OMGEVING ZATERDAG 11 MAART 1939 DE I.E'CSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM Onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 4 Maart 1939 is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille, in brons, aan P. Staats en G. F. Koppert, beiden arbeider bij de firma J. Wiedemeijer en Zonen te Hillegom. De Hillegomsche veiling gaat uitbreiden Naar wij van bevoegde zijde vernemen, bestaan er plannen bij het bestuur van de Hillegomsche Veiling, vanwege den zeer grooten aanvoer en de zeer gunstige finan- tieele resultaten over het afgeloopen sei zoen, hare kantoren en gebouwen belang rijk uit te breiden. KAAG AFSCHEID KAPELAAN H. BRANS. Donderdagavond heeft de R.-K. Parochie Kaag op even plechtige als treffende wijze afscheid genomen van haar scheidenden herder kapelaan H. Brans, die zich gedu rende de vier jaren waarin hij met de ziel zorg in de Kaag was belast zóóveel trouwe, hechte en oprechte vrienden heeft gemaakt dat het vooruit te voorspellen was, dat deze afscheidsavond er niet een zou worden van uitbundige opgewektheid maar een werke lijke afscheidsavond, waarbij men met een tikje weemoed een vriend ziet vertrekken, waaraan men zich in den loop der jaren heeft gehecht en dien men heeft leeren hoogachten. Toen de collega van den scheidenden ka pelaan, de weleerw. heer Mathijssen te om streeks 8 uur de bijeenkomst met den chr. groet opende was het vereenigingsgebouw stampvol en moesten zelfs enkele laatko mers met een staanplaats genoegen nemen. Onder de aanwezigen bevonden zich de zeereerw. heer pastoor N. Sentenie, de ouders van den kapelaan en nog enkele fa milieleden. Kapelan Mathijsaen verklaar de, dat het vertrek van zijn collega ook voor hem een zwaar verlies beteekende daar hij gedurende de zes maanden, dat hij als kapelaan in de parochie Beekbrug werd benoemd reeds zeer veel aan hem te dan ken had gehad. Hierna nam de heer P. Stokman het woord en dankte kapelaan Brans namens alle parochianen voor het zeer vele goede, dat deze hier tot stand had weten te bron gen. Spr. verzocht den kapelaan de Kaag vooral niet te vergeten en bood vervolgens een geschenk onder couvert aan waaraan door alle parochianen was bijgedragen. In- denzelfden trant werd hierna het woord gevoerd door den heer K. Kortekaas als senior van de Kaagsche afd. van de St. Jo zefsgezellen (opgericht door kap. Brans). Aan het slot van zijn rede werd door alle aanwezigen staande het Kolpinglied ge zingen waarmede de kapelaan zichtbaar ingenomen was. Vervolgens werden nog woorden van af scheid en dank gesproken door mej. Cor- rie Reygersberg namens de meisjescongre gatie, den heer Theo Vermey namens de jongenscongregatie, de heeren Cor Koo- men en Hoogkamer namens St. Deus De- dit, A. P. van Tien namens de misdienaars en ten slotte door den heer L. van Steyn, die namens de koorzangers een hartelijk woord van dank sprak. Alle redevoeringen gingen vergezeld van een afscheidsge schenk. Toen de heer van Steyn zijn keu rige speech had voleind werd onder zijn leiding en met behulp van de meisjescon gregatie een vierstemmig Domine Salvam fac ten gehoore gebracht, hetgeen blijkens het spontane applaus bij de aanwezigen zeer in den smaak vieL Nadat nog de koster de heer Koppers den kapelaan bedankt had voor de gezellige sfeer, die hij steeds in de pastorie had we ten te brengen en niet minder voor alle standjes die hij in den loop der jaren had moeten incasseeren (groote hilariteit) werd nog het woord gevoerd door den heer H. Akerboom die in een treffende rede den vertrekkenden kapelaan dank bracht voor alles wat deze als priester en als vriend voor ons was geweest. Spr. hoopte den ka pelaan