STADS NIEUWS Academienleuws AGENDA WOENSDAG 15 MAART 1939 DE LEICSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 N Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.53 per kwartaal. Bij onze agenten iO cent per wvvk; f 2.60 per kwartaal Franco per port 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Ad verten tiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v BOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Afwisselende be wolking zonder neerslag van beteekenis, krachtige tot matige Noordelijke wind, iets kouder des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: half bewolkt, stormachtige N. N. N. W. wind, 4 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige N. N. O. wind, 5 gr. C. De Bilt: half bewolkt, matige N. N. W. wind, 3 gr. C. Groningen: licht bewolkt stormachtige N N. W. wind, 4 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, matige N. N. V/. wind, 2 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk, waar van de kern over Ierland ligtr houdt on veranderd stand, doch over IJsland en Groenland zijn de barometers snel dalende, zoodat daar het gebied van hoogen lucht druk weer aan het verdwijnen is. In Oost- Duitschland en Oost-Europa is de lucht druk sterk gedaald en er ontwikkelde zich daar een afzonderlijk gebied van lagen luchtdruk, waarvan het centrum hedenmor gen in de omgeving van Posen lag. Als ge volg van deze luchtdrukverdeeling waaien ever West-Europa krachtige tot storm achtige Noordelijke winden, welke koude lucht rechtstreeks uit het Poolgebied aan voeren. De temperatuur is in Duitschland en onze omgeving gedaald. In ons land wijkt zij echter nog weinig van de normale af. In Duitschland en Scandinavië is de temperatuur onder normaal, in Frankrijk en op de Britsche Eilanden nog daarboven. In Scandinavië is de temperatuur overal onder het vriespunt, overigens komt alleen :n Midden-Duïtschland lichte vorst voor. De hooge AÏpenstations melden sneeuw met nr'st en temperaturen van 10 tot 15 graden onder het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CJt.: Van Woensdagnamiddag 6.30 uur tot Donderdagmorgen 5.45 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 16 Maart voorm. 11.55 uur. Maan op 3.58 uur Donderdagnacht. Maan onder 13.35 uur Donderdagmiddag. Zij, die zich vanaf heden abonneeren op De Leidsche Courant, ontvangen de nog verschijnende nummers tot 1 April as. gratis. LEIDEN. Geslaagd. Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie de heer C. B. Evers, Den Haag. Doctoraal examen Rechten: de heer J. E. J. Geselschap, Oegstgeest. Candidaatsexamen Indisch Recht: de heer H Mohamad Achmad, Leiden. V Minister Roitime Minister Romme heeft gisteren in de Eer ste Kamer verklaard, dat hij de verant woordelijkheid van de houding der regee ring tegenover de werkloosheid ten volle op zich neemt. Hiermede is op afdoende wijze weerlegd de kleine partij-politieke propaganda waarop we dezer dagen wezen van: mi nister Romme heeft 't in het kabinet ook niet voor 't zeggen; als het kabinet geheel was samengesteld uit mannen als miniser Romme, dan zou er heel wat meer bestrij ding van de werkloosheid gebeuren; enz. enz. Wij moeten minister Romme dankbaar zijn, dat hij dit onzuivere element uit de politieke-propaganda-sfeer heeft gehaald. Minister Romme werkt héél hard en doet héél veel, om de werkloosheid te bestrijden. Dat is een feit. Dat hij bij dit streven min of meer wordt tegengewerkt door of ge brek aan medewerking ondervindt bij an dere ministers wordt