OMGEVING Burgemeester Vernède te Zoetermeer geïnstalleerd. DONDERDAG 2 MAART 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK „De Verpleging". In „du Rhin" hield „De Verpleging" haar jaarvergadering, te vens 3e lustrum, onder leiding van den voorzitter, den heer D. C. van Leeuwen. Spr. zeide o.m. met dankbaarheid terug te zien op het afgeloopen tijdvak. De vereeni ging is nog steeds groeiende, heeft thans 15000 leden. Maar met de groei worden ook de plichten grooter. Het hooge cijfer van opgenomenen in een ziekenhuis in het af geloopen jaar heeft veel van de financiën gevraagd. Maar het jaar 1938 gaf nog een flink batig saldo. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Dijkdrenth, gaf aan ontvangsten de som van 43.026.68, de uitgaven ƒ32.324.50, batig saldo ƒ1702.18. Van hetoperatiefonds waren de uitgaven ƒ3818.97, de inkomsten ƒ3887.58, batig sal- da ƒ68.61. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren J Vooys en G. Koelewijn herkozen werden. In de commissie van Toezicht werd in plaats van dr. J. Hueting, die bedankt had, gekozen dr. W. Hueting. Het bestuursvoorstel om een controleerend geneesheer te benoemen, werd na lange discussie aangenomen. Ook het bestuursvoorstel om voor de zieken auto bij poliklinische hulp 1.in reke ning te brengen bij den patiënt, werd aan genomen. De heer v. d. Zwan hield een toe spraak naar aanleiding an het 15-jarig be staan. Spr. hoopte, dat mede door den ster ken groei der gemeente en de bloei der vereeniging het nog eens zoover mag ko men, dat Katwijk een eigen ziekenhuis mag hebben. Na een geanimeerde rondvraag sluiting dezer belangrijke vergadering, die door enkele honderden leden was be zocht. Zangvereeniging. De zangvereeniging „Echo der Duinen" gaf onder leiding van den heer Han Zirkzee te Leiden een uit voering met welwillende medewerking van mevr. C. HagemanVerhage, declamatie, mej. C. M. de Haas, violoncel en de heer A. Teeuw, viooL Er was een rijk voorzien programma, heerlijke voordracht zoowel van het vocale als instrumentale gedeelte, er was volop applaus door het in groote ge tale opgekomen publiek en groote waar deering voor het gebodene. Zoowel aan den leiders als aan de medewerkenen werden als blijk van deze waardeering bloemen aangeboden. Het was een keurig verzorg de avond, zooals men die van „Echo der Duinen" gewoon is. LISSE YVoningbouwver. „Volksbelang". De Woningbouwvereeniging „Volksbelang" hield gisteravond hare 32e jaarvergadering in het Bondsgebouw onder presidium van den heer M. v. d. Lans. De opkomst was •best. Aanwezig waren ook de door het ge meentebestuur toegevoegde bestuursleden, de heeren J. C. de Haan en J. P. Segers. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter fcef overleden besturslid, wijlen de heer J. C. Ransdorp, die een der oudste leden was erx 18 jaar het penningmeesterschap op voortreffelijke wijze heeft vervuld; het be stuur verliest in hem een ijverig bestuurs lid. Voorts memoreerde spreker het door een ongeval zoo plotseling overlijden van het lid A. J. Hogenes; beiden rusten in vrede! Dit werd door de leden staande aangehoord. Na het lezen der notulen bracht de secretaris, de heer M. v. Zonne veld, het jaarverslag uit, waarin de werk zaamheden op zakelijke wijze de revue passeerden. Vervolgens bracht den admi nistrateur, den heer C. D. Zaneveld, het financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat de uitgaven hebben bedragen: rente en af lossing 25.651.57; assurantiën ƒ101.54; af schrijvingen 177.92; storting in het onder- houdsfonds ƒ4.118; algemeene onkosten ƒ1.159.96, tezamen ƒ33.465.53. De ontvangsten waren: Aan huren ƒ26.322.85: contributies 28; bijdrage ge meente ƒ6.593.45; interest ƒ456.88 teza men alzoo ƒ33.411.18, alzoo een nadeelig slot van ƒ54.35. Melding