STADS NIEUWS Wilt U Iels welen? Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 3 MAART 1939 DE LETDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET EEUWFEEST VAN HET L.S.C. Wij zijn in onze beschrijving van de feestelijkheden ter gelegenheid van het Eeuwfeest van het L.S.C. wel zeer be scheiden. De oorzaak daarvan ligt niet bij ons, maar by de studenten zelf. Want, ondanks het feit, dat men vooral in deze dagen roemt op de goede ver standhouding tussahen studenten en bur gerij, hebben we moeten ervaren, dat die goede verstandhouding toch niet de ge- heele burgerij schijnt te omvatten. Verschillende feestelijkheden n.l. zijn voor de Katholieke, de Protestant-Chris- lijke en de Socialistische pers taboe ver klaard. Zoo is deze pers geweerd voor de Ar chief-tentoonstelling, de Corpsfilm, het Concert van Sempre Crescendo en de Kermesse de Siècle in de stadsgehoorzaal. Men begrijpt, dat wij in deze omstandig heden er ook niets voor voelen aan die „evenementen" heel veel aandacht te wijden. De houding van het L.S.C. is te ver wonderlijker, omdat men maanden te voren de nu uitgesloten pers wel waardig geacht heeft, om kolommen nieuws te geven over het groote feest, dat komen ging! Het contact met de burgerij vond van daag een aanknoopingspunt in de visscherij en de voetbalsport. Vanmorgen werden de vischwedstrijden voor werkloozen gehouden. Meer dan 450 namen er aan deel. Zij verzamelden zich vanmorgen op de Pieterskerkgracht, van waar met de politiemuziek onder leiding van den heer M. Bolderdijk voorop naar het Nieuwe Kanaal werd gemarcheerd. Daar werd de hengel uitgelegd en ander half uur piekerden de visschers tegen het nog laag staande zonnetje in en met den neus in den nog kouden Oosten wind zat men te turen naar den dobber.... Maar de vangst was niet groot. Een der gelukkigen slaagde erin een voorn van 27 c.M. te ver schalken. De uitslag van den hengelwedstrijd werd 1. J. van Eek; 2. A. Boom; 3 C. de Ridder; 4. A. Wierdenbach; 5. W. Wassink; 6. A. Gressie; 7. A. H. Lewering; 8. J. van Ros- sum; 9. S. J. Druivensteyn; 10 W. van der Hoogt; 11. L. Tisseur; 12. L. van Putten; 13. B. Goddijn. Totaal gewicht 2618 gram (5 pond ruim) Een extra-prijs voor de grootste bliek (37y2 c.M. groote) is toegekend aan den eersten prijswinnaar. Vanmiddag worden op het sportpark aan den Haagweg de voetbalwedstrijden voor de werkloozen gehouden. De etalagewedstrijd. De etalgewedstrijd had den volgenden uitslag: le pr. fa. C. J. Eggink, Breestraat 35. 2e pr. W. F. Teegelaax, Oude Singel 4. 3e pr. prijs H. M. Pierrot, Maarsmanssteeg. 4e pr. M. A. M. v. Noort, Doezastraat. 5e pr. M. v. Egmond, Botermarkt 11. 6e pr. N.V. Mo dehuis vh. firma H. Mack, Breestraat 133. Alle prijswinnaars kregen behalve een eervolle vermelding een herinneringsme daille. Verder zal aan verschillende deelnemers die eveneens veel werk van hun etalages hebben gemaakt een schriftelijke dankbe tuiging worden verstrekt. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND In de gisteren gehouden Vereenigde Vergadering van het hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van het sluiten van een aantal nieuwe overeenkomsten tot verhuring, enz. en wer den de lijsten van stemgerechtigde inge landen voor het 7e, 8e, 9e en 13e district, waarin dit jaar verkiezingen moeten wor den gehouden, vastgesteld. Besloten werd tot verhuring van een per ceel teelland bij de voormalige woning bij de Noord wij kerbrug te Katwijk, tot ver huring van eigendommen te Spaamdam en tot vaststelling van den pensioensgrond slag voor den Rentmeester. Ten slotte werd besloten een bijdrage te verleenen voor herstel en onderhoud van het graf van den bekenden waterbouw kundige Nicolaas Samuel Cruquius, die Van 1733 tot zijn dood in 1754 opziener van Rijnland te Spaarndam en Halfweg was en voor herstel van het ge brandschilderd glas boven dat graf in de Ned. Herv. kerk te Spaarndam, welke zal worden gerestaureerd. KATHOLIEKE ACTIE. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Jonge mannen a.s. Zondag is het weer de 1ste Zondag van de maand, dus Alg. H. Communie voor de geheele mannelijke jeugd. Na afloop gezamenlijk zingen het Magnificat en lied no. 22 van het paro- chieele zangboekje „Dat Jezus leev". Jonge mannen toont u paraat, komt al len en vooral niet te laat. Voor Christus onzen Koning. God wil het! DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Op Woensdag 14 Juni. Naar wij vernemen is de dag van de stemming voor de verkiezing van de le den van den Gemeenteraad door Burge meester en Wethouders bepaald op Woens dag 14 Juni 1939. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. In de maandvergadering van de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde hield de directeur der Universiteits-Biblio- theek, dr. T. P. P. Sevensma, een voor dracht over de bibliotheek van den Vol kenbond. Spr. herinnerde eraan, hoe in 1919 de Volkenbond in Londen werd gesticht, dat de Volkenbondsbibliotheek tegelijk daar mee haar aanvang heeft genomen en se dert tot een boekenverzameling is uitge groeid van ongeveer 300.000 deelen. Deze bibliotheek is in de eerste plaats noodig voor de werkzaamheden van het permanen te secretariaat van den Volkenbond, maar heeft als bezoekers ook de talrijke inter nationale wetenschappelijke, politieke, hu manitaire organisaties, welke in Genève gevestigd zijn en zich als het ware om den Volkenbond hebben gegroepeerd. Dit is vooral mogelijk gemaakt door een schen king van J. D Rockefeller jr., die in 1927 voor de stichting van een dergelijk inter nationaal studiecentrum den Volkenbond twee millioen dollar heeft geschonken. Daaruit is de bouw van een.model-biblio theek (vleugel van het Volkenbondspaleis) bekostigd en is een fonds gesticht om de exploitatie van dit gebouw finantieel te helpen dragen Zoo is thans Genève een in stelling rijk geworden, welke een erkend studiecentrum is voor hen, die zich bezig houden met de vele internationale vragen \ran dezen tijd. Hoe dit op de meest prac- tische en eenvoudige wijze door gebouw, in richting en publicaties bereikt is, werd rader door een aantal lichtbeelden verdui delijkt. DR. H. W. G. CASIMIR. Dr. H. W. G. Casimir alhier, is uitgenoo- digd om dit jaar te Birmingham de Poyn- ting Memorial Lecture te houden. Poynting leefde van 1852 tot 1914 en was van 1880 hoogleeraar in de natuurkunde te Birmingham. Hij heeft op verscheiden ge bieden belangrijke onderzoekingen verricht; over de gravitatie, de dichtheid der aarde en over magnetische en electrische ver schijnselen. Een bepaald theorema in de natuurkunde draagt zijn naam. Ook door zijn deelneming aan het maat schappelijk leven was Poynting een zeer ge ziene persoonlijkheid. Hij stierf den dertig- sten Maart en in deze maand wordt te zijner nagedachtenis jaarlijks een lezing gehou den. Dr. Casimir zal een onderwerp be handelen uit het gebied der lage tempe raturen. Vereeniging „Katholiek Leiden". De vereeniging „Katholiek Leiden" ver zoekt de Katholieke ingezetenen, wegens de verkiezing van een nieuwen Paus, de vlag uit te stelten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: Q331. Van der Voort Co. N.V., Sassenheim, Hoofdstraat 79. Handel in- en kweekerij van bloembollen enz. Uittr. Comm.: S. Verdegaal, Sassen heim. 6801. N.V. „Duralinit" Naadlooze-vloeren Fabriek. Katwijk aan Zee, Tramstraat 67. N. Dir.: Ir. J. M. Pfauth, Katwijk aan Zee. 6134. Fa. Weisz Graaf, Leiden, Hooge- woerd 9. Kleermakerij. Deze zaak is ver plaatst naar: Hillegersberg, Ridderspoor straat 16. 