ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939 I>F. I.FTOSCHF. rmtRANT DERDE BLAD - PAG. 10 BINNENLAND HET ST. WILLIBRORD-MONUMENT TE UTRECHT. Er zullen een/ge kunstenaars worden aangezocht. Nu de gemeenteraad van Utrecht gun stig heeft geantwoord op het aanbod van het Katholiek Comité, dat aan de Dom stad ter gelegenheid van de St. Willi- brordsherdenking een monument van de zen geloofsverkondiger en cultuurbrenger wilde aanbieden, zal menigeen benieuwd zijn naar de wijze, waarop dit monument tot stand zal komen. Men heeft gemeend, niet aan één kunstenaar een opdracht te moeten geven. Er is een jury gevormd van een zes tal personen en deze jury zal een beperkt aantal kunstenaars aanzieken, een ont werp voor het monument in te zenden. De jury zal als haar eerste taak de kunste naars aanzoeken en de opdracht omschrij ven. Zoodra deze beoordelingscommissie vergaderd heeft, kunnen nadere gegevens over de samenstelling dezer commissie, over den aard van de opdracht en over de kunstenaars, die zijn aangezocht, worden bekend gemaakt. ..Maasbode". SLAGERSVAKONDERWIJS. De Vereeniging tot Bevordering van Sla gersvakonderwijs (S.V.O.), die de te Utrecht gevestigde Eerste Nederlandsche Slagersvakschool beheert, hield daar ter stede haar jaarlijksche algemeene leden vergadering onder voorzitterschap van den iheer A. de Haas (Den Haag). De opkomst was beduidend grooter dan in vroegere jaren het geval was. Teeken, dat de be langstelling 'voor het Slagersvakonderwijs, sinds de invoering der Vestigingseischen voor het bedrijf, sterk is toegenomen. Onder de ingezonden stukken bevond zich een schrijven van den heer W. Schaab, Nij megen, die daarin mededeelde, dat hij zich wegens gezondheidsredenen als bestuurslid moest terugtrekken. Vervolgens was het woord aan den secre taris, den heer Th. Cuiper, voor het uitbren gen van zijn jaarverslag. De penningmeester, de heer J. G. v. Eeden, gaf een overzicht over het financieel beleid gedurende 1938. Hieruit bleek, dat de exploitatie-uitkomsten, dank zij het sterk toegenomen aantal leerlingen, gunstiger waren dan in 1937. De begrootingen van S.V.O. 1939, van de Slagersvakschool voor 1940 en va n het leer lingenwezen (werkplaatsopleiding) voor 1040 werden volgens de bestuursvoorstellen Een belangrijk agendapunt vormden de besprekingen omtrent de plannen bij de opening der nieuwe Slagersvakschool aan •het Veemarkt-terrein, welke op 6 Sept. a.s. zal plaats vinden. Naast een 2-daagsche slagervaktentoonstelling zullen daarbij sla gersvak wedstrijden worden gehouden, ter wijl een internationaal congres voor sla gersvakopleiding zal plaats vinden, waar voor door België, Duitschlarfd, Engeland, Frankrijk, Noorwegen en Tsjecho-Slowakijs reeds toezegging tot medewerking werd ge daan. Bovendien zal een slagersgildestoet door Utrechts straten trekken. De slagersvak- tentoonstelling wordt gecombineerd met de jaarlijksche vee- en paardententoonstelling. Bij de rondvraag kwam aan de orde het feit, dat in 1940 de Vestigingseischen voor bet slagersbedrijf verzwaard zullen worden, doordat dan het kunnen slachten verplicht zal worden gesteld. Van enkele zijden werd er op gewezen dat het voldoen aan dezen eisch in plaatsen met een abattoir (waar bet slachten grootendeels door loonslach- ters geschiedt) niet zoo eenvoudig zal zijn. Van bestuurszijde en ook van verschillende kanten uit de vergadering werd dit welis waar toegegeven, maar van overwegenden aard achtte men de aangevoerde bezwaren toch niet. Bij een goede organisatie zullen izij, vooral wanneer het leerlingenstelsel eenmaal functioneert, zeer zeker zijn op te lossen. Met nadruk werd daarbij op gewe zen, dat het van het grootste belang is voor bet slagersbedrijf, dat het een ambacht blijft, en niet verwordt tot een vleeschver- koopers-bedrijf. Het laten vallen van den eisch: kunnen slachten, zou echter