DE BOUW VAN HET AMSTEL-STATION IN AMSTERDAM-OOST. Het Blad Papier FEUILLETON door W. WANIEK. (Nadruk verboden). 12) Goed, dan zal ik een ander de zaak toevertrouwen. Ik laat niet los voordat al les is opgehelderd en ik dat meisje. Dood of levend voor mij zie, vulde de detective aan. Ik begrijp, dat er met u niets meer is aan te vangen, U wilt u met een vreemde bemoeien, al wordt daardoor •uw eigen geluk in groot gevaar gebracht. Zoo is het! Dit zei Kronberg op een toon, die van een onverzettelij'ken wil getuigde. Roch hield met een oprechte belangstelling en mede lijden het oog op den jongen geleerde ge vestigd. Ik leg de wapens neer, verklaarde hij eenvoudig. Kronberg greep de handen van den de tectie ve. - Dank u! sprak hy. Alleen in u stel ik onbeperkt vertrouwen. Er werd aan de deur van Roch's studeer kamer geklopt. Zijn agent Sichel trad bin nen; men kon 't hem aanzien, dat hij neer slachtig was. Goed, dat uw weer hier is, mijnheer Roch, maar Wat is er gebeurd? De Streller's zyn mij ontsnapt! Niet mogelijk! Sichel plukte wanhopig aan zijn knevel. O! ik zou mij.zelven een klap in 't ge- zich kunnen geven! Zoo'n stommiteit! Ik deug voor niets! Ik ga een ander beroep zoeken! Kom, Sichel, 't is dwaas, je zoo ver schrikkelijk op te winden. Wat jou is over komen, kan iedereen gebeuren. Laat hooren, hoe de zaak in elkaar zit. Kronberg schoof den agent een stoel toe, en zei: Vertel, alsjeblieft. Gistermorgen tegen 7 uur zag ik, dat Streller zijn woning verliet, in alle richtin gen scherp uitkeek en, niets verdachts be speurende, met een reistasch in de hand snel naar de halte van de electrische tram ging, die recht naar den Westbahnhof rijdt. Hij nam plaats in de tram en ik bleef op het balcon staan. Bij den Westbahnhof aange komen, stapte hij uit en nam een kaartje derde klasse naar Salzburg, 't Gelukte mij, in hetzelfde rijtuig, waar hij zich bevond, een plaats bij het portier in te nemen; zoo kon ik al zyn bewegingen volgen. Te Linz stapte hij uit, nog altijd met de tasch in de hand, liet door een beambte zijn kaartje afteekenen en ging langzaam naar den uit gang. Maar toen de bel het sein voor het vertrek gaf, keerde hij zich snel om, waar bij hy mij, ik was hem natuurlijk ge volgd een zoo geweldigen stoot gaf, dat ik tegen den grond sloeg. En hy sprong op den trein, die zich juist in beweging zette. Toen ik opstond en hem wilde volgen, was de trein al in volle vaart Wat heb je toen gedaan? Eerst wilde ik den volgende trein ne men, om te Salzburg zijn spoor te zoeker.; maar ik zag daarvan af, omdat ik moest be twijfelen, of hy wel naar Salzburg was ge- gaan.... Je had gelijk, Sichel; dat hij niet daar heen is gereisd, lijkt mij zeker. Hij mo°t je van den beginne af bemerkt hebben, en het kaartje naar Salzburg nam hij eenvoudig om je op een dwaalspoor te brengen. Dat geloof ik nu zelf, zei Sichel mis moedig. Verder? Ik seinde onmiddellijk aan Klumm en Weinlich, dat zij de vrouw van Streller niet uit het oog mochten verliezen. Maar 't was reeds te laat. Toen ik met den eerstvolgen- den trein te Weenèn aankwam, wachtte mij Weinlich met de onaangename mededeeiing dat ook de vrouw verdwenen was Hoe is dat mogelijk? Tegen den middag, toen Klumm dienst had, verliet zij 't huis, maakte een lange wandeling en begaf zich toen in de voor stad naar een goedkoop restaurant „Zu den drei Raben", waar zij de lunch gebruikte. Klumm volgde de vrouw en nam dicht bij haar plaats aan een tafel. Plotseling kwa men twee eenvoudige maar net gekleede heeren opdagen, en zetten zich, na beleefd verlof te hebben gevraagd, aan Klumm's tafel. Gedurende het maal geraakten de twee vreemdelingen, die heftig gesticuleer- verwikkeld in een politiek debat, waarbij de eene heer een sauskommetje zoo onge lukkig omstiet, dat de bruine inhoud op Klumm's kleeren terechtkwam. Terwijl de eene heer zich duizendmaal verontschuldig de, had de ander reeds een servet gegrepen en deed wat hij kon om het ongeluk te her stellen. Van dat oogenblik van verwarring moet mevrouw Streller gebruik hebben gemaakt om zich ongemerkt te verwijderen, want toen Klumm van