OMGEVING MAANDAG 20 MAART 1939 DE LETOCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: De Bakvisch (Dean- na Durbin, Jackie Cooper, Melvyn Douglas). De reddende En gel (Albert Mastenbroek .Hilde Krahl). Romantiek Verwikkelings- comedie lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur lederen middag behalve Vrijdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: Marionetten- (Benja- mino Gigli, Paul Kemp). De Rebel van Texas. (Joan Bennet, Dou- dolph Scott). Romantisch- komische zangfilm. Heldenmoed e avontuur lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinée. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Marie Antoinette (Norma Shearer, Ty rone Power) Leven van Marie Antoinette lederen avond 8.15 u. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Casino: In de schaduw der misdaad. (Rin-Tin- Tin, Frankie Dar- roo). Sensationeele avonturen lederen avond 8 uur. Zondag ook van 4—7 uur. Woensdag half 3 matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Afgekeurd HILLEGOM AANKOOP VAN HET BUITENGOED „TRESLONG". Voorstel aan den gemeenteraad. Inzake voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met den eigenaar van de buitenplaats „Treslong" (punt 13) schrij ven B. en W. aan den Raad: Zooals u bekend zal zijn, is op het goed gekeurde uitbreidingsplan 1938 achter den huize „Treslong" een straat "geprojecteerd, loopende vanaf de Vosselaan (hoek Maria- straat) in Noordelijke richting en uitko mende op de van Tetsstraat, nabij het Vei linggebouw. De heer Ludwig, eigenaar van „Treslong", wil genoemde straat, voor zoo ver deze op zijn eigendom komt te liggen, doen aanleggen en de daarlangs gelegen terreinen in bouwexploitatie brengen. Hij verzocht daarbij de medewerking der ge meente, waarop namens ons College door den directeur van Openbare Werken on derhandelingen met den heer Ludwig zijn gevoerd. Deze oncLrhrndelingen hebben uiteindelijk tot een gunstig resultaat ge leid en zijn in een voorloopige overeen komst vastgelegd, weike voor uwe leden bij de raadsstukken ter inzage ligt. Uit deze overeenkomst zal u blijken, dat de gemeente op o.i. zeer aanneme lijke voorwaarden de beschikking kan krijgen over een groot gedeelte van de buitenplaats „Treslong", benevens de zich daarop bevindende gebouwen. Hoewel het park in den loop der jaren is verkleind, levert het met zijn aardi ge vijver en zijn hoog opgaand ge boomte, nog ruimschoots gelegenheid op voor verpoozing en aangename wan delingen. Ten einde u een denkbeeld te geven van de grootte van het park, waarover de gemeente de beschikking krijgt, deelen wij u mede, dat de op pervlakte pl.m. 8000 M2. bedraagt, dus in uitgestrektheid belangrijk grooter dan het Wilhelminapark met Molen- duintje. De gebouwen, welke zich nog op de buitenplaats bevinden, zijn in goeden staat, en kunnen, wanneer u met ons denkbeeld accoord gaat, t.z.t. eventueel voor gemeentelijke doelein den worden benut. Het bovenomschreven park met opstallen wil de heer Ludwig in vollen en onbe- zwaarden eigendom aan de gemeente over dragen, wanneer deze bereid is op hare kosten de bovengenoemde straat aan te leggen, te rioleeren en aan weerszijden van voetpaden te voorzien. De aanlegkosten van dezen weg werden door den directeur van Openbare Werken begroot op T1000. Verder werd overeenstemming verkregen met den heer Ludwig en deze wijziging kan door ons College geschieden d-ït het uitbreidingsplan 1938 zoodanig gewijzigd wordt, dat aan de zijde van de Weerestein- straat, in plaats van 3 enkele, 2 dubbele vil la's worden gebouwd, waardoor aan de zijde der Weeresteinstraat een ruime entree voor het park wordt verzekerd. Al daar zal een strook van 20 M. breedte aan de gemeente