AGENDA Burgerlifke Stand Laatste berichten ZATERDAG 25 MAART 1939 UK COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Daar waar een enorme sorieering van verschillend fabrikaat U •en dienste staat, hebt U het meeste kans van volledig naar genoegen te slagen 1 DAAROM NAAR C. F. MEERPOEL's KWALIi bi i S-NA AIMACHINEHANDEL AlléénBreestraat 171 EEN TWEE HONDERDJARIGE EN DE JEUGD. 't Is maar een titel! Een tweehonderdjarig Armbestuur en de Jeugd van de K.J.C. 't Is maar een titel, om te vertellen, hoe wij steeds verder er in slagen, om de fi- nantieele narigheden van de Jeugdbewe ging te saneeren. Dezer weken is de eerste vijf honderd gulden afgelost van de leening, acht ja ren geleden ons door het R.K. Armbe stuur verstrekt. U weet, dat, wat er nu nog stond, die leening was van vier duizend gulden, van het R.K. Armbestuur. Dat is heilig geld, het geld der armen En: het Armbestuur heeft vooral in de zen tijd die vroeger geleende gelden zélf zoo hard noodig! En daarom was het een vreugdedag, die eerste vijf honderd te mogen aflos sen. Dank aan allen, die hielpen. Maar blijft ook helpen. Nu nog 3500.—! Wat een verschil met het begin 16000.— Maar toch zijn het er nog 3500.—! Blijft helpen en loop nu niet weg! Blijft toch donateur of wordt het op nieuw! Gedenkt mijn giro 69230 L. Beune te Leiden. Hier is mijn adres: Zoeterwoudsche singel 33. U helpt de Armen! U helpt tevens de Jeugd! L. BEUNE, pr. GOUDEN DOCTORAAT. Op Vrijdag 31 Maart a.s. zal het zestig jaar geleden zijn, dat dr. J. Bosscha, thans wonende te Meano, Italië, aan de Rijks universiteit te Leiden promoveerde tot doc tor in de Wis- en Natuurkunde. LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL De voorzitter van den R. v. A. voor de leerlingen De voorzitter van den Raad van Arbeid, de heer mr. S. Mok, hield voor de leerlin gen der hoogste klassen van de ambachts school, die 1 April a.s. de school zullen verlaten, een bespreking over de voornaam- .ste sociale wetten. Met zeer veel aandacht volgde de groep van ongeveer 200 leerlingen het gesproke ne, waarbij door den heer Mok een hel dere uiteenzetting werd gegeven over de Ongevallenwet, de Ziektëwet en de Inva liditeitswet. Gewezen werd op de noodzakelijkheid van aangifte voor ongevallen, eventueele ziekte of invaliditeit, alsook op de nood zakelijkheid van het bijhouden van een rentekaart en het plakken der vtreischte zegels. De bijeenkomst werd bijgewoond door enkele leden van het schoolbestuur, waar bij de voorzitter van het Bestuur. De directeur der school was zeker de tolk van allen, toen deze naafloop den heer Mok dank zegde voor de le.rzame voordracht. Aan de leerlingen werd een praktisch boekje met wenken en raadge vingen uitgereikt, hetwelk is "samenge steld door den Raad van Arbeid. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6353, Van Egmond Company, Sassenheim, Hoofdstraat 26, bloembollenexport, Uittr. Venn.: F. A. van Egmond Sassenheim, dd. 20 Maart 1939. 737. Naamlooze Vennootschap Natio nal Veem, Leiden, Heerengracht 118. Veembedrijf; expeditiebedrijf; schuitenver- huurderij enz. De statuten zijn gewijzigd. 1796. J. Groot Huize, Leiden, Haar lemmerstraat 69. Handel in speelgoederen en byouterieën. Overl. E.: J. Groot Huize, Leiden, dd. 12 Maart 1939. 