OMGEVING BUITENLAND Belastingbons in Duitschland als betaalmiddel ZATERDAG 25 MAART 1939 DE LEfOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 DUITSCHLAND PAASCHVREDE? Eenige kalmte in de internationale politiek te verwachten Na tien dagen van zeer groote activiteit, waarin het Rijk zich verzekerde van het protectoraat over Bohemen en Moravië, den terugkeer van Memel, de verdragen met Slowakije en Roemenië, verwacht men te Berlijn algemeen een zekere pauze tot 20 April, den dag waarop Hitier 50 jaar zal zijn. Deze verjaardag zal dit jaar met bui tengewonen luister worden gevierd. Tevoren zal Hitler op 1 April de tewater lating van 't 2e pantserschip van 35.000 ton, de „Von Tirpitz", bijwonen. Bij die gele genheid zal hij een redevoering houden, welke in het bijzonder gericht zal zyn tot het buitenland. Men denkt, dat hij dan drie weken rust zal nemen te Berchtesgaden. Goering zal wel niet vóór 15 April te Berlijn terugkeeren. Men meent te weten, dat Goebbels en von Ribbentrop zich opmaken om voor twee of drie weken met vacantie te gaan, waar schijnlijk naar Italië. In politieke kringen te Berlijn heeft men den indruk, dat een „Paaschvrede" ook door Italië zal worden geëerbiedigd. Men schijnt geen sensationeele verklarin gen te verwachten in de redevoering, wel ke de Duce Zondag zal uitspreken. Indien de schijnt niet bedriegt, schijnt men ze in ieder geval niet te wenschen. Ook de Britsche minister-president Chamberlain is vanmiddag vertrokken naar Chequers, waar hij het weekeinde zal doorbrengen. Als een ander teeken van ont spanning wordt het beschouwd, dat men geen der leden van het Britsche kabinet verzocht heeft in de nabijheid van Londen te blijven. VON EPP OVER DE KOLINALE EISCHEN Generaal von Epp, leider der Duitsche koloniale Liga, heeft in een vergadering van nationaal-soc^alistische functionarissen een rede gehouden, waarin hij onder meer zeide: „De slechte stemming, die de Duitsche successen in het Oosten en Zuidoosten van Europa hebben veroorzaakt in B'uitenland- sche kringen, die ons vijandig gezind zijn, kan ons in het geheel niet verhinderen, onze koloniale eischen ten volle te doen gelden. Als het grootste beschaafde volk van Europa hebben wij ook het recht aan het bezit der wereld deel te nemen, zoo als wij verdienen". Von Epp gaf een historisch overzicht van de koloniale politiek van Duitschland en andere staten en sprak over „den roof der Duitsche koloniën met behulp van de leu gen over de Duitsche verantwoordelijkheid in den oorlog". Hij stelde daartegenover het absolute ju ridische en onbetwistbare recht van Duitschland op koloniën. „De roof der ko loniën, welke voor Duitschland een onuit puttelijke reserve aan ruimte en grondstof fen beteekenden, heeft geleid tot een reus achtig tekort aan uitvoer en had de vernie tiging van het Duitsche economische en in- dustrieele leven ten doel". ENGELAND FELLE AANVAL VAN ATTLEE OP DE REGEERING. Geen socialisten in het kabinet. In een gisteravond te Wednesdey in het graafschap Stafford gehouden rede heeft de Labourleider Attlee met nadruk te ken nen gegeven, dat er geen sprake van was, dat vertegenwoordigers van de arbeiders partij tot de regeering-Chamberlain zouden toetreden. In zijn rechtvaardiging van dit standpunt leverde hij felle critiek op de politiek van den ministerpresident. De re geering, zeide Attlee, heeft geweigerd, die collectieve veiligheid op te bouwen, waar van, naar zij zelf heeft toegegeven, de vre de afhangt. Zij heeft het land in oorlogs gevaar gebracht, zij heeft het vertrouwen van het land verloren. ITALIË DUITSCHLAND NOG STEEDS AAN ITALIë'S ZIJDE. Verklaart maarschalk Goering. Aan een verslaggver van de „Popoio dTtalia" heeft maarschalk Goering ver klaard, dat zijn verblijf in San Remo ook daartoe dient, de geruchten te weerleg gen als zou een wijziging gekomen zijn in de houding van Duitschland jegens Ita lië. Duitschland zal onvoorwaardelijk Ita lië trouw blijven, wat er ook gebeuren mo ge. Duitschland zal steeds aan Italië's zij de staan. Elke machtsvergrooting van Duitschland is ook een machtsvergrooting van Italië en omgekeerd. De werkelijk heid, dat Frankrijk door het verdwijnen van den kunstmatigen staat Tsjecho-Slo- wakije veertig divisies verloren heeft, moest de Westelijke democratieën tot nadenken brengen. De poging van Engeland, om zoo veel mogelijk landen tot een bestrijding van de „as" te bewegen, verwondert nie mand. Het is te hopen, dat deze volke ren intelligent zijn om zich te herinneren, dat Engeland altijd naar domooren ge zocht heeft, die bereid waren voor hem te vechten. Duitschland en Italië zullen ech ter voortgaan naar 't ééne doel; vrede en gerechtigheid voor de volkeren. Over zijn reisplannen zeide Goering, dat hij nog. eenige weken aan de Riviera blijft, om dan naar Rome te gaan, Mussolini te bezoeken, en wellicht ook maarschalk Balbo in Li- bye. IN AFWACTING VAN MUSSOLINI'S REDE. Italië verkeert in gespannen verwach ting van de redevoering, welke Mussolini morgen in het Olympische Stadion zal uit spreken. Op de pleinen staan luidsprekers opgesteld, opdat elkeen de woorden van den Duce kan vernemen. De stad is in vlag- gentooi en alles is gereed om de 50.000 zwarthemden te ontvangen, die in 56 extra- treinen naar de hoofdstad komen. Een Duitsche delegatie zal bij de betooging aan wezig zijn onder leiding van dr. Ley, en een delegatie van de Sp^ansche phalanx onder leiding van den minister van land bouw. Cuesta. ROEMENIË DE DUITSCH—ROEMEENSCHE OVEREENKOMST De indruk m Londen De diplomatieke correspondent van de .Times" wijst erop, dat officieele kringei. m Londen geen haastig oordeel over de han delsovereenkomst tusschen Duitschland an Roemenië willen geven, zoolang zö deze niet grondig hebben bestudeerd. De „Finan cial News" en de „News Chronicle" wezen gisteren beide op de noodzakelijkheid, ter stond een Britsche handelsmissie naar Roe menië te zenden. Volgens eerstgenoemd blad heeft Duitschland niet alles verkre gen, wat het wenschte. De verleende con cessies kunnen echter een eersten stap be- teekenen naar het overwicht op Roeemnië. De deur is echter open gehouden voor der gelijke concessies aan andere landen, doch dan moet snel gehandeld worden. Indien Engeland vlug en vastberaden optreedt, kan Roemenië nog van de Duitsche voog dij gered worden. De „News Chronicle" schrijft, dat de Britsche handelsmissies zulke voorwaar den moet aanbieden, dat de Roemeensche regeering niet de overeenkomst ratificeert, welke Roemenië tot een economische Va zalstaat van Hitier maakt. Doch hierom al leen zal de Roemeensche regeering haar ra tificatie niet weigeren. Zij heeft politieke en militaire waarborgen noodig teneinde te waken tegen de gramschap der nazis, welke stellig zou volgen. Het blad betreurt voorts, dat het collectieve vredesfront nog niet is opgericht. AMERIKA DE RETORSIERECHTEN OP DEN DUITSCHEN INVOER Volgens het departement van handel zal 72 procent van den Duitschen invoer in de Vereenigde Staten getroffen worden door de 25 pet. retorsierechten, die na de inlij ving van Tsjecho-Slowakije geheven wor den. SLOWAKIJE DE TOESTAND IN SLOWAKIJE. Gevechten aan de grens. Volgens mededeelingen van officieele Slowaaksche zijde blijven de Hongaar- sche troepen zich op sommige punten uit Slowakije terugtrekken. Daarentegen hebben zij op andere punten nieuwe of fensieven ontketend