RIJNSTREEK VRIJDAG 24 FEBRUARI 1939 DE LEC'DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 S ASSENHELM Jubileum, Woensdag 1 Maart a.s. zal de heer J. van der Voort Jzn. den dag her denken dat hij vóór 25 jaar bij de firma B. D. Kapteijr. en Zoon alhier in dienst trad. Geboren: Paulus z. van W. Verver en J. Hus. Ondertrouwd: C. Moolenbeek 33 j. en W. de Boer 25 j. H. W. Knetsch 20 j. en J. H. de Jong, 20 j. Gevestigd: A. A, M. Boret, van Cas- tricum, Vertrokken: G. Diederiks naar 's Gravenhage Bakkergeb. Swart naar 's Gravenhage W. J. van Benten naar Orsoij am Rhein W, P. Spijkers naar Leiden. VOORSCHOTEN Een nieuwe vaandel voor de burgerwacht. Op uitnoodiging van den burgemeester dezer gemeente is een bespreking gehou den met een 20-tal dames, die een comité hebben opgericht, hetwelk zich ten doel stelt aan de vereeniging „de Voorschoten- sche Burgerwacht, ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een nieuw vaandel aan te bieden. Wel heeft deze vereeniging een vaandel, doch dif is geen speciaal Burgerwachtvaan del maar heeft meer gelijkenis met een mi litaire standaard. Vermoedelijk afkomstig van een weerbaarheidsvereeniging of mili taire schietvereeniging. In de week van 27 Februari a.s. zal door de dames van het comité een collecte in de gemeente worden gehouden. Het comité vertrouwt op de medewer king van de geheele burgerij, daar toch het bestaan eener burgerwacht, waarvan de leden zich geheel belangloos beschikbaar stellen om als regeerings-getrouwe burgers het wettig gezag te steunen een algemeen belang kan worden geacht. Alle giften hoe klein ook zijn welkom en ■worden in dank aanvaard. WASSENAAR R. K. D. C. ST. WILLIBRORDUS. De uitslagen der borden wedstrijden lui den: lste tiental. J. ZandvlietA. de Greef xx A. Noordover—F. v. d. Meer 02 P v. HelmondN. Knijnenburg 20 J. Bellekom—P. Zandvliet 20 Th. ZonneveldC. Knijnenburg' xx 2de tiental: A. Knijnenburg—A. van Gent 02 II. BrandtJ. Ruijgrok xx J. SchiferliA. van Steen 20 P. Vogels—C. van Wissen 1—1 H. KortekaasW. de Groot x—x Oud-leerlingen. In café van der Zalm werd door de vereeniging van oud-leerlin gen een ledenvergadering gehouden die ook voor belangstellenden was opengesteld in verband met een door den heer B. Donk uit Lisse te houden lezing1. z De heer Donk gaf een interessante lezing over de toepassing van de phito-hormonen om planten aan den groei te krijgen. Aan de hand van vele lichtbeelden liet hij de .verschillende resultaten zien. Besloten werd geen afgevaardigden te zenden naar de 14de bondsvergadering te Hilversum. Voor het puntenstelsel verwierf de heer J. Hermsen voor Narcis Actea 10 en Narcis Havelok 7 p. Hierop volgde sluiting. Stille Omgang. Onder leiding van den voorzitter, den heer Th. de Klerk, vergaderde gisteravond de afdeeling van het Genootschap van „De Stille Omgang", waarbij we onder de aan wezigen opmerkten de Weleerw. Pater Booms O.F.M., Geestelijk Directeur van de hoofdafdeeling Leiden, alsmede de heer Schrijvers, voorzitter van het bestuur aldaar. Na opening met den Chr. groet sprak de voorzitter een welkomstwoord, waarbij hij o. a. ook wees op het toenemend aantal deelnemers aan den Stillen Omgang. Na een inleidend woord door kapelaan Tijssen, Directeur van de Kruisvaart, werd door eenige Kruisvaarders opgevoerd „Het verraad van den luidspreker", dat een sa- tyre bevatten op de moderne wetenschap. Nevens het applaus hadden de uitvoe renden nog een