3610. „Hoogewoerd-Bazar". Leiden, Hoo- gewoerd 73. Galanterieën en aanverw. ar tikelen. Uittr. E.: H. le Pair, Leiden, dd. 25 Maart 1939. 7214. Lamb. Bakker's Aannemersbedrijf, Alphen aan den Rijn, Zaalbergstraat 18. De zaak is verplaatst naar: Doetinchem, Torenallee 31. Agenda INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: Th. V arkevisser, D. Devilée, W. van Holst en j. Key Maandag: F. O verdijk en J. Com- pler Dinsdag: G. Bot en J. Post Don derdag: C. v. d. Meel en C. v. d. Meyde Zaterdag: P. Rijzevoort en J. Bentveld. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.00—10.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.45—9.45 uur; om 10.15 uur rdt de zaal gesloten Van 1 2 uur Bibliotheek Geen zitting St. Joseph's 1 Spaarkas 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofd prijs een polshorloge. Maandag: Bijeen komst vopr de leden van 8.0010.15 uur 8.30 uur Bijeenkomst Kerngroep; deze avond geen wedstrijden Dinsdag: Bijeen komst voor de leden van 8.0010.15 uur 8.30 uur Vergadering Commissarissen Afd. Gezellen 8.30 uur Bijeenkomst Too- neel voor de jongeren Woensdag: Geen repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8,0010.15 uur 8.30 uur Bijeen komst Schaakclub „De Raadsheer" 8.15 uur Tafeltennisclub Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweit zer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de le den van 8.00—10.15- uur Van 8.15—9.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars" 8.15 uur Tafeltennisclub. Mededeelingen: Maandag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie Bij den huismeester zijn de allernieuwste Kolpingsfietsvlaggetjes ver krijgbaar 25 cent. Op iedere bijeen komst is er gelegenheid om te sparen voor de retraite bij den huismeester. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Maandag: 8.30 uur Leidstersvergadering Par. O. L. VR. Hemelvaart en St. Joseph: Maanda: 7.00—8.30 uur Jongste groep -- 8.15 uur Topgroep Dinsdag: 7.30 uur II. Mis en algemeen? H. Communie Woensdag: 7.30 uur Vakschool. Donder dag: 7.008.30 uur Jongste groep 8.15 uur: Zang. Par, O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen: Maandag: 7.30 uur Vakschool Dinsdag: 0.009.30 uur Middengroep Donderdag: 7.309.00 uur Jongste groep Zaterdag: 2.153.45 uur Mulogroep. Par. St. Petrus: Maandag: 7.30 uur: Vakschool - 7.008.30 uur Jongrie groep Dinsdag: 8.159.45 uur Middengroep - Zaterdag: 2.30- -4 00 uur Muhogroepen. Par. St. Leonardus. Woensdag: 2.30— 4 uur Jongste groep Donderdag: 7 30 —9 uur. Jongste groep. R. K. TURNCLUB ..ACTIEF". Woensdag: 3.304.30 uur Kleuters in de Heerensingelschool Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 12—14 jaar in de Ursula steeg 7.30—8.30 uur aspiranten 14—18 jaar in de Ursulasteeg 8.4510.15 uur: Dames in de Ursulasteeg Zaterdag: 2.15 —3.15 uur: Kleuters in de Ursulasteeg. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius fJlubhuis. Zondag, 7.30 uur: H. Mis waaronder Al- gemeene H. Communie voor Welpen, Ver kenners, Voortrekkers, Kruistochter en Maria Coi\grtganisten. 