4263. Naamlooze Vennootschap Stoom- wasscherij „de Witte". Leiden, Utr. Jaagpad 121. De zaak is met ingang van 27 Febr. 1939 in liquidatie getreden. Liq.: A. J. Vos- selman, Leiden. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor So ciale Zaken stonden deze week 4180 werk zoekenden ingeschreven, verdeeld over de volgende bedrijfstakken: Bouwarbeiders 1998; fabrieksarbeiders 223; kantoorpersoneel 181; hotel-café-per soneel 80; houtbewerkers 179; kleermakers 72; kappers 7; schoenmakers 12; landarbei ders 140; metaalbewerkers 552; sigaren makers 21; technici, opzichters 26; textiel arbeiders 275; transportarbeiders 943; typo grafen 76; voedingsmiddelenarbeiders 245; vrouwen 148. Totaal 4180. Op 3 Maart van het vorige jaar ston den 4592 en op 4 Maart 1937 4938 werkzoe kenden ingeschreven, benevens 27 ged. werkloozen. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzes vorige oplage)» LEIDEN. DE OPENBARE OPLEIDING VOOR U.L.O. AAN DE LANGEBRUG BESTAAT 50 JAAR. Op 1 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de openbare school aan de Lange- brug in gebruik werd genomen. Om dit feit te herdenken is een ge combineerde vergadering gehouden van de beide oudercommissies in samenwerking met het onder-wijzend personeel van de boven- en benedenschool. Uit deze ver gadering is een feestcommissie benoemd, bestaande uit voorzitter het hoofd der bovenschool, den heer Alb. v. d. Hoogt, seer., P. Veltenaar, penningm. R. de Graaf en als adviseerende leden het hoofd der der benedenschool,, den heer D. Bosma, mevr. Lardee, en den heer J. W. Hartlng Jr Er is besloten dit feit op een aangename maar bescheiden wijze met de kinderen en ouders op 3 Mei a..s in de Stadsgehoor zaal te vieren. Om deze plannen goed te doen slagen, heeft de commissie in de eerste plaats de financieele hulp ingeroepen van de ouders Door de verkregen medewerking is de commissie in staat, om de kinderen een vroolijken middag te bezorgen. De verzor ging van dit gedeelte van het programma is opgedragen aan het gezelschap „Wim Bijmoer", dat met zijn marionettentheater eenige sprookjes zal opvoeren en de kin deren verder bezighoudt met snelteekenen en voordrachten in orgineel Biedemeier kleederdracht. Aan de kinderen zal tevens een blijvende herinnering worden uitge reikt. De avond is speciaal gereserveerd voor de ouders en genoodigden. Als spreker is voor dien avond uitgenoodigd prof R. Casimir. Verder zullen de Leidsche Orchest- Vereeniging „Musica" en de voordracht kunstenaar Jac. Elsacker den avond op luisteren. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN HEER H. FILIPPO W.Fzn. Onze verwachting, dat het 25-jarig ambts jubileum als gemeente-ontvanger van den heer H. Filippo W.Fzn., ondanks zijn af wijzing van elke officieele huldiging, niet onopgemerkt zou voorbijgaan, is niet onge grond gebleken. Toen de jubilaris gister morgen „alsof er geen wolkje aan de lucht was" zijn kantoor kwam binnenstappen waren reeds vele schriftelijke gelukwen- schen binnengekomen en werd hem door zijn ambtenaren onder aanbieding va;, een schitterend bloemstuk een hartelijk wel kom toegeroepen, terwijl door den kassier, den heer de Kruis, die hem namens het ge heele personeel toesprak, in het by zonder de aandacht werd gevestigd op de pret tige en ongedwongen samenwerking, die er tusschen den jubilaris en zijn personeel steeds was geweest, waarvoor hij hem dank betuigde, daarbij den wensch uitsprekende, dat ook verder dezelfde aangename verhou ding zau mogen blijven bestaan. De heer Filippo was door deze woorden bijzonder getroffen en verklaarde toch eigenlijk blij te zijn, dat hij in de stad was gebleven, omdat hij in deze oogenblikken gevoelde, dat een samenzijn met degenen waarmee hy iederen dag verkeert, hem goed deed. Na afloop hiervan was de wethouder van Financiën, de heer M. Verweij, de eerste, die den jubilaris kwam gelukwenschen, teiwijl verder dan geheelen dag in be slag werd genomen door het in ontvangst nemen van mondelinge, telegrafische en telefonische gelukwenschen, o.a. van den burgemeester, den gemeentesecretaris, hoof den van takken van dienst, ambtenaren, oud ambtenaren, instellingen en kantoorrela ties, ook van buiten de stad. Ook mevrouw Filippo, die in den loop van den morgen naai- het kantoor was ge komen, had vele felicitaties in ontvangst te nemen. Nadat na afloop van de werkzaamheden het personeel nog eenige gezellige oogen blikken met den jubilams had doorge bracht, werd deze naar huis ontboden, om dat reeds velen hem aldaar kwamen com plimenteeren en zag hij zijn woning ver sierd met vele bloemstukken (o.a van de afdeeling Leiden van de Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" en van den oud-wethouder den heer J. F. X. San ders). Het heeft den heer Filippo aan blijken var. waardeering en belangstelling niet ont broken. Het is voor hem gewroden een dag van eenvoudige, niet-officieele, doch niet temin hartelijke spontane huldiging. En wij herhalen den wensch: het worde den jubilaris vergund om nog vele jaren met blijdschap zijn arbeid te verrichten. DE BRUG OVER DE RINGVAART VAN DE HAARLEMMERMEER. Op 2 November van het vorig jaar zond de K. v. K. voor Rijnland aan den Minis ter van Waterstaat een adres inzake de openingstijd der brug over de Zuidelijke Ringvaart van den Haarlemmermeerpol der. Daarop kwam op 3 Januari een antwoord van den den minister binnen, waarin werd gezegd, dat een gehouden telling, van de vaartuigen, welke niet onder de gesloten brug kunnen doorvaren hem voorsghands geen aanleiding gaf tot wijziging van de vastgestelde regeling. De Kamer heeft zich thans opnieuw met een schrijven tot den Minister gewend, waarin o. m. gezegd wordt: De opmerking, dat de tellingen van de vaartuigen, welke niet onder de gesloten brug kunnen doorvaren geen aanleiding geven om de vastgestelde regeling te wij zigen, wekt bij de Kamer eenerzijds het vermoeden, dat dit aantal betrekkelijk klein kan zijn, maar doet anderzijds bij de Kamer van Koophandel de hoop rijzen, dat dit kleine aantal het juist gemakkelij ker zal maken om aan den ten deze bestaan- den wensch tegemoet te komen, daar dit alsdan met geringe kosten en zeer weinig hinder voor hte wegverkeer mogelijk zal zijn. Al moge in totaal het aantal schepen dat met onder de brug kan doorvaren gering zijn, geval voor geyal is echter de schade voor de betrokken ondernemers zeer groot. In het bijzonder vestigt de Kamer hierbij de aandacht van den Minister op de om standigheid, dat op zeeschepen het aantal schepelingen zeer. veel grooter is dan op binnenschepen, wat vooral ook geldt voor 1e leggers, en bovendien dat 's nachts niet met zeescheper in de binnenwateren kan worden gevaren. Dit laatste brengt.bijv. met zich, dat een zeeschip, dat 's morgens de brug wil pas- seeren, dikwijls reeds den vorigen avond voor de brug moet zijn aangekomen. Aangezien de tegemoetkoming aan den dezerzijds geuiten wensch weinig kosten, benevens geringe hinder voor het wegver keer met zich brengt, en anderzijds van de gevallen, waarin gewacht wordt, veel scha de wordt ondervonden, zoo hoopt de Ka mer, dat de zoozeer op prijs gestelde me dedeeling, dat de aandtcht van den Minis ter op deze zaak zal blijven gevestigd, tot gevolg moge hebben, dat althans een on derzoek worde ingesteld naar de eenvou digste en minst kostbare mogelijkheden, waarop de groote schade voor de betrok kenen tot aanzienlijk kleinere bedragen zou kunnen worden beperkt. Ambtsaanvaarding privaat-docenten. Dr. D. L. Friedman'n, toegelaten als pri vaat-docent in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in het Pali en de geschiedenis van het Boeddhisme, zal zijn colleges aanvangen met het houden van een Openbare Les op Maandag 6 Maart des namiddags te 4.15 uur in het Klein Auditorium. Mej. Dr. A. H. A. Bakker, toegelaten als privaat-docent in de faculteit der Godge leerdheid aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de teksteritiek van het Nieuwe Testament, zal haar colle ges aanvangen met het houden van een Openbare Les op Maandag 13 Maart a.s. des namiddags te 4.15 uur in het Klein Auditorium. BINNENLAND. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 81 cent pei kg. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. De 40-jarige visscher J. R., wonende in de Boeistraat te Scheveningen, die Maan dagmiddag j.L door een val van een muur zich ernstig verwondde, is hedenmiddag in het Roode Kruis Ziekenhuis te Den Haag overleden. VERKEERSOVERTREDING LEIDT TOT AANHOUDING VAN VLUCHTELING. De politie te Amsterdam hield vandaag &sD wielrijder, die op het Damrak in ver keerde richting reed, aan. De man, een 35- jarige Duitscher, kon zich niet legitimee- ren en daarom werd hij meegenomen naar het bureau Warmoesstraat, waar bleek, da* hij werd gezocht als verdacht van dief stal van een fiets, dezelfde fiets, waarmede h:j nu een verkeersovertreding had begaan. De man was op illegale wijze over de grens gekomen en had in Bellingwolde een fiets weggenomen om verder ons land in te trekken. Ook in de omgeving van Alkmaar had hij een fiets ontvreemd. Hij is op het bureau ingesloten. Vraag naar het adres van Pater Do mingo van Hout. Antwoord: Pater van Hout is begin van dit jaar wederom naar Spanje ver trokken. Hij woont in Santander. Binnenland HAAGSCHE POLITIE BOEKT SUCCESSEN TEGEN FIETSENDIEVEN. De Haagsche politie heeft de laatste week enkele mooie successen geboekt in den strijd tegen de rijwieldieven. Niet minder dan zes van deze lieden heeft zij aangehou den; drie hiervan werkten in complot. Doordat een burger Maandagavond op het Vaillantplein een fietsendief op heeter- daad betrapte en den man na achtervol ging aan een agent aanwees, kwam de po litie op het spoor van een complot. Een huiszoeking bij den man, een 41-jarigen werkloozen lossen werkman leverde vier rijwielen en een groote partij rijwielonder- deelen op. Bij familieleden van den man werden nog drie fietsen in beslag genomen. De compagnon van den aangehoudene bleek een 27-jarig chauffeur te zijn, die reeds herhaaldelijk wegens inbraken en rijwieldiefstallen was veroordeeld. Er bleek nog een derde in het complot te zijn, n.l. een 24-jarige koopman, die in Januari we gens een rijwieldiefstal in het huis van bewaring werd ingesloten. Het operatieterrein van deze lieden was de Residentie, terwijl het afzetgebied het Westland was. De gestolen fietsen werden opgeknapt en van de nummers ontdaan, waarna in verschillende plaatsen in het Westland café's werden bezocht, waar de karretjes verkocht werden. Sinds Augustus werkten de aangehou denen op deze wijze, waarbij een paar fiet sen per dag van de hand werden gedaan. Daar de fietsen nooit voor minder dan vijftien gulden, soms voor vijf en twintig gulden, werden verkocht, wekten deze transacties geen argwaan. In Wateringen werden bij een bouwkundige twee, bij een landbouwer niet minder dan zeven rijwie len in beslag genomen, terwijl op verschil lende andere plaatsen in die gemeente nog Geboren: Frank z. v. M. v. Ginneken en A. E. Weststrate. Overleden: C. Klijn hsvr. van L. Dolle 57 j. J. v. d. Hout hsvr, van J. Fal- laux 73 j. A. F. Andersen hsvr. van P. v. d. Reijden 69 j. H. Vinkestijn z. 8 j. vier rijwielen werden achterhaald. Vermoedelijk zullen nog meer fietsen in Poeldijk en Schipluiden in beslag worden genomen. Door de Haagsche politie zijn bovendien nog drie rijwieldieven aangehouden, die