dankwoord van den voor zitter in ontvangst te nemen. Nadat de voorzitter de overleden Post en Parlevliet, laatstgenoemde tevens be stuurslid, had herdacht, werd voor beider zielerust een Onze Vader en Wees Gegroet gebeden. Van de mededeelingen stippen we aan, da. op 11 Maart, des avonds te 10 uur een Lof zal plaats vinden in de Parochiekerk St. Willibrordus", waarna per autobus wordt gereisd naar Leiden. Dit jaar gaat ook het zangkoor der Parochiekerk „St. Willibrordus" mee. De heer de Klerk die periodiek aftre dend was, werd bij enkele candidaatstel- iing herkozen, terwijl in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer Parlevliet, werd gekozen de heer L. Krij- bolder, eveneens bij enkele candidaatstel- lir:g. Kapelaan Tijssen, Geestelijk Adviseur var de afdeeling, die hierna een rede hield, wilde spreken naar aanleiding van de in tentie van dit jaar, het Komen van de Nieuwe Gemeenschap, d. w. z. een radi cale ommekeer, een andere levensinstel ling. Na een dankwoord door den voorzitter te* kapelaan Tijssen, zegt Pater Booms, dat men in diens schitterende rede genoeg verbreeding heeft gehad. Hij hoopt, dat men daaraan gevolg zal geven en daarin aansporing heeft gehad tot meer vurig heid en devotie. Als Geestelijk Directeur van de afd. Leiden houdt spr. een warm p^idooi om daarbij aangesloten te blijven. Spr. wekt op tot bet olijven van trouwe leden, abook tot het maken van propagan da voor de afdeeling. De heer Schrijvers feliciteert den heer de Klerk met zijn herkiezing en den heer Krijbolder met zijn verkiezing. Spr. wekt tenslotte op om het gansche leven in te richten, ziende naar het H. Sacrament. De voorzitter bracht beide sprekers dank. Na gehouden rondvraag volgde sluiting met den Chr. Groet. Mededeeling. Huis- en kasbroeitentoonstelling gehou den te Wassenaar van 1416 Februari j.l. De pot met Anemonen-pitten bevatte 1234 stuks. Dit nummer werd door twee per sonen geraden; 3e prijs no. 1235, 4e prijs no. 1240, 5e prijs no. 1225. De bloemen-puzzle werd door 85 perso nen juist opgelost en op de juiste manier (aan het bestuur op Woensdag n.m.) af gedragen. Zij allen kregen hunne verras sing mede. Echter zijn er nog een 40-tal oplossingen binnengekomen op niet offi- cieele wijze en deze willen wij alsnog een kleine prijs toekennen, mits zij die af ko men. halen vóór of op Zaterdag 25 Feb?, bij de Fa. W. B. van Eijk en Co., Achter weg 20 te Wassenaar. Geopend van 8 tot 12 v.m. en van 1.30 tot 5.30 n.m. Zaterdag alleen tot 12.30 n.m. In den vervolge zullen alleen erkend worden zij die de juiste weg bewandelen. ALPHEN AAN DEN RIJN De raadhuizen verhuizen. De groote verhuizing van de verschillen de oude gebouwen naar het nieuwe raad huis is thans in vollen gang. Vanaf 28 Fe bruari a.s. zal het kantoor van den ge meente-ontvanger reeds in het nieuwe Raadhuis zijn ondergebracht. Het begint al weer! In verband met de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin beginnen de 'ver schillende buurtvereenigingen reeds weer hun voorbereidingen te treffen voor event, te organiseeren feestelijkheden. Zoo ver namen wij reeds, dat door de buurtver- eeniging „Prins Bernhard" een kinderfeest zal worden georganiseerd. Verkoopingen. Ten overstaan van den notaris jhr. G. J. Stoop, werd Donderdag in hotel „Centraal" bij afslag verkocht de hofstede „Elisabeth's Hoeve"; een woon huis met stallen; een perceel bouwland, al les staande en gelegen te Ter Aar in den polder