OMGEVING DONDERDAG 23 FEBRUARI 1939 DE LEïDSCHE COURANT VIEECE BLAD - PAG. 11 KATWIJK Personalia. Tot klerk ter gemeente secretarie is met ingang van 1 Jan. 1939, dus met terugwerken kracht, benoemd de heer L. Parlevliet alhier, voorheep ter se cretarie werkzaam als volontair. Met ingang van 1 Maart a.s. is tot klerk ter secretarie, bij de afdeeling steun- verleenirig benoemd de heer C. Baumann, thans in gelijke betrekking werkzaam te Kethel Ko-Plu-Ko. In „Casa Cara" hield de konijnen en pluimveefokkersvereen. voor Katwijk en omgeving een goed bezochte vergadering onder leiding van den voor zitter, den heer C. v. Beeifen. Na een openingswoord het jaarverslag van den secretaris, waarin melding wtrd gemaakt, dat thans 70 leden staan ingestaan. De tentoonstelling in 1938 was een succes ge weest, 2700 bezoekers en een batig saldo van 35.Het financieel verslag van den penningm. wees een batig saldo aan van 186.73. De aftredende bestuursleden de heeren J. Sibie, L. Dijksman, K. v. d. Vis en C. v. d. Boon werden allen herkozen. Tot kascommissie voor 1939 werden be noemd de heeren J. Schuilemaker en A. van Egmond. Na eenige bespreking werd besloten ook in 1939 eep nationaie' ten toonstelling te houden. Ook zal getracht worden een cursus te gevpn voor de leden en zullen excursies plaats hebben. Na rondvraag sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Ondersteuningsfonds. Gisterenavond hield de R.K. vereeniging „Ondersteunings fonds St. Joannes de Dooper" de jaarver gadering in het Parochiehuis. Na opening door den voorzitter den heer C. v. d. Marei las de secretaris de heer H. A. Bellekom het jaarverslag. Uit verslag bleek dat in het afgeloopen jaar een bijzondere actie was gevoerd voor aanwerving van leden en donateurs, en met succes. Het verslag door den penningmeester, den heer Th. M. v. Schie gaf geen reden tot optimisme. De inkomsten haden bedragen 156.80, de uitgaven 247.50, nadeelig saldo 90.70. De rekening werd nagezien door de heeren Siecker en J. Wijsman en in orde bevon den. De penningmeester werd gechargeerd. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de periodiek aftredende heeren C. v. d. Marei, Th. M. v. Schie, L. v. d. Heer en H. v. Rijn werden herkozen. Als voorzitter werd gekozen (herkozen) de heer C. v. d. Marei. De voorzitter kon de mededeeling doen, dat de vereeniging in den loop van het jaar als geestelijk adviseur is toege wezen pastoor Hesp. Besproken wordt nog het concept-reglement hetwelk de leden zal worden toegezonden. Vervolgens wekt het bestuur op tot propaganda voor de vereeniging. Wegens bedanken door den bode, den heer Joh. Seijsener, krijgt het bestuur opdracht tot benoeming van een nieuwen bode over te gaan. Van de rond vraag wordt weinig gebruik gemaakt. De heer v. d. Kamp brengt het bestuur dank voor de gevoerde actie in het afgeloopen jaar. De G. A. spreekt eenige woorden van opwekking en spreekt de hoop uit dat de vereeniging onder Gods zegen in groei moge toenemen, waarna de voorzitter de vergadering sloot met gebed. Een collecte voor „Hulp in Nood" bracht 1.18 op. USSE Bond voor Groote Gezinnen. De af deeling van den R.-K. Bond voor Groote Gezinnen, hield gisteravond in het K. J. C.- gebouw haar 7e jaarvergadering onder pre sidium van den heer H. J. v. d. Berk. Op deze vergadering was aanwezig de heer Veenstra, burgemeester te Culemborg, die zou behandelen „Groote Gezinnen en het woningvraagstuk". Mede waren aanwezig burgemeester v. Ryckevorsel, de gemeente opzichter Theo v. d. Eerden, de architect C. W. Barnhoorn, de gemeente-secretaris J. C. de Haan, enkele ,leden van de R.