SPORT Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN rVRIJDAG 24 FEBRUARI 1939 DE LETOCBE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BOND VAN POLITIEAMBTENAREN IN NEDERLAND TOT BESCHERMING VAN DIEREN Jaarvergadering der afd. Leiden en Omstreken. Gisteravond hield de afd. Leiden en Om streken van bovengenoemde bond in café restaurant „Royal" haar jaarvergadering. Te 8.15 uur opende de voorzitter, de heer Uitendaal, de vergadering met een woord van wekom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de heeren J. Fremery Kalf en B. Buissink, respect, bondsvoorzit ter en bondspenningmeester en den secre taris van de afdeeling 's Gravenhage. De secretaris Mom las de notulen voor van de vorige jaarvergadering, welke on der dankbetuiging werden goedgekeurd. Vervolgens gaf hij een verslag over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het aantal leden en dat*der donateurs-trice's vooruitgaande is. Het verslag van den penningmeester Kemner gaf aan, dat er een klein voordee- lig saldo is. De Commissie voor het nazien der boe ken en bescheiden van den penningmees ter bracht bij monde van den heer Goossen verslag uit; hea bleek dat alles in goede orde was bevonden. De aan de beurt van aftreding zijnde heeren Uitendaal ,Mom en Rozemeyer werden herkozen. In de plaats van den heer van Vugt, die den politiedienst met pen sioen heeft verlaten, werd gekozen de heer J. Barendse, agent van politie alhier. Als afgevaardigden naar de op 14 en 15 April a.s. te houden algemeene jaarverga dering van den Bond, werden aangewezen de heeren Uitendaal en Mom. De beschrijvingsbrief werd hierna aan een bespreking onderworpen. De bondsvoorzitter bracht aan het afdee- lingsbestuur namens den Bond, dank voor zijn activiteit op het ebiel van de dieren bescherming, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. Tooneel CHRISTELIJKE KUNSTKRING. Op uitnoodiging van den Christelijken Kunstkring gaf gisteravond in den Leid- sdhen Schouwburg het Prot. Jeugdtooneel ;uit Utrecht een opvoering van het drama f„Astrid" geschreven door Madeleine Böth- Jingh. Astrid is in dit spel niet de overleden Belgische koningin, maar de natuurlijke dochter van den heidensohen Zweedsohen vorst Skötkoning, die haar uithuwelijkt aan den heiligen Noorschen koning Olaf, voorgevende dat zij zijn wettige dochter Ingegerd is. Astrid gaat in de sfeer van Olaf, den heilige, het verwerpelijke van haar daad inzien en zij vindt ten slotte in ,een 'openlijke bekentenis bevrijding van de op haar drukkende last. Door de soberheid van opvoering is het gezelschap er in geslaagd, het gegeven te plaatsen in een sfeer, welke het tot een drama voor alle tijden maakt. Het spel werd gedragen door de beide hoofdfiguren Olaf en Astrid, Cor Schilp en Aga Sohilp Jansen, van wie de eerste tevens de re gie voerde. Het spel, dat het den acteurs en actri ces met zijn dichterlijke en rhythmische taal niet gemakkelijk maakte, werd uitste kend vertolkt en de avond is- derhalve tot een succes geworden. Het publiek toonde zich uiterst dankbaar. „Astrid" werd met .bloemen gehuldigd. LEIDSCH STUDENTEN TOONEEL. „Veel leven om niets." In aansluiting op hetgeen eenigen tijd ge leden in ons blad is medegedeeld over deze voorstelling, kan thans nader gemeld wor den: „Veel leven om niets" (Much ado about nothing) is