Vier Ambacht, groot 41.02.20 H.A. en 3 arbeiderswoningen te Langeraar ge meente Ter Aar. De uitslag was als volgt: de perceelen totaal in bod staande op 72546 werden in verschillende combona ties afgemijnd op 821, zoódat de totale opbrengst is 72.546, terwijl de toewijzing was als volgt: Perc. 1, 2 en 3 werd toegewe zen aan den heer F. Noordhoek te Bode graven qq voor ƒ34.320, perc. 4 en 5 voor 6600 aan J. P. Oostdam te Alphen aan den Rijn; perc. 6. voor 10.400 aan W. C. Roest Wzn. te Langeraar; perc. 7 en 8 voor 14.400 aan W. v. Dokkum te Hazerswoude qq; perc. 9 voor ƒ4001 aan Jac Kempe naar te Ter Aar en perc. 10 voor de som van ƒ2825 aan Jac. van Arkel qq te Al phen aan den Rijn. AARLANDF.RVEEN Volksbond. Donderdagavond hield in de zaal van den heer W. v. d. Berg de R.K. Volksbond haar jaarvergadering. De voorzitter de heer M. Hij man, sprak een woord van welkom in het bijzonder tot den geest, adviseur. De secr.f de heer ïf. Vork, las de notulen. Hierna gaf de voorziter het jaarverslag van den bond in haar on- derafdeelingen. Het ledental bedroeg 67 en 18 donateurs. „St.>Deus Dedit" heeft 15 leden; de retraiteclub 11. Aan gezamen lijke inkoop van brandstoffen werd uitge geven 636.65. De Volksbank heeft onder haar leden 135 spaarders. Hulp in Nood" had een batig saldo van 1.91; de Begrafe- nisvereeniging een batig saldo van 34,64. Door de tooneelvereeniging „De Vrienden kring" was geen verslag ingezonden. De voorzitter brachte een woord van dank aan den geest, adviseur, daar hij b\j alle bestuurs- en ledenverg. was tegenwoordig gewest. De secr. gaf een duidelijk ver slag van alle in het afgeloopen jaar ge houden vergaderingen. Het verslag van den penningm. baf aan ontvangsten 742.75t aan uitgaven 488.82, alzoo een batig saldo 252.93. De controlecommissie •had de boeken nagezien en in orde be vonden. In deze commissie was aftredend de heer M. v. d. Loo in diens plaats werd benoemd de heer A. v. Gils. Hierna sprak de heer Steinmetz een rede uit over de Moderne Kerkvervolging. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heeren M. Hijman, A. Hinout, R. v. d. Meer en Th. Verhagen. Aangezien er geen andere candidaten zijn voorgesteld, blijft het bestuur onveranderd, de heer Hijman werd mét algemeene stemmen als voorzitter herkozen. Vervolgens had de uitloting plaats van het vaandelfonds, en werden ook de overgebleven prijzenn der tombola onder de aanwezigen verloot. Bij de rondvraag sprak de heer v. Veen indien het mogelijk is in het vervolg om met de vergaderingen op de aangegeven tijd te beginnen. Hierna sluiting. „Hulp in Nood" bracht op 1.89 BODEGRAVEN Geboren: Hendïika Adriana d. v. J. Brak en D. A. Verboom. Annie Johan na Wilhelmina d, v. P. Domburg en G. Os kamp. Maria d. v. P. van Dam en M. C. van Dolder. Johannes Thomas Gijsber- tus z. v. A. J. van Veldhuizen en A. C. Bun- nik. Ondertrouwd: J. v. d. Neut 25 j. en B Hemken 27 j. D. J. Boef 27 j. en J. Boer 24 j. Overleden: P. Bekker 77 j. Gevestigd: G. \Viltschut, dienstb. v. Nieuwkoop, Noordstraat 4. M. Basse, dienstbode, van Lange Ruige Weide, Wil lemstraat 12. J. Goedhart, dienstb., v. Woerden, aan boord woonschip. - H. G. Wissink, hulp in de huish.,: v. Eeibergen, Oranjestraat 97. J. Verbree en gezin, los arbeider, v. Barwoutsvvasrder, Zuidzijde 65 Vertrokken: M. C. Schouten z.b. n. Boskoop, Puttekade 273. - J. van Winkel, onderwijzer n. Poerwokerto (N.O.I.) A. Broere en echtgenoote, brandstoffenhande- laar