werd er in ge maakt dat er in 't afgeloopen jaar noodige en nuttige verbeteringen zijn tot stand ge bracht doch dat desalniettemin het bedrag van het onderhoudsfonds is gestegen van 18.814.44 tot 19.200.34. De huurachter stand is met ƒ200 teruggeloopen en be draagt thans ongeveer ƒ2800; in de rest is het bestuur tevreden doch niet voldaan. Binnen 14 dagen kan men bezwaren in dienen. Aan de orde is hierna bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van de heeren M. v. Zonneveld en C. Horsman, ter wijl er twee vacatures waren door het over lijden van den heer J. C. Ransdorp en door bedanken van den heer C. Schaap. Behal ve de twee aftredenden waren nog als can- didaten ingediend de heeren G. Balkenen de, A. v. d. Zwet, J. Ph. M. Lampe, M. Hor dijk, P. Ransdorp en Joh. v. Briemen. Tijdens de stemming werd doorgegaan met het afwerken der agenda en wel aller eerst met de uitloting van het gestorte stamkapitaal. De volgende nummers wa ren de gelukkigen; van de 34 woningen no. 61; van de 18 woningen no. 15; van de 25 woningen no. 67; van de 36 woningen no. 27 en van de 19 woi ingen no. 13 Hierna deelde de voorzitter mede, naar aanleiding van een vraag tot het bouwen van eenige woningen, dat een schema door den archi- tecgt was ingediend, welke huizen een huur prijs zouden doen van 3.75 per week. Spr. meende, dat wel goedkeuring zou worden verkregen tot den bouw, doch dan heeft het bestuur de machtiging van de vergade ring noodig tot het aanvragen van het be- noodigde bouwkapitaal. Op een vraag van een der leden of men niet eens woningen voor groote gezinnen konden worden ge bouwd antwoordde de voorzitter, dat krach tens ministerieel besluit gebonden is aan de volgorde der ledenlijst. Hierna werd de uitslag der stemming be kend gemaakt. Uitgebracht waren 125 stemmen. Hiervan verkregen M. v. Zonne veld (aftr.) 96 st., C. Horsman (aftr.) 105, P. Ransdorp 89, M. Hordijk 63, G. Balke nende 53, J. Th. M. Lampe 32, Joh. v. Brie- men 27 en A. v. <L Zwet 26 stemmen, zoo dat de beide aftredende zijn her- en de hee ren P. Ransdorp en M. Hordijk zijn geko zen. De heer Ransdorp bracht hierna een woord van dank aan het bestuur voor de waardeerende woorden gewijd aan zijn overleden vader en voor de eerbewijzen bij diens begrafgenis. Na rondvraag sluiting. NOORDWIJKERHOUT Dankbetuiging van het Prinselijk Gezin. De voorzitter van de Commissie der Huis- broeitentoonstelling mocht van het Prin selijk gezin het volgend dankschrijven ont vangen: 's Gravenhage, 28 Febr. 1939. „In opdracht van hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bern- hard heb ik de eer het bestuur der Ver eeniging voor huisbroei en huisvlijt te Noordwijkerhout hunne dank over te bren gen voor de fraaie zending Prinses Beatrix- tulpen hunne Koninklijke Hoogheden toe gezonden in Grindelwald, welk geschenk Hunne Koninklijke Hoogheden zeer op prijs hebben gesteld en met bijzondere er kentelijkheid hebben aanvaard." BAUD, Particulier Secretaris." De werkloosheid neemt af. De werk loosheid is sedert de laatste maand belang rijk afgenomen, stonden toen ongeveer 500 werkloozen ingeschreven, thans bedraagt dit getal 371, waarvan 193 steuntrekkenden. 36 arbeiders zijn in de werkverschaffing. Aangereden. De heer H. A., alhier liep Woensdagmiddag op het trottoir in de Dorpsstraat ter hoogte van het Rechthuis, toen hij voor een passeerende dame uit week en zich even langs den kant van den rijweg begaf. Tegelijkertijd passeerde een vrachtauto welke met de laadbak tegen hem botste waardoor hij met het achterwiel in aanraking kwam. Hij sloeg tegen den grond en bekwam een hevig bloedende hoofdwonde en beenkneuzingen. A. werd de garage van het Lisser Automobieldedrijf binnen gedragen, alwaar Dr. Wösten de eerste geneeskundige hulp