OMGEVING Huis brandde af VRIJDAG 10 MAART 1939 DE I.EWÏSCHE COURANT VIE^E FM O - PAG. 13 HILI.EGOM H. G. B. Gisteravond hield de afd. Hillegóm van het HBG haar jaarvergade ring in Flora; de belangtselling was groot. De voorz., de heer D. E. Nieuwenhuis, herdacht het overleden lid, den heer Van der Eist, die een alleszins bekwaam kwee- ker werd geacht. Medegedeeld wordt, dat inzake de Pacht wet t. z. t. een lezing zal worden gehou den. Tevens kan dan verdere propaganda voor de organisatie daaraan worden ver bonden. Ingekomen is het Jaarverslag der H llegomsche Beurscommissie, dat door den secretaris dier Commissie wordt voor gelezen en met dank wordt beloond. Over het onderwerp „Beurs" wordt nog even nader van gedachten gewisseld. De penningm. sloot zijn boeken met een totaal kassaldo van 85.29. De secretaris bracht 'n kort, maar zakelijk jaarverslag. De heer P. J. Koop bracht verslag uit over de Onderl. Hulpverleening bij ziekte, waarin hij krachtig aanspoorde, dit mooie sociale werk zooveel mogelijk te steunen. Hij ontving de dank van het bestuur en van de vergadering. De heeren I-I. v. d. Vossen en J. van Til Rzn., aftre dende bestuurs'eden, werden met alg. st herkozen en namen hun herbenoeming aan. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. van 13 dezer werden gekozen de heeren J. van Til Kz. en Nic. Heemskerk. Hierna werd de Beschrijvingsbrief behandeld. De rekening en verantwoording der Alg. Kas gaf een gunstig beeld te zien; zy wer den goedgekeurd. Ook de begrooting in ontvangsten en uitgaven aangevende 4939.41 werd goedgekeurd. De voor dracht der desbetreffende Commissie voor de benoeming van een secretaris-admir.i- strateur-oropagandist, vond een warme verdediging in enkele leden, maar ander zijds een krachtige bestrijding; niet wat de personen betreft, doch om de wijze waarop deze voordracht tot stand was ge komen. Na vrij uitvoerige discussie werd met meerderheid van stemmen aan de af gevaardigden opgedragen, te stemmen op den heer D. van Egmond, no. 1 der voor dracht. Na een verloting van mooie Kamerplan ten sprak de voorzitter het slotwoord. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het ging in de afgeloopen week in den groentenhandel met kleine schommelin gen. De prijzen waren in het algemeen ge nomen, zeer goed, voor sommigen der pro ducten was er zelfs een kleine verhooging te constateeren. De'prijs Van het hbofdpro- duct van de Katwijksche veiling, de wasch- peen, bleef vrij stabiel. De goede kwaliteit wordt betaald met f 1.201.80 per kist van 20 kg. Er blijkt nog een behoorlijke voor raad waschoeen te zijn, ook al is er on langs een flink kwantum bevroren. Som mige dagen is er eenige vraag voor export hetgeen op den prijs van invloed is. Vooral de grovere soort wordt hiervoor gevraagd. Verwacht wordt dat de nrijs wel wat zal oploopen. Binnenkort zijn Katwijk en Rijnsburg de eenige veilingen waar eert kwantum waschpeen van beteekenis wordt aangevoerd. Het kan verkeeren. Het is nog niet zooveel jaren geleden dat er van dit product maar weinig werd aangevoerd; de tijd dat waschpeen een onbekend product was aan de groentenveiling alhier is zelfs niet zoo erg lang geleden. Thans is het het hoofdnroduct voor de wintermaanden en de kwaliteit en sorteering zijn tot in zeer verre streken bekend. Doch ook het binnenland kan heel wat van dit artikel plaatsen en de teelt neemt steeds toe. En van de winterproducten vraagt de was- peen wel de meeste arbeid, zoodat ook uit breiding van deze teelt, een goede zijde heeft voor de werknemers. 