zonder bewijs be weerd en is nu door hemzelf tegengespro ken. Eerste Kamer De werkloosheid Vergadering van gisteren. Nadat de zitting gedurende twintig mi nuten was geschorst, was na de herope ning spoedig het woord aan den minister van Sociale Zaken. Minister ROMME zegt, niet met opzet de beantwoording van enkele vragen van den heer Hiemstra te hebben nagelaten. Bij de kwestie van dwang tot arbeiden in het buitenland moet men vragen: is het passende arbeid of niet? Indien het passen de arbeid is, dan komt een man, die derge- lijken arbeid weigert, in ons land niet voor ondersteuning in aanmerking. In 1938 zijn meer arbeiders dan in 1937 in Duitschland gaan arbeiden, n.l. 21.000 tegenover 7000. Dit is veel minder dan vroeger, doch niet temin niet te verwaarloozen. Langs dien weg zou niet het voornaamste op het ge bied van de werkloosheidsbestrijding wor den bereikt. In de werkverschaffing werkten in Fe bruari ruim 72.000 arbeiders, dit is 32 pCt. van degenen, die in de zorg waren. Hier moet men de oplossing van het vraagstuk zoeken. Aan den aandrang om anderen arbeid dan gezinsarbeid niet voor ondersteuning in aanmerking te nemen, kan de minister geen gevolg geven. Op het gebied van den gezinsarbeid ziet men groote vraag, weinig aanbod. Er is nu een zekere drang naai den gezinsarbeid. Het gebrek aan arbeids krachten op dit gebied wordt steeds min der. De minister overschat zeker niet de moeilijkheden van het werkloosheidspro bleem. Als het niemand leed heeft gedaan, de beslissing te nemen om geen kinderbij slag in de werkverschaffing te verleenen, dan is dat de minister. Deze beslissing was noodig uit ijzeren noodzaak. Als maatregel van arbeidsspreiding heeft de regeering reeds het initiatief ge nomen inzake de leeftijdsgrens van den kinderarbeid. In de houding van bedrijfs- commissies mag geen aanleiding bestaan dergelijke maatregelen te nemen. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aange nomen met aanteekening, dat de N.S.B.- fractie wordt geacht te hebben tegenge stemd. Aan de orde zijn daarna o.m. de nieuwe bepalingen tot regeling van de paarden fokkerij. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aangeno- Bij de beraadslaging over het ontwerp inzake kosten voor deelneming aan de we reldtentoonstelling te New-York merkt de heer WIARDI BECKMAN (S.D.) op, dat het voteeren van een half millioen een beetje laat komt. Het, geld is practisch reeds uitgegeven. De heer VAN VESSEM (N.S.B.) acht het niet verantwoord een bedrag van 1.490.000 gulden ter beschikking te stellen voor den opbouw in een vreemd land van een in ternationale kermisvermakelijkheid, waar van 1 millioen door het Rijk in Europa te dragen. De heer VAN VOORST TOT VOORST (R.K.) is het eens met den heer Wiardi Beekman, dat Nederland goed doet zich in het buitenland te vertegenwoordigen. Spr. protesteert er tegen als Nederlan der en als katholiek, dat Nederland bij de kroning van den Paus Zondag niet verte genwoordigd was. De MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN, de heer STEENBERGHE, is van oordeel, dat men niet nu reeds mag sugge- 'reeren/dat Nederland slecht te voorschijn komt. Het ontwerp wordt z. h. s. aangenomen, met aanteekening, dat de N.S.B. wordt ge acht te hebben tegengestemd. De vergadering wordt om 16.15 ver daagd tot hedenmorgen 11 uur. Vergadering van heden. De VOORZITTER deelt mede, dat een voorstel tot wijziging van het reglement van orde is ingekomen, ondeifeekend door de heeren Van Lanschot, de Zeeuw, Die