OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 27 FEBRUARI 1939 DE I.F/'DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 TOESLAG VOOR HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. De a.s. uitkeeringen. Het bestuur van het Toeslagfonds voor het Bloembollenbedrijf heeft gepaald, dat de tweede uitkeeringen voor het contract jaar 19381939 alsvolgt zullen plaatsvin den: Donderdag 9 Maart a.s.: Hillegom des avonds van 6.30 tot 9 uur in den R.K. Volksbond; Lisse, des avonds van 6.30 tot 9 uur in den R.K. Volksbond; Sassenheim des avonds van 6.30 tot 9 uur in de K.S.A. Vrijdag 10 Maart a.s.: Noordwijkerhout des avonds van 7 tot 7.30 uur bij H. v. d. Voet, le Oude Schulpweg 1; Noordwijk des avonds van 7 tot 8 uur in het Juve naat; Voorhout van 7.30 tot 8 uur Café Boerhaven, Hoofdstraat; Oegstgeest des avond van 9 tot 9.30 uur in het St. Willi- brordusgebouw; Warmond des avond van 9 tot 9.30 uur bij H. J. Weijers, Dorpstraat 214 B. Rechthebbenden dienen tijdig een ver klaring van hun werkgever(s) te vragen, waaruit kan blijken hoelang zij in het con tractjaar 19381939 werkzaam waren en zich daarmede persoonlijk ter uitbetaling te melden, waar tevens hun trouwboekje getoond moet worden. HILLEGOM Aanbesteding Door den architect C. Barnhoorn te Lisse werd aanbesteed het bouwen van een bloembollenschuur aan de Weeresteinstraat alhier voor rekening van de fa. C. Kaptein Zonen te Heem stede. Aantal inschrijvers 12; begrooting 11500; hoogste inschrijver C. Veelenturf hier 15289, laagste W. J. v. d. Zon te Lisse voor 10988. Gunning aangehouden. Hill. Midza. Evenals in andert plaat sen (b.v. te Leiden) wordt door de Hille- gomsche middenstanders ook hier een Mid- za-reclame op touw gezet. Onderwijs. Mej. M. Brons alhier is be noemd tot onderwijzeres te Amsterdam. Terug. Een Raleigh, die in de Hof straat een dezer dagen werd ontvreemd, is voor een wening aan de Haver door den eigenaar teruggevonden. Aan het mooie karretje was wel een en ander „veranderd niet verbeterd. KATWIJK Kiesdeeler. -= Volgenae cijfers zullen sommigen ongetwijfeld interesseeren. Het aantal kiezers bedraagt voor 1939: 8698. In 1935 was 13 pet. of niet wezen stemmen of hadden een ongeldige stem uitgebracht. Thans kan niet zooals in 1935 de geheele visschersvloot bijna tegelijk uitvaren we gens diverse Voorschriften; dus kan aange nomen worden dat niet 13 doch.b.v. 12 pet. niet stemt of ongeldig stemt, is 1044, blijft 7654 geldige stemmen. Dit voor de raadsverkiezing aannemende komt men met 17 raadszetels op een kiesdeeler van, in ronde cijfers, 450. En voor de kleine par tijen die het slechts tot 75 pet. kunnen brengen, zij vermeld dat deze dan minstens 338 stemmen zullen moeten behalen. De R.K. Partij haalden in 1935 340 st. de A.R. in Katwijk-Rijn 318. Het wordt dus een spannenden strijd. Bespreking lucntbeschermingsdienst. Het hoofd van den luchtbeschermingsdienst mr. R. Warmolts, heeft met de hoofden der verschillende scholen een bespre.dng gehad om hun voorlichting te geven inzake lucht bescherming. Hij wenschte dat zij de kin deren der hoogste klassen onderricht zou de geven, hoe bij mogelijke luchtaanvallen gehandeld moet worden en overhandigde aan ieder van hen een exemplaar van het werkje „Wees bereid". Als het militaire vliegveld tot. stand komt alhier, zal onze gemeente ongetwijfeld in de eerste geva ren-klasse worden ondergebracht. LISSE HUISBROEI-TENTOON STELLING IN „DE ENGEL". Zaterdagnamiddag had de officeele ope ning plaats van de jaarlijksche huisbroei- tentoonstelling van de K. J. C. en St. Jo- sephsgezellenvereeniging II in de parochie van de H.H. Engelbewaarders aan de Beek brug, welke wordt gehouden in het K. J. C.