STEEDS MEER MIDZA KLANTEN Meel Leiden spreekt er o ver Dit is de grondslag van het succes RIJNSTREEK Deze week weer 100 prijzen. Te zamen 400 gulden! m DINSDAG 14 FEBRUARI 1939 DE LEfDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALPHEN AAN DEN RIJN Muziekvereeniging „Leo XIII". De R.K. Muziekvereeniging „Leo XIII" gaf gisteravond in de Sint Josephzaal haar jaarlijksche uitvoering, waarvoor, ed ijver van het bestuur ten spijt maar een heel matige belangstelling bestond, al kunnen ook velen voor him afwezig zijn ter ver ontschuldiging aanvoeren, dat onze zaal met zijn beperkte ruimte zich voor uit voeringen voor harmonie slecht leent. Dat doet evenwel weinig af van de goede pres taties van deze muziekvereeniging, die zich in ons parochie- en vereenigingsleven in den loop van haar bijna twintig jarig oe- staan wij leven nu in de Sint Bonifa- ciusparochie zoo omstreeks de tijd van allerlei jubilea toch zeker niet de min ste plaats heeft weten te veroveren. Als de voorzitter, den heer 'W. v. d. Louw in zijn kort openingswoord aan de aanwezigen en via dezen, aan alle parochianen en belang stellenden, vraagt de Harmonievereeniging „Leo XIII' te willen steunen, zoowel door donateurs als door lidmaatschap in groo- ter aantal dan heeft hij zeker niet teveel gevraagd, want „Leo" heeft daarop recht. Na de feestmarsch van J. R. v. d. Glas kregen we achtereenvolgens eenige mooie stukken te hooren onder de bekwame leiding van den directeur, den heer F. A. Grégoire uit Bodegraven. Na de pauze vervolgde „Leo" haar pro gramma met Opmarsch, een vroolijke marschpotpourie van M. Ciere, Die Heigo- lander, Suite de Valse van Ed. Kiesler en besloot met de potpulaire marsch „Jubel klanken" van Adr. J. Maas. Medewerking aan dezen welgeslaagden avond verleende de conferencier C. Spaandermann Jr. uit Leiden met muzikale begeleiding van den heer O. van Donkersgoed. Dit gezelschap wist de aanwezigen op gepaste wijze te vermaken. Vooral in de nummers met karakteruitbeelding was de vertolker te waardeeren. Wij willen gaarne besluiten met den wensch dat de R.K. Harmonievereeniging „Leo XIII", die in September van dit jaar haar vierde lustrum zal gaan herdenken een periode moge tegemoet gaat, dat zich kenmerken zal van aller medeleven, medewerking en financieele steun uit dankbaarheid, voor het onbetwistbaar feit, dat „Leo XIII'" zich regelmatig dienstbaar heeft weten te maken bij plaatselijke paro- chieele en particuliere feesten. Geboren: Willem Gerrit z. van H. Griffioen en A. M. Groeneveld Mary Ann, d. van H. C. J. Bouwer en J. Oskam Dammesje d. van M. Loedeman en E. Ketel Jan Cornelis Willem, z. van J. Snel en K. P. Klink. Overleden: 'Pieter Kalkman, oud 82 jaar weduwnaar van Masje van der Hei den (wonende te Boskoop) Albert Edel- broek, oud 82 jaar, weduwnaar van Catha- rina van Stralen. Vertrokken: W. Zevenboom en gezin naar Amersfoort P. H. van Veen naar Amsterdam G. Stienstra naar Het Bildt P. M. M. Stolwijk naar Nieuw- koip J. P. Noorlander naar Wassenaar. BODEGRAVEN „Bodegraven in 1938". In het beurs gebouw aan de Nieuwe Markt alhier werd gisterenavond bovengenoemde film ver toond, die door onze plaatsgenoot, de heer J. J. de Vries, vervaardigd werd. Deze film bestaat uit twee deelen, waarin zeer veeJ belangrijke dingen uit onze samenle ving in beeld zijn gebracht. In het eerste deel, getiteld „Een dag in Bodegraven", zien we dingen gebeuren, die we feitelijk iederen Dinsdag kunnen zien. Reeds vroeg in den morgen begint de arbeid op de boerderij, fabriek, bakkerij etc. Wij zien de boerenmeisjes kaas ma ken; kortom de geheele „geschiedenis" van het kaas worden tot aan de spoorwagon; de film eindigt met diverse panorama's, totdat de dag in een mooie zonsondergang eindigt. In het tweede gedeelte zijn de belang rijkste gebeurtenissen samengevat, zoo o.m ook nog de feestelijke intocht van burgemeester G. R. Vonk. Na deze films werden nog enkele ande re films vertoond, die bij de aanwezigen evenals de eerste, zeer in den smaak vielen. Opbrengst collecte. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de collecte ten bate van de St. Vincentius-vereeniging niet minder dan 311.— heeft opgebracht. LEIMU1DEN Gemeenteraad. De raad der gemeente Leimuiden is voornemens in openbare vergadering bijeen te komen op Woensdag 15 Februari 1939 des v.m^te 11 uur. Agenda. 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een voorschot op de gemeente lijke vergoeding ingevolge art. 103. 6 lid der L.O. Wet 1920 aan de besturen der bij zondere scholen over het jaar 1939. 4. Be spreking schrijven van Ged. Staten d.d. 7 Febr. 1939 inzake de begrooting 1939. 5. Wijziging begrootingen dienst 1938 en 1939. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. NIEUWKOOP Organisatie-week. In de week van 27 Februari tot en met 5 Maart wordt in deze parochie een organisatie gehouden. De capucijner-pater Damascus uit 's-Hertogen- bosch zal voor dit doel eiken avond in de kerk een conferentie houden. Van het paard gevallen. De bakkers knecht L. alhier, die voor herhalings oefeningen bij de cavalerie onder de wape nen is, is van zijn paard gevallen en heeft daarbij een knie gebroken. Hij is in het hospitaal opgenomen. ROE' OFARENDSVFEN DE TOONEELCLUB „ST. PANCRATIUS" JUBILEERT. De Vastenavond-uitvoeringen, welke he denavond beginnen en Vrijdag eindigen, staan dit jaar wederom in een merkwaar dig teeken der herinnering. Op 24 Fe bruari zal het dertig jaren geleden zijn, dat enkele tooneelspelende jongelingen zich tot een club vereenigden, om onder de bescherming van „St. Pancratius" de schoone tooneelbespeling uit te oefenen voor eigen vorming en genoegen, alsook tot stichting en cultureele verheffing der parochianen. Aldus ongeveer vonden we in de oude verslagen de doelstelling der club omschreven. Alvorens een misverstand te verwekken is het noodzakelijk erop te wijzen, dat de tooneelgeschiedenis in Roelofarendsveen al veel ouder is dan dertig jaren. Reeds het vorige jaar. tijdens de Vondel-herden king, hebben we dit gemeld. Want het was speciaal de nieuwe Vondel-vereering, welke onder stuwing van jonge Kapelaans het oude Veensche tooneel moet hebben bezield. Uit die oude tijden zijn ons echter geen geschreven overleveringen hekend, maar de mondelinge traditie ontsluit een groot verleden: Lucifer, Jozef in Dothan, Noach! Roelofarendsveen was reeds vóór dertig jaren toonaangevend voor de geheele streek op het gebied der tooneelbespe ling. In 1909 evenwel zijn alle krachten verzameld in een hechte vereenigings- band: St. Pancratius. Zeer velen ouderen, vooral zij, die actief hebben deelgenomen als bestuur en spe lers, zullen de meest markante gebeurte nissen van de club nog heel goed herinne ren en in dierbare herinnering bewaren. De tooneelclub „St Pancratius" moet altijd wel een zeer intieme en gezellige vereeni- gingsband zijn geweest. Dat is niet alleen nu zoo, maar ook reeds der(ig jaren terug. Een vluchtig doorzien der jaarverslagen verraadt direct die bijzondere vriend schappelijke omgang van de leden onder ling en hun innig contact me^ den geeste lijken adviseur. Het vertrek van een adviseur zien we telkens opnieuw als een onaangenaam feit gesignaleerd, een scheiding van vrienden voor altijd. Nogmaals, het zijn de meest treffende passages in de verslagen. Ook wat de keuze der op te voeren stuk ken betreft, heeft de club steeds getoond een waardige opvatting te hebben van spel, humor, sensatie, karakteruitbeelding etc. Afwisselend zijn ernstige en vroolijke tragedies en comedies in studie genomen. Naar best vermogen gaven de spelers hun krachten en hebben door de vele jaren heen een oud „gced" doorgegeven naar volgende geslachten. En dat niet alleen; ze hebben door de ervaring van voorgan gers zich meer nog ontwikkeld om aan anderen nog meer te kunnen overgeven. Teleurstelling en ontmoediging bleven ook niet uit. Als na maanden van inge spannen voorbereiding en opofferingen van veel vrijen tijd op één ongelukkigen avond, en dit meestal buiten eigen schuld, een mcoie illusie werd