RIJNSTREEK Land- cn Tuinbouw SPORT ZATERDAG 18 MAART 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN G eb oi*en: Joanna Cathaïina d. van T. Beerepoot en G. M. van Diepen Ma rie Willy d. van W. Vink en M. C. H. B. Walraven Stein Brechine Jeannette d. van H. Veenstra en B. C. van Klaveren Sophia Maria d. van M. W. van der Lin den en C. H. G. M. Geurts. Ondertrouwd: Jacobus van Ofwe- wen 28 j. en Hendrika Dostenbruggen 28 j. Jan van Zwieten 33 j. en Corne lia van Dam 32 j. Gehuwd: Klaas Landstra 27 j. en Ka- tharina Bruinsma 27 j. Ai'ie Penne- waard 28 j. en Rika Johanna Groenheiden 30 j. Cornelis Zijlstra 25 j. en Jannetje Hendrika Sekeris 25 j. Overleden: Cornelis Goedhart 49 j„ geh. met A. Verwaaij Hendrikus Schel lingerhout 85 j., wedr. van J. Hofstede. Gevestigd: Elly M. Kieffer van 's-Gravenhage Aaltje Dingemans van Rotterdam Dirk C. Zwart Voorspujj van Gr. Ammers Guurtje van der Aa, wed. Th. Bezemer van Woerden Anna M. Kok van Voorburg Anna M. Basie, echtg. van C. J. Teekens van Rotterdam Reinier van Heusden van Tilburg Klaas Doeland van Leiden Franciscus W. van Rooijen van Utrecht Adriaantje van der Heeren van Nederhorst den Berg. Vertrokken: Wilhelmina J. Waar den burg naar Amsterdam Hendrica M. Verkerk naar Oegstgeest Cornelia Blom naar Soest Ferdinand J. B. Bun- nik naar Pijnacker Maartje Nagtegaal naar Dokkum Martinus A. C. van Nie- kerk naar Baarle-Nassau Klazina Ge- rarda van Schaik naar Leiden. ALKEMADE Geboren: Johanna Adriana d. van A. C. van der Wereld en J. M. van Klink Theodoïus Petrus z. van H. W. Verstee- gen en M. C. van Leeuwen Apolonia Klazina d. van C. F. van den Berg en M. K. van Seggelen Adrianus Petrus z. van A. D. Rotteveel en E. G. G. Straathof. Overleden: Maria Ignatia de Korte 76 jaar. BODEGRAVEN Geboren: Cornelia Helena d. van C. Hoogendoorn en M. Bongenaar Arie z. van J. Schouten en M. van Dam Pietje Catharina d. van D. Mateboer en M. Scheepstra Bastiaan z. van T. J. van Laar en N. de Geus. Overleden: G. Uithol, 70 jaar Gevestigd: C. Brunt van Amster dam S. E. W. Moen van Beil A. Scheen van 's-Gravenhage G. R. Vonk en ge zin van Asperen D. J. Knikker van Koudekerk Vertrokken: M. B. Pynacker naar Montfoort H. Kortland naar Amsterdam E. J.Wientjes naar Delft L. Breedijk naar Hilversum H. Haveman naar 's-Gravenhage W. Tjoelker naar Smilde N. J. Grundmann naar Harderwijk W. G. van Dissel en gezin naar Stavenisse D. J. Boef en echtgen. naar Alphen aan den Rijn M. Rijnbeek naar Leiden K. A. Rijnbeek naar Leiden J. Blaazer' en gezin naar Zwammerdam L. den Braber en gezin naar Waarder P. J. Stolwijk naar Hilversum. OUDE-WETERING Stille Omgang. In Hotel Van den Bosch had onder vrij groote belangstel ling de ledenvergadering plaats van het Genootschap van den Stillen Omgang. Wegens afwezigheid van den voorzitter "werd de vergadering gepresideerd dooi den heer J. C. de Jong. Uit het financieel verslag van den penningmeester, den heer H. Vesseur, bleek, dat de finaritieele toe stand nog steeds bevredigend genoemd mag worden. Het kassaldo bedroeg n.l. 77.15. De secretaris, de heer P. L. de Jeu bracht hierna een uitstekend verzorgd jaarverslag uit, waarin hij in den breede uitweidde over het verloop der algemee- ne vergadering te Amsterdam. Naast een hartelijk applaus der vergadering mocht de yverige secretaris nog een woord van oprechten dank van den voorzitter in ont vangst nemen. Het aftredend bestuurslid de heer P. de Jeu Sr. werd bij acclamatie herkozen. De voorzitter deed vervolgens enkele mededeelingen betreffende den a.s. Omgang. Het Lof is te kwart voor twaalf en het vertrek vanaf de kerk te 12 uur. Te 6 uur hoopt men weer behou den thuis te arriveeren. Na de rondvraag, waarbij vanuit de vergadering