'Uien gingen nog steeds in dalende richting. Dat is een tegenvaller. Niemand had zulks verwacht. De voorraad is niet groot. Maar er is on voldoende vraag voor buiten en het is ook met dit product zoo gesteld: exporteeren ofer meer blijven zitten. Betaald werd van 3.504.75 per 100 kg. Gezien de vele onderhoudskosten, aan dit product verbon den. maar een matig prijsje. Het weinige Witlof dat wordt aangevoerd varieert in een prijs van 15.40—22.20 per 100 kg., Kroten houden ook den prijs. De matige kroten brengen een goeden prijs van 3.10 tot 3.75 per 100 op. De te grove of te fijne kroten kunnen moeilijk geplaatst worden en het prijsverschil met de goede kwali teit is dan ook zeeer groot. De laatste gaan voor 1.101.60 per 100 kg. Selderieknol- len houden ook den prijs. De eerste soort A. kan gemakkelijk van 12.1014.50 op brengen en de B-kwaliteit wordt gekocht voor 6.408.20 per 100 stuks. De kool soorten gingen met kleine schommelingen, doch meestal met neiging naar boven. De weinige jonge groente die hier en daar wordt aangevoerd is nog niet van invloed cp de koonrijzen. Dan zullen we eerst een tijdje werkelijk mooi lenteweer moeten krijgen, zooals in 1938 bijna de geheele maand Maart gaf. Er staan hier ook al perceelen kouden grond soinazie. waar van de groene kleur al op flinken afstand zichtbaar is, doch. zoolang het weer niet wat warmer wordt, hebben de winterpro ducten hiervan nog niets te duchten. Roode kool ging in de beste kwaliteit voor 5.80 7.90 per 100 kg een mooie doch in ver band met de veel arbeid er aan verbonden, heusch niet zoo erg loonenden prijs. Gele kool stond nog iet? hooper en bracht ge middeld van 7.10 tot f 8 10 per 100 kg. op Boerenkool is voor goed verdwenen en prei zal binnenkort wel weer verschijnen. Van sommige perceelen is een gedeelte niet geheel doodgevroren en als het eerst- oaags gaat uitloopen, waarop goede kans is, zal het overgeschoten gedeelte, zoo wordt verwacht, wel voldoende opbrengst geven voor het geheele gewas. Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield „Het Wit-Gele Kruis" haar jaarvergade ring in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer C.Braun, heette allen welkom, in het bijzonder pastoor Hesp, geestelijk arviseur Oak bracht spr. een woord van hulde aan zuster Theodota voor haar zegenrijk werk in het afgeloopen jaar verricht. De voor zitter maakte nog melding van een te vol gen cursus door zuster Theodota om het* T.B.C. diploma te halen. Notulen en jaar- veslag door den 2den secretaris, den heer C. v. d. Marei, werden goedgekeurd. In het jaarverslag was mede opgenomen de staat van werkzaamheden van zuster Theodota, welke zeer belangrijk is. Het financieel verslag van den penningmeester den heer Castenmiller gaf aan een batig saldo van 47.31 aan kasgeld en een reser ve van 1302.60. De controle-commissie, de heeren Staats en Vreeburg rapporteerden dat alles in orde is. De penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat werk Tot leden der controlecommissie voor 1939 werden benoemd de heeren L. J. Bellekom en L. Staats, De bestuursverkiezing gaf tot uitsiag, dat mej. Grimbergen en de heer C. Braun werden herkozen, terwijl tot secretaris werd gekozen de heer Staats Als xoorzitter werd herkozen de heer C. Braun. De rondvraag leverde geen belang rijks op. Pastoor Hesp verduidelijkte nog hetgeen de voorzitter in den aanvang der vergadering besproken had, n.l. waarom zuster Theodota het diploma T.B.C.- bestrijding wil bezitten. In 1940 zal de be staande Vereeniging voor T.B.C.-bestrijding ophouden te bestaan en zal hiervooi een andere regeling getroffen worden. De ver eeniging zal van het Rijk en de Provincie een subsidie ontvangen en de zuster van het. Wit-Gele Kruis zal Katwijk aan den Rijn voor haar rayon krijgen. Hierna slui ting der vergadering met gebed. LISSE Staatspartij afd. Lisserbroek. De R. K. Staatspartij, afd. Lisserbroek, vergaderde Donderdagavond in café Faas, onder pre sidium van den heer G. j. Ransdorp. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen welkom in deze jaarvergadering en roem de de groote opkomst. De secretaris, de heer M. J. Mesman, bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de afdeeling 150 leden telt. De penningmeesteresse, mevr. Clemens, bracht hierop het financieel jaarverslag uit. Ontvangen werd 72.13 en uitgegeven 66.62, batig saldo van 5.51. Het reserve fonds bedraagt thans 134.43. De controle-commissie, bsstaande uit de heeren Mesman en van der Laan, ver klaarden alles in de juiste orde te hebben bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Groen in 't Woud en M. J. Mesman, wer den bij acclamatie herbenoemd. Het bestuur stelde na een uitvoerig be toog voor de minimum-contributie, bedra gende 0.25 per jaar, te verhoogen en te brengen op 0.30 per jaar per lid. Deze stap heeft het bestuur gemeend te moeten doen. Dit voorstel werd z.h.st. door de ver gadering aanvaard. De clou van den avond brak hierop aan n.l. de bespreking der candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Het bestuur stelt als voorloopige candidaten de heeren J. Ransdorp, H. Koning, Th. Otte, R. J. van der Lans en W. de Jong. I?e heer van der Klauw meende, dat het beter was als de heer H Koning, wethouder, als no. 1 stond op deze voorloopige lijst. De voorzitter meende, dat het secuurder was den heer Ransdorp, die candidaat is van de Lisserbroek, tevens voorzitter der R. K. Raadsfractie, toch no. 1 te zetten, om dat in de andere afdeelingen van de Haar lemmermeer de heer Ransdorp op no. 3 is gesteld en zelfs op no. 4. De secretaris lichtte een en ander toe en wees op het belang der volgorde. Spr. wees er op, dat Randsdorp afgevaardigde moet blijven voor de Lisserbroek in d-. gemeente Haarlemmermeer. Wij moeten zoo sterk mogelijk voor den dag komen, in het belang van onzen eigen candidaat. Bereikt moet worden, dat Randsdorp no. 2 komt op de officeele lijst. Het bestuursvoorstel werd aangenomen om de 3 eerste candidaten in deze volgorde te plaatsen, n.l. 1. J. Randsdorp, 2. Th. Ko ning en 3. Th. Otte. De heer J. Randsdorp ondersteunde de candidatuur van den heer Th. Otte. Het bestuur heeft nog niets vernomen van de andere afdeelingen. Het bestuur meende den heer Heder niet op een ver kiesbare plaats te moeten zetten. De voor zitter sympathiseeide persoonlijk niet met dezen candidaat. Het bestuur stelt voor om den heer L. J. van den Lans op no. 4 te stellen en den heer W. de Jong op no. 5. Wegens het ontbreken van candidaten van candidaten van andere afdeelingen meent het bestuur, dat dit de juiste oplossing is voor deze afdeeling in den kring Haarlem mermeer. Het bestuur meent goed te doen om de candidaat van de afdeeling Zwanenburg als nog aan deze candidaatstelling toe te voe gen, n.l. den heer Ligthart. Betreurt werd, dat onderling geen con tact is gezocht bij deze candidaatstelling. De afdeeling Lisserbroek stelde definitief candidaat in de volgorde: J. Randsdorp, H. Koning, Th. Otte, L. J. van der Lans, Ligt hart en W. de Jong. De afgevaardigden kregen vrij mandaat Ie Noordwijkerhout In den afgeloopen nacht is het woon huis, Zeestraat 18, te Noordwijkerhout, bewoond door mej. M. van der Niet en gezin totaal afgebrand. Om 10 uur 's avonds bemerkten bu ren, dat in het huis brand was ont staan. Daar de bewoners niet thuis waren, werden eenige ruiten ingeslagen en kreeg men toegang tot de woonkamer, waar de schoorsteen en de schoorsteen mantel in brand stond. Met eenige emmers water werd de brand gebluscht. Om 