BELGIË-NEDERLAND TE ANTWERPEN. Het Blad Papier Een spelmoment voor het doel der gastheeren tijdens den voetbalwedstrijd België Nederland te Antwerpen, welke door onze landgenooten met 4 5 werd verloren ;:V De Belgische keeper maakt een afwerend gebaar, doch het schot van Nederlandschen voet heeft doel getroffen. - Een aardig moment uit den voetbalwedstrijd te Antwerpen De finales óm het Nederlandsch biljartkampioenschap cadre 71/2 zijn Zondag te Groningen gespeeld. P. de Leeuw, die winnaar werd, tijdens den laatsten stoot Neville Chamberlain, de Engelsche minister president, tijdens zijn groote Maartsche buien. Sneeuw aan rede betredende den internationalen den vooravond van de Lente politieken toestand, welke hij te Bir mingham hield De Hollandsche St. Bernhard Club hield in de veemarkthallen te Utrecht haar clubmatch 1939 Een overzicht tijdens de keuring FEUILLETON W. WANIEK. (Nadruk verboden). 23) Je hebt gelijk; maar toch zou ik met groot pleizier de historie een eind zien ne men. Ik ook; hoe lang kan 't nog wel duren? In ieder geval zoo lang als de oude Green leeft. Nu, dat zal wel niet zoo lang zijn. Holder heeft me weer een fleschje medi cijn voor Meingast meegegeven en ik heb het hem reeds bezorgd. Ze werkt voortref felijk. Je kent ze, nietwaar? Hij lachte spottend en tergend. Zwijg! Wat heb je nu? Zwijg zeg ik je! Gewetenswroeging? Och, vader, dat is goed voor 'n oud wijf! Doch wij laten dat rusten. Het voornaamste is, dat de oude Green zijn teergeliefde Percy zoo spoedig mogelijk volgt en dat zal ook wel spoedig het geval zijn. Niet zoo gauw als jij denkt. Waarom niet? Heeft Meingast je niets gezegd? Ik heb daarover niet met hem gespro ken. Een miserabele geschiedenis.... Wat-is er gebeurd? Toen de oude Green zijn neer Mein gast zei, dat hij Maud Kandrun moest trou wen, heeft Meingast natuurlijk in den be ginne geweigerd. Dat was hem ook geraden! Ik geloof, dat hij er waai'lijk geen lust toe had. Wat er van zij er ontstond een hevige twist tusschen hen; de oude is nog even eigenzinnig als vroeger. Den vol genden dag ging hij zijn notaris opzoeken, verscheurde het testament, waarbij Mein gast tot algemeen erfgenaam werd aange steld en vermaakte heel zijn vermogen aan weldadigheidsinstellingen. Wat een gemeene streek! Vervolgens bracht hij Meingast van alles op de hoogte en zwoer, dat hij zijn testament niet zou veranderen vóórdat Maud Kandrun Meingast's vrouw werd. Wel, nu eerst begin ik den samen hang van de fameuze historie te begrijpen. Er bestond geen andere weg. Dat zullen we maar aannemen Doch waarom nu zoo lang getalmd met dat huwelijk? Ja, dat is weer een beroerde geschie denis! Meingast wilde natuurlijk onmid dellijk na zijn aankomst 't huwelijk laten voltrekken. Maar wat gebeurde er toen? De oude, die er eerst zoo op was gesteld, vond nu iederen dag nieuwe uitvluchten om den datum van 't huwelijk te verschui ven. Zou hij vermoedens hebben gekregen? Neen, dat is onmogelijk. Hij heeft ge lukkig maar één foto van Maud, en die werd genomen toen zij twee jaar oud was. Zijn zuster heeft hem die foto uit Batoem gezonden. Maar de oude heeft zich niet verwaardigd, haar te antwoorden en daar om heeft zij verder geen pogingen gedaan om tot een verzoening met haar broer te komen en ook geen foto's van haar doch ter meer gezonden. Weet je dat zeker? Heel zeker; hij heeft er zich bij Mein gast dikwijls genoeg over beklaagd.. Waarom dan zijnu verzet? Ik begrijp er niets van. Misschien be schouwt hij deze Maud niet als de ge schikte vrouw voor Meingast. Onzin! Zij is een echte dame en bo vendien zeer mooi. Zij lijkt zelfs een beet je op de andere. Dat is waar. Ik heb ze weergezien, maar, jammer genoeg, enkel maar gezien... Niet sentimenteel worden, hoor! Het voornaamste is, wat er zal gebeuren. Ik hoop, dat de zaak nu in orde is. De oude heeft eindelijk moeten toegeven, want Meingast liet hem geen rust. Morgenavond zal de plechtige verloving plaats hebben, 't Zal prachtig zijn. Van deze gelegenheid moet gebruik worden gemaakt om Maud in kennis te brengen met de voorname krin gen van New York. Wat 'n roekeloosheid! 