penhorst, De Savornin Lohman, Gelder man en Van Embden, strekkende om de bevoegdheden van den voorzitter te ver sterken. De griffier doet hiervan voorle zing. De heer VAN LANSCHOT (R.K.) ver wijst naar de schriftelijke toelichting. De VOORZITTER stelt voor het voorstel hedenmiddag in de afdeelingen te doen on derzoeken. Het voorstel wordt aangeno men. Aan de orde is hoofdstuk X (Departe ment van Economische Zaken) der Rijks- begrooting voor 1939 en de begrooting van het Landbouw-Crisisfonds voor 1939. De heer DE LA BELLA (S.D.) maakt bezwaar tegen de opvatting als zou de werkloosheid bevredigend zijn gedaald. Sedert het optreden van de regeering is de toestand niet zeer verbeterd. Spr. vraagt, waarop deze minister zijn hoop en ver wachting heeft gebouwd. Spr. is van meening, dat het consumptie vermogen van ons land moet worden ver hoogd. De koopkracht neemt tegenwoor dig af. Volgens spr. zijn dit de gevolgen van de aanpassingspolitiek. Spr. vraagt naar de zienswijze van den minister ten aanzien van het probleem van de koop kracht. De heer VAN VOORST TOT VOORST (R.-K.) verklaart, dat de Katholieke frac tie zich in het algemeen met het econo misch beleid van den minister kan ver eenigen. Spr. bepaalt zich tot bespreking van de agrarische vraagstukken. Hij juicht het voornemen tot overneming van de land bouwcrisismaatregelen door de bedrijfsge- nooten toe. Na de overname moeten de organisaties de bevoegdheid en de middelen krijgen om te zorgen, dat er geen over-aanbod komt. De verruiming van het aantal biggen- merken met 150.000 is achteraf gebleken een verkeerde beslissing te zijn. Hierdoor is groote ontevredenheid ontstaan over de varkensprijzen. Er zal een belangrijk aantal uit de markt moeten worden geno men, wil de markt schoon zijn. Spr. be- AFTREDEN VAN WETHOUDER J. SPLINTER Gzn. Heden juist twaalf jaar in functie. De heer J. Splinter Gzn. heeft aan den Gemeenteraad het volgende schrijven ge zonden. Tot mijn leedwezen zie ik my om gezondheidsredenen genoodzaakt met ingang van 14 Maart a.s. het ambt van Wethouder dezer Gemeente neer te leggeni tot welk ambt ik op 14 Maart 1927 voor het eerst werd benoemd. Het is 'mij een behoefte Uw Raad mijn hartelijken dank te betuigen voor het vertrouwen gedurende dat twaalf jarig tijdperk in mij gesteld en daar bij den wensch uit te spreken, dat onze goede stad Leiden onder God's zegen bij voortduring in groei en bloei moge toenemen, w.g. J. SPLINTER Gzn. (Zooals bekend, is de heer Wilbrink, evenals de heer Splinter lid der Chr.-Hist. partij, tijdelijk wethouder). Heden, 15 Maart, juist op den dag, waar op hij, 12 jaar geleden, tot dit ambt werd geroepen, heeft de heer J. Splinter Gzn. aan het gemeentebestuur bericht gezonden, dat h)j het Wethouderschap van Fabricage wenscht neer te leggen. Hoewel hij van zijn zeer ernstige ziekte van enkele maan den geleden weer gedeeltelijk is hersteld, laat zijn gezondheidstoestand toch niet meer toe, dat hij zijn drukke en verant woordelijke wethoudersfunctie weer her vat. De heer Splinter, die op 19 December 1880 is geboren en in Leiden een aanne mersbedrijf heeft gesticht, dat te goeder naam en faam bekend staat, nam in den Leidschen gemeenteraad zitting op 2 Sep tember 1919, als afgevaardigde van de C. H Unie. Op 15 Maart 1927 werd hij in de plaats van den heer Mulder tot tijdelijk wethouder benoemd en na de verkiezin gen van 1927 kwam hij definitief in deze functie. Hij werd belast met de zaken van Fabricage, Reinigingsdienst, Volkshuisves