RIJNSTREEK VRIJDAG 10 MAART 1939 DE I.E'ffSCHE COURANT *r< - P*0 14 OEGSTGEEST Wijkverpleging. De wijkverpleging voor alle gezindten hield een algemeene vergadering onder leiding van mevr. van Riesen, die bij de opening allen hartelijk verwelkomde. Dit is geen phrase,, want wanneer van de 824 leden eener vereeni- ging zoo weinigen aan een oproep om de algemeene vergeadering bij te wonen ge hoor geven, wordt de aanwezigheid van die enkelen dubbel op prijs gesteld. In 't afgeloopen jaar deden zich enkele bestuurs-mutaties voor. Mevr. Kort moest als presidente bedanken en mej. Plan je moest om gezondheidsredenen haar be stuursfunctie neerleggen, terwijl dr. Boon- acker wegens vertrek naar elders uit het bestuur trad. Vervolgens richtte spreekster zich tot mevr. Kort en zeide, dat het bestuur met leedwezen vernam, dat zij op medisch ad vies moest bedanken. In 1916 was mevr. Kort oprichtster der vereeniging en vanaf dien datum ook presidente. Veel zeer veel heeft zij in die jaren tot stand gebracht. We willen o.m. wijzen op ons mooie wijk- gebouw. Op voorstel van het bestuur werd me vrouw Kort onder applaus tot eere-presi- dente benoemd. De secretaresse bracht daarna een wel verzorgd jaarverslag uit. Het ledental be draagt 824. Door de zuster werden 3700 be zoeken gebracht aan 125 patiënten; 25 per sonen zijn door de zuster afgelegd, waar van 14 door haar zijn verpleegd. Het con sultatiebureau bloeit onder de kundige lei ding van dr. v. Brero. Het aantal bezoeken aan zuigelingen gebracht bedroeg 113. Het jaarverslag maakte nog meldig van het schenken van een hoogtezon en de aan schaffing van vele verplegingsartikelen. De penningmeester brrcht een financieel rapport uit. Ontvangsten 4101 21, uitga ven 4.4088.29, batig saldo 12.92. De hy potheekschuld verminderde met f 1500 en bedraagt thans nog 2500. Aan contributie van de leden werd 1796.50 ontvangen. Vervolgens brachten de verschillende af- deelingen hun verslagen uit. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen mr. Kramers en dr. Hoogendoorn. Na rondvraag volg de sluiting. RIJNSBURG Uit den Raad. In gehouden raadszit ting maakte de waarnemend voorzitter, wethouder C. D. v. d. Vijver melding van het bedanken als raadslid door den heer G. v. Duyn en dat tot diens opvolger was benoemd de heer G. v. Egmond Jz. Tot tijdelijk wethouder werd benoemd de heer P. Kort. Dit omreden het ziekte-verlof van burgemeester Bosschieter met 3 maan den verlengd is. De geloofsbrieven van den heer v. Egmond bleken na onderzoek door de hiervoor benoemde commissie, in orde. De voorzitter deed mededeelingt dat toestemmg is verkregen over een bepaald soort wericverschaffihg, n.l. het diepspitten, hetgeen kan geschieaen met 50 dér kosten voor fiet Rijk en 50 voor de werKgevers. Betrefiende uitvoering van enkele werken kan worden gemeld dat het wachten is op goedkeuring der begrooting 1939. Tuinbouw. De aanvoer gaat thans slinken en het sortiment wordt steeds Kiex- ner tot binnenxort, noopt men, ae jonge groente de aanvoer wat gaat aanvuxien. Waspeen is wei het voornaamste product van aanvoer en brengt loonende prijzen op. De öcste kwaxiteit gaat voor 5.tot 8.50 per 100 K.G.; grovere soort brengt van 3.