Het Blad Papier De Deensche zwemsters R. Hveger (rechts) en I. Sörensen (links), die Maandag avond als gasten der Zwem- en Poloclub „De Waterratten" deelnamen aan de wedstrijden in het Sportfondsenbad te Haarlem, tijdens de huldiging, waarin ook haar train'ster, mevr. Paul Petersen (midden) deelde De nieuwe Oranjebrug te Schiedam is Maandag officieel voor het verkeer opengesteld door den commissaris der Koningin in Zuid Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek De gebeurtenissen in isjecho Slowakije. De hoofdingang van het Hlinka-partij- gebouw te Bratislawa was aanvankelijk door de Tsjechen bezet, doch werd later door de Hlinka-garde heroverd Voor den bouw van het electrisch gemaal voor den Noord Oost polder zijn de eerste werkzaamheden begonnen. De boringen voor de fundeering zijn in vollen gang Charme op het folkloristisch provincie-feest, dat te Parijs werd gehouden en opge luisterd werd door het be zoek van president Lebrun De brand in het warenhuis Galeries Modernes aan de Lange Viestraat te Utrecht richtte Maandag groote verwoesting aan. Een overzicht tijdens het blusschingswerk De hockey-landenwedstrijd België - Nederland werd gespeeld op het terrein van de Leopold Club te Brussel. Een moment tijdens de ontmoeting, welke in een 3—1 nederlaag voor de Oranje-ploeg eindigde FEUILLETON door W. WANIEK. (Nadruk verboden). 18) Hofer bewonderde Roch's scherpzinnige gevolgtrekkingen en ook Kenton verklaar de, dat er niet veel tegen in te brengen viel. In ieder geval, ging de Weensohe de tective voort, hebben wij, verondersteld, dat mijn opvattingen juist zijn, de mo tieven gevonden, die Meingast bewogen tot de tegen Maud Kandrun beraamde mis schien zelfs reeds gepleegde misdaad. Wel licht kunnen wij daaruit nog andere con clusies trekken. Ik geloof, te mogen aan nemen, dat Meingast op het tijdstip, toen de oude heer hem kennis gaf van het hu welijksplan, Maud Kandrun niet eens ken de. Dat hij zich toen onmiddellijk zoo hef tig te weer stelde, moet uitsluitend hieraan zijn toe te schrijven, dat hij niet meer vrij is, dat hij reeds een andere vrouw heeft ge kozen; en ik ben overtuigd, dat het die an dere is, welke nu de rol van Maud Kan drun speelt. Hofer verschrok, Verschrikkelijk! riep hij uit. Verondersteld, dat de feiten juist zijn, merkte Kenton peinzend op, dan klinkt de conclusie zeer overtuigend. 't Is zoo, u kunt er zeker van zijn, her nam Roch. Daarom ook is het van groot belang, te weten te komen, wie deze be driegster eigenlijk is. Kunt u ons hier niet helpen, mijnheer Hofer? Hebt u nooit van liefdesaangelegenheden van-Meingast ge hoord? Hofer schudde ontkennend het hoofd. Meingast leeft zeer teruggetrokken, werkt tot diep in den nacht en rijdt dan naar huis, hoogstens nu en dan naar zijn club, waar hij nooit lang vertoeft. Dus een model-jongeman? Hij heeft 'n goede naam. Ja, maar altijd voor zaken. Vindt u 't niet zonderling, dat in zoo'n groote onderneming de chef-zelf, althans zijn eerste en voornaamste vertegenwoor diger, zelf voor zaken op reis gaat? Neen, dat komt mij zeer natuurlijk voor. 't Betreft dikwijls zeer belangrijke aangelegenheden, die alleen door den chef of zijn verantwoordelijken plaatsvervan ger kunnen geregeld worden. En waar gaat Meingast zooals heen? Meestal naar Europa, naar Engeland en Frankrijk. Ook naar Duitschland? Daarvan is mij niets bekend. Zoudt u mij een lijstje van de firma's waarmede hij in Europa zaken doet, kun nen bezorgen? Hofer keek den detective ernstig aan. Vervolgens zei hij langzaam, als had hij in wendig strijd gevoerd: Daf is eigenlijk een zakengeheim. Maar ik weet, dat u er geen misbruik van zult maken. Ik zal u het lijstje bezorgen. Dank voor uw vertrouwen. U moogt u overtuigd houden, dat ik uitsluitend voor onze doeleinden gebruik er van zal ma ken. Misschien zullen wij'op deze manier een of ander aangaande die raadselach tige dame te weten komen. Daar schiet mij iets te binnen! riep Hofer. Op zichzelf beschouwd is het wel is waar