Academienieuws KERKNIEUWS Het drama te Koedijk AGENDA De verkiezing voor de Prov. Staten DINSDAG 14 MAART 1939 DE LEICSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 r Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 1 2.50 per kwartaal. onze agenten 20 cent per w**k; 2.60 per kwartaaL Franco per pavt 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al- léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? GUUR EN BUIIG. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Meest matige, tijdelijk krachtige, Noordelijke tot Wes telijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien met kans op hagel vooral in het Noorden, iets kouder. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Heider: zwaar bewolkt, krachtige N. N. W. wind, 6 gr. C. Vlissingen: betrokken, matige N. N. W. vind 7 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, matige N. N. W. wind, 5 gr. C. Groningen: betrokken, krachtige N. N. W. wind, 5 gr. C. Maastricht: betrokken, matige N. N. W. wind, 5 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De secundaire depressie, die gistermor gen voor de Noorsche kust lag, drong diep in Centraal-Europa in. Het Oostelijke ma ximum van den luchtdruk verdween ge heel. Daarentegen begon een gebied van hoogen luchtdruk in de Poolzee zich over het geheele Noorden uit te breiden. Een langgerekte strook van hoogen luchtdruk reikt van Groenland over IJsland en Ier land tot over Spanje en het Westelijke Middellandsche Zeegebied. Met een breede strooming bewegen de arktische luchtmas- sa's zich over de Noorsche Zee naar het Zuiden, waar de strooming zich in hoofd zaak naar het Zuid-Oosten richt en zich zal uitstorten over het Oostzeegebied. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Wes ten houdt de Oceaandepressies op grooten aistand. Bij de toename der bewolking wa ren de ochtendtemperaturen op de Britsche Eilanden en om de Noordzee veel hooger c.'an gistermorgen. In Zuid-Duitschland en Zwitserland en in Zuid-Frankrijk kwam l edenmorgen nog lichte vorst voor. Op het Noordelijk deel der Noorsche kust werd het veel kouder en daalde de tempeeratuur tot onder het vriespunt. In het Oosten en Zuiden van het waarnemingsgebied is de aimosfeertemperatuur nog zeer laag. Het is te verwachten dat de wind tusschen Noord en West blijft en dat het weer haar guur en buiig karakter behoudt. LUCHTTEMPERATUUR. 7.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.29 uur tot Woensdagmorgen 6.00 uur HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 15 Maart voorm 11.04 uur Maan op 3.26 uur. Maan onder 12.34 uur. IJETDEN. Oc-flaagd: doctoraal «saman Indisch Recht de heer H. C. Fcifueoo, Dan Hasg; df»cto«-»*l exam««i geneeskunde de hee- rtn H. S. Z^arensteta. Oegstgeest. C. Kuipers, Ro*te:d&m, J. P. Booms ma, Rot terdam. PAUSELIJKE TOESPRAAK TOT DE KARDINALEN DIENT DE WAARHEID IN LIEFDE." „Ik neem het roer van het scheepje van Petrus in handen met het vaste voornemen, het veilig ter vredeshaven binnen te voeren". Na de kroningsplechtigheid heeft gisteren de kardinaal-deken, Z. H. Em. Granito Pig- natelli di Belmonte, den H. Vader de