een aanbeveling tot eenheid in het bestuur werd uitgesproken, werd het woord verleend aan den heer Schrij vers. Deze vertoonde een serie lichtbeel den over de geschiedenis van het H. Sa crament van Mirakel, en na de pauze een serie betreffende den Stillen Omgang. Het vertoonde beeld werd op vlotte wijze van een mondelinge toelichting voorzien. Aan het slot van den avond gewaagde de voorzitter dan ook met recht van een uitstekend geslaagden avond. ROELOFARENDSVEEN ONGELUK MET EEN BETON MOLEN. Arbeider levensgevaarlijk gewond. Gisteren werd door personeel van de Aannemers Maatschappij Zanen en Verstoep, welke momenteel bezig is met den aanleg van den weg Leiden Oudewetering, een betonmolen -achter een vrachtauto vervoerd. Op den sta tionsweg alhier is door het trillen een der pallen, welke voor een omhoog gehaalden stortbak was geplaatst, los geschoten, waardoor de bak naar be neden sloeg. Hierbij werd de 54-jarige arbeider J. de Jong, wonende te Gouda, Reiger straat 38 ernstig aan het hoofd getrof fen. De getroffene sloeg tegen den grond terwijl hij hevig uit de hoofdwonde bloedde. Door den gemeente-secreta ris, den heer W. A. van Harteveld, werd een noodverband gelegd, terwijl de doktoren Van Dooren, alhier en Van der Bijl te Oude wetering werden gewaarschuwd. Overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd noodzakelijk geacht. Naar wy vernemen heeft de onge lukkige een schedelfractuur bekomen, waarbij operatief ingrijpen noodzake lijk was. De betonmolen werd door den chef gemeente-veldwachter in beslag ge nomen, terwijl vanwege de Arbeids inspectie een onderzoek is ingesteld. WOERDEN WONDERLIJKE ONTSNAPPINGEN. Auto rijdt twee menschen aan, en verwondt geen van beiden. Gistermiddag had op den Utrechtschen Straatweg een ernstige aanrijding plaats. Een auto bestuurd door H. B. te Zegveld is met groote snelheid achter op een voer tuig gereden. Een op de kar zittend meis je werd eraf geslingerd en kwam op den grond terecht. De aanrijdende auto, die met een geweldige snelheid reed, ging over het meisje heen, maar op wonderlijke wijze, zoodanig, dat het kind niet geraakt werd. Met een hersenschudding, tengevolge van den val, werd zij naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. De auto kon niet anders dan rechts passeer en en greep een op het rij wielpad fietsende jongen, die meegesleurd werd door den bumper. Deze kwam er zon der kleerscheuren af. De auto, die door den graskant heen rende, kwam even verder tot stilstand. Er was een ware ravage aan gericht; de melkkar werd totaal vernield, terwijl de bestuurder er onder terecht kwam, doch geen letsel opliep. Het mag een wonder heeten, dat hier geen slachtoffers te betreuren waren. De politie nam de roekelooze chauffeur mee naar het bureau en maakte proces-ver baal op. ZOETER WOUDE Naar de Nieuwe Gemeenschap. Uit het Plaatselijk Algemeen Comité van de Nieuwe Gemeenschap is een werkcomité gevormd bestaande uit: de vertegenwoor digers van de standsorganisatie, de heer C. P. J. Paardekooper, Onderwijzers (es sen) mej. M. J. van Bennekom, godsdien stige vereenigingen de h^er W. van der Hoeven Gz., jeugdorganisaties de heer H. J. M. Sieverding. De propagandaleider de heer J. H. van der Ploeg is tot voorzitter benoemd. Op de eerste vergadering van het Alg. Comité zijn reeds verschillende plannen besproken dit tot uitvoering aan het werk comité zyn opgedragen. Bibliotheek. Morgen, na de Hoogmis wordt in het Graalhuis de bibliotheek ge opend, die gesticht is door de Maria-Con- gregatie. ZOETER WOUDE (HR) Wit-Gele Kruis. Gisteravond werd de jaarvergadering gehouden van de .afdeeling van het Wit-Gele Kruis, in het patronaats gebouw onder leiding van den voorzitter, den heer