en den geheelen dag is er gisteren gevochten. Het front door snijdt thans op verscheidende plaatsen de grens tusschen Slowakije en de Kar- patho-Oekraine. De Slowaaksche lucht macht heeft gistermiddag een aanval on dernomen op Mihalany op Hongaarsch gebied, dat vóór de scheidsrechtspraak van Weenen Slowaaksch was. De Slo waaksche vliegtuigen slaagden erin, op slagplaatsen van benzine en munitie in de lucht te laten vliegen. Hongaarsche vliegtuigen hebben twee Slowaaksche vliegtuigen neergehaald. HONGARIJE DE JODENWETTEN AANGENOMEN. Het Hongaarsche' Huis van Afgevaar digden heeft gisteren met een overweldi gende meerderheid de Joden wetten aan genomen, waardoor" de werkzaamheden der Joden in handel, industrie en de vrije beroepen worden beknot. Het wetsontwerp gaat nu naar het Heerenhuis. Het aantal Joden, dat in handel en industrie mag werkzaam zijn, wordt ver minderd van twintig tot tusschen zes en twaalf procent. POLEN BESLAG OP VOOR TSJECHOSLOWA- KIJE BESTEMDE GOEDEREN. Volgens het Prager Tageblatt hebben de Poolsche autoriteiten beslag gelegd op voor Tsjecho-Slowakije bestemde goe deren, die over de haven van Gdynia werden ingevoerd. De Poolsche autoritei ten verklaren, aldus het blad, dat deze goederen verbeurd verklaard zullen wor den om de Poolsche vorderingen, die op Tsjecho-Slowaaksche firma's loopen, te voldoen. Hetzelfde blad meldt, dat de Poolsche regeering voornemens is, het pand van de Tsjecho-Slowaaksche legatie te Warschau in beslag te nemen, waarvoor als reden wordt opgegeven, dat Tsjecho-Slowakije niet al zijn verplichtingen jegens de Poolsche arbeiders in het gebied van Tes- chen heeft vervuld. CONTROLE AAN POOLSCH-DUITSCHE GRENS VERSCHERPT. Uit Kattowitz wordt vernomen, dat de controle aan de Poolsch-Duitsche grens is verscherpt. Alleen personen, die' in het HILLEGOM FINANCIËN PM ECONOMIC TER FINANCIERING VAN PUBLIEKE UITGAVEN Principieel geen leeningen meer De Duitsche staatssecretaris van het rijks- ministerie van Financiën, Reinhardt, heeft gistermiddag mededeeling gedaan van de zoo juist verschenen „Wet op de financie ring van de nationale politieke taken van het rijk", welke aangeduid kan worden als het „nieuwe financieringsplan". In zijn toelichting verklaarde Reinhardt, dat de bedoeling van het nieuwe plan is om de buitengewone financieele behoeften van het rijk principieel niet meer te dekken door het uitgeven van rentedragende lee ningen, maar door het uitgeven van niet- rentegevende belastingbons. Evenals de rijksleeningen vormen deze belastingbons een opgenomen voorschot op in de toe komst te innen belastingen. De bons zullen bij de betaling van rijksbelastingen door het rijk aanvaard worden. Niet-rentedragende Lieferschatzanweisun- gen zullen vanaf Mei 1939 niet meer wor den uitgegeven. Rijksleeningen zullen nog worden uitgegeven voor zoover de situa tie op de kapitaalmarkt dit op economische gronden wenschelijk maakt. De uitgifte van de belastingbons zou geschieden doqr den ministers van Financiën tot nominale bedragen. Volgens de nieuwe wet zijn het rijk, de landen, de gemeenten en de gemeente organisaties, de rijksspoorwegen, de rijks- post, de rijksautowegen en andere rechts personen e.d. lichamen verplicht leveran ties en andere prestaties van industrieele ondernemingen tot een bedrag van 40 pet. van de rekening in belastingbons te beta len (bij rekeningen van niet minder dan 500 R.M.). De industrieele ondernemer heeft het recht leveranties en andere pres taties, die een industrieel ondernemer aan hem heeft verricht tot 40 pet. van het reke ning-bedrag in belastingbons te voldoen, d.w.z. hij mag de bel^stingbons doorgeven. Het belastingbonssyteem kan eenige ja