een van de latere Italiaan- sche blijspelen van Shakespeare en is be trekkelijk zelden» in ons land gespeeld. Het verhaal is gebaseerd op de geschiedenis van „Arisdonte en Ginevra" uit het beroemde dichtwerk „Irlando Furioso" van den Ita- liaanschen dichte: Ludovico Ariosto, wel ke intrigue „de beroemde Renaissance kunstenaar Shakespeare aanvult en ver ruimt met verschillende figuren zijner eige ne fantasie". Zoo eindigt het stuk geheel anders dan de oórspronkelijke opzet der eenvoudige fabel aangaf, maar de Italiaan- sche sfeer is gehandhaafd. De heer Ad. Hooykaas, die de regie voert, heeft hiervoor geheel nieuwe décors ont worpen. In het stuk, dat gespeeld wordt in de vertaling van Burgersdijk, komen en kele oud-Engelsche dansen voor, welke in gestudeerd zijn door mej. Hans Snoek, ter wijl het Leidsche studenten muziekgezel schap „Sempre Crescendo" de begeleidende muziek zal spelen. Zooals men weet worden van dit stuk drie opvoeringen gegeven te Leiden op 3, 5 en 6 Maart, waarvan de eerste luitsluitend voor corpsleden en enkele genoodigden. 4e ABONNEMENTS-CONCERT. „Het Residentie-Orkest". Donderdag 9 Maart a.s. zal het 4e Aban- nements-Concert in de Stadsgehoorzaal onder leiding van prof. Georg Szell plaats hebben. Soliste is Erica Morini, viool, die he vioolconcert van Tschaikowsky ten ge- hoore zal brengen. Het programma bevat orkestwerken van: Beethoven, Wagenaar en als le uitvoering Drie Ricercari van Martinu. REORGANISATIE. Mr. Cranochan drukte nijdig op zijn bu reau-schel. „Ga zitten, juffrouw Fayne", zei hij kort, toen zijn secretaresse haastig bin nenkwam. „Ga zitten, en kijk me niet zoo aan. U bent hier uitsluitend in dienst om naar me te luisteren en mijn zaken te behartigen. Niet om aan te staren alsof ik een halve idioot ben!" „Maar mijnheer Cranochan...." pro testeerde zijn secretaresse. „Zwijg en luister!" Hij sloeg zijn vuist op het bureau en keek haar woest aan. „Ga zitten!" Laura Fayne ging schouder-ophalend voor het dictaat-bureautje zitten. Maar dit had weer een nieuwen uitval ten ge volge. „Ik heb u deze stoel gewezen. Ziet u nu zelf, dat u steeds in de contra-mine bent?" begon Cranochan met een nieuwen vuist slag op het bureau. „Als u mij nu eerst wil vertellen, wat dit te beteekenen heeft, Mr. Cranochan", antwoordde ze, terwijl ze recht voor hem ging staan. Zij keek hem flink in de oogen, maar haar potlood draaide zeer nerveus tusschen de vingers. „Ik beschouw u heelemaal niet als een halve idioot", ging ze verder, „maar u zult toch moeten toegeven, dat uw toon allesbehalve...." „Stop! Voor de laatste maal, juffrouw Fayne, ga zitten!Zoo, en nu ter zake. Zooals u bemerkt zult hebben, ben ik niét in een erg goede stemming. De zaken gaan heelemaal niet naar wensch...." „Maar „Ik weet, wat u zeggen wilt. Orders ge noeg, nietwaar? Ja, orders genoeg, maar waar blijft de winst? Er moet hier of daar een fout zijn. Vanmorgen heeft Mr. Grey, de boekhouder, mij een volledig rapport gebracht. Zooals u weet, calculeert hij de prijzen, houdt de boekhouding, neemt per soneel aan, controleert het personeel.... kortom, hij is van alles op de hoogte....'' Mag ik opmerken, dat ik Mr. Grey niet de juiste persoon acht, dergelijke omvang rijke werkzaamheden uit te voeren? Hij is oud, conservatief, en niet meer bekend met de mogelijkheden van het bedrijf, dat