worden afgestaan, hetgeen met de voorgeschreven open ruimtemaat naast de te bouwen dubbele villa's een riant gezicht op het park en gebouwen complex van pl.m. 40 M. breedte waar borgt. De bebouwing van de aan te leggen straat zal geschieden volgens het door den heer Ludwig overgelegde bebouwingsplan. Ten slotte stelt de eigenaar als voorwaar de, dat hij ten hoogste 1 jaar, nadat deze aangelegenheid perfect is geworden, op de buitenplaats kan blijven wonen. Ofschoon wij slechts noode tot kapitaals uitgaven adviseeren, meenen wij nu van dezen stelregel te mogen afwijken, gezien bet groote belang, dat voor de gemeente op het spel staat. Want eenerzijds krijgt de gemeente de beschikking over een park, dat voor de ingezetenen in de toekomst een ontspanningsoord zal zijn, en ander zijds schept de gemeente door het aanleg gen der straat, weer werkgelegenheid aan tallooze werkloozen. De enkele schaduw zijde welke aan deze transactie is verbon den is, dat de geprojecteerde straat dood loopt, doch dit achten wij in dit geval epn niet zoo groot inconveniënt, omdat de toe gangsweg vanaf de Weeresteinstraat naar de buitenplaats in tact blijft en doorge trokken zal worden op den geprojecteer- denweg, zoodat althans voor voetgan gers het verkeer circuleeren kan. Tegen de overige voorwaarden, welke de heer Ludwig stelt, hebben wij geen be zwaar.. Het ligt in onze bedoeling, met ge bruikmaking van de bevoegdheid, welke art. 12 van de Bebouwingsverordening ons toekent, het Uitbreidingsplan 1938 te wijzi gen zooals aanvrager wenscht. Hierover is bereids overleg gepleegd met den Inspecteur van de Volkshuisvesting, die in beginsel tegen deze wijziging geen bezwaar had. Onder uwe aandacht meenen wij verder nog te moeten brengen, dat in de revenues, van het gebouwencomplex, dat eigendom der gemeente zal worden, compensatie zal worden gevonden voor de overigens be scheiden kosten van onderhoud, welke aan het park zullen dienen te worden besteed. Wij bevelen deze aangelegenheid in uwe welwillende aandacht aan en wij mogen u adviseeren de voorloopige overeenkomst, welke tusschen den heer Ludwig en ons College is gesloten, voor zooveel u betreft, te bekrachtigen en vervolgens: a. te aanvaarden om niet en in vollen eigendom een gedeelte van het park „Tres long" met opstallen en de daarop aan te leggen straat, nader op de kaart, liggende bij de raadsstukken, in gToene kleur aan geduid; b. beschikbaar te stellen een crediet van 6000 voor den aanleg c.a. van de ander a genoemde straat. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 23 Maart 1939 nam. 2 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering; 2. Ingekomen stukken; 3. Reclames plaatselijke belastingen; 4. Comptabiliteitsbesluiten; 5. Hernieuwde vaststelling van de begrooting voor den Schoolartsendienst 1939; 6. Verzoek van mej M. H. Brons om eervol ontslag als onderwijzeres aan de Openbare lagere school; 7. Voorstel tot benoeming van een lid van het stembureau VI ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlij den van den heer J. H. M. Huttner; 8. Voorstel tot het verleenen van een voor schot op de vergoedingen ingevolge art. lOlbis der Lager Onderwijswet 1920 over 1939; 9. Voorstel tot het verleenen van voorschotten op de vergoedingen ingevolge art. 103 der Lager Onderwijswet 1920, over 1939; 10. Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van besmettelijke ziektengelden; 11. Voorstel tot vaststelling van een reglement van orde voor de ver gaderingen van den Raad; 12. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van schoolgelden; 13. Voorstel tot iet aan gaan van een overeenkomst met den eige naar van de buitenplaats „Treslong" (zie onder); 14. Mededeelingen: a. Hernieuwde voorloopige vaststelling gemeenterekenin gen, diensten 1936 en 1937; b. Vragen van het raadslid P. H. Fijma, namens de Raads fractie der S.D.A.P., inzake uitvoering van de steunregeling voor kleine tuinders. KATWIJK AAN DEN RIJN Gemeenteraadsverkiezing. Naar we uit goede bron vernemen, zal de heer J. v. d. Perk, die met een onderbreking van één zittingsperiode gedurende 24 jaar voor de A.R.-Partij zitting had in den Raad, geen nieuwe candidatuur meer aanvaarden. LEIDSCHEN DAM Candidaatstelling gemeenteraad. Na gehouden referendum is de candidatenlijst van de S.D.A.P., voor den gemeenteraad alhier als volgt samengesteld: 1. G. Kerk- hoff, 2. H. A. Booman, 3. A. Visser, 4. mevr. S. Visserv. d. Linden en 5. O. Grootveldt. Zlekenhuisverpleging. Heden werd ons toegezonden het keurig samengestelde jaarverslag van de R.K. Vereeniging voor ziekenhuisverpleging. Zooals uit dit verslag blijkt, is 1938 voor de vereeniging een tamelijk gunstig jaar geweest. Het ledental bedroog op 1 Januari 1938 in totaal 1274, afgevoerd werden 63 leden, terwijl 104 nieuwe leden toetraden, zoodat het aantal leden met 41 vooruitging en per 1 Januari 1939 in totaal 1315 be droeg. Het aantal verpleegden bedroeg het af- geloopen jaar 134 en het aantal verpleegda- gen 2231 tegen het vorig jaar 2681. Het ge middeld aantal verpleegdagen verminderde tot 17; ook het batig saldo van 1263.43 is redelijk en werd alleen overtroffen in de jaren 1926, 1933 en 1936. Aan contributie werd ontvangen een bedrag van 9976.50, terwijl o.m. de kosten verpleging ziekenhui zen bedroegen 6879.65. Zoo is onze vereeniging, aldus het ver slag, de eerste 12 1/2 jaar voorbijgegaan. In deze 121/2 is op zich een reserve van 7771.89 niet groot, toch geeft het een ge rustheid voor de toekomst. Tenslotte wordt de vereeniging in aller bijzondere belang stelling aanbevolen en wordt de hoop uit gesproken, dat onder Gods zegen 1939 voor allen een jaar moge zijn, waarin de leden voor ernstige ziekten gespaard mogen blij ven en voor de vereeniging een jaar van bloei en vooruitgang. Luchtbescherming. Het bestuur van de op te richten afdeeling van de Nederland- sche vereeniging voor Luchtbescherming samengesteld op initiatief van burgemeester W. Keijzer van hier, noodigt allen uit tot bijwoning van de oprichtingsvergadering op Donderdag 23 Maart a.s. te 8 uur in het café „De Zwaan". Spreken zal drs. A. van Vianen van de N.V.L. Het gesprokene zal worden toegelicht met film. Geboren: Johanna Wilhelmina Anna d. van A. A. Bolleboom en M. C. v. Leeu wen Catharina Antonie Maria d. van N. F. Beukers en A. H. Olsthoorn. Getrouwd: G. de Haan en N. van Roosmalen. Overleden: Jan Brandhorst 71 j. LISSE Broeder Goservinus. Naar wij verne men heeft onze plaatsgenoot J. A. Beijk, gisteren in het Moederhuis te Oostakker (België) zijn Eeuwige H. Geloften gedaan als Broeder der Congregatie van O. L. Vr. van Lourdes. Hij heeft den naam van Broe der Goservinus gekozen. Examens E.H.B.O. Voor het herexa men E.H.B.O. zijn geslaagd de heeren P. C. Storm, P. Randsdorp, W. Taas, Th. de Vlieger, mevr. A. Dronkers, mej. A. King- ma, mej. Spaargaren, mej. Hartveld, mej. M. de oJnge en mej. D. van Parijs. Het di ploma van deze dames en heeren werd vooh den tijdsduur van 3 jaren verlengd. NOOTDORP K. J. M. V. Donderdag 10 Maart hield de K.J.M.V. haar wekelijksehe bijeen komst. Spreker was dien avond Kapelaan A. N. Duynisveld uit Delft, die sprak over de Cultuur en de beschaving der Middel eeuwen, gezien in het licht van onzen tyd. Uitgaande van de stelling, dat geen ware beschaving mogelijk is, tenzij voortkomend uit de christelijke gedachte, dat alle men- schen broeders zijn in Christus en dien overeenkomstig