RIJNSTREEK DONDERDAG 23 FEBRUARI 1939 nliRANT VIERDE BLAD - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Cornelia, d. van Daniël Ver- gunst en A. Zeeuw Adriana Theresia, d. van Th. G de Jong en A. Idenburg Ca- tharina, d. van J. Blom en A. de Raat Johanna, d. van Z. van Ginhoven en J. de Graaff Wilhelmina Gerarda, d. van J. Goedhart en E de Rijnk Margreet, d. van M. de Pijper en J. van Leeuwen Pieter, z. van H. van Leeuwen en C. C. van Noort. Gevestigd: Arie den Brave en ge zin, mastenmaker, Hortensiastraat 49, van Woubrugge, B 144 Wed. Sietje Verhoog- Marbus, zonder beroep, Julianastraat no. 52, van Lisse, Veldhorststr. 17. Vertrokken: Gerritje C. Hogenes, dienstbode. Bloemstraat 23, "naar Hazers- woude, Voorweg C 67 Aart H. Vos kuilen, slagersknecht, Julianastraat 65, naar 's-Gravenhage, Adelheidstraat 159. BOSKOOP GEMEENTERAAD. Gistermorgen kwam de Raad der ge meente Boskoop in een spoedvergadering bijeen ten Gemeentehuize. Na opening werd medegedeeld, dat de druk van de waterleiding in Laag-Bos- koop te laag blijkt te zijn. Hierin zal moe ten worden voorzien door doortrekking van de leiding, gelegen in het voorste gedeel te van de Parklaan. Een zinker in de sloot bij Laag-Boskoop en de aansluiting van deze zinker op de leiding in de Laag-Bos- koopsche weg is reeds aanwezig. De kosten van dit werk, hetwelk door eigen personeel zal worden uitgevoerd zullen ongeveer 2100.bedragen. Voorts is een oude bron bij het pompstation der waterleiding bezweken. De kosten van een nieuwe bron beloopen ongeveer 950. De genoemde bedragen zullen worden ge bracht ten laste van het vernieuwings fonds. Belasting-verhooging. Hierna kwam aan de orde: Voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting dien sten 19381939 en tot verhooging van het te heffen aantal opcenten en de hoofdsom der personeele belasting. De voorzitter, burgemeester E. P. Ver kerk, hield een korte inleiding op de be handeling van dit voorstel, waarin hy mededeelde, dat hier van de nood een deugd moest worden gemaakt en het voorstel, hoe weinig sympathie er ook aan kan worden betuigd, noodzakelijk is. Er is een hiaat m de begrooting, welke verschillende zwakke punten heeft, van 17.000.Na verschillende oplossingen te hebben gezocht heeft het college van B. en W. geen betere uitkomst kunnen vinden, dan de opcenten op de personeele belasting met 25 te vermeerderen. Hier over werd niet lang gediscussieerd. Alle raadsleden waren er mee eens, dat aan deze verhooging, welke reeds langer heeft gedreigd, geen ontkomen meer mogelijk is. De heeren Noest en Boekraad voerden hierover nog het woord. Bij de gedachte van den heer Noest, die de cijfers der aan- geslagenen wenschte om progressie mo gelijk te maken, kon de heer Boekraad zich aansluiten, terwijl hij echter zijn vooruitzichten in een verlaging der elec- triciteitsprijzen in rook zag opstijgen. De voorzitter deelt hierop mede, dat de cij fers als door den heer Noest bedoeld, in het college van B. en W. besproken zullen worden. Nadat nog verschillende heeren hun spijt over het noodzakelijk te nemen besluit hadden uitgesproken, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming met algemeene stemmen aangenomen. Bij de hierna volgende rondvraag, wees de heer Noest op een verkeerde toestand aan de Puttekade. Aldaar staat aan de overzijde van een breede wetering een groot complex huizen welke slechts door een smalle draaibrug met de openbare weg is verbonden. Toen deze week een zieke vervoerd moest worden, was dit bijna on mogelijk. De heer Noest zag gaarne dat in deze toestand verbetering zou worden gebracht. Weth. Guldemond antwoordt hierop, dat aan de huiseigenaars zal wor den verzocht dit euvel op te lossen. De gemeente kan dit zelf niet ter hand ne men, doch zal de zaak in het college nog eens goed onder de oogen zien. Hierna werd de vergadering gesloten. DE KWAKEL B.V.L. Schietwedstrijd op 22 Febr. 1939. J. Bartels 93 p., P. J. Graven 91 p., J. den Haan 59 p., C. de Horde 96 p., G. v. Oostwaard 95 p., Jacs Meyer 87 p., P. Schijf 88 p., C. v. d. Burg 83 p., G. Voorn 93 p., C. Plasmeyer 91 p., H. Brosius 94 p., H. Ver- mey 97 p. KOUDEKERK GEMEENTERAAD. Voorzitter is de burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden. De voorzitter voelt zich gedrongen om op deze plaats te herin neren aan de rede, welke onlangs door H. M. de Koningin voor de radio werd gehou den. Het voorschot aan het bestuur der Ned. Herv. School over 1939 ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 wordt vastgesteld op 1729.54. Na toelichting door den voorzit ter worden voorts eenige pensioensgrond slagen overeenkomstig de concepten vast gesteld. Het punt intrekking en opnieuw vaststelling van het ambtenarenreglement wordt op voorstel van den voorzitter van de agenda afgevoerd, daar hierover eerst het grvoelen van de betrokken ambtena- renorganisaties moet worden gehoord. Dan juicht de voorzitter toe 't voorstel om de gestelde zekerheid door den gemeen te-ontvanger op te heffen, zulks in verband met de aangegane Fraude-verzekering bij de F. O. G. Ten slotte worden na toelichting door den voorzitter nog eenige wijzigingsbesluiten vastgesteld van de. bcgrootingen dienst 1938 en 1939. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering gedane vraag van den heer van Vegten over het uitdiepen van de La- gewaardsche wetering in werkverschaffing zegt de voorzitter, dat hieraan nog veel vast zit en dat nieri ver nog nader moet worden gesproken. De heer Lieverse acht het wel wensche.ijk, dat hiermede eenige spoed wordt betracht, opdat men tijdig met dit werk kan beginnen. De heer Oppelaar informeert over het verstrekken van steun aan arbeiders die wegens de vorst niet kunnen werken De voorzitter antwoordt dat de minister beslo ten heeft, dat in zulk een geval de steun mag worden uitgekeerd. De heer Lieverse vrtagt nog naar een zoo juist verschenen <iiculaire van den minister over de loonen in werkverschaffing. De voorzitter ant woordt, dat deze nog niet in zijn bezit is gekomen. Hierna gaat de Raad over in te- sloten zitting. LEIDERDORP Personalia. De heer W. H. Boscha, vroeger volontair ter secretarie alhier, thans werkzaam aan de gemeente-secretarie te Baarn is aldaar bevorderd tot ajd.-com- mies. HOGGMADE Volksbond. Woensdagavond vond in de zaal van den heer Wittsman een alge meene ledenvergadering plaats, waarvoor de belangstelling nu eens behoorlijk was, maarer stond ook een verrassing op de agenda. Om ongeveer 7.30 uur opende de voorzitter, dt heer N. Lieverse, de ver gadering op de gebruikelijke wijze en heette oe zoo goed opgekomen leden van harte welkom. Een schrijven was inge komen van het „Kanunnik van Schaik- fonds' ter opleiding van priesters, om dc onontbeerlijke financieele steun. Door het bestuur was voor deze noodzakelijke in stelling een gift toegedacht welke echter naar meening van de vergadering te klein was en op voorstel van heer v. d. Eng tot een bepaald