OMGEVING VRIJDAG 3 MAART 1939 DE I EWlF^HE miiRANT TWEEDF, RU!) - PAC. 6 HILLEGOM Huldiging Hoofdcommies J. O. Schouten. In de met palmen en bloemen versierde raadzaal van het Raadhuis vond gistermor gen de officieele huldiging plaats van den heer J. C. Schouten, die zijn zilveren ambts jubileum herdacht als ambtenaar in dienst dezer gemeente, thans in den rang van hoofdcommies ter secretarie, plaatsvervan gend gemeente-secretaris. Aan de bestuurs tafel had het voltallig college van B. en W. plaats genomen met den gemeentesecre taris; verder waren aanwezig de gemeen te-ontvanger, alle secretarie-ambtenaren, de bedrijfsdirecteuren, administrateurs der bedrijven, de inspecteur van politie, de schoolarts, terwijl zelfs de vorige inspec teur van politie, de heer Hensums, thans als zoodanig werkzaam te Rijswijk Z.-H., niet op het appèl ontbrak. De burgemeester hield een hartelijke toe spraak, welke getuigde van zeer groote waardeering. Spr. bood een fraai horloge aan. en een prachtige bloemenmand. Vervolgens spraken de gemeente-secre taris mr. J. H. Peek en dr. C. R. Zijerveld, schoolarts. De jubilaris dankte voor de mooie ge schenken. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT. Nog steeds is de aanvoer niet onbelang rijk al is dan ook het artikel waspeen wel het belangrijkste van alle. Zulks is trou wens onder normale omstandigheden reeds het geval. Te meer dus nu, nu van andere producten vanwege de vorst de aanvoer aanmerkelijk kleiner is dan andere jaren. Men vraagt zich hier wel af of het niet vrij zeker is, dat, indien de vorst er niet tusschen was gekomen, de producten niet voor afbraakprijzen zouden zijn gegaan, mogelijk wel een groot kwantum doordraai en. Want in verhouding tot de voorraad zijn de prijzen niet zoo hoog. Alleen Sel- derieknollen en het weinigje boerenkool wat nog wordt aangevoerd, brengen ab- nomale prijzen op. De prijs der uien is dalende en gezien het vele werk dat dit seizoen met het bewaren vereischt wordt is een thans gemaakte prijs van 4.80 tot 6.10; heusch geen reden om over hooge uienprijzen te spreken; wat niet wegneemt dat het voor den consument toch ook niet weinig is. Kroten in de beste soort blijven een goede prijs opbrengen, en is nog een geregelde, maar matige aanvoer van. Ook van Boerenkool was er nog aan voer, alhoewel maar weinig. Het artikel was zeer duur, van 0.90 tot 1.98 per kistje van 6 K.G. Ook de Selderieknollen blijven de volle belangstelling houden en gaan in de A kwaliteit voor 12.60 tot 15.50 per 100 stuks; de B. soort bracht van 5.80 tot 7.90 per 100 stuks op. Een der gelijke prijs kon den tuinders wel eens lang heugen. Ook misschien een aanleiding om a.s. zomer veel knolselderie te planten. Waspeen komt er nog aardig wat en in verschillende kwaliteiten. Dit laatste voor al vanwege de strenge winter in December Waspeen vormt hier in de laatste jaren het hoofdproduct en ongeveer 1/3 van den geheelen aanvoer op alle veilingen in Ne derland komt van de veiling alhier en Katwijk heeft om zijn mooie waspeen in den groentenhandel een zekere bekend heid verkregen om de bekende Katwijksche waspeen. De uitkomst was dit seizoen, en ook het vorige, goed loonend. Het is een van de weinige artikelen waarop over 1938 totaal geen steun werd gegeven! Dat is teekenend. Deze week was de noteering voor de beste kwaliteit tot 1.90 per kist van 20 K.G., wat iets minder was bracht van 0.70 tot 0.85 per kist op. Er werd de laatsten tijd wat van de grovere was peen voor Engeland gekocht. Maar van be- teekenis was zulks niett en ook had het weinig invloed op den prijs. Daarvoor was het afgenomen kwantum te klein. De koolsoorten blijven ongeveer denzelfden prijs. Roode kool noteerde van 5.50 tot 6.80 per 100 K.G., gele kool bracht van 6.50 tot 7.50 per 100 K.G. op. Oogen- schijnlijk een beste prijs. Maar men ver- gete niet hoeveel arbeid er is noodig ge weest en nog is om het product in goede conditie te houden. En door de geregelde bewerking zal wel zoo ongeveer 40 a 50 van het oorspronkelijk gewicht verloren zijn gegaan. Zoo bezien is het voor den tuinder nog geen extraatje als de beste kwaliteit van 5.