niet van belang, maar toch wil ik het u zeggen. Eenigen tijd misschien zes of acht maanden geleden, heeft mij iemand verteld, dat hij te Parijs Meingast met een opvallende mooie, blonde jonge dame had gezien in een lokaal, dat nietbijzon der chic mocht heeten. Zeer interessant! En die dame was blond? Dat beweerde althans mijn zegsman. U vergist u niet? Neen, ik herinner 't mij zeer goed, want wij hadden juist gesproken over een bijzonder mooie, blonde typiste, die mij op mijn kantoor eenige stukken had gebracht. Zou ik die kennis van u kunnen spre ken? Ik kan me, tot mijn spijt, niet meer herinneren, wie het was. Er loopen bij mij zooveel menschen in en uit! In ieder ge val was 't iemand, met v/ien ik van tijd tot tijd zaken heb te doen. Als ik op zijn naam kom, zal ik het u onmiddellijk laten we ten. Dank u. Trouwens, 't is niet van zoo groot belang. Ik zal met de navorschingen op de eerste plaats te Parijs laten begin nen. Maar ik zou u gaarne nog iets vra gen, waaraan ik méér waarde hecht. Zoo als ik u verteld heb, stonden op het blaad je papier, dat vóór de voeten van mijn cliënt kwam neergedwarreld, deze woor den: „Red mij! Ik wordt door Jonathan Hol der hier in huis gevangen gehouden. Mijn leven is in gevaar." Hebt u den naam* Jonathans Holder wel eens meer gehoord? Jonathan HolderJonathan Hol der. Ja, ik geloof, die naam meer te heb ben gehoord. Waar kan dat geweest zijn?... Jonathan Holder.... wacht, ik ben er al! Ja, die heette Jonathan Holder ik ben er zeker van. Wie? vroeg Roch driftig. Een neef van Fred Meingast. Zoo, zoo! Fred's vader had een zuster, die met een Holder was getrouwd en een zoon had, die Jonathans heette. En wat weet u van dien Jonathan? Niet veel. De oude heer Green heeft den vader van die Jonathans Holder op verzoek van Fred Meingast's vader een be trekking in zijn fabriek gegeven, maar het moet al speodig gebleken zijn, dat hij geen vertrouwen verdiende. Men heeft van al lerlei onregelmatigheden gesproken. Iets bepaalds weet ik dienaangaande niet, want ik was toen nog niet in functie bij de fir ma. Wat er van zij men heeft hem weg gezonden en toen moet hij met zijn gezin naar Europa verhuisd zijn. Veel later heeft mij de overleden Percy Green in vertrou wen medegedeeld, dat hij den jongen Hol der, onzen Jonathan, geldelijk ondersteun de, maar dat hij een slecht gebruik van die ondersteuning makate, zijn studiën niet vol tooide en een nog al losbandig leven leidde. In welk vak studeerde hij? I'k geloof, in de geneeskunde. Dat dacht ik welEn leven zijn ouders nog? Dat weet ik niet. Maar u weet misschien, waar hij stu deerde? Ik geloof, in Parijs; maar juist kan ik 't mij niet meer herinneren. Dus we er 'n spoor in de richting van Parijs; daar zullen wij spoedig méér te weten komen. Ik heb u reeds gezegd, dat. naar mijn meening, de tegen Maud Kan drun beraamde misdaat in verband staat met den jongen Green. Daarom is het voor mij van groot belang, al de omstandigheden van den door van Percy te weten te kun nen komen. Welke vrienden vergezelden hem op de jacht? Harry Mitchel dien ik van tijd tot tijd in de club ontmoet. Hij is een zeer vermogend reeder. met wien wij zaken doen. En de anderen? Zoons van rijke kooplui, in zooverre mij bekend. Hebt u ooit iets ten nadeele van die heeren gehoord? O neen, integendeel. Percy Green was zeer omzichtig en zelfs streng bij de keuze van zijn vrienden. Wonen de heeren in New York? Harry Mitchel woont in de 32ste straat. De adressen van de anderen ken ik niet. Ik zal ze wel te weten komen en ze u dan mededeelen, zei Kenton. Nog een vraag, ingenieur: was er anders niemand in het jachthuis? Enkel een bejaard echtpaar, dat er altijd verblijft, 't huis onderhoudt en de gasten bedient. Wat zijn 't voor menschen? Zij maken den besten indruk en zijn daar, als ik mijniet vergis, reeds lange jaren werkzaam. De man moet vroeger in onze fabriek hebben gewerkt. Zijn die menschen ook thans daar nog? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5