een be langrijke stap in de richting van deze ver wording zijn. Juist daarom moet hij ge handhaafd blijven. Uit de instemming der vergadering bleek, dat men het unaniem met deze opvatting eens was. Nadat nog enkele interne aangelegenhe den waren afgehandeld, sloot de voorzitter met een woord van dank de bijeenkomst. ONZE UITVOER VAN BOTER. Meerendeels Engeland. Onze uitvoer van boter heeft in Januari 3283 ton ter waarde van ƒ2.917.000 bedra gen, tegen 2609 ton ter waarde van 2.365.000 in de eerste maand van hét vo rig jaar. Er is 2314 ton naar Groot-Brittannië ge gaan tegen bijna 84 y. cent, en slechts 582 ton naar Duitschland tegen bijna 104 cent per kilogram In December werd aan Groot-* Brittannië geleverd 1650 ton tegen ruim 813^ cent en aan Duitschland 792 ton tegen ruim 104 cent. Naar België en Luxemburg is in Januari 269 ton gezonden en naar Nederlandsch- Indië 41 ton, MOND- EN KLAUWZEER. Tengevolge van het mond- en klauwzeer zijn in de week van 5 tot en met 11 Fe bruari gestorven 5 runderen, 20 kalveren, 5 varkens en biggen en 1 schaap. Sedert 19 September 1937 zijn thans to taal aan deze ziekte bezweken G0S8 run deren. 6780 kalveren, 4834 varkens en big gen, 383 schapen en 85 geiten. SPAANSCHE VLUCHTELINGEN. Dr. Colijn zet het standpunt der regeering uiteen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Al bania betreffende medewerking door Ne- Nederland aan voorziening in den nood der Spaansche vluchtelingen hééft de heer Co- lijn, minister van Algem. Zaken, geafft- woord, dat de Regeering kennis heeft ge nomen van het op 3 November 1938 aan den Volkenbondsraad uitgebracht rapport van Sir Denys Bray en den heer L. Webster, betreffende den nood der burgerbevolking van Spanje. De Volkenbondsraad heeft zich ia zijn zitting van 20 Januari j.l. er toe be paald kennis te nemen van het rapport en van de door de Britsche en Fransche leden afgelegde verklaringen. Hij heeft zich ont houden van eenig voorstel tot verwezenlij king van het gezamenlijk plan, dat in het rapport wordt aanbevolen. Onder deze om standigheden was er voor de Regeering geen aanleiding zich over dit plan te uiten of daaromtrent medewerking toe te zeggen. Het is der regeering bekend, dat eenige regeeringen financieelen bijstand hebben geschonken aan het te Genève gevestigde comité, dat zich ten doel stelt aan de Spaan sche bevolking hulp te verleenen. Het is der regeeririg niet bekend, dat de regeeringen van de Vereenigde Staten, Zwitserland, België en Engeland verklaard zouden heb ben aan Frankrijk bijstand te verleenen in zake de hulp aan Spaansche vluchtelingen. De Regeering overweegt in hoeverre het na de gebeurtenissen nog noodzakelijk moet worden geacht op een of andere wijze me de te werken ter voorziening in den nood der vluchtelingen. Het is bekend, dat tus- schen de Fransche regeering en de regee ring te Burgos onderhandelingen zijn aan geknoopt over de repatrieering dier vluch telingen en dat reeds tienduizenden naar Spanje zijn teruggekeerd. De noodtoestand, die tot den vluchtelingenuittocht aanlei ding gaf, schijnt een acuur karakter te dra gen en zal sterk in beteekenis afnemen, nu voor de vluchtelingen de mogelijkheid aanwezig is naar hun woonplaatsen terug te keeren. Onder die omstandigheden wacht de Re geering het verder verloop der zaken af. Mocht alsnog blijken, dat hulp geboden is, dan zal ook Nederland zich van die hulp verleening niet onthouden. Gegeven het groot aantal zich reeds hier tc lande bevindende vluchtelingen, waar van met stelligheid te voorzien valt, dat zij in hoofdzaak hier zullen blijven, bestaan tegen het toelaten van andere vluchtelin gen groote bezwaren, welke ook gelden voor het opnemen van Spaansche kinderen hier te lande. HANDEL IN ZANGVOGELS. Hoeveel vogels worden er in ons land gevangen? Het Tweede Kamerlid mevrouw Bak kerNcrt (V.