ge- lukwenschen* van het H. College aangebo den, in antwoord waarop Z. H. de Paus een Latijnsche toespraak hield, waarin hij o. a. zeide. dat de woorden van gelukwensch komende uit een zoo waardigen mond, hem diep ontroerden en dat hij dank zegde voor de aanhankelijkheiu er trouw van ai zijn medebroeders, door wie hij, na den dood van zijn onvergetelijken, zoo diep be treurden voorganger, onder medewerking van de Goddelijke Voorzienigheid tot de hoogstewaardigheid was uitverkoren. Deze waardigheid is zoo verheven, dat men zou kunnen sidderen wegens de ge weldige verantwoordelijkheid, welke zij in zich sluit. De H. Vader verzocht daarom den kar dinalen, hem te steunen door hun trouwe hulp, door hun geestelijke en moreele ga ven, bij de uitoefening van zijn verheven ambt en zeide zijn oogen op te heffen tot den Vader des Lichts en zich te stellen on der de bijzondere bescherming van O. L. Vrouw van Goeden Raad, Die de Patrones was van het Conclaaf. „Ik neem thans, aldus vervolgde de H. Vader, temidden van den storm, het roer var. het s'cheepje van Petrus in handen, met het vaste voornemen, het door alle vloedgolven, veilig de vredeshaven binnen te voeren. Het Pausdom is door alle eeuwen heen niets anders geweest dan de dienst van de waarheid, door geen wolkje verduisterd en door geen zwakheid belaagd, in niets onderscheiden van de waarheid, die Chris tus leeraarde. Meer nog dan vroeger moet mijn Pontifi caat, dat thans begonnen is temidden van zoovele conflicten en wanklanken, zich in- spireeren op de lichtende woorden van den H. Paulus: „Dient de waarheid in liefde". Opnieuw roep ik u op tot medewerking, opdat alles, wat de wereld van mij ver wacht, verwezenlijkt worde. Aangezien ik volkomen op de hoogte ben van het vertrouwen, dat niet slechts zij in den Stoel van Petrus stellen, die aan de Kerk verbonden zijn door de banden van geloof en liefde, doch ook de talrijke broeders, uit de menschelijke familie, die den vrede willen, wil ik op dit oogenblik den leden van het H. College, die mijn meest vertrouwde medewerkers en raadge vers zijn, de woorden toevoeeen van den H. Johannes Chrysostomus: ..Gij, die onzen arbeid kent. helpt ons door gebed, ijver,, toewijding en vriendschap^ opdat wij uw roem kunnen zijn en gij de onze." „Maasbode". UITVAART EN BEGRAFENIS PATER A. J. M. VAN DER DONK. Hedenmorgen heeft in de Rosaliakerk te Rotterdam onder zeer groote belangstelling de plechtige uitvaart plaats gevonden van den zeereew. Pater A. J. M. van der Donk. oud-pastoor dier parochie en van 1923 tot 1929 kapelaan aan de Hartebrugs- ker, te Leiden. Om 10 uur werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Provinciaal der Franciscanen, den hoogeerw. pater Prudentius van Leusden O.F.M. Hierbij verleenden assistentie de tegenwoordige pastoor der St. Rosaliakerk, de zeereerw. pater F. Zandvoort. als presbyter-assistensi de weleerw. Pater Nieuwstad, als diaken en de weleerw. Pater H. Aan den Berg als subdiaken. Cantores waren de weleerw. Paters Th. Rouwendal en C. Buschman. Een zeer groot aantal geestelijken woon de den H. Uitvaartdienst bij. Aanwezig wa ren de meeste pastoors