RIJNSTREEK SPORT RECHTZAKEN STOPPEN MAANDAG 20 MAART 1939 DE LEIOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 BOSKOOP GEMEENTERAAD. Zaterdagmorgen kwam de Raad der Gemeente Boskoop in een openbare spoed vergadering bijeen ter behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de aan- deelen der Gemeente in de N.V. Mij. voor Gemeentecrediet. Door de Algem. Friesche Levensverze kering-Maatschappij wordt n.l. aan de houders van aandeelen van de Mij. voor Gemeentecrediet een voorstel gedaan tot overneming hunner stukken. Tegen afgifte der aandeelen o.m. serie B. staat voor de aandeelhouders de gele genheid open tot verkrijging van 3% Oblig. N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet op de volgende basis. Voor elk aandeel Serie B. groot nomi naal 1000.twee 3% Oblig. groot nomi naal 1000.aflosbaar op annuïteitsbasis in uiterlijk 40 jaren. De Gemeente is houdster van 4 aandee len n.l. 3 van 1000.en 1 van 250. nominaal. Het dividend bedroeg tot nog toe regelmatig 60.per aandeel van 1000.—. In plaats daarvan worden nu aangebo den 3% Obligaties met een totale nomi nale waarde van 6.500. Het kwam B. en W. voor, dat het aan beveling verdiende de haar toebehooren- de aandeelen te verkoopen en de vrijge komen gelden te beleggen in Staatspapie ren. Op een nader, door het College te bepalen tijdstip. Zij zouden tot verkoop willen overgaan, indien een koers van tenminste 180% kon worden bedongen. Na ampele discussie besloot de Raad B. en W. daartoe te machtigen. Indien 1 April 1939, die koers niet is be dongen, dan zullen de aandeelen worden omgeruild tegen 3% Oblig. op bovenge noemde basis. Hierna werd de vergadering gesloten. Afwezig waren twee leden. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk I tegen Katwijk II van Katwijk aa. Zee. Beide elftallen wa ren volledig en direct na den aftrap ont wikkelde aan beide zijden een goed spel, totdat Koudekerk's midhalf een hard schot loste en de bal in het net deponeerde van de gasten (10). Na de rust was het een spannenden strijd en Koudekerk I wist nog 3 maal te sco ren, zoodat deze wedstrijd gewonnen is door Koudekerk I met uitslag 40. Hier door maakt Koudekerk I nog een mooie kans voor de 3e plaats in deze competitie. LANGERAAR Verbetering Geerdijk. In October van het vorig jaar besloot de Noordeind- en Geerpolder tot het verbeteren van den Geerdijk, welke door de Provinciale Staten als onderdeel van de verbinding Katten- brugOude Wetering qp het tertiair wegenplan is geplaatst. De beide andere onderhoudsplichtigen de Wassenaarsche en H. Geestpolder be sloten eveneens tot de verbetering van Friezenweg en den weg naar het pont- veel'. Tot heden is nog enkel voor den Geer dijk het plan van verbetering door Gede puteerde Staten goedgekeurd; zoodra de twee andere polders hun plan krijgen goedgekeurd, zal met het werk kunnen worden begonnen, wat een zeer welkome verbetering zal geven. LEIMUIDEN R. K. Sportver. „Leimuiden". Gisteren speelde Leimuiden I thuis te gen VDO I. 't Was een ongelijke wed strijd. Leimuiden was er bij het begin en 't verdere verloop van den wedstrijd niet in. Al spoedig nam VDO de leiding en scoorde voor rust nog eens zoodat deze kwam met 20 voor VDO. Na rust speel de Leimuiden geen haar beter. Weldra werd het 30. Leimuiden verkleinde den achterstand 31. Spoedig werd het 41, daarna 51. Het gelukte nu Leimuiden het 2de doelpunt te zetten. Weldra kwam het einde met 62 voor VDO, dat ver diend had gewonnen. Leimuiden II speelde uit tegen DOSR IV en verloor met 13. Gemeenteraad. De raad der gemeente Leimuiden zal op Donderdag 23 Maart a.s. des v.m. te 10 uur in openbare vergade ring bijeenkomen. Agenda. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling plan nen woningbouw. 4. Behandeling van een drietal verzoeken om vergoeding ingevol ge artikel 13 der L.O. Wet. 5. Wijziging begrooting dienst 1938 en 1939. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Gemeenteraadsverkiezing De stem ming voor de leden van raad der gemeente Leimuiden zal plaats hebben op 1 Juni Vernieuwing- van de brug te Bilderdam. Vrijdagmiddag j.l. had de aanbesteding plaats van de verbetering van de brug over de Drecht te Bilderdam. Ingeleverd werden er 8 biljetten: 1. C. de Raadt en J. Tolk te Alphen aan den Rijn 5322.minderprijs bij strem ming van het verkeer te water 270.2. N. Gortemulder te Uithoorn 4600. minderprijs 300.—; 3. C. Reijneveldt te Uithoorn 4490.minderprijs 220. 4. W. v. d. Helm te Alphen aan den Rijn 4800.minderprijs 250.5. Gebr. van Luiing te Woubrugge 4592.minder prijs 652.6. L. v. Beusekom te Alphen aan den Rijn 5483.minderprijs 200. 7. G. Charlet te Leimuiden 5100.f min derprijs 100.8. Jacob Parel te Slie- dracht 5900.minderprijs 150. De gunning werd door Burgemeester en wethouders aangehouden. LEIDERDORP Kostelooze inenting. Donderdag 30 Maart a.s., des nam. 12 uur zal gelegen heid zijn opengesteld tot kostelooze inen ting of herinenting van hen, die zich als dan daartoe ten huize van dr. J. J. Persant Snoep aanmelden. Stemming. De stemming voor den ge meenteraad is nader bepaald op 14 Juni a.s. Werkloozen. Bij het agentschap der Arbeidhbemiddeling staan 58 werkloozen ingeschreven, waarvan 24 gem. steun trek ken. Geboren: Dirk z. van H. A. van Ingen Schenau en A. M. Metselaar. Overleden: Wouter Moraal 77 j. TER AAR Middenstand. In het café Hoogendijk kwamen de leden van de R.K. Midden- standsvereeniging „St. Joseph" bijeen on der leiding van den heer Verhoef, om ge zamenlijk de agenda-punten te verwerken die jaarlijks terugkeeren Het was im mers de jaarvergadering. Na opening door den voorzitter en voorlezing der notulen wordt de inhoud bekend gemaakt van den brief, welke is gericht aan het Hoofdbe stuur der P.T.T. tot het plaatsen van een postzegel-automaat aan het Papeveer. Het antwoord is afwijzend, alhoewel het idee naar voren kwam om een depot te vestigen en dan kan men zich vervoegen by den postkanJtoorhouder te Aardam, voor na dere inlichtingen. Gezien de bagatel-pro visie van een dergelijke verkoop, zullen wel geen stappen meer worden gedaan. Betreffende een verzoek om de bussen vleesch door de winkeliers tc laten distri- bueeren, is nog geen antwoord terug ge komen. In het jaarverslag van den seccre- taris werden in een vlot tempo de vele be moeiingen van de vereeniging opgesomd. Het ledental is stabiel gebleven en aan het eind van het overzicht bracht men hul de aan den heer van Doorn voor zijn leerzame cursus, met een aansporing tot de ingezetenen den Middenstand te blijven steunen. De eindrekening van den penningmees ter gaf een kassaldo aan van ruim hon derd en dertig gulden, waarvan nog de drie-maandelijkscne contributie móet wor den afgedragen. Dit bedrag is naar oordeel van de controle-commissie juist, rappor teerden de heeren v. d. Vlugt en Volgering Om een rustiger nazien van de boeken en bescheiden te verzekeren is er besloten, het volgend jaar voor de algemeene verga dering te doen, waarbij dan als verifica teurs optreden de heeren L. Akerboom en B. Zwirs. Nadat de geestelijk adviseur, kapelaan Groen, een mooie lezing heeft gehouden over de katholieke actie in den midden stand, welke een aandachtig gehoor had, volgde u^stuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren Verhoef en Joh. Akerboom. Beide mannen bleken net vertrouwen volop te hebben, want met en kele candidaatstelling werden zij herbe noemd. Als laatste punt der agenda beraadslaag de men al reeds in een feestelijke sfeer over het eerste lustrumfeest, te vieren op 21 Mei aanstaande. Des morgens om zeven uur een H. Mis met algemeene H. Commu nie, gevolgd door ontbijt. Op denzelfden dag een gezellige avond voor de leden en genoodigden onder leiding van het duo Verkerk en met een opwekkend woord van den bekenden spreker Jan Bakker. Dit be looft dus een mooie lustrumviering te worden. Voor de rondvraag was er niets. T.B.C. De Plaatselijke Vereeniging tot bestrijding der tuberculose vergaderde in café het Centrum onder voorzitterschap van dr. Quartel. Na de opening der ver gadering las de secretaris-penningmeester, de heer B. J. Hogenboom de notulen, ge volgd door de gebruike verslagen. Het jaarverslag vermeldde o.m. een toe name van het ledenaantal der vereeniging tot 185, wat inzonderheid te wijten is aan de door het lid A. de Leeuw ontplooide activiteit. Over het jaar 1938 werd van de gemeente een bedrag van 300.aan subsidie ontvangen, wat 100.minder is dan het daaraan voorafgaande jaar is uit gekeerd, aangezien de vereeniging aan de gemeente niet kon aantoonen, dat meer subsidie dringend noodig was. Het totaal bedrag der ontvangsten is, met inbegrip van het batig saldo per 1 Jan. 1938 592.13 geweest en de uitgaven heb ben ten behoeve van T.B.C.-patiënten be dragen 416.49, voor andere doeleinden (drukwerk, propaganda, enz.) 48.82, al- zoo tezamen 46531. Er restte op 1 Jan. '39 een batig saldo van 126.82. Bij het punt mededeelingen ontspon zich een discussie over de mislukte filmavond van het vorige jaar, waaraan te weinig be kendheid is gegeven. Over dit punt werd KON. NED. KORFBALBOND De uitslagen. Om het kampioenschap: PSVOnder Ons 60. West le klas Z.H.: HSV—Het Zuiden 3—3. West le klas N.H.: Luto-Swift 1—2; DDV Sportief 5—6. Noord le klas: WWMBD—Wordt Kwiek 3—3. West Z.H.: 3e klas A: Gymnasiasten II De Kweek 21. TAFELTENNIS COMPETITIE DISTRICT LEIDEN. De stand van de Tafeltenniscompetitie van het District Leiden der St. Josephs- gezellen is als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. Roelof ar ends veen 8 6 2 0 14 Leiden 8 5 1 2 11 Voorhout 6 2 13 5 Zoeteïwoude 6 0 2 4 2 Warmond 6 0 2 4 2 MOTORSPORT TERREINRIT BELGIë—NEDERLAND DOOR NEDERLAND GEWONNEN Gisteren werd in de nabijheid van Leu ven een internationale terreinwedstrijd verreden tusschen België en Nederland. De teams bestonden uit 8 rijders, terwijl het totaal der vijf besten van ieder land beslis send was. Het team van de Koninklijke Nederlandsche Motorwielrijders Vereeni ging heeft dezen strijd met groote meerder heid gewonnen met een voorsprong van 37 min. 9 sec. De \ijf beste rijders van Ne derland, waren J. Bovee, J. van Rijn, J. C. Verkerke, D. Renooy en C. de Haan. Hun totaal tijd bedroeg zes uur 31 min. en 16 s. De 5 besten van het Belgische team waren de rijders Thuillier, Ickx, Gemirick, Edy- son en Frenay. Hun tijd bedroeg zeven uur acht min. 25 sec. WIELRENNEN BELGIë—NEDERLAND TE ANTWERPEN Kaers wint van v. Vliet een omnium wedstrijd In het sportpaleis te Antwerpen zijn Za terdagavond internationale wielerwedstrij den gehouden, waarbij als hoofdnummer een omnium wedstrijd tusschen Kaers en v. Vliet op het programma