nog eens als eigen pastoor voor de Kaagparochie te zien terugkeeren. Hierna hield pastoor Sentenie een kor te toespraak tot zijn scheidenden medewer ker. De pastoor prees den kapelaan om zijn juiste opvatting van zijn taak hier in de Kaag en om de zonnige opgewektheid waar mede hij zoowel in de Beekparochie als in de Kaag zijn arbeid verrichtte. Het speet spr. dezen kapelaan te moeten zien ver trekken en de pastoor benijdde zijn colle ga in Haarlem die dezen kapelaan thans tot medewerker zou krijgen. Ook namens het pastoriepersoneel werd door den pas toor een hartelijk woord van dank gespro ken. Nadat nog door den heer L. v. d. Aar het Ave Maria van Gounod was gezongen met orgelbegeleiding van P. Duwel, nam kapelaan Brans zelf het woord. Zichtbaar aangedaan dankte hij zijn pastoor, zijn col lega Mathijssen en alle parochianen voor de hartelijke woorden tot hem gericht. Spr. verklaarde, dat als hij inderdaad met Gods hulp iets in de Kaag had kunnen berei ken dat hem dankbaar stemde. Spr. be loofde de Kaag dagelijks in zijn gebeden aan het altaar te zullen gedenken en ver trouwde er op, dat de goede wenschen en gebeden uit zijn beminde Kaagparochie hem op zijn verderen priesterloopbaan zou den vergezellen. Hierna sloot kap. Mathijssen de bijeen komst met den chr. groet waarna aan alle aanwezigen de gelegenheid werd gegeven den vertrekkenden kapelaan de hand te drukken en persoonlijk afscheid van hem te nemen warvan door allen gebruik ge maakt werd. Het was een afscheidsavond die noch kapelaan Brans, noch de parochia nen van de Kaag licht zullen vergeten. KATWIJK Geboren: Bastiaan z. van B. Hoek en L. Guyt Eric Alex Murk z. van F. J. Broeier en H. Zilvold Petronella d. van J. Haasnoot en P. Ouwehand IJsbrand z. van Y. van Dijk en P. Zwet Maria d. van J. v. d. Plas en M. v. Duyn Maart je d. van H. v. d. Plas en G. v. d. Plas Johanna Catharina d. van D. v. d. Oever en A. v. Zwet Marinus Jacobus z. van A. Durieux en M. J. Lit Jannetje d. van J. Haasnoot en A. Ouwehand Mijntje d. van J. Pluimgraaf en L. Meij- vogel Maria Elisabeth Hendrika d. van P. G. J. Bosman en M. E. Juffermans Pieter Cornelis Teunis z. van T. Ouwe hand en W. Haasnoot. Ondertrouwd: J. v. Duyvenbode en M. Ouwehand J. v. Duyn en L. Guyt. Getrouwd: J. W. Oudshoorn en A. v. d. Bent Overleden: Alida v. d. Plas 66 j. Hendrik v. d. Plas 90 j. Johannes Maag delijk 78 j. LISSE H. B. G. De afdeeling van het Holl. Bloembollenkweekers Genootschap hield gisteravond in de Veilingzaal van de Coöp. Veiling Vereen. H. B. G. haar jaarverga dering onder presidium van den heer K. Tanis. De opkomst was tamelijk goed. De voorzitter zeide, dat bij de Mei-betalingen de stortingen niet zullen meevallen. Ver moedelijk zal deze voor late Tulpen 24, voor Hyacinthen 20, vroege Tulpen 17 en voor Narcissen 7 pocent zijn. Door den secretaris, den heer J. J. W. Fijnacker, worden de notulen gelezen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, de nheer P. Dames bleek, dat het kassaldo 31.04 bedraagt. Door de heeren J. P. Vink en J. Kortekaas werden de bescheiden gecontroleerd en in orde be vonden. Het eenig aftredende bestuurslid, de heer P. Dames, werd bij acclamatie her kozen. Tot afgevaardigde naar de j aar lijk- sche algemeene 59ste vergadering op Maandag 13 Maar a.s. werden gekozen de heeren P. Warmerdam en Fr. v. d. Vlugt. Hierna volgde de behandeling van den be schrijvingsbrief voor die vergadering. Bij punt 9, voorstel van de afdeelingen Lan- gendjjk en Harenkarspel, inzake het uit betalen van 4.