-D.) heeft aan den minister van Economische Zaken gevraagd te wil len mededeelen. hoeveel zangvogels, onder scheiden naar de soort in het najaar 1937 en 1938 door vergunninghouders in ons land zijn gevangen, en aan welke instellingen en personen een zgn. wetenschappelijke vergunning tot het schieten en dooden van beschermde vogels is verleend? Voorts wordt gevraagd, hoeveel zangvo gels, onderscheiden naar de soort, in 1937 en 1938 zijn ingevoerd en uitgevoerd; uit welke landen deze invoer plaats vond, en welke motieven daarvoor hebben gegoiden en aan welke personen vergunning voor invoer van zangvogels is verleend? DE VORSTSCHADE AAN DEN TUINBOUW. Op vragen van den heer Wijnkoop, be treffende verhooging van den steun aan de tuinders, in verband met de schade, te weeg gebracht door de" in December 1938 ingetreden vorst, heeft de minister van oeconomische zaken geantwoord, dat deze vragen door hem thans nog niet kunnen worden beantwoord, daar eenerzijds de omvang der schade, teweeg gebracht door de in December 1938 ingetreden vorst, r.og niet met nauwkeurigheid is kunnen wor den vastgesteld, terwijl anderzijds nog niet door hem is beslist, zoo eenige tegemoet koming van deze schade uit het Land- bouw-crisisfonds zal worden verleend, op welke wijze deze steunverleening zal wor den berekend en uitgekeerd. EEN GEPHANTASEERD BERICHT. Wij vernemen, dat het bericht uit een Hongaarsch blad, door ons gisteren over genomen, als zou Prinses Juliana een Hon gaarsch gezin te Boedapest aan geld enz. hebben geholpen, gephantaseerd is. GEWIJZIGDE CONTROLE BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen, zal Maandag a.s. op het Centraal Station te Utrecht een wijzi ging worden ingevoerd in de controle op de reizigers. Bij wijze van proef zal gedurende eeni- gen tijd geen controle meer plaats vinden van vertrekkende reizgers. Bij 't betreden van het perron zulen de kaartjes derhalve niet meer worden geknipt. De controle bij het verlaten van het sta tion wordt echter gehandhaafd. HET SCHILDERSBEDRIJF. De bedrijfsraad voor het schildersbe drijf heeft bij den minister van sociale za ken ingediend een verzoek tot verbin dendverklaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het schildersbedrijf in Nederland. DE K. D. P. De afd. Amersfoort van de K.D.P. is de zer dagen in vergadering bijeen geweest en heeft met algemeene stemmen besloten het voorstel van het partijbestuur om tot liqui datie van de partij over te gaan aan te ne- Land- en Tuinbouw DE AMERIKAANSCHE BLOEMBOLLEN- HANDEL. Omtrent het bij het Congres der Vereen. Staten ingediende wetsvoorstel tot verbod van bloembollen-invoer merkt het „Week blad v. Bloembollencultuur" op: Nadere inlichtingen zullen moeten worden afgewacht om te kunnen beoor- deelen wat dit wetsontwerp precies be oogt en wat er in amendementen is ver werkt. De kansen van dit wetsontwerp kunnen momenteel aan dezen kant van den oceaan evenmin beoordeeld worden als de mogelijke gevolgen ervan. In elk geval staat het vast, dat wij ons moeten kunnen blijven verdedigen tegen phyto-sanitaire maati'egelen op dezelfde gronden als die, welke tot nu toe aan gevoerd worden, n.l. de gezondheid on zer cultures. Dit is een argument, dat sterk moét spreken als dit wetsontwerp eqn gevolg is van phytopathologische over wegingen; de Nederlandsche narcissen- kweekers van hun kant zullen alles blij ven doen om hun cultures ook gezond te houden. LUCHTVAART HEYMANS EN ROUS ALS PECHVOGELS Een noodlanding te Gratey (Fr.) De Indië-vliegérs Heymans en Rous, die Vrijdagmorgen om 7.40 uuf van het vlieg veld van Viissingen opstegen met bedoe ling Vrijdagavond Turijn te bereiken en daar te overnachten, hebben hun voor nemen niet kunnen volbrengen, door het voortdurende slechte weer. Reeds boven België begonnen de moei lijkheden in den vorm van grondmist en een laag wolkendek. Na zeven kwartier ontwaarden zij door de