-K. Raadsfractie waaronder weth. Warmerdam, zoomede kapelaan J. H. M. v. Ingen en een tamelijk aantal leden. Na het openingswoord zette burgemees ter Veenstra zijn onderwerp uiteen. Spr. betoogde, dat voral op het platte land de gemeente, aan de hand van de wo ningwet, een taak te vervullen heeft bij de volkshuisvesting. Hier zal het voorbeeld moeten worden nagevolgd van België, waar men in 1919 heeft ingesteld een nationale woningraad tot het bouwen van woningen voor kroost rijke gezinnen. In dien geest is reeds een voorstel aan den minister gedaan, waarop deze echter niet is ingegaan, omdat z.i. dit de taak is van de woningbouwverenigin gen. Spreker legde er den nadruk op, dat het de taak is van de gemeentebesturen om iu de Volkshuisvesting te voorzien, waar door zij medewerkt aan de geestelijke en inoreele herbewapening, zooals H. M. de Koningin die wil en waar ook toe mede werkt de goede huisvesting. In het tweede gedeelte zijner rede ging spreker na hoe groot de behoefte hier te larde is aan goede goedkoope woningen. Spr. besprak ook verschillende ministerie le circuiaires. Spreker eindigde met een citaat uit het orgaan der R.-K. Staatspartij voor te lezen wat betrekking heeft op de Volkshuisves ting voor groote gezinnen. De voorzitter dankte spr ker voor zijn duidelijke uiteen- zett: ïg. Enkele vragen w°rden gesteld en dooi. spreker beantwoord. Vervolgens werd voortgegaan met de be- h' ndeling der agenda. eHt jaarverslag van den secretaris werd uitgesteld. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat het nadeelig saldo bedraagt ƒ71.51; dit vindt zijn oorzaak, omdat driemaal is moeten v/orden afgedragen aan den Bonrtspsnning- meester. Bij monde van den heer J. v. d. Eist rapporteerde de controlecommissie de bescheiden accor.rd. De aftredende be stuursleden, L. R Jonkman, M. v. d. Lin den, J. G. Pijnacker en K. Zwetsloot wer den' herkozen. Op de vraag van den heer J Meijer zeide de voorzitter, dat de pro pagandisten 120 nieuwe leden hebben aan geworven. De heer Meijer hoopte, dat ook de beter gesitueerden wat meer tot de vereeniging zouden toetreden, hetgeen de voorzitter volkomen onderschreef. Nadat de heer Meijer het bestuur dank had gebracht voor het mooie kinderkerst feest sloot de voorzitter deze vergadering. K. J. M. V. Nadal de voorzitter met de K. J. M. V. groet had geopend en de notu len waren vastgesteld werd op de K J. M. V -bijenkomst te woord verleend aan den heer van Buuren te Heemstede die het on derwerp behandelde „De ontwikkeling van het onderwijs in ons land". NOORDWIJK Hukasch. Op de uitstekend geslaag de Hukasch-tentoonstelling waren zooals wij reeds vermeldden een prijsvraag uit geschreven in soorten-kennis, waarvoor veel animo bestond. Voor dit doel waren opgesteld 54 soorten Hyacinthen in pot. De uitslag hiervan is als volgt: 1. W. C. Rietmeijer (39), 2. M. H. de Haas, Noord- wijkerhout (38), 3. G Steenvoorden (38). 4 Alb. Mulder (38), 5. J. Beugelsdljk (36), 6. L. J. v. d. Meer (36), 7. Jac. van Rui ten (36). OEGSTGEEST Jongemannen-congregatie. Wij herin neren de lenen er aan. dat er hedenavond congTegatie ia te half 9- KAPELAAN SANDERS. STOMPWIJK Eierenvet'ing. In de zaal van het Bles- sepaard werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden van de leden der veiling, welke" onder leiding stond van den voorz., den heer J. 1?. Fleuren De voorzitter deed mededeeling van een ingekomen schrij ven vin den ambtenaar van de Warenwet, dat de eieren en het aangevoerde vee en ook de wijze van aanvoer, onder toezicht van den ambtenaar staan. Spreker drong erop aan. te zorgen voor schoone eieren daar dit ook de prijs ten goede komt. Kip pen mogen niet meer in zakken aange voerd worden. Door den heer Jac. v. d. Zij den werden cc notulen voorgelezen, welke werden goedgekeurd Uit het financieel verslag blijkt, dat in 1938 153859 eieren v.erden aangeveerd. De aanvoer bracht 6380.26 op. De winst was 218.28 de contributie 57. Totaal f 273.26. De rekening sloot met een nadeelig saldo van 82.— Door de financieele commissie werd eer gunstig rapport uitgebracht. Tot iid van de fin. commissie werd benoemd de heer W. Hoogeveen. Na de rondvraag doet de voorzitter een beroep op de leder: om zooveel mogelijk voor de veiling aan te voeren en sprak de hoop, dat 1939 een voor de vereeniging voordeeliger jaar moge zijn den 1938. Tot slot werd een verloung gehouden. VOORSCHOTEN Tentoonstelling van bloeiende hyacin then. Voor het eerst werd in deze ge meente een tentoonstelling gehouden, van getrokken en bloeiende hyacinthen, die door een commissie uit de leden van de afdeeling van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur aan de school kinderen, enkele weken geleden waren verstrekt als geplante bol in een pot. Het resultaat van de verzorging en kweek- kunst van de jeugd kwam Woensdagmid dag tot uiting, toen een commissie, be staande uit de heeren J. Eggink, alhier, A. Hoogeveen, Wassenaar en F. Limburg, Sassenheim, bezig waren in het gymnas tieklokaal, achter het raadhuis, de mooiste, rose, blouwe en witte bloeiende hyacin then te zoeken en te beoordeelen. De uit gereikte potten waren allen weer ingele verd, zelfs al waren de resultaten niet best geweest, zoodat het mogelijk was op lange tafels de welriekende bollen, school- gewijze te groepeeren. Omstreeks 5 uur sprak de heer B. Hoog- werff Kroon een woord van welkom +ot de vele aanwezigen, waaronder werden opgemerkt Burgemeester M. F. Berkhout en echtgenoote, de commissie voor huis- broei uit Wassenaar, hoofden en onderwij zend personeel van de verschillende scho len en de commissie voor deze tentoon stelling, de heeren - B. Hoogwerff Kroon, A. van Santen J. H. Eigeman en A. Q. Doeswijk. Vervolgens zette de voorzitter van de commissie het doel van deze ten toonstelling uiteen, het aankweeken van de liefhebberij voor de blcemen, en voor al niet in de laatste plaats bij de jeugd. Spreker dankt in de eerste plaats het on derwijzend personeel en de hoofden voor de ondervonden medewerking, de milde gevers, waardoor dit doel kon worden be reikt. Burgemeester Berkhout verrichtte de opening en voldeed hieraan gaarne. In cle eerste plaats was spreker blij, dat enkele jongere leden het initiatief hadden geno men om de bevolking te laten zien wat be reikt kan worden en men bloemen in huis i kan krijgen. Spreker dankt den heer Hcogwerff Kroon voor zijn stand met cac- teeën, die ook gezien mag worden en zegt, dat bij voorbaat deze tentoonstelling ge- slaagd mag heeten, waardoor hij de com missie met het succes geluk wenscht. Na deze opening werden de gewonnen prijzen bekend gemaakt. De zilveren beker (wis selbeker) werd gewonnen door de R.K. Jongensschool. De prijs was beschikbaar gesteld door den heer B. Hoogwerff Kroon. De 2e prijs, een legpenning, be schikbaar gesteld door de commissie, werd gewonnen door de