bedrag werd verhoogd, met bijna aigemeene instemming van dt ver gadering. up net aesoetrexiend verzoek om voorstellen voor de centrale raadsver gadering, werd na eenige discussie ook be sloten een voorstel in te dienen en wel om in het vervolg moeilijkheden met gemeente besturen e.d. b.v. over steunuitkeermg, waarmede meestel veel haast is, in plaats van schriftelijk, ter bevordering van de vlugge afwerking, door een daartoe aan te wijzen persoon mondeling te doen be handelen. Hierna werden de leden ont haald op een mooi en uitgebreid verslag van de centrale raadsvergadering, door den heer v. d. Eng. De verkiezing van den afgev. en zijn plaatsvervanger voor de cenirale vergade ring liep vlug van stapel, daar deze beide functionarissen P. J. v. d. Eng en J. Hoo- genboom op voorstel van de vergadering bij acclamatie werden herkozeni welke be noeming zij met een woord van dank voor het in hen gestelde vertrouwen aannamen. Op een dergelijke wijze, verliep ook de verkiezing van den aige1'. en zijn plaats vervanger voor de gewestelijke vergdaar ook hier de beide heeren N. Lieverse en A. S. Wolvers by acclamatie werden her kozen en hun benoeming met een woord van dank weer aannamen. Tenslotte dtlde de secr. mede, dat op 9 Maart a.s. de heer Aengenent komt spre ken over „De Nieuwe Gemeenschap'Hier na sluiting. „Hulp in Nood" bracht op 1.U4. Hiermede was het officieele ge deelte axgeioopen, maar de verrassing »n rook weds ..rijd kwam nog en wei in de vorm van eenige doos.n tabak en een groot aantal pijpen. Er werd een stille en Kalme wedstrijd in 't rooKen genouden. Eerts ging alles goed, maar na ruim een half uur rooKen kwamen oe eersie uitval lers reeds en successievelijk verdwenen er meerdere van het tooneei van den strijd en nam de spanning toe. De anoers mis schien wel wat saaie vertooning kreeg aour de vooraracuten van enkele heeren een vroolijk aanzient zoo vroolijk dat soms zelfs wera vergeten om te trekken en men na n' mooie voordracht tot de ontdekking kwam dat de pijp uit was. Na echter twee uur acntereen aan het zelfae pijpje tabak te hebben „gezogen" klopte de laatste deelnemer zijn pijpje uit en bleek dat de volgende heeren het meest economisch met hun tabak konden omspringen. Ie prijs R. Koetsier rooktijd 120 min.; 2e S. v. d. Meer 109 min.; 3e C. J. Lieverse 108 min.; 4e A. Lieverse 89 min.; 5e N. Lie verse 88 min.; 6e H. v. d. Star 87 min.; 7e A. S. Wolvers 77 min.; 8e S. v. d. Ing 76 mm. Met een toepasselijk woord werden de pi-ijzen, bestaande uit rooktabak, aan de prijswinnaars uitgereikt. TER AAR Door de dikke mist misleid.. Toen de expediteur v. E. per vrachtauto huiswaarts keerde, raakte hij door de dikke mist het juiste spoor kwijt en reed met den wagen zoover in de kant, dat deze omsloeg en midden in de dijksloot terecht kwam. Dank zy de tegenwoordigheid van geest, was de heer v. E. eruit gesprongen, doch kon niet verhinderen, dat hij een nat pak kreeg. Per kraanwagen van de fa. H. is de auto opgehaald. Woensdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente. Voorzitter was voor de eer ste maal burgemeester Vonk. Huldiging van een zilveren raadslid. Deze ving aan met een huldiging 1 van den heer J. v. d. Marei in verband met diens 25-jarig jubileum als raadslid en memoreerde, hoe deze 17 jaar wethouder was geweest en vooral in dien tijd er veel toe had bijgedragen Bodegraven die voor aanstaande plaats te geven, die het nu in de omgeving inneemt. De jubilaris zelf vertelde in zyn dank woord nu onder drie burgemeester ge diend te hebben. Hij herinnerde aan den achterstand op het terrein der publieke werken, die er 25 jaar geleden was, op de moeilijke oorlogsjaren, die volgden, maar hoe het dag. bestuur dooi* zeer voorzichtig beheer er toe had kunnen overgaan, die schuld af ie lossen, waarna er gelegenheid kwam om veel te doen, welk werk door burgemeester van Dobben de Bruijn, die gezonde financiën vond, krachtig werd voortgezet Tenslotte doelde hy erop, dat hij spoedig afscheid zou nemen van den Raad en dankte voor de aangename sa menwerking. Van weth. Batelaan was bericht inge komen dat hij door familie-omstandighe den verhinderd was. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedgekeurde gemeentebegroot- ting voor 1993. Ontheffing van vergun ningsrechten werd verleend aan C. Rijk aart, wiens vergunning was ingetrokken. Het aantal vergunningen bleek echter nog één te hoog te zyn. Besloten werd geen steunaftrek toe te passen voor de gezinsinkomsten van werk- loozen, verkregen uit zuiver huishoudelij- ken arbeid. De burgemeester werd benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Inplaats van den heer W. G. van Dissel, wien wegens vertrek eervol ontslag werd verleend als onderwijzer aan de O. L. school werd benoemd de heer J. C. Haart- se te Schoondijke. Aan twee scholen werd medewerking toegezegd krachtens art. 72 der L. O. wet, terwijl de voorschotten krachtens art. 101 werden vastgesteld. De waterlevering aan Zwammerdam. Vervolgens kwam in bespreking de voorwaarden vooi* waterlevering aan Zwammerdam, waarbij wethouder v. d. Poll de verdediging van het voorstel van B. en W. voerde. De eigenlijke concessie zou volgen, maar voorloopig wilde gpr. be slissen over die voorwaarden, die afwe ken van de bestaande. Talrijke geschil punten waren er tusschen beide gemeen ten, die er aanvankelijk toe hadden ge leid dat de onderhandelingen wei-den af gebroken en men ten einde raad besloten had een arbitrale uitspraak van Ged. Sta ten te vragen, waaraan beiden zich dan zouden binden. Na het onderhoud, dat beide besturen met. G. S. hadden tijdens de burgemees tersvacature, ontmoette men elkander en slaagde erin weer een nieuwen basis te vinden, omdat men het tenslotte toch te erg vond, dat G. S. in zoo'n geval uit spraak zouden moeten doen. Als gevolg hiervan komt nu een voor stel. dat door beide college's van B. en W. is aanvaard. Dit behelst o.a. dat de concessie wordt gegeven voor 30 jaar. Zwammerdam krijgt per aansluiting de eerste 15 jaar uitge keerd aan de gemeentekas J 3.de vol gende 15 jaar f 4.—. Bodegraven voert de exploitatie op de bestaande tarieven, maar aangezien die nimmer ten volle werden toegepast, werd bepaald dat de totaalop brengst bij gelijkblijvenden toestand niet hooger mag worden dan die van 1938, welk oedrag werd geraamd op 7900.Het buizennet werd tegen denzelfden prijs f 21000.— overgenomen, plus 500 voor renteverlies. Gemiddeld wordt per M3. betaald 15 cent, met een minimum-recht tot afname, ook voor de laagste aanslui tingen van 5.20 per jaar van 60 M3. Na afloop van de 30 jaar kan Zwam merdam de buizen tegen dezelfde waarde min 60 pet. afschrijving terugkoopen of nieuwe concessie geven. De weth achtte het resultaat gunstig, maar verschillende leden verschilden met hem van meening. De heer de Mars rekende uit, dat spe ciaal de lagere aansluitingen geld kosten, maar aanvaardde dit, omdat het uit so ciaal oogpunt te rechtvaardigen