uit Rotterdam, de definitor der Ned. provincie der Eerw. Pa ters Franciscanen, cle zeereerw. Pater Anscharius van der Veer. Pater Borro- maeus de Greeve, Pastoor S. Smitz, uit Leiden, Pater S. Booms, uit Leiden de pastoors der Franchiscaner paro chies uit Delft, Den Haag. Gouda. Haar lem en Amsterdam, de regenten van het St. Franeiscus-gasthuis te Rotterdam, deputa ties van eerw. Zusters van het St. Fran- ciscusgasthuis en van het St. Luciagesticht te Rotterdam, alsmede tal van parochianen. Uitgevoerd werd de Requiemmis van Perosi. Er werd geen lijkrede gehouden. Na de H. Mis werden vijf Onze Vaders en Wees gegroeten gebeden voor de zielerust van den overledene. Om 12 uur werd het stoffelijk overschot van Pater van der Donk onder klokgelui de kerk uitgedragen óm naar Katwijk te worden overgebracht. In de St. Rosalia-kerk te Rotterdam zijn gisteravond de doodenmetten gehouden voor den oud-pastoor dezer kerk, pater Just. A. van den Donk O.ï-.M. Te kwart vóór 7 was het stoffelijk over schot vanuit het St. Franciscus-Gasthuis naar de kerk overgebracht. Aan den in gang der kerk werd het lijk plechtig in gehaald door pastoor F. J. Zantvoort. De Kruisvaart met omfloerste vlaggen vormde een eere-garde. Te half 8 vingen de plechtige metten aan, waarbij agens was pastoor F. J. Zant voort O.F.M. met assistentie van pater D. Vergeer O.F.M., oud-kapelaan van den overledene en pater M. Nieuwstad O.F.1VJL Cantoren waren pater P. Dijkstra O.F.M. en pater Th. Rouwendal O.F.M. Zeer vele Rotterdamsche geestelijken en paters Franciscanen van de nabije sta ties waren in 'de kerk aanwezig. Wij merkten o.m. op pastoor Th. Roorda O.F.M. uit Haarlern oud-kapelaan van de St. Ro salia, pater N. Willemse O.F.M., gardiaan van het klooster OphovenSittard, pas toor P. Hase O.F.M., pater D. van Heel O.F.M. rector. De paters dr. G. Vrijmoed O.F.M. te Delft, pater mr. E. van der Heim O.F.M. rector te Rotterdam, pastoor dr. G. Vrijmoed O.F.M. te Delft, pater mr. E. van der Helm O.F.M., rector van het R.K. Jongens Gymnasium te Rotterdam, pastoor J. P. M. v. d. Berg O.F.M. te Delft, pater H. Ponsioen O.F.M. kapelaan te Leiden en pater M. van der Schoot O.F.M., oud kapelaan der St. Rosaha. Na afloop der Metten voerde het zang koor het „Libera me, Domine" van Perosi uit, waarna geestelijken en geloovigen een laatsten blik kwamen werpen op het stof felijk overschot. Aan het Missie-college te Katwijk werd het stoffelijk overschot van den overle dene opgewacht door de paters en broe ders en studenten van het College en het Kerkbestuur der Hartebrugparochic te Leiden. In den stoet waren mede geko men pastoor Zandvoort, enkele andere confraters, leden van het Kerkbestuur der St. Rosalia-parochie en familieleden. De absoute in de Kapel en de be- aarding op het kerkhof geschiedde door den hoogeerw. pater Provinciaal met as sistentie van de zeereerw. paters pastoor Zandvoort en kapelaan Nieuwstad. De zuivere uitvoering der Gregoriaan- sche gezangen maakten diepen indruk. Met het „In Paradis'um", dat gezongen werd toen het lijk naar het graf werd ge dragen, willen wij dit verslag sluiten het „In. Pasadisum", waarin