Ned. Herv. school. De mooiste blauwe hyacinth gewonnen door no. 831, de mooiste rose, no. 71 J. van Leeuwen O. L. school) en de mooiste witte no. 531 (A. van Boheemen, R.K. Jon gensschool) Ook particulieren konden in zenden, bollen in de winkels gekocht. De le prijs werd gewonnen door no. 233 (Coos Berkhout) en de 2e prijs door no. 931. De tentoonstelling is gratis te zien, Donderdag van 1.30 uur n.m. tot 9 uur n.m. en Vrijdag van 1—5 uur en een be zoek ten zeerste waard. WASSENAAR Geboren: Leonardus Johannes, zoon van P. A. Gerse en E. M. A. Lut. Louis, zoon van P. Pool en J. J. de Kloe. Ma ria Anna, dochter van G. A. van Leijen- horst en B. E. K. Rinke. Ondertrouwd: J. van Schelven en M. Boersma. Jhr. J. C. Smissaert en P. La verge. Getrouwd: A. M. v. d. Ham en M. van Leeuwen. G. F. Remijnse en A. G. Neumann. T. Reijenga en R. M. van Ditmar. Overleden: Davina Hermina Loui sa de Vries, 55 jaren, echtgenoot van E. K Boissevain. Carl Frederik Schudel, 67 jaren, echtgenoot van E. G. M. Liotard. Ronald Aubrey Elton, 14 jaren. Gevestigd: S. J. M. Ale ven, R.K., dienstbode, uit Duiven, Ridderlaan 1 E. A. van Blijenburgh, Ev. L., zonder be roep, uit Deventer, Schouwweg 8111 M. A. Brandts, R.K., dienstbode, uit Didam, Ridderlaan 1 B. M. Brinkmann, vreemd., R.K., volontair-keukenmeisje, uit Ermke, Did., Eikenlaan 35 W. v. d. Eist, geen, dienstbode, uit Den Haag, Schouwweg 101 W. A. H. Franken, N.H., kantoorbediend- de, uit Rotterdam, Prinsenweg 101 L. D. F. van Giffen, N.H., koopman in automobie len, uit Den Haag, St. v. 's Gravesande- weg 20 G. H. J. M. van Glabbeek, R.K., industrieel, uit Jette (België) Vijverweg 19. G. Gottschewski, vreemd., D.Ev., dienst bode, uit Rijswijk Z.H., Gr. Hoefijzerlaan 54 J. M. Hooijkaas, N.H., kinderjuffrouw, uit Rotterdam, Wittenburgerweg 82 T. v. d. Hor, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Nachtegaallaan 1 Jhr. A. E. van Humal- da van Eijsinga, N.H., zonder beroep, uit Domburg, Jonkerlaan 72 P. Jutte, N.H., dienstbode, uit Baarderadeel, Brem horst laan 29 M. H. Klaassen, R.K., dienst bode, uit Renkum, L. v. Rh. van Rhemens- huizen 1 T. Kort, N.H., dienstbode, uit Odoorn, Gr. Hoefijzerlaan 13 W. Kraak R.K., onderwijzer, uit Voorschoten, Raap horstlaan 32 W. Kroeze, G.K., schilder, uit Woerden, Jagerslaan 2 S. Lipse, R K., hulp in de huishouding, uit Oegstgeest, Raadhuislaan 7 H. M. J. Melchers geb. van Loon, R.K., zonder beroep, uit den Haag, Gladiolusstraat 3 J. C. van Mutien, rem., zonder beroep, uit Amsterdam, Hee- renweg 14 H. J. van Noort, R.K koop man, uit den Haag, Wassenaerstraat 15 J M. Peters, R.K., zonder beroep, uit Nij megen, Waalsdorperlaan 42 J. Pillekers en gezin, R.K., tuinman, uit Rotterdam, Rijksstraatweg 821 R. M. Polfliet, R.K., dienstbode, uit Hulst, Buurtweg 161 C. M. Polderman, N.H., sergeant-capitulant, uit Leiden, kamp Waalsdorp, Barak I, I R. J. M. J. Pot, N.H., zonder beroep, uit Baarn, Pr. Frederiklaan 14 M. F. E. R eijnders, R.K., dienstbode, uit Horn (Limburg), Papeweg 44. Vertrokken: J. P. Gros naar Bos koop, B. Colijnstraat 191 N. A. Timmer man naar Brussel C. Kouwen naar Rot terdam, Zaagmolenstraat 42a H. de Jong, naar Den Haag, Archimedestraat 131 H. Breudel vertrokken, onbekend, waarheen. R. Kenner id. id. J. J. van Muyen naar Den Haag, v. Alkemadelaan 255 A. C. Heijboer naar Den Haag, Haagweg 611 J. van Baarloo naar Bloemendaal, Kle verlaan 65 C. J. Tieleman naar Bergen, Dr. van Peltlaan 24 J. P. Tonnon naar Voorburg, v. Barbansonstraat 