België-Nederland Junioren 1-2 MAANDAG 20 MAART 1939 DE LE'OSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Er volgen nog enkele wederzijdsche aanvallen en dan komt de rust met een kleinen Belgischen voorsprong, doch iedereen voelt, dat het moeilijk zal zijn den achterstand in te halen, omdat de Belgen als Duivels werken en geen duim breed toegeven. DE TWEEDE HELFT. De Belgen trappen weer af en trekken onmiddellijk ten aanval, Fiévez zet keurig voor doel, maar nog fraaier haalt Braine den bal om op het Hollandsche doel. buiten bereik van v. Male, doch via de deklat springt het leer terug. Het spel is forsch, forscher dan voor de rust. Het veld is bovendien zwaar en zoo krijgen we van nu af een vrijwel steeds le hard spel te zien, omdat de spelers door lichaamskracht trachten aan te vullen wat aan techniek wordt tekort geschoten. Tenslotte moeten we daar nog bijvoegen de meest zonderlinge beslissingen van den scheidsrechter, die spel noch spelers vol doende in zijn macht had en zoo zijn alle factoren daar, om het verdere gedeelte van den strijd in een minder aangenamen sfeer te zien verloopen. Intusschen, de aanvallen komen en worden gebroken. De Oranje-voorhoede forceert eenige corners, gevolg van een periode van beter spel, doch Drager plaatst tweemaal veel te laag en by een nieuwen aanval loopt de Amsterdammer in den buitenspelval. Weer volgen corners op de Belgische veste, de Hollanders beheerschen nu het spel en een doelpunt kan niet uitblijven. En toch! Plotseling kruipt Oranje weer door het oog van de naald, als bij een Bel gischen aanval, Isenborghs een harden schuiver langs den grond geeft, juist in den uitersten hoek, waarop Voorhoof en Fiévez toestormen om het vonnis te vol trekken, doch door 'n goeden uitval raakt v. Male het leer slechts even aan en beide Belgische aanvallers missen, de bal komt voor de voeten van Schubert en deze werkt weg. De partijen weer op gelijken voet. Als er 20 min. is gespeeld geeft Smit een goeden pass aan Vente, deze zet stevig door, komt half in botsing met v. Calenberg, doch schiet.... de bal gaat tegen den staander en blijft voor doel liggen, waar Drager, ter wijl de keeper is uitgeloopen, geen moeite heeft om in te trappen (33). Vente was intusschen even buiten ge vecht gesteld en moest buiten de lijn weer even op verhaal komen. De Belgen, de overwinning toch weer in gevaar ziende, geven zich allerminst gewonnen, gooien er nog 'n schepje <jp en forceeren enkele corners. Braine scoort 43. v. Male stompt tweemaal achter elkaar het leer in het veld terug, maar dan krijgt Braine den bal te pak ken en tusschen een kluwen van spe lers door vliegt de bal in het doel, ter wijl v. Male het uitzicht volkomen be lemmerd werd en Schubert naliet het leer te stoppen, waartoe hij de beste gelegenheid had (43). Na den aftrap weer een gevaarlijke aan val der Belgen, die de overwinning rui ken, maar het gevaar wordt bezworen. De Oranjespelers geven zich echter nog geenszins gewonnen en zetten een nieu wen aanval op, weer met succes bekroond. Vente scoort voor de tweede maal. De Harder legt opnieuw den grond slag voor den gelijkmaker. Hij onder neemt een fraaie ren, zet fraai voor doel en als Badjou aarzelt in *e grij per., schiet Vente ten slotte onhoud baar in (44)'. Toch winnen de Belgen. De Roode Duivels geven den strijd nog niet op. Zo»' ^un de overwinning thans moeten ontgaan, terwijl ze een kans hebben? De aanvallen golven steeds aan en uit een daarvan schiet Capelle num mer vijf in de touwen (54). Er zijn nog 10 minuten te spelen. Weer leeft de hoop in de Oranjegeledeïen op als Vente weer gevaarlijk voor het Belgi sche doel komt, maar zijn schietkans wordt hem ontnomen doordat een der Belgen hem den voet dwars zet. De tijd verstrijkt. De Belgen, nagenoeg zeker van de overwinning, vechten als leeuwen om den kleinen voorsprong te behouden en het gelukt hun, want als de scheidsrechter einde fluit, is