— tot 7.— opbrengt. Er is ook nog een te groot percentage tweede en derde soort dat aanmerkelijk minder opbrengt. En met die mindere op brengst moet men het ook doen. LISSE KAMPIOENSCHAPWEDSTRIJDEN SCHAKEN IN DE BLOEM BOLLENSTREEK. Dat niet alleen bij de schakers in de Bollenstreek belangstelling voor deze wedstrijden bestaat, mag blijken uit het feit, dat de Burgemeester van Lisse, jhr. mr. F. J. C. M. van Ryckevorsel, zich op uitnoodiging van het comité gaarne be reid heeft verklaard op den eersten avond der wedstrijden een openingswoord te spreken. Deze belangstelling zal zeker door de schakende Bollenstreek zeer op prijs wor den gesteld. Het aantal inschrijvingen loopt thans reeds naar de 40 en zal zeker tot 50 op- loopen- of zelfs nog te boven gaan. De inschrijving is nog opengesteld tot Woensdag 8 Maart bij den secretaris van het comité, Leidschestraat 59, Hillegom. DE „NIEUWE GEMEENSCHAP". Vergadering onder leiding van Volksbondvoorzitter. In het gebouw van den R.K. Volksbond werd gisteravond een vergadering gehou den, waarop waren genoodigd de burge meester, de plaatselijke geestelijkheid, de R.K. Raadsfractie, de besturen der plaat selijke sociale organisaties, van R.K. Vrou wenbond, Bond voor Groote Gezinnen, Kruisverbond en Josephsgezellen en van de sociale en politieke propagandaclubs, om te komen tot de oprichting van een plaatselijk comité van „Naar de Nieuwe Gemeenschap". De vergadering stond on der leiding van den voorzitter der afdee- ling van den R.K. Volksbond, den heer J. P. de Koning. Allen hadden aan de uitnoodiging ge hoor gegeven, zoodat de zaal goed was be zet. Mede waren aanwezig de gemeente secretaris, het R.K. Armbestuur en het bestuur van de afdeeling der H. Familie afd. mannen. De voorzitter gaf zijn vreugde te ken nen over de groote belangstelling. Hierna verkreeg de geestelijk adviseur, kapelaan J. H. M. v. Ingen, het woord. Deze schetste de groote en beteeken isvolle dag in November 1938, toen, na een op roep van het bestuur van het R.K. Werk liedenverbond, vertegenwoordigers van geheel katholiek Nederland te Amster dam bijeenkwamen en een comité werd gesticht, om het driejaren-plan uit te wer ken om te komen tot een „Nieuwe Ge meenschap". Spreker zette met voorbeel den uiteen, dat de tijd voor deze actie ryp is. Nu er openlijk een strijd wordt ge voerd tegen God moeten we eenparig en gemeenschappelijk opkomen om den strijd aan te binden voor God. Daarom roepen we geheel Katholiek Nederland op tot de actie: naar de Nieuwe Gemeenschap, om dat iedereen kan medewerken. Voor ieder mensch ligt er een nieuwe weg, die we kunnen en dus ook moeten bewande len. Dat is niet pas in November aan het licht gekomen, maar werd ons reeds dui delijk gemaakt in Quadragesimo Anno en in Rerum Novarum. Velen hebben van deze encyclieken gehoord maar hoevelen hebben ze gelezen? De voorzitter las vervolgens de groote richtlijnen voor, zooals die door het alge meen Comité zijn vastgesteld, waarin ook was uitgestippeld wat de taak is der plaat selijke comité's. De voorzitter meende te mogen constateeren, dat, gezien de groote opkomst, alle organisaties ter plaatse in stemmen met de plannen van het Natio naal Comité en