RIJNSTREEK VRIJDAG 3 MAAK 1 1939 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SASSENHEIM L.T.B. Met het bestuur van 3 leden waren 2 leden aanwezig in de zaal van het K.S.A. gebouw om onder leiding van den heer A. J. Verkley een 7 punten groote agenda te behandelen. De voorzitter noem de het heden een gedenkwaardige dag voor de Katholieken. Op zijn verjaardag is Kardinaal Pacelli tot^ Paus gekozen. Geve God dat Z.H. lang mag regeeren tot heil van onze Kerk en van de maatschap pij. Op de notulen werden door den voor zitter eenigie aanmerkingen gemaakt en daarna goedgekeurd. De heer P. van Dijk bracht financieel verslag uit over 1938 waaruit bleek, dat de ontvangsten 83.65 en de uitgaven 44.73 hadden bedragen, saldo 43.92. Inderdaad zeer lager cijfers voor een vereeniging van werkgevers, te meer daar zooals de voorzitter memo reerde, onze afdeeling door het oprichten van afdeelingen te Voorhout en Warmond veel leden heeft verloren. De heer A. van Dorp, aftredend, werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De agenda van de buitengewone aigemeene vergadering te houden op 10 Maart a.s. te Haarlem werd behandeld. Het betreft alles de oprichting van eenige vakgroepen. Haar aanleiding van de voorgestelde statuten bepleitten de voorzitter, de heeren v. Dorp en Slinger land progressieve contributieheffing. Men besloot geen definitief voorstel daartoe te doen, maar schriftelijk het gevoelen der afdeeling aan het H.B. kenbaar te maken. De heer A. van Dorp zal het fiat der af deeling aan de voorstellen geven op v.e ai gemeene vergadering. De rondvraag le verde eenige veehouders-technische kwes ties op. De uitgebreide kennis van den voorzitter in deze uiteenloopende materie is opmerkenswaardig! Biggen-merken, schetsen voor „open-lijden" enz. werden behandeld. Sluiting met der Chr. groet. Floris Schouten Vrouwenpolder. On der voorzitterschap van den heer G. H. Heynes vergaderden Woensdagmorgen de stemgerechtigde ingelanden van boven- genoemden polder in hotel „Het Bruine Paard". Van de 80 stemmen welke uitgebracht kunnen worden waren er 25 tegenwoordig. De rekening over 1938 werd als volgt vastgesteld: inkomsten 4300.49; uitgaven 4478.28, nadeelig saldo 177.79. Nog. te vorderen polderlasten 339.19. Enkele details dezer rekening:- Onderhoud van kaden, dijken en be schoeiingen 224.45. (geraamd J 200. onderhoud bemalingsinrichting 416.91 (geraamd 200.olieverbruik 234.71 (raming 300.rente van goedgekeurde geldleeningen 356.88 (begroot f 321.75); aflossing 520.(raming idem). Van de in 1927 aangegane geldleening ad 13.000.tegen 3.5 pet. is thans nog 7280.te betalen. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Chr. Homan, W. J. van Rijn en Nic. Breedijk bracht rapport uit. Alle stukken waren in orde bevonden. Voornoemde heeren zullen t. z. t. ook de rekening 1939 controleeren. Als plaatsver vangende leden werden de heeren H. SJegtkamp ,J. P. Warmerdam en G. Dan- nijs benoemd. De omslag over 1938 bedroeg 9.per H.A. De omslagplichtige grootte bedroeg 192.68.57 H.A. Het aandeel in de opbrengst wegens naamvergunning in de Sassenhei- mervaart bedroeg in 1938 f 126.04. De begrooting voor 1939 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op 4913.73. De omslag werd begroot op 11.per H.A., derhalve een verhooging van 2. per bunder. Deze verhooging van polderlasten is voornamelijk een gevolg van de aange brachte verbeteringen aan de kaden en bemalingsinrichting. Het maximum-crediet voor kasgeldleeningen bij de Coöp. Spaar en