— tot f 4.50 per 100 K.G. op. Sei- derieknollen A van 11.60 tot 14.10, de B-soort van 7.50 tot 8.80 per 100 stuks. Roode en gele kool gmg voor 6.30 tot 7.80 per 100 K.G. Uien van 3.60 tot 4.70 per 100 K.G. WASSENAAR R. K. D. C. „St. Willibrordus. De uitslagen der gespeelde bordenwed- stiijden luiden: lste tiental. A. de Greef-—N. Knijnenourg 20 F. v. d. MeerP. Zandvliet 11 J. ZandvlietTh. Zonneveld 02 C. KnijnenburgA. Noordover 20 P. v. HelmondJ. Bellekom xx 2de tiental: J. SchiferliJ. Ruijgrok xx A. KnijnenburgW. de Groot 20 P. VogelsH. Brandt 02 A. v. SteenC. van Wiesen xx Concours Hippique. De Vereeniging Concours Hippique hield in „Den Ouden Deijl" de jaarlijksche algemeene vergade ring onder voorzitterschap van dr. H. L. M. van Schaik. De secr. bracht het jaar verslag uit. Vervolgens bracht de pen- ningm. het financieel verslag uit. De re kening wees aan wegens uitgaven 3463.29, wegens inkomsten 3296.98, zoodat zij een nadeelig slot opleverde van 166.31, het welk door het waarborgfonds is gedekt. De balans sloot met een totaal bedrag de bet en crediet van 1188.25. Het nadeelig saldo bedraagt 824.25. Op voorstel van den voorzitter zal de rekening in handen worden gesteld van een accountant, met verzoek daaromtrent te willen rapportee ren. Met algemeene stemmen wordt hierna de burgemeester dezer gemeente, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen tot eere voorzitter benoemd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren dr. H. L. M. van Schaik, J. M. Kolff en H. Brouwer, werden met alg. st. hrrkozen, terwijl als bestuurslid werd ge kozen de heer G. W. Ie Heux. Medege deeld wordt, dat als data voor het in dit jaar te houden concours zyn aangevraagd ALPHEN AAN DEN RIJN VOLKSBOND. De R.-K. Volksbond hield gisteravond in de groote zaal van de Sint-Joseph vereeni ging haar 21ste jaarvergadering, waarvoor door de leden bijzondere belangstelling werd getoond. Nadat de voorzitter, de heer A. F. Ruijs- senaars, het gebruikelijk welkom had toe geroepen aan den geestelijk adviseur, ka pelaan C. M. Klaver, overige bestuur, aan leden en adsprirantleden, hield h;j een ope- ingsrede, waarin hij bijzonder herdacht het overlijden van Z. H. Paus Pius XI, die bij uitsteken genoemd kan worden de Paus van den socialen vrede. Geheel de katholieke wereld, aldus spr., treurde aan de doodsbaar van den Vader der Christenheid, die 17 jaren lang, onder zeer moeilijke omstandigheden en in de meest bewogen tijden, het bestuur van de H. Kerk heeft gevoerd. Zijn Pontificaat r.am een aanvang in een zorgvol tijdperk toen in Europa de staten met haat waren vervuld, nadat slechts enkele jaren tevo ren de groote rampzalige wereldoorlog een einde had genomen, een oorlog die de vol keren van geheel Europa in twee verschil lende kampen had verdeeld. Met apostolischen ijver heeft de H. Va der toen de verzoening der volkeren be werkt. Hij heeft alle krachten ingespan nen vor den vrede! Niet alleen heeft Z.H. veel ten nutte van de algemeene vrede bijgedragen, maar ook de sociale nooden van de volkeren hadden Zijn volle aandacht. Talrijk zijn de ency clieken, door dezen Paus uitgevaardigd. Ook op sociaal gebied, aldus de voorzitter, heeft de Paus zich doen gelden als een scherpzinnig opmerker, vooral teen Hij bij de veertigjarige herdenking van Rsrum No varum, de gelegenheid aangreep om door de encycliek Quadragesimo Anno, het so ciaal-economisch leven te leiden langs de draden van gerechtigheid en liefde. Naast de machtige encycliekken waarin Paus Pius XI den weg wijst naar maat schappelijke verbeteringen rijst grootsch op de „Katholieke Actie", het levenswerk van dezen Paus. Hoezeer de Paus aan dit le vensideaal een warm hart toedroeg en hoe volgaarne Hij dit groote werk tot in zijn perfectie gaarne voltooid had gezien is allerduidelijkst verklaard door Hem zelf, toen hij, aldus spr., enkele maanden voor zijn dood deze woorden sprak: „Wie aan de Katholieke Actie raakt, raakt aan den Paus en wie aan den Paus raakt, sterft." Laten wij onze dankbaarheid jegens Hem tccnen door algemeene deelname aan die actie, die hij ons te Zijner nagedachtenis heeft achtergelaten. Nadat voor de zielerust