1 uur 's nachts bemerkte een voorbijganger, dat de brand wederom was uitgebroken. Nu stond echter het geheel huis in lichter laaie. De brandweer werd onmiddellijk ge- waarrchuwd, doch kon niet voorkomen dat het geheele huis met inboedel ver brandde. Zoo wel huis als inboedel zyn verze kerd. Het huis was eigendom van de Ned. Herv. Diaconie. mede, met in achtneming der besprekingen. De heer van Graas bracht hierna verslag uit als afgevaardigde van den Kring Haar lem". De heer A. de Bruin werd aangewezen als afgevaardigde naar de vergaderingen van den „Kring Haarlem". De heer J. Randsdorp sprak woorden van dank voor de waardeering door de afdee ling betoond jegens hem voor zijn werken in den Raad. Hierna sluiting. St. Barbara-vereeniging. De St. Barba ra-vereeniging, onderafdeeling van den R. K. Volksbond, hield gisteravond haar 36e jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer A. H. Schrama. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Th. Duivenvoorden, bleek dat de vereeniging in het afgeloopen jaar 29 maal haar droeve plicht heeft moeten vervullen en wel 12 maal voor een lid, 2 maal voor een kind van een der leden en 15 maal voor niet-leden. Het ledental steeg tot 407 en dat der donateurs tot 160. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A, Augustinus, bleek dat inclusief het saldo 1937 was ontvangen 1853.58 en uitgegeven 1059.77, zoodat het kassaldo op 31 Decem ber 1938 bedroeg 793.79. Bij monde van den heer C. Schrama rapporteerde de veri ficatie-commissie de bescheiden van den penningmeester accoord. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Th. Duivenvooiden en Jos. v. Riel, werden bij enkele candidaatstelling her kozen, terwijl in de vacature, wegens ver trek, van den heer P. v. d. Lans werd ge kozen de heer P. Kortekaas. L.T.B. Donderdagavond hield de L. T. B. een bijeenkomst in de veilingzaal van het H.B.G., onder presidium van den heer Th. F. van Rijn. De voorzitter verwelkomde in het bij zonder den heer v. Baar, secretaris van den L.T.B. uit Haarlem. Nadat de secretaris, de heer H. J. van der Berk, de notulen had uitgebracht, gaf de heer J. W. Pijnacker het financieel verslag. De ontvangsten bedroegen 88.83, de uit gaven 43.63, het batig saldo was 43.20. Het saldo per 31 December 1938 was 135.82. Vervolgens werd overgegaan tot de be handeling van de nieuwe statuten en huis houdelijk reglement. De heer van Baar gaf hieromtrent nog eenige toelichting. Na eenige bespreking werden de nieuwe sta tuten en het reglement goedgekeurd. Als afgevaardigden voor de algemeene verga dering voor Vrijdag te Haarlem, werden be noemd de heeren P. Romeijn en Verdegaal. De heer van Baar hield hierna een bespre king over de nieuwe Pachtwet. Spr. gaf al lereerst een uiteenzetting wat een pacht overeenkomst is. Vervolgens besprak hij de verplichtingen van den pachter en ver pachter. Na afloop van deze uiteenzetting volgde een aangename gedachtenwisseling. Bij de rondvraag verzocht de heer J. W. Pijnacker om de Luisbroei van de K.J.C. en St. Josephsgezellei. te steunen door een prijs beschikbaar te stellen, vooral in ver band met de volgende tiende tentoonstel ling. Naar aanleiding hiervan wees wet houder P. Warmerdam ook op de huis- broei van de parochie der H.H. Engelbe waarders om eveneens hiervoor iets be schikbaar te stellen. Besloten werd op beide voorstellen gunstig te beschikken. De heer L. Onderwater verzocht meer propaganda te maken voor den L.T.B. om nieuwe leden aan te werven. De heer v. d. Poel wees op de eenderde procent korting voor het surplusfonds, welke berekend worden door de exporteurs voor administratiekosten en verzocht om deze in te trekken. De