzinnig Dr. Clitterhouse (Ed ward Robinson, Do nald Crisp). Zij, die langs de straat leven (Char les Laughton Vi vian Leigh). Suez (Tyrone Power, Annabella). De ster van het veld. (John Barry more, George Murphy). Circusgirl (Jane Tra vis, Bob Livingsto ne). Geheimen van China town (Wallace Ford, Arhur Judge). De Boekanier (Fre- dric March, Francis- ca Gaal). Topper ziet ze vlie gen. (Contance Ben net, Cary Grant). Verwikkelings- comedie Geschiedenis van geleerde- inbreker. Het leven van stiaatartisten De bouw van bei Suezkanaal Gevaarlijke cncus-avont. Geheimzinnige moorden in Chin. wijk. Zeeroovers- geschiedenis. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur lederen middag behalve Vrijdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinée. lederen avond 8.15 u Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Toelaatbaar v volwassensn Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd w. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6