H. v. d. Poel. Door den secretaris, den heer v. Mil, werden de notulen gele zen, welke onveranderd werden goedge keurd. In het hierna korte zakelijke ver slag van het afgeloopen jaar, werd aller eerst dank gebracht aan de eerw. Zuster Julia voor het vele steeds meer uitbreiden de werk in de wijkverpleging. Het aantal afgelegde bezoeken bedroeg 2864 en aan het wijkgebouw 586. Uitgeleend werden in totaal 148 stuks ver- plegingsartikelen. Met aandrang worden de leden verzocht de verplegingsartikelen, wanneer deze niet meer noodig zijn, ze zoo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Het finantieele verslag gaf aan inkomsten 841.98 en aan uitgaven 819.33, alzoo een batig saldo van 22.65. Het fonds wijkge bouw was gestegen van 1262.27 tot 1321.34. Door de controle-commissie, be staande uit de heeren W. de Boer en P. Tijssen waren boeken en bescheiden nage zien en zooals laatstgenoemde verklaarde, in orde bevonden. De voorzitter dankte de commissie en ook den secr.-penningmeester voor de vele werkzaamheden in het afge loopen jaar. Als lid der controle-commissie voor 1939 werd benoemd de heer P. Tijssen en als nieuw lid de heer B. Ramaker. De aftredende bestuursleden mej. Jos Clarys en de heeren A. H. Vollenberg en H. v. d. Hoeven werden bij acclamatie her kozen. Bij de rondvraag werd na eenige bespre- Centrale Veiling van Ter Aar Overzicht van het jaar De Coöp. Centrale Tuinbouwveilingsver- eeniging „Ter Aar en Omstreken" G.A., hield gisteravond in het Parochiehuis haar achtste algemeene leden-jaarvergadering onder praesidium van den heer C. W. v. d. Hoorn Azn. Aanwezig waren 108 leden, Rykstuinbouwconsulent ir. v. d. Helm, Burgemeester Hogenbcom, de commissie van Advies en een deputatie van de Boe renleenbank „Ter Aar". De voorz. zeide in zijn openingswoord, dat in het afgeloopen jaar de vereeniging er financieel beter is op geworden, doch de bedrijfsuitkomsten individueel slechter; immers met leede oogen constateerde men de ramp in ons hoofdproduct n.l. de snij- boonen. Voor de actie, die ontplooid is om extra-hulp voor deze omgeving, brengt de voorz. hartelijk dank aan den heer J. Vol- gering, naast wien terstond genoemd wor den het Hoofdbestuur van den L.T.B., de Kamerleden Groen en v. d. Weyden en de Regeeringscommissaris Valstar. De notu len, door den secretaris, den heer Alb. van Straaten gelezen, worden goedgekeurd. Gekomen zijnde aan de bestuursverkie zing, zagen de aftredende leden C. W. v. d. Hoorn Jzn., C. v. d. Vlugt en Alb. van Straaten en het lid van de controle-commis sie C. de Bruyn, zich met algemeene stem men herkozen. Het bestuursvoorstel tot herbenoeming van de commissie van advies ging vlot on der de hamer dooi-, terwijl in dit verband dank werd gebracht aan het vertrokken lid, den heer van Vollenhoven, wiens ad viezen men hoogelijk waardeerde. Ingevolge art. 11 der statuten lichtte de vergadering een elftal leden uit het leden- register, zulks wegens beëindiging van het bedrijf. Na deze afvloeiing bedraagt het ledental om de vierhonderd. Hierna brengt de kassier-boekhouder, de heer A. Kammeraat, het jaarverslag uit, waarmee hij eeri dankbaar applaus oogstte, vergezeld met een dankwoord van den voorzitter. JAARVERSLAG TER AARSCHE VEILING. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend: Hoewel niet mag worden ontkend, dat de veilingomzet stijgende is, en dit jaar weer een vooruitgang gaf te zien van 25 duizend gulden, wit dit volstrekt nog niet zeggen dat de tuinder daarvan heeft ge profiteerd. 