verleende. Deze achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk in verband met hen been- kwetsuur. De automobilist tref geen schul.d. OEGSTGEEST St. Josephsgezellenvereeniging. Wij herinneren de leden eraan, dat hedenavond ons bezoek aan de Sterrenwacht is vastge steld. Wij zullen om acht uur van af de kerk vertrekken per fiets. S ASSENHELM Auto-ongeval. Nabij de R. K. School stopte Woensdagmiddag plotseling een auto uit de richting Leiden, zonder dat de bestuurder een stop-teeken gaf. Daardoor reed een achterop komende v/agen op de stilstaande, en werd daardoor ernstig beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De politie maakte procves-verbaal op. VOORHOUT Sluiting lustrumtournooi „D. E. S.". Zondag 5 Maart eanstaande des avonds om 8 uur zal in de groote zaal van het Paro chiehuis de officieele herdenking plaats vinden van het Lustrum der Tafeltennis club „Door Eendracht Sterk" als onderaf- deeling der St. Josephsgezellen vereeniging. Deze officieele herdenking is zeer geva rieerd. Op de eerste plaats zal de vice- praeses, kapelaan G. J. M. ten Have, een feestrede uitspreken, onmiddellijk gevolgd door de eerste „Eere-wedstrijd" te spelen door den tegenwoordigen vice-praeses, kape laan Ten Have en den vice-praeses-oprich- tc-r der vereeniging den weleerwaarden heer G. P. Bakker, kapelaan te Loosduinen. Na beëindiging van dezen openingswed strijd zal het tournooi worden besloten met de wedstrijden van de finale in de 3 klas sen waarin gespeeld werd, afgewisseld met een wedstrijd tegen de Haarlemsche Tafel tennisclub „Winfried". Het zoo actieve bestuur van „D. E. S." spreekt de verwachting uit, dat alle sport- minnende Voorhouters hun belangstelling zullen toonen bij de sluiting van dit Lus trumtournooi. Alle Josephsgezellen, alle Kruisvaarders, K. J. M. V.'ers zijn hierbij niet alleen van harte welkom doch worden zelfs dringend uitgenoodigd. Ook de Raad van Bestuur der Sint Josephsgezellen wor den volgaarne een hartelijk welkom toe geroepen. De tegenwoordigheid van zoo- velen zal voor het bestuur van D. E. S. een steun zijn bij het streven naar grooter groei en bloei der vereeniging. Tegen „Winfried" zullen aanstaande Zondag uitkomen de vozende D. E. S.- spelers: 1. H. v. d. Plas; 2. Nic. v. d. Meij; 3 P. van Kampen; 4. Jac. van Wouw; 5. B. van Kampen; 6. J. v. d. Nouland Thzn. Het belooft een succesvol einde van dit grootsch opgezette lustrumtournooi te wor den; U, ouders en belangstellenden, kunt daaraan de laatste hand leggen door van uw tegenwoordigheid te doen blijken. De entrée is voor allen gratis, dus ook dat behoeft geen beletsel te zijn. GEVRAAGD WORDT „TACT EN BELEID" Hedenmiddag om 2 uur had de officieele kennismaking plaats met burgemeester mr. N. Vernède en de bevolking, terwijl diens installatie des middags 3 uur in plechtige openbare zitting van den Raad geschied is. Sedert 15 December 1938 is door de benoe ming van den edelachtb. heer L. R. Middel- berg als burgemeester van Ede de burge- rneesterszetel vacant. De heer A. J. M. van Well, wethouder en loco-burgemeester heeft op zeer te loven wijze, gedurende de vaca ture het burgemeesterschap vervuld. Het eerste welkom. Het eerste officieele contact met den nieuwen magistraat had plaats bij het via duct van den Rijksweg aan de Stations straat. Aldaar werd burgemeester mr. N. Vernède, diens échtgenoote en familie ver welkomd door de commissie van ontvangst, bestaande uit de voorzitters van de kies- vereenigingen. Bij monde van den voor zitter der commissie, den heer H. Nieuwen- huysen, werd de burgemeester toegespro ken en in de gemeente welkom geheeten. Met eenige toepasselijke woorden zegde de burgemeester hiervoor hartelija dank Door een dochtertje van den loco-burge meester werden cnder eenige toepasselijke