was. De heer v. d. Heijden had ernstiger bezwaren en wilde in geen geval dat Zwammerdam een zekere verlaging van tarieven kreeg door de fixatie van de maximale opbrengst by gelijkblijvenden toestand. Immers dan zou doorvoering in alle gevallen van het officieele tarief een algemeene verlaging geven. De wethouder toonde aan dat het zelfde dan ook in Bodegraven het geval zal zijn en dat dus de tariefsverlaging on geveer gelijk zal zijn. Na veel praten lukte het den heer v. d. Heijden tot toegeven te brengen, maar toen kwamen de heeren v. d. Marei en Jongeneel het bezwaar overnemen en ble ken zoo vasthoudend, dat ze tenslotte te genstemden. Bovendien achtte de heer Jongeneel de resultaten heel treurig en meende hij Zwammerdam te moeten feli- citeeren dat de Eodegraafsche onderhan delaars zoo spoedig haden toegegeven. Een uitkeering van f 2.50 had men indertijd hoog gevonden en nu werd het gemiddeld 3.50. Tenslotte ging de Raad in comité omdat de oppositie niet te overtuigen was. Het resultaat was dat alleen de beide "ge noemde heeren tenslotte tegenstemden en de overigen het voorstel aanvaardden. Besloten tot den bouw van een nieuw gemeentehuis. Na enkele bezwaren tegen de honden belasting te hebben behandeld volgde de behandeling van een voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot den bouw van een eenvoudig, maar doelmatig nieuw gemeentehuis. De heer Beijen acht te het noodig, maar hoopte dat het niet teveel torens krygen zou. De heer v. d. Marei had bezwaren. Eerst moest bepaald worden op welke plaats het zou komen, anders kon men toch geen teekening ma ken. Bovendien volgden spoedig de ver kiezingen en had mén beter later kunnen komen. De voorzitter achtte de kwestie van de plaats nog niet aan de orde. Men moet eerst eens gaan kijken en informee- ren. Echter bleef de plaats een rol spelen. De heer Burggraaf wees erop, de heer Noordhoek wou vooral de Markt niet, de heer v. d. Heijden ook niet, de heer van Os evenmin. Weth. v. d. Poll verdedigde een principieel besluit, waartoe tenslotte met algemeene stemmen werd besloten. Het oude raadhuis werd opzettelijk verwaarloosd. Tevoren had de heer Jongeneel nog ge klaagd over het feit, dat het oude gemeen tehuis in zoo slechte conditie was geko men, doordat het volkomen verwaarloosd' was. Hij kon de houding van B. en W. niet bewonderen, die nu vlak tegen de verkie zingen met zoo'n plan kwamen, terwijl er al 12 jaar over gesproken was en speciaal de vraag van de plaats zoo'n groote rol gespeeld had. Nu moesten vooral alle mo gelijkheden woiden overwogen. Het kan wachten tot de verkiezingen want het oude zakt nog niet in elkaar. De voorzit ter zag dat bezwaar van de verkiezingen niet in. Er moet toch iets gebeuren en weth. v. d Poll verdedigde B. en W. wat betreft de verwaarloozing, die logisch was, omdat dit gebouw toch volkomen ondoel matig was, ook wat de inrichting betreft en onmogelijk veranderd kon worden. Verschuiven is onnoodig en met een prin cipe-beslissing is niets verloren. De heer v. d. Heijden had liever eerst in comité willen bespreken, maar hem werd door den voorzitter toegevoegd, dat juist in dergelijke dingen de burgerij het recht had op volkomen bekendheid met de plan nen. Tenslotte ^werd een geldleening van 52.000 bij de Levensverz. Mij. „Utrecht" 4 H pet. geconventeerd in een 3 Ml pet. De heer Uithol klaagde over het openen van de brug in de uren vlak voor het ver trek der treinen. Deze zaak zou onder zocht worden. Hierna