van den overle den Paus was gebeden en de keuze van Zijn opvolger met dankbaarheid gememo reerd, gaf de heer P. J. Schipper verslag -van de vorige vergadering. Voordat de geestelijk adviseur over ging tot de installatie van een ongeveer 40- tal nieuwe leden, las de voorzitter enkele voornaamste aartikelen voor uit het huis houdelijk reglement. Vervolgens speldde de adviseur hen het insigne op de borst en hield een korte toespraak waarin spr. na der uitwerkte het doel van den Volksbond als standsoganisatie en op de moreele plich ten aan het lidmaatschap verbonden had gewezen. Vooral de verwezenlijking van de Katholieke Actie zal veel van de leden der standsorganisaties komen vragen! Vervolgens deelde de voorziter mede, dat ei ter plaatse nog geen comité is opge richt voor de actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap"' daar hiermede, volgens inzicht van den Deken, beter gewacht kan worden, *ot er in het leven is geroepen een comi té van Katholieke Actie, dat haar werk zaamheden practisch op elk punt kan ont- plooiien. Binnenkort zullen hieromtrent na dere berichten komen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het Kanunnik Dr. v. Schar.k- fonds, ter opleiding tot het H. Priesterschap uitgaande van het Werkliedenverbond, stelt het bestuur voor 2.50 bij te dragen, waartoe wordt besloten. Op voorstel van het bestuur wordt ook besloten telkenjare, te beginnen omstreeks de derde week na Paschen, van dit jaar op feestdag van den beschermheilige Sirt- Joseph, deel te nemen aan de mooie, groot- sche en zinrijke plechtigheid van de zege ning van werktuigen. Vermoedelijk zal zulks plaats hebben tijdens een plechtig L"l, in de Sint Bonifaciuskerk, met deel name mede van de stadsorganisaties van den Middenstand en van den L. T. B. Hierna laat de secretaris, de heer P. J. Schipper, zijn keurig verzorgd jaarverslag de revue passeeren, gevolgd door de jaar verslagen van den Bond van Werkmees ters, Landarbeidersbond „Sint Deus-De- uit', Transportarbeiders „Sint Bonifacius", Fabrieksarbeiders „Sint Willibrordus", Bond van Overheidspersoneel „Sint Pau- lus". Metaalbewerkers „Sint Eloy'", Bouw vakarbeiders „Sint Joseph", Spoor- en Tramwegpersoneel „Sint Raphaël", van de Typografen, van „Herwonnen Levens kracht", van „Piëtas", „Sint Antonius", de 19 en 20 Augustus. De voorzitter zegt, dat het bestuur heeft gemeend, in afwijking van vorige jaren, het concours in de maand Augustus te moeten houden, omdat bij er varing is gebleken, dat in die maand meer dan in andere maanden belangstelling be staat voor deze sport. Het programma zal ongeveer gelijk zijn als dat van het vorig concours. Ingevoegd zal echter worden een nummer voor landelijke ruiters en «en nummer tuigpaarden. Bij de rondvraag werd in overweging gegeven Z. K. H. Prins Bernhard tot een bezoek aan het concours uit te noodigen. Dr. Schaepmanclub, „Hulp in Nood" en van de retraiteclub „Sint Nazareth". Alle verslagen gaven een duidelijk getuigenis van het veel omvattend werk in den Volksbond en de onderaf deelingen, niet in bet minst van hetgeen door het dagelijk.sch bestuur van de standsorganisatie wordt verzet. Het jaarverslag van den penningmeester, aen heer A. Kerkvliet, sloot met een voor- deelig saldo. De boeken en bescheiden wa ren accoord bevonden door de controle commissie, bestaande uit de heeren Odijk, Ruijssenaars en C. van Holsteyn. Nadat de neer Kerkvliet nog een aantal financieele verslagen ten gehoore had gebracht van enkele onderafdeelingen, onmiddelijk onder hetzelfde beheer, werden de periodiek af tredende bestuursleden de heeren J. van Capel, J. Paardékooper, P. L. Wols en P. J. Schipper, in hun functie herkozen. Bij de rondvraag vestigt de heer W. W. ^an Leeuwen de aandacht van de leden op de gelegenheid van deelname aan den Sul len Omgang, waarvoor men wekelijks, des Zondags, kan sparen. Op een desbetreffende informatie van den heer A. C. v. d. Tol, deelt de voorzit ter mee. dat er vermoedelijk in het na jaar 1939, ter zake deskundige personen eenige nieuwe wetsontwerpen voor de le den zullen behandelen. De onderafdeeling Retraiteclub „Naza reth", die in de practijk gebleken is niet tc beantwoorden aan zijn doel, zal binnen afzienbaren tijd worden geliquideerd en on middellijk daarnaast, in overleg met de leden van die club, worden gesticht een retraiicclub als door rector van Kempen van Noorawijkerhout bedoeld. Op een desbetreffende vraag van den A. W. G van Leeuwen Nzn., antwoordt de voorzitter dat ten aanzien van de afdrach ten aan de Sint-Josephzaal binnenkort eveneens wijziging zal komen. Deze aange legenheid heeft het bestuur reeds lang on der de oogen gezien. Bij wijziging zal zulks vermoedelijk financieele voordeelen voor de leden met zich brengen. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht 1.65 1/2 op. Alphensche Bank. Aan het heden ver schenen verslag van de Alphensche Bank N.V. alhier over 1938 ontleer.en wij het vol gende: Zoowel directie als commissarissen maken melding van het overlijden van den hooggeachten president-ccmmissaris wij en den heer dr. H. J. Lovink, zijn steun en vriendschap gedurende een reeks van ja ren van hem ondervonden, maken zijn heengaan tot een sterk gevoeld verlies. In de daartoe 22 dezer te houden vergadering van aandeelhouders zal in deze vacature dienen te worden voorzien. De directie merkt verder op, dat het lste halfjaar van 1938 zich kenmerkté door een slapte en sterke terugvloeiing van uitstaande gelden. Hét 2de halfjaar gaf een omgekeerd beeld te zien, zoodat per saldo de resultaten niet veel verschillen van die van het vooraf gaande jaar. De balans geeft de volgende becrijferiug: debet: aandeelen in portefeuille, laa.ste se rie 100.000; gebouwen en kluisinrichtmg 1.. Kas, coupons, vreemd geld, bankiers en gii ƒ222.423.61; effecten ƒ37.418.02 1/; de- li iieuren tegen effecten en vreemde valu ta en diversen f 1.616.203.17; credit: aan deelenkapitaal ƒ500.000 (wn. geplaatst ƒ400.000); statuaire reserve 150.000. In verband met de verhooging van het ge plaatste aandeelenkapitaal vinden weder verdere dotaties uit de winst plaats en wordt voorgesteld een bedrag van 5000 bij de reserve te voegen; extra-reserve ƒ50.000. Ondersteuningsfonds voor perso neel 18.57, voorgesteld wordt uit de winst aan dit fonds toe te voegen 1933.48; cre diteren in rek. crt. en deposito f 1.109.708 32, bankiers 46.757.22, onkosten nog te beta len gereserveerd op 1800; interest 10C0; dividendrekening f 80 (nog niet opge vraagd. Onverdeeld dividend 11.597.70 1/2 Netto winst 52.530.50. (Bruto ws dit 85.478.98 1/2). Voorgesteld wordt de winst te verdeelen als volgt: 5000 te voe gen bij de statuaire reserve; 5000 bij de reserve tegen debiteuren, 1.863.48 by het fonds voor het personeel en evenals het vo rig jaar het dividend te bepalen op 8 pet. Commissarissen kunnen zich met dit ver slag vereenigen en stellen aandeelhou ders voor zulks goed te keuren, onder dé- chargeverleening aan directie en commis sarissen voor hun gehouden beheer en toe zicht. HAZERSWOUDF Ziekenverpleging. Gisterenavond vergaderde „Ziekenverpleging" in café „Sport" op het dorp. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg, deelde mede, dat deze vergadering had moeten zijn aan den Rijn dijk, maar door het uiterst geringe verga dering-bezoek aldaar, had het bestuur be sloten deze vergadering te houden op het dorp. Ds. Kiehl bracht een jaarverslag uit. Van den heer Th. Verkleij was een schrij ven ingekomen, dat hij bedankte als be stuurslid van Ziekenverpleging. De voor zitter betuige zijn dank over alles wat de heer Verkleij voor „Ziekenverpleging" ge daan heeft. Er werd 12 kinderen dcor „Ziekenver pleging" uitgezonden in 1938 naar vacantie- kolonies. De ontvangsten der vereeniging hadden in 1938 bedragen 559.66, de uitgaven 287.98, alzoo baten 271.68. 150 zal ge stort worden in het T.B.C.-fonds. De aftredende bestuursleden ds. Heuze- veld en ds. Kiehl, werden beiden herkozen. In de vacature-Verkleij werd gekozen de heer A. A. de Jong. In de plaats van den heer Wezelenburg, die bedankt had, werd tot voorzitter gekozen Burgemeester A. Warnaar. HOOGMADE „De Nieuwe Gemeenschap". Ook in Hoogmade was het doorgedrongen: „naar de Nieuwe Gemeenschap", maar zooals overal was er een goede uitleg noodig om volkomen dit begrip te begrijpen. En deze uitleg is gegeven op een zeer duidelijke, voor iedereen begrijpelijke, wijze door den heer Aengenent, secretaris van het Cen- rtaal Bestuur van den R.K. Volksbond. Om half acht was de zaal van den heer Witteman werkelijk zeer goed bezet door leden van den R.K. Volksbond, R.K. Mid denstandsver., L.T.B. en andere belang stellenden. Na de gebruikelijke opening door den voorz. der R.K. Volksbond, heet te hij alle aanwezigen van harte welkom. Uit de goede opkomst bleek de groote be langstelling, die toch allereerst wordt ver- eischt om iets te kunnen bereiken. Voor al heette hij de geachte spreker van dezen avond van harte welkom aan wien hij meteen het woord gaf. Na een inleidend woordje waarin hij de oorzaken van het hedendaagsche maat schappelijke leven, in hoofdzaak het ma terialisme met daar onafscheidelijk ver bonden egoisme, schetste. Hierna gaf hij aan wat een mensch verplicht is als maat schappelijk, sociaal wezen. Doordat wij immers van nature op elkaar zijn aange wezen is het ook noodzakelijk dat hier door door ons sociale rechtvaardigheid en sociale liefde worden betracht. Laat ons, aldus spreker de handen ineen slaan en niet los van elkaar maar met en door elkaar, met eerbiediging van wederzijd- sche redelijke belangen, werken aan de opbouw van „de Nieuwe Gemeenschap". Maar dan moet ieder beginnen bij zich zelf, want als men zelf geen sociale recht vaardigheid en liefde heeft, hoe kan men er dan van mededeelen aan zijn mede- menschen. Spreker zette de werkwijze uiteen en besprak de ten dienste staande middelen en ook de verwachte resultaten. Deze buitengewoon duidelijke rede werd door allen met de meeste aandacht ge volgd en een dankbaar applaus en een bij monde van den voorz. gesoroken dank woord, vertolkte op duidelijke wijze de waardeering van allen. Van de hierna geboden gelegenheid tot vragen stellen, werd een dankbaar ge bruik gemaakt en naar algeheel genoegen door den heer Aen «en ent beantwoord. Hierna werd nog even, na een korte be spreking, besloten zeer spoedig een ge combineerde vergadering te houden van de besturen der verschillende vereenigin- gen, ten einde ook hier te kom én tot een werk-comité voor „de Nieuwe Gemeen schap", waarna ook de inmiddels gearri veerde zeereerw. pastoor nog een kort woordje sprak. Hiermee aan 't einde gekomen van deze buitengewoon leerzame avond, nam de voorz. der R. K. Volksbond het woord en sprak een hartelijk dankwoord op de eer ste plaats tot den spreker voor z'n buiten gewoon duidelijke uiteenzetting en verder tot dé verdere aanwezigen voor de zeer goede opkomst, waarna hij de vergadering sloot op de gebruikelijke wijze. Hanze. Alsof het niet anders kan was het Woensdagavond weer zeer slecht weer toen de Hanze