hem boven het hoofd isgegroeid. U had hem al lang op pensioen moeten stellen, Mr. Cranochan. Hij heeft het verdiend! Hebt u mij al eens niet gezegd, dat hij gelijk met u in de zaak is gekomen?" „Wat dus wil zeggen, dat u mij ook te oud acht, juffrouw Fayne? Wie hééft de zaak opgewerkt en gemaakt tot wat ze nu is? Luister en zie eens." Laura Fayne volgde de vinger van Cranochan. Achter de glazen deur van het privé-kantoor waren een twintig ty pisten druk aan het werk, terwijl chefs- de-bureau heen en weer liepen van de eene afdeeling naar de andere. „Veertig jaar geleden begon ik deze zaak. Het personeel bestond uit Grey en mij zelf. En nu? Neen...." vervolgde hij, toen zijn secretaresse verwonderd haar wenkbrauwen optrok, „ik visch niet naar complimentjes. Ik wil alleen vragen; en nu? Heb ik mijn.... eh, eh, ik wil zeg gen, wat moeten we doen, om winst te maken, voldoende winst?" „Reorganisatie, juffrouw Fayne, reor ganisatie!" antwoordde hij zich zelf. „We moeten reorganiseer en!" „Mr. Belmont heeft u al verschillende malen geadviseerd, uw prijzen te verhoo- gen. Het kan, zonder dat er eenig gevaar is, dat het aantal orders terugloopt. Er kunnen volgens hem, veel grootere win sten gemaakt worden!" Het meisje wond zich een beetje op. Ze zag niet, hoe Cra nochan mpeite deed, een glimlach te ver bergen. „Mr. Belmont, hé. Over hem wilde ik u ook even spreken. Laat mij beginnen met te zeggen, dat hij me niet bevalt als han delsreiziger. Hij kon veel méér doen, en, zoodra hij morgen hier komt, zal ik het hem zeggen ook!" Laura Fayne kreeg een kleur. Niemand, ook Mr. Cranochan niet, wist, dat zij en Belmont „geheim" verloofd waren, en dat zij zouden trouwen, zoodra de baas maar wat meer salaris wilde geven. En nu? Met één slag wei-den alle luchtkasteelen, die zij samen gebouwd hadden, in elkaar ge smeten. Zij had Cranochan wel aan zijn ooren willen trekken, hem van zijn stoel willen sleuren, hem vertellen, dat hij een oude, vervelende zeur was, die niet naar de raadgevingen wilde luisteren van hen, die in het volle bedrijf, in het volle leven stonden, en dat Dicky Belmont de beste jongen was, die er op de wereld rond liep. Ze deed echter niets van dat alles. In plaats daarvan keek ze Cranochan door dringend aan. Nu deze zoo ver gegaan was, Belmont te kleineeren, terwijl ze er zeker van was, dat hij de steunpilaar was van Cranochan de man, die altijd in beste tips had en volkomen capabel voor zijn positie, vergat ze zich zelf. „Ik meen, dat ik dit onderhoud wel als geëindigd kan beschouwen! Ik zeg u ech ter, dat Dickyeh, dat Mr. Belmont de beste reiziger is, dien u ooit in dienst hebt gehad. Hij is volkomen op de hoogte van het volle bedrijf, hij kent, beter dan u, de positie der concurrenten! Hij heeft u ver schillende adviezen gegeven, die, had u ze opgevolgd, de zaak op een nog hooger peil zouden hebben gebracht!" Ze wond zich op en ging vlak voor hem staan. „U hebt nooit geluisterd! U hebt uw eigen, verouderd inzicht willen volgen!" „Genoeg, juffrouw Fayne! 