werd de vergadering gesloten. RECHTZAKEN NIEUWKOOP Groene Kruis. De afdceling Nieuw koop van het Groene Kruis heeft Dinsdag avond een propaganda-avond georganiseerd om haar leden en niet-lede in de gelegen heid te stellen nader kennis te maken met het doel van de nieuw op tt- richten onder- afdeeling „Bakerhulp en huishouding". Over dit onderwerp werd gesproken door mevr. Keijzer-la Plein uit Hoek van Holland, die memoreerde, welke resul taten er reeds door het Groene Kruis be reikt zijn. Dat er inderdaad veel goeds gedaan wordt door dergelijk* onderaf- deelingen liet ons de film zien, welke na de rede van mevr. Keijzer-la Plein werd vertoond; na afloop van dezen leerzamen avond gaven zich vele dames als lid voor de onderafdeeling op. De voorzitter, de heer P. Stam, dankte tot slot alle aan wezige dames voor hun belangstelling en in het bijzonder alle ingezetenen, die zoo royaal hebben medegewerkt, om den olie bollendag te doen slagen, waardoor cr reeds een goed financieel begin is gemaakt. ROELOFARENDSVEEN Katholieke organisatie. In de St. Pan- cratiuszaal sprak gisteravond praeses Schrama, districts-praeses der St. Josephs- gezellen, voor de vergadering van Volks bondleden en Gezellen. Van beide orga nisaties waren vele leden aanwezig. Kap. P. von Fisenne opende met de Kolpings- groet en gaf na een korte inleiding het woord an praeses Schrama. De districtspraeses behandelde in zijn toespraak de groote richtlijnen, waarlangs alle vormen onzer organisaties gezamen lijk moeten optrekken naar de verwerke lijking van de „nieuwe gemeenschap". Spr. schetste het vele goed, dat de organi saties elk op zich hebben tot stand ge bracht uit de verwarring der vroegere ja ren. Om aan de jongste oproep van onze Bisschop gevolg te geven is het noodza kelijk, dat de verschillende vormen van onze organisaties in de toekomst tot nau we samenwerking komen in dienst der Katholieke Actie. Het kan hierbij natuur lijk niet de bedoeling zijn, dat eenige or ganisatie in eigen doel of werkwijze zou worden aangetast in haar zelfstandigheid door de andere organisaties, aldus spr. Aan het slot dankte de voorzitter der Volksbond de heer W. van Ruiten, voor de blijk van belangstelling, welke zijn vereeniging onlangs mocht ondervinden ook van de Gezellenvereeniging bij haar 10-jarig bestaansfeest. Spreker wensch'-e, dat dit alles mocht bijdragen tot grooter contact niet alleen van Gezellen met Volksbond, maar van Gezellen met al onze organisaties. WOUBRUGGE B.V.L. Voor een goed bezette zaal hield de B.V.L. in hotel Swama een propa- ganda-avond. Door den voorz. van de plaat- ZWARE STRAFFEN VOOR INBREKERS IN DE RESIDENTIE. Vier jaren opgelegd. Bij vonnis van 6' December 1938 heeft de Rechtbank te 's-Gravenhage twee - losse werklieden veroordeeld ieder tot een ge vangenisstraf van twee jaar en zes .maan den, omdat zij zouden hebben ingebroken in een huis in de Stadhouderslaan, bij af wezigheid van de bewoners. De buit be stond uit gouden sieraden en geld ter waar de van ongeveer 1000. Van dit vonnis kwamen beiden in appèl, daar zij beweerden niets met deze inbraak tï maken te hebben. De advocaat-generaal achtte het bewijs, dat verdachten^deze inbraak gepleegd heb ben evenwel wettig en overtuigend gele verd en vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Plet hof, thans arrest wijzend, heeft de stral tegen beide verdachten verhoogd tot v.ei jaar gevangenisstraf, daarbij o.a. overwegend, dat de algemeene preventie vordert, dat