de Kerk door de donkere wolken van droefheid om het scheiden laat spelen de blijde zonnestra len van de hoop op een eeuwig geJukkig- zijn. „Dat ten Paradijze de Engelen u voeren; dat bij uw aankomst de mar telaren u ontvangen en geleiden naai de Heilige Stad Jerusalem. Dat het Koor der Engelen u ontvan gen en gij 'met den armen Lazarus, van weleer de eeuwige rust moogt hebben". HEILIGE WIJDINGEN BIJ DE PATERS MINDERBROEDERS. Op Zaterdag 18 en Zondag 19 Maart zal Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond in de kloosterkerk der Paters Min derbroeders te Weert, de heilige Wijdin gen toedienen aan de volgende Fraters Min derbroeders: Op Zaterdag 18 Maart het H. Subdiako- raat aan de fraters Evermarus Franken, Maastricht; Serapion Pronk, Egmond-Bin- nen; Genesius van der Kuil, Hilversum; Sergius Horvath. Fertöhzéplak; Barnabas van Rijn, 's-Gravenhage; Plautus Dirks, Amsterdam; Leovigild van der Hoorn, Ter Aar; Basilides van den Berg, Rotterdam; Montanus Versteeg, Voorburg; Clodoald van Meyel, Venray: Humfried de Gruy- ter, 's-Gravenhage; Gozewijn Kamerbeek. Rotterdam. Malurus Hendriks, Zaandam; Gerardus Wegdam, Hoogwoud; Edward Doesburg. Schoonhoven; Servilianus van Hemert, Oosterhout: Nicetius Knippenberg, Gendringen; Contardus van der Veldt, Am sterdam; Pelinus Steltenpool, Wervers- hoof; Lando van den Berg, Wamel: Benig- nus Kurver. Kerkrade; Fernandez Stok man. Haarlemmermeer; Ulbert Nuyens, Cirschot; Wolfred Andela. Bolsward; Quirinus Groot, Obdam; Adalber Haarsen- horst, Tilburg: Artemius Huls, Aalten: Lan- dricus Mains. Echt; Walter Geurts, Horst; Hubertinus Backer, Würselen D.)Victo- rianus Moons, Gouda; Chrysolius Verstap pen, Weert; Damianus van Hoorn, Lochem; Theophorus van Kampen, Obdam; Irenion Oudejans. Hoensbroek; Amideus van Dijk, 's Bosch: Halvard Hettema, Bolsward; Man fred Staverman, Amsterdam; Macedo van den Boogaard, Nijmegen en het H. Subdia- konaat aan frater Franciscus Soontiëns van de Paters van den H. Geest te Gemert. Op Zondag 19 Maart het H. Priesterschap aan de fraters Minderbroeders frater Hun ger Bult. Gaasterland; Tethard Hettema, Boisward; Sybrand Galama. Woenseradeel: Serenius van der Vlugt, 's-Gravenhage: Libentius Rozestraten. Alp hen aan den R ij n; Neophytus Lindenhoff, Leiden; Amon Besseling, V e u r; Crescentianus de Lange. Amsterdam, Basilius Lokkerbol, Rotterdam: Marius Tepc, Amsterdam; Ser- vus Keulaerds, Heerlen: Domitius van de Burgt. Arnhem. Gulielmus Engering, 's-Gravenhage; Elzearius Bonke, Amster dam; Oswin van der Lubbe, 's-Gravenhage; Thomas Pothof, Lichtenvoorde; Dacianus van der Hooge. Nijmegen: Sanctes Molen kamp. Oegstgeest; C'astorius Groot huis, Hengelo: Gerbert Vermeulen, Weert; Albuines Kohier, 's Bosch; Arno Miedema, Wonseradeel; Bertrand Bilsen, Rotter dam: Maternus Dassen, Maastricht; Bern- ward 's-Gravendijk, 's-Gravenhage: Auspi- cius van Ccistanje. Heerlen; Edmund Am- merlaan. 's-Gravenhage: Edwold Rossen, OVerassell; Rimbert Beerepoot, Hoog- karspel: Nepomuk van Elk, Megen; Wal- bert van eer Vlist. 