De Jaarvergadering der Diocesaan Haarlemsche Sportbonden D.H.A.K.-D.HG.B. MAANDAG 27 FEBRUARI li>39 DE LE'ÖSCHE COURANT VIEECE BLAD - PAG. 16 R.K. Sportver. „WSBV WSB is er in geslaagd revanche te ne men van de in Oegstgeést geleden neder laag door met een volkomen verdiende 4 2 zege UDO naar huis te sturen. WSB wint de toss en begon dezen wed strijd in een hoog tempo, wat tot gevolg had dat de gasten het eerste kwartier ge heel overrompeld werd. In deze periode drukte de thuisclub haar meerderheid in twee goede doelpunten uit. Geleidelijk aan raakt dan het spel meer verdeeld en komt UDO meer opzetten. De midvoor krijgt een mooie kans doch zijn schot is niet zuiver en hoog vliegt de bal over het doel. De aanvallen der thuisclub blijven gevaarlijk en een der prachtige voorzetten van de rechtsbuiten Broekhof, benut van Aken door den bal onhoudbaar in het doel te deponeeren 0). Even daarna gaat er een prachtkans voor de gas ten verloren wanneer de midvoor is door gebroken, doch de bal suist over de lat. In- plaats nu, dat de thuisclub haar meerder heid verder ging uitbuiten trad er een ver slapping in, waarvan de gasten dankbaar profiteerden en gevaarlijker werden. In de 45e minuut zag de midvoor een ren be loond met een doelpunt door met een prachtig diagonaal schot Hillenaar te pas- seeren. 31. WSB komt dan nog even opzetten en de rechtsback veroorzaakt een strafschop waaruit Kees Broekhof de voorsprong ver grootte. 41. In de tweede helft was het een gelijk op gaande strijd, waarbij om beurten beide doelen in gevaar verkeerden. Bader maakt dan bij een aanval een doelpunt, doch dit wordt geannuleerd wegens buitenspel. Een misverstand tusschen Broekhof en Hillenaar levert Oegstgeest een fortuinlijk doelpunt op; de keeper is uitgeloopen, Broekhof wil naar den keeper plaatsen en de midvoor heeft dan ook geen moeite om den bal in het verlaten doel te plaatsen. 42. Aldus komt het einde. Het vijfde moest het onderspit delven tegen Alliance n, dat mee 30 won. R. K. Sportver. „Alph. Boys". In een meer spannenden dan mooien wedstrijd heeft Alph. Boys beide punten op Meerburg weten te bemachtigen. Alph. Boys is het meest in den aanval eii als er vijf minuten gespeeld is, krijgt de midvoor van Alph. Boys een mooi doorge speelde bal en weet in moeilijke positie een harde schuiver in te zenden. De Meer burgkeeper valt uit maar weet het schot niet klemvast te krijgen, onder zijn^rmen door verdwijnt de bal achter hem over de lijn, zoodat Alph. Bovs de leiding heeft. (10) Na 25 min. gelukt het Alph. Boys door den linksbuiten den stand op 0 te brengen. De Meerburgspelers zien nu-in. dat het zoo niet gaa+ en vallen fel aan en weten na ongeveer 32 minuten den stand uit een strafschop tot 21 te verkleinen. In deze periode is Meerburg het meest in den aanval en als 5 minuten voor de rust een misverstand ontstaat in de Alph. Boys verdediging weet Meerburg hiervan te pro- fiteeren en den stand op 22 te brengen. Na de rust is het begin voor Alph. B'>vs doch de Meerburg-verdediging is op haar post. Het verband in beide plegen wordt er niet beter od en raakt soms geheel zoek. zoodat soms 20 snelers on 30 meter mid denveld maar lukraak trappen. Toch is het Alph. Bovs, dat na 25 minuten in de tweede helft door haar middenvoor de lei ding weer weet te heroveren (32). Al dus komt het einde. De