tegen de bedrijvers van inbra ken te 's-Gravenhage, die steeds driester te werk gaan, met de meeste gestrengheid worde opgetreden. BOVEN VER30DEN GEBIED GEVLOGEN Toen er tijdens den vlootschouw te Sche- veningen op 3 September van het vorig jrar een strook tusschen Scheveningen- haven en het Wassenaarsche Slag zij be schikking van den minister van Waterstaat verboden was verklaard voor alle burger vliegtuigen, verschenen zes sportvliegtuigen boven dezen strook. De registratienum mers werden door ambtenaren van het de partement van Waterstaat genoteerd en zoo ,ktnden de overtreders worden opgespoord. Tegen vijf van hen, die te Schiphol waren opgestegen, werd geen vervolging ingesteld omdat vast kwam te staan, dat het be richt van hst departement betreffende het verbod te laat Schiphol had bereikt. Wel werd vervolg de 24-jarige Delftsche stu dent R. V. L. v.'Th., die op Ypenburg was ongestégen. Gisteren had hij zich voor den kanton- iechter te Delft, mr. H. W. Nieuwhuis, te verantwoorden. Verdachte merkte op, dat hij met het ver bod niet op de hoogte was. Hij had er niets van gelezen en was voor den start ook niet naar het havenkantoor geweest. Het is in sportvliegerskringen niet de gewoonte om \cor een vlucht in de omgeving naar het havenkantoor te gaan. Be ambtenaar van het O. M., mr. F. Hol lander, herinnerde er in zijn requisitoir aan dat verdachte eenige jaren geleden werd veroordeeld, wegens roekeloos vliegen bo ven een schip in den Nieuwen Waterweg. Daaruit blijkt, evenals thans gebleken is, een kwajongensmentaliteit. Spr. achtte verdachte schuldig en eischte honderdvijf- ng gulden boete, subs, een maand hechte nis. De verdediger, mr. A. B. van Hellemondt, protesteerde tegen de kwalificatie--„kwa jongensmentaliteit" en merkte vervolgens op, dat volgens zijn overtuiging verdachte niet opzettelijk heeft gehandeld en dat zijn overtreding geen ernstige gevolgen zou hebben kunnen gehad. Spr. verzocht een zeer matige straf. Na re- en dupliek vonniste de kantonrech ter met vijftig gulden boete, subs, twintig dagen hechtenis, waarbij hij de waarschu wing voegde, dat verdachte's brevet zal worden ingehouden, indien hij opnieuw overtreding op dit gebied begaat. selijke commissie werd een openingswoord gesproken en een bijzonder welkomstwoord gericht tot Overste Boots, Kapitein Karres, den Zeereerw. Heer Swaans, den heer Bontje, allen bekende persoonlijkheden bij den B.V.L. en den Burgemeester, den heer Mumsen. Na gemeenschappelijk zang van het Wil helmus sprak Kapitein Karres op geestige wijze een propagandawoord voor de B.V.L., waarna de zeereerw. heer Zwaans een rede hield over „Geestelijke en Moreele Herbe wapening. Deze met gloed uitgesproken rede werd aandachtig beluisterd. Vervolgens werd nog gesproken door Overste Boots en den Bur gemeester. Na dit officieele gedeelte werd het programma voor dezen avond op onder houdende wijze uitgevoerd, waarbij mede werking ward verleend door de gymnas- tiekver. D.O.S. uit Alphen. Een tweetal ta bleaux werden zeer mooi uitgevoerd. Het geheel was een avond van gezellig bijeenzijn. ZOETER WOUDE Gemeenteraadsverkiezing. Burge meester en Wethouders hebben bepaald dat de stemming voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad in deze gemeente gehouden zal woiden op Woens dag 14 Juni a.s. ....zooda nun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit- zicht belemmerd wordt?... NOOITI

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12