Voorschotbank werd voor 1939 weder bepaald op 2000. De heer Jac. J. Langeveld werd met na genoeg aigemeene stemmen tot poldermees ter herkozen. Vervolgens werd mededeeling gedaan van goedkeuring door Ged. Staten van sommige besluiten. Het onderhoud der kaden werd uitvoe rig besproken, waarna sluiting. Geboren: Maria Wilhelmina Hendrika d. van G. J. van Dillen en van J. F. Beu- ting. Christina, d. van H. J. Rooza en van H. Koolman Paulus Antonius Maria zoon van J. A. J. Roizen en van I. W. A, M. van der Weiden. Getrouwd: G. Breedijk, oud 26 jaren en Th. Lesjak, oud 25 jaren E. Boekee, oud 25 jaren en N. Breedijk, oud 23 jaren Overlëden: F. Chr. Koning, oud 16 jaren. Gevestigd. M. M. Kortekaas van Zoeterwoude J. Moolenaar van Johan nesburg, Afrika P. van der Lans van Lisse J. M. J. Tromp van Hilversum W. de Hoop van Doniawerstal Vertrokken: N. Breedijk naar Utrecht F. M. Frijlink naar Leiden J. Ruijgrok naar Voorburg J. M. van Cassel naar Voorburg C. L. van der Lans naar Noord wij kerhout J. M. Twickler naar Prinsenhage A. van den Berg naar Hilversum VOORSCHOTEN GRONDSTROOPERIJ! Vier personen hebben zich schuldig ge maakt aan strooperij onder verzwarende omstandigheden en gezondigd tegen arti kel 315 van het Wetboek van Strafrecht, door het wegnemen van zwarte grond van een stuk weiland, gelegen langs de Wijn- gaardenlaan alhier, door zonder vergun- j ning van den rechthebbende aldaar onge- ALPHEN AAN DEN RIJN Landstorm-schietwedstrijden. Volgen de week beginnen in het lokaal aan de Ro zenstraat de schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Voorloopig wordt iedere week geschoten, Donderdag, Vrij dag en Zaterdag van 7 tot 9 uur. Iedere deelnemer schiet 2 series van 5 patronen, dus gedurende de maand Maart 8 series van 5 patronen. Voor deze wedstrijden wor den een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking zal in April plaats hebben. KOUDEKERK Personalia. Bij het examen afgenomen op de Modevakschool te Den Haag, slaagde voor coupeuse (costuum- en mantelvak) onze plaatsgenoote, mej. Arina Kok daar toe opgeleid door mej4. v. d. Pol te Alphen aan den Rijn. Geboren: Elisabeth, d. van W. van der Meijden en W. Geerlof. LEIMUIDEN Blindenavond. Op Donderdag 9 Maart zal U, inwoners van Leimuiden, een ont- spannenden en leerzamen avond geboden worden door den Ned. R. K. Blindenbond „St. Odilia", afdeeling Leiden en Omstre ken, in de zaal van de Wed. Sneeboer, aan vang 8 uur. De zeereerw. heer Pastoor spreekt het openingswoord. Een spreker zet doel en streven van den bond op boeiende wijze uiteen. De film „Het Licht inwendig", dat U een juist beeld geeft van al hetgeen er in de katholieke blinden wereld geschiedt, van alles wat blinden kunnen presteeren, zal worden vertoond. Tevens geeft een blinde dame demonstraties machine-schrij ven en Braiile-schrift. Toont door Uw op komst Uw medeleven met de blinden! Op dat ook in hun bestaan een zonnestraal doordringe. Des te inniger hun dankbaar heid. NOORDEN COÖP. BRANDWAARBORG MAAT SCHAPPIJ. Op Woensdagavond had in het café van A. Kuijf plaats de jaarlijksche aigemeene vergadering van de Coöp. Brandwaarborg- Maatschappij NoordenNieuwkoop. Zeer velen waren naar deze vergadering geko men, zoodat zij druk was bezocht. De voorzitter, de heer Th. Mourits, opende en heette een ieder van harte welkom. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester bleek, dat in het afgeloopen jaar 20 bestuursvergaderingen waren ge houden, dat het ledenaantal met 58 was vermeerderd, zoodat op 31 December 1938 het aantal leden bedroeg 827. Het verze kerd kapitaal bedroeg ruim 6.000.000. Verder was er in het afgeloopen jaar een nieuwe motorspuit aangeschaft, met een capaciteit van 2500 liter water per minuut. Ook was er voor het opbergen van de nieuwe brandspuit een nieuwe bewaar plaats gekomen en hij bracht hiervoor dank aan de gemeente Nieuwkoop. Uit het financieel rapport van den accountant over het afgeloopen jaar bleek het volgende: De baten en lasten bedroegen 16910.53. Wegens assurantie is uitgegeven 4356.74. Wegens brandschade is uitbetaald 4451.08. Ontvangen is aan premiën 10952.33 en aan rente van uitstaande gelden 2682.47. De'balans geeft aan wegens activa en pas siva ƒ89158.18. De kort geleden aange schafte motorspuit staat op de balans voor 5456.11. Het reservefonds is thans groot 81266.06. Uit het rapport van de financiee- le commissie bleek, dat alles in orde was bevonden. Daarna had plaats de verkie zing van een nieuwe voorzitter, die perio diek moest aftreden, maar herkiesbaar v/as. Met meerderheid van stemmen werd hij herkozen. Het bestuur had daarna de volgende mededeelingen, .dat het volgend jaar de statuten worden gewijzigd en dat de crisisaftrek over dit jaar was vastge,- steld op 10 pet. De rietprijs werd vastge steld op 8.per vim. Als lid van de financieele commissie werd benoemd de heer Jacob Otto. De voorzitter bracht een woord van dank aan den heer Z. van der Lingen, die gedurende tal van jaren deze functie had vervuld en deelde mede, dat Otto van goeden huize moest komen, wilde hij van der Lingen daarin verbeteren. Daarna was aan de orde de rondvraag. De heer Niekerk vroeg, welke risico de re assurantie had en op welke datum de maat schappij failliet was gegaan, waarbij de Maatschappij was herverzekerd. Deze vraag werd door den voorzitter beant woord. De heer J. van der Meer vroeg of laarzen en andere gereedschappen, als die voor 130 M.3 grond weg te laten halen. Het zijn: D. van D., J. A. van D., J. de V. en G. van N. Proces-verb aal is door de politie opgemaakt. Aanrijding. Gistermiddag te 3.15 uur had op den Veurscheweg alhier een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto, be stuurd door J. C. S., wonende alhier en een luxe-auto, bestuurd door H. J. W. M. L. uit Beverwijk. De be- uurder van de vrachtauto reed t>ij het achteruitrijden te gen de luxe-auto, waardoor deze aan de voorzijde werd beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De politie stelt een onderzoek in. Zondagsdienst doktoren. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen a.s. te 8.30 uur v.m. wordt de doktersdienst waargenomen door dr. M. van der Stoel en dr. Keegstra. bij andere menschen stonden bij even- tueele brand, werden uitgekeerd. Dit werd bevestigend beantwoord. De heer Huisman wilde het geheele risico laten komen voor de onderlinge branwaarborgmaatschappij, dus zonder herverzekering. Ook wilde hij gaarne weten wat de reassurantie gedu rende dertig jaar van de onderlinge brand waarborgmaatschappij heeft ontvangen en wat er door deze gedurende die jaren is uitbetaald. De voorzitter deelde mede, dat het nemen van het geheele risico voor de onderlinge verzekering zeker niet is aan te bevelen en dat hij er voor zal zorgen, dat op de volgende aigemeene vergadering zal worden bekend gemaakt wat hij in zijn tv/eede vraag had bedoeld. De heer van den Helder zou wel eens een andere accoun tant willen benoemen, wat in het geheel geen instemming heeft, noch bij het be stuur, noch bij de aanwezige leden. De heer Reurings vraagt, of er reglementen en sta tuten beschikbaar zijn en dit wordt beves tigend beantwoord. De heer S. Kuijf vraagt v/aarom er verschil bestaat in de verstrek te hypotheken, hij zou gaarne één basis hebben. Na ook deze vraag te hebben be antwoord, sluit de voorzitter de vergade ring. .Tuinderij. Blijkens uitgebracht jaar verslag van de Groenten- en Fruitveiling te Vinkeveen over 1938 veilde de afdeeling Noorden aan die veiling in dat jaar voor een bedrag van 46505,43 of 815.21 meer dan in 1937. Dit bedrag vormt ongeveer een derde ge deelte van het bedrag, dat aldaar geveild is. Geboren: Marrigje Martijntje d. van J. van Leeuwen en M. A. Hoogendoorn. Maria Johanna d. van Th. Pie terse en M. van Capel. Elisabeth d. van J. Rijlaars dam en A. C. Breedijk. Overleden: Dirkje Pijper echtgenoo- te van C. Verduijn 71 j. NIEUWKOOP Slachtoffer van den slechten Ziendeweg. De onderwijzeres van de Christelijke School alhier, Mej. Visser, had het onge luk, toen zij per rijwiel den Ziendeweg passeerde, dat zij, tengevolge van den slechten toestand waarin genoemde weg verkeert, kwam te vallen, waarbij zij haar knie ernstig bezeerde. Op doktersadvies moet zij eenigen tijd rust houden en kan daarom haar functie niet waarnemen. In naar plaats is thans als tijdelijk onderwij zeres benoemd Mej. Veerman, uit^Woer- den. Autobusdienst. De inspecteur-Gene raal van het verkeer te Den Haag heeft de concessie voor.den ondernemer van den Fersten Woerdenschen Autobusdienst Woer denNieuwkoop v.v. voorloopig weder verlengd tot en met 31 Augustus a.s. RIJPWETERING L.T.B. Op Woensdag 1 Maart verga derde in café „Rustoord" te Rijpwetering de L.T.B. 's avonds 7 uur. De voorz., de heer Straathof, opent met Chr. groet, en spreekt zijn tevredenheid uit over de goede opkomst. Spr. hoopt, dat dit voor taan altijd zoo zijn moge. Vervolgens zegt de voorzitter dat deze vergadering hoofd zakelijk is belegd om de ontwerp statuten en reglementen van den L.T.B. te be handelen, een en ander in verband niet de reorganisatie van den L.T.B.; >nplaats 2 vaxbonden. komen er 4 vakgroepen. De Notulen worden onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag mocht een dankbaar ap plaus oogsten. Bij ingekomen stukken kwamen de voorgestelde wijzigingen van statuten en reglementen aan de orde; na ampele besprekingen wordt besloten ac- coord te gaan met de voorgestelde ver anderingen. Punt 4. Rekening en Verantwoording den penningmeester. Er was een flink batig saldo, de boeken en bescheiden wer den gecontroleerd door de heeren C. Egmond en Joh. v. d. Poel en in de beste orde bevonden, waarna den penningmees ter wordt dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat het aftredende lid, de heer H. P. v. Poel, werd herkozen. Bij de rondvraag werd door enkele le den de wenschelijkheid betoogd om op een ander jaar een landbouwcursus te organiseeren, zoo noodig in samenwerking met een buurtafdeeling. Verder stelde de heer A. A. Bissekop voor om op een ander jaar vroeg in de winter een ïeestvergadering te organiseeren Besloten werd aan het bestuur over te laten de voorbereidingen te treffen, die daarvoor noodig zijn. De heer L. J. v. d. Poel vraagt inlichtingen betreffende de vergadering der E.M.E., terwijl door den heer Versteegen het Collectief Arbeiders Contract ter sprake wordt gebracht. De vragen worden door den voorzitter beant woord, waarna de vergadering onder dank werd gesloten met den Chr. groet. ROELOFARENDSVEEN Propagandaclub. De heer A. Deeren berg hield gisteravond de derde, tevens laatste, uiteenzetting van het staatkundig program. Kap. P. von Fisenne begroette den spreker alsook den heer H. v. d. Poll en venschte de heer Deerenberg namens de club en de staatspartij geluk met 't behaal de succes bij de candidaatstelling voor de Prov. Staten. De stemming heeft uitge maakt, dat hij straks in de kieskring Gouda de voortrekker zal zijn. De heer Deerenberg dankte voor de ge- lukwenschen en meende het als eervol te moeten opvatten, dat hij de opvolger mag zijn van het oud-statenlid Jhr. von Fisenne, die zoo vele jaren in de kieskring Gouda de voortrekker is geweest. Spr. hoopte, dat bij de a.s. definitieve stemming alle Katholieken hun plicht mogen vervullen. Vervolgens behandelde de heer Dee renberg een volgend gedeelte uit het staat kundig program, waarin de kwestie van Nederland-overzee werd besproken. Hier door kwam spr. enkele oogenblikken tot bespreking van internationale verhoudin gen en van het contact der staatshoofden direct, in tegenstelling met de normale rus tige diplomatieke weg. BeTangrijk wijdde spr. uit over de ver houding tusschen Kerk en Staat, welke verhouding in onze dagen bijzonder actueel nieuw is. Aan het slot spoorde spr. vooral de jon geren aan om reeds nu actief deel te ne men in het politieke leven. Het idee dat dit terrein alleen voor de ouderen is zal moeten verdwijnen. De allerhoogste be langen, welke op het spel staan, eischen ieders politieke belangstelling wegens plicht als Katholiek. De heer J. J. de Koning, voorzitter der Staatspartij, dankte den heer Deerenberg voor zijn bereidwilligheid om e'en drietal cursussen in Roelofarendsveen te grven tot voorlichting der jongeren op staatkun dig gebied. Dank ook aan de propaganda- club, welke ons tegemoet kwam toen de oprichting van een politieke school onmo gelijk bleek. Spr spoorde allen aan om straks op 19 April in grooten getale te ko- stemmen. TER AAR „Ons Genoegen". In café 't Centrum vergaderde de IJsclub „Ons Genoegen" onder leiding van den heer Joh. Kroon. Na opening volgde het financieele vers'ag van den penningmeester, den heer K. Bergs- ma, die een totaal aan ontvangsten had van 5 54, uitgaven f 69.54, alzoo een %batig saldo van f 27.00. De secretaris, de heer Aaftink memoreer de in zijn jaarverslag de werkzaamheid der ereeniging in de afgeloopen vorstperiode, waarbij o.m. twee schapen werden aange kocht en ten bate van de behoeftige ge zinnen verreden. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren M. Kleyn en J. Kroon gekozen in de vacature P. Kroon en J. Hogenboom. Hierna sluiting. GeborenGesje, dochter van R. Lubberts—Schellingerhout Trijntje, dochter van D. den Bravenden tter Elisabeth Johanna, dochter van J. Versluys -Hoogendijk Alida Maria, dochter van L H. Sa'senden Haan Petrus, zoon ar» J. van LammerenOomen. Overle den: A. Boerman, 63 jaar, echtgen. van Th. van Lammeren. ZOFTFRWniJHE BEKNELD TUSSCHEN AUTO EN BRUGLEUNING. Gistermiddag reed de vrachtauto, be stuurd door S. V., geladen met hout de Bakkersbrug op terwijl zich vier schooljongens op de brug bevonden, met het noodlottig gevolg dat een der jongens, het 8-jarig zoontje van den heer N. O., aannemer alhier, zoodanig tusschen de brugleuning en de fcware auto bekneld raakte, dat hij zwaar ge wond werd. Van de andere jongens had alleen de kleine C. O. eenige ontvel lingen gekregen. Het ongelukkige knaapje werd in de woning van den heer van der Meer binnengedragen; Dr. Kortmann constateerde inwendige