hun houding en omgangs vormen hebben te bepalen, liet spreker aan de hand van de geschiedenis, speciaal van ons eigen land en omgeving, zien, hoe het Christendom naast het geloof ook overal bracht de beschaving en cultuur. In de Middeleeuwen zien wij een groote eeloofseenheid, die ook zijn neerslag vond in het maatschappelijk leven. De Reforma tie heeft die eenheid gebroken en daar mede al de grondslag gelegd voor het indi vidualisme en het latere liberalisme. Het streven naar de Nieuwe gemeenschap van onzen tijd is dan practisch niets anders dan het streven naar de oude middel- eeuwsche gemeenschap; een eenheid op alle trrein, steunend op de grondslagen van rechtvaardigheid en liefde. Dit moet vooral bereikt worden in en door het ver- eenigingsleven. Met een krachtige opwek king aan de leden om hun persoon en hun gaven geheel en al in dienst te stellen van de vereeniging beschaving is ten slotte niets anders dan het dienen van den even- mensch sloot spreker zijn interessante en leerzame rede. Na eenige mededeelingen van den Mo derator over de tooneelavonden na Pa- schen, sloot de voorzitter de vergadering met den groet der jongeren. NOORDWIJK Zegening van den arbeid en de werktuigen van den arbeid. Op initiatief van den Kath. Volksbond afd. Noordwijk had gisteren op den feest dag van St. Jozef in de parochie-kerk de zegening van den arbeid en de werktuigen plaats, waarvoor een groote belangstelling bestond. Te 7 uur 's morgens had een alge meens H. Communie plaats, terwijl te half acht een H. Mis werd opgedragen om Gods zegen over den arbeid af te smeeken. 's Middags te 5 uur had de plechtige zege ning plaats. Deze bijeenkomst werd ingezet met het zingen van het Strijdlied van het Kath. Werkliedenverbond en het bidden van de Litanie van den H. Jozef. Hierna hield de hoogeerw. Deken J. H. W. Bors- boom een toespraak over de beteekenis van de zegening der werktuigen. Door deze zegening roept men af Gods zegen over onszelf, over den arbeid en wat wij hierbij gebruiken. Dat dit geschiedt in do maand Maart en nog wel op den feestdag van den H. Jozef, had wel zijn reden, omdat deze eenvoudige maar groote heilige, de pa troon is van de werklieden en van den ar beid De troostvolle figuur van den H. Jo zef wilde Z.eerw. gaarne ten voorbeeld stellen. Hij werkte, hij bad en hij stierf en toch was het leven van dezen eenvoudi- gen heilige hooger dan ooit het leven van de grooten der wereld is geweest, omdat hij werkte in den Heer. Zijn uitverkiezing tot patroon van de Kath. Kerk legt hier van wel de beste getuigenis af. Als wij onze arbeid verrichten als St. Jozef met God en voor God, zullen Wij de meegekre gen opdracht om hier op aarde ons kleed van de heiligmakende genade onbesmeurd te bewaren het beste vervullen, want al is ons werk nog zoo grootsch en machtig, als het niet gebaseerd is op Gods verheerlij king, zullen wij niet slagen. Als bij ons de gedachte voorzit, dat onze arbeid moet zijn ter lfefde Gods, zal dit ons meer troost en tevredenheid schenken en daar om is het noodzakelijk, dat wij iederen morgen voor onze arbeid goede voorne mens maken. Laten wij dan ons spiegelen aan het goede voorbeeld van St. Jozef, hij, een afstammeling van Koningsbloed, moest hard werken voor de kost. Dit heeft ongetwijfeld groote offer? gekost. Laten ook wij bij onze arbeid die offers brengen en Gods zegen afsmeeken over onze ar beid en onze werktuigen. Hierna werd met het werktuig in de rechterhand een gebed gezegd, waarna de Deken langs de rijen ging en de werktuigen met wijwater besprenkelde onder de bede: „Onze hulp is in den naam des Heeren, die hemel en aarde gemaakt heeft". In de slotgebeden trof on6 bizonder het laatste gebed: „Wij smeeken U, o Heer, door de voorspraak van den H. Jozef, dien Gij, o God, aan den arbeidersstand als bij zonderen Be schermer hebt gegeven, bescherm deze mannen van ons volk, die U willen dienen me hart en hand. Geef hun genadig, dat hun werktuigen niet ongebruikt moeten blijven liggen, dat zij rechtvaardig loon ontvangen voor den arbeid die zij er mee verrichten tot welzijn van ons volk. Laat al hun arbeid, hunzelf tot heiliging strek ken". Moge deze woorden in hun volle be teekenis in vervulling gaan. Na het zin gen van het lied van St. Jozef werd een kort Lof gecelebreerd, waarmede deze mooie plechtigheid was geëindigd. NOORDWIJKERHOUT Naar de nieuwe gemeenschap. Woens dag 22 Maart a.s., des avonds te 8.15 uur, zal in de zaal van café „De Zwaan" de eer ste vergadering plaats hebben voor de actie naar de nieuwe gemeenschap. De leden voor het algemeen comité en voor het comité van actie zijn reeds aa.ngezocht. Tot deze eerste vergadering zijn verschillende geestelijke en wereldlijke autoriteiten uitgenoodigd, eveneens de besturen van verschillende vereenigingen. In deze vergadering zal de plaatselijk leider worden geinstalleerd, eveneens het comité van actie. Pastoor Wes- terwoudt, lid van het algemeen comité, zal de installatie verrichten. Ieder belangstel lende is op de vergadering welkom. EHBL. Hedenavond 8 uur begint de eerste cursuls voor „Eerste hulp bij Lucht aanvallen", welke cursus geleid wordt door dr. Postel. Ieder kan zier nog aan melden. De kosten van deelname zijn zeer gering. Laten we hopen, dat er veel be langstelling is, gezien de ernst van de zaak waarvoor de cursus wordt gehouden. De lessen worden gehouden in café „de Zwaan". OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 27 Maart, des namiddags 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen, inge komen stukken en mededeelingen; 3. Be noeming van leden van stembureaux; 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein in Poelgeest; 5. idem tot wijziging van het Ambtenarenreglement en het Arbeids overeenkomstenreglement; 6. idem tot vaststelling van het voorschot ingevolge artikel 103 der L.O.-wet 1920; 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toe kenning van subsidie aan de St. Lidwina- school voor b.l.o. te Leiden; 9. Comptabi liteitsbesluiten. Rondvraag. SASSENHE1M Zegening gereedschappen en werktuigen Een 40-tal slechts had gehoor gegeven aan den oproep om Zondagmiddag in de kerk aanwezig te zijn, teineinde hun ge reedschappen en werktuigen, waarmede zij hun dagelijksch brood trachten te verdie nen, te laten zegenen, Kap. Redeker verrichtte de plechtighe den en hield daarbij een korte toespraak. Schoffels, harken, hollepeltjes, snoelscha- ren, vulpenhouders, schrepels, truffels, ha mers, oliemaat, enz. werden medegedragen en ter zegening aangeboden. Nu het vreemde er af is, is het te ver wachten, dat het volgend jaar op St. Jo seph meerderen aan deze plechtigheid zul len deelnemen. Tentoonstelling Kleuterschool. Enge lengeduld moeten de Eerw. Zusters gehad hebben om de kleintjes van 3 tot bijna 7 jaar zooveel handigheid en vaardigheid bij te brengen dat zij de producten van hun werk ten toon konden stellen. Weven, plakken en vlechten zijn de grond-werkzaamheden, maar de verschei denheid van materiaal en van gebruik doen uit de kinderhanden allerlei aardige voor werpen ontstaan, welke zeer terecht de be wondering van de talrijke bezoeksters en bezoeker-s opwekten, Geregeld demonstreerde een drietal meis jes van een jaar of 6 het weven en gaven desgevraagd „technische inlichtingen". Duidelijk hebben de ouders kunnen zien, op welke nuttige wijze hun kleintjes wor den bezig gehouden. Reclame voor de school is niet