't Is wel zonderling, maar hoe hooger de omzet aan de. veiling wordt, hoe minder de tuinder te incasseeren krijgt. Hieruit blijkt wel hoe een wankele steun eigenlijk de steun is. Althans voor den Veenstreek. Nu ligt het er niet aan dat v erzuimd zou zijn, de aandacht te trekken bij de bevoegde instanties, hoe slecht het eigenlijk in deze streek gesteld is. In geen geval. De geheele winter, ja eigenlijk het geheele najaar al, is er door organisaties door veilingen, door allerlei invloedrijke personen gewerkt en gezwoegd, om de overheid te overtuigen van de scheve toe standen in prijsberekeningen en steunuit keringen, alsmede van de bittere armoede cie er heerscht. Ik wil U nu in het kort laten zien wat er in de 162 gehouden veilingen is verwerkt: Overzicht van de totale aanvoer 1938. Peulen 402750 kg.; Doperwten 874527 kg.; Tuinboonen 397980 kg.; Bloemkool 143996 stuks; Spinazie 54736 kg.; Postelein 22516 kg.; Peen (bos). 56766 bos; Waschpeen 14982 kg.; Sla 444977 stuks; komkommers 59831 stuks; Snijboonen 1746440 kg.; Dubb. Stamboonen 13016 kg.; Princesseboonen 30528 kg; Spekboonen 3220 kg.; Witte Pronkboonen 190010 kg.; Augurken, Fijn 7618 kg.; Augurken. Fijnbasterd 8568 kg.; Augurken. Basterd 62191 kg.; Augurken Grof 933277 kg.; Augurken, Stippel 481506 kg.; Augurken, Fijnst. 9862 kg; Tomaten 224995 kg.; Andijvie 57387 stuks: Andijvie 18805 kg.; Boerenkool 4506 kg.; Sav. kool 7530 kg.; Roode kool 8092 kg.; Spitskool 1323 kg.; Chin, kool 1*70 kg.; Witlof 14032 kg.; Spruiten 3674 kg.; Aardbeien 4269 kg.; Druiven 1062 kg.; Meloenen 3364 stuks; Perziken 637 stuks; Kroten 2688 bos; Witte kool 2140 kg.; Prei 6515 kg.; Raapstelen 7513 bos; Rabarber 3171 bos; Selderie 9664 bo TTion 1C375 kr; Radii-; 29737 bos. Het ledental der vereeniging blijft con stant, zoo om de vier honderd. Een viertal leden werden door den doud aan onze ver eeniging ontrukt. De commissie van con trole en de accountantsdienst van het Cen traal Bureau hebben geregeld de admi nistratie onderzocht en altijd in orde be vonden. Hiervoor ock een woord van dank en waardeering. Ook het personeel heeft zeer plichtsgetrouw de opgelegde werk zaamheden verricht. Door allerlei bemoei ingen en maatregelen en ordening, wordt het werk steeds meerder en ingewikkelder. Gelukkig dat men daarin mede groeit, ander kan het er wel eens vreemd uit zien. Spr. besloot met Gods zegen af te bid den. De balans. Thans komt het eindrapport over de ba lans en verlies- en winstrekening aan de orde. door den voorzitter van de controle commissie, de heer C. de Bruyn. Dit col- king met algemeene stemmen besloten, aan den secr -penningmeester een gratificatie te verleenen van f 25.voorjiet vele ad ministratieve werk, waarna de vergadering met een woord van dank door den voorzit ter werd gesloten. lege heeft de zaken serieus opgenomen en adviseert gunstig over het gevoerde beleid met lof aan het personeel. Vooraleer de goedkeuring van de balans een feit is, drong de heer A. C. Hooger- vorst er sterk op aan het veilingspercenta ge met één procent te verlagen en alzoo te brengen op 4 pet., terwijl de heer L. Uyt- tewaal de fusthuur wilde verlagen met vijf tig procent, dus te plaatsen op X cent per colli. De kassier gaf toe. dat de veiling goed marcheert, immers de emballage en de inventaris is vrij. maar de gebeuwen en terreinen hebben de verkoopswaarde nog niet bereikt. Zoodra de financieele ba sis kerngezond is, wil spr. adviseeren aan het bestuur tot reductie. Over verlaging van de fusthuur antwoordt spr., dat de huidige heffing moet worden gehandhaafd om de exploitatie van de emballage te kun nen dekken. Op informatie met betrekking tot de post „Pensioenfonds', waarvoor 1000 gulden is gereserveerd op de balans, geeft de heer Lemkes een uiteenzetting over de plan nen welke bestaan in het bestuur om naast een pensioensregeling voor het personeel ook een regeling te ontwerpen voor alle leden, die een zeker aantal jaren