26 E. Din- ser naar Zwitserland M. T. v. Stee naar Den Haag,, v. Heutszstraat 106 H. Kor- da naar Holsterhausen, Did. T. G. v. Dorth naar Den Haag, v. Nijenrodestraat 51 J. C de Looze naar Kattendijke, Wil- helminadorp M. J. v. Rheenen naar Haarlem, Kruysstraat 13 J. C. Krol naar Amsterdam, Emmalaan 17 E. Zink naar Voorburg, v. Alphenstraat 33 T. M. v. Beek, naar Nieuwkoop, Zuideinde A 47 DE VUILNISBELT VAN SASSENHEIM Warmond krifgt gelijk Op 9 Februari stonden voor de Haagsche rechtbank terecht de heeren J. P Gouverneur, burgemeester en W. Warnaar en H. Bader, wethouders der gemeente Sassenheim, die in hooger beroep waren gekomen van een vonnis van den Leidschen kantonrechter, waarbij ieder van hen was veroordeeld tot een geldboete van zes gulden subs, twee dagen hechtenis. Hun was ten laste gelegd, dat zij zon der vergunning van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een inrichting tot ver werken van afval in werking hebben ge houden, toebehoorend aan de gemeente Sassenheim. Deze inrichting bestond uit een terrein, dat als stortplaats voor vuilnis diende, terwijl het op dat terrein gestorte afval door werklieden der gemeente Sas senheim werd verspreid. Het gemeentebe stuur van Warmond had hierover een klacht wegens hinder ingediend. De officier van justitie had bevestiging van het vonnis van den kantonrechter ge- HeÉenochtend deed de rechtbank uit spraak. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sassenheim werden op nieuw veroordeeld tot een geldboete van zes gulden subsidiair twee dagen hechtenis. W. Kwerreveld naar 's Gravenhage, Joh. Maetsuyckerstraat 192 Wed. R. Weijgers geb. Worst naar Zwolle, Sophiastraat 2 R. H. Tempelaan naar Leiden, Mare 110 P. W M. v. d. Weijden naar Dordrecht, Singel 146 H .G. Klaassens naar 's Gra venhage, oude Alexanderkazerne J. W. Schokking naar den Haag, Borneostraat 26 A. M. Zoet naar Alkemade A 212. WARMOND Oprichting L. T. B.-afdeeling. Deze week zal in een daartoe te houden vergadering worden overgegan tot defini tieve oprichting van een afdeeling van den R.K. Land- en Tuinbouwbond. De heer G. Vergouwen leeraar aan de Land- bouwwinterschool te Voorhout, zal bij deze gelegenheid een belangrijke lezing houden over bemesting. Tevens zal dan een definitief bestuur worden gekozen. Personalia. In overleg met het Mi nisterie van Sociale Zaken en door bemid deling van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken te Leiden is door Burge meester en Wethouders alhier de heer W. Lagendijk uit Leiden aangewezen voor de werkzaamheden verbonden aan de in voering van het persoonskaartenstelsel. ZOETERMFp"? Ontvangst burgemeester N. Vernède. Dinsdagavond kwamen in het Raadhuis bijeen de door het College van Burgemees ter en Wethouders benoemde commissie van ontvangst bij de installatie van bur gemeester mr. N. Vernède, op Donderdag 2 Maart a.s. Deze commissie bestaat uit de voorzit ters of hun plaatsvervangers van de 7 iu onze gemeente bestaande kiesvereenigin- gen. Het zijn de heeren W. Q. Grimber gen (R.K H. Nieuwenhuysen (A.R.), J. N. van Reeuwijk (C.H.), C. Ncordanus (H. G.S J. M. van der Tas (S.G.P.), D. D. Ceelen (V.B.), M. J. van Ruitenburg (S.D. A.P.) De loco-burgemeester, de heer A. J. M. van Well, zette de bedoeling en de taak der commissie uiteen en gaf enkele hoofd lijnen aan en drong vooral aan op groote zuinigheid en eenvoud. De commissie be noemde tot haar voorzitter den heer H. Nieuwenhuysen. Na het vertrek van het college