n. Barwou Zwaarder No. 6. A. G. v. Velsen, dienstbode, naai Leiden Hooigracht 40. C. Smit, leerares n. Leeuwarden, Spanjaarslaan 102b. J. M. Twaalfhoven, dienstb. n. Benschop, Boveneind 396. M. Rosendaal, dienstb., n. Woerden, Leidsche Straatweg 17. LEIDERDORP E. H. B. O. Onder leiding van den heer J Werner werd Woensdagavond een ver gadering gehouden ter oprichting van de afdeeling Leiderdorp der Ned. Vereeni ging voor E. H. B. O. Dé aanwezigen, cur sisten van de E. H. B. O., gaven zich allen als lid van deze vereeniging op. In deze vergadering werden met alg. stemmen vast gesteld de statuten en het huishoudelijk reglement der vreeeniging. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van een voorzit ter. Met groote meerderheid van stemmen werd hiertoe de heer J. Werner gekozen. Deze benoeming werd gaarne door den heer Werner aanvaard. De nieuwbenoem de voorzitter verklaarde zeer veel veor dit werk te voelen, waarop een applaus van de leden volgde. Verder werden gekozen tot leden van het bestuur: mej. Zuster T. de Geus, mejuffrouw G. Meerburg en de hee ren H. Brinksma en C. W. Brouwer. De verschillende functies zullen nader onder ling worden verdeeld. Nadat de voorzitter er bij de leden óp aangedrongen had propaganda te maken voor deze vereeniging, wier arbeid toch vooral in tijden van oorlog zoo nuttig kan zijn, sloot hij deze oprichtingsvergadering met een woord van dank tot de leden voor hun aanwezigheid. Geboren: Jozef Paulüs z: van, C. oBs er. W. K. Lemckert. Leonr.rdus Johannes z. van L. J. v. d. Ing en J. v. d. Werf. Adriana Johanna Gefarda d. vaïi H. v. Lierop en C. W. Rademakers. HAZEPSWOUDE Attentie. Op een der eerstvolgende da gen zullen de leden van de R.-K. Propagan- daclub „Mgr. Nolens" bij de Katholieken van de 3 parochies een'offertje komen vra gen tot -extra-steuh voor de plaatselijke R. K Kjiesvereeniging. Bij de a.s. verkiezingen voor de Provin ciale Staten en den gemeenteraad moet de plaatselijke afdeeling van de R.-K. Staats partij natuurlijk veel onkosten maken, die door de gewone inkomsten niet gedekt kun nen worden. Wij vertrouwen dan ook, dat alien hun plicht zullen begrijpen en naaT vermogen zullen steunen, teneinde op die wijze indirect de zoo zeer geprezen katho lieke eenheid te bevorderen. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK BOND VOOR GROOTE GEZINNEN OPGERICHT. 35 leden met 219 kinderen. Donderdagavond was er vergadering in café A. J. Boers om tot verdere oprichting te komen van een afdeeling van den Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen in de pa rochie 't Zwaantje; 35 aanwezigen tee kenden de presentielijst. De zeereerw. heer pastoor riep alle aanwezigen een har telijk welkom toe. Daarna gaf zijneerw. het woord aan dén heer v. Kampen, die ook de vorige vergadering had geleid. Na een dankwoord tot .den pastoor gericht te hebben, besprak Tjij het doel van dezen bond. Alle 35 aanwezigen werden lid van den bond met een contributie van 15 cent per maand, welkeJdoor een bode geïnd zal worden, die tevens elke veertien da gen het orgaan „H&V gezin" thuis bezorgt. Daarna was er bestuursverkiezing. De heeren D. Bezuidén, L. Vergeer, A. J. Boers, N. de Jong èn B- .P. Boers werden daarvoor uitverkoren. De zeereerw. heer pastoor feliciteerdehei hieuwgekozen be stuur met zijn benoeming, tevens den wensch uitende, dat Öe. bestuursleden al tijd flink voor hun vereeniging zouden strijden. Na