zette uiteen, welke ver- eenigingen in het plaatselijk comité zul len zitting nemen. Spreker zeide, dat hier ter plaatse in het algemeen comité van actie zullen zitting nemen de vertegen woordigers van de volgende organisaties: R.K. Vrouwenbond, L.T.B., Volksbond, Hanze, K.J.M.V., Josephgezellen I en n, H. Familie, Onderwijzers en Onderwijze ressen, Arka en een Onderwijzer der Broederschool aan den Engel. Hierna verkreeg de burgemeester het woord en zeide, dat de gedachte, die aan deze actie ten grondslag ligt hem zeer sympathiek is. Spr. noemde deze actie van vérstrekkende beteekenis voor de ge meenschap in 't algemeen en voor de ka tholieken in V bijzonder. Het gemeente bestuur, in zooverre dat in zijn vermogen ligt, zal aan deze actie gaarne alle mede werking verleenen. Wat er uit deze actie zal voortkomen weten we niet, maar wel weten we, dat ze nauwer contact zal kun nen brengen tusschen de plaatselijke or ganisaties. De voorzitter dankte den burgemeester voor de toegezegde medewerking en gaf vervolgens het woord aan de vergadering. Hiervan maakte allereerst gebruik weth. Warmerdam. Hij feliciteerde den R.K. Volksbond met een voorzitter als de heer de Koning er een is, die in alles actief is. Vervolgens verkreeg de heer A. H. Schra- ma het woord, die meende, dat, willen we door onze actie een betere economische samenleving krijgen, dan ook de strijd moet worden aangebonden tegen de „Uni lever". De Overste der Broederschool vroeg hoe de voorzitter zich voorstelde, dat de onderwijzers aan deze actie kunnen deelnemen. De voorzitter antwoordde, dat de tijd dit leeren zal. De heer Henkus had zich afgevraagd, of de geestelijke en mo- reele herbewapening en de Nieuwe Ge meenschap samen zullen kunnen gaan. Z.i. is de geestelijke en moreele herbewa pening een zaak voor geheel Nederland. De voorzitter antwoordde, dat in de toe komst het heel goed mogelijk is, dat de verschillende bevolkingsgroepen in deze actie elkaar zullen ontmoeten. Vervolgens zeide hij, dat het hem het beste leek, dat de algemeene propaganda leider ter plaatse zal worden benoemd uit het straks saamgestelde plaatselijk comi té. Ten slotte verkreeg de pastoor het woord, die er op wees, dat uit de snelle benoeming van den nieuwen Paus blijkt, dat hier den wensch van Pius XI ver vuld is. Uit de keuze van den naam Pius Xn blijkt, dat de nieuwe Paus het werk van zijn roemrijken voorganger wil voort zetten., Om Z. H. daarbij te helpen kun nen we niet beter doen dan deze nieuwe actie, waarbij Quadragesimo Anno con creet zal worden uitgewerkt, krachtdadig te steunen en daarvoor offers te brengen, want die zullen van ons gevraagd worden. Als we daartoe op dezen avond van dezen grooten dag, want dat is 't voor ons ka tholieken, kunnen besluiten, dan stellen we een groote daad, waarmee deze nieu we actie is ingeluid. De voorzitter dankte den pastoor voor zijn aanmoedigend woord en sloot hierna met den christelij- ken groet. Rectificatie. In ons verslag van de wo- ningbouwver. „Volksbelang" in het num mer van gisteravond zijn een paar fouten geslopen. In het financieel verslag staat n.L dat de huurschuld met 200 is teruggeloo- pen en thans ongeveer ƒ2800 bedraagt! Dit moet zyn ongeveer ƒ800. Voorts dat men binnen 14 dagen bezwaren kan in dienen. Dit is in zooverre juist, dat men zijn bezwaren kan indienen tegen toelating van de nieuw opgegeven leden, welke gebal loteerd zijn, dus niet tegen het financieel verslag! Geboren: Carolus Hendricus Johan nes, zoon van C. C. van der Vossen en W. van Dongen Johannes, zoon van H. Ne- derstigt en M. P. Vlaar Maria Huberta V/ilhelmina, dochter van Th. H. Wasse naar en W. C. A. Schoone Cornelis, zoon