noodig, want het aanbod is steeds meer dan voldoende. WASSENAAR Gemeentereaadsverkiezingen. Door de A.R. Kiesvereeniging alhier is de voorloopi ge candidatenlijst voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad vastgesteld als volgt: 1. C. J. Breedvelt aftr.), 2. C. v. Tol; 3. Mr. J. Hozenberg; 4. Mr. J. Meijnen, 5. C. Mansvelt, 6. H. van Andel, 7. P. Mida- vaine, 8. Dr. C. M. van Marle, 9. W. Schip per, 10. T. J. van der Veen Raadsvacature. Tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht is be noemd mr. H. B. Wildt Meyboom, thans Rijksinspecteur in algemeenen dienst van de wei'kverschaffing, wonende te Wasse naar. De heer Wilt Meyboom, die lid van den raad te Wassenaar is, zal in deze functie worden opgevolgd door Jhr. W. K. von Weiier. oud-raadslid. VOORHOUT Staatspartij. In de groote zaal van het Parochiehuis kwam de afd. Voorhout van de R.-K. Staatspartij in vergadering bij een, onder voorzitterschap van den heer H. A. Allard, die in zijn openingswoord zijn spijt uitdrukte over de niet voldoende be langstelling. Prof. Steger hield een rede over: „De ordeningsgedachte in het licht van het Le venswerk van Paus Pius XI". Vanzelfspre kend kon hierbij de encycliek „Uuadragesi- mo Anno" niet gemist worden, omdat zij ten doel heeft de wederopbouw der Maat schappij op christelijke basis. Er zijn twee Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Gods wet met vreugde vervuilen. Niet door alles te veranderen komen wij den geestelijken nood te boven en krijgen wij meer vreugde In het leven, maar doordat wij het oude Geloof met nieuwe geestdrift in daden vertolken. Gods aloude wet met blijdschap vervullen, met groo ter zelfoverwinning, nauwgezetter geweten, Innerlijke overgave. A. M. Weisz OP. pellers om deze maatschappij een hecht fundament te kunnen schenken., en wel: Rechtvaardigheid en Liefde. Tot slot van zijn zeer interessant betoog maakte spr. nog eenige propaganda voor de aanstaande verkiezingen der Provin ciale Staten. Gaat den weg der Nieuwe Ge meenschap, zoo hield spr. den aanwezigen voor, niet uit eigen gezag doch op gezag van hem, die nog voor kort de plaatsbe- kleedetr was van den Christus. Dan geeft men daardoor uiting van den dank jegens God, die de wereld eens een Pius XI heeft geschonken. Een dankbaar applaus volgde, waarna een zoo lange reeks van vragen aan de or de werd gesteld, dat de geachte inleider zich liet ontvallen, dat hij daarvoor wel een avond apart zou kunnen komen. Zelfs de saneering ontbrak hier niet in dit leven dig debat. Begrijpelijk was de voorzitter den spre ker uiterst dankbaar voor zijn gehouden inleiding welke naar hij hoopte, er toe zou mogen bijdragen dat alle Katholieke Voor- houters by de aanstaande verkiezingen ook allen op de lijst van de R.-K. Staatspar tij zouden stemmen, in tegenstelling met vier jaren geleden. WARMOND St. Josephsgezellen. Langs dezen weg tracht het bestuur van bovengenoemde vereeniging tijdig bekend te maken dat de verplichte bijeenkomst der gezellen in ver band met de vergadering welke de oprich ting beoogt van een werkcomité voor de actie naar de nieuwe gemeenschap, niet doorgaat. Wij sporen langs dezen weg alle gezellen aan te komen luisteren naar prof. Cleophas, die ons over de nieuwe gemeen schap zal inlichten. Aangezien de actie naar de nieuwe gemeenschap beoogt herstel der maatschappelijke orde, hetgeen jarenlan- gen arbeid vergt, ligt hierin vooral een taak voor de jeugd. Laten daarom alle gezellen precies 8.15 uur in „De Stad Rome" aan wezig zijn. Neen, als een au»o naar links uitwijkt om M-fr n anderen wagen voorbij te komen, dan moogt u dat voertuigen- paar niet inhalen I

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11