-gebouw aldaar. De tentoonstellingscom missie bestond uit de heeren J. Damen, J. Boekei en A. Hoogervorst en de jury uit de heeren P. Romijn en K. Verdegaal. Kapelaan Mathijssen, directeur van het jeugdwerk, heette allen welkom. Spr. zei- de, dat hij voor 't eerst in zijn leven een dergelijke tentoonstelling medemaakte; deze heeft zijn verwachting verre overtrof fen. Zeker, hem is gezegd, dat er vroeger jaren meer inzendingen waren, doch, zei spreker, al is er dan hier niet veel, wat er is, is goed! Spreker las voorts een schrij ven voor van burgemeester van Rycke- vorsel, waarin deze zijn spijt betuigt, dat hü verhinderd is deze tentoonstelling te openen of te sluiten, omdat zijn tegenwoor digheid Maandagavond elders noodig is. Echter is deze zaak hem zeer sympathiek en beloofde h" Maandagnamiddag de ten toonstelling te komen bezoeken, omdat hij dit jeugdwerk zeer op prijs stelt. Hierna verkreeg de heer J. Kortekaas het woord, die als voorzitter van het bestuur over het jeugdwerk, zijn voldoening uit sprak, dat kapelaan Mathijssen, als opvol ger van kapelaan v. d. Togt, zooveel sym pathie betoont voor de jongens en voor hun werk. Dank bracht hij vervolgens aan den heer J. Damen en zijn staf, voor het vele werk aan deze tentoonstelling besteed. Hierna was het woord aan wethouder War merdam.. Spr. prees de jongens om hun ijver tot vakkundige ontwikkeling, want zij die het beste in het vak thuis zijn, heb ben kans daar in te worden opgenomen. Op dit punt is een schoone taak weggelegd voor de patroons, om reeds tijdig de bollen voor dit doel van de partijen af te zon deren voor een goede behandeling der broei. Spreker feliciteerde de inzenders met het behaalde succes en dankte de ouders voor de medewerking Na den wensch te hebben uitgesproken, dat ook de ze tentoonstelling zich in een groote be langstelling mag verheugen verklaarde hij haar voor geopend. De jury kende de prijzen toe voor de afdeeling K. J. C. als volgt: Hyacinthen: le pr. Jac. Grimbergen Gz., 2a pr. M. Mij er, 3e pr. Jan Grimbergen, 4e pr. Job v. d. Peet, 5e pr. Gebrs. Zwetsloot, 6e pr. J. Grimbergen Jz., 7e pr. A. Meeuwis- sen, 8e pr. H. Hoogervorst Az., 9e pr. L. On derwater, 10e pr. P. Edelaar en lie pr. C. Bakker. Tulpen: le pr. Job v. d. Peet, 2e pr. Jac. Grimbergen Gz., 3e pr. Gebr. Zwetsloot, 4e pr H. Hoogervorst Az., 5e pr. J. Grimber gen Jz., 6e pr. M. Mij er, 7e pr. A. Meeu wis sen, 8e pr. Jan Grimbergen, 9e pr. L. On derwater en 10e pr. C. Bakker. Narcissen: le pr. L. Onderwater, 2e pr. Job. v. d. Peet, 3e pr. H. Hoogervorst Az., 4e pr. Gebr, Zwetsloot, 5e pr. Jac. Grim bergen Gz., 6e pr. A. Meeuwissen: 7e pr. M. Mijer en 8e pr. C. Bakker. Crocussen: le pr. Job v. d. Peet, 2e pr. Jac. Grimbergen Gz., 3e pr. J. Grimbergen Jz., 4e pr. L. Onderwater en 5e pr. P. Ede laar. Van de St. Jcsephsgezellenvereeniging was er maar één inzending en wel van W. v Ruiten, die een E.V. met prijs der jury verwierf, terwijl buiten mededinging M. v Beek mededeed en een E.V. verwierf Ter opluistering prijkte in het midden een partij Triumphtulpen van den heer Mar. v. d. Vlugt. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Vrijdag 3 Maart des avonds te 7.30 uur komt de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen, De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot teekening van een vergoeding als bedoeld in artikel 13 der lager onderwij.-wet 1920 entot toekenning van een aanvullend sub sidie voor het vervoer van kinderen naar een school voor bijzonder buitengewoon la^er onderwiis. Voorstel tot beschikbaar stelling van uitgaven ten behoeve van de voorbereidende -werkzaamheden van het z.g. vaartolan. Voorstel: a. tot aanwiizing der stemlokalen voor de verkiezing van de leden Van den Raad: b. tot wiizMng der verordening, regplende de verdeeling van de eemeente in 6 stem districten voor de verkiezing van de leden van den Raad. Omlegging vaarslooten, enz. De Pro vinciale Waterstaat is sinds geruimen tiid in overleg met het college van B. en W. bezi* tot voorbereid in? der olannen tnt ver breeding en verbetering van het 2e ge deelte van den Veurschenstraatweg (om geving Kerkslootbrug in de richting Voor schoten). De event"eele uitvoerii,? van dit nlan paat noodwendig aeoaard met het zoe ken naar een geschikte ODlossing voor de omleptf'np van de vporslooteu. belegen tus- srhen Romolen- en Barnashofbrug. De voorbereidende werkzaamheden voor het gereed maken dezer plannen kunnen niet pesohie^en met het ei<*en technisch oersoneel, zoodat een voorziening daarin noodzakelijk dient getroffen te worden. Aanstelling van een tijdelijk opzichter- teekenaar is dringend noodig. B. en W. verzoeken daarom den raad hun m^Micrine te veFeenen daartoe over te paan. Fet loon van dezen functionaris zouden zii benaald willen zien op 36 ner we^k. De voorberei dende kost°n zon als volgt te soecificeeren: a loon tiidelük ODzichter-te°kenaar f 550. b loon h"lp bü opnemen f 190; c. verdere kosten f 50, totaal f 790 (afgerond f 800). In verband hiermede stePen zii den Raad voor het conceot-besluit tot wiiziging der gemppntebpoTootinp i„Q?9, a<=t te stellen. Geboren: Theodorus Hendrikus Jo hannes z. van Th. H. de Haas en H. J. M. v. d Berg Laurens Gerardus z. van L. Hoogendorp en D. Plugge Adriana Anna Gerarda d. van J. A v. Santen en B. C, G. v d. Krogt. Ondertrouwd: Th. Adegeest en Fr. van Beek. Getrouwd: A. A. Teunissen en M. Huntman. Overleden: A. Dolkemade vr. 89 j. =- W. Blonk m. 80 j. OEGSTGEEST Bond voor Groote Gezinnen. Naar wij vernemen houdt genoemde afdeeüng haar jaarlijksche ledenvergadering. Op deze bijeenkomst worden alle leden met hunne dames verwacht, terwijl ook niet-leden welkom zijn. Tevens zal op deze vergade ring als spreker optreden Pater Colum- banus O.Cap., een zeer bekende redenaar, die ook, zooals velen zich nog wel zullen herinneren, in 1934 hier'de H. Missie pre dikte. Pater Columbanus zal spreken over: „Het Gezin, zyn recht, zijn plicht". SASSENHEIM Zuster Pijpers. Woensdag 15 Maart zal de alom bekende Zuster E. Pijpers 121/2 jaar alhier haar heilzamen arbeid verrichten Zal, uit den aard der baak, de huldiging meer door de Protestantsche Ziekenverple ging en patiënten geschieden, ook zelen on der de lezeressen van dit blad zullen zich de goede zorgen en raadgevingen van Zuster Pijpers op het consultatiebureau voor zui gelingen dankbaai herinneier en zoo mo gelijk medewerken om het koperen feest niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. VOORHOUT CHRIST. 