's-Gravenhage. Huisvader staal terecht Reeds heel vroeg in den ochtend drom den de belangstellenden voor het Paleis van Justitie te Alkmaar tezamen met het doel. de behandeling der zaak van het drama te Koedijk bij te wonen en vooral uit Bergen, waar het drama zoo langen tijd beroering heeft gewekt, en waar men van daag wederom over niets anders spreekt, waren velen naar Alkmaar gekomen. Om kwart over tien wordt de verdachte, die dertig jaar is, binnengeleid. Hij was ge kleed in een beige regenjas en doet ver legen. In de dagvaarding, welke de Officier van Justitie, mr. G. C. B. van de Feen de Lille, hierna voorleest, wordt de verd. er van beschuldigd, dat hij opzettelijk en met voorbedachten rade heeft gepoogd, zijn echtgenoote door verdrinking van het le ven te berooven, door na te voren het voernemen daartoe te hebben opgevat en het besluit daartoe te hebben genomen na kalm beraad en rustig overleg met een motorrijwiel in het Noord-Hollandsch Ka naal te rijden, nadat hij tevoren eerst tij- ctig zichzelf daaruit had verwijderd, waar door zijn vrouw en kinderen in 't kanaal terecht kwamen, met het bekende gevolg. De Officier ^an Justitie heeft 21 getui gen gedagvaard, o.w. zes deskundigen. Als eerste getuige wordt gehoord de psy chiater dr. C. Hoeneveld, die den verdach te toerekeningsvatbaar acht. Twee auto-experts vervolgens als ge tuigen gehoord, handhaven hiun verkla ringen zooals die in hun rapporten zijn neergelegd. Dan wordt de verdachte door den presi dent, mr. A. M. Ledeboer, aan een uitvoe rig -verhoor onderworpen. „Voor u ver dachte zoo zegt hij is het op het oogenblik een gewichtig moment, omdat u uw houding moet bepalen. U wordt zwaar beschuldigd, dat weet u: poging tot moord, subsidiair doodslag op uw vrouw en kin deren. Wat u nu zegt is van het grootste gewicht. Ik raad u aan, kalm te zijn en na te denken alvorens te antwoorden. Ver telt u nu maar eens wat er gebeurd is." Verdachte verhaalt dan van het drama, dat zich op dien 2den Januari van het vo rige jaar onder Koedijk heeft afgespeeld. Hij zou de macht over het stuur zijn kwijt geraakt, omdat hij moest uitwijken voor een hondje, De weg was glad en de situa tie dus gevaarlijk. President: „Toen u daar reed en besefte, dat het gevaarlijk rijden was, waar dacht u toen aan?" Verdachte: „Aan mijn gezin. Ik dacht aan een ongeluk, dat mij zou kunnen overko men en dat ik dan zou hebben beschouwd als een straf voor wat ik achter den rug had." President: „Wat had u achter den rug?" Verdachte: De verhouding met een ande re vrouw. De president stelt den verdachte de vraag of de gedachte aan verdrinking wel eens is geuit. Verd.: „Ja". Pres.: „Door u of door het meisje?" Verd.: „Dat zal ik wel geweest zijn, maar ik deed het niet met een bedoeling." Vervolgens, komt de verhouding met het meisje ter spraken. „Wie heeft het eerste gezegd" zoo vraagt de president „zoo gaat het niet langer?" Verd.: „Het meisje". Pres.: ,,U hebt toen over verdrinking ge sproken, nietwaar?" Verd.: „Ja, omdat zij zei, dat er dan iets verschrikkelijks zou moeten gebeuren." De president wilde nog eens precies we ten, hoe de toedracht van het ongeluk is geweest. O.m. vraagt hij den verdachte naar de wijze waarop hij