4 uur Ontspan ning 5 uur Bibliotheek 8 uur Ont: pan ning Maandag, 7.30 uur: Postzegelclub Missieclub Dinsdag, 7.30 uur: Martinus- en Paschalisban Woensdag, 5 uur: Boni- Lciusban 6.30 uur Willibrordusban 7.50 uur Arnoldus- en Servatiusban Donderdag, 7.30 uur: Franciscus- en Tar- cisiusban Vrijdag, 7 uur Trommelen. Cohort „St. Petrus" Burcht: Garenmarkt 36 Zendag 3 uur aantreden voor training- marsch. Dinsdag 6 uur Sleutelkoor, 7.30 uur St. Etephanusban, 8 uur Kard. von Faulhaberban, 8.30 uur Fransiscusban. Woensdag 7.30 uur Adspirantenban Donderdag 8 uur Trommelen. Vrijdag 6 uur Sleutelkoor, 8.15 uur Jonge Wacht afhalen en afrekenen. Zaterdag 7 uur K.J.C.-Mis, 7 uur Lodewijkban. Cohort „St. Pancras" Burcht: Anna Paulownastraat Hedenavond 8 uur Don Bbscoban. Zondag 3.15 uur Adspirant-kruisvaarders, die minstreel willen worden, kunnen hun stem laten keuren, 5 uur Repetitie Mini- streels. Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis, 8 uur Servatiusban Lodewijk ban. Dinsdag 8 uur Don Boscoban, 8 uur Tarcisius- en Canisiusban. Woensdag 8 uur Huisvlijtclub, 8 uur Adspirantehban IH. Donderdag 8 uur Adspirantenban II, 8 uur Aloysiusban. Vrijdag 6.45 uur Adsprirantenban I. Zaterdag 67 uur 3 Centsfonds Spaarbank Contributie Kruisvaarders, Hoe staat het met onze wedstrijd: „U vraagt Wij antwoorden"? 't Valt wel mee, niet? Niemand blijft na tuurlijk achter! We zijn reuze benieuwd naar de oplossingen! De loten-verkoop is al aardig op gang. Verschillende kruisvaarders hebben deze week hun eerste tien loten al heelemaal verkocht. Goed voorbeeld doet goed volgen Allemaal aanpakken dus! De kas moet noodig gespekt worden en zelf maak je een pracht kans om alvast een portie van je kampgeld te verdienen! Veel succes!! OEGST jEEST. Cohort „St. Bcmartius". Burcht: R. K. School. Zondag: 7 uur: Algemeene H. Communie - 11 uur: Venndel 2.003.15 uur Aspi ranten 7. uur: Vertooning van de film ,<ïe Kruisvaar' roept" v«-Oi. de ouders van Kruisvaarders en St. Jansknapen. Alleen de Kruisvaarders hebben toegang. Plaats: Vereenigingsgebouw St. Willibrordus. Maandag: 7.45—9.00 uur Dansen. Dins dag: 6.308.00 uur: Willibrordusban 8.00 9.30 uur: Igratiusban Woensdag: 2.30 -4.30 uur: Knng voor de St. Jansknapen - 7.309 30 uur: Faulhaberban Don derdag: 7.009.00 uur: Tarcisiusban 6.307.30 uur: Tooneel Willem van den Molenaar Vrijdag: 8.009.00 uur Han denarbeid Zaterdag: 4.306.30 uur: Fluitclub. Denkt aan het sparen voor uni form en kamp. Willibrordban, denk aan de Elisabeth-penning. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Lahr, v. Bockel, Kors en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oagst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 28 tot en met Vrijdag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: A. P. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. dc Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te OegStgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. LEIDEN. Geboren: Cornells z. v. B. J. Tebrugge en M. Verweij. Maria Johanna d. v. C. Th. Ouwendijk en J. A. Bunrtfk. Daniël z„ v. H. v. d. Berg en C, G. v. Sonsbeek. Johannes z. v. P. Verplaicke en E. C. Prins. Arie Aalt Cornélis z. v. J. J. La- terveer en L. v. Dijk. Cornells Andrjes z v. L. J. Raaphorst en J. B. van Dijk. Marinus z. v. M. Meertens en M. v. Zeist. - Frans z, v. F. v. Houten en A. de Heer. Ondertrouwd: P. J. Hoope jm. 27 j. en A. G. W. v. Latesteijn jd. 23 j. INTERPAR. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag, 9 uur: Morgengebed, H. Mis en Lijdenspreek. Daarna ontbijt, waarna re creatie voor de Gezellen. 6 uur Oefe- njng van den H. Kruisweg, waarna recrea tie. 7.30 uur Gezellen - Maandag: 6.30 uur Franeiscusvrienden I 8.00 uur Fran- ciscusridders I en II 8.15 uur Gezellen Dinsdag: 6.30 uur Sloyd 1 en II 7.00 uur Zangclub Woensdag: 6.45 uur Fran eiscusvrienden II 8.15 uur Godsdienst- rn derricht, waarna recreatie 8.30 uur: E'ranciscusridders II; Gezellen Donder dag, 7.30 uur: Voetbalclub - Vrijdage: 6.45 uur Sloyd III IV 8.15 uur Gezellen Zaterdag: 8 uur: Franciscusridders IV. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: zingt de Schola in den Kruis weg— Maandag: half vijf: Aspiranten kwart, na vijf: Crescendogroep -- 6 uur: Kleine Schola voor de Goede Week Dinsdag: zes uur: Schola Jantorum half negen: Schola met.de Heeren Donderdag zes uur: Schola Cantorum Vrijdag: half vijf" Aspiranten kwart na vijf: Crescen- d( groep zes uur: Kleine Schola voor de Goede Week Schola Cantorum zingt bij de Meditatie Zaterdag: half vier: Klei ne Schola voor de Goede Week. Hallo, Bcys! Eerst.... dank ik jullie geweldig voor je gebeden, wenschen en enorme ca- dtaux op mijn verjaardag. Een mand fruit, waaraan ik wel een jaar kan eten en twee gramofoonplaten voor mijn verzameling „Koorwerken'' 't Is geweldig dank hoor. 't was O-Kee! Zeg, tracteeren doe ik na de Vasten dan houden we een reuze „fuif" jullie Helpt het wel onthouden, als ik 't zou vergeten! Dan zullen we de „blom metjes" buiten zetten! Dan.... brengt deze week alles mee wat je nog aan loten, strookjes of geld van loten hebt, dan kan ik de kas opmaken en reepen bestellen voor de verkoopers. Niemand vergeten! Ik zit nu achter een berg oplossingen van de prijsvragen ik kan mezelven bijna niet meer vinden! Da's effe sterk! Tenslotte: Je Schola knipt deze Agenda uit, want er is zeer veel té doen dezp week! Mooi zoo! Buys! Tot kijks hoor! Kapelaan A. M. PAAP. RIJNSTREEK BOSKOOP Hanze. Gisteravond had in het R. K. Vereenigingsgebouw de jaarvergadering plaats van de R.K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" afd. Boskoop. De voorzitter, de heer H. A. Boekraad, opende deze vergadering, waarin, hij con stateerde, dat de Middenstand er nog steeds niet rooskleurig voorsfaat. Ook wat betreft de „Handelscursus" is het geschil nog niet opgelost, doch. er bestaan gegron de redenen, dat dit jaar nog tot een oplos sing zal worden gekomen. Dank zij de vele bemoeiingen van het bestuur hoopt men spoedig tot overeenstemming te ge raken. Een schrijven van het bestuur der Tentoonstellingsvereenigïng met het ver zoek het bedrag van inteekening te wil len storten. Aan dit verzoek (hetwelk de kas 10.kostte) is inmiddels door den penningm. voldaan. Een dankschrijven van den heer C. Kleijn voor de attentie ondervonden bij gelegenheid van het zil veren jubileum werd als kennisgeving aangenomen, evenals een mededeeling van de Centr. Raad, welke op 7 Juni a.s. haar vergadering zal houden. Het bestuur heeft besloten, om einde Mei wederom een vergadering te beleggen, waar voorstellen zullen worden besproken en afgevaardig den worden gekozen. Aan een schrijven van het Hoofdbestuur, om medewerking te verleen en om te komen tot een plaat selijk comité voor het streven van de ac tie „naar de Nieuwe