9IST. KIESVEREENIGING Bestuur legt functie neer Het bestuur van de plaatselijke afdeeling der Christ. Hist. Kiesvereeniging alhier heeft bij monde van haar voorzitter, ds. J. J. H. Klomp, Ned. Herv. pred. alhier, openlijk verklaard in zijn geheel te zullen aftreden, met het doel om een nieuw te kiezen bestuur de gelegenheid te geven meer activiteit te ontwikkelen, hetgeen met het oog op de a.s. verkiezingen dringend noodzakelijk genoemd moet worden. Crisiscomité B. Op een vergadering van het crisis-comité B heeft de heer Sie- renbërg de Boer, vertegenwoordiger van het departement van Sociale Zaken, een uiteeenzetting gegeven van het "oei en de werkwijze van de ondersteuning in natura ook wel genoemd „Extra-hulp-B-steun". De regeering, zeide spr., heeft leze. steun oorspronkelijk bedoeld als een ondersteu ning met z.g. grootere stukken, hetgeen een ondersteuning ook van kleine stukken niet per sé behoeft uit te sluiten. De regeering verwacht eigenlijk, dat z.g. kleinere stuk ken zooals 1 paar klompjes, kousjes, 1 ca misole enz. kunnen worden aangeschaft uit eigen middelen, of met medewerking van de spaarregeling. Het zal der'-.alve als een noodzakelijkheid dienen te worden aangevoeld, dat er een samenwerking wordt bewerkstelligd tussc tn de s - aarregeling en h t z.g. B-Co- m i t opdat het Comité-B aan zijn doel kan beantwoorden door groote stukken te verstrekken, indien uit de spaarregeling kleine stukken worden opgenomen en door kleine stukken te verstrekken in het om gekeerde geval. Alhoewel spr. de vroegere ziens wij ze van het comité ten aan zien van de besteding der gel den kan begrijpen, "mdat hierdoor de vrede onder de werkloozen zou bewaard worden, kan spr. toch niet die zienswijze deelen. Immers, datgene, wat het belang rijkste is, moet ook het zwaarste wegen. Werd voorheen ondersteuning verstrekt naar bepaalde achteraf vastgestelde nor men, ook al werd rekening gehouden met grootte der gezinnen en in mindere mate met den duur der werkloosheid, erkend zal moeten worden, dat dit systeem door het departement niet kon worden goedgekeurd, omdat nu eenmaal niet alle gezinnen over ééi kam geschoren kunnen worden, Van daar dat huisbezoek het comité de helpende hand behoort te bieden en door het depar tement als onmisbaar element bij de on dersteuning wordt geëischt. Met een voor beeld van persoonlijke ondervinding in de gemeente Alkmaar toont spr. aan, dat het niet wenschelijk moet worden geacht het huisbezoek te doen uitoefenen door heeren; dames zijn hier de aangewezen personen, die door een nauwkeurig in gesteld onderzoek in staat zijn het comité van advies te dienen. Het huisbezoek zal met tact dienen plaats te vinden, zoodat sociaal opbouwend werk wordt verricht. Hierbij zal in het oog dienen te worden ge houden, dat al hetgeen de regeering op dit terrein doet, moet worden beschouwd als een aan de werkloozen toekomend recht en niet als een daad van lief dadigheid. De ondervinding in deze gemeente heeft geleerd, dat degenen die ondersteuning ge noten met het bedrag, waarvoor gekocht mocht worden niet „toe" kwamen, zoodat uit eigen middelen moest worden aange zuiverd. In het algemeen, zegt spr., is zulks niet toelaatbaar te achten, althans niet in de mate, waarin zulks voorheen ge schiedde. Men doet tekort aan huisgezinnen die nog meerdere B-steun behoeven, indien men aan anderen, waar die behoefte niet zoo primair is, ook ondersteuning toekent, zooals zulks in het verleden geschiedde. Spr. sluit dan zijn interessant betoog met den wensch, dat het resultaat van dezen avond zou mogen zijn, dat het comité