een. .gehouden telling bleken de aanwezige léden gezamenlijk 219 kin deren te bezitten jpe rondvraag leverde niet veel stof op. .Nadat.de zeereerw. heer pastoor nog een opwekkend woordje ge sproken had, dankte de heer v. Kampen zijneerw. en de aanwezigen en sloot de vergadering met den chr. groet. NIEUWKOOP SEMEENTERAAD. De Raad kwam bijeen in voltaliige zit ting. Na opening met gebed volgde vaststel ling van de notulen. Op grond van daartegen ingebracht be zwaren door den Pensioenraad werd een in de vorige vergadering genomen besluit tot wijziging van de instructie van den ge meente-arts teruggenomen, tengevolge waarvan de belooning voor concenten voor verloskundige hulp in den pensioengrond slag wordt opgenmen. Aan mej. K. Kwakkenbos wordt alsnog eervol ontslag verleend als schoonmaak ster van het gemeentehuis. De opvolgster is op arbeidscontract benoemd door het da- gelijksch bestuur. Voor 1939 wordt aan de bijzondere scholen een voorschot verleend op de ex ploitatie-vergoeding en wel aan de Christe lijke school voor 96 leerlingen 1Q15, aan de R.-K. Jongens- en Meisjesschool in het dorp voor 184 leerlingen 1932 en aan de R.-K. school te Noorden voor 192 leerlin gen ƒ2019.50. Vervolgens worden de kosten van het vakonderwijs aan de O. L. school over 1938 bepaald op 2.36 per kind. Goedgevonden wordt aan mej. J. J. van Driesten, tijdelijk onderwijzers in de hand werken aan de O. L. school, een vaste aan stelling te verstrekken. Een voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van het onbewoond perceel wijk B No. 54 te Noorden gaat eveneens vlot on der den hamer door. Alvorens punt 8 van de agenda te behan delen wordt eerst de rondvraag aan de orde De heer Eijs vraagt maatregelen om op verschillende gedeelten van den weg een betere afvoer te maken van het hemelwa ter,'waarbij de heer Verhaag een beroep doet op de medewerking van de aanwo- nenden. De heer van der Laan vraagt, om het ont- ginningsland reeds publiek verpacht is, waarvoor in de vorige vergadering machti ging gevraagd en verkregen is. Het blijkt echter, dat de Pachtcommissie bezwaar heeft gemaakt om deze verhuring buiten de werking van de Pachtwet'te laten val len, terwijl verhuring op langen termijn niet gewenscht is te achten. Men zal nu het gewas verkoopen. De heer Verhaar wijst er op, dat de Voor wetering vaak zoo vuil is wegens het wer pen daarin door de omwonenden van aller lei afval. De heer Augustinus hoort veel klachten over den Ziendeweg, voor wat betreft het gedeelte, dat Nieuwkoop thans in onder houd heeft. Geantwoord wordt door den v oorz., dat hierin alreeds voorzien is en dat de weg terzijde van het bestraat paarden- [de weg terzijde- van het bestate paard en- spoor in de maand Mei van een teerlaag voorzien zal worden. De heer Stam vraagt of B.-en W. al een pjan gereed hebben tot restauratie van de Kerkstraat. Het antwoord luidt negatief. De heer van der Laan knoopt hieraan de opmerking vast, dat de weg dit jaar zeker weder opnieuw geteerd zal moeten wor den. De voorzitter stelt nu aan de orde de behandeling van het ontwerp-uitbreicjings- plan met de daarop ingekomen bezwaar schriften en het advies op deze bezwaar schriften van het Instituut Stad en Land schap voor Zuid-Holland. De voorzitter schorst hiertoe te half elf de Vergadering om eerst in comité het on derwerp te bespreken. Om half één wordt- de zitting opnieuw g'eGpend. (Wordt vervolgd). NIEUWVEEN Gevestigd: J. Kerkmeester van