Gemeenschap" kon het bestuur zijn sympathie betuigen. In middels is dit comité reeds opgericht. Voorts vermeldde het H. B., dat het wen- schelijk zou zijn, een Triduum te houden in de plaatselijke afdeeling. Het bestuur was van meening, dat een Triduum nog eenigen tijd uitgesteld kon worden, waar tevens een feestavondje aan verbonden zou zijn. Het ligt in haar bedoeling eerst te komen tot de aanschaffing van een vaandel. De inzameling voor de gelden ten bate van dit vaandel heeft gestadig plaats. In antwoord op een schrijven van de afd. Boskoop aan Gouda, of er aldaar een af deeling bestaat van een vakbond voor brandstoffen-handelaren en voor kappers was een ontkennend schrijven binnenge komen. Voorts een schrijven van het H.B. om krachtig mede te werken aan de „an- ti-polyp-actie" (he.t voi'men van trusts en derg. ondernemingen). Dit werd voor ken nisgeving aangenomen. Tenslotte een schrijven van Santos tot bestrijding der t.b.c. om gelden in te zamelen middels een zegelsysteem. Het bestuur zal hiertoe overgaan en zoodoende deze extra bijdrage zien te innen. Bij afrekening der contri buties,' zal dan een kaart worden aange boden waarop door de .leden zegels kun nen worden geplakt. Dit plan zal middels circulaires aan alle Jeden worden voorge legd en heeft de volle sympathie van het bestuur. Hierna volgden de diverse jaar verslagen. Het verslag van den penningm. gaf een batig saldo aan van 29.28^, Uit het jaarverslag van den secr. bleek voorts dat het ledental momenteel 44 bedraagt. Tot geestelijk adviseur werd benoemd de zeereerw. heer pastoor van Meeuwen. Aan den voorz. de heer H. A. Boekraad, werd voor zijn 25 jaar bestuurs- en vonrz.-schap bij gelegenheid van het jubileum door de voorzitter van het H.B. de verguld zil veren medaille van verdienste uitgereikt. De Handelscursus telde het vorig jaar ruim 80 leerlingen terwijl 200 leerlingen met goed gevolg de school verlieten. In de vacature van directeur, door het ver trek van de heer van Koppen werd voor zien door de benoeming van den heer J. Rozemeyer als zoodanig. Verder zijn de leeraren dezelfden gebleven. In aanslui ting op dit jaarverslag deelde de voorz. nog mede. dat het z.g. Hanze-diploma, dat door de Handelscursus werd uitgereikt in de loop der 20 jaren, geldig is voor de Vestigingseischen. Tevens wordt door den Minister van Qnderwijs een schema sa mengesteld van eischen, waarbij dan de bestaande Handelscursussen de bevoegd heid wordt verstrekt een eigen diploma uit te reiken geldig voor de Vestigings wet, zoodat buitenaf geen examen be hoeft te worden gedaan. De hierna vol gende bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredende hèe-r Bern. Hout man met eroote meerderheid van stem men werd herkozen. De heer H. G. van Leeuwen gaf nog een kort overzicht van de werkzaamheden van het Plaatselijk Santos-comité, waaruit bleek dat de ge houden bloemniepdag een opbrengst had gehad van 40,16. Hierna volgde de rondvraag. De heer A. J. Vlasman kwam n.l. met het voorstel voor den dag om in samenwerking met de twee andere Middenstandsvereenigin- gen te komen tot een plaatselijke erken ning voor gas-, water- en electrieiteits- ambachtzaken. Het bestuur kon zich met dit voorstel geheel vpreenigen en zal bij de plaatselijke instanties de noodige stap pen doen en besprekingen hieromtrent houden. Nadat nog eenige minder belang rijke zaken werden besproken werd de vergadering gesloten. Mondharmonicaclub „Ons Ideaal". Dank zij de ondernemingsgeest van den voorzitter, den heer J. Benschop, zal de jonge Mondharmonicaclub op den twee den Paaschdag zelfstandig een uitvoering geven in het R.K. Vereenigingsgebouw. De Krontjong-band „The Farmerfiddler", onder leiding van den heer J. Raateland zal haar -medewerking verleenen en voor de noodige afwisseling zorgen. Met eenige voordrachten zal deze omlijsting met de muziek een aardig geheel vormen, terwijl een gezellig bal, met versterkte dansband de rest van den avond zal vullen. Ons reddingswezen. Onze plaatsge noot de heer H. W. E. Struve, voorz. van het district Zuid-Holland van de Ned. Bond voor het redden van Drenkelingen is uitgenoodigd tot het houden van een tweetal voordrachten over het Reddings wezen in Nederland en wel in het bijzon der over auto-ongevallen te water. Deze voordrachten zullen in drie talen worden uitgesproken op het te houden congres, uitgeschreven door de ..Association Inter nationale de Sauvetage et de Premiers Secours en cas d'accidents", dat van 23 tot 28 Juli a.s. te Zurich en St. Moritz wordt gehouden. Personalia. Dezer dagen slaagde me vrouw Jongejande Jong voor het diplo ma drogisterij aan de vakschool voor Dro gisten. Geboren: Herman z. van KI. Kooy en G. van Grieken. Ondertrouwd: W, A. Kleyn en A. J. Fase M. Struik en D. G. Oppelaar. Overleden: J. van Hoff, wed. van J. van den Bosch, 78 j. ZEVENHOVEN L.T.B. Donderdagavond hielr de L.T.B. een ledenvergadering in het bondsgebouw, onder voorzitterschap van den heer E. J. Oostdam. De secretaris, de heer P. v. d. Hulst, gaf verslag van de besprekingen van de leden van het hoofdbestuur, met eenige toelichtingen. Hierna werden de praeadviezen bespro ken, gegeven op de ingediende voorstellen. Vervolgens werd de loonregeling bespro ken. Door de leden werd de toekomst niet zoo rooskleurig ingezien. Na eenige bespre kingen kwam men tot overeenstemming om de loone nte handhaven en het contract te verlengen. Binnenland DOODELIJK ONGEVAL BIJ LASSCHEN VAN BENZINEVAT Toen vanmorgen de smid C. van Zes sen te Schoonhoven bezig was met het autogenisch lasschen van een benzinevat, is dat met een hevigen knal uit elkaar gesprongen. Van Z. werd door een der wegspringende stukken getroffen, waar door zijn hoofd geheel verbrijzeld werd. De oorzaak van dit doodelijk ongeval sehynt te zijn, dat van Z. verzuimd had den dop van het benzinevat af te schroe ven. Buitenland ZWITSERLAND BESCHERMT ZIJN GRENZEN BERN, 25 Maart, (ANP.) Het Zwit- sersche departement van oorlog heeft van middag officieel medegedeeld, dat de Bondsregeering, als voorzorgsmaatregel heeft gelast aan alle grenzen de mijnen te laden en ter bewaking van deze zijn de desbetreffende eenheden onder de wape nen geroepen. Voor verdere maatregelen bestaat op het oogenblik geen aanleiding. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: savoyekool 6.106.60, boeren kool 510, prei 12.1015.40, kroten 0,503.30, kroten, gekookt 57, uien 1.304.70, peen 5.208.20, andijvie 1320, sla 624, Nero 3.10, witlof 927, spinazie 1017, per 100 stuks: bloemkool 6, salade 3.70—10.80, per 100 bos: pieterselie 7.00—12.90, radijs 1.50 3 90, selderie 3.807.50. rabarber 7 —13, raapstelen 0.501.10 25 Maart. Boter. Aanvoer 995 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.48 en prima boex'enboter 1.271.40 per kg. Handel flauw.. Turfmarkt van 20 tot en met 25 Maart. Lange turf geen aanvoer, prijzen f 89 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 24 Maart. Eierenveiling. Pi ijzen: kippeneieren 3.40—3.80, kuiken eieren 3.20, en eendeneieren 2.70 per 100 stuks; boter 6670 cent en kaas 18—30 cent per pond; kippen 3550 cent, hanen 685 cent, konijnen 0 451.40 en een der. 4565 cent per stuk. ZEVENHOVEN. 22 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 2500 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.60, eendeneieren f 2.75 per 100 siuks, bananen 20 cent per 5 stuks, appe len 10 cent per 2 stuks. KATWIJK a. d RIJN, 24 MaBrt Groen- tenveiïimr. Per 100 kg.: uien 2 25—4.25, prei 18.80—19.70, witlof 25—26, per kist van 20 kg.: waspeen 1.252.05, kro ten 1055 cent. LEÏDSCHENDAM, 24 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort f 8,10—10.90, stoofsla 2226 cent, spinazie per 4 kg.: 4269 cent. Dunsel 46, raapstelen 1.50 -2.20. snijboonen 1.66, radijs 2.20 2.50, prei 16 8019.knolselderie ƒ9.90 —10.00. TER AAR, 24 Maart. Centrales Veiling. Spinazie 2355 cent, andijvie 7280 cent, Dunsel 4464 cent, prei I' 7.00, spruiten 16.70, witlof 18.60,-26.00, radijs 0.00 —1.50, selderie 6.00, raapstelen 5080 cent. sla 4.60—6.00. VINKEVFEN, 24 Maart. Groen'envci'ing' Witlof I 21—24, idem II 14.50—16.50, idem III 710, spinazie 615 per 100 kg., raapstelen f 0.40—0.70. rabarber 7 rrdijs 1.30- 2 30 per 100 bos. LOOSDUINEN, 24 Maart. Groentenveiling Bloemkool le soort 20, 2e soort 10.— knskomkommers le soort f 11.70—15.70, 2e soort 8.009.70. 3e soort 5.507.89 oer 100 stuks, spinazie 6160 cent per 4 kg., si-lade le snort 8,7011, 2e soort 5.00 7.70 per 100 krop, radijs 1.402.20, raap stelen 6075 cent, kervel 1.30, sriderie 7 403.70, pieterselie 8 909.70 Dar 100 bos. prei 19.0020.60, andijvie f 14.75 pei 100 kg., komkommerstek 410 per TOO kg., stoofsla 1.401.60 per 6 kg., boerenkool 42 cent per 7 kg., aardannelen 1 60—2 20 per 100 kg., eieren 3.90 per KiO stuks. UTRECHT, 25 Maart. Vee. Aangevoerd totaal 4120 stpks vee, w. o. 800 runderen st.eren 2629 cent per pond, handel matig, pi ijzen onverander; slachtkoeien 2e soort 3136 cent en idem 3e soort 2530 cent per pond, handel matig, iets stijver in prijs, vaarzen 130220, melkkoeien 170—270, kalfkoeien 180280, varekoeien 110 210 per stuk, handel zeer kalm. z°lfde prij zen; 90 magere kalveren 50110 per stuk handel kalm. zelfde prijzen; 1700 nuchtere kolveren 3.755.75 per stuk, handel re delijk, iets oploopende prijzen; resp. 770 ma gere varkens en schrammen, resp. 2235 en 1^>22 per stuk, 630 biggen 915 pej stuk, handel kalm. onveranderde prij zen; 130 magere schapen 1123, handel mati? onveranderde prijzen. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.64 en 175 kg. kaasi 5070 cent per kg.; 42.000 eieren 3.304.00 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN tAMST'^DAM) Londen 8 82% Berlijn 75 65 Parijs 4 991/4 Brussel 31.71 Zwitserland 42.371/» Kopenhagen 39.40 Stockholm 45.50 Oslo 44.35 New York 1.887116

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3