lid zijn geweest van de veredhiging. Zou b.v. een tuinder komen te overlijden, dan wil men aan de weduwe direct een som gelds ge ven en gedurende eenige jaren een uitkee- ring uit dit fonds/ Een concreet voorstel kan momenteel nog niet ingediend wor den, daar eerst verschillende berekenin gen moeten volgen, doch om vast een be gin te maken is er een post uitgetrokken en den heer Lemkes spreekt de hoop uit, dat deze geste de waardeering heeft van de vergadering. Inderdaad werd het toege juicht, en wordt de balans en verlies- en winstrekening hierna met algemeene stem men goedgekeurd. De totaalbedragen zijn van de balans 25.324.04; exploitatiereke ning 30.315.85. De afschrijvingen hebben dit jaar bedragen ongeveer tien duizend gulden. Voor het loopende boekjaar wordt een loopende-rekening-overeenkomst aange gaan ten bedrage van f 135.000, bij de Boe renleenbank „Ter Aar". Een ingrijpend voorstel. Nu komt een ingrijpend voorstel ter berde, om n.l. één procent af te staan aan het Centraal Bureau van Veilingen, zulks voor reclame en exportdoeleinden. Zoowel het voorstel als de toelichting wordt aan de openbaarheid prijs gegeven, maar bizonder verhelderend zijn zij geen van beiden en over het algemeen vindt men de te verstrekken volmachten zeer verregaand. Zeker het idee om reclame te maken en uit breiding van export te be werkstelligen moet iedereen respecteeren, aldus de heer Volgering, al moet dit ge paard gaan met een financieel offer, doch een onbeperkte machtiging en niet weten de of onze hoofdproducten er eenig resul taat bij zullen hebben is hachelijk. Temeer bevreemdt het. daar hier wel de georga niseerde handel wordt gemoeid en niet de georganiseerde tuinder, n.l. de L.T.B. Na uitvoerige gedachtenwisselingen besloot de vergadering vertrouwen te stellen in het bestuur en rekening te houden met de ge uite bezwaren. Bij de rondvraag bracht de heer Volge ring namens het L.T.B.-bestuur hartelijk dank aan de veiling en het personeel voor de aangename wijze waarop zij samen werken met de organisatie, vooral in de afgeloopen pericde, toen zooveel cijferma teriaal werd gevraagd en prompt geleverd. Voorts kwam er een heftige ontstemming los over de manier, waarop de Prov. com missie van veilingen naar voren komt met het stellen van een candidaa tvoor de Veenstreek. Men besloot hiertegen met klem te protesteeren. Aan het slot informeerde men naar een paar interne aangelegenheden. Na het aanbieden van een tweetal gelagjes, volg de sluiting met dank voor het prettig ver loop der besprekingen. BESTRIJDING MOND- EN KLAUWZEER Beantwoorde vragen van een Tweede Kamerlid. Op de vragen van den heer Weitkamp betreffende den prijs van het reconvales centen serum tegen het mond- en klauw zeer waarvan de eerste luidde: Is' het juist, dat sedert December 1937 door het Serum-instituut in België zijn af geleverd 35.000 liter reconvalescenten- serum als voorbehoedmiddel tegen mond en klauwzeer? heeft de Minister van Economische Zaken geantwoord, dat het hem niet be kend is, hoeveel reconvalescenten serum ii^ België als voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer is afgeleverd. Voorts zegt de Minister, dat hem even min bekend is, hoe groot in België de kos ten zyn, aan de aflevering daarvan ver bonden. W e 1 is hem, uit de van officieele Bel gische zijde verstrekte gegevens, bekend, dat de kosten, welke de Belgische veehou der aan den behandelenden veearts be taalt voor reconvalescenten serum tegen mond- en klauwzeer, gemiddeld per vol wassen rund 30 francs bedragen, hetgeen de gemiddelde serumdosis per volwas sen rund op 200 cc stellende overeen komt met een liter-prijs van 5 maal 30 francs, is 150 francs of ongeveer f 9.50. De Minister kan