Hui zen J. H. v. d. Berg. van Alphen aan den Rijn Th. J. H. Dop van Brumraen K. N. de Jong, van Aalsmeer G. Breur, van Hilversum C. A. Groenewegen van Velsen. R' INZATERWOUDE Uitreiking diploma's. In het café van den heer de Boer alhier werden de diplo ma's uitgereikt aan de cursisten der E. H. B. O. welke op 11 Februari hun eindexa men hadden gedaan en geslaagd waren. De voorzitter van „Onderling Hulpbetoon" afd. van het Groene Kruis te Rijnsater- woude, de heer Jac. Bodaan, heette' allen welkom, in het bijzonder den burgemees ter, die hedenavond persoonlijk de diplo ma's kwam uitreiken, zoomede ook onze hooggeachte dr. Stapensea van Leimuiden, die steeds belangloos twee jaar de cursisten heeft opgeleid. Als blijk van erkentelijk heid heeft het bestuur van Onderling Hulpbetoon de behoefte gevoeld u dr. Stapensea het eerelidmaatschap aan te bieden, hopende dat u dit zult willen aan vaarden Hierna sprak de edelachtb. heer J. A. Bakhuizen, burgemeester dezer ge meente enkele woorden. Hij feliciteerde dr. Stapensea met zijn eerehdmaatschap, wel een teeken volgens spr., dat de inge zet? n van Rijnseterwoude diens werk op hoog'en prijs stellen. Vervolgens r::ht- te spr. het woord tot de gedipl. E.H.B.O. Spr. feliciteerde allen met het behaalde succes, doch hoopte dat zij er zoo wr' ig mogelijk gebruik van behoefden te ma ken Spr. zette nogmaals uiteen, wat of het E.H.B.O.-diploma eigenlijk beteeken- de, het brengt zoowel een zekere bevoegd heid, maar ook een groote verantwoorde lijkheid voor den houder van het diploma mee. Spr vertrouwde echter wel, dat elk zich hiervan terdege bewust zou wezen en spoorde allen aan om vooral lid te wer den van de plaatselijke Luchtbescher- mingsvereeniging. Hier ligt voor de E. H. B. O. nog een ruim arbeidsveld open. Hier na reikte de burgemeester met een feli citatie aan elk der geslaagden de diplo ma's uit. Als stoffelijk blijk van waardee ring hadden de cursisten gemeend aan dr. Stapensea voor het vele en belanglooze werk door hem gedan een cadeau aan te bieden. Dit geschiedde door den heer Bo daan; deze had (te elfder ure hiervoor aangezocht), drie door hemzelf vervaar digde schilderstukken meegebracht, welke in de zaal werden tentoon gesteld. Uit deze drie mocht dr. Stapensea een keuze doen, doch dit viel niet mee. Op verzoek van mevr. Stapensea, welke inmiddels ook ter vergadering was gekomen, werd de dokter gaarne toegestaan om de schilder stukken mee naar huis te nemen en daar 0 een keuze te doen. Aan het slot dankte dr. Stapensea alle aanwezigen voor de har telijke ontvangst en de toegesproken woorden. Hy vond het een zeer goed idee, dat de pas geslaagden besloten hadden om zich bij Leimuiden aan te sluiten, daar het aantal te Riinsaterwoude te gering was om zelfstandig oefeningen met succes te houden. Hierna sluiting. TER AAR Stemming. Voor het verkiezen van een bestuurslid voor afdeeling 4 van den Kor- teraarschen- en Bloklanderpolder had een stemming plaats. In de bestaande vacature, entstaan door de verkiezing van den heer Joh. van Eyk Dzn., tot voorzitter van den polder, werd gekozen de heer C. J. Beze- mer. Middenstand. Voor de buitengewone ledenvergadering van <ie R. K. Midden- standsvereeniging „St. Jozef", welke gister avond werd gehouden in het Café Verhoef, bestond goede belangstelling, toen de voor zitter ruim kwart oyer achten het sein gaf tot beginnen. Bij de ingekomen stukken was een uit noodiging voor de