ieder één fiets hadden gestolen, De rijwie len konden aan de eigenaars worden terug gegeven. MINISTER VAN DIJK BEZOEKT DE INSTRUMENTMAKERSSCHOOL. De Minister van Defensie dr. J. J. C. van Dijk heeft hedenochtend, vergezeld van zijn waarnemend adjudant, kapitein Kruis en den regeeringscommissaris voor de in- dustrieele verdedigingsvoorbereiding ir. A. Groothoff, een bezoek gebracht aan de school van de Vereeniging tot Bevorde ring van de Opleiding tot Instrumentma ker, welke verbonden is aan het Kamer- lingh Onnes-laboratorium. GELEIDINGSWIEL IN MIJNSCHACHT ONKLAAR GERAAKT. Gisteravond ts ongeveer tien uur is het groote geleidingswiel in de schacht van de mijn Willem Sophie te Spekholzerheide onklaar geraakt. Het gevolg hiervan was, dat het vervoer moest worden stil gelegd en dat de arbei ders in den nacht- dag- en middagdienst heden niet zijn afgedaald. Op het oogen- blik is men druk bezig om de schacht te herstellen en men hoopt er spoedig mee klaar te zijn om morgen de werkzaamhe den te kunnen hervatten. LEIDEN, 3 Maart. Vee. Aanvoer: 14 stie ren 210260, schoon gewicht 5258 cent, handel matig; 158 kalf- en melkkoeien 190280, handel matig; 171 varekoeien e. a. 110185, handel tamelijk; 126 vette koeien 180290, schoon gewicht 4872 cent, handel tamelijk vlot; 22 vette kalve ren 60—110, schoon gewicht 60—93 cent ei. 431 nuchtere slacht- en fokkalveren 4 8, handel stroef: 200 vette schapen 16 —26. schoon gewiht 3446 cent, en 1311 vette lammeren schoon gewicht 4252 cent handel matig; 43 zeugen 40—65, handel iets vlugger, 403 mestvarkens 1835, handel matig; 385 biggen 8—12, handel vlugger, 4 paarden; 12 bokken of geiten 4—8. Kaas. Aanvoer 33 partijen waarvan 2'; partijen Goudsche kaas le soort 24.50 25.50 en 2e soort 2324; en 6 partijen Leidsche kaas 21.50-r-23.50 per 50 kg. Handel matig. 's HERTOGENBOSCII, 3 Maart. Boter. Aanvoer 16975 kg. Prijzen: hoogste 1.45, laagste 1.38 en middel 1.42 per kg. LEEUWARDEN, 3 Maart. Vee. Aanvoer: 41 Enterstieren 60160, 44 Twenterstie- ren 160—330, 420 vette koeien 120260, per stuk, 3866 cent per kg.; 985 melk- en kalf koeien 115270, 52 pinken f 50160; 16 vette kalveren 2060, 1548 nuchtere kalveren 36, 1040 vette schapen 921, 169 weideschapen 9—15, 502 vette var kens 40135, 3847 cent per kg.; 36 Magere varkens 2240, 120 kleint big gen 715 per stuk; 28 bokken of geiten, 62 paarden, totaal aanvoer 5063 stuks. Kaas. Nagelkaas 817, Goudakaas 2534, Edammerkaas 19—21. Aan voer 2725. Boter. Prijzen: Veilingboter 1.36 1.33 per kg., Aanvoer 4 zesde en 1 twaalfde vaten. Commissie 0.81. AARLANDERVEEN. 2 Maart. Eieren- veiling. Prijzen: kippeneieren 2.803.90 en eendeneieren 2.503.00 per 100 stuks, kaas 2428 cent per pond. NIEUWKOOP, 2 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 6900 stuks kippeneieren 2.50 3.50 per 100 stuks. IEUWVEEN, 3 Maart Eierenveiling. Aanvoer 1818 kippeneieren 2.753.50 en 20 ganzeneieren 5.per 100 stuks. BSKOOP, 3 Maart. Bloemenveiling. Azalea 1.202.90, Seringen 0.601.20, Rhod. „Pink Pearl" 1.10, Rhod. Cataw- binse 80 cent, Forsytia 1.70, sneeuwballen 2331 cent, Freesia 46 cent, Calla 70 cent, Andromeda 1117 cent, Mahonia 816 cent, Helleboris 4 cent, Cerasus Hisakura 1.703.0, Prunus t.rilob 5083 cent, Cle matis per stuk 31. ceet, Azalea per stuk 25—40 cent, Funkia 4 cent. ZEVENHOVEN, 1 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 1933 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.50, henneneieren 2.703.00 en ganzeneieren 5.per 100 stuks, bananen 2U cent per 5 stuks. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.82'/.» Berlijn 75.521/Ö Parijs 4 99 Brussel 31.66 Zwitserland 42.77 Kopenhagen 39.871/2 Stockholm 45.421/Ö Oslo 44.271/2 New Vork 1.88i/4 Praag 6.44

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5