van M. van Esch en E. J. van Veen Jan Piet, zoon van S. Smit en G. Vis. Gevestigd: A. M. Berbee uit Leiden G. Westering en echtg. uit Hillegom G. H. J. Berkhout uit Haarlem. Vertrokken: Th. Wildenburg naar Haarlemmermeer J. A. Ruigrok en ge zin naar Leiden J. Smit en gezin naar Hillegom P. van der Lans en gezin naar Sassenheim M. Langelaan naar Roer mond E. L. Hütting naar Bautzen (Duitschland) P. Alders naar Amers foort. NOORDWIJK Volksbond. Donderdagavond hield de R. K. Volksbond in de groote zaal van het Juvenaat zijn laatste ontwikkelingsavond van dit seizoen, onde? voorzitterschap van den heer P. Smit. De voorzitter opende dezen avond met gebed en leidde den avond in met een korte voorbeschouwing over het te behandelen onderwerp, n.l. „de katholieke gehuwde vrouw en de ar beid", welk onderwerp werd behandeld door den centraal voorzitter van het vak verbond, den heer v. d. Akker. De heer v. d. Akker nam hierna het woord en plaatste op de hem eigen, dui delijke en kernachtige wijze in het licht welke schade en nadeelige gevolgen het met zich brengt, wanneer de gehuwde vrouw arbeid gaat verrichten in fabrie ken en werkplaatsen. Deze arbeid, aldus spreker, is nooit door de gehuwde vrouw zelf gewild, doch zjj is door nood gedwon gen, om naast den man het inkomen voor het gezin te vergrooten, omdat het loon van den man niet toereikend meer is om in de behoeften voor het gezin te voor zien. Van nature is de vrouw bestemd om voor man en kinderen in het huishouden te zorgen en niet om den werkgever in de fabriek te helpen om 2;ijn producten door het lage loon voordeeliger van de hand te kunnen doen. Met groote aandacht werd deze lezing door de talrijke aanwe zigen gevolgd. Hierna werd door den voorzitter aan de vergadering medegedeeld, dat eerstdaags aan de werklooze arbeiders een ontwik kelingsgelegenheid zal worden geboden, door verschillende cursussen te volgen welke gratis worden gegeven. Staande de vergadering gaven verschillende personen zich op tot het volgen van een cursus in Engelsch, boekhouden, vakkennis, E. H. B. O. enz. Verder deelde de voorzitter mede, dat op Zondag 19 Maart in den na middag in de kerk de zegening zal plaats vinden van gereedschappen van alle vak ken of beroepen. Door den geestelyk ad viseur werd deze zegening toegelicht.. Spr. verwachtte, dat de arbeiders hun gereed schap door een priester zullen laten ze genen, opdat Gods zegen zal worden af gesmeekt over hun gereedschappen, waar mede zij hun brood moeten verdienen. Aan het slot van dezen avond werden onder de aanwezigen verschillende levens middelen verloot. RIJNSBURG Tuinbouw. De prijzen der diverse win terproducten blijven vrij stationair, be houdens een kleine schommeling in den prijs der uien. Gele en roode kool blijven een hooge noteering houden, n.l. van 5.80 tot 7.40 per 100 K.G. in de beste kwali teit. Kroten blijven in de goede soort duur, van 3.00 tot 4.25 per 100 K.G., tweede soort gaat voor 1.25 tot 2.10 per 100 K.G. Selderieknollen gingen voor 12.50 tot 15.50 in de eerste soort, en 5.60 tot 7.50 in de B. soort. Waspeen van 4.00 tot 9.40 per 100 K.G. Grove peen van 3.10 tot 3.50 per 100 K.G. WASSENAAR R.-K. D. C. St. Willibrordus. De uitslagen der borden wedstrijd lui den: lste tiental. C Knijnenburg—A. de Greef 0—2 F. v. d. MeerJ. Zandvliet 02 N. Knijnenburg—A. Noordover xx P. ZandvlietP. v. Helmond 20 Th. ZonneveldJ. Bellekom 20 2de tiental. A. v. GentH. Brandt 20 C v. WissenJ. Schiferli 02 A. v. SteenA. Knijnenburg xx W. de GrootT. Vogels 20 J RuijgrokH. Kortekaas xx De voorbereiding op het christelijk Paaschfeest. Voor de K.J.M.V. sprak Woensdagavond de zeereerw. heer pastoor C. N. J. Meijsing over „De voorbereiding- op het christelijk Paaschfeest", het plech- tigste der plechtigheden, waarvan, aldus spr.