— per Are voor ingeleverde late Tulpen zal de afdeeling Lisse voor stellen, dat door de Sierteeltcentrale 30 procent en door de Regeering 70 procent in het Surplusfonds zal worden gestort, zoodat we dan kan krijgen op het volle pond. Voor de functie van secretaris-admi nistrateur van het Genootschap zal als can- didaat worden voorgedragen de heer D. van Egmond. Op de begrooting 1939 waren gen aanmerkingen. Voor de rondvraag voor de Alg. Vergadering werd voorgesteld om te vragen, in verband met de weigering van de Tulpenmaat zift 10 in Engeland en België, hoe het staat met den invoer van deze maat Tulpen in Ierland; hiertoe werd besloten. Nadat nog even was nagepraat, sloot de voorzitter, na de directie van het H. B. G. bedankt te hebben voor het belangloos af staan der zaal, de vergadering en werd overgegaan tot een verloting van kamer planten. Notaris A. van Pelt. Naar wij verne men zal notaris A. v. Pelt me ingang van 1 Mei 1939 zijn ambt neerleggen. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Maandag 13 Maart: Jaar vergadering retraiteclub en Sport- en ontspannigsclub, daarna sociëteit. Dinsdag 14 Maart te 7.30 uur Maria-congregatie. Afdeeling Jonge L. T.: zelfde program en Donderdag 16 Maart te 8 uur jaarver gadering. St. Josephsgezellen. Zondag 12 Maart te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Te 12 uur adspirantencursus. Maandag 13 Maart te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kol- ping". Dinsdag 14 Maart te 7.30 uur Maria- Congregatie, daarna bijeenkomst. Don derdag 16 Maart te 7.30 uur biljartclub A.D.O. en tooneelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag 18 Maart na het Lof bijeen komst. Rijwieldiefstal, Ten nadeele van den heer v. d. B., alhier, is gisteren uit zijn tuin een heerenrijwiel ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. NOORDWIJKERHOUT FILM OVER OEGANDA Waar father P. Versteege arbeidt. Maandagavond te 7.30 uur zal in café „De Zwaan" de algemeen geprezen Oegan- da-film vertoond worden, 's Middags na schooltijd heeft een vertooning plaats voor kinderen. De film, in twee deelen, geeft eenigen kijk op heidensche gebruiken en als tegenstelling wordt in bet tweede gedeelte vertoond wat er van die men schen te maken is en zien wij 't groote suc ces van 't bekeerings- en beschavingswerk. Daarbij zij nog opgemerkt, dat father P. Versteege van Noordwijkerhout in dat Vi cariaat werkzaam is. Jaarvergac! ring R. K. Volksbond. In café „de Zwaan" vergaderde Vrijdag avond de afdeeling Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond. De voorzitter opende de drukbezochte jaarvergadering met den Chr. groet en een welkom tot de aanwe zigen, waarna de notulen werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna wer den twee nieuwe leden geinstalleerd n.L de heeren Vergeer en Kaptein. De voor zitter riep deze nieuwe leden een harte lijk welkom toe in het midden van den bond en sprak de hoop uit, dht zij goede organisatiemenschen zouden worden. De secretaris las hierna een uitgebreid jaar verslag voor, waarin uitkwam, dat de af deeling over 1938 tevreden mag zijn. Het 25-jarig bestaansfeest werd nog eens in het verslag herdacht en voorts werd in korte trekken de werkzaamheid der onder- afdeelingen besproken. O.m. stippen we hieruit aan dat 50 personen van de re traiteclub een retraite hebben medege maakt. De bibliotheek werd met 70 boek werken uitgebreid, zoodat er thans 1200 boeken aanwezig zijn. Per week worden gemiddeld 120 boeken uitgeleend. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn keurig verslag. Hierna werden her dacht de overleden zoons van 2 leden n.l. J. Turk en A. Kaptein. Voor hun zielerust werd door de aanwezigen staande een kort gebed gestort. Vervolgens kwam punt 4 aan de orde: verslag van den penning meester; hieruit bleek dat het batig slot van vorige jaren 383,27 bedroeg. In 1938 bedroegen de inkomsten 1675.80, de uit gaven 1862,40, zoodat op 31 December 1938 nog in kas was 196.67. De heer C. v. d. Klauw bracht namens de controle commissie verslag uit van opname van kas en boeken van den pennin^^^ester. Hij zeide dat alles in de beste orde was aan getroffen. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn goed beheer. Alsnu bracht de penningmeester van het Fonds „Hulp in Nood" 'verslag uit over 1938. De inkomsten bedroegen ƒ74.51. Deze inkomsten werden gevormd uit col lecten na vergaderingen en feestavonden en een konijnenveiling. De konijnenveiling had ruim 22.— opgebracht. D~ uitgaven bedroegen 38.09. Dit bedrag is besteed voor fruit en versterkende middelen aan zieke leden. Verstrekt was 148 liter melk, 28 eieren en voor fruit was 19.70 besteed. Het betaig saldo bedraagt 36.42. Opge merkt zij, dat onder de inkomsten van 74.51 het batig saldo per Januari 1938 begrepen is ad 25.41 y3. De voorzitter bracht den beheerder van het Fonds dank voor zijn werk er aan besteed. Hij dankte vervolgens alle onderafdeelingen voor het vele werk in 1938 verricht. Hij sprak eenige hartelijke woorden van dank aan het lid A. Hoogeduin die zich elders gaat vestigen, voor de vele moeiten en zorgen welke hij zich in den loop der jaren heeft getroost voor de bibliotheek en als be stuurslid van de vakafdeeling. Hij hooDte dat het Hoogeduin en zijn gezin in Hille gom goed moge gaan. Het h~"A"-'rslid Koele wijn verkreeg hierna het woord en wekte alle leden op dit jaar weder-m een konijn te mesten voor het fonds „Hulp in Nood", opdat weer een flinke veiling ge houden kan worden dit jaar. Degenen die hiertoe bereid zijn, kunnen zich bij hem aanmelden. De heer v. d. Klauw bracht vervolgens verslag uit van de gehouden controle op kas en zoeken van de ver schillende onderafdeelingen. Alles was in de beste orde bevonden. Tot lid van de controlecomTr>'«ie voor de komende 2 ja ren werd in de vacature-v. d. Klauw aan gewezen de heer C. S. v. Noort. De voor zitter bracht den heer v. d. Klauw dank voor zijn controlewerk gedurende de afge- loooen 2 jaren. Nu volgde punt 7 der agenda: Medege deeld werd dat de afdeeling zal deelnemen aan het plechtig Requiem dat 14 Maart a.s. 's morgens om half 8 gehouden wordt in de St. Jozefkerk. De voorzitter spoorde ieder aan deze plechtigheid bij te wonen uit sympathie voor de overleden leden van den bond. De V-- - ♦ter deed hierna eenige mede- deelingen over de encycliek-meeting te houden op 11 of 18 Juni a.s. te Zoeterwou- de. Dit wordt iets bijzonders omdat ook een openluchtspel opgevoerd zal worden onder leiding van Pierre Balledux. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren B. Wessels, Jac. v. d.Meer, H. Hachmanz en P. Koelewijn. Bij de rond vraag werd onder applaus op voorstel van het bestuur besloten aan O.B.K. een gra tificatie toe te kennen. Aan het slot van deze geanimeerde jaarv-rgac'ering sprak de geestelijk advi seur kapelaan van Egmond nog eenige woorden van waardeering tot het bestuur van de afdeeling en diverse onderafdee lingen voor het vele werk in 1938 ver richt. Hij vroeg de medewerking van de leden voor het komende jaar. Ook vroeg hij medewerking voor de actie voor de Nieuwe Gen-menschap, welke voorbereid wordt. Sluiting volgde met den chr. groet en nnde'' d-^k vo^- r-'-^mst. Ook de pers kreeg ditmaal een dankwoord van den voorzitter voor de tegenwoordigheid op alle vergaderingen voor de ver^la^en welke uitgebracht zijn. Tiidens de verga dering werd een hoeveelheid rookworst verloot en een sigaartje gepresenteerd. Naar de Nieuwe Gemeenschap. Alhier zijn voorbereidende