ting, Grondbedrijf, Bouw- en Woningtoe zicht en Brandweer. Toen de brandweer werd gereorganiseerd en een politie-brand- weer werd, kwamen de zaken daarvan in handen van den burgemeester, maar ove rigens deden zich, wat de portefeuille van den heer Splinter betreft, in de twaalf ja ren van zijn wethouderschap geen wijzi gingen voor. Uit hoofde van zijn functie was de heer Splinter ook al dien tijd voor zitter van de belangrijke Commissie van Fabricage. Het wethouderschap van Publieke Wer ken is in zooverre een dankbaar ambt, dat men de resultaten van zijn arbeid in de stad kan aanwijzen. Het is waarlijk ver bazingwekkend wat er in de laatste twaalf jaar op het gebied van stadsverbe'ering en verfraaiing is tot stand gekomen. Wanneer men dat alles in zijn herinnering terug gaat loepen komt men tot een respectabele lijst. Heele nieuwe stadswijker zijn verrezen men denke aan het Morschkwartier en aan de wijk bij de St. Petruskerk vele tientallen arbeiderswoningen zijn gebouwd, plantsoenen werden aangelegd, bruggen verbeterd of vernieuwd, verkeersobstakels ,uit den weg geruimd, speelterreinen aan gelegd. In 't bijzonder mogen wij wijzen op de demping van het Levendaal, waar mede een groote verkeersverbetering tot stand kwam, op het saneeringsplan Bou- welouwensteegParadijssteeg, arbeiders woningen, op het enorme bedrag, dat is uitgegeven voor den aanleg van de cen trale rioleering, op de afbraak van de Ka- toenfabriek en de nieuwe verbinding van den Zijlsingel, op de demping van de Mid delstegracht. op de verniewing van de Haagbrug, de verbetering van de singels, de uitbreiding van de veemarkt, de bouw pleit een prijs van 3 cent per kilogram voor opkoop van varkens om in te blik ken. Ten aanzien van het plan-Westhoff is spr. het volkomen met den minister eens. Be strijding der werkloosheid en verbetering der loonen zal ten gevolge hebben, dat het afzetgebied van lapd- en tuinbouw belang rijk zal worden vergroot. Spr. acht den steun aan de kleine boe ren een der best geslaagde crisismaatrege len. In dit verband komt hij op voor de koude-grond-tuinders, Spr. is van oordeel, dat de boschbouw niet voldoende wordt gesteund. De Neder- landsche houtmarkt is daardooi geheel ge desorganiseerd. Op welke wijze kan de waarde van de boschproductie worden op gevoerd? Ten aanzien van de nieuwe transfer-re geling met Duitschland, verklaart spr., dat het hem niet duidelijk is, wat de minister bedoelt met rendement van Nederlandsch kapitaal in Duitschland. De Duitschers met bezittingen in Nederland verkeeren in heel wat betere positie dan de Nederlan der-s met bezittingen in Duitschland. De heer HIEMSTRA (S. D.) acht de me morie van antwoord op de begrooting van het landbouwcrisisfonds voor de agrari sche werkers met gunstig. De exportver-- liezen behooren door den staat te worden gedragen. Ten aanzien van de overneming van cri sismaatregelen door de bedrijfsgenooten is spr. van meening. dat het de vraag is, of de organisaties die verantwoordelijkheid willen dragen. Spr. hoopt, dat de minister bereid zal zijn een grooter bedrag voor den tuinbouw uit te trekken. De vergadering wordt om 13.10 uur voor een half uur geschorst. van het nieuwe gymnasium, de uitbreiding van het Slachthuis, de bouw van het Zui delijke rioolgemaal. Deze opsomming is nog met grootere en kleinere werken uit te breiden, maar wij kunnen er mee volstaan om aan te toonen, wel een omvangrijke arbeid dé heer Splin ter tijdens zijn wethouderschap in het be lang van de gemeente heeft verricht. Hij neeft