de strijd in het voordeel der Belgen beslecht. HOE ER GESPEELD IS We wezen er in onze inleiding reeds op hoe de wedstrijden van Rotterdam en Ant werpen eigenlijk niet goed met elkaar te vergelijken zijn. Immers, een wedstrijd tegen de Honga ren is toch heel wat anders dan een ont moeting tegen de Belgen. De Hongaren de monstreerden het goede shortpassing, in niet al te hoog tempo uitgevoerd, waarte gen het frissche open, typisch Neclerlandsch spel een kans kreeg. Maar de sterke eigenschappen van dit Hollandsche spel, tempo, snelheid, open spel, gepaard aan geestdrift en uithoudings vermogen, bezaten de Belgen In gelijke mate, ja in enkele perioden waren zij De jeugdwedstrijd tusschen België en Nederland, welke aan de „groote" ontmoe ting voorafging, viel zeer tegen. Wij her inneren ons van het vorig jaar, dat zoo wel de ontmoeting tusschen beide jeugd- ploegen op het Overmaasterrein te Rotter dam als die te Antwerpen, op veel hooger peil stond. Toen werd er vooral aan Ne derlandsche zijde in diverse perioden aan- trekkelijken voetbal gespeeld en het spel van den vleugel de Hardervan der Veen zal menigeen nog versch in het geheugen liggen. Nu dient gezegd te worden, dat het Ne derlandsch jeugdelftal enkele goede spelers miste. Zoo kon Piet de Boer wegens ziek te niet uitkomen en de D.H.C.-spil Beke- nes was verhinderd door een blessure. Het ploegverband bij de Belgische ju niores was wel beter, doch de afwerking der aanvallen was buitengewoon slecht. Hoeveel kansen de voorhoede wel gemist heeft, was niet meer bij te houden, vooral het laatste kwartier van de tweedehelft, toen de Belgen een aanvankelijken ach terstand van 20 tot 21 hadden terug gebracht. steeds voor het Nederlandsche doel zwermden en de kansen voor het grij pen waren, bleek de onmacht onzer tegen standers den bal in het doel te schieten. De Jong scoorde vlak na den aanvang een uitstekend doelpunt en na ruim een half uur verhoogd* Lenstra na goed indi vidueel werk de score. De Fries-wilde het overigens wel eens wat te veel alleen doen, waardoor veel van het nuttige voor bereidende werk van de middenlinie te loor ging. Na de rust er werd tweemaal veer tig minuten gespeeld waren de Belgen sterk in de meerderheid. Maar verder dan tot een strafschop, welke door Berthulens in een doelpunt omgezet werd, monden de juniores onzer Zuiderburen het niet bren gen. Een gelijk spel had België zeker ver diend. Oranje daarin de baas. De Belgien wisten dezen Zondagmiddag het goede antwoord te geven: Nederland werd met eigen wa pens bestreden en met succes. In één op zicht waren de Belgen beslist beter dan de Oranjehemden en dat was in het dek ken van de tegenstanders. Vooral de mid- delinie met van Alphen aan het hoofd, wist door goed opstellen de meeste aanvallen der Nederlanders in de kiem te smoren en juist dat kon r.iet van de Oranje-midden linie worden gezegd. Schubert en Stam wa ren in enkele perioden beslist zwak. Voor al de kleine Fiévez werd door den Ajaxied veel te veel vrij spel gelaten, waardoor van dien kant voortdurend gevaar dreigde. Een zeer belangrijke factor in het spel der Belgen was, dat zij zich met meer fel heid, met meer verbetenheid in den strijd wierpen dan onze landgenooten en dit ge voegd bij het feit, dat er geen zwakke plek ken in de ploeg onzer Zuiderburen te vin- Tien waren, verklaart de nederlaag der Oranjehemden voldoende. In die felheid en verbetenheid gingen en kele Belgen wel eens wat te ver, waarop de Nederlanders soms op onsportieve wijze reageerden, zoo ontstond er een minder prettige verstandhouding in het veld, iets, wat wij de laatste jaren niet gewend zijn. De Fransche scheidsrechter, die als inter nationaal debuteerde, greep niet voldoende in, anders had misschien veel voorkomen kunnen worden. Bovendien was hij zwak in zijn beslissingen, vertrouwde te veel op de, weliswaar neutrale, grensrechter, en volgde het spel te weinig zelf. Vele