be reid is den eerder ingeslagen weg te ver laten om aan de wenschen en voorschriften der regeering op de wiize als werd uiteen gezet, uitvoering te geven. Bij de gedachtenwisseling kwam ïog tot uitdrukking, dat in elk geval vast staat, dat géén aanvrage kan wor- d:n ingediend als men niet „in zorg" is, d. w. z. als men niet valt in steunregeling of werkver schaffing, terwijl ook d&n géé'n uitkeering i die periode kan worden verstrekt. VOORSCHOTEN Groene Kruis. De buitengewone leden vergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" die gehouden werd in het raadhuis, was maar matig bezet. Als eenig punt stond op de agenda voorstel tot sta tutenwijziging welk voorstel met alg. st. werd aanvaard. Personalia. De heer A. Stolk, volontair ter secretarie alhier- is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd'.tot. ambtenaar aan het Departement van -Economische Zaken, af deeling handel en Nijverheid, terwijl de heer J. Knijff te ^s-Gravenhage met in gang van 25 Maart a.s. alhier als volontair ter secretarie is toegelaten. WARMOND DE L.TJI. OPGERICHT Definitief bestuur gekozen In hotel de Stad Rome vond een ver gadering plaats uitgeschreven door het comité dat zich ten doel had gesteld om te komen tot oprichting van een afdeeling van den R.K. Land- en Tuinbouw. Deze bij eenkomst stond onder leiding van den heer C. Zwetsloot, die de aanwezigen het welkom toeriep inzonder den kapelaan en den spreker van dezen avond den heer G. Vergouwen leeraar aan de R.K. Landbouw- winterschool te Voorhout. Spr. memoreerde, dat het heden juist 25 jaar geleden was dat in Warmond eveneens werd overgegaan tot oprichting van een afdeeling van den Ned. R.K. Middtnstandsvereeniging „De Hanze". Spreker beschouwde dit als een verblijdend voorteeken, want gezien het feit, dat de Hanze in deze gemeente ge rekend kan worden tot een van de meest groeiende en bloeiende vereenigingen, twij felt hij niet of ook deze organisatie zal haar weg tot groei en ontwikkeling wel vinden. Gaarne gaf spreker hierna het woord aan den heer Vergouwen die een lezing hield over „Bemesting". Al zijn wij geen deskundigen op dit gebied, de wijze waarop spreker dit zeer interessante pro bleem behandelde, heeft ons er van over tuigd, dat hier zoowel voor landbouwers, tuinders als bloemisten zeer veel te leeren viel. Het is daarom dubbel jammer dat velen deze vergadering niet hebben bijge woond want zy zouden op eenvoudige en duidelijke wijze hebben kunnen vernemen op welke weze zij hun producten door een doelmatige bemesting in kwaliteit kunnen doen toenemen, een probleem dat toch he den ten dage hun volle aandacht vraagt en waarover zij meerdere malen deskundig advies moeten inwinnen. Nadat prof. Cleophas ter vergadering was gekomen, die door den voorzitter wel kom geheeten, werd overgegaan tot ver kiezing van een definitief bestuur. Na ge houden stemming bleek, dat de navol gende heeren als bestuurslid waren ge kozen: F. Vergeer, P. Versluijs Azn. Th. de Vroom en Azn., J. P. v. <L Hulst en L. J. van Noort. Met groote meerderheid van stemmen werd als voorzitter gekozen de heer Th. de Vroomen Azn. als vice-voor- zitter F. Vergeer, als secretaris J. P. v. d. Hulst, als penningmeester P. Versluijs Azn. en als lid de heer L. J. van Noort. D« nieuwe voorzitter de heer Th. de Vroomen, bracht in de allereerste plaats dank aan het comité van actie voor de wijze waarop het de tot standkoming van deze organisatie