maatregelen getroffen teneinde vasten vorm te geven aan de actie „naar de Nieuwe Gemeenschap". Verschillende personen zijn gevraagd voor het algemeen comité en voor het co mité van actie. Op Woensdag 22 Maart a.s. zal de eer ste initiatiefveragedring gehouden wor den. Personalia. De arbeider bij de P.T.T. alhier, C. Verlaan, die werkzaam was op het Radiostation Nora, is overgeplaatst naar Enschede. Lade gelicht. Een onbekende dader heeft in de kruidenierswinkel van de Wed. v. D. alhier kans gezien de geldlade te plunderen. Het geldbakje werd brutaal weg uit de lade meegenomen. Het aanwe zige bedrag dat gestolen is was pl.m. 20. De dief heeft hoogstwaarschijnlijk kans gezien den winkel te bereiken langs de achterdeur van het winkelhuis. Wel een schadepost! ZULK Bouwen. B. en W. van Noordwijker hout hebben aan Th. J. van Haaster, al hier, vergunning verleend tot het bouwen van een bloembollenschuur op zijn per ceel langs den Zilkerduinweg. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer van tul pen, Narcissen, Hyacinthen is buitenge woon groot en de groote massa is voor den binnenlandsche handel bestemd. Al zijn per 1 Maart de invoerrechten voor Enge land iets verlaagd, een invloed van eenige beteekenis heeft dit niet gehad. Men heeft in Engeland schijnbaar voldoende aan voer uit eigen land. Uit een zeer groot sortiment noemen we de volgende varië teiten, per dozijn: Leopold 31—34, Rijn land 3537, Will. Pitt 1620, Prosperity 1113, Coul. de Cardinal 2125, Azalea 1519, Globe 1418, Bandoeng 2025, Electra 15—19, Mr. v. d. Hoeff 18—22, Castor 1922, Theeroos 15—18, La Reine Max 1316, Cullinan 1013, Fabiola 14 18, Albino 3439, Grand due 3237, Farnc. Sanders 1620, Aviateur 2532, Generaal de Wet 30—35, Mozart 1518, La Reine 1114, Couronne d'or 1519, Sonja 1417, Elisabeth 2732. Narcissen: Treserve 1215, L. Koster 12—16, Servantes 7—9, Helios 10—13, Vic toria 1215, King Alfred 1519, Sion 912, Ornatus 46. Hyacinthen van ƒ2. tot ƒ4.20 per 100. Nieuw veilinggebouw. Gisteren had de ingebruikneming plaats van het nieuwe gebouw der Groentenveiling aan den Noord wij kerweg, tevens het ingebruik nemen van het af mijn toes tel. Tot heden had het veilen hier nog steeds plaats op de ouderwetsche wijze, n.l. afslaan met de mond. Thans gaat het met het nieuwste systeem afmijntoestel. Vroeger moest men buiten veilen langs wagens en schuiten, thans binnen. Geen wonder dat de inge bruikneming van dit gebouw een gebeur tenis was voor Rijnsburg en dat èn tuin ders èn koopers, maar nog meer veiling- bestuur en personeel in de stemming wa ren, en het aangevoerde vooral nu gretig gekocht werd. S ASSENHELM Hanze. De plaatselijke afdeeling van de „Hanze" hield een ledenvergadering in café „De Oude Post". De opkomst was niet best, waarvoor ditmaal als reedn werd op gegeven het buitengewoon slechte weer. Het voornaamste punt der agenda: rede van den heer Fr. Steffen, propagandaleider der H.B.O. te Den Haag, kon niet doorgaan, daar deze heer vlak voor den aanvang der vergadering telegrafisch bericht van ver hindering had gezonden, zooals de voorzit ter, de heer W. Krom, na een kort ope ningswoord mededeelde. Direct na het lezen der notulen gaf de voorz. het woord aan den „propagandalei der" van het Retraitewerk, den weleerw. pater Sengers, van het retraitehuis te Noordwijkerhout, die een kort maar vurig pleidooi voor de gesloten retraite hjeld. De eerw. spr. schetste de vestiging en bloei van het retraitewerk in Nederland en deelde mede, dat in 1938 plm. 50.000 personen aan een gesloten retraite hebben deelgenomen. Spr. eindigde met le dringende aansporing aan alle middenstanders om ook vanuit deze kringen aan dit schoone werk deel te nemen. De voorz. onderstreepte een en ander en dankte pater Sengers, die daarna zyn pro- pagandatocht voortzette. Medegedeeld werd daarna dat in de San tos-commissie is benoemd de heer W. Noor- dermeer in plaats van den heer M. J. Bruy- nen, die bedankt heeft. Het Federatie-bestuur zal worden ver zocht gewestelijke middenstandscursussen te organiseeren. De door het bestuur voorgestelde begroo- ting werd daarna ongewijzigd aangenomen. Na de rondvraag, die weinig opleverde, sprak de weleerw. heer Redeker, geestelijk adviseur, nog een kort woordje, hetwelk saam te vatten is in de aansporing: „Ite ad Joseph, Ga tot Joseph". Geboren: Huibert z. van J. Tukker en G. Algers Maria Wilhelmina d.kvan W. Noordermeer en M. A Meeuwissen. Getrouwd: C. Moolenbeek 33 j. en W. de Boer 25 j. H. W. Knechtsch 21 j. en J. H. de Jong 20 j. Gevestigd: A. van Egmond van Lei den H. Rietveld van Leiden J. M. Warmerdam van Reeuwijk H. Molema van Warmond C. M. Noordermeer en ge zin van Noordwijkerhout. J. G. Griffioen van Voorhout L. van der Giesen en ge zin van Mijnsheerenland. Vertrokken: W. de Boer n. Utrecht. VOORSCHOTEN CREMATIE OUD-BURGEMEESTER E. VERNèDE. Vrijdagmiddag te 2.15 uur n.m. werd het stoffelijk overschot van den edelachtb. heer E Vernède, oud-burgemeester en secreta ris der gemeente Voorschoten, gecremeerd op „Westerveld", gemeente Velsen. In de ontvangzaal waren aanwezig de edelachtb. heer mr. M. F. Berkhout, burgemeester der gemeente Voorschoten, de heeren J. A. Mens, wethouder der gemeente Voorscho ten, A. P. Schram de Jong, secretaris, H. N. van Amerom, ontvanger van voornoem de gemeente, mejuffrouw J. M. S. van Geest, W. H. J. Boot, beide behoorende tot het secretarie-personeel der gemeente Voorschoten, mej. R. de Nobel, werkzaam bij de gemeentebedrijven, A. J. Turion, ge meente-opzichter, A. A. J. Baron Schimmel- penninck van der Oye, A. Verboon, beiden leden van den raad van voornoemde ge meente en D. de Jong, oud-lid van den Raad. Voorts de heer R. v. d. Ende, reser ve-kolonel, J. Roodenburg, voorzitter der Coöpratieve Boerenleenbank, W. T. Lek- i kerkerker, lid Raad van Toezicht Boeren leenbank, J. N. van Kempen uit 's-Graven« hage, J. M. de Ruiter, kassier der Coöpera tieve Boerenleenbank, J. H. Rutten, oud- hoofd der openbare lagere school te Voor schoten en mej. M. de Boer, oud-onderwy. zeres aan voornoemde school, E. de Waart, oud-volontair ter secrtarie, notaris W. A. j Caron, jhr. mr. R. Sandberg van Boelen, chef van het Kabinet van den Commissa ris der Koningin en anderen. In de aula aangekomen onder orgelbespe- ling %fen het Largo van Handel, werd ver- volgens het woord gevoerd door den heer R. v. d. Ende, reserve-kolonel, namens het „Nut van 't Algemeen" en de Ambachts- teekeiischool, den overledene dank bren gend voor al datgene, dat hij tijdens zijn leven voor deze instellingen had verricht en eindigende met de woorden „Rust zacht". Namens de Coöperatieve Boerenleenbank bracht de heer W. T. Lekkerkerker een laatsten groet aan den overledene, en onder orgelbespeling van „Ases Tod" van Grieg daalde het stoffelijk overschot in de groe ve. De heer F. Vernède, een zoon van den overledene, dankte namens zijn moeder en familieleden de aanwezigen voor hunne be toonde belangstelling en in 't bijzonder de aanwezige autoriteiten en belangstellen den uit de gemeente Voorschoten, aan welke plaats de overledene zeer gehecht was. Hiermede was de plechtigheid afge loopen. GEMEENTERAAD. In de gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd na eenige dis cussie besloten aan te koopen in het be lang van de Volkshuisvesting een pand toe- behoorende aan mevrouw M. A. Duymaer van TwistOorthuys groot 9S2 M.2 voor 8000, een pand toebehoorende aan G. Lamboo groot pl.m. 1880 M.2 voor de som van 8000 en een perceel van de N.V. Ge broeders Egging groot 640 M.2 a 1.50 per M.2 en verschillende andere perceelen wer den overgenomen van diverse eigenaren om niet voor aanleg straat onder bepaal de voorwaarden. Tevens werd besloten tot het aangaan van een kasgeldleening voor den tyd van drie maanden groot 80.000, rentende 0.375 procent per jaar met inbe grip van provisie. KJJVI.V.