ren lang gebruikt worden. Het grootste deel der bedragen, die aldus verworven worden, zal eerst in den loop van tientallen jaren bi' de'betaling van rijksbelastingen gebruikt worden en wel dan, wanneer de groote na tionale politieke taken ter beveiliging van de toekomst van het Duitsche volk vervuld zullen zijn, en de rijksbegrootingstoestand de aanvaarding in betaling van belasting- Dons gonder meer zal toestaan, aldus ver klaarde Reinhardt. Het geheele openbare beheer moet zich tot nader ordei beperken tot de taken, die ter waarborging van het algemeen welzijn tegenwoordig onvermijde lijk zijn. Om het tekort aan belastinginkomsten van het rijk te vereffenen, dat door het ge bruik van de belastingbons ontstaat, zal, zoolang de begrootingstoestand van het rijk dat noodig maakt, een belasting op de toe neming van inkomens worden geheven en wel, voor de eerste maal, voor het kalender jaar 1939. Personalia. Het diploma van de R. K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk wer^ behaald door den heer J. Witteman, met lof een aanteekening Fransch, Duitsch En- gelsch, Zweedsche en machineschrijven. KATWIJK HET VLIEGVELD. Boter bij de visch! Niet alleen de bereidverklaring tot ver koop der landerijen voor het vliegveld is geteekend en afgedaank doch de eigenaren die tot onderhandsche verkoop bereid wa ren hebben reeds de koopsom in ontvangst kunnen nemen. Verkiezing. Dooi de Chr. Hist. Kies- vereeniging te Katwijk aan den Rijn zijn candidaat gesteld voor de verkiezing van den gemeenteraad, als No. 1 de heer Jac. van Elk, aftredend, No. 2 de heer J. Haas noot, en als No. 3 de heer H. Abbink. Te vens werd besloten om, evenals in 1935. ook nu samenwerking te zoeken met de Chr. Hist. Kiesver. te Katwijk aan Zee om gezamenlijk met één lijst uit te komen. In 1S35 stonden de candidaten uit Katwijk a. d Rijn op de gezamenlijke lijst als No.'s 312 en 20 waardoor de verkiezing van No. 3 verzekerd is. Geboren Jacoba d. v. C. Klok en L. v. Beelen. Anna d. v. C. Vooys en J. 't Hart. Pietje d v. J. Pauw en P. van Duyn. Anna d. v. Z. van Duyn en J. de Jong. Petronella Wilhelmina Catharina Maria d. v. G. C Oudshoorn en H. J. v Dijk. Cornelia d. v. M. v. d. Zwan en A Jonker. Gijsbertus z. v. M. van Kla- ;ren en D. Sip. Ondertrouwd::D. C. Varkevisser en E P. Rijnsent. Getrouwd: A. Kuyt en A. van Duyn. - W. Schaap en G O. van der Horst. Overleden: Levnl. aangegeven kind van J. S. Zoetemelk en M. M. van Rijn. bezit zijn van een paspoort mogen de grens passeeren. Voorts wordt vernomen, dat de Paaschvacantie voor de scholen in Opper-Silezië, die normaal 1 April had moeten beginnen, een week vervroegd i: In sommige kringen ziet men hierin een maatregel, die beoogt, in de schoolge bouwen eenheden van het Duitsche leger onder te brengen. REORGANISATIE DER REGEERING VERWACHT. Gisteravond- is een bespreking gehou den tusschen president Moscicki en maar schalk Smigly Rydz en men gelooft, dat binnen den paar dagen een wijziging der regeering zou kunnen worden aangekon digd. De basis der regeering zou verbreed worden. I.FinSCHFNDAM K.J.M.V. Maandag 27 Maart te 8.30 uur „Jonge middenstanders tanden op elkaar". Inleider de heer L. J. A. van Doorn. Alle donateurs worden ook op dezen avond uit- genoodigd. Dinsdag 28 Maart te 7.30 uur Maria-Con- gregatie. St Josephsgezellen. Zondag 26 Maart te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Maandag 27 Maart te 7.30 uur tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 30 Maart te 7.30 uur tooneel- clu-b „Adolf Kolping" en biljartclub A.D.O. Zaterdag 1 April na het Lof bijeenkomst. Ziekenhuisverpleging. Onder voorzit terschap van den heer G. C. Kasbergen kwam gisterenavond