lage wolken het stadje Chalons sur Marne, zoodat zij na driehonderd kilometer te hebben afgelegd elkaar konden vertellen goed koers te heb ben gehouden. De weersomstandigheden werden echter niet beter, zoodat zij pro beerden onder de lage wolken door te vliegen. Het eind van het lied was echter, dat zij zich genoodzaakt zagen terug te keeren naar Chalons-sur-Marne, waar zij om 9 uur 45 op het militaire vliegveld Folie neerstreken. Nu begon een andere categorie moeilijk heden. Het bleek, dat dit vliegveld in het geheel geen bezetting had, en toegesnelde gendarmen en politie beletten den heeren Heymans en Rous weder op te stijgen. Eerst na een oponthoud van drie uur werd hun toegestaan hun tocht per vliegtuig voort te zetten. Het weer was er inmiddels niet veel beter op geworden. Er was een vrij dichte mist komen opzetten, waardoor de vliegers geawongen waren nog een tusschenlanding te maken te Chatillon sur Seine, waar zjj omstreeks twee des middags de P.K.- W.D.R. neerzetten. Na een half uur opont houd stegen zij vol goeden moed op in de richting van Dijon, dat zij vrij gemak kelijk konden bereiken door de spoorlijn te volgen. Om half vier des middags (Ne- derlanaschen tijd) landden zij hier. In Dijon overnachten stond hun niet aan en een half uur later zaten zij weer in de lucht met den blik op de spoorlijn, welke zij wilden volgen om Lyon te bereiken. Weer een half uur later hingen de Indië- vliegers tusschen de heuvels in een buiten gewoon dichten mist, zoo dicht, dat zij tot een noodlanding moesten besluiten. Dit ge schiedde bij het 450 inwoners tellende dorpje Gratey, waar piloot Rous de kist op onnavolgbare wijze neerzette op een uiterst klein veld. Door deze prachtige landing liep het toestel in het geheel geen schade op, en de vliegers stapten voor den zooveelsten keer uit hun kist. Reeds spoedig kwamen eenige dorpelin gen aansnellen en zij haalden de vliegers op zeer hartelijke wijze binnen. Noodge dwongen brengen zij den nacht in Gratey door, doch de heer Heymans verklaarde ons zulks in het geheel niet te betreuren, aangezien de medewerking en de hartelijk heid der gastheeren onuitputtelijk schijnt. Heden hoopt men den tocht voort te zet ten. De vliegers verwachten het toestel zonder hulp van den grond te kunnen krij gen. Teneinde echter het gewicht van de machine te verminderen en een start ge makkelijker te maken, zal de heer Hey mans heden „over den grond,, naar het na bijgelegen Macon reizen, niet zooveel ba gage en ballast, als hem mogelijk is. De heer Rous zal zijn reisgenoot dan daar met het vliegtuig ophalen. Tweede Kamer Indie Vergadering van gisteren. Aan de orde was gister de behandeling van het wetsontwerp tot verlenging van het wetsontwerp tot verlenging van den termijn tot 1 Juli a.s. van enkele vorfe- ringswetten van 1938. Het ontwerp worlt zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomc n. Aan de orde is vervolgens de voortzrt- ting van de behandeling der begrooti ig van Ned.-Indië. De heer VAN LIDTH DE JEUDE (Lib.) acht het hoogst wenschelijk, dat de Neder landsche ondernemingen zich niet onbe tuigd laten in verband met gebleken Ja- pansche wenschen betreffende meer con cessies Het is opvallend, dat van den kant van Japan talrijke aanvragen komen om concessies in gebieden, waar deze minder wenschelijk worden geacht. De open-deur-politiek waardeert spr., doch van politieke penetratie móet hij niets hebben. Spr. zal tegen de motie-Stokvis stem men. De heer RUTGERS VAN ROZENBURG (C.H.) meent in verband met een inter view in een Indisch blad, waarin de nieuw-benoemde Japansche gezant enkele eischen stelde, dat Japan, alvorens het nieuwe eischen stelt, eerst oude verplich tingen jegens Nederland dient na te ko men. Er zijn ernstiger gevaren dan herverdee- lings-conferenties betreffende het kolo niaal gebied. Spr. denkt aan het gevaar uit het