-nieuws Op de bijeenkomst van Woensdag j.l. hield de moderator van de K.J.M.V. St. Jan Baptist een lezing voor alle leden. Hierna volgden enkele belangrijke mededeelinjj n. De voorzitter memoreer de het feit, dat de penningmeester een be trekking had gekregen in Nijmegen, zoo dat hij waarschijnlijk zijn functie als zoo danig zal moeten neerleggen. Vervolgens bracht hij naar voren de uitnoodiging van de Haagsche Courant om op 12 April haar bedrijf te komen bezichtigen. Bijna alle aanwezige leden gaven zich hiervoor op! (Deze excursie is geheel gratis) Dan volg de sluiting. Woensdag 15 Maart: societeitsavond; tevens om circa 9 uur verplichte Oriën tatiecursus. Laat niemand van hen, die op 22 Maart a.s. geinstalleerd wordt, dien avond verzuimen!! Denkt ook allen aan het antwoord op de uitnoodiging, betref fende de ouderavond! Cirkel Voorschoten. De Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie hield Donderdagavond haar algemeene ledenvergadering. Op een enkele uitzon dering na waren allen aanwezig. De wel eerw. heer P. Perquin opende met gebed en een kort aanmoedigend woord om de nieuwe richting en werkwijze, die de Graal heeft aangenomen, trouw en en thousiast te volgen! Hierna legde de dis trictsoverste mej. B. Wubbelts uit hoe die nieuwe werkwijze is: We gaan cirkelen. Alle meisjes, die mee willen helpen aan de Katholieke Actie, vormen die cirkel, welke verdeeld is in drie kringen n.l. „de jonge ren-groep", „de middengroep", „de top groep". In het kort werd toegelicht wat elk van die groepen te doen heeft, maar ook wat van elk van die groepen ver wacht wordt! Voorloopig beginnen we aan een drie-maanden-plan, waarvan we vóór de zomervacantie 't resultaat hopen te zien. Hierna mochten allen genieten van de heerlijke „Ford-film", waardoor we allen zin kregen onze vacantie op 't fort te gaan doorbrengen. Tot slot zagen we nog een film over de Septemberfeesten in Amsterdam en een prachtfilm over Ve netië. Biljarten. De in café „Overbosch" nieuw opgericht biljartclub D. O. B. speel de de vorige week haar eersten wedstrijd tegen O. N. A. te Voorburg. Daar beide clubs nog niet over sterke spelers beschik ten, werd er een handicap-wedstrijd ge speeld met als resultaat, dat van de 7 par tijen O. N. A. 4 partijen en D. O. B. 3 par tijen won. Gisteravond kwam O. N. A. bij D. O. B. op bezoek, doch nu kon D. O. B. het niet verder brengen dan 2 gewonnen partijen en O. N. A. won 5 partijen, zoo dat de uitgeloofde beker naar Voorburg verhuisde. Het was een zeer geanimeerde wedstrijd. WARMOND Si Josephsgezellen. Maandag 13 Maart na de Congregatie verplichte bijeenkomst. De heer Th. v. d. Zalm zal dan een lezing houden over „St. Augusti- nus, de groote bekeerling". Gezellen be zoekt regelmatig de verplichte bijeen komsten, zij geven ontwikkeling op gods dienstig, sociaal en cultureel terrein! E.H.B.O. Voor het examen E.H.B.O., waarvoor 10 candidaten proeven van be kwaamheid aflegden, zijn geslaagd de da mes M. v. Vliet, J. Vroege en C. v. d. Wind en de hoeren H. Vermaak, M. v. d. End en H. L. Blok. De leider van dezen cursus was dr. v. d R00

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6