( de beteekenis is, de overwinning van Christus op Satan. Paschen is in de eerste eeuwen niet alleen geweest het feest van de verrijzenis, doch omvatte het geheele mysterie der ver lossing en daarom vierde men Paschen op Vrijdag, Zaterdag en Zondag. De christe lijke Paaschviering is voor ons geen her inneringsfeest, maar moet een viering zyn van het mysterie en dus geestelijke ver nieuwing brengen. Voor drie categorieën was de voorbereiding voor Paschen van bijzondere beteekenis, n.l. voor de catechu menen, voor de boetelinger en voor hen wier zielen gelouterd werden. Het aan Paschen voorafgaande tijdperk van 40 dagen is steeds richting gevend geweest, maar de naam vasten is eigenlijk mislei dend, want het moet eigenlijk boetetijd- perk heeten. Vroeger telden ook de Zon dagen mee en eindigde men op Witte Don derdag, zoodat het voorafgaande tijdperk reikte tot wat nu de eerste Zondag is van de vasten. Pas later is men gekomen tot den aanvang op Aschwoensdog. Uitvoerig wijdt spr. dan uit over de catechumenen, die zich in dit tijdperk voorbereiden op het ontvangen van het H. Doopsel. De rijke zin van het bedienen daarvan aan hen werd door spr. op duidelijke wijze ver klaard, daarbij tevens aanwijzend hoe men dat alles ook thans nog terugvindt in het toedienen van het H. Doopsel aan volwasse nen. De boetelingen beleden op Aschwoensdag hun schuld en deze boetetijd eindigde toen maals in de eerste der drie Heilige Missen die op Witte Donderdag werden opgedragen De gebeden voor de zondaars vinden we thans terug in de H. Mis op Witte Donder dag. Daarna sprak spr. over algemeene ziele- loutering als hoedanig ook thans nog deze voorbereidingstijd wordt beschouwd. Spr. wijdt dan nog uit over de Septuagesima- tijd, die een keertijd is van Kerstmis naar Paschen, hetgeen spr. uit het verleden na der verklaart. A.s. Zaterdag, Ouatertemper Zaterdag, werd vroeger genoemd de Za terdag van de 12 lessen waarvan we er thans nog 5 over hebben - hetgeen ver band hield met de wijdingen, die vroeger op dien dag plaats vonden. De Paaschviering moet voor ons van groote beteekenis zijn en we moeten voor de voorbereiding daarvan iets over hebben. Het was vroeger voorgeschreven, dat geen uitvoeringen of voorstellingen mochten plaats vinden, zelfs vonden gerechtszit tingen geen voortgang. Na opgewekt te hebben tot meeleven met het Paaschge- beuren eindigde spr. met Guido Gezelle's gedicht: Het leven is geen vrede alhier, geen wapenstilstand vragen; het leven is Gods kruisbanier tot in Gods handen dragen. Nadat een paar vragen beantwoord wa ren, sprak de voorzitter van de K.J.M.V. de heer A. Lommers, een dankwoord, waar na sluiting volgde met den groet der Kath. actie. Van fiets gevallen. De 23-jarige G., alhier, die op het Wassen. Slag naby de Klip, acrobatische toeren verrichtte op zijn rijwiel, kwam daarbij te vallen met als ge- colg een hersenschudding. Na eerste hulp verleening door dr. Hubbeling is hij over gebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. Geboren: Petrus Johannes Adriana, z. van B. J. van der Hulst en P. C. Langerak. Ondertrouw d:J. van den Berg en E. L. M. Poppe A. M. Sabee en K. van Zetten J. M. Roos en M. S. Sparnaaij. Getrouw d:A. Goekoop en A. E. de Jong. Overleden: Josephine Helena Wee llink, 77 jaren, weduwe van A. B. Timmer man. Ingekomen: C. W. van Benten, dienstbode, uit Sassenheim, v. Heeckeren- strrat 4. J. Berga en gezin, N.-H., be- drijijscontroleur, uit Overschie, Oostdorper- weg 130. Wed. J. A. W. Schorn geb. Beijens, R.