stukgeslagen, dan was de reactie dikwijls een zware ontmoe diging der leden. Maar dan was het juist een krachtige aanmoediging van den gees telijken adviseur, die allen weer opriep voor hun mooie- taak. Vooral gedurende de mobilisatie gingen vele beste krachten voor de club verloren, en men meende zelfs, dat de tooneelclub ten onder zou gaan. In de na-oorlogsche jaren treden dan weer vele jongeren tot de club toe; er is uit de algemeene verslagenheid van den corlog weer nieuw leven en jong enthou siasme. Jonge schilders tooveren smaakvolle dé cors te voorschijn; onder leiding van oude ren worden de jonge spelers spoedig in den goeden vorm gebracht om weer zoo ver mogelijk van het doode punt verwij derd te komen. Omstreeks 1930 komt de oude garde nog éénmaal voor het voetlicht met „De Capu- cijn Theobald Mathew", reeds vroeger door haar gespeeld. Dan treedt de jeugd voor goed door en het is bij het 25-jarig bestaans-feest, dat weer een der hoogtepunten wordt bereikt. Twee jaren terug is de club andermaal in een nieuw stadium getreden doordat is overgegaan tot het gemengd tooneel. De „proeven", tot heden getoond, rechtvaar digen de nieuwe koers volkomen en het is te verwachten, dat onder de bekwame leiding in de toekomst nog menige mooie tooneel-avond zal geboden worden. Door de medewerking van de zeer goede symphonieclub worden de tooneel- uitvoeringen tegenwoordig een mooi slui tend geheel van muziek en voordracht. Een grcote belangstelling voor dit bescha vende werk dezer clubs zal tot voordeel zijn van geheel Roelofarendsveen. Dan alleen zal het mogelijk zijn, dat de oude traditie gehandhaafd kan blijven. Hoewel veel moeilijker dan vroeger, zal deze plaats ook nu nog in staat kunnen zijn een leidende positie in te nemen wat betreft de veredelende tooneelbespeling en kunst zinnige alzijdige vorming. Dit voorsprong kan behouden blijven, als er gedurende deze dagen volop medeleven is van allen. Moge de viering van dit dertig-jarig feest de krachtige aanvang van een nieuwe étappe zijn, een berg-étappe; en dat „St. Pancratius" de koning der klimmers, de berg-koning moge zjjn. Schietwedstrijden. Gisterenavond hield de B.V.L. een schietwedstrijd tegen de Burgerwacht in hotel „De Vier Heems kinderen". Na een kort openingswoord van den plaatselijken leider der B.V.L., de heer Jac. Spierenburg, werd aangevangen. De uitslag was aldus uit vier beurten: B. V. L.: G. v. Veen 49 pnt., J. Elsgeest 50 pnt., Jac. v. d. Meer 46 pet., Jac. Spie renburg 46 punt. Totaal 240 pnt. B. Wacht: C. Otten 49 pnt., Th. v. d. Meer 47 pnt., J. Akerboom 45 pnt., J. v. Klink 47 pnt., E. Rode wijk 48 pnt. Totaal 236 pnt. De commandant der Burgerwacht, de heer L. de Jong, feliciteerde de overwin naars uit de spannende kamp. Zij mochten een fraaie zilveren krans in ontvangst ne men. RIJPWETERING Tooneeluitvoering „Elk een gunst". Gisteravond gaf in het café „Rustoord" de R. K. tooneelvereeniging „Elk een Gunst" een uitvoering, die alleszins geslaagd mag worden genoemd. Precies om 7 uur sprak de heer Jac. Meijer een kort openingswoord waarna onmiddellijk met de afwerking van het programma werd begonnen. Beide pro grammanummers werden vlot gespeeld en de acteurs gaven hierdoor blijk van ernstige studie en voorbereiding. Verschillende rol len uit het tooneelspel, zoowel als uit het blijspel werden zeer verdienstelijk ver tolkt, terwijl zelfs sommige figuren zeer goed genoemd konden worden. Ook de jonge krachten kweten zich zeer verdien stelijk van hun taak. De grime, verzorgd door de firma Hoppezak uit Leiden, was zoo keurig verzorgd, dat hier een woord van lof zeker niet misplaatst is. De spelers oogstten een hartelijk applaus voor hun kranige prestaties, zeker niet onverdiend. De zaal was goed bezet en de toehoor ders zullen geen spijt gehad hebben van hun gang naar Rustoord. We hopen van l.arte, dat we dit seizoen van „Elk een Gunst" nog meer te hooren zullen krijgen. 11 milium I Hl U wilt toch ook prijswinnaar worden Een goede raad: Koop uitsluitend in MIDZA- ZