STADS NIEUWS AGENDA DINSDAG 21 MAART 1939 DE LEI'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 "N Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; t 2.5i) per kwartaal Bij onze agenten /!0 cent per wvvk; f 2.60 per kwartaal. Franco per po.at 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent, Adverten'tiën: 30 cent per regel, ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v ROE WORDT HET WEER? WEINIG VERBETERING TE WACHTEN. De Bill seint: Verwachting: Voor het geheele land: Zwaar bewolkt tot betrokken met nu en dan regen, krach tige. tijdelijke stormachtige, meest Weste lijke wind, weinig verandering in tempe rt tuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, storm, N. N. W.. 4 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige N. W. wind, 5 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, stormachtige N. W. wnid, 4 gr. C. Groningen: matige regen, stormachtige N. N. W. wind, 4 gr. C. Maastricht: hagelbuien, krachtige W. N. V*. wind, 2 gr. C. BUITKNLANDSGH WEEKOVERZICHT De regenfronten van de depressie trok ken hedennacht over ons land, het hoofd- ïr.inium ligt voor de Noorsche kust, een tweede afzonderlijken kern ontwikkelde zich over de Duitsche bocht. Het gebied van hoogen.luchtdruk op den Atlantischen Oceaan trok zich wel iets naar het Zui den terug, maar blijft toch nog steeds van bcteekenis. In het Noord-Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie, waar- an het centrum bezuiden IJsland langs trekt en welke zich eveneens naar onze omgeving beweegt. De temperatuur daal de op IJsland en in Schotland, overigens steeg zij in het algemeen iets. In ons land wijkt de temperatuur weinig van de nor male af, alleen Maastricht was 2.5 graad te koud; met uitzondering van Noord-Scan- dinavië is zij in vrijwel het geheele overige v/aar waarnemingsgebied onder normaal. De juist gepasseerde depressie bracht iets meer neerslag dan haar voorgangster, doch over het algemeen bleven overal de hoe veelheden licht of matig, alleen in Gro ningen viel in den afgeloopen nacht 12 m. m. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.42 ur tot Woensdagmorgen 5.31 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 22 Maart v.m. 3.30 en nam. 4.55 uur. Maan cp 6.15 uur Woensdagochtend. Maan onder 20.10 uur Woensdagavond. Storm waarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 11.10 uur werd geseind: Wordt verwacht flink hoog water op de Zeeuwsche stroomen. Wetenscïiappel. berichten BELANGWEKKENDE EGYPTOLOGISCHE VONDST. Geheel gouden sarcophaag ontdekt. Een Reuter-telegram uit Cairo meldt: De Fvansche professor Montet van de uni versiteit van Straatsburg heeft te Tanis (het Bijbelsche Zoan) den nog geheel on geschonden grafkelder van koning Psoe- sennes van de 22ste dynastie ontdekt. (In- deze dynastie zijn twee koningen van de zen naam. Als de laatste bedoeld is, is het waarschijnlijk de schoonvader van Koning Salomon). De hoogleeraar, die den grafkel der alleen binnenging, zag daar op een kalksteenen altaar- de geheel van zuiver goud zijnde sarcophaag van den vorst lig gen. Ernaast lagen twee rijk met juwee- len versierde geraamten. Drioton, de welbekende oudheidkundige expert, verklaarde, dat de in den grafkel der gevonden schatten, alleen door die, welke in Toet-Anch-Amens graf werden gevonden, in waarde overtroffen worden. Gemeld wordt, dat de sarcophaag niet minder dan een ton weegt en Zondag avond naar Tanis is overgebracht. (Herplaatst wegens misstelling). Gemeenteraad Gistermiddag te 2 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter de burge meester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig is de heer Bergers. Aanwezig is weer voor het eerst na een ernstige ziekte de heer J. Splinter, die deze week zijn functie van wethouder van Frabricage heeft neergelegd. Naar aanleiding van het schrijven van den heer Splinter zegt de v o o r z i 11 er, dat dit door den raad met groot leedwezen is ontvangen. in de eerste plaats omdat met hem een goed wethouder heengaat en in de tweede plaats"' omdat de omstandigheden, waaronder de heer Splinter moet bedan ken (zijn gezondheidstoestand) minder gunstig zijn. De beslissing is voor den heer Splinter zeer moeilijk geweest. Het heeft hem veel hartebloed gekost tot het schrij ven van dezen brief over te gaan. Zijn geest is nog helder en goed, terwijl zijn lichaam niet meer heelemaal mèe wil. De heer Splinter is twaalf jaar geleden tot wethouder gekozen en zijn verdiensten en niet uit politieke overwegingen. Van het begin af heeft het werk hem. gegrepen en dikwijls heeft hij zich zeer veel opoffering moeten getroosten om het werk te kunnen doen, zooads hij het wilde doen. Hij heeft zijn stempel gezet op de afdeeling van den arbeid voor de gemeente, die hem was toe gewezen. Tijdens het wethouderschap van den heer Splinter kwamen o.a. tot stand: de verbetering van de singels, de demping van het Levendaal, de vernieuwing van vele bruggen, een uitbreidingsplan, een nieuwe regeling voor het bouwrijp maken van gronden, verschillende reorganisaties van diensten, de bouw van 686 woningen door woningbouw.vereenigingen, een sa- neeringsplan, huurverlagirigen enz. Vooral ook voor het Stadhuis heeft de heer Splinter zeer veel werk verzet en het is te betreuren dat hij dit gebouw niet meer als wethouder gereed mag zien. Met groote voldoening mag de scheiden de wethouder op al dit werk terugzien. De raad heeft er dankbare waardeering voor en hoopt dat de heer Splinter nog veie jaren in gezondheid van een welverdiende rust zal mogen genieten. De heer Splinter zegt voor de woor den van den burgemeester dank. Het valt spr. zwaar zijn functie neer te leggen, maar zijn gezondheidstoestand laat niet toe haar langer waar te nemen. Spr. dankt voor de groote medewerking steeds ondervonden van den burgemeester, van de collega's-wethouder, van den raad van den secretaris en van de ambtenaren. WETHOUDERS-BENOEMING. Tot wethouder wordt in de plaats van den heer Splinter, die bedankt heeft, ge kozen de heer Jac. Wilbrink met 27 stemmen (1 op den heer de Reede en 3 blanco). De heer Wilbrink aanvaardt de benoeming. De volgende punten worden zonder de bat of hoofd, stemming aangenomen. 14. Herstemming over het voorstel van den heer Schüller inzake het doen instel len van een onderzoek naar de woningen, welke voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen. Het voorstel wordt verworpen met 16— 15 stemmen. 15. Herstemming over de door den heer «an Eek overgenomen motie-van der Voort inzake wijziging van artikel 15 van de Ver- oidening houdende reglement voor de Commissiën van Advies betreffende ar- beids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst van de gemeente Leiden. Het voorstel wordt verworpen met 17 tegen 14 stemmen. Een kwestie betreffende de Lichtfabrieken. 16. Voortzetting van de behandeling van het adres van R. Uges om restitutie van door hem betaalde bedragen wegens stroom verbruik in zijn bioscooptheater Stations weg 19. De heer Coster (R.K.) zet de voorge schiedenis van het adres-Uges nog eens uiteen en is van meening, dat de heer Uges onrechtvaardig is behandeld. Adressant is wel degelijk eenige malen aan de Lichtfa brieken geweest om te trachten een voor- c'celiger tarief te krijgen. Het verschil in de tarieven der verschillende theaters is zeer onjuist. De raad kan hetgeen hier is geschied niet tolereeren en dient den heer Uges in 't gelijk te stellen. De heer Würtz (Nat. Herst.) consta teert, dat er bij de Lichtfabrieken een ver keerd commercieel inzicht bestaat. Wan néér een ambtenaar in een particulier be drijf hetzelfde zou hebben gedaan als wat hij deed tegenover den heer Uges, zou hij onmiddellijk ontslagen zijn. Men beroept zich op allerlei uitvluchten, welke spr. niets anders dan chicanes noemt. De hou ding van de Lichtfabrieken is een minder waardige, waarvoor ieder man van zaken zich zou schamen. De v o o r z. zegt, dat er grenzen zijn. U moet oppassen voor uw woorden. De heer Würtz (Nat. Herst.) noemt het argument, dat men rekening moet hou den met de consequenties, vreemd aan doend. In het geval van het Instituut Kern heeft de gemeente ook geen rekening ge houden met eventueels consequenties. Het geval-Uges moet niet beschouwd worden ai? een op zichzelf staand geval. Het is de uiting van een verkeerde mentaliteit, wel ke het college van B. en W. moet sanctio- neeren. De heer v. Eek (S D. A. P.) stelt hooge eischen aan de behandeling van de consu menten door de Lichtfabrieken. En spr. meent, dat de Lichtfabrieken over het al gemeen aan deze eischen voldoen. Het is niet billijk een algemeen verwijt aan de directie der Lichtfabrieken te richten. Het geval-Uges is een bijzonder geval. Z. i. bracht de billijkheid voor de Lichtfa brieken mee. dat men den heer Uges ge waarschuwd had dat er veel voordeeliger tarief voor hem was. B. en W. zijn beducht voor de consequenties, maar zoo zwart ziet spr. die niet in. Het gaat hier toch om bil- kjkheidsaanspraken. niet om rechtseischen. Met den heer Coster dient spr. een voorstel in, dat aan den heer Uges zal worden ge restitueerd het bedrag dat hij van 1 Oct. 1934 tot 1 Nov. 1935 teveel heeft betaald. De heer de Reede (C.H.) is het met oen heer v. Eek eens, dat het hier een bij zonder geval betreft, maar het geval staat toch niet alleen. Spr. is dus wel beducht voor de con sequenties. De gedachte van den heer v. Eek is wel sympathiek, maar practisch onuitvoerbaar. Ieder mensch moet maar opkomen voor zijn eigen belang. De heer Uges heeft blijkbaar niet de juiste weg gekozen. Hij had als zakenman meer op zijn qui vive moeten zijn. Slechts in een zeer uitzonderlijk geval zou er reden zijn om van deze algemeene regel af te wijken. De beschouwing van den heer Würtz noemt spr in hooge mate onbülijk. Een dusdanige bestrijding van de Lichafabrie ken op zoo weinig goede gronden moet spr. afwijzen. B. en W. hebben den toe stand zeer goed ingezien. De heer v d. Tas (A.R.) kan zich ver eenigen met het praeadvies van B. en W. De zaak is zeer verward en er is niet meer na te gaan wat er nu eigenlijk aan de hand is geweest. De reeds toegestane z,g. restitutie is geen fooi, waarmede de Licht fabrieken hun zwakheid zouden hebben erkend, maar een normale tegemoetko ming. (Het bovenstaande is reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). Wethouder Wilbrink (C.-H.) zegt ook, dat de gang van zaken niet meer dui delijk is te reconstrueeren. Men moet ook niet vergeten, dat de Lichtfabrieken wel niet op dezelfde commercieele basis staan als een particulier bedrijf, maar dat zij toch met commercieel inzicht moeten werken. Wanneer iemand dreigt met een eigen stroomopwekking, is het zaak, daarmee re kening te houden en door middel van een extra-voordeelig contract toe te geven. Dat was met het Lido-theater het geval, maar was geen reden om Luxor te verminderen. De heer Coster (R.-K.): Trianon be taalde ook al eerder veel minder dan Uges. Wethouder W i 1 b r i n k (C.-H.) merkt vervolgens op, dat de beweringen van den heer Uges lijnrecht staan tegenover die van de Lichtfabrieken. Spr. had de zaak in der minne willen schikken, door 50 pet. van de door Uges verlangde restitutie toe te staan. Later is spr. op dat standpunt teruggeko men. Principieel kan de eisch niet gesteld worden, dat de Lichtfabrieken de plicht hebben om de andere contracten te her zien, als er ergens een voordeeliger con tract wordt afgesloten. Men wil dat wel beperken tot „gelijk soortige" bedrijven, maar in de practijk zijn de scheidingslijnen niet te trekken. De voorz, ontkent, dat hij een soort truc heeft uitgehaald bij de verdaging van deze zaak. De heer Würtz heeft uitdruk kingen gebruikt, die men slechts gebruiken kan, als men zeer vast in z'n schoenen staat. De heer Würtz heeft echter nagelaten eenig argument naar voren te brengen. Spr. be treurt het, dat de heer Würtz zich derge lijke uitlatingen heeft gepermitteerd t.o.v. de Lichtfabrieken. Zijn betoog was boven dien volmaakt onjuist. De Lichtfabrieken gaan over tot een bijzonder contract, als de noodzaak daartoe dwingt. Dat was ook met Lido het geval. Komen vele dergelijke contracten voor, dan komt men wel eens tot vaststelling van een bepaald contracten tarief. Desalniettemin komen er uitzonde ringen voor en dat kan geen reden zijn om nu direct alle contractanten te vvaarschu-, wen. Wanneer die plicht bestond, zou het ge volg zijn, dat geen enkel extra-contract wordt afgesloten. De mogelijkheid van overgang van het eene op het andere ta rief staat voor ieder open. Een zakenman moet dat weten. In elk geval had Luxor toch niet dezelfde voorwaarden kunnen krijgen als Lido. De heer Uges zegt, dat hij om een contract gevraagd heeft en het gevolg daarvan is, dat er een meter bij hem ge plaatst is, waarvoor hij 40.moest be talen. Het is niet aan te nemen, dat de heer Uges zich zóó met een kluitje in het riet heeft laten sturen. Het vermoeden ligt voor de hand, dat het doel van het bezoek van den heer Uges een ander is geweest. Ei was geen enkele reden om aan Luxor te weigeren, wat aan Trianon wel gegeven is. Trianon wendde zich n.l. na Oct. 1934 tot de Lichtfabrieken en kreeg een contract. Het voorstel-Coster-v. Eek ontraadt spr. Wanneer de raad dit voorstel aanvaardt, zitten er consequenties aan vast. Wat is 't motief van den Raad? Dat blijkt niet uit dit voorstel. De consequenties zijn niet te overzien. De „fooi" waarvan de heer Würtz sprak, heeft heelemaal niet het ka rakter van fooi of van zwakheidsteeken. De heer v. Eek (S. D. A. P.) zegt, dat zijn voorstel geen aanval op het beleid der Lichtfabrieken inhoudt. Er is hier een on billijkheid begaan. De beteekenis van het voorstel is niets anders, dan deze speciale onbillijkheid weg te nemen. De heer Coster (R.-K.) maakt de op merking, dat men de tarieven niet moet verwarren met contracten. Bij dit laatste neemt men genoegen met het overeenge- komene. De heer Würtz kan niet inzien, dat hij een onjuist betoog heeft gehouden. Wel licht is het wat scherp geweest. Spr. had geen argumenten naar voren te brengen; hij had alleen critiek op de door de Licht fabrieken aangevoerde argumenten, die schijn-argumenten zijn. De heer de Reede (C.-H.): De heer v. Eek heeft behoefte om het goede heertje te spelen, maar zoo'n standpunt is prac tisch onhoudbaar. De voorz. constateert nog eens, dat het voorstel-Coster-v. Eek gevaarlijke conse quenties meebrengt. Het voorstel-Coster-v. Eek wordt aange nomen met 1816 stemmen. Vóór: de S. D. A. P. (behalve de 2 wet houders) en de heeren Würtz, Coster, Lom- bert, Manders, v. Weizen en Key. 17. Prae-advies op de verzoeken van de Gemeente-Commissie van het Nederduitsch Hervormd Kerkgenootschap om toekenning van een subsidie in de kosten van de eind- restauratie van de Pieterskerk en in de kosten van ue restauratie van de Marekerk. Goedgekeurd. 18. Voorstel inzake het verleenen van medewerking aan de omscholing van werk- loozen tot wollendekenwever bij de N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens voorheen J. C. Zaalburg en Zoon en tot het vaststellen van den des- betreffenden begrootingsstaat. De heer Coster (R.-K.) vraagt of de ge schoolden aan het werk gehouden worden aan de fabriek of elders. De heer Eikerbout (A.-R.) meent, dat de fabriek van Zaalberg een voordeel krijgt boven de andere fabrieken. Komt dat niet ten nadeele van de andere fabrieken? Verleden jaar heeft pas een herscholing plaats gehad. Kunnen die personen niet eerst in het bedrijf geplaatst worden? Er zijn menschen, die verleden jaar voor her scholing in aan merking kwamen en later weer ontslagen zijn. Heeft de directie over het algemeen de herschoolde krachten in het bedrijf gehouden? Of tracht dit bedrijf zich in stand te houden op rijkskosten? Is in de toekomst te verwachten, dat de om gevormde krachten dezelfde loonen zullen krijgen als in de textielnijverheid gangbaar zijn? Hoe is contiole mogelijk? De heer Hessin g (S. D. A. P.) is het met den heer Eikerbout eens, dat er ge varen verbonden zijn aan deze methode, als zij systeem zou worden. Maar spreker heeft c.e overtuiging, dat dit niet de be doeling is van de directie dezer fabriek. Overigen? vindt spr. de gedachte bedroe vend, dat wij hier in onze oude textielstad niet beschikken over een textielschool. Een textielschool zou regelingen als deze volmaakt overbodig hebben gemaakt. De heer Wilmer (R.-K.) zegt, dat er bezwaren zouden zijn, als er hier voldoen de geschoolde textielarbeiders waren. Maar nu zij er niet zijn, wegen de voordeelen van dit voorstel verreweg op tegen de na- deelen. Dit voorstel is, feitelijk d mest doel treffende werkloosheidsbestrijding, welke mn kan bereiken, en daarom verdient het ons aller hartelijke sympathie. De beer v. W elz en (Comm.) is niet te gen de pi oef op zichzelf. Maar de vraag rijst: op walken weg begeven wij ons? Straks «omt een ander bedrijf, dat niet bij tijd1* voorzien heeft in de opleiding van voor dit bedrijf geschikte arbeiders, met hetzelfde voorstel. En waar gaan wij dan heen? Bevoordeelen wij dan niet eenzij dig die bedrijven? Het is z.i. de taak van het college om de lasten, die direct op de gemeente '.rukken, te verlichten. De ge meente moet dus dezelfde eischen stellen als het Rijk. Vervolgens vraagt spr. wie voor die cm.choling in aanmerking ko men; jongeren of ouderen? De heer Key (V. D.) vraagt of het niet mogelijk was, de heele dekenindustrie in dezf regeling r.f te nemen. Weth. v. Stralen (S.D.) wijst op en herinnert aan het herscholingsvoorstel van verleden jaar, dat op geen enkel bezwaar stuitte. Thans ziet men gevaren en bezwa ren. Het betreft hier dan ook iets heel an ders, n.l. omvorming. Spr. kan zich de be zwaren van den heer Eikerbout begrijpen, doch niettemin zijn ze onjuist. Aanneming van dit voorstel is van niet minder be lang dan van het vorige voorstel. Er ont breekt in de textiel-industrie nu eenmaal zeer veel aan de opleiding van leerlingen. Er zijn geen geschikte textielarbeiders aan wezig. Wel staan er 50 wevers als werk loos ingeschreven, doch aan hun vakbe kwaamheid ontbreekt veel, wegens de snel le technische vooruitgang. Het is juist deze fabriek, die gebrdk aan krachten heeft door belangrijke orders; bij andere fabrieken is er geen gebrek aan arbeiders. Er kan na tuurlijk niet worden toegezegd, dat de om geschoolde arbeiders blijvend werk zul len vinden. Dat .hangt van de orders af. Van bevoordeeling van één fabriek is hier geen spiake. Wordt in deze arbeidersbehoefte niet voorzien, dan wordt de Leidsohe fa briek bevolkt met krachten van buiten de stad, die zich hier vestigen en bij werk loosheid ten laste van de stad komen. De heer Eikerbout heeft gesproken van ontsla gen van herschoolde arbeiders. Het be treft hier ongeschikte krachten, wat gecon troleerd wordt door het Rijk en de organi saties. Spr. is het me den heer Hessing eens, dat goede aandacht geschonken moet worden aan de opleiding van textielarbei ders. Wie er voor in aanmerking komen? V7ie zich aanmeldt. Er hebben zich trou wens reeds meer dan 200 werkloozen aan gemeld. 19. Voorstel inzake het voortzetten van de werkinrichting voor blinden. Goedgekeurd. 20. Voorstel inzakè het voortzetten van de regeling betreffende het verleenen van een reductie op de ziekenfondspremie aan ondersteunden. Goedgekeurd. Voorstel tot het verhuren van eenige perceeien wei- en tuinland. Goedgekeurd. Voorste] tot hel aankoopen van eenige terreinstrooken in der. Cronensteinschen- polder, kadastraal hekend gemeente Lei den, Sectie O Nis 205. 219, 221, 1368 en 1369 en tot het vaststellen van den desbetref- fenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. LEIDEN. Dinsdag. Consultatie-bureau A.V.O. (Ar beid voor Onvolwaardigen) Ar beidsbeurs, Levendaal 1, 78 uur nam. Woensdag, Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond, afd. Leiden, R. K. Volks bond, 8 uur. Donderdag. Rede voorzitter R. K. Staats partij mr Verschuur, Burcht, 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", in „De Harmo- niet, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van. Zater dag 18 tot en met V rij dag 24 Maart as waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheird, Hooigracht 48, tel. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Geldleeningen. Spoedeisc^end wordt daarna aan de or de gesteld een voorstel tot het aangaan van twee ondcrhandsche geldleeningen, renten de 3 1/2 pet. tegen pari-koers en wel één van 200.000 en een van 1.800.000, beide af te lossen in 40 jaar. Wethouder Verwey (S. D. A. P.) zegt, aat de weerslag van de internationale on rust op de geldmarkt aanleiding is geweest om. dit voorstel te doen. Daardoor wordt het l.asgeldbedrag geconsolideerd. De voorz. licht toe, dat de verwach ting niet bestaat, dat binnenkort tot een lagere rente wordt overgegaan. Daarna z.h.st. goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Manders (R.-K.) vraagt of hier reeds maatregelen zijn getroffen, om hel stempelen te beperken, zulks naar aan leiding van de radio-rede van minister Romme. Wethouder v. Stralen (S. D. A. P.) antwoordt, dat reeds overleg wordt ge pleegd met het departement. Daarna sluiting. KON. NED. ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN. Volkskunde-commissie. In de vacature, ontstaan door het be danken van prof. dr. Jac. van Ginneken, heeft de volkskunde-commissie der Ko ninklijke Nederlandsche Academie van We tenschappen voorzien door de benoeming van prof. dr. J. de Vries, alhier. Dr. H. E. ENTHOVEN. De toestand van dr. H. E. Enthoven pri vaat-docent aan de universiteit te Amster dam en te Leiden, die gelijk reeds ge meld is bij den brand in hotel de Oude doelen te 's-Gravenhage op den 14den Maart ernstig letsel heeft opgeloopen,' is op bevredigende wijze vooruitgegaan. Voorloopig wordt hij' nog in* voornoemd hotel verpleegd; aan het einde van deze week zal hij wellicht naar zijn v/oning in Baarn kunnen worden vervoerd. Op advies van den behandelenden geneesheer zal echter nog eenigen tijd absolute rust nood zakelijk zijn, alvorens dr. Enthoven zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. GAT IN HET DAK GEWAAID. Hedennacht tusschen twee uur en half drie is er door den hevigen storm een gat geslagen in het dak van perceel Oranje gracht 73. De wind sloeg de pannen van het dak en vernielde vervolgens het lat werk, zoodat er een groot gat in het dak ontstond. De bewoners, die boven-sliepen moesten de vlucht nemen voor het dreigend ge vaar. Persoonlijke ongevallen kwamen geluk kig niet voor. St. Jsephsgezellenvereeniging. Hedenavond 8.45 uur verplichte bijeen komst. Aller opkomst wordt dringend ge- wenscht, vanwege de jaarlijksche verkie zing van het commissariaat. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 7143. N.V. Vuurwerk en Illuminatiefabriek voorheen Koninklijke Nederlandsche Pyrotechnische Fabriek G. J. Ruysch, in liquidatie. Leiden, Haarlem merweg 75. Wijzigingen: 1343. G. Los, „Het Oudste Kaashuis", Leiden, Haarlemmer straat 207, handel in boter, kaas, vleesch- waren. Uitte. E.: G. Los, Leiden. 1908. L. N. van Dien, Alphen a. d. Rijn, van Mandcrsloostraat 98 en 100, manufac turen, meubelen, tapijten, enz. Bovenge noemde zaak is omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: Fir ma L. N. van Dien (B. P.). Venn.: L. N. van Dien en N. van Dien L.Nzn., Alphen a. d. Rijn.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2