-K., zoider beroep, uit Den Haag, Narcislaan 39. C. Boer, N.-H., huisjuf frouw,, uit Woerden, Park Oud Wassenaar 1. T. Bootsma, N.-H., 2e officier b. d. koopv., uit Singapore, de Lus 28. A. M. Bus, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Wit- tenburgerweg 108. W. G. Corwin en ge zin, Prot., ingenieur b. d. Socony Vacuum Oil Cy., uit Amerika, Konijnenlaan 39 (vreemd). C. A. Deurloo, N.-H., dienstbode, uit Soherpenisse, Kiecietslaan 23. B. A. E. Dümmermann, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Pr. van Wiedlaan 12 (vreemd). G. Evers, R.-K. dienstbode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 100. Wed. C. Kunst geb. J. A. Giljam, N.-H., zonder be roep, uit Voorschoten, Burchtplen 7. H. J. de Goeij, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Bloemcamplaan 61. W. G. den Haan en vrouw, N.-H., huisknecht, uit Steenbergen c.a., Vijverweg 27. M. Hau- sirl Schipp, R.-K. dienstbode, uit Den Haag, Prinsen weg 76 (vreemd). P. Janssens en vrouw, R.-K., chauffeur, uit Breda, Bloem- camulaan 35. L. G. Kok, G.-K., brood bakker, uit Bodegraven, Langstraat 16. P. M. Langezaal, N.-H., hulp in de huishou ding, uit Den Haag, Oostdorper weg 64. P. Lursema en vrouw, geen, vertegenw. v. d. Texaco-Mij„ uit Amsterdam, Prinsen- weg 42. P. C. G. Meffert, geen, zonder beroep, uit Doetinchem, Koninginnelaan 34. p. Nell, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Heeckerenstraat 5. W. H. van Onzen, R.-K„ militair b. d. Kol. Re serve, kanonnier 2e kl., uit Batoedjadjar, Schoolstraat 39. -Irma Schcan, Ev„ dienstbode, uit Zuoz (Zwitserland3, Gr. Haesebroekscheweg 59 (vraemd). H. v. Ravenswaaij, N.-H., dienstbode, uit Baarn, Eikenlaan 16. W. A. P. F. L. Sanders en vrouw, N.-I., grossier, uit Rotterdam, Raad huislaan 4. A. Slors en gezin, geen, Pro curatiehouder Ned. Ind. Landb. Mij„ uit Batavia, Wittenburgerweg 80. L. Snoey Kiewit, geen, zonder beroep, uit Baarn, Wavopark 5 (en vrouw). A. M. v Stein, R.-K., dieenstobde, uit Voorschoten, Tey- lingerhorstlaan 37. H. Uitslag, N.--H., dienstbode, uit Voorschoten, De Lus 24. P. A. M. E. van Velzen en vrouw, R.-K., seer. comm. v. ber. inzake siert, en tuinb. aangel., uit Den Haag, Deylerweg 6. R. Weinberger, vraemd, R.-K. dienstbode, uit Rotterdam, L. v. Koot 39. W. Willemse, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Witten burgerweg 110. J. Willcmstyn, N.-H., vertegenwoordiger, uit Den Haag, Hoflaan 36. Vertrokken: J. D. M. Frentrop on bekend. M. Gusek naar den Haag v. d. Aastraat 20 A. C. Nieuwstadt naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 421 A. H. v. Maanen naar Overschie, Dorpsstraat 30 A. Thunke naar Leiden, Merelstraat 20 E. Grossauer nar Duitschlnd G. van Dam naar Leiden, Zoeterwoudsche- singel 18 M. Friedmann naaar Duitsch- land A.' Blom naar Duitschland E. Eiweleit naar Bottrop, Duitschland R. van Gelder en gezin naar Ommen, Pad vindersboerderij N.P.V. J. H. P. Ammer- laan naar Leeuwarden, Voorstreek 2 boven J. J. Goedheer naar Boskoop, Burg. Colynstraat 295 W. F. v. d. Spil naar Haarlem, Kruisstraat 13 C. T. H. Weg- geman Guldemont naar Hilversum, J. Ge- rartsw. 43 U. van den Boom naar Duis burg (Did) A. E. O. Kollmann naar den Haag, v. d. Capellestr. 84 M. Lachen- maier naar Duitschland. H. Margiol naar Duitschland W. Bos naar Braunsch weig (Did.) J. M. v. d. Meijden naar den Haag, Noorderbeekstraat 182 G. van der Zwaan naar Rotterdam, Vlasakkerstraat 68 J. van Holst naar 's Heerenbroek, B46 A. Marten naar Maagdenburg (Did.) H. Sibma en vrouw naar Heerenveen, Eikenlaan 13 Wed. A. de Jong geb. J. Groot naar Heemstede, Valkenburglaan 42 W. J. den Bra ber naar Ouden bosch E177 A. M. C. Baumgarter naar den Haag, Capadosestraat 40 H. J. Konings en gezin naar Voorschoten, Rijndijk 242 A. C. Konings naar Voorschoten, Rijndijk 242 K. Sohachner naar Osnabrück (Did.) G. E. F. Gaudlitz geb. v. d. Zwart naar Leiden, Roemer Visscherstr. 