stond. Behalve op de 1000 M. tegen het horloge, moest van Vliet in Kaers in de andere nummers zijn meerdere erkennen. De uitslagen luiden: Omnium van VlietKaers: 500 M. tegen het horloge met vliegend vertrek: 1. Kaers 29.90 sec., 2. van Vliet 30.72 sec. 1000 M. tegen het horloge, staande start: I. van Vliet 1 min. 11 sec.; 2. Kaers 1 min. II.5 sec. 10 K.M. achter Derney-motoren: 1. Kaers 1 min. 24 sec.; 2. van Vliet op 10 meter. Achtervolging over 4 K.M. maximaal: Kaers wint van van Vliet met 45 verschil in 5 min. 13 sec. De tijd van van Vliet be droeg 5 min. 17 2/5 sec. Einduitslag omnium: 1. Kaers 3 p., 2. van Vliet 1 p. 30 K.M. achter Derny-motoren, BelgiëNe derland: 1. Wals 32 min. 51/5 sec.; 2. Pru- neel; 3. Pijnenburg; 4. Schulte; 5. Dekuy- ser; 6. Hendrickx. Landenklassement: 1. Nederland; 2. Bel gië. PARIJS—NICE BEëINDIGD Archambaud winnaar Gisteren is de laatste etappe van den wegwedstrijd ParijsNice gereden, welke gewonnen werd door Bonuel, Arehambaud plaatste zich als zesde op dit traject, maar wist toch eerste te blijven in de algemeene rangschikking en heeft den Rit naar de Zon 1939 daardoor gewonnen. Een fraai debuut van Alb. Lodewijks in België. Gisteren debuteerde Alb. Lodewijks als amateur in een wegwedstrijd te Schaer- beek (Brussel). Uit een veld van 60 renners wist hij zich 5de te plaatsen. De wedstrijd ging over 90 K.M. langen tijd beraadslaagd en de leden dron gen bij monde van den heer C. van Vliet aan op het beleggen van een filmavond in het komende najaar, in de overtuiging dat deze, indien slechts voldoende propaganda wordt gemaakt, zeker zal slagen.. Het be stuur putte uit het enthousiasme der aan wezigen voor deze zaak tenslotte moed om de toezegging te doen dat in het najaar de film opnieuw zal worden gedraaid. De vorige keer is het een-bijlegger van onge veer 30.geworden, zoodat het niet te verwonderen is, dat de bestuursleden aan vankelijk sceptisch tegenover het voorstel stonden. Nadat nog de heer Kerkhoven was herkozen als bestuurslid, sloot de voorz. de vergadering" OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP FLORET Gistermiddag zijn in de schermzaal Mast booms te Amsterdam wedstrijden gehou den om het kampioenschap van Nederland op floret. Na Barrage met S. A. Mosman werd P. Kunze kampioen van Nederland. De uitslagen luiden: 1. P. Kunze, 2. S. A. Mosman, 3. J. J. Jole, 4. J. Mix Munnick, 5. J. van Uxem. PAARDENSPORT LEIDSCHE OFFICIERS JACHT - VEREENIGING Vermoedelijk omdat het weer zich niet gunstig liet aanzien waren er slecht een zestal leden der L.O.J.V. bij het Witte Huis te Oegstgeest aanwezig voor de uit geschreven bloembollen rit, welke onder leiding stond van den heer Speelman. Zij die niet deelnamen hebben heel wat ge mist want het weer was zeer geschikt om paard te rijden daar deze rit maar eens per jaar wordt gehouden. Het einde was vastgesteld bij het café de stad „Rome" te Warmond, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerde. De heer Speelman stelde een fraaie beker ter beschikking welke de naam draagt van „Fama beker" en verreden zal worden bij een manège-spring-concours der L.O.J.V. HAAGSCHE POLITIERECHTER Agent uitgescholden. Verder werd gegaan met de behandeling van de zaak van Jannetje B. te Oegst geest die terecht had moeten staan wegens beleediging van een politieagent, wien hij een minder net woord naar het hoofd had geslingerd. Het rapport, waar voor de zaak toen aangehouden was, was thans aanwezig en dit kwam tot een con clusie van verminderd toerekeningsvatbaar Daarom