overige wedstrijden gingen wegens terreinafkeuring niet door. R. K. Sportver. „V. V. L.w Het 2de bond den strijd aan tegen Rava II. Reeds in de eerste 5 min. kreeg V. V. L. een penalty toegewezen, v/elke werd be nut. Ook een 2de doelDunt nam V. V. L. voor haar rekening. Rava gaat nu beter samenspelen en weet nog voor de rust den stand op gelijken voet te brengen. Na de rust pakt V. V. L. weer aar. maar het mag haar niet baten, want Rava weet een ver diende 42 overwinning te behalen. De a Junioren wisten een 101 over winning te behalen op Docos. De b Junioren deden voor haar oudere broers niet onder en kwamen met een 21 overwinning uit Noordwiikerhout. Het eerste is bij Graaf WiPem op bezoek geweest, maar heeft het niet verder kun nen brengen dan een gelijk spel. Reeds het eerste kwartier i= voor Graaf Willem, maar zij kon het niet tot doel punten brengen. V. V. L. raakt steed* be ter ingespeeld, maar de schoten treffen geen doel Alys L. Kneiber dan in het be ruchte gebied door twee man wordt aan gevallen, wijst de scheidsrechter naar de beruchte stip. F. Ham plaatst zich achter den bal, maar schiet tegen de paal. Na de rust weet V. V. L. het eerst te doelpunten. Graaf Willem gaat nu alles op alles zetten en met succes, zoodat de uitslag 11 werd. R. K. Sportver. „Tevlingen." Het mooie programma dat voor onze elf tallen was vastgesteld werd ondanks het mooie weer een teleurstelling De vele re gen had het Soorthoff totaal onbespeel baar gemaakt. Alleen Teyl. IV spee'de te gen S. M. C. n te Warmond en ging op den ingeslagen weg voort door met 31 te winnen. Van het Junioren program ging alleen Lisse bTeyl in gen b door waar de Tey- lingers met 3—1 verloren. R. K. Sportver. „Meerburg". De beide thuiswedstrijden waren afgelast wegens afkeuring van het terrein. Meerburg I toog naar Alphen om daar Alph. Boys te ontmoeten, maar moest daar verliezen met 32. Door Meerburg is protest tegen de lei- el: ng aangeteekend. Gisteren werd te Haarlem in hotel Brinkman de jaarvergadering gehouden der gecombineerde bonden Diocesaan Haarlemsche Athletiek Kring en de Dioce saan Haarlemsche Gymnastiek Bond. Waren vorig jaar niet minder dan acht uur noodig aleer de voorzitter tot sluiting kon overgaan nu was dit zoo gelukkig niet het geval, wat echter niet wegneemt, dat thans weer zes uur aan een stuk moest ver gaderd worden om alle punten al te wer ken. Wanneer verschillende afgevaardig den hunnen vragen en opmerkingen eerst wat beter overdachten dan zou zeker een en ander wel een vlotter verloop kunnen hebben. Precies 1 uur werd de vergadering met gebed geopend waarna de voorzitter de heer H. Gorris de geestelijk adviseur rector van der Lugt als meae de afgevaar digde van De Graa^ de Tecnnische Com missies, de kring bestuien en aangesloten vereenigingen de Pers en Radio verwel komde in net bijzonder de TafU-tennis- vereenigingen, die zich oedert kort bij de gecombineerde oonden nebben aangesloten en thans voor het eerst ter vergadering waren. Vervolgens sprak de heer Gorns den wensch uit, dat ook de Sport zal mede werken om tot een Nieuwe Gemeenscnap te komen. Spr. betreurde het, dat de initia tiefnemer, het R.K. Werkliedenverbond van alle organisaties alleen de Sport niet heeft uilgenoodigd om aan het p^an voor een Nieuwe Gemeenschap mede te wer ken. Hieruit moeten wij concludeeren, dat de Sport niet als een cultureel goed wordt bescnouwd en dus niet zou kunnen mede werken. De voorzitter meende, dat wij anderen niets moeten verwijten doch er voor zullen zorgen, dat spoedig aan de Sport een hoogert waarde wordt toegekend. Reeds zijn in het afgeloopen jaar de eerste stappen daartoe gezet door de nieuwe neming die wij zijn ingegaan om de sport in edeier banen te leiden. Jammer ge noeg ondervindt dit streven nog veel tegen werking van verschillende vereenigingen, die nog geheel in de oude principes vast zitten. Spr. hooptet dat het komende jaar de noodige medewerking zal worden ge geven om tot het beoogde ideaal te komen en dan zal ook de Sport kunnen mede werken aan de vorming van de Nieuwe Gemeenschap. Vervolgens werden de notulen onder be merking van „Holland" aangenomen en enkele ingezonden stukken van verhin deringen voorgelezen, waarna de voor-, zitter enkele hartelijke woorden wijdde aan den heer Bogaerts, die kort geleden een ernstig motorongeluk heeft gehad en thans reeds geruimen tijd in het ziekenhuis ver blijf moet houden. De goedkeuring der verslagen nam nog al veel tijd in beslag, daar voor al het fi nancieel verslag voor velen niet erg dui delijk was. Naaat de talrijke vragers waren tevreden gesteld werden de diverse ver slagen aangenomen en kon de secr.penning- meester, de heer L. de Vreede, een kleine' hulde in ontvangst nemen voor zijn keurig beleid en onvermoeibare werklust voor de bonden. Het bestuur stelde daarna voor om „Ka- R. K. Sportver. „U. D. O.". Gisteren toog het eerste naar Noord wij kerhout om daar V. V. S. B. Ill te ont moeten. U. D. O. telt drie invallers. Al heel spoedig wist V. V. S. B. te doelpun ten en successievelijk de stand op te voe ren tot 30. De scheidsrechter fluit dan voor rust, maar kwam tot de conclusie da' er nog tien minuten te spelen is, het spel wordt weer aangevat en U. D. O. wist zoowaar haar achterstand te verkleinen. De werkelijke rusttijd gaat in met een 31 voorsprong van V. V. S. B. Na de rust speelt U. D. O. een heel an- oere partij en is nu sterk in de meerder heid, maar toch kunnen zij niet beletten, dat V. V. S. B. haar voorsprong vergroot tot 41. U. D. O. weet haar achterstand op te ha ler tot 42, waarna de scheidsrechter het einde blaast en V. V. S. B III verdiend gewonnen heeft met 42. De scheidsrech ter leidde matig. U. D. O. IILeimuiden III werd afge keurd en U. D. O. a jun.S. N. A. a jun. eveneens. R. K. Sportver. „K. R. V." De cwpetitiewedstrijd T. Y. B. B. IV- K R. V. ging. wegens terreinafkeuring, met door. De K. R. V. juniores speelden op eigen terrein tegen Meerburg b. Voor de rust wisten onze jongens zich gc.ed te handhaven en behaalden een ver diende 10 voorsprong. In de tweede helft echter maakten dr Meerburg-Boys het den Katwijkers tame lijk moei1 ijk. Spoedig was de stand gelijk Nadat K. R. V. nogmaals de leiding geno men had. scoorde Meerburg kort na elkaai tweemaal (23) met welken stand de wed strijd ook eindigde. De K. R. V. junioren kregen voor de tweede keer een nederlaag te incasseeren. tholieke Sport" tot officieele orgaan te nemen. Dit voorstel kon zich niet in een vreugdevolle ontvangst, verheugent daar dit blad geenszins kon voldoen. Velen spra ken hun teleurstelling uit over het ver scheiden van „De Spil" een blad dat aan alles, op wat voor gebied dan ook, ten volle voidaan heeft en wanneer men daar mee een vergelijking moest maken, dan had men liever geen blad dan het voorge stelde. Na de opmerking van den voor zitter, dat de vereenigingen hierin zelf veel veroetering konden brengen, werd besloten om het verzoek van de uitgeefster van con- trat.ueel tien jaar vaste medewerking niet aan te nemen, doch verloopig voor een ,aar medewerking toe te zeggen en eerst eens de kat uit de boom te kijken. Ook het tweede voorstel om de lecnni- scne Commissie tg vervangen door Sport- commissies, welke ieder de beiangen van een bepaalde sport zuilen moeien bchar- tigeni omlokte veel oespreking, waarbij het er soms zeer fel toeging, doch waarbij men tenslotte ook tot overeenstemming kwam. Vervolgens gingen de verschillende takken van sport uiteen voor de sectie ver gaderingen. Sectie-vergaderingen. Wandelsport. De voorzitter, de heer L. de Vreede, deelde allereerst mede, dat de heer Dinkhuysen genoodzaakt was om te bedanken. Vervolgens werd de begrooting afgehandeld, waarbij de post contributie Nederlandsche Wandelsport Federatie veel critiek veroorzaakte. Algemeen was men er van overtuigd, dat dit weggegooid geld was, daar men in de samenwerking met de N.W F geen voordeelen zag. Beslcten werd om voor het volgend jaar wel mede werking toe te zeggen, echter zonder fi- nancieele bijdragen. Met het voorstel van „St. Christophorus" om van wandelaars die niet aangesloten zijn bij een R.K. Vereeniging 0.15 ver hooging van inschrijfgeld te vragen, werd besloten eerst eenige proeven te nemen. Voorstel van D.V.V. om het startuur te plaatsen cp 10.30 uur kon van zelfsprekend in verband met de Bisschoppelijke bepalin gen niet worden aangenomen. De verkiezing der Wandelsportcommis sie bracht het resultaat dat gekozen wer den de hoeren Th. Léoné Delft, F. Koe- voets Amsterdam en H. Pil Schiedam. Voor de rondvraag meldden zich een twintigtal afgevaardigden, die echter met het rantsoen van een halve minuut spreek tijd vlot werden afgewerkt. Als voornaam ste stippen wij aan de heftige critiek op hei laten deelnemen van niet-katholieken aan onze marschen, waarbij werd besloten aan de wering van dezen zoo streng moge lijk de hand te houden. Verder werd de Groote Wandel-Reünie tot nader datum uitgesteld. Gymnastiek. De voorzitter, de heer H. Goris, ving de vergadering aan met de me- dedeeling, dat hij het beter vond zich voor deze commissie niet meer beschikbaar te stellen in verband met zijn functie van voorzitter van het Hoofdbestuur. Daar echter geen geschikte candidaat was te vinden, werd hij gedwongen zich voorloo- KORFBA1. KON. NED. JxVBALBOND De uitslagen Eerste klas Z.H.: HSV—Fluks 8—1. Derde klasse A: OlympiaanRood Wit Eerste klas N.H.: SwiftSVK 34; Spor tiefLuto 63; Blauw Wit—Westerkwar tier 59. Eerste klas Gelderland: HellasEkca 1 —0; Onder OnsVada 62; Wilskracht ZKC 0—0. Eerste klas Overijssel: DOS—Achilles 3 —2; Zwart WitGroen Zwart 33. Eerste klas Zuid: Rood WitDeetos 0-10 HSK—FLUKS 8—1 Op een feitelijk onbespeelbaar terrein heeft Fluks een diepe, verdiende nederlaag geleden. De Leidenaars misten niet alhen schotvaardigheid, maar ook alle samen hang. Bovendien was er geen greintje en thousiasme, uitgezonderd dan enkele minu ten na de rust, toen Fluks echter al een ge slagen ploeg was. Deze vlaag van ople ving en het doelpunt van Van Nierop en kele minuten voor het eind van den wed- striid, vormen het weinige goeds, dat van de Fluks-ploeg gezegd kan worden Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Spoedig na 't begin neemt HSV de lei ding door Cohen, en og vonr He I e: 'cche aanval is ingespeeld, heeft Storm Jr. er 20 van gemaakt. Voor rust brengen Noor- dewind, Hardenbol en Oei tenslotte den stand op 50 voor HSV, zonder dat Fluks iets in de melk te brokkelen heeft. Na rust wordt het soo^ig 60 voor Oei. Maar dan schijnt met de beginopstelling Fluks te zullen herstellen. Ziin aanval trekt van leer, en meerdere malen komt de Haagsche korf in gevaar. Maar van Weesel en Nieuwland hebben geen succes, en daar mee is het tevens gedaan met de kort ople ving van het Fh'ks-^nel. Door Cohen en Storm Jr. wordt het 80. Maar nog enkele minuten is 't vóór het eind, wanneer van Nierop op fraaie wijze het eenige tegenpunt zet, waarmede hij de Leidsche eer wist te redden. pig alsnog te laten benoemen. De Gym- nastiek-Commissie werd als volgt geko zen: H Gorris Haarlem, J. Bongaerts Rot terdam en A. Senden Haarlem. Nadat de begrooting was aangenomen kwam de aanstaande viering van het 20- jarig bestaan ter sprake. Een programma werd samengesteld, dat er als volgt uitziet: Groote feestvergadering van alle katholieke turners, een Pers-conferentie, Bondswed strijden Nederlandsche Kampioenschappen, en als slot een groot Sportfestijn waaraan alle takken van sport welke de gecombi neerde bonden behartigen, Athletiek, Gym nastiek, Wandelsport, Tafeltennis, Honkbal, Handbal, Lawntennis en Zwemmen zullen medewerken. Voorts werd besloten het ri sico van de Bondsfeesten niet meer door de organiseerende vereeniging, doch door de Kringen te laten dragen. Athletiek. Alhier werd de athletiek-com- missie samengesteld uit de heerer A. Duin dam, Leiden, J. du Pont, Amsterdam en H. Tillemans, Rotterdam. Het voorstel om de vaste startnummers voortaan in duplo tegen kostpriijs door den bond te doen ver strekken werd aangenomen. Als ook het voorstel om hen die drie maal in de C- klasse hebben gestart te verplichten lid maatschap van den bond. Eveneens werd besloten om na den Leidschen Singeloop de eerste maanden geen veldloopen te or- ganiseeren, om zoo ook de lange afstand- loopers de noodig rust te geven. De begrooting werd niet aangenomen, daar men vond dat voor de D.H.A.K. kam- pioenscshappen ook de bond wel een ge deelte van risico kon dragen. Tafeltennis. Deze vergadering was zeer matig bezet omdat door de jongste aanslui ting men niet meei in de gelegenheid was geweest om alle vereenigingen uit te noo- digen. Onder voorzitterschap van den heei F. Olt- hoff werd de aansluiting besproken, waar bij vooral de Kring Haarlem er een zwaar honN In had en er weinig voordeelen in zag. Besloten werd om pogingen in 't werk te stellen om binden afzienbaren tijd alle vereenigingen bii elkaar te brengen en op nieuw te vergaderen. Verder werden de diocesane kamnioenschappen en andere wedstrijden uitgesteld. De voortgezette algemeene vergadering. Nadat alle afgevaardigder wederom bij een waren gekomen, werd de algemeene vergadering voortgezet. Allereerst brachten de verschillende commissie-secretarissen verslag uit. waarna de ^"rooting aan de buurt kwam, welke nog al moeilijkheden bracht door de bezwaren der athletiek- vergadering. Na veel heen en weer georaet werd besloten dat de bond voor de DHAK kapmioenschaoper. 25 risico op zich zal nemen, waarna de begrooting kon worden goedgekeurd. Vervolgens werd met algemeene stem men het hoofdbestuur herkozen dat bestaat uit de heeren H. Goris, voorzitter L. de Vreede, secr.-penn. en verder de voorzitters der verschillende commissies. Nadat nog verschillende onbelargrijke dii.gen waren besproken, sprak te circa 7 uu de voorzitter zijn slotwoord, waarbij hij dank bracht aan de vergadering voor het vertrouwen dat in hem is gesteld. Spr. heeft tot zijn genoegen kunnen constateeren, dat er een goeden geest in de vergadering heerschte en dat hij op de medewerking van nagenoeg alle vereenigingen zal kun nen rekenen. HOCKEY KON NED HOCKEYBOND. De uitslagen. West le klasse: GooiAmsterdam 1—2; Togo—HHYC 0—0; BMHC—HDM 2—1. Promotieklasse A: StrawberriesAlk maar 32; LeidenZandvoort 30; SOS Delftsche- Studenten 22. Derde klasse C: SOSBMHC IV 31; BMHC V—Leiden IV 2—1; Clubhuis te Werve-VCL 2—2. NED. DAMES HOCKEYBOND. De uitslagen. West. le klasse: HHYC BDHC 3—2; HD M—Amsterdam 34; HilversumRood Wit 2—3. Overgangsklasse: BHVLeiden 22. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. ZuidwijckTempo (dames). Zuidwijck heeft een zeer verdienstelijke prestatie geleverd tegen de a.s. kam- pioensploeg Het begin was een gelijkopgaande strijd, waarin de kansen voor Zuidwijck dikwijls ontstonden door gced opbrengen van de rechts-buiten, mej Van Noort. Aan de andere zijde waren beide backs goed in vorm (ook haar opstellen en on derling begrijpen was nu goed verzorgd), terwijl de spil, mej. Freyser, het midden veld welhaast beheerschte. In laatste in stantie bracht mej. Louwerse keurig red ding, en voorkwam eenige zeker schijnen de doelpunten. Eén dezer keeren was het haar onmogelijk direct weg te werken, en de toestormende midvoor doelpuntte on houdbaar. Het slot der eerste helft gaf een sterk Zuidwijck-overwicht te zien. Het was jam mer, dat mej. Perquin na een duel met de uitgeloopen keepster juist naast schoot. In de tweede helft lieten onze stadge- nooten zich te veel insluiten, hoewel haar aanvallen gevaarlijk bleven. Het was dan ook nog een open strijd, tot de Leidsche keepster een gemakkelijken bal te noncha- ZWEMMEN INGE SOERENSEN HEROVERT WERELD 500 M. SCHOOLSLAG. Inge Soerensen heeft gistermiddag te Kopenhagen het wereldrecord 500 meter schoolslag heroverd. Zij legde den afstand af in 7 min. 58.4 sec. Het record stond op naam van de Belgische zwemster Yvonne Vande- kerkhove, die het met 8 min. 1,6 sec. op 25 Januari j.l. te Ostende vestigde. lant behandelde, waarmee het pleit be slecht was. Alle Zuidwijck-speelsters kunnen op een goeden wedstrijdi terugzien; ook de drie invalsters vormden geen zwakke plekken. De vriendsch. heerenwedstrijd Zuid wijck II- H.D.S. V is Zaterdag al spoedig wegens regen gestaakt De stand was toen 1—0. LAWNTENNIS EEN GIFT VAN 1000.— VOOR DE TRAINING. In de officieele mededeelingen van den N. L. T. B. in het orgaan „Lawn Tennis" virden we hel bericht, dat „iemand, die or bekend wensch te blijven", aan den N. L. T B. een bedrag geschonken heeft van dui zend gulden, bestemd voor de training. De helft er van moet besteed worden aan de training voor de Davis Cup, de andere helft aan die van de jeugd. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. speelde J. Wassink met e engemiddelde ningsrit verreden, waarbij de leden als volgt binnenkwamen: 1. N. de Romeyn, 2. M. C. Segaar, 3. F. v. d. Berg, 4. J. de Groot, 5. B v. Leeuwen, 6. J. Schüller, 7. W. van Rooyen. B-klasse: 1. W. Rijsbergen, 2. H. Hols- wilder, 3. B. Kruyt, 4. J. Laven, 5. J. L. van Klinken, 6. M J. van Kampen. C.-klasse: 1. F. Sleyser, 2. F. Boske, 3. T. Herreur, 4. G. Marijt. Junioren: 1 A. Kruit, 2. M. v. d. Berg, 3. P. de Romijn, 4. C. Fasel, 5. Mulder, ge vallen. 6. F. Holswilder, pech. Dinsdagavond samenkomst half acht aan het clublokaal. DE EEUWFEEST-RONDE. Donderdagmorgen om tien uur zal het startsein worden gegeven voor de Eeuw feest-rende, welke zal worden gereden op het traject Steenschuur, Doezastraat, Raamstraat, Garemarkt, Steenschuur. Dit traject zal door de renners 60 maal wor den gereden, terwijl de studenten dit cir ca 15 maal zullen afleggen. Door ver schillende firma's zijn fraaie prijzen ge schonken, terwijl nog steeds premies voor den wedstrijd binnenkomen, hetgeen een feilen strijd waarborgt. Voor de renners zijn vijftien prijzen be schikbaar gesteld, 'terwijl de studenten al len strijden om de Raddraaiers-beker met als tweede prijzen een sportschild, be schikbaar gestelde door de Swift-Combi- natie. SCHERMEN OM DEN „ZAAL GIJSBERTI" WISSELBEKER In de Kweekschool voor Zeevaart, Noord einde, te Leiden, werd Zondag deze jaar- lijksche sabel wedstrijd verschermd. De 20 opgekomen schermers werden ver deeld in twee poules, waaruit zich voor de finale wisten te klasseeren uit poule I Van- dervoodt met 10, van Assel, Swaan, Hor dijk met 7 en Haneveld met 6 gewonnen partijen. Uit poule II v. d. Bosch, Dreef en Mrter met 6, Kuvüers met 5 en Kof met 4 gewonnen partijen. De voorronden kenmerkten zich door uit stekende gevechtsgangen. De winnaar van verleden jaar, Swaan, was niet geheel in vorm. De uitslag van de finale, die qua tech niek en snelheid op hooger peil stond dan de vo:rronden, was als volgt: 1. Vandervoodt met 8 gew. part., 19 ontv. en 44 geg. tr.; 2. Maker: met 6, 32 en 37; 3. Van den Bosch met 6, 35 en 39; 4. Hordlijk met 5, 33 en 36, 5. Kuypers met 4, 38 en 37; 6 Swaan met 4, 39 en 35; 7. van Asselt met 3, 37 en 34; 8. Dreef met 3, 37 en 34; 9. HaneveH met 3, 40 en 28 10. Kop: met 3 40 en 26. Met een toepasselijk woord reikte dr. Oosterhoff, voorzitter van de organiseeren de schermverg. „Zaal Giisberti" de prijzen, waaronder een fraaie zilveren medaille, ge schonken door de directie van de N.V. „De Leidsche Courant", aan de diverse win naars uit. RUGBY BELGIë—NEDERLAND 23—6 Op het Beerschotterrein te Antwerpen is gisteren gespeeld de interlandwedstrijd BelgiëNederland, welke geleid werd door den Engelschen scheidsrechter Dasney. Voortdurend zijn de Belgen, die een vsel betere ploeg vormden, in de meerderheid geweest. Via de 80 score bij rust voer den zij een stand op tot 170 voordat Ne derland door middel van Land een try kon maken. In een doelpunt werd deze niet om gezet. Nadat de Belgen nog een tweetal tries hadden gescoord, slaagde Glazenburg erin het puntenaantal van Nederland op 6 te brengen, waarna vrij spoeedig het einde k\-am. De Nederlanders voldeden absoluut niet aan de verwachtingen. Het beste spel werd nog vertoond door Godefroy en La Fuente

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16