malen waren zijn beslissingen raadselachtig en volgens de meeningen van de meeste insi ders was het derde doelpunt der Belgen beslist ontstaan na het buitenspel staan van den rechtervleugel. Hebben enkele Belgische spelers o.i. niet DE SPELERS ONDER DE LOUPE. In het Nederlandsch elftal was Van Male vrij zwak. Zijn stoppen was lang niet altijd betrouwbaar en zonder dat wij zouden willen beweren, dat hij be paald schuld aan de vijf doelpunten had, ging hij toch bijna nimmer geheel vrij uit. Zijn optreden was aarzelend en het kenmerkende was, dat hij de achterhoede niet dirigeerde in de gevaarlijke momen ten, zooals hij dat wilde. Over B 1 o m v 1 i e t schreven wij reeds uitvoerig. Hij heeft vele malen nuttig werk gedaan, doch wij voelden ons in de eerste plaats genoopt op zijn minder aan genaam optreden te wijzen, omdat dit heel vaak niet door den beugel kon. Caldenhove was in minder goe den vorm. Was het, omdat Schubert vrij wel voortdurend faalde of kon hij den rechtervleugel van België werkelijk niet meester worden? In zijn spel misten wij de rustige zekerheid van den geroutineer- den achterspeler. In de middenlinie was aanvoerder A n d e- r i e s e n verreweg de beste. Maar zijn spel komt tegen de Belgen nooit zoo goed tot zijn recht als tegen een andere ploeg. Ook nu deed hij, vooral in verdedigend opzicht, weer voortreffelijk werk en men moet toch eigenlijk bewondering hebben voor zijn uithoudingsvermogen, want ge durende vrijwel den geheelen wedstrijd is er in zeer hoog tempo gespeeld. Schubert was in de eerste helft zeer zwak. Direct en indirect waren en kele doelpunten aan zijn zwak wegwerken te wijten. In de tweede helft ging het iets beter, doch hij kon het hooge tempo der tegenstanders niet geheel volgen. Zijn af- altijd even fair gespeeld, dat behoeft dan nog geen reden te zijn, dat onze landgenoo ten op dezelfde wijze reageerden. Wij wil len hier speciaal wijzen op Blomvliet, die verscheidene malen op ongeoorloofde wijze zijn tegenstanders aanviel, waardoor hij soms niet eens gestraft werd, omdat de scl eidsrechter de overtreding niet gecon stateerd had. Wij zouden de keuze-commis sie in overweging willen geven den Ajaxied op dit punt scherp te waarschuwen, daar dit optreden onze internationale reputatie, van fail voetbal te spelen, ernstig kan schaden. Wij willen ten slotte nog wijzen op het feit, dat van de negen doelpunten er eigen-, lijk slechts twee van goed gehalte waren. De overige werden gemaakt in zeer toeval lige omstandigheden en niet na fraai opge zette combinaties. Amsterdam verslaat Brussel met 2-1 Het Amsterdamsche elftal heeft Zater dagmiddag te Brussel op Volkomen ver diende wijze met 21 van Brussel gewon nen. De Amsterdammers speelden tech nisch een betere partij voetbal en gedu rende een groot gedeelte van den wed strijd waren onze landgenooten in het veld in de meerderheid. Het samenspel vlotte in sommige perioden uitstekend en veelal legde de Amsterdamsche ploeg het spel aan de tegenstanders op. Voorts rea geerde men bij de Amsterdammers veel sneller, het tempo werd menigmaal hoog opgevoerd, en het was alleen te betreu ren, dat de aanvallen niet beter waren af gewerkt. De verdediging was betrouwbaar terwijl in de middenlinie Leemhuis op viel. In de voorhoede was Hazeweyer uit stekend, terwijl Bijl slechts bij momenten gevaarlijk was. Reeds na tien minuten gaf' Hazeweyer Amsterdam de leiding. Vlaeminck zorgde een kwartier voor de rust voor den gelijk maker, maar slechts enkele minuten latex- verschafte de A.F.C.-er den Amsterdam mers opnieuw de leiding. In de tweede helft kregen beide ploe gen nog talrijke kansen, doch de stand bleef verder ongewijzigd. Er waren slechts 1500 toeschouwers aanwezig. Antwerpen wint van Rotterdam 4-3 In een op een behoorlijk peil staanden wedstrijd, welke talrijke doelpunten ople verde, heeft het Antwerpsche elftal met 43 van de Rotterdamsche ploeg gewon nen, nadat de rust met een 31 voor sprong der Scheldestadbewonex-s was in gegaan. De overwinning.der Antwerpenaren was zeker verdiend, daar het ploegverband der gastheeren beter was. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat h,et op een zware ne derlaag der Rottei'dammers zou uitloopen, want korten tijd na den aanvang wist Ant werpen door een doelpunt van Lodts en een van Wagner een veiligen voorsprong te nemen. Uitstekend was in dit periode het samenspel der Belgen, en langzamer hand kon de Rotterdamsche ploeg er wat beter in komen, zoodat het evenwicht in het veld speedig hersteld was. De verdediging was overigens niet al te zeker en zoo had doelman Damme het tweede doelpunt kunnen voorkomen, ter wijl De Han het op een gegeven moment- zoo benauwd kreeg, dat hij in' eigen doel trapte, waarmee de stand op 31 voor Antwerpen werd gebracht. Even daarvoor had de Schiedammer Jansse den achter stand na goed individueel werk verkleind. Na de rust bracht Van Spaendonck met twee goede doelpunten de partijen op ge lijken voet. Een fout in de Rotterdamsche verdediging werd den bezoekers noodlot tig, want Wagner profiteerde er handig van en wist tien uitgeloopen Damme te passeeren (43). geven leek soms naar niets, hij was geens zins een stuwende kracht, waardoor de linkervleugel, in het bijzonder de Harder weinig aan hem heeft gehad. Stam was niet zoo zwak als Schubert, maar heelemaal voldaan heeft de Hage naar toch ook niet. Er kleveix nog te veel fouten aan zijn spel, het is nog te onrus tig en ook onze rechtervleugel had be trekkelijk weinig aan hem. De voorhoede was nog het beste deel van de ploeg, al bereikte geen der spelers hun vorm van Zondag 26 Februari. Trou wens, de Belgische middenlinie en de achterhoede gaven den Oranjehemden weinig gelegenheid hun normale spel te ontplooien. Zoowel Drager als de Harder werden zwaar gedekt, waar door wij slechts zelden van de goede rushes dezer buitenspelers hebben kun nen genieten. Beiden hebben zich ver dienstelijk geweerd en er in de gegeven omstandigheden van gemaakt, wat er van te maken viel. Vente was een nuttige middenvoor. Hij was -erg bewegelijk en wist van de kansen gebruik te maken. Ook hij had zijn „Hongaarschen" vorm niet te pakken, maar over het algemeen was de FeyenoorT der toch ruim voldoende. Dat kon ook gezegd worden van Smit, die weer als van ouds zwoegde, doch wiens nuttig opbouwend werk vaak teniet werd gedaan door het razend snel op den bal zitten onzer tegenstanders. Van der Veen vormde met Drager niet zoo'n goeden vleugel als in den vori- gen landen wedstrijd. Toch heeft ook hij zeer goed werk gedaan en liet pleit toch wel voor onze voorhoede om tegen de zeer sterke achterhoede en de defensief prima spelende middenlinie der Belgen nog vier doelpunten te maken. De INed. Ijshockeyers win nen met 1-0 van de Belgische De junioren versloegen de Belgen met 62 In het kader van den sportavond in het Sportpaleis te Antwerpen vond ook een ijshockey wedstrijd plaats tusschen de of- ficieele landenploegen van België en Ne- derland. Daaraan ging vooraf een junioren wed strijd tusschen beide landen, welke werd gewonnen door de Nederlandsche ploeg met 6—2 (4—1, 2—0, 0—1). De ontmoeting tusschten België en Ne derland kenmerkte zich door zeer matig spel; in de eerste periode wist Evetwijn de Nederlandsche ploeg de leiding te ge ven. Het gelukte den Belgen niet den ge lijkmaker te scoren. In de tweede periode werd niet gescoord. In de derde periode verrichtte van Os enkele fraaie safes. Taconis moest er voor 1 minuut uit, maar de Belgen wisten er niet van te profiteeren. De spanning was vooral in de laatste 7% minuut buitenge woon groot. De Belgen begingen enkele overtredingen en op een gegeven moment stonden er 4 Belgen en 6 Nederlanders op het ijs. De stand bleef verder ongewijzigd. SCHERMEN BELGIë—NEDERLAND PROFESSEURS. België wint. Te Brussel heeft Zaterdagavond in de zaal van de Cercle des