woorden, aan mevrouw Vernède bloemen aangeboden. Hierna werd in gereedstaande auto's ge stapt en langs de bevlagde Stationsstraat en Dorpsstraat in de richting van het Raad huis gereden. Op het plein van de openbare school werd de burgemeester en mevrouw een zanghulde gebrachte uitgevoerd door kinderen uit de hoogste klassen der alhier gevestigde scholen. De tekst van de zang- hulde is van een plaatsgenoot en volgt hieronder: Wees welkom Burgemeester, Wees welkom met Mevrouw, Dat voorspoed steeds U nader' En Zoetermeersche trouw. Van Rozenburg gekomen, Nu in dit polderland, Verwacht ge and're droomen En weer een nieuwen band. Dat Gij in dorp en raadzaal, Uw werk doe, welgezind, Dat zegen op Uw huis daal', Dat Gij geluk daar vindt. Dit dorp met al z'n menschen, Vraagt van U steun en kracht, Dat wil een elk U wenschen, Die wordt U toegedacht. Wij willen van U houden, Vanaf deez' eersten dag, Ge kunt er op vertrouwen, Dat t' zoo ook blijven mag. Ge hebt veel z ware plichten, Uw ambt is hoog cn goed, Dat God Uw taak verlichte, En zend' U kracht en moed; Den jeugdigen zangers en zangeressen, alsmede den leider werd hiervoor dank ge bracht. Ten Raadhuizen aangekomen werd de burgemeester naar een der kamers van de secretarie geleid, in afwachting /an de raadsvergadering, waarin de installatie van Z.E.A. plaats had. Buiten de familie van den burgemeester hadden een groot aan tal genoodigden in de Raadzaal plaatsge nomen, waaronder we opmekrten, de pas toor, de predikanten van de Herv. en Ger. Kerk; beide doktoren, den keuringsvee arts, de burgemeesters uit de omliggende gemeenten en vele anderen. Omstreeks 3 uur werd de raadsvergade ring door den loco-burgemeester op de ge bruikelijke wijze geopend. Hierna verzocht de raadsvoorzitter den gemeentesecretaris voorlezig te doen van het Koninklijk Be sluit, houdende bericht van benoeming van mr. N. Vernède als burgemeester der ge meente Zoetermeer. Vervolgens verzocht de voorzitter de hee ren G. van Straalen en G. P. Roos, de oud ste leden van den Raad, den burgemees ter de raadszaal tinnen te leiden. Bij het betreden van de raadszaal door Z.E.A. ver heffen allen zich van hun zetels. Nadat al len gezeten waren sprak de loco-burge meester, de heer A. J. M. van Well, de vol gende rede uit: TOESPRAAK LOCO-BURGEMEESTER A. J. M. VAN WELL. Zooeven is door onzen secretaris voorle zing gedaan van het Kon. Besluit van Uwe benoeming tot burgemeester van Zoeter meer, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Rozenburg. Het is voor mij als wethouder een bijzon der voorrecht een der eersten te mogen zijn, van degenen, die u vandaag zullen ko men feliciteeren. Burgemeester Vernède, van harte bied ilc u mijn felicitatie aan met deze benoe ming, die in vergelijking met uw vorige ge meente ongetwijfeld een belangrijke pro motie voor u beteekent. U komt hier in een gemeente, waar het economisch aspect zich in een groote ver scheidenheid gepresenteert. Naast groote landbouw en veeteelt en tuinbouwbedrij ven, welke beide eersten een groot deel van het economisch leven van onze ge meente uitmaken, vindt u hier belangrijke industrieën, zeer beduidende handelszaken, alsmede expeditie en autobusondernemin gen en ten slotte talrijke vooruitstrevende middenstandszaken. Dit alles teekent Zoetermeer, als een der bedrijvigste plattelandsgemeenten uit deze geheele omgeving en onze gemeente neemt als zoodanig een waardige plaats, ja, ik mag zeggen een vooraanstaande plaats in naast de omliggende gemeenten van gelijk inwonertal. Om deze gemeente te besturen, burge meester Vernède, zijt gij heden benoemd, moogt gij bij de uitoefening van dit be stuursambt een open oog en een warm hart hebben voor de belangen van al deze bedrijven en van de geheele bevolking. Juist de groote