de R. K. Vereeniging voor ziekenhuisverpleging in jaarvergade ring byeen in het R. K. Vereenigingsge- bouw aan de Damlaan. Het uitgebreide en keurige jaarverslag i het financieele verslag van den secreta ris-penningmeester, den heer L. C. de Ko ning, werden onder dank met alg. stemmen goedgekeprd. Bij monde'van den heer C. M. van Oosten werd door de verificatie- commissie verslag uitgebracht en werd ver klaard, dat alles accuraat in orde was be vonden en werd eveneens dank gebracht aan den secretaris. In de verificatie-com missie voor het boekjaar 1939 werd met meerderheid van stemmen gekozen de heer Th. Blokland. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren dr. F. H. M. van Zeelanden C. M. v. d. Heijden her kozen. Bij de rondvraag werden door de verga dering een tweetal voorstellen gedaan, n.l. om contributieverlaging voor de werkloo- zen en om groote gezinnen vrijstelling of reductie te verleenen boven een zeker maximum b.v. boven 4 of 5 kinderen. Het bestuur zegt toe beide voorstellen te be zien en zoo mogelijk met voorstellen tot verlaging te zullen komen. Jubileum Spoorwegen. In verband met de groote sympathie, welke bij het perso neel van de spoorwegen, depót Leidschen- dam bestaat voor het 100-jarig bestaan van de Maatschappij in dezen zomer, zal een comité worden samengesteld, hetwelk zich zal belasten met het aanbrengen van ver sieringen enz. aan de werkplaatsen, alhier. Luchtbescherming. Vrijdag 31 Maart a.s. zal de vereeniging voor Luchtbescher ming in hotel „De Zwaan" een vervolg-ver- gadering houden om de zeer vele teleurge- stelden, die j.l. Donderdag bij de oprichters- vergadering wegens plaatsgebrek moesten teruggezonden worden, de gelegenheid te geven nader met de vereeniging te doen kennis maken. Aanmelding als lid. kan ten allen tijde geschieden bij het bestuur, dat ook gaarne alle giften in ontvangst neemt. Dierenbescherming. Door de politie, alhier, werd procesverbaal opgemaakt tegen den landbouwer L. alhier, die een zeer kreupel paard toch werkzaamheden liet ver richten. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandagavond zal op de verplichte bijeenkomst, welke aan vangt na de congregatie, pater Swildens wederom een lezing houden over zyn mis sie in de Belgische Congo. Deze keer ech ter zal de lezing worden opgeluisterd met lichtbeelden. NOORDWUK Wit-Gele Kruis. Vijdagavond hield het Wit-Gele Kruis haar jaarvergadering in het Juvenat, waarvoor een groote be- langsteling bestond. Na opening door den vice-voorzitter, den heer A. Meskers, ver welkomde hij in het bijzonder den hoog- eerw. Deken, als geestelijk adviseur. Na lezing der notulen, werd het jaarverslag van aen secretaris, hetwelk aan ale leden was toegezonden in bespreking georacht. Hieruit stippen wij aan, dat het ledental Vól bedrage, in ae wijkverpiegmg neeft zuster ivioeeesia buitengewoon veei werk vernent. in la/ gezinnen oraent zij met minaer dan oezoeKen, waarnaast zij nog iuoY maai niup veneende in het wijic- geoouw. voor ae zitxenverpieging werd uiO maal een veipiegingsari^ei in brunt- ieen versueKt. Uuk in ue tuoerciuose oe- su-jjaing neèit zuster Mouesta zien aapper geweeiu, want naast naar veeiomvanen- uen aieKna vour ae ziekenverpleging neeft zij nug in 3o ntusgezinnen til oezotKen 6ooiav.Uk, lerwjji uit net magazijn maal een veipifcóiiiga^u'Lutei weruveiscre&u in net tidgveiwi-ui weruen 1«> patientjes ver- piwc6u. ioicj. ii.ank.ier iueia gexieei oeiang- iuus ue lecipiiCiitige pauentjcs in net on- uci vv jjö ujj. nel coXiaiiuaueoui'cdu voor zuióeiHigcii stona in ae groote oeiangstei- iiü0. ui werawn niöesciireven 214 ua^es en so van lood, zoouat in tonaal 3o9 Hauler oiiuer gcie6eiue