Armes de jaarlijk- sche landen wedstrijd BelgiëNederland voor professeurs, op floret en sabel gehou den. Hoewel België de wedstrijd op floret won en Nederland de wedstrijd op sabel, had de Academie d'Armes in totaal de meeste punten. z De resultaten van de twee ontmoetingen waren als volgt: België behaalde op floret éen schitteren de overwinning, nl. met 8 tegen 1 winst partij, 17 ontvangen en 43 gegeven" treffers. De Belg H. v. Driessche won al zijn par tijen. De beste Nedex'landsche schermer was H. A. v. Mierlo, die slechts met 54 van v. Driessche en v. Steenlandt verloor. De Belgische prof. U Demaeght ontving slechts 2 treffers. Nederland won de sabel wedstrijd met 6 tegen 3 winstpartijen, 33 ontvangen en 37 gegeven treffers. De Nederlandsche profs Leek, Abrahams en v. Mierlo wonnen ieder 2 partijen. De Belg Demaeght won weder alle partijen. De eindstand werd: Academie d'armes 11 54 76 Nederl. professeurs 7 76 54 HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND De uitslagen. West le klasse: HOCHilversum 30; TOGO—HDM 2—2; BMHC—Gooi 2—5. Promotieklasse A; Zand voortStraw berries 1—2. Vierde klasse A: HOC VVivtoria III 3—1. NED. DAMES HOCKEYBOND De uitslagen Om het kampioenschap: UnionRood Wit 1—5. West le klasse: HilversumBDHC 12. Wat-het Belgische elftal betreft, in de achterhoede was Paverick de beste speler, ja zelfs een der beste spelers van het veld. Van Calenberg blonk min der uit, maar ook hij heeft goed voldaan. De doelpunten kor Badjou niet voor komen en wat zijn overige werk betreft, hij heeft heel wat minder fouten dan van Male gemaakt. In de middenlinie blonk van Alphen uit. Prachtig heeft deze Beerschotspeler zich geweerd en zoo behoefde het geen verwondering te wekken, dat de linker vleugel de HarderSmit volkomen door het duo PaverickVan Alphen in be dwang wei-d gehouden. Ook S t ij n e n heeft goed gespeeld, terwijl Henry zich van zijn beste zijde liet zien en Drager slechts weinig gelegenheid bood gevaar lijk te worden. In de voorhoede viel het spel van C a- p e 11 e, wiens verkiezing algemeen in Bel gië was afgekeurd, bijzonder mee. Braine en Voorhoof dirigeerden de voor hoede en aangezien er vaart in den aanval zat, dreigde er steeds gevaar voor het Hollandsche doel. Dat kwam niet in het minst door het goede spel van den kleinen en niet meer jongen Fiévez, die talrijke malen zijn teamgenooten de prachtigste kansen bood. Isemborghs was de minste van dit vijftal, doch ook hij was in dit elftal' zeker op zijn plaats. Het debuut van den heer Delasalle was slechts matig. Wij kregen soms den in druk, dat het spel te snel voor hem was. Voorts waren, wij merkten het reeds op, enkele van zijn beslissingen aanvechtbaar, waardoor hij, in plaats van een geprikkelde stemming te voorkomen, er juist toe mee werkte, dat de spanning in het veld soms te groot werd. Over zijn optreden kunnen wij geenszins een juichkreet aanheffen. Nederlandsche hockeyspeel- sters verslaan de Belgische Op het fraai gelegen hockey-teri-ein van het Kennemer Lyceum te Overveen is Za terdagmiddag onder groote belangstelling de hockey-wedstrijd tusschen de dames elftallen van Nederland en België ge speeld. Met een 92-overwinning voor de Nederlandsche pleeg kwam een einde aan een vrij eenzijdigen wedstrijd tegen een Belgische damesploeg, welke een uiterst zwakken indruk achterliet. Onder de tonen van het Belgische en het Nederlandsche volkslied betraden de vol gende elftallen het veld: Nederland: doel: Ubbink; achter: Smitshuysen en Rollin Couquerque; mid den: De Vletter, Vreeds en Broese van Groenou; voor: De Ruyter-Hofland, Van der Zouwe, Garrels Tellegen en Exalto. België: doel: Storck; achter: Baudoux en Demeester; midden: Ducarne, Bockart en Brouwer; voor: Speleers, Marcks, Bau- raing, Van den Houte en Delpierre. Scheidsrechters waren de heeren Broese van Groenou (Nederland) en Marsillv (België). Reeds direct na de bully richtte de Ne derlandsche