te Hoogmade zou vergade ren en op het tijdstip van de vergadering waren dan ook met het bestuur mee slechts 11 leden aanwezig. Een der*be stuursleden was door ziekte verhinderd. Na opening door den voorz. volgde het jaarverslag waaruit bleek, dat dit jaar het ledental met één was vooruitgegaan en nu 48 bedroeg. (Is 50 geen mooier getal?). Hierna kwam de penningm. met zijn re kening en verantwoording aan de beurt. Hieruit bleek: saldo per 1 Jan. 1938 61.15: ontvangsten 1938 383.40; uitgaven 1938 397.42; saldo 1 Jana 1939 47.13. Hier uit bleek dus dat dit jaar niet voordeelig is geweest, hetgeen natuurlijk nog geen reden tot ongerustheid behoeft te zijn. Namens de controle-commissie bracht den heer J. v. d. Geest verslag uit. Financieel verslag van het „Santos-Fonds" in onze afdeeling. Ontvangsten 1938: Bruiloft te Oud-Ade 7.23. Bloempjesdagen te Oud- Ade 21.86; te Hoogmade 18.63; te Rijp- wetering 14.22 e.a. Totaal 85.40, welk bedrag in zijn geheel was afgedragen aan het hoofdbestuur. De voorz. brengt nog even de door de commissie georganiseerde actie ter sprake, n.l. de actie voor vrijwil lige bijdragen. Bij de nu volgende ingekomen stukken en mededeelingen komt ter sprake een circulaire van een Bouwspaarkas met ad vies van het hoofdbestuur, alsmede een circulaire betreffende de Voorjaars-Cen- trale Raadsvergadering. De voorz. komt hierna met een voorstel om, teneinde een eenigszins luisterrijke viering van het vijf-jarig bestaan onzer afdeeling (volgend jaar) mogelijk te ma ken, busjes te doen bezorgen bij a'.le le den. Hierin kunnen zij dan telkens als zij een goede bui hebben en het groote nut van de Hanze begrijpen iets doen. En dit maal krijgt men ook naar gelang men geeft. Want hoe meer deze actie opbrengt, des te mooier en luisterrijker zal het ker kelijk feest, het gemeenschappelijk ont bijt en de feestavond zijn. Na alles van alle kanten te hebben bezien bleek dit de beste oplossing en werd aldus besloten. Nu dus aan het sparen, het is nu nog vas ten, er blijft nu nog wel wat hangen. Bij de hierna volgende bestuursverkie zing werden de aftredende heeren P. v. d. Ploeg en H. Vrijburg herkozen. Hierna was het woord aan den geest, adviseur, den zeereerw. heer pastoor die zijn serie lezingen over „Katholieke Ac tie" in den Middenstand" voortzette met een lezing geheel in den geest van de „Nieuwe Gemeenschap". Spr. wees op de sociale taak van het in wezen geheel so ciale schepsel, den mensch. Steeds en in alles zijn wij, schepselen, ledematen van het groote lichaam, de maatschappij, op elkaar aang "en. Waarom dan organi saties opgericht. Om elkaar zooveel moge lijk dwars te zitten? Maar is dat dan niet de eenige weg om deze ontredderde maat schappij te verbeteren, dat wij de handen in elkaar slaan en niet tegen elkaar maar met elkaar trachten door eendrachtige sa menwerking en eerbiediging van weder zij dsche wenschen te komen tot de Nieu we Gemeenschap. Met groote belangstelling was deze zeer leerzame rede aangehoord, en de voorz. sprak zeker namens allen, toen hij een hartelijk dankwoord sprak tot den spre ker. En nu kwam het blijk van de groote te vredenheid over het werk van het be stuur, daar voor de rondvraag slechts een persoon het werd verlangde en dan nog slechts om namens de leden het bestuur dank te zeggen voor haar beleid in het af geloopen jaar. Ook de pastoor nam nog even het woord om het bestuur geluk te wenschen met de tevreden leden en wederkeerig de leden met haar zoo in alle opzichten voldoend bestuur. Aan het slot van deze in de beste stem ming verloopen vergadering werd aan alle leden het zeer leerzame boekje van den aan velen bekende heer L. J. A. van Doorn, getiteld „Zakenman, met uw tijd mee" medegegeven, welk boekje zeer ze ker door allen ten zeerstt zal worden ge waardeerd Hiermede was de belangrijke doch zeer vlot afgewerkte agenda ten einde. KOUDEKERK Gemeenteraadsverkiezing. De datum der stemming voor de verkiezing van den gemeenteraad is door B. en W. dezer ge meente vastgesteld op Woensdag 7 Juni aanstaande. Geboren: Rijk Gerrit z. van W. van Vegten en J. Oppelaar. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam gisteren morgen in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente De voorzitter deelt mede. dat de stem ming voor de leden van den gemeente raad zal plaats hebben op 1 Juni. De voor zitter deelt mede, dat het noodig is, dat aan de bewoning van enkele onbewoon- baarverklaarde woningen een einde komt. Bovendien zullen straks al de woningen bij de Gereformeerde Kerk in verband mat den nieuw aan te leggen Provincialen weg, ontruimd moeten worden. Er zal ge brek komen aan enkele goedkoope wo ningen. Het Rijk stelt 0.50 per week voor iedere woning beschikbaar, die gebouwd wordt Voor opruiming van krotten, indien de gemeente ook 0.50 beschikbaar stelt. Op het terrein van de bouwvereenigmg zouden een zestal woningen geoouwd kun nen worden. Door den gemeenteopzichter is eer. pxan geraamd Voor een zestal wo ningen weike aan huur 3.p. week zuilen moeten opbrengen. Stexxen gemeente en Rijk ieder 0.50 per week bescnikbaar dan zuilen de bewoners slechts 2.per week behoeven te beialen. Het bestuur van de bouwvereeniging kan zich met een en ander vereenigen. Aan de algemeene ledenvergadering van de bouwvereenigxng zullen de noodige voorstellen worden ge daan. De raad Stelt na eenige discussie het bearag ad 0.50 per week per woning be- scnikoaar. De voorzitter zegt, dat nu de iaad dit besluit genomen heeft er voor de bouwvereeniging geen enkel risico aan den bouw is verbonden, terwijl B. en W. nu de ontruiming van onbewoonbaarver- kiaarae woningen met kracht zullen kun nen bevorderen. Bij de ronavraag wijst de heer Rietdijk nog op de sloot tusscnen de scnool met den Bij oei en firma Beuk, die in een zeer ver vuilden toestand verkeert. Het schoolbe stuur, de firma Beuk en M. Feenstra zijn bereid de sloot te doen dempen en een ri ool te doen aanleggen van de ringsloot, als de gemeente ook in de kosten bedraagt. De gemeente heeft er belang bij, omdat het water van de dorpsstraat ook aoor dit aan te leggen riool afgevoerd moet worden. De raad heeft tegen een en ander geen bezwaar en juicht het verdwijnen van de ze stinksloot zeer toe. Hierna sluiting. UITHOORN Geboren: Martinus Theodorus, z. v. M. L. de Boer en A A. A. Tonnaer Joan nes Jozef, z. v. A. M. J. Vlasman en J. C. de Ruwe Arie, z. v. K. J. van der Burg en N. Braam Leendert Gerhard, z. v. A. de Vos en H. M. H. Lubben. WOERDEN Stil!e Omgang. De afd. Weerden der Stille Omgang zal van Zaterdag op Zondag de Omgang te Amsterdam maken. De trein vertrekt om 12.29, terwijl de bedevaartgan gers des morgens te 6.30 uur weer terug- keeren. B'.indenbond „St. Odilia". Gisteravond had een goed geslaagde propaganda-avond plaats voor de R.-K. Blindenbond „St.- Odilia". Nadat pater Trienekens en de heer Mey er- voorzitter van de afdeeling Leiden, het woord hadden gevoerd, had de vertooning plaats van de bekende Blindenfilm van Jan Hin. Demonstraties werden verder gegeven door onze blinde, stadgenoote mej. Aart- sen in typen en handwerken. Voor dezen avond bestond flinke belang stelling. Schaken. De schaalclub „Het Kasteel v. Woerden" speelde Woensd g j.l. een vriendschappelijken wedstrijd tegen Mcnt- foort. Het Kasteel bleef hierbij de mindere met 7 1/2—8 1/2.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14