den eersten schrik was bekomen en haar zocht met den blik, was zii verdwenen. Hij liep ormjddePyk de straat op, maar het verkeer was toen zeer druk en hij kon haar niet meer in het oog krijgen En de twee heeren? Toen hij in het restaurant terugkeerde waren ook zij verdwenen. Natuurlijk; zij behoorden tot het com plot. Maar, hoe weet je, dat de vrouw van Streller voorgoed is verdwenen? Misschien is ze naar huis teruggekeerd, hoewel mij dat niet waarschijnlijk voorkomt. Na van Weinlich dat onaangenaam nieuws vernomen te hebben, ben ik onmid dellijk naar het appartement van de Strel ler's gegaan en heb eenige keeren aange beld. Daar men niet kwam opendoen, ver schafte ik mij toegang door middel van mijn looper. Al de vertrekken heb ik afgezocht. Er was niemand aanwezig. Ik heb toen de deur weer gesloten, en heel den nacht het huis bewaakt. Zij is zeker niet terugge komen. Alvorens hier te komen, heb ik het appartement nog eens afgezocht: niemand! Dat begrijp ik. Trouwens, ik zal er vandaag zelf een kijkje komen nemen. Mis schien vind ik nog een spoor, dat ons op de een of andere manier nuttig kan zijn, hoewel ik mij niet paai met de hoop, méér te zullen ontdekken dan bij de huiszoeking, 't Is zeker te betreuren, dat ze ons beiden zijn ontsnapt, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. In ieder geval zal ik vandaag nog de politie gaan opzoeken en een arrestatiebevel vragen. Wij hebben nu waarlijk genoeg materiaal tegen hen, dat zullen de heeren mij toegeven. En hoe staat het met onzen vriend Fred Meingast? Ben je bij de politie geweest? Onmiddellijk; hy heeft zich hier niet aangemeld. I Dat vad ik verwacht. En nu lrat je niet langer 't hoofd hangen en spoed je te rug naar je post. Je zult wel gelegenheid vinden om je slecht humeur kwijt te raken. Sichel nam afscheid. Roch en Kronberg bleien zwijgend zitten, ieder met zijn ge dachten bezig. Eindelijk ontwaakte Kron berg uit zijn gepeins. Wat nu gedaan? vroeg hy. Ja, de toestand is er voor ons niet beter op geworden. Dat de Streller's ont snapt zijn, is een leelijke streep door mijn rekening. In ieder geval maakt die ver andering de zaak niet ingewikkelder en de kosten grooter. Dat komt er niet op aan; het geld mag hier geen rol spelen. Ons eenig aanknoopingspunt is nu die Fred Meingast. U hebt gehoord, dat hij zich niet heeft aangemeld; waarschijnlijk is hij niet te Weenen geweest. Dat was te voorzien. Dat hij tenmin ste nog in leven is, zullen wij maar hopen. U vreest, dat de Streller's ook hem uit den weg hebber, geruimd? Dat zou niet onmogelijk zijn, maar ik geloof het niet. Integendeel Hij zou dus bij deze schurkenstreek de hand in 't spel hebben? Uit verschillende omstandigheden zou men dat opmaken. Wat ervan zij over versohillende kwesties zou dat h-*erschap in lichtingen kunnen verschaffen. Hadden we hem maar onder ons be reik! In New York zal men hem wel vinden. (Wordt vervolgd) Mevr. Tjarda van Starkenborgh Staehouwer heeft met een radio-rede het Ned. Indisch paviljoen van de „Golden Gate'-tentoonstelling te San Francisco geopend. De rede werd in Californië uitstekend ontvangen. Mevr. Tjarda voor de microfoon Een brandende villa, door de burgerlijke brandweer onder handen genomen, als besluit der uitgebreide demonstraties, welke de Engelsehe burgerlijke hulp diensten in Londen en omgeving voor duizenden toeschouwers gehouden hebben De bouw tan het nieuwe Amstel-station in Amsterdam-Oost vordert gestadig. De werkzaam heden zijn thans zoover gevorderd dat met den bouw der perrons een aanvang is gemaakt Het ms. .Kyle Fisher", te Heusden in aanbouw voor Engelsehe rekening, is Maandag met hée^Maandag^ijn^erkiMmheden^op goed gevolg te water gelaten. Het schip in zijn element het Departement van Financiën hervat. De begroeting door den portier De chef van het protocol van den Sultan van Marokko is vereerd met het Groot kruis van het Legioen van Eer Bij de Fransche internationale ski-kampioenschappen te Super-Bagnères bezette de Duitscher Lantschner de tweede plaats. Lantschner (links) in actie

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5