eischte de Officier een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken en een voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regeering, alles met een proeitijd van drie jaar. Na een kort pleidooi van mr. Donders vond de Politierechter het beter om deze zaak opnieuw aan te houden totdat de Hooge Raad beslist heeft wat er met de woonschuit, want dat is eigenlijk de ge- heele kern der zaken waarvoor mej. B. steeds veroordeeld is en nog terecht moet staan, gebeuren moet. En dan zal de Politierechter zien er voor verdachte te doen is in haar thans opnieuw dienende strafzaak. Steunfraude. De arbeider F. v. d. H. te R ij n s b n r g had terecht moeten staan wegens steun fraude. De beslissing was aangehouden voor een rapport en dit document advi seerde tot een voorwaardelijke veroordee ling. De Officier voelde daar niet veel voor, want er is door verdachte ruim 85 ver zwegen en tevens had hij getracht zijn werkgever in zijn geknoei te betrekken. Spr. eischte dan ook twee maanden ge vangenisstraf. De Politierechter wilde verdachte nog een kans geven en ging met het rapport mee, dat inhield, dat verdachte veroordeeld werd tot een voorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd van drie maanden met drie jaar proeftijd. Broedertwist. Een vrachtrijder uit Voorschoten had oneenigheid gekregen met zijn broer en deze oneenigheid was zoo hoog geloo- pen, dat de vrachtrijder een ijzeren staaf had genomen en daarmede zijn broer had mishandeld. Verdachte beweerde zenuwachtig te zijn geweest. De Officier eischte drie weken gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Verdacht had liever een geldboete en vertelde daar ook de reden van. De Politierechter voelde daar wel iets voor en veroordeelde hen tot een voor waardelijke geldboete van 50 subs. 50 dagen met een proeftijd van drie jaar en teruggave van het stuk ijzer, zijnde een onmisbaar instrument voor des vracht rijders auto. is veel moeilijkst dan hard rijden. Stoppen duurt „hoe langer hoe langer" naarmate uw snelheid stijgt. Maar wie van tijdig stoppen een gewoonte maakt, houdt H verreweg 't langst vol DE DUIVEL EN DE VEERMAN door Olav Bradley. De veerboot was tjokvol en de veerman moest met alle krachten roeien. Dit deed een van de inzittenden opmerken: „Dit is zeker een zware last, die u zoo moet voort bewegen?" „Ja, dat wel, maar ik heb al wel een zwaarder vrachtje gehad". „Hoezoo? Er kunnen toch niet meer menschen in de boot dan er nu in zijn!" „Daar hebt u gelijk in maar één per soon kan soms zwaarder zijn dan twintig anderen". „Nee, baas, nou wilt, u ons wat wijsma ken!" „Waarachtig niet! Ik had eens een passagier, die zóó zwaar wasoch jul lie gelooven me toch niet...." „Vertel op". „Het was laat in den avond. Ik was al naar bed, toen opeens de veerbel ging. Er wou nog iemand overgezet worden. Nou ik voelde er natuurlijk niet veel voor, vooral niet in het koude jaargetij. En dien avond was het bovendien nog ellendig, stormachtig weer! Maar ik kleedde me toch aan en ging naar de boot. Daar stond een man in langen zwarten mantel, den hoed diep over het hoofd gedrukt. Ik kon van zijn gezicht niets zien dan zijn groo te, lange neus. Hij vroeg me, of ik hem even naar den anderen oever wou bren gen. Ik maakte de boot los en de meneer stapte. Eerst ging het zooals altijd maar toen leek het me, of de boot steeds zwaar der begon te worden. Ik roeide uit alle macht. De riemen kraakten. Ik kwam on geveer tot het midden van de rivier, toen kan ik niet meer. „Je komt geen streep verder!" sprak de