controie van ar. ivivdik weruen «^iu. veruer wera geme- iiiuiccra ue ïviocuercursussen en ae uersie xia.p ongare, wexke oeiae zeer goeae re- sunaiwii opleverden, iviei appiaus werd ait jaarveiSiag oeioona. Het jaarverslag van uen penningmeester gaf een einuoe- orag van j 74üo.o9 met ais batig saido J öo.oi. Beiaen itmctionarissen werd dank ge oraent voor het veie en goede werk on- uer aen wensen, aat zy hun krachten nog vtie jaren voor het Wit-Geie Kruis mogen scnentcen. De bestuursverkiezing had lot uitslag dat de attredenoe heeren H. Buijze (63), H. J. v. d. Werf (62) en H. v. d. Berghe (61) werden herkozen. Na de ge bruikelijke rondvraag werd nog vertoond de film „Het wonder der Kinderziel" en „Ontluikend leven", waarvan de aanwezi gen niet alleen hebben genoten, maar ook een interessante kijk hebben gekregen op de ontwikkeling van het kind. Kapelaan Schouten werd dank gebracht voor deze vertooning, waarna sluiting volgde. NOORDWIJK BINNEN Bijz. Vrijw. Landstorm. In de achter zaal van café „De Beurs", alhier, werd door de pl. afd. der B. V. L. een samen komst gehouden, waarop de prijsuitrei king plaats had van de gewonnen pry- zen van den op 17 Maart gehouden schiet wedstrijd, alsmede de uitreiking der wis selbeker. Burgemeester v. d. Mortel, voorzitter der plaatselijke Landstormcommissie, opende dezen avond met een welkomstwoord. De heer Goudriaan, pl. leider, dankte bur gemeester v. d. Mortel voor de gesproken woorden en bracht vervolgens namens de leden den burgemeester dank voor het door zijn-edelachtb. dezen winter geschon ken vaandel. Vervolgens deelde spreker mede, dat de afd. thans 210 leden telt, wat voor Noordwijk te weinig is. Spr. spoorde de leden aan meer propaganda te maken, zijn, die niet bij den B. V. L. zijn aange sloten. De Landstorm bezien wij als iets grootsch en als goede landverdedigers behooren wij dus lid te zijn van de B. V. L. Laten wy allen ons best doen leden te werven, zoo dat het ledental een stijgende lijn gaat krijgen en Noordwijk met een groot aan tal leden op de op 3 Juni te Ypenburg te houden Landdag vertegenwoordigd zal zijn. Spr. sprak de hoop uit, dat tal van nieu we leden zich op zouden gven. Spr. schet ste de pl. leider als de groote stuwkracht van de B. V. L. van Noordwijk, waarna al len staande het Wilhelmus zongen. Hierna declameerde de heer J. Baalber- gen „Klein Liesje" en „Julius Cesar", wel ke door hem op humoristische wijze wer den voorgedragen. Ter afwisseling volgden eenige zeer aardige liederen gezamenlijk gezongen onder leiding van den heer Alb. J Meijers, begeleid op de vleugel door mevr. van Spanje, die zich op verzoek be schikbaar stelde, aangezien de pianist tot groote telurstelling niet verschenen was.. Vervolgens volgde een causerie van den heer Hoekstra over de historie van Leiden. De heer Goudriaan dankte den heer Hoek stra voor zijn aanwezigheid en aardige cau serie; waarna den heer Baalbergcn nog maals declameerde. Na nog eenige zangnummers was de tijd aangebroken voor het uitreiken der pry- zen. De heer Goudriaan verzocht den heer D. A. Luschen naar voren te komen ten einde hem met een aardig-* toespraak den wis selbeker te overhandigen. De heer D. A. Luschen behaalde van 1938—1939 het aan tal punten 94 11/15 scherpschutters en be haalde den titel van koningsschutter. De tweede wisselbeker werd overhandigd, eveneens met een aardige toespraak aan den heer T. Zeegeman met het aantal pun ten 85 2/13. De schutters le klasse en de scherpschutters A en B. mochten in volg orde hun prijzen kiezen. Na nog eenige oogenblikken van gezel lig samenzijn, behoorde deze avond tot het verleden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5