niet toe zeggen, dat hy bevorderen zal dat de prijs van het recon valescenten serum tegen mond- en klauw zeer aanzienlijk wordt verminderd. Intus- schen is hij bereid, de mogelijkheid eener bijzondere organisatie der serumwinning in overweging te nemen en of zulks prijs verlaging van het serum ten gevolge zou krtnnen hebben. Offteieële Crtslspnbllcatles STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 13 tot en met 18 Maart 1939, zal bedragen f 2.per 100 kg. voor groe ne erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f 1.50 per 100 kg. voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 2.per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 17 Maart 1939. LOOISTOF TEGEN MOND- EN KLAUWZEER? De Zwitsersche leerlooier Gimmel kwam tot de toevallige ontdekking, dat looistof een genezenden invloed heeft op mond en klauwzeer. Daarna zijn op het aan den Duitschen staat toebehoorende landgoed Nimkau, in Silezië, onder toezicht van den dierenarts Krause proeven genomen met een oplossing van één kilo quebracho-ex- tract (dat ook in Nederland bij honder den tonnen wordt ingevoerd) op 20 liter water. De oplossing werd zoowel in-, als uitwendig gebruikt. Gedurende twee da gen kregen de dieren één liter ingegoten, terwijl de hoeven, zoodra zich blaren ver toonden, met een verband werden omwik keld, dat voortdurend nat gehouden werd met de lauwe oplossing. Bovendien wer den twee malen per dag de mondslijm- vliezen met genoemde oplossing gespoeld. Na drie dagen aten de dieren weer alles; kreupelheid trad niet op en de blaren aan de hoefranden waven zonder open te gaan verschrompeld. De mondslijmvliezen wa ren aan het genezen en na negen dagen waren zij geheel gesloten. Er zijn al heel wat mond- en klauw- zeermiddeltjes aangeprezen, maar het bo venstaande waarvoor ook in de we tenschappelijke wereld in Duitschland en Zwitserland belangstelling bestaat heeft twee groote voordeelen: het is niet geheim en het is niet schadelijk, zoodat mede gezien de goedkoopte en de een voudigheid een ieder het eens kan probeeren, liefst natuurlijk in samenwer king met zijn dierenarts. „Hbld." BLOEIENDE TULPEN NAAR AMERIKA. Momenteel worden geregeld uit het Westland tulpen naar de Vereenigde Sta ten gezi inden. Deze exportverruiming biedt voor de Nederlandsche bloementeelt vele mogelijkheden. De Westlandsche tulpen worden in een vrij groot kwantum per Hol landAmerika-lijn naar de V. S. verzon den en maken den reis in speciale contrai- ners De bloemenexporteurs hebben de toezeg ging gekregen, dat de bloemen slechts twee uur voor het vertrek der boot aanwezig be hoeven te zijn, terwijl de tulpen by aan komst in Amerika eerst gelost zullen wor den. Hierdoor wordt verkregen, dat de bloe men zoo kort mogelyk ingepakt blijven. Bij reeds eerder verzonden proefzendingen wa ren de bJcemen meestal bij aankomst nog in uitstekenden staat. Vooral de sterkere soorten tulpen, als de Bartigon, worden voor dezen uitvoer ge bruikt. BILIARTEft VOORSCHOTEN—ROELOFARENDSVEEN Vrijdag bracht Roelofarenlsveen een te genbezoek in Voorschoten maar wist het dezen keer niet tot een overwinning te brengen. Het verloop van de wedstrijd was als volgt: car. brt. gem. H. v. Klink (R.) 75 23 3.26 P. Verstegen (V.) 56 22 2.50 J. Mogeboo 75 36 2.09 Th. Verstegen 71 35 2.03 Jac. Bakker 53 33 1.61 K. Gerritsen 60 33 1.82 J de Bruin 25 22 1.14 J. Niersman 6ó 22 2.44 H. v. Berkel 36 24 1.50 C. v. d. Werf 60 24 2.50 G. Volwater 37 29 1.32 W. Gerritsen 50 29 1.73 P. Oome 35 27 1.30 L. Lamboo 50 27 1.85 Th. v. d. Meer 50 31 1.61 P. v. Noort 49 30 1.63 J Slaat 16 38 0.42 J. Lamboo 50 38 1.32 H. J. Koek 50 43 1.16 R. v. d. Berg 35 42 0.83

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7