verbloedingen. De toestand was zeer ernstig; Kapelaan Duyvestijn was aan stonds aanwezig en diende het H. Olie sel toe,waarna per ziekenauto het slachtoffer naar een ziekenhuis werd vervoerd. Naar wij vernemen is de toestand nog zeer zorgwekkend. Omtrent de oorzaak van het onge luk heeft de chauffeur opgegeven, dat er op de brughelling ook een klein meisje liep. Daarvoor nog zoo veel mogelijk willende uithalen, heeft hij den jongen met zijn wagen beknelt. Hoe gevaarlijk de plaatselijke toe stand is kan ieder beoordeelen, als men weet, dat de brug 2,62 m. tusschen de leuningen breed is, terwijl de vracht auto een breedte van 2,05 m. heeft. De vrachtrijdex had geen vergun ning om op het Watertje te rijden. Van het ongeluk is procesverbaal opgemaakt. Stille Omgang. De Stille Omgang wordt gehouden van 11 op 12 Maart, te beginnen met een korte Godsdienstoefening in de Hartebrugkerk te Leiden, 's avonds te half 10 uur. Voor de verdere te houden gebeden en oefeningen voorziet men zich van een regeling, gratis verkrijgbaar bij den heer Jac. Akkerdijk, Dorpstraat, des avonds na half acht aldaar, ook zich te voorzien van spoorkaartjes, waarbij wel eraan gedacht dient te worden de contri- butiekaart mede te brengen. Men wordt be leefd verzocht zich strikt aan de regeling te houden. ZOETERWOUDE fH. R.I Quadragesimo Anno. Gisteravond werd voor de leden der St. Josefgezellen- vereeniging en verdere belangstellenden een leerzame en nuttige avond gegeven in het patronaat. Na het openingswoord van kapelaan P. Krom, werd door pater Chris- toffel Ord. Carm. uit Groenendijk de groo te pauselijke zendbrief Quadragesimo Anno in beeld vertoond en op duidelijke wijze toegelicht. Deze nog te weinig gekende richtlijnen van de groote encycliek werden op duidelijke en prettige wijze behandeld. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Gisterenavond werd de jaarvergadering gehouden van de vereeniging voor Zieken huisverpleging in het gebouw „Irene" te Leiderdorp, voorafgegaan door een ver gadering van het daaraan verbonden, Operatiefonds, dat zich hoofdzakelijk bepaalde tot het financieel verslag van dit fonds. Inkomsten 1903.60 en uitgaven 1945.85 alzoo een nadeelig saldo van 42.25. Met een saldo in kas op 31 Decem ber 1938 1570.94. Door de financieele commissie waren de boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. Als nieuw lid van de financieele commissie werd gekozen de heer Noorma. Ziekenhuisverpleging. Te acht uur opende de voorzitter, de heer L. Snel, de vergadering, waarna door den secre taris, dtn heer I. J. Klaver de notulen werden gelezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna volgde het ver slag van den penningmeester, den heer H. v. d. Poel. Ontvangen: contributie der leden 10438.07 gtkweexte rente 308.64. Diversen 84 84 Totaal inkomsten 10831.55. Uitgaven: voor ligdagen aan het Acad. Ziekenhuis 3321.50. Elisabeth-ziekenhuis 2330.60; Diaconessenhuis 1600.10; Anna-kliniek 462.90. Totaal aan ligdagen 7715.10, aan ziekenvervoer 68o.48, Bestraling en foto's 479.10, Bode en Administratie kosten 1334.97, anaere uitgaven 519 28 en een saldo winst 106.62, is totaal 10831.55. Bezit op 31 Dec. 1937 10938.11 winst 1938 108.62, alzoo een saldo in kas op 31 Dec. 1938 11044.73. Namens de financieele commissie werd door den heer v. Wijk rapport uitgebracht waaruit bleek, dat de bescheiden in goede orde bevonden waren. De voorzitter dankte de financieele com missie en den penningmeester voor het veie werk. Als lid van de financieele com missie wtrd in de vacature Huisman ge kozen de heer D. Koek. Bij de bestuurs verkiezing werden de heeren A. Cats( W. Bosman en I. J. Klaver met groote meer- derneid herkozen, in de vacature wegens bedanken van dtn heer W. Hogervorst, werd na drie stemmingen gekozen de heer J. Henniphan. De voorzitter feliciteerde de herkozen leden en vertrouwde op hun volle medewerking. Een bijzonder woord van dank bracht de voorzitter ook aan het afgetreden bestuurslid, den heer Hoger- vorst, die na een 17-jarige periode heen ging. Op voorstel van het bestuur wordt besioten, indien de kasmiddelen het toe laten, wederom in de maand December eenige weken vrijstelling van contributie te verieenen. Bij dit voorstel geeft de heer v. d. Beek aan het bestuur in overweging zoo mogelijk de uitkeerings-termijn weer te brengen op 100 dagen. Hierna werd de vergadering gesloten. ZWAMMERDAM Coöp. Brandwaarborg Mij In 't hotel „de Rustende Arend" werd de 25ste aige meene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer H. Los, heette de aan wezigen op deze jubileumvergadering, waarin het 25-jarig bestaan der Maat schappij zal worden herdacht, hartelijk wel kom. Hij herdenkt den heer M. A. Hoogen dijk, die bijna 25 jaar lid van het Bestuur is geweest en spreekt er zijn spijt over uit dat de heer C. van Muiswinkel Hzn. ten gevolge van een ernstige ziekte niet aan wezig kan zijn. De heer W. van Oosterom brengt als secretaris-penningmeester, na het lezen der notulen, het jaarverslag uit, waarin ook vermeld worden de belangrijk ste gebeurtenissen in de afgeloopen 25 jaren. Het ledental steeg gestadig, in 1938 van 138 op 145. Het aantal ingeschreven polis sen van 388 op 399. Het verzekerd kapitaal op 31 Dec. 1937 bedragende 1.800.033. bedroeg op 31 Dec. 1938 1.873.188.—. Daar de meeste der verzekerde goederen tijdelijk zijn verhoogd met 25% bedroeg het totaal verzekerde bedrag op 31 December 1938 2.340.460.Het reservefonds bedraagt 47.363.61. In 1938 behoefde aan brandschade slechts te worden uitbetaald 190.De heer M. van Zwieten rapporteert namens de com missie tot nazien van de rekening dat alles in orde is bevonden. De heer J. A. M. van Niekerk brengt ver slag uit als afgevaardigde naar een te Rot terdam gehouden vergadering van den Zuid-Hollandschen Bond en wordt voor 1939 weder als afgevaardigde aangewezen. Plaatsvervanger de heer J. Bulk. Als bestuursleden worden herkozen de heeren H. Los en J H. Koot. In de vaca ture ontstaan door het overlijden van den heer M. H. Hoogendijk wordt gekozen de heer J. Bulk. Als lid van de schattingscom missie wordt herkozen de heer J. A. M. van Niekerk. Evenals in 1938 en vorige jaren wordt weder besloten een reductie op de verschul digde premiën te verieenen, zoodat aan premie slechts verschuldigd zal zijn voor goederen die langer dan 10 jaar, 5 jaar en 1 jaar verzekerd zijn, respectievelijk 10%, 35% en 90% van de verschuldigde premie. Met de Stichtsche Brandherverzekering, gevestigd te Utrecht, is een overeenkomst tot herverzekering aangegaan. In totaal zijn thans 50 brandblusohapparaten bij verschil lende verzekerden geplaatst. Aan het einde brengt de heer J. H. Ru- ting namens de leden het bestuur en allien, die den bloei der Maatschappij hebben hel pen bevorderen, hartelijk dank, waarna de vergadering wordt gesloten. In de feeste lijk versierde zaal bleef men daarop nog geruimen tijd gezellig bijeen, onder het ge not van sigaren, gebak en verdere consump tie.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9