Noorden. In dit opzicht is hij wat min der optimistisch dan de heer Bajetto. De heer VAN GELDEREN (S.D.) wijst op de groote uitstrooming van Indische winsten, ook naar het buitenland. De kor te opleving heeft niet verhinderd, dat de moeilijkheden nog voortduren. De zwakte van de financieele positie van Indië zit niet in den schuldenlast. Het groo te belang van den internationalen handel is overwegend. Een groot deel van den import van Indië naar Nederland is geen werkelijke invoer, doch doorvoer. De heer JOEKES (V.D.) wijst er op, dat men in zijn voorstelling van den toestand ook te donker kan zijn. Doch waakzaam heid ten aanzien van den politieken toe stand in het Oosten blijft geboden. De saamhoorigheid in Indië wordt be dreigd door communisten en nationaal-so- cialisten. Spr is geen bewonderaar van het stelsel van ambtenarenverbod, zooals dit hier wordt toegepast. Doch de overheid mag van haar dienaren eischen getrouwheid ondei alle omstandigheden. Het is onge- wenscht, dat hooge ambtenaren den schijn van sympathie voor deze beweging op zich zouden laden. Spr., sluit zich aan bij de woorden van den heer Rutgers van Rozenburg betref fende de uitlatingen van den Japanschen gezant Spr. zal zijn stem aan de motie-Stokvis niet kunnen geven. De heer TEULINGS (R.K.) bespreekt de financieel-budgetaire kanten van de be grotingsvoorstellen Spr. sluit zich aan bij die leden, die te kennen gaven, dat zjj den financieelen toestand niet onbevredigend achtten. Spr. is van meening, dat tot reserve-vor ming, zoodra dit in de toekomst mogelijk is, moet worden overgegaan. Hij acht het door den minister gevoerde- beleid rede lijk, daar de bezuinigingsmaatregelen niet waren te handhaven. Spr. sluit zich aan bij de woorden van den heer Van Poll, aangaande de investee- ring van gelden van arbeidswege of op aandringen van de overheid ter bevorde ring der volkswelvaart. De heer VAN SLEEN (S.D.) heeft er waardeering voor, dat de regeering, on danks een tegenslag van 5 millioen, niet op de nieuwe salaris-regeling is terugge komen. Doch de nieuwe regeling bevre digt niet. Het resultaat ervan is tegenge vallen, daar de regeling achter blijft bij de crisisregeling. Over de geheele linie is he peil der salarissen te laag. De heer WOUDENBERG (NSB) meent, dat de verwaarloozing der Defensie het ge volg is van de houding der geheele rech terzijde. Spr. behandelt herhaaldelijk De fensie-aangelegenheden, waarom hij door den voorzitter tot de orde wordt geroepen. Als hij voor het laatst gewaarschuwd is, gaat spr. over op de volkswelvaart. In dit verband wijst hij op de visscherij in de Minahassa, waar de Japansche indringing buitengewoon groot is. Hij bepleit voorts de industrialisatie van Java en steunver leening aan de koffiecultuur. De heer WIJNKOOP (Comm.) betwij felt, of het juist is, communisten en natio- naal-socialisten in één adem te noemen. Spr. verklaart zich voor de in de petitie- Soetardjo voorgestelde rijksconferentie. De minister van Koloniën, de heer WEL TER. maakt een aanvang met zijn rede, welke hij Dinsdag zal voortzetten. Te 18.30 uur wordt de vergadering ver daagd tot Dinsdagmiddag 1 uur. <5® GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JKERHOUT De Raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag te vier uur. Tegenwoordig 11 le den. Afwezig met kennisgeving de heeren J. W. v. Par er a en Th. J. v. Gij ls wijk. De voorzitter gaf eenige cijfers over het afgeloopen paar. De bevolking van Noordwijkerhout mag zich in gestadigen groei verheugen. Zij is in 1938 weder met 209 zielen toegenomen en staat nu op 7359. Er werden 36 huwelij ken gesloten. Verleend werden 38 bouwvergunningen voor woonhuizen, 11 vergunningen voor schuren 'en garages, 1 vergunning voor een toren (St. ViQtor) en 17 vergunningen tot het bouwen van landschuurtjes. Bovendien werden 6 plaatjes ingevolge de Landarbei- derswet