voorhoede haar aanvallen op het Belgische doel, en nadat een bal nog juist van de doellijn kon worden wegge slagen, slaagde mej. Van der Zouwe erin uit een fraaien voorzet van mej. de Vletter het eerste doelpunt te maken, nog geen vijf minuten na het begin. Voor de rust zouden hier nog vier doelpunten aan wor den toegevoegd, drie van de stick van mej. Garrels en een van de linksbinnen Telle gen. Vooral de Amersfoortsche speelster toonde dezen middag van de geboden kan sen gebruik te kunnen maken en in moei lijke oogenblikken toch nog een gevaar te kunnen opleveren voor de vijandelijke veste. Toen de stand 40 was, slaagde de Belgische linksbinnen erin de eer te red den, doch nog juist voor het aanbreken van de rust werd de voorsprong tot 51 vergroot. De tweede helft werd door de Belgische dames goed begonnen. Niet lang na den aanvang kon de spil Bockart na fraai door zetten van mej. Bauraxng een tweede Bel gisch doelpunt maken, maar hiermede bleek -de voorhoede der gasten haar kruit te hebben verschoten. Regelmatig kwam thans de Nederlandsche voorhoede in den slagcirkel der Belgen terug, goed gesteund door de middenlinie. Na een fraaien solo ren van de de middenlijn bracht mej. Gar rels den stand op 6—2. De HHYC-speel- sters Teilegen en Exalto wilden echter niet voor haar onderdoen en voordat de arbi ters, die deze ontmoeting op matige wijze leidden, het einde aankondigden, hadden zij nog drie doelpunten aan het toaal toe gevoegd. De Belgische ploeg heeft wel zeer teleur gesteld. Doelverdedigster Storck heeft zich haar plaats in he vertegenwoordigende elf tal niet waardig getoond. Minstens vier van de negen doelpunten had zij gemakkelijk kunnen voorkomen. Rechtsachter Demees ter daarentegen is ontegenzeglijk een ver sterking van de achterhoede. Zij was het groote struikelblok voor de Nedei'landsche voorhoede. Van de middenlinie valt niet veel te zeg gen. Gebrek aan snelheid bleek een al te groote handicap tegeix de actieve en snelle Nederlandsche ploeg. Het optreden van de Belgische aanvalslinie was zoo aarzelend, dat de Nederlandsche verdediging steeds de gelegenheid kreeg op tijd in te grij pen en gevaar te voorkomen. Het is wel zeer moeilijk de Nederland sche ploeg naar behooren te critiseeren. De overwinning is haar zoo gemakkelijk ten deel gevallen, dat middenlinie en achter hoede het rustig hebben kunnen opnemen. De voorhoede heeft echter .als geheel vol komen aan de gestelde verwachtingen vol daan. De debutante Garrels kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Veel veranderingen zulen wel niet ge maakt worden voor den komenden wed strijd tegen Denemarken te Kopenhagexx en met vertrouwen kunnen de dames deze ontmoeting tegemoet zien. ZUIDHOLLANDSCHE HOCKEY-BOND ZUIDWIJCKH.D.S. III (HEEREN) 2—2 In den aanvang hebben beide verdedi- gingjtxn moeite zich te handhaven, doch doch schutters ontbreken om van enkele kansen te profiteeren. Op zeer gelukkige hoewel Zuidwijck in deze periode iets ster- wijze neemt H.D.S. tenslotte de leiding, ker is. Ne de rust wordt een mooie aanval van H.D.S. met een goed schot besloten en de bal verdwijnt hoog in het doel (02). Nog enkele gevaarlijke aanvallen der gasten vo-lgen, doch van lieverleden worden de bordjes verhangen, en uit een strafcorner* macht Van der Klip het eerste tegenpunt Reeds tellen wij na een goed schot van De Roo den gelijkmaker, doch de bal stuit juist tegen den paal. Hoewel een strafbully door Zuidwijck wordt gemist zit de gelijk maker in de lucht, en dit één der talrijke strafcorners wordt deze tenslotte door Van der Klip ingeschoten. Een kleine overwin ning voor onze stadgenooten was misschien wel verdient geweest. Het was jammer, dat de sportiviteit, die de ontmoetingen tegen H.D.S. steeds kenmerkt, thans bij enkelen der gasten ver te zoeken was. I Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 aSV meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14