voorzitter kon hier omtrent niets toezeggen. Tot slot dankte de voorzitter de Directie van H.B.G. voor het beschikbaar stellen van haar zaal, waarna sluiting volgde. Aangehouden. N aar wij vernemen- heeft de gemeente-politie, alhier, aange houden een zekere L. die verdacht wordt van een diefstal. Hij zal worden voorgeleid bij den officier van Justitie te Haarlem. Geboren: Jacoba Johanna d. van W. Slootbeek en G. G. Hoogervorst Jacobus Gerardus Jozef Maria z. van B. Schoone en A. M. Duivenvoorde Johanna Maria d. van J. W. van der Veer en G. M. van Die- men Johanha Nelly d. van J. Zaneveld en N. Moolenaar. Getrouwd: J. Groeneveld te Haarlem mermeer en B. van de" Schaaf. Overleden: Johannes Petrus Kuil- boer 14 m. Lambertus Groenewegen 21 j. Gevestigd: P. J. Geilings uit Haar lemmermeer P. C. de Peinder en gezin uit Willemstad Wed. G. W. v. d. Berg geb. v. d. Ploeg uit Willemstad Th. P. van der Aart uit Noordwijkerhout A. Hertman uit Zwolle J. Griffioen en ge zin uit Voorhout J. van Her Lans en gezin uit Voorhout. Vertrokken: H. van Voorst naar Voorschoten A. G. M. Weijers naar Haar lem J. A. Boom naar Enschedé G. H. Smit naar Amsterdam A. Griffioen en gezin naar Haarlemmermeer D. Algera naar Hillegom A. de Wit naar Leiden N. Minnée naar Haarlem M. H. Gieske en echtg. naar Haarlem J. Nigten naar 's Gravenhage. LE1DSCHEN DAM Op straat gestorven. De 71-jarige J. D. B. alhier, die zich hedenmorgen per fiets met een mandje boter naar Den Haag wilde begeven, zakte in de Veenen- straat alhier ineen. Dr. Perquin kon slechts den dood constateeren. NOOTDORP Schietwedstrijd B.V.L. Woensdag avond heeft de prijsuitreiking van de ip 25 Februari, 1 en 4 Maart j.l. door den B.V.L. gehouden schietwedstrijden door burgemeester Schölvinck plaats gehad. Op de vaste baan voor de B.V.L.-leden werden de prijzen gewonnen door R. Bloemberg, A. Post, N. van Hagen en C. Siepman; op de vrije baan door P. van Logchem, R. Bloemoerg, A. Post en A. Boer. De prijzen op de baan voor de niet-leden werden gewonnen door H. Wiegel, D. Steeneveid, R. van Dijk en J. Kooij. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen, terwijl voor de eerste prijswinnaars van de laatstgenoemde categorieën extra prijzen bestaande uit lauwertakken be- scnikbaar waren. NOORDWIJK Reddingsbrigade. Donderdagavond hield de Noord wij ksche Reddingsbrigade haar 17e jaarvergadering in hotel „Cen traal", onder voorzitterscnap van dr. Her- manides, waarbij de opkomst goed was. In zijn openingswoord heette de voorzitter al len welkom, in het bijzonder de leden van Noordwijkerhout, hun tegenwoordigheid stelde hij ten zeerste op prijs, omdat het werk van Noord wijk en Noordwijkerhout eigenlijk één is; daarom is contact steeds noodig en nuttig. Namens de E.H.B.O.-brigade uit Noord wijkerhout werd dank gebracht voör de waardeerende v oorden tot hen gericht. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat het ledental bedraagt 204, waarvan 18 het Bonds-diploma bezitten te weten 11 met diploma A, 5 met diploma B en 2 met diploma C. De cursus E.H.B.C'. onder leiding van dr. Hermanides begon met 32 cursisten en ein digde met 24, waarvan 14 het diploma be haalden. De voorzitter deelde mede, dat in tegen stelling met voorgaande jaren, de revue avonden een voordeelig saldo hebben op gebracht; de afdeelingskas mocht een be drag van 74.— incasseeren, redenen, waar om hij hulde bracht aan de feestcommissie. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een totaalcijfer van 1262.64; het beginsaldo bedroeg 165.78, terwijl het eind batig saldo thans was 417.13. B-eslot- ten werd hiervan 75.te storten in de verzekeringskas en 225.in het Tom fonds; de verzekeringkas was groot 3446.69 en het Tomfonds 393.57. Bij monde van den heer M. v. Wijk wérd een^gunstig ver slag uitgebracht van het kasonderzoek. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren J. v. d. Niet, A. Zwitser en J. Meijers. De begrooting werd vastgesteld op 925.onder toezegging dat hierin zijn opgenomen de gelden voor het aanschaf fen van twee volledige verbandkisten, zoo dat de brigade dan de beschikking zal heb ben over 9 volledig uitgeruste kisten. De contributie, welke de laatste jaren 2.50 per jaar en per gezin is geweest, wenschte het bestuur te bester digen. Dit vondt nog al tegenkanting; meerderen uit de verga dering vonden dat de actieve leden een lagere contributie moesten bijdragen. Na vele besprekingen werd besloten het voor stel van het bestuur aan te nemen, onder beding, dat een commissie zou worden be noemd om in samenwerking met het be stuur de volle consequenties, welke aan een gedeeltelijke verlaging van contributie vast zitten, onder de oogen te zien. In deze com missie namen zitting de heeren M. v. Wijk, J. Verheul en G. v. d. Luijt. Het verslag van dex. hoofdleider, den heer D. Luschen, gaf op goede wijze weer het actieve werk Ier leden in het afgeloopen jaar en het uitgebreide reddingsmateriaal, hetwelke de brigade bezit. Gaarne had deze, dat in het komend jaar weer een Seinclub tot stand zal komen en een cursus over zee- stroomingen. Bij dezen wensch sloot het bestuur zich volgaarne aan. De wagen commandant, de heer G. v. d. Luijt, rap porteerde dat alles in keurige orde was, waarbij hij nog enkele verbeteringen aan vroeg, waaraan het bestuur gevolg zal geven. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren C. de Hollander en E. de Groot had tot uitslag dat beiden, respectievelijk met 2i en 30 stemmen, wer den herkozen. In de adviescommissie van de verzeke ringskas werden herbenoemd de heeren dr. Niekerk en M. v Wijk, terwijl de vaca ture van A. v. Kan, welke thans zitting in het bestuur heeft, aangevuld werd met de benoeming van den heer J. v. d. Niet. Als hoofdleider en leider; werden herkozen de heeren D. Luschen J. v. d. Bent, Jac. Rooijen, W. Wassink en M. v. Wijk. Bij de rondvraag werd nog besproken het verloop van de gehouden Luchtbescher mingsavond. De wenschelijkheid werd uit gesproken dat surveilleerende personen moeten zijn voorzien van verbandartikelen. Mocht een dergelijke avond worden gehou den, dan zal met deze opmerking rekening worden gehouden, doch opgemerkt werd, dat in de toekomst de Luchtbeschermings dienst hiervoor zelf zorg zal hebben te dra gen Nog enkele huishoudelijke besprekingen passeerden de revue, waarna de voorzitter onder dank voor opkomst en de aangenaam gevoerde discussies deze bijeenkomst sloot. Bouwen. B. en W. hebben aan de N.V. Bouwmaatschappij „Duinweg", ge vestigd alhier (dir. G. Krau), vergunning verleend voor den bouw van acht woon huizen aan den Boercnburgerweg (no's 4 t/m 18) te Noordwijk-Binnen; idem aan den heer A. van der Werf te Noordwijk- Binnen voor den bouw van een winkel huis aan de Piet Heinstraat no. 78 te Noordwijk aan Zee, met laatstgenoemde bouw is belast architect Joh. de Kleer, al hier. mmderd van 675 tot 596, alzoo met 79. Het De werkloosheid De werkloosheid is in de afgeloopen 14 dagen behoorlijk ver- verschil met verleden jaar bedraagt 14, in het nadeel van 1939. Van deze 596 werk- loozen zijn er 293 landarbeiders, 86 vis- schers, 41 losse arbeiders, 24 schilders, 19 opperlieden, 17 chauffeurs, 12 timmerlie denen de rest verdeeld over andere be roepen. Voorts staan er 45 vrouwelijke werk zoekenden ingeschreven, waarvan de helft dienstboden. SASSENHEIM J. M. J. L. A. SPEELMAN 70 JAAR Velen zullen