't Is best mo gelijk, dat de een of ander haar herkent. Niets aan te doen. Meingast was er ook tegen, maar wat de oude wil, moet ge beuren. Nu, wij zullen maar hopen, dat alles goed afloopt En wanneer is de bruiloft? Juist een maand later. Verdnog zoo lang! Misschien zal hij ons op zijn begrafenis niet zoo lang la ten wachten. Wees gerust:,jdaarvoor zorgt Mein gast. Weer een ruw gelach.Toen begon de oude weer: Blijf je vannacht .hier? Neen, zeker is zeker; 't is beter, dat niemand mij ziet. Ik vertrek liever naar Hammandville. Mijn motor is verborgen bij den ouden dennenboom. Zooals je wilt.... Ga je weer naar Europa? Neen, voorloopig blijf ik in New York. Ik moet toch bij de bruiloft zijn! Vooral geer dwaasheden! Zoo dom oen ik niet. Niemand zal mij zien. En hoe is je adres? Nog altijd bij moeder Perkins, 42ste straat, nr. 68, 16de verdieping. Maar nu is 't tijd vooi mij om op te stappen. 't Is beter, dat je nog een poosje wacht. Er is nu nog te veel volk op den weg. Kom, drink nog eens. Op ons succes! Gezondheid! Roch had er genoeg van gehoord. Zon der het minste gerucht te maken sloop hij terug in de dakkamer, sloot de deur en wrong zich door het venstertje. Een oogen- blik later was hij in het bosch verdwenen. xm. In het anders zoo stille huis in Riverside Drive heerschte dien dag een vrij rumoeri ge feeststemming. Al de vensters waren schiteerend verlicht. Tot buiten op straat hoorde men de opwekende klanken eener fijne dansmuziek en dat streelend geluid mengde zich met het geronk en getoeter van de auto's, die onophoudelijk nieuwe gasten aanbracht. Juist was er een bijzonder prachtige auto aangekomen. Een bejaard echtpaar en twee dochters stapten uit en werden door den bediende, die bij den ingang der villa stond, met een diepe buiging begroet. Ach ter die auto hield een andere stil. Een heer sprong er uit en trad tegelijk met de vier personen van het eerste rijtuig de vestibule binnen, zoodat men kan denken, dat hij tot het aristocratische gezelschap behoorde. 't Was Roch. Zeker was het niemand mo gelijk geweest, in den corpulenten heer met zijn kortgeknipten knevel, zijn ietwat rood gezicht en zijn dun haar den beroem den detective te herkennen. Ook de livreibediende Baker, die toeval ligerwijze bij den ingang van de villa de gasten moest ontvangen, herkende Roch niet en deze beantwoordde de diepe bui ging van den jongen man met een nauw merkbaar, trotsch knikje. Roch beklom, vlak achter de vier perso nen, de breede marmeren trap, kwam door een niet minder breede, x*ijk versierde gang en stond toen in de tooverachtig verlichte ontvangzaal, een meesterstuk van bouw kunst. Op zware marmeren zuilen rustte een rijk vergulde gaanderij, op den eenen kant waarvan de muzikanten gezeten wa ren. In de met groen damast bekleede wan den waren groote, kunstig geslepen spiegels aangebracht, die het uit prachtig luchters stToompnd licht heerlijk weerkaatsten. Roch ging achter een klolom staan en be keek het gezelschap. De eerste kringen van New-York waren hier vandaag schitterend vertegenwoordigd, 't Was een overgetelijk schouwspel. De kostbare toiletten der da mes waren een trouwe weerspiegeling der laatste modes v^n Parijs en Weenen en de ruime zaal bevatte op dat oogenblik voor millioenen dollars paarlen en edelge steenten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9