vreemdeling. „Ik weet niet, wat dat is", antwoordde i'--, „maar het lijkt wel, of de boot vol lood is". Ik probeer haar opnieuw voor uit te krijgen, maar 't was of ze met een anker ketting vast lag. De vreemdeling lachte angstwekkend. „Dat zal mijn schuld wel zijn", zei hij. „Maar ik kan mezelf wel wat lichter maken." En tot mijn grooten schrik pakte hij zijn rechterbeen, nam het eraf, stak het in de hoogte, zoodat ik het goed kon zien en., smeet het in het water." „Een kunstbeen?" vroeg iemand. '„Nee, nee, een echt been" antwoordde de veerman ernstig. „Kom nou", riep een van de inzittenden uil, „dt heb je zeker gedroomd?" „Het was geen droom. De boot was vi at lichter geworden, maar slechts een beetje." Toen sprak de vreemdeling: „Het eene been heeft nog niet genoeg geholpen. We zullen het andere ook maar weg gooien." En toen pakte hij zijn linkerbeen en smeet het eveneens in het water." „Och hou toch op met je sprookje"! „Neen, neen, verder vertellen" Poeh wat griezelig!" zoo riepen de pas sagiers dooreen. „Ik begon dus weer uit alle macht te roeien", zoo vervolgde de veerman zijn verhaal, „maar ik kon de boot niet verder krijgen. Toen sprak de vreemdeling: „Waar beenen zijn, kan ook het hoofd zijn!" En opeens vloog de kop het water in, zoo- da* de spatten in mijn gezicht vlogen. En toch kon het spook nog spreken. Toen ik bleef zwijgen en maar roeide en zwoeg de, sprak het: „Ik bezorg je wel veel last. Maar daarvoor mag je dan straks iets wen- schen, wanneer we aan den overkant ge komen zijn. Denk er maar eens over na, v/at het zijn zal". Eindelijk, het leek wel een eeuwigheid kwamen we aan den anderen kant. Toen de vreemdeling aan wal sta had hij weer zijn beenen en zijn hoofd. Ik zag, dat hij een paardepoot had en wist toen, wien ik voor me had. Hij wou weggaan, zonder te betalen, maar ik riep hem terug en zei: „Het veer geld", meneer. Hij tastte in zijn zak en gaf me een cent. „Dat is niet voldoende, meneer!" „Ik heb niet meer bij me!" antwoordde hy. „Het gewone tarief is een dubbeltje, het nachttarief twintig cent" zei ik. „En omdat U me bij dit hondenweer nog uir bed gehaald hebt, mag U me gerust nog een fooi geven ook. Iedere fatsoenlijke passagier geeft een fooi!" „Ik niet!" zei hij. „Dan mag ik misschien nog wel een wensch uitspreken? U hebt me onderweg toch beloofd, dat ik iets mag wenschen! Of geldt dat. misschien ook niet meer?" „Vooruit dan maar, wensch maar op!" „Nou «omdat je zoo een krentenkak ker bent en een armen veerman zijn brood niet gunt, moge de duivel je halen!" Ik had het nog maar net gezegd, of er klonk een verschrikkelijke knal. De lucht ri'ok naar pek en zwavel en de vreem deling was spoorloos verdwenen. De duivel had den duivel gehaald. Alle passagiers begonnen hartelijk te lachen, maar de veerman vertrok geen spier van zijn verweerd gezicht. Toen de boot aanlegde, stapte hij het eerst aan wal en nam van al de uitstap pende passagiers het veergeld aan. Nie mand verzuimde een fooi te geven. De laatste was de meneer, die het ver moeden had uitgesproken, dat de veerman slechts gedroomd had. Hij gaf een bijzon der goede fooi en sprak: „Ik zal U maar wat extra's geven, want arfders wenscht U mij ook nog naar den duivel! Ik geloof ieder woord, maar ik geloof toch niet, dat die duivel heelemaal van de aarde verdwe nen is. Ik denk zoo, dat het uw stille compagnon is en dat hij U een handje helptom betere fooien te krijgen!" De veerman gaf hem een knipoogje. „Dat is ambtsgeheim!" zei hij.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12