34a I. Siegmund naar den Haag, Parkflat Marlot 26 K. Rubenzucker naar Grundbeg (Did.) C. A. J. Duisterhof naar Baarn. Mesdag laan 36 Jhr. K. J. v. d. Brandeler naar Bergen op Zoom, Halsterscheweg D 23 Jhr. R. M. J. v. d. Brandeler naar Delft Wed. Jansen geb. v. d. Boogerd naar den Haag, Alberd. Thijmplein 1 G. J. Liboson naar den.Haag, Loosduinschekade 524 B. M. Chavanne naar Zwitserland H. L. den Boer naar Middelburg, Lange Burg 4 M. M. v. Berkel naar Heemstede, Semi narie Hageveld T. v. d. Worp naar Am sterdam, Wouwermanstraat 31 huis G. A. T. Koschnich naar Hamburg (Did.) M. Winterberg naar Hagen (Did.) IJ. G. J. H. Troost naar Soestdijk (Soest), Wilhelminalaan 15 E. Brandstadler naar Duitschland, Dinslaken L. M. E. Beez- hold naar den Haag, Zuidwal 83 H. J. v. d. Geijn naar den Haag, Waalsdorper weg 119 A. Rudlinger naar Pekalongan, N.L A. J. A. des Tombe naar Pekalongan, N.l. A. v. d. Molen naar Heerenveen, Eikenlaan 13 A. Bruckhoff naar Essen (Did.) H. Ruben naar Castricum B.. Borreellaan 17. WARMOND H.B.G. Onder groote belangstelling hield H.B.G. een vergadering in Hotel de Zon, welke bijeenkomst stond onder leiding van den heer G. Uitdenbogaard. Het door den penningmeester uitge bracht financieel verslag werd eveneens goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering, welke te Haarlem zal worden gehouden werd gekozen de heer C. J. Stynman en als plaatsvervanger de heer C. P. Leen en. Aan de orde kwam hierna de 'behandeling van den beschrijvingsbrief </oot de alg. vergadering. Het voorstel van de afdeeling Harenkarspel en Langendijk om alsnog Ibij den minister pogingen in het werk te stel len om voor de late tulpen een vergoe ding van 4.— per are te krijgen voor deze ingeleverde bollen, zal gesteund worden. De afdeelings-begrooting werd met alg. stemmen aangenomen. Aan de orde was hierna de bestuursver kiezing; gekozen werden de heeren C. J. Stijnman en J. van Winsen. De heer J. v. d. Sleet vraagt of nu alle late tulpen van zift 10 voor het volgende seizoen uit den handel zullen worden genomen en of voor de maten 11 en 12 de minimumprijs ver hoogd zal worden. Volgens hem zal naar deze laatste soorter. meer vraag zijn, daar de minimumprijs al zeer laag is. De verga dering kan zich met het inzicht van den heer v. d. Sleet volkomen vereenigen en aan den afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd opgedragen in deze den wensch van de afdeeling Warmond naar voren te brengen. Ook werd aan den afge vaardigde opgedragen op de algemeene vergadering te informeeren of de tulpen die men in moet leveren weer voor vee voeder gebruikt zullen worden, hetgeen aan de kweekers een onkosten geeft van 0.50 per mand voor vermaling. Na de traditioneele verloting sluiting. BlindenavonO. De Ned. R. K. Blinden- bond „St. Odilia" geeft op Maandag 6 Maart a.s. een propaganda-avond in hotel „de Zon". Aanvang 8 uur. Vertoond zal worden de film „Het Licht inwendig", welke een beeld geeft van al hetgeen er op katholiek blindengebied gebeurt. Van al hetgeen blinden kunnen presteeren. Een spreker zet doel en streven van den bond uiteen, terwijl een blinde Dame machine- schryven en Braille-schrift demonstreert. Toont Uw medeleven met de blinden door dezen ontspannenden en leerzamen avond te bezoeken. Het welkomstwoord van den Pastoor zal er des te hartelijker en de dankbaarheid der blinden des te grooter om zijn.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8