't Spijt me, dat onze kijk verschilt. Ik ben en blijf van meening, dat hij als handelsreiziger niet voldoet. Ik zal hem morgen zijn ontslag aanzeggen. We moeten reorganiseeren!" Hoe Laura Fayne dien avond door bracht, zou ze naderhand niet gaarne be kend hebben gemaakt. Ze had den moed niet, Belmont te ontmoeten, om hem het verpletterende nieuws mede te deelen. Ook den anderen morgen ontweek ze hem. Ontegenzeggelijk zou hij vrijer staan tegenover zijn patroon, wanneer hij niets wist, dan wanneer zij hem van tevoren had ingelicht. Den volgenden dag, toen Belmont op het kantoor van zijn baas verscheen, had deze de zelfde gelaatsuitdrukking als toen hij den dag daarvoor zijn secretaresse belde. Maar Belmont was beheerscht en kalm. „Het spijt mij, Mr. Cranochan", zei hij, toen hem de toestand was uiteengezet, „dat u mijn werk niet -waardeert. Ik heb atlijd graag voor u gewerkt, waar ik kon heb ik adviezen gegeven en de middelen tot verbetering van uw positie op de markt, maar „Ik heb niet gewild..., wou je zeggen? Kerel, je houdt je kranig! Je bent, zooals ik verwachtte, de man naar mijn hart. Je weet je te beheerschen en een toestand te aanvaarden!" Cranochan stond op, om Belmont een flinken slag op zijn schouder te geven. „Van nu af aan ben je Directeur van mijn zaak! Eh, ehwat wilt u, juffrouw Fayne?" viel hij zich zelf in de rede, toen zijn secretaresse binnentrad. „O ja, komt u maar binnen! Zooals ik zeg, Belmont, ik benoem je tot Directeur, met ingang van heden. Ik zei gisteren nog tegen juffrouw Fayne, hij bevalt me niet als handelsreiziger. Hij kan véél méér doen! Je bent volkomen van alles op de hoogte, en 't; is hoog tijd, dat ik wat rust ga nemen, nietwaar juffrouw Fayne. Hij keek lachend naar het stom verwonderde tweetal, dat nog niet goed de omvang van de zaak begreep. Zelfs Belmont, de kalme, beheerschte zakenman niet. „Maar waarom deed u gisteren dan zóó, zóóHaar vrouwelijke logica zocht verband tusschen het eèn en het ander. Cranochan lachte. „Ik wilde weten, o& mijn vermoeden, dat u van elkaar houdt, juist was. De Directeur van mijn zaak moet ook een goede, lieve vrouw hebben! Belmont, ik feliciteer je, je hebt een pracht van advocate getroffen!" M. D. OLYMPISCHE SPELEN ROME STELT ZIJN CANDIDATUUR VOOR 1944. Het Italiaansche Olympische Comité heeft officieel Rome candidaat gesteld als plaats voor de Olympische Spelen 1944. Deze candidatuur komt ter sprake op de bijeenkomst van het internationaal Olym pisch Comité, welke in Juni a.s. te Londen worden gehouden. Het Italiaansch Olympisch Comité voegt er aan toe, dat de sportieve outillage in 1944 volkomen in orde zal zijn. Ter gele genheid van de wereldtentoonstelling, wel ke in 1942 te Rome zal plaats vinden, zal biijken, dat het in 1944 bij de Olympische spelen, wat de sportieve zijde aangaat, san niets zal ontbreken, dank zjj het Fo rum Mussolini en het complex, dat op den linkeroever van de Tiber zal worden inge richt. Het geheel zal worden gecompleteerd met een Olympisch dorp, dat ten Noorden van de stad zal worden gebouwd. Wat de Olympische winterspelen betreft, ook deze materie is xeeds in studie geno men. Men denkt aan Cortina d'Ampezzo, welke plaats een centrum van de winter sport vormt. ZWEMMEN WERELDRECORDS VAN IRENE VAN FEGGELEN ERKEND. De F. I. N. A. heeft enkele wereldrecords gemaakt door Irene van Feggelen, erkend. 100 m. rugslag in 1 min. 13.2 sec., geves tigd op 12 November 1938 te Amsterdam. 100 m. rugslag in 1 min. 13 sec., gevestigd op 20 November 1938 te Den Haag. 100 mr. rugslag in 1 min. 12.9 sec., ge vestigd op 26 November 1938 te Antwer pen. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. BLOEMIST-PATROONS VEREENIGING Bovenstaande vereeniging hield haar eerste ledenvergadering Dinsdagavond in bet „Schuttershof". De voorzitter, de heer A. Buurman opende dt, vergadering met woorden van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder aan de Haarlemsche col lega's, leden van de zustervereeniging uit Haarlem, wiens voorzitter de heer W. Beunder zou spreken over „Doel en Stre ven" van de vereeniging. Nadat de secretaris de notulen der op richtingsvergadering had voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd, gaf de voorzitter hei woord aan den heer W. Beunder, die uitvoerig den ontwikkelings gang schetste van de Bloemist-Patroons ver. te Haarlem, die in nauwelijks vier maanden tijd meer dan honderd leden telt. Vervolgens besprak spreker de positie van den hovenier in den huidigen tijd en zag het feit onder oogen waardoor het mo gelijk is, dat een ieder, die schop en hark opneemt, tuinman- is. Met klem drong.spreker tenslotte aan cm zich aaneen te sluiten om dergelijke misstanden te kunnen tegengaan. De voorzitter bedankte den heer Beun der voor zijn zakelijke en duidelijke cau serie. Het applaüs Monde, dat ook de aan wezigen hier van harte mee instemden. Acht en twintig nieuwe leden wist de secr. te boeken. Hierna had bestuursverkiezing plaatse voor het voorloopig bestuui dat aftrad. Tot voorz. werd benoemt, de heer A. Buurman, de heer G. F. Hüner, Zijlsingel 35 tot 2e voorz., de heer P. C. vai) der Most van Spijk tut sec., de heer J. J. Vliegenthart tot 2e secr., de heer N. de LeeU/V tot penningm. Nadat van de rondvraag een druk ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter met dank voor de flinke opkomst de ver gadering. BINNENLAND. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 83 cent per kg. ONGEWENSCHT SCHOOLBEZOEK. Te Amsterdam is den laatsten tijd iemand op het pad, die het heeft gemunt op de spaarpotten in diverse scholen. Vannacht is een bezoek gebracht aan de Chr. H. B. S. op het Adema van Scheltemaplein. Een aantal lessenaars in verschillende klasselo kalen is opengebroken en de inhoud van een aantal busjes is geleegfu. Groote gelds bedragen waren er natuurlijk niet te ver garen. Veertig gulden bedroeg de buit en aaarmede is de man op de fiets van een scholier verdwenen. Binnenland PAARD EN WAGEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN Geen persoonlijke ongelukken Toen vanmorgen de landbouwer H. Smeenk uit Raalte met paard en wagen een onbewaakten overweg op den Zwol- scheweg wilde passeeren, kwam er juist een trein aan, die even te voren van het station Raalte in de richting Zwolle was vertrokken. Gelukkig had de trein nog geen groote snelheid. Toen de machinist den wa gen dan ook op de rails zag staan, heeft hij uit alle macht geremd; maar hij kon niet voorkomen, dat het voertuig werd gegre pen. Het werd volkomen vernield. Door den schok vloog S. van den wagen, doch hij bleef ongedeerd. Ook het paard bleef gespaard. Daar het uitzicht ter plaatse goed is, moet het ongeluk aan onoplettendheid van S. worden geweten. KINDJE IN TEIL KOKEND WATER GEVALLEN. Aan brandwonden bezweken. Woensdagavond viel het eenig dochtertje van de familie Groeneveld uit Vlaardingen van de trap en kwam in een teil kokend water terecht, welke het dienstmeisje juist had neergezet. Met