opkijken bij het lezen van dit bericht, en met reden, want niemand zal den heer Hans Speelman reeds dien leeftijd gegeven hebben. De heer Speelman is geboren 14 Maart 1869. Gedurende 23 jaren, van 1912 tot 1935, was hy lid van den Gemeenteraad in welke hoedanigheid hij zijn geboorteplaats „het mooiste plaatsje van de wereld" genoemd heeft. Veel heeft hij in den Raad voor Sas- senheim gedaan. De firma P. J. Speelman en Zonen waar van hij jarenlang een der leiders was, is onder die leiding groot geworden en heeft daardoor aan velen werk bezorgd. Na het uittreder uit die firma heeft hij zich als groot-kweeker geen rust gegund. De heer S is voorz. van de pl. afdeeling voor Dierenbescherming, heeft in verschil lende commissies zitting en is o.m. bestuurs lid van den Vrijz. Democr. Bond. Rcodemclenpolder. De jaarlijksche Ingelandenvergadering werd Woensdag gehouden in hotel „Het Bruine Paard" on der voorzitterschap van den heer A. J. Verkleij. Tjegenwoordig waren Ingelanden, die in totéal kunnen uitbrengen 25 stem men De gezalmenlijke Ingelanden kunnen in totaal uitbrengen 57 stemmen. De reke ning over 1938 werd vastgesteld aan in komsten op f 6027.14 en aan uitgaven op 5945.06, zoodat het batig saldo bedraagt 82.08 plus nog te vorderen polderlasten ƒ693 97, totaal derhalve ƒ776.05. De om slag bedroeg over 1938 12.per H.A. De omslagplichtige grootte is 108.14.51 H.A. De ombouw van de pompinstallatie in een vijzelinstallatie heeft in totaal gekost 1905.In 1938 werd aan stroom ver bruikt 1947 K.W.U. tegen in 1937: 3870 K. W.U., resp voor ƒ141.02 en ƒ253.20. De commissie voor onderzoek van de rekening over 1938, (de heeren L. van Noord, J. P. Ruijgrok en J. de Ridder) hadden alle stukken in de beste orde bevonden. Voor onderzoek van de rekening over 1939 wer den aangewezen de heeren Docrnbosch, J. de Ridder, J. van Hoorn en J. B. Beider. De begrooting werd vastgesteld aan in komsten en uitgaven op 2870.94. De om slag werd geraamd op f 10.pei H.A.., derhalve een verlaging van f2.per H.A. voor 1939. Voorts werd geraamd voor elec- triciteitsverbruik ƒ150.(vorig jaar ƒ300.onderhoud slooten ƒ60.(vorig jaai 25onderhoud bemalingsinrich ting ƒ40.(vorig jaar ƒ200.Rente leening groot f 5000 (a 4 pet.) 300.Ba tig saldo, zijnde post „Onvoorzien" ƒ663.19. Met algemeene stemmen werd de heer J. C. Verdegaal herkozen als poldermees ter na schriftelijke stemming. Het Polder bestuur vormde het stembureau, de hee ren A. J. Verkleij, J. C. Verdegaal en B. N. Ruijgrok. Bij de rondvraag werd de tevredenheid uitgesproken over den ombouw van de pompinstallatie in een vijzelinstallatie. Men hoopt op goede gronden, dat het ge heel zal voldoen en belangrijke besparing zal tengevolge hebben. Het baggeren van slooten werd geruimen tijd besproken, waarna het bestuur toezegde een nader on derzoek te zullen instellen, zoodat men hierop in de naaste toekomst zal terugko men. B. A. De heer M. A. van Breda heeft zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. Kindertoeslag. Donderdagavond werd aan daarvoor in aanmerking komende bloemistarbeiders aan kindertoeslag uitbe taald 1.986.50. Comm. voor bijz. nooden. In een „noodkreet" richt bovengenoemde Comm. zich tot de bevolking, om, verwijzende naar de koninklijke woorden over „geestelijke en moreele herbewapening" hen aan te sporen door giften de Comm. in staat te stellen haar vruchtbaar werk voort te zetten. De eenige inkomstenbron zijn momenteel de busjes, welke niet voldoende zijn; om stopzetten der noodleniging te voorkomen wordt thans een beroep op de burgerij ge daan, welk beroep door den burgemeester eer warm wordt aanbevolen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13