van bur gemeester en wethouders en den ge meente-secretaris, hield de commissie haar eerste vergadering. Reeds kan worden medegedeeld, dat de burgemeester des middags 2 uur bij het viaduct zal worden ontvangen, daarna per auto naar het Raadhuis wordt gereden, al waar 3 uur de installatie zal plaats heb ben. Pogingen zullen worden gedaan, om onderweg een eenvoudige zanghulde van schoolkinderen te organiseeren. Na de in stallatie zal een receptie worden gehouden in hotel „de Gouden Leeuw", waarmede het officieele gedeelte is afgeloopen. Aan de burgerij wordt verzocht dien dag te willen vlaggen. Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeids bemiddeling staan alhier momenteel 92 werkloozen ingeschreven, welke werkzoe kenden hoofdzakelijk bestaan uit land- en tumbouwarbeiders Geboren: Erris Hendricus z. van H. J. Oskam en J. Sentel. Gehuwd: P. Hoekstra 30 j. en E. Lengkeek 27 j. Overleden: L. Hoogduin 68 j., wedr. van J. van Velsen. Gevestigd: G. Schipper en gezin van Wildei-vank C. Klippel van Ber gen op Zoom R. van Alphen van Delft. Vertrokken: N. Vroedsteijn naar Bussum N. M. van Elleswijk naar Den Haag J. C. van der Marei naar Berkel en Rodenrijs J. den Hartog naar Noor deloos J. van der Ham en gezin naar Bergschenhoek. ZILK Hurrbroei-tentoonstelling. Zondof» a.s. zal door de St. Josephgezellen en K. J. C. de jaarlijksche huisbroei-tentoon- stelling gehouden worden in het Parochie huis. Evenals andere jaren belooft het weer iets prachtigs te worden. Buiten de ge wone prijzen is er deze keer bij de Vrije 'inzending nog een prijs gesteld voor de mooiste en juiste etiketteering. BIOSCOPEN TE LEIDEN CHEATER HUUr INHOUD AAN VAMiSUUU c. EUKINü Trianon: Als ik koning was. (Ronala Colman, Frances Dee). Mexico lacht (Ray Milland, Dorothy La- mour). Fantastisch avontuur in Frankrijk Mexicaansohe feesten lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma- tinée. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Andalusische Nachte (Imperio Argentina) Ik eisch gerechtig- ïeid. (Edward Ro binson, Barbara O'Nell). Dramatisch Sirijd tegen di onderwereld lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Vrijdag, 3 uur matinèe. Toelaatbaar volwassenen Casino: Verbannen (Zarah .eander). In de greep van het izeren monster. iBela Lugori). Dramatisch Griezel sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 4—7 uur. Woensdag half 3 matinée. Toelaatbaar v. woiwassenen Lido:' Professor, wat ben je begonnen? (Ginger Rogers, James Ste wart). Borneo (van Osa en Martin Johnson). Amusante c.jmedie Ci'ltureele film van Borneo lederen avond 8 15 u Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Wereldstad (Spencer Tracy Luise Rainer). Blauwbaards achtste vrouw. (Claudette Colbert, Garfy Coo per). Sensationeel- dramatirch ïluwelijks- comedie. lederen avond 8 uur. Zondau, ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen De Dieren-Jamboree 105. Ondertusschen had de optocht niet stil gestaan. Het waren nu meest kleiner dieren, die passeerden, zooals ha nen, pauwen, konijnen, hazen, ganzen enz. De pauwen hadden keurig hun staart opgezet en liepen zoo trotsch, alsof zij zichzelf het mooist van de heelen stoet vonden. 106. 't Was ook wel de moeite waard om naar te kijken, want het waren er wel veertig. Het leken net kleurige waaiers, die uit een sprookje weggeloopen waren en het was net of er diamanten inzaten. Dat kwam, doordat de zon er op scheen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11