verscheidenheid dezer be drijven en mede het feu, dat Zoetermeer een echte handelsplaats is, zal u gelegen heid te over bieden, om uwe bekwaamheid te toonen en uwe krachten te ontplooien. Verder burgemeester, onze bevolking in al zijn geledingen. De aard onzer bevolking is er nu juist niet naar, om direct met een nieuwen bur gemeester „weg te loopen". Men is hier in het algemeen in den eersten tijd ietwat voorzichtig, men wil hier, om het zoo eens te noemen altijd eerst de kat uit den boom kijken. Maar burgemeester, als dat gebeurd is en de conclusie is gunstig, dan kunt u, als eerste burger in deze gemeente er stel lig op rekenen, dat u voorgoed het pleit gewonnen heeft. Moge u daartoe met onver flauwde belangrstelling kennis nemen van en maatregelen voorbereiden tot alles, wat de welvaart der gemeente bevorderen kan. De beide wethouders zullen u gaarne in alles hierbij met raad en daad ter zijde staan. Sprak ik in het begin over een groo te verscheidenheid van bedrijven in onze gemeente, ook in de samenstelling van den gemeenteraad zult u niet te klagen hebben ovei te weinig variatie. Niet minder dan 7 partijen zijn hier ver tegenwoordigd en u zult dus op dit gebied als voorzitter van den Raad een pracht ge legenheid hebben u steeds weer te oefenen en te scherpen op twee voorname punten tact en beleid". Ik ben er echter vast van overtuigd, dat de Raad u zal steunen bij el ke poging en bij elk voorstel om het wel zijn en de bloei van onze gemeente van hare inwoners te bevorderen. Moge voorts ook burgemeester, de ambtenaren in u vinden, een humaan chef, iemand, met hen medeleeft en de juiste waardee ring heeft voor hunne belangen. Bij uw afscheid van den Raad te Rozen burg heeft u gezegd, dat u daar als burge meester, vóór alles getracht hebt recht vaardig te zijn en in een toespraak van wet houder van Wam werd gezegd, dat ge u steeds boven de partijen wist te stellen en strikt onpartijdig waart. Burgemeester Vernède, dat is juist wat men hier van onzen nieuwen burgemeester op de eerste plaats verwacht. Het hartelijk afscheid van onzen vorigen zeer bekwamen burgemeester Middelberg ligt ons allen nog versch in het geheugen, moogt gij burgemeester Vernède, met Gods hulp en onmisbaren zegen een waardige plaats innemen in de rij van burgemees ters, die onze gemeente in den loop der tij den heeft gehad. Van harte heet ik uen ook u, mevrouw Vernède, welkom in onze gemeente, moogt gij beiden er in slagen u spoedig vertrouwd te maken met uwe nieuwe omgeving, moogt LEIDSCHENDAM Verkooping. Ten overstaan van de notarissen Mr. B. Grootenboer te Den Haag en J. Lourens en A. v. d. Leeden te Rot terdam werd gisteren in café „Het Wapen van Veur" in het openbaar verkocht: de villa met garage erf en tuin aan den Prin ses Julianaweg no. lie, groot 3 A. 46 c.A. Het geheel, dat op 22 Februari ji. was in gezet op 6400.— door den heer Klumper uit Voorburg werd gemijnd door den heer A. Klapwijk te Rotterdam op 6800. Aanbesteding. Naar wij vernemen, zal op Dinsdag 21 Maart a.s. de aanbesteding plaats hebben van een 4 tal kunstwerken voor den nieuwen Rijks wijk 4a onder de gemeente Leidschendam. NOORDWIJK „Draagt elkanders lasten" Woensdag avond vergaderde het Ziekenhuisfonds „Draagt elkanders lasten" in „Sarbirius", onder voorzitterschap van den heer C. v. d. Wiel; de opkomst was slechts matig. In zijn openingswoord besprak de voorzitter het afgeloopen jaar hetwelk door de ge stelde maatregelen van vorig jaar en de mindere verpleegdagen, financieel zeer gunstig is geweest. Met weemoed herdacht spr. het verscheiden van het eere-bestuurs- lid den heer J. Kloos. Tot groote spijt van het bestuur was van den heer R. de Groot, een der oprichters der vereeniging een schrijven ingekomen, dat hij wegens ge zondheidsredenen bedankte voor het be stuurslidmaatschap. Dit besluit moest het bestuur eerbiedigen en hartelijk dank werd den aftredende gebracht, voor het vele, wat hij voor de vereeniging heeft ge daan. Onder applaus werd de heer de Groot benoemd tot eere-bestuurslid. Het jaarverslag van den secretaris wees aan, dat het ledental bedroeg 5291, waarvan 3496 betalenden. Verpleegd werden 205 patiënten met een totaal van 4055 ver pleegdagen, terwijl er 48 maal gebruik is gemaakt van de ziekenauto en 327 maal van een luxe auto. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van 2699.65; dit bedrag, gevoegd bij het openingssaldo op 1 Jan. 1938, gaf aan een totaal van 4310.99. De commissie van Toezicht bracht bij monde van den heer B. Ike verslag uit van haar contrale, waar bij zij steeds boeken en bescheiden in keurige orde heeft bevonden. Hierop werd dank gebracht aan den penningmeester, den secretaris en de commissie van toezicht voor de belangrijke werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht. Met algemeene stemmen werd ds. Siddré herbenoemd in de commissie van toezicht, terwijl in de bestuursvacature werd gekozen de heer J. Monije. Nadat de heer de Groot dank had gebracht aan het bestuur voor de pret tige samenwerking en voor zijn benoeming als eere-bestuurslid, werd de bijeenkomst gesloten. NOORDWIJK BINNEN Middenstandscentrale. Het bestuur der middenstandscentrale belegde in Hotel Royal" alhier, een vergadering met de afdeeling kruideniers ter bespreking van de actie, momenteel in voorbereiding bij de Middenstandscentrale, die ten doel heeft de losse acties, welke in voorgaande jaren werden gehouden, saam te voegen tot een permanente reclame voor de te Noordwijk georganiseerde winkeliers. De voorzitter, de heer S. P. C. van Wely, opende deze vergadering met een welkomstwoord tot de opgekomen kruideniers. Hoev/el alle kruideniers waren uitgenoodigd om in hun aller belang deze vergadering bij te wo nen, was slechts een gedeelte opgekomen, wat, gezien de belangrijkheid dezer be sprekingen, wel jammer was. De heer van Wely besprak dan de actie, welke men dacht te bereiken, en zette het systeem in ruime trekken uiteen. Het lag in de bedoeling der middanstandscentrale, om in te stellen de z.g. spaarzegels, welke bij aankoop van minstens 25 cent verstrekt zouden worden. De waarde van deze ze gels zou dan later definitief door de cen trale worden vastgesteld. De opgeplakte zegels kunnen aan elke winkelier ter betaling worden aangebo den tegen hiervoor door de centrale vast gesteld bedrag. Dit kan geschieden in win kelgoederen en geld. De winkelier ont vangt het door hem uitgekeerde bedrag van de daarvoor door de centrale aange wezen penningmeester terug. Tevens is het de bedoeling van de centrale verschil lende winkel attracties ter stimuleering van den verkoop te voeren, een en an der is afhankelijk van de inkomsten der zegels. Het reclame materiaal, zooals een trans parant glas in lood, advertenties enz. zul len door de centrale worden verzorgd. Het lgit in de bedoeling der centrale de meening der kruideniers hierover te hoo- ren als eerste groep. Na over en weer wis selen van gedachten, besloot men eerst iedere groep afzonderlijk te hooren om daarna een algemeene vergadering te hou den, om deze actie vast te stellen. De ver koop-reclame zal dan de naam dragen van Kc-i-Noor als afkorting van Koopt in Noordwijk. gij beiden er spoedig in slagen, door recht vaardigheid en door hartelijkheid, de har ten van uwe ingezetenen te winnen. Na het beëindigen der rede overhandig de de heer Van Well aan den burgemees ter de teekenen zijner waardigheid, de ambtsketen. De burgemeester hield hierna een toe spraak, welke wij morgen zullen publicee- ren.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12