uit den wagen is ge kropen en hoe hij het heeft klaargespeeld om maar voor een gedeelte nat te worden. De verdachte demonstreert dai op welke manier hem dat is gelukt Terwijl de wie len boven het water waren, zou hij uit de auto zijn gekanteld. Hij had toen de wal- beschoeiing kunnen grijpen en was alleen met de beenen in het water geweest. President tot den expert Schleurholts Ti chelaar uit Amsterdam: „Is dat mogelijk?" Getuige: „Hoogst onwaarschijnlijk". Ook de tweede expert, ir. Zoetelief Nor man uit Oosterbeek, twijfelt aan de juist heid van verdachte's uiteenzetting. Officier, rechters, experts, verdediger en ook de verdachte buigen zich langdurig over het aanwezige fotomateriatl en er ontspint zich een breedvoerige gedachten- wisseling. Dokter den Hartogh uit Koedijk, de eer ste arts die na het ongeluk ter plaatse ver scheen, behandelde de vrouw en de kinde ren, die op den weg lagen, toen omstan ders hem verzochten naar een nabij gele gen boerderij te gaan, waar de verdachte was heengebracht en waar hij vreeselijk te keer ging. Hij schreeuwde en moest door twee mannen worden vastgehouden. Getui ge heeft zich geen bepaald oordeel kunnen vormen over den verdachte. Wel echter vond hij zijn houding onbegrijpelijk en onbeheerscht. Het wegdek ter plaatse was volgens den dokter erg glad. Dokter J. A. Blok uit Bergen, die ook me dische hulp heeft verleend, vond verdach te's houding eveneens niet normaal: het was een opwinding van een eigenaardig soort, eenigszins gekunsteld en totaal an ders dan van de vrouw, die verslagen was. Dokter H. W. J. M. Poot, eveneens uit Bergen en huisarts van het gezin, heeft ver dachte later in het ziekenhuis behandeld. Zijn toestand, zoo verklaarde deze getuige, was in den nacht na het ongeluk zeer ver ward en overspannen. Hij moest voortdu rend worden vastgehouden. Deze reactie acht getuige volkomen normaal. Verdachte was voortdurend met zijn gedachten bij LEIDEN. Donderdag. Accordeon-demonstratie door de firma Guldemond, Kleine Stads- zaal, 8.30 uur. Donderdag. Bureau-zitting R.K. Reclassee- ringsver. Haogl. Kerkgracht 32, 8— 9 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te I<eiden wordt van 11 Maart tct en met 17 Maart waargenomen door de apotheken: G. H. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en Reijst, Steen straat 35, tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Mej. J. Doedens, Wilhqlminapark 8, tel. 274, vrouw en kinderen en bij het ongeluk. Hij dacht, dat de verplegers, hem wilden be letten de kinderen te redden. Getuige be schouwde den verdachte als een goed huis vader en vond de verhouding met M. D. onbegrijpelijk. Deze getuige heeft na het on geluk op een avond bezoek gekregen van het meisje, wanneer precies weet getuige niet. DE CANDID AA.TSTELLING Vandaag heeft de candidaatstelling' plaats gehad voor de verkiezing van le den der Provinciale Staten van Zuid-Hol land. De volgende candidatenlijsten werden ingediend: R. K. Staatspartij: 1.' Mr. E. J. M. H. Bolsius; 2. B. N. Loerakker; 3. J. W. A. Le- feber; 4. A. C. v. Berkel; 5. W. P, v. d. Geest; 6. C. C. A. van Haren. Anti-Rev.: 1. Dr. C. Beekenkamp; 