Centrale Raadsverga dering, waarvan het bestuur gebruik zal maken zonder verdediging van voorstellen uit eigen boezem, want ofschoon er ge legenheid werd gegeven tot indienen, ble ken er geen verlangens te zijn. Spontaan besloot men de actie té steunen van de Kon. Middenstandsvereeniging om de re clame van De Gruyter, op grond van de loterij-wet, te verbieden en aan, -het ge meentebestuur te verzoeken, de verkoop van de bussen vleesch aan de winkeliers op té dragen, zóoaLs dit gebeurt met de mar garine. Dit zal voor de verbruikers een reuze gemak beteeken en. Wanneer de voorzitter een warm pleidooi heeft gehouden voor de SANTOS, wat de vergadering aanleiding geeft tot het stellen van een daad, n.l. een vaste bijdrage van vijf gulden 's jaars, welke som mogelijk mét collectes bijeen zal komen, en de lof trompet heeft geblazen over den cursus van den heer van Doorn, komt het -punt der puntèn in behandeling „De Tama". Een paar maanden geleden viel het be sluit, om de Tame geheel buiten de ver eeniging te houden, doch na rijp beraad oordeelde het bestuur het thuis beter om de reclame-actie onder zijn vleugelen te houden, ter voorkoming van misstanden zoowel op organisatiegebied als het zuiver voeren van de actie. De 'bedoeling is dan de huidige commissie in te schakelen bij het bestuur en samenwerking te houden met de vereeniging te Aard-am, door de reglemen ten gelijkluidend te maken. Dit voorstel ging er zonder eenige discus sie door, waaraan de bijeenkomst van de Tama-deelnemers in besloten kring zeker veel goed heeft gedaan. Terloops kwam de meening van sommigen naar voren om de te verstrekken zegels weer ten -goede te laten komen van de plaatselijke midden standers, maar.... wat zal het gevoel zijn van het publiek? Dus nu is er weer eenheid met de actie! Moge deze duurzaam zijn! Bij de rondvraag besloot men via het Hoofdbestuur een schrijven te richten tot den Minister van Economische Zaken om meer steun op de hier geteelde tuinbouw producten, wat dringend noodig is en voorts zal aan het Hoofdbedrijf der P.T.T. worden verzocht tot plaatsing over te gaan van een postzegel-automaat aan bet Papeveer. Hierna sluiting. Luchtbescherming. Door den burge meester zijn als leiders bij de luchtbescher ming aangewezen A. Quartel en J. H. Post Uiterweer, geneeskundige afdeeling; H. Bos technische afdeeling; C. Lok, brandweeraf- deeling; L. Koning, waarschuwings- en al- armeeringsdienst; L. Bosland, veterinaire hulpdienst; J. Bos, ontsmettingshulpdienst; C. Snijders, politie-afdeeling. Als wijkcommandten werden benoemd voor Langeraar, H. Volgering, voor Aar- dam, H. Bos en voor Korteraar C. van Vliet Azn. Commandant van den luchtbe schermingsdienst is de burgemeester, on der-commandant C. Snijders. Vanwege de burgemeester is een beroep gedaan op den burgerzin der inwoners, op dat met een voldoend aantal vrijwilligers spoedig een begin met de oefeningen kan worden gemaakt. Huishoudcursus. In de koffiekamer van de Centrale Veiling is gistermiddag een tweede huishoud-cursus begonnen, welke nu uitsluitend is bedoeld voor die gezin nen waar groot gebrek is aan kleeding. Af gaande op de resultaten van de pas geslo ten cursus, onder meer het vervaardigen van matrassen, enz. zal ook deze onge twijfeld belangrijke voordeelen brengen in de deelnemende gezinnen. UITHOORN G e boren: Maria Clazina Anna van J. F. Pouw en van J. Elstgeest.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11