dat gedaan met groote voortvarend heid en een uitnemende kennis van zaken. Voor een bijzonder werk moeten wij nog de aandacht vragen, n.l. voor de Stadhuis bouw. Ruim tien jaar geleden brandde het Leidsche Stadhuis af en ruim tien jaar lang, kan men dus zeggen, heeft de heer Splinter zich eerst met het Stadhuisvraag stuk en later met de oplossing daarvan moeten bezig houden. Wat daarvoor al aan conferenties en bestudeering van cijfers, feiten, rapporten enz. is noodig geweest kan de buitenstaander moeilijk begrijpen, liet Stadhuis nadert thans zijn voltooiing. Wij weten, dat het een lieve wensch van den heer Splinter is geweest om het ge reed komen als wethouder mee te maken. Dit zal niet zoo mogen zijn, maar wij hopen hartelijk, dat hij als ambteloos burger deze zijn gloriedag nog in goede gezondheid zal mogen beleven. In den raad is de heer Splinter nooit een groot spreker geweest, maar hij beheerschte zijn zaken volkomen, was met alle finesses op de hoogte en verdedigde zijn beleid met gezag. DE VOORZITTER DER R.K. STAATSPARTIJ Mr. VERSCHUUR komt in geiden een politieke rede houden op Donderdag 23 Maart des avonds 8 uur in den Burcht. Men houde dezen avond vrij, om te gaan hooren hoe oud-minister Verschuur den huidigen politieken toestand beoordeelt. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING. Zondag 19 Maart feestdag van St. Joseph, 's morgens te 8 uur in de St. Lode wij kskerk de H. Mis voor de levende en overleden leden der vereeniging. Alle leden worden verzocht'deze H. Mis bij te wonen en op dezen feestdag te communiceeren. „DE NIEUWE GEMEENSCHAP" Morgenavond zal in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare een vergadering worden gehouden om te kon/n tot de samenstelling van een plaatselijk comité, hetwelk de actie ter hand zal nemen voor „De Nieuwe Gemeenschap". Nadat zulks geschied is, zal uit dit comité een Werk-comité moeten worden gevormd. ."\nLIATRIA De garnizoens werkplaatsen zijn met in gang van 13 Maart verplaatst van Witte Poortkazerne, Noordeinde no. 2 naar het voormalig Rijksasyl voor Psychophaten Pesthuislaan 7. Door den Minister van Defensie is het vrij willig verblijf onder dewapenen van den res. kapitein der mil. adm. J. C. Verbraa- ken en res. Ie luitenant der mil, adm. L. T. Franse, resp. werkzaam bij 4e R.I. en 6e R.V.A. verlengd tot 1 Januari 1940. De tamboer A. C. Grobben van het 4e Regiment Infanterie is met ingang van 20 Maart a.s. aangesteld tot Bataljons korpo raal tamboer bü den Staf II 4e R.I. te Weert. Gemeentel. Aankondigingen VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in kieskring III (Leiden) maakt bekend, dat in eene openbare zitting, te houden op Donderdag 16 Maart a.s., des voormiddags te 10 uur, in het Gemeentehuis (Rapen burg 12), zal worden beslist over de gel digheid van de op 14 Maart j.l. ingelever de lijsten van candidalen en over de hand having van de op die lijsten voorkomende candidaten voor de verkiezing van de le den van de Provinciale Staten van Zuid- Holland. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 15 Maart 1939. LEIDEN. Donderdag, Accordeon-demonstratie door de firma Guldemond, Kleine Stads- zaal, 8.30 uur. Donderdag. Bureau-zitting R.K. Reclassee- ringsver. Hacgl. Kerkgracht 32, 8 9 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken te Leiden wordt van 11 Maart tct en met 17 Maart waargenomen door de apotheken: G. H. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en Reijst, Steen straat 35, tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. UITBREIDING VAN DE AMBACHTS SCHOOL AANBESTEED. Door architect Bern. Buurman is heden morgen namens het bestuur van de Leid sche Ambachtsschool aanbesteed: het ver bouwen van het schoolgebouw en het aan bouwen van een nieuwen vleugel, bevatten de twaalf leslokalen, diverse bergplaatsen, hoofdingang met nieuw trappenhuis, gara ge, loods enz., aan den Haagweg no. 4 al hier. Ingekomen waren 74 biljetten, waar op als volgt was ingeschreven: Fa. Splinter en Zoon, Leiden 209.985: N.V. Padox, Warmond 204.960.P. Bre- ger, Den Haag 201.900.— A. Keijzer, Ridderkerk 199.900.Hubers, Dor drecht ƒ199.800.—; A. van Weelde, Nieu- werkerk a. d. IJsel 199.500.H. Arens, Dronrijp 199.500.N. C. Geveke, Leeu warden 198.800.J. Bontebal, Zevenhui zen 198.794.H. Zwel, Dubbeldam 198.776.J. Schutte, Zaandam 198.00. Fa. Schreuder en Dillen, Wassenaar 197.800.Fa. Mooten, te Moordrecht 197.00.Sanders, Rijswijk 197.000. Gebrs. Geveke, Leeuwarden 196.500.—; C v. d. Vliet,. Den Haag 195.247.De Vries, Kortezwaag 195.200.Th. L. J. Zitman, Zoeterwoude 195 000.C. Kop pen, Alphen 194.000.J. Dubbeldam, Voorburg 194.000.H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden 193.883.Fa. Bik en Bredeveld, Leiden 192.800.Jac. van Riet, Leiden 192.300.P. Warnaar en Go., Den Haag 191.00.Paul en Karman, Hillegersberg 191.000.P. v. d. Schoot, Tilburg f 190.100.—; S. Th. Cor net, Leiden 189.981.A. H. W. Simons, Breda 189.950.S. de Vries, Zaandam 189.900.Z. Gilens en Zoon den Haag 189.750.A. Driessen, Dreumel 189.000; R. Fahheus, Arnhem 189.000.Reiger en Kog, Rotterdam 188.800.G. F. Mul der, Rotterdam 188.300.N. Reefman te Hengelo 188.00.A. J. Lubbe, Enschede 187.520.Gebrs. J. H. en Simon Benes, Musselkanaal 187.500.R. Rood, De venter 187.00.Gebrs. Smits, Schiedam 186.400.Fa. Roelofs, Haase en Mark voort, Rijssen 186.200.Gebrs. Wil brink, Hoogezand, ƒ186.200.fa. Evers B.oemendaal 186.100.Fa. Brandsma en Bakker, Haarlem 186.000.Fa. Ach- teibos, Ter Apel 186.000.F. Paul, Apeldoorn 185.700.J. Oort, Vrieze- \een 185.200.—: Fa. Kuipers en Kloppers, Schiedam 185.200.Gebrs. de Vries, Purmerend en Haarlem 184.800.T. G. de Jong, Oegstgeest f 184.700.Arbeiders Coöperatie, Rotterdam 184.072.Firma Groeneweg, Rotterdam 184.000.Corn. Bael, Voorburg 184.000.—; Fa. Voordouw Zoeterwoude f 183.800.—; Fa. Schippers en Zn., Wierden 182.700.—; Gebrs. Breu- rxng, Stadskanaal en Apeldoorn f 182.500; Gebrs. Schreuder, Zuidbroek 181.700. Fa Geerdink, Usselo 180.948.Gebrs. Berkshoef, Alphen aan den Rijn 180.00. J. de Boer, Delfzijl 179.900.J. de Vink Jr., Groningen 178.800.—; A. v. Doorn Den Haag 178.735.J. Noodelijk, Dor- diecht 178.800.—; C. v. d. Wiel, Noord- wijk 178.600.—; F. de Bruin, Amsterdam 178.300.Kelderman, Enschede 177.485 Fa. Gesman en Zoete me ij er, Alphen aan den Rijn 177.390.—; Gebrs. Oosterom, te Warmond 176.000.—; Gebrs. Kwaaitaal, Rotterdam 174.700.Fa. J. H. de Wilde, Gouda 173.900.J. C. Blanken, Bussum 173.600.—; Fa. Gebrs. A. en J. den Ouden Alphen aan den Rijn en te Oegstgeest f 172.800.Fa. v. d. Bent, te Wassenaar 172.665.—; A. Buur, Alkmaar 169.900.—. De gunning is aangehouden. SPERTIJD VOOR DEN RIJWIELHANDEL Zooals een advertentie in ons nummer van gisteren aankondigde, zal hedenavond in den Burcht een vergadering worden ge houden van R.K. rijwielhandelaren, waar de heer Ober, voorzitter van den R.K. Bond zal spreken over den spertijd en wat de handelaren in dezen tijd te doen heb ben.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2