2. Th. Heukels; 3. Jhï. mr. J. M. M. van Asch van Wijck; 4. mr. G. v. Baren; 5. Kr. Ver hoeven; 6. dr. W. J. Noteboom; 7. C. J. Hoogendijk; 8. J. C. Diepenhorst; 9. P. v. d. Bas; 10. J. A. J. Jansen Maneschijn; UI. mr. P. B. Bouman; 12. mr. E. J. E. G. Von- kenberg; 13. mr. T. de Jong Tzn.; 14. V. Ph. Valstar; 15. E. v. Andel; 16. H. v. Zon neveld; 17. D. Parmentier; 18. T. Kralt; 19. G. Hordijk; 20. P. Boot Jr. Clu*. Hist. Unie: 1. mr. J. J. R. Schmal; 2. Jac. Wilbrink; 3. C. D. v. d. Vijver; 4. W. Boer; 5. W. Cnossenj 6. B. J. Thijssen; 7. A. E. Stijkel; 8. mr. dr. L. Sprey; 9. mr. F. A. Helmstrijd; 10. W. Veerman; 11. A. Verboom; 12. E. L. de Witt; 13. mr. dr. P. H. W. G. v. d. Helm; 14. G. Verschoor; 15. R. Brom; 16. A. Tibboel; 17. H. J. Lange- voort; 18. mr. P. J. Idenburg; 19. C. Ko ren; 20. E. de Jong. S. D. A. P.: 1. H. v. Woudenberg; 2. J. J. v. Stralen; 3. T. Groeneveld; 4. D. Kruit hof; 5. J. C. de Clerde Bruyn; 6. C. M. Simonsz. Vrijz. Dem.: 1. mr. P. J. Oud; 2. mr. G. J. E. Schilthuis; 3. P. Varekamp; 4. mr. J. Slager; 5. mr. C. J. Goudsmit; 6. dr. E. J. Tobi; 7. F. J. v. GelderDroste; 8. G. C. In 't Veld: 9. ir. S. A. Posthumus; 10. K. de Boei'. Staatk. Ger. Partij: 1. ds. A. J. Kersten; 2. ds. P. J. Zandt; 3. G. Bergshoeff; 4. H. v. Rossum; 5. ir. C. N. v. Dis; 6. D. v. Leeu wen; 7. J. Vermeulen; 8. A. Vlasblom: 9. C. J. Segers; 10. B. v. d. Velde; 11. A. J. de Heer; 12. P. Holleman; 13. T. Dam- steegt; 14. B. Schouten; 15. C. W. Ouds hoorn; 16. A. de Redelijkheid; 17. A. M. Hoogendijk; 18. M. den Admirant. Lib. Staatspartij: 1. C. G. Roos; 2. H. H. Dresselhuys; 3. J. Beyen; 4. H. P. C. M. de Witt Wijnen; 5. J. de Groot Jaczn.; 6. ir. J. J. G. v. Hoek; 7. A. S. Kater; 8. F. A. Minkema: 9. W. den Hertog; 10. W. J. Ter- wiel. Chr. Dem. Unie: 1. J. Janze; 2. R. v. d. Brug; 3. J. G. Schoneveld; 4. L. G. Bors- boom; 5. G. Ebbeling; 6. H. Steketeee; 7. P. de Knegt: 8. C. G. Perfors: 9. J. Noppe. Comm. Partij Holland: 1. L. L. H. de Visser: 2. D. Kloet; 3. B. Kedde; 4. J. J. Ge luk; 5. J. W. Hoek'; 6. M. Lugtenburg; 7. R. J Houtepen; 8. mej. P. J. Le Noble; 9. W. Meijer; 10. A. v. Eist. Lijst Hugo Visser: 1. J. Aalbers; 2. A. v. Eek; 3. J. Wolters: 4. H. Zagt: 5. L. Door nenbal; 6. J. Jonkers; 7. C. v. d. Sluys: 8. T C. Immerzeel. N. S. B.: 1. M. M. Rost v. Tonningen; 2. J. Rijlaarsdam; 3 James v. Hoey Smith: 4. J. J. M. Meyers; 5. F. O. Bruyning; 7. A. Tims; 8. C. Staal: 9. M. P. Hage. 10. L. P. Krantz; 11. G. M. Teetenburg: 12. W. Mo- ritz; 13. J. H. Scholte; 14. O. A. J. Kros: 15. H. M. v. Mourik; 16. C. A. de Jong: 17. Th. J. M. Hendriksen; 18 W. F. v. d. Kodde. Bolsjewiki-Leninisten: 1. H. M. Peters; 2. E. Groen; 3. C. Oosterwijk; 4. C. Vee- nendaal; 5. J. J. Kramer*. R. S. A. P.: 1. a. Menist: 1. W. F. Dolle man; 3. W. Smid: 4. J. Rooftman; 5. P. A. G. v. Beek; 6. J. C. Siemerink; 7. C. M. de Jongv. Gerdinge: 8. J. v. Ruitenberg; 9. H. Th. Langenberg; 10. D. Groeneveld; 11. S. M. Visser—v. d. Wiel: 12. C W. Vrins: 13. A. Hoogendorn: 14. R. de Roode: 15. K. v. Essen: 16. D. W. v. d. Bos.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2