verstrekt. Onbewoonbaar verklaard werden 3 wo ningen. B. en W. zullen binnenkort met een voordracht aan den Raad tot onbewoon baar-verklaring van een aantal woningen. Het is dezer dagen weder gebeurd, dat een woning, die door den tegenwoordigen be woner verlaten werd, omdat zij zoo slecht was, wederom door een gezin van alders werd betrokken, dat natuurlijk vandaag of morgen bij de woningbouwvereeniging komt liefst nog voorzien van een dokters verklaring om een andere woning. Het wordt tijd, dat aan dergelijke toestanden radicaal een einde wordt gemaakt. De minder gunstige ontwikkeling der bloembollenindustrie in 1938 vond ook zijn weerslag in de werkloosheid. Was het werk- loozencijfer op 1 Januari sinds 1936, toen het 485 bedrog, dalende, op 1 Januari 1939 bereikte het 't recordcijfer van 515. Toch mogen wij bij de beoordeeling van dit cij fer een voorname factor de vorst niet verwaarloozen. Het aantal steuntrekkers is vrij stabiel. Op 1 Januari 1936 bedroeg het 218, op 1 Ja nuari 1937 223, op 1 Januari 1938 220 en op 1 Januari 1939 237. Aan onderstand van behoeftigen en kos ten van ziekenverpleging van behoeftigen werd uitgegeven: onderstand in 1935: 13056 78, 1936: 16711.79; 1937: 16634.68; 1938: 16500; ziekenverpleging: 1935: 5540.31; 1936: 3392.31; 1937: 6859.31; 1938: 10750. Als men de bedragen van deze twee pos ten bij elkaar telt, ziet men een voorduren de stijging en zijn wij van 18596 in 1935 tot 27.250 in 1938 geklommen. Aan rijkssubsidie werd over het afgeloo pen jaar uitgekeerd 70500, aan toeslag op bondsuitkeeringen 2850, aan werkver- schaffingsloonen 9650, en aan toeslag op bollenpellen 1600. De werkverschafing wordt meer en meer gestimuleerd en B.en W. hopen in 1939 de totstandkoming van nog vele plannen te bevorderen. Op 1 Januari 1939 lagen er nog 9 plannen op afhandeling te wachten. Van de kleine tuindersregeling, die hier 23 September j.l. is ingegaan zijn er op mo ment 27 tuinders, die daarvan profiteeren. Na een beschouwing over de immetaire politiek der regeering, besloot spr. zijn „Nieuwjaarsrede". Vervolgens passeeren een aantal ingeko men stukken den hamer. Op een verzoek van F. M. Meijlandvan Parera om teruggave van naar zijn meening te veel betaalde rioolbelasting wordt af wijzend beschikt. Een verzoek van „Eenige bewoners van den Gooweg" om electrische voorziening wordt voor kennisgeving aangenomen. Uit een verslag van de Commissie tot we ring van Schoolverzuim blijkt, dat 136 aan sprakelijke personen zijn opgeroepen, waarvan er 83 verschenen. Op voorstel van B. en W. wordt een be sluit genomen, waarbij overeenkomstig art. 36, 4e lid, der woningwet wordt bepaald, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor De Zilk wordt voorbereid. Vastgesteld worden de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding, overeenkom stig art. 103, 6e lid der L. O. wet 1920 ten behoeve van de bijz. lagere scholen over 1939. De voorschotten zijn berekend tegen 9 per leerling en bedragen: voor het Paro chiaal Schoolbestuur in de Zilk 366 leerlin gen ad 5 is 3294; voor de Sint Joseph- scholen 546 leerlingen ad 5 is ƒ4914; voor de St. Hieronymus Aemilianusstichting te Amsterdam 325 leerlingen ad 9 2925; voor het Bestuur der Ned. Herv. School 114 2/3 leerl. ad 9 is 1032. De vergoedingen aan verschillende ge meenten verschuldigd voor de kinderen, die elders schoolgaan, worden vastgesteld. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond van B. Meeuwenoord voor 8000, welk perceel groot is 1.12.30 H.A., ontspon zich een wijdloopende discussie. Het perceel is noodig voor de plaatsing van een zuiveringsinstallatie van het riool water. Op voorstel van den heer L. M. van Noort wordt besloten deze aangelegenheid verder in geheime zitting te behandelen. Hierna sluiting der ODenbare vergadering.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10