had voorbereid. Speciaal wilde spreker een woord van dank brengen aan prof. Cleophas, die hierdoor een van zijn wen schen zag verwezenlijkt en aan den heer Zwetsloot voorzitter van het comité van voorbereiding. Spreker hoopte, dat een ieder het groote belang en het groote nut van deze organisatie zou inzien en hitf twijfelde dan ook niet of deze organisatie zal in groei en bloei toenemen, hetgeen zoowel in het groote belang van de land bouwers. tuinders als bloemisten is. Hierna sluiting. Z1LK Inenting tegen diphterie. Kinderen van de leeftijd van 1 tot en met 12 jaar oud, die geen lagere school, noch bewaar school bezoeken en die voor de eerste maal op Dinsdag 7 Februari j.l. ingeënt zijn, zullen Dinsdag 28 Febr. a.s. van 1011 uur v.m. in het gebouw van het Wit-Gele Kruis voor de tweede maal tegen diphterie wor den ingeënt. Voedt Uw huid 's nachts met PupoI want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door Tube 45, Doos 60-30 ct. AARLANDERVEEN EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater Sibentius Rozestraten. Op 19 Maart, 4e Zondag van de Vasten (Laetare) hoopt onze plaatsgenoot Fr. Sibentius Rozestraten O.F.M. uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. Lemmens de H. Pries terwijding te ontvangen in het Studiehuis te Weert. Op le Paaschdag zal Pater Rozestraten zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van de H.H. Apostelen Pe trus en Paulus. Daar het al ruim 12 jaar geleden is dat een zoon dezer parochie de H. Priester wijding mocht ontvangen, zal dit feest zoo luisterrijk mogelijk worden gevierd. Zoo zullen dezer dagen eenige dames bij de pa- rochieanen rondgaan om giften voor dit doel in te zamelen. ALPHEN AAN DEN RIJN Inenting. Woensdag zal op de gebrui kelijke plaatsen in onze gemeente de kos- telooze inenting plaats hebben. Het ver dient aanbeveling, dat de ouders trouw boekjes of geboortebewijzen medebrengen. Scheepsbouw. De scheepswerf „De Vooruitgang" aan Gouwsluis die gedurende enkele jaren was stilgelegd, doch sinds een paar maanden weer in werking is gesteld, zal thans eenige uitbreiding ondergaan door den bouw eener nieuwe scheeploods, waarvoor een naast genoemde werf staand perceel wordt gesloopt. Diefstal. In de afgeloopen nacht, werd uit een schuur van de bewoner S. in de De Ruiterstraat een waschwringer ont vreemd. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 1 Maart, des namiddags om 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot overname van de Hoeve Alke made en® sluiten van een nieuwe pacht overeenkomst; 3. Voorstel tot verlenging van de per 15 Maart 1939 vervallende kas- geldleening; 4. Voorstel tot toekenning van een rijwieltoelage aan den controleur steun verleening; 5. Voorstel tot aankoop van grond voor hypotheekbouw; 6. Voor stel tot wijziging van de statuten der Stich ting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeen ten"; 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit inzake aankoop van grond; 8. Voorstel tot verleening van voorschotten aan de Bijzondere lagere schoolbesturen als bedoeld bij artikel 103 der L.O. wet; 9. Benoeming van een lid en drie plaatsver vangende leden stembureaux; 10. Recla mes schoolgeld; 11. Wijzigingen gemeente- begrooting 1938 en 1939, BOSKOOP Begrafenis-onderneming „St. Barbara" In het R.K. Vereenigingsgebouw had de jaarvergadering plaats van de Begrafenis- vereeniging „St. Barbara". De voorz., de heer W. van Lint opende deze vergadering waarna de waarnemend secr., de heer Bern. Lünnemann de notulen weergaf. Uit het jaarverslag van den penningm., den heer H. J. van Jaarsveld, bleek, dat de in komsten bedragen S 1503.99, de uitgaven 1354.19, batig saldo van 149.80. Hierna had bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren H. J. van Jaarsveld en Bern. Lünnemann. Beide heeren werden met alg. st. herkozen. Voor de nieuwe controle-commissie werden benoemd A. Brand Pzn. en C. J. Kraan. Bij de rond vraag werd door den voorzitter op een vraag van den heer de Jong medegedeeld, dat in het afgeloopen jaar 17 begrafenissen hadden plaats gehad, waarbij er drie waren van niet-leden. Ook het voorstel van den heer de Jong, om voor de leden een H. Mis op te dragen bij overlijden vond alge meen en -bijval. Hierna lsuiting. Eindles Tuinbouwcursus. Bij de gehou den eindles van de Tuinbouwcusus (3 jarig) kon aan 11 leerlingen het diploma worden uitgereikt, n.l. J. van Dam, W. J. van Ge- meren, W. de Hertog, B. Koetsier, P. Koet sier, P. Nederhof, C. Oppelaar, A. Rave- stein, C. Streng, L. Teekens en J. van Tol. BODEGRAVEN Boerenleenbank. De Boerenleenbank kwam Zaterdag in openbare vergadering bijeen. Door den kassier werd rekening en verantwoording gedaan over het afge loopen boekjaar, waaruit blijkt, dat 1938 ondanks de groote geldruimte en lage ta rieven, toch nog bevredigende resultaten heeft gegeven en een winst naar de reser ve kan geboekt worden van 3217,58. De heer J. Rijlaarsdam brengt verslag uit van de Alg. Vergadering te Utrecht, alwaar tevens het 40-jarig bestaan van de Centrale Bank werd herdacht. De financieele com missie deelt bij monde van den heer J. H. de Bruin mede, dat alles in orde is bevon den. Het aftredende lid van den raad van toezicht, de heer J. van Briemen, de aftre dende leden van het bestuur, de heeren H. Los en H. van Oosterom, alsmede de twee plaatsvervangende bestuursleden, de hee ren Moons en v. d. Graaf, worden allen met bijna alg. st. herkozen. In plaats van het aftredende lid der financieele commissie, den heer J. H. de Bruin, wordt benoemd de heer G. W. Domburg, terwijl als afge vaardigde naar de Alg. vergadering te Utrecht wordt gekozen de heer Andr. Zwa nenburg en als plaatsvervanger de heer J. G. Koot. Bij de rondvraag worden enkele vragen gesteld omtrent het verstrekken van hypo theken door de Boerenleenbank, waarop de voorzitter, de heer W. F. Brunt, ant woordt, dat de Boerenleenbank gaarne gelden op eerste hypotheek verstrekt, te gen zeer billijke voorwaarden, echter niet meer, dan twee derde der getaxeerde waarde, zooais in de statuten staat vermeld. NIEUWVEEN Gemeenteraad. De Raad der gemeen te zal Woensdagavond a.s. te half acht in openbare vergadering de onderstaande agenda behandelen: 1. Opening en lezing notulen; 2. ingeko men stukken; 3. voorstel tot verleening van voorschotten voor het jaar 1939 aan de besturen der bijzondere scholen; 4. voor stel tot wijziging der statuten van de Stichting Drinkwaterleiding „De Elf Ge meenten"; 5. subsidie-aanvrage van de pL afd. van het Wit-Gele Kruis; 6. voorstel tot wijziging in het ambtenaren-reglement en in het arbeidsovereenkomsten besluit; 7. voorstel tot wijziging in de klasse-indee ling voor de steunverleening aan werkloo zen; 8. inzake wijziging der begrooting van het G.E.B. 1938 en van de gemeentebegroo- ting 1938; 9. rondvraag en sluiting.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11