ernstige brandwonden is het 11/2 jarig kindje op doktersadvies naar het ziekenhuis gebracht en hoewel de toestand zich in het begin niet zoo ernstig lie aanzien, is het in den afgeloopen nacht aan de bekomen brandwonden overleden. VOOR DE VERLEIDING BEZWEKEN. Een Duitsch echtpaar, dat in de Oude Molstraat te 's-Gravenhage woonde, is dezer dagen naar Chemnitz verhuisd. Bij het in pakken van den inventaris was een 26- jarige keukenknecht behulpzaam, dien de heer des huizes, zelf aan het restaurant bedrijf verbonden, hiervan kende. Gistermiddag stond de familie klaar om naar den trein te gaan, terwijl de knecht in het vrijwel leege huis eenige gordijnen en een partijtje zeil zou opruimen, welke goederen hij mocht behouden. Intusschen zag de knecht een doosje op 'n tafel staan, dat gouden sieraden namelijk een hals ketting, eenige ringen en armbandjes en een gouden polshorloge bleek te bevatten. Hij nam het doosje met den inhoud mee en ging naar zijn woning aan de Storten bekerstraat. De Duitsche daire had inmiddels opge merkt, dat zij haar sieraden had vergeten. Met haar man begai. zij zich naar de wo ning van den keukenknecht, die evenwel op de vraag of hij het doosje met gouden voorwerpen had gevonden, ontkennend antwoordde. De Duitsche heer vertrouwde deze ontkenning echter niet en ging in de woning van den knecht eens rondkijken. Hij vond toen in een kolenkit het leege doosje. Niettemin bleef de knecht ontkennen, waarop het Duitsche echtpaar vertrok met de mededeeling", dat zij van de vermissing aangifte bij de politie zou doen. Even later kwam de knecht het echtpaar achterop om te vertellen, dat hij tusschen de afgedankte goederen toch eenige gouden voorwerpen had gevonden. Evenwel ont braken een gouden ring en een halsket ting, waarvan de knecht zeide niets af te weten. Het Duitsche echtpaar besloot toen toch maar aangifte van die vermissing dezer beide voorwerpen te doen. De politie hield den huisknecht aan en onderwierp hem aan een verhoor, waarbij de man bekende, den ring en den halsket ting aan twee opkoopers te hebben ver kocht. Beide voorwerpen werden bij deze op koopers aangetroffen, en weder in handen van het Duitsche echtpaar gesteld, zoodat nu de geheele zaak terecht was. Spoedshalve heeft de politie daarop het echtpaar per dienstauto naar den trein ge bracht, een „service", die op hoogen prijs werd gesteld. Ten opzichte van den knecht, die zeer LEIDEN. Geboren: Antoon Martinus z. van A. Dekker en M. v. d. Heide Maarten An toon Cornells z. van H. J. Boelee en C. de Koning Johannes Willem z. van W. v. d. Hoeven en E. v. d. Berg. Overleden: J. M. Brittyn vr. 73 j. L. J. v. Diest z. 1 j. Th. J. M. v. Hoorn z. 1 j. onlangs in het huwelijk was getreden en wiens vrouw over twee maanden een baby Verwacht, is in verband met den toestand van diens echtgenoote in zooverre clemen tie in acht genomen, dat is afgezien van een politie-arrest en volstaan '"iet proces verbaal, waarvan hij later wel imeer zal hooren. Buitenland POSTZEGELS VAN VATIKAAN-STAD MET OPDRUK. VATIKAANSTAD, 24 Febr. (A.N.P.). Een enorme menigte verdringt zich voor de lo ketten van het postkantoor van Vatikaan- stad om de postzegels met opdruk „sed'e vacante" te koopen. Het is voor het eerst, dat dergelijke post zegels worden uitgegeven, aangezien btf de verkiezing van Pius XI het Vatikaan nog geen autonome staat was. De postzegels, welke onder het pontifi caat van Pius XI zijn uitgegeven, zullen met opdruk geldig blijven tot een nieuwe Paus gekozen zal zijn. DE SPORTVLIEGERS HEYMANS EN ROUS TE KARACHI. KARACHI, 24 Febr. (A. N. P.). De sportvliegers Heymans en Rous, die op v/eg naar Nederlandsch-Indië hedenmorgen uir Dj ask zijn opgestegen, zijn te 14 uur P' tijd op het vliegveld van Karachi aan gekomen, waar zij, in verband met het slechte weer, besloten te blijven. LEIDEN, 24 Febr. Vee. Aanvoer: 9 stie ren; 166 kalf- en melkkoeien 180275, handel tamelijk; 188 varekoeien e. a. 120 —185, handel matig; 116 vette koeien 190 —280, schoon gewicht 4872 cent, handel tamelijk; 25 vette kalveren 60100, schoon gewicht 7090 cent, handel matig; 406 nuchtere slacht en fok-kalveren 48, handel stroef; 250 vette schapen 1726, schoon gewicht 3646 cent, handel matig; 1088 vette lammeren 1118, schoon ge wicht 4452 cent, handel tamelijk; 9 lam meren; 32 zeugen 4065 en 456 mest- varkens 1835, handel matig; 352 biggen 712, handel iets vlugger; 2 paarden; 8 bokken of geiten 410, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 40 partijen waarvan 32 partijen Goudsche kaas le soort 25 26, 2e soort 2324, 8 partijen Leidschö kaas f 2324 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 24 Febr. Vee. Aanvoer; 4S Enterstieren 55155, 54 Twenterstie- ren 155340, 395 vette koeien 120260, per stuk, 3866 cent per kg., 853 melk- en kalf koeien 120280, 54 pinken 50160, 34 vette kalveren 2060, 1588 nuchtere kalveren 3— 6, 797 vette schapen 920, 9? weideschapen 914, 514 vette varkens 45140 per stuk; 3848 cent per kg.; 30 magere varkens 2245, 94 kleine big gen 715 per stuk, 16 bokken of geiten, 44 paarden. Totaal aanvoer 4595 stuks. Kaas. Nagelkaas 8—26, Goudakaas 18—38, Edammerkaas 1641 per 50 kg. Aanvoer 2786. Boter. Veilingboter 1.41 per kg., Aanvoer 2 zesde vaten. Commissie 83 cent. 's HERTOGENBOSCH, 24 Febr. Boter. Aanvoer 15.091 kg. Prijzen: hoogste 1.47, laagste 1.40, middelste 1.44 per kg. BOSKOOP, 24 Febr. Bloemenveiling. Azalea 1.202.40, Rhod. Pink Pearl 1.10 Forsytia 1.001.70, Viburnum 4070 cent Seringen 0.801.15, Narcissen 7 cent, Mahonie 814 cent, Cerasus Hisakura 1.602,30, Prunus triloba 5082 cent, Azalea per stuk 5074 cent, Genista per stuk 25 cent, Funkia uper stuk 8 cent. AARLANDERVEEN, 23 Febr. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 2.803.30 per 100 stuks, eendeneieren 2.502.70 per 100 stuks, kaas 2028 cent per pond. RIJPWETERING, 23 Febr. Eierenveillng R. P. V. Aanvoer: 4293 kippeneieren 2.90 —3.80, 49 eerdeneieren 3.103.20, per 10C stuks, kippen 35 cent en konijnen f 1.60 per stuk. VOORSCHOTEN, 23 Febr. Eierenveillng V P. V. Prijzen: kippeneieren f 3.804.00, kuikeneieren 2.703.50 en eendeneieren 2.703.50 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 22 Febr. EierenveÜing Algem. Belang in Café Hollander. Prijzen: kippeneieren f 3.003.50, eendeneieren r 3.'00 per 100 stuks, konijnen 80 cent en eendeneieren 60 cent per stuk. Groote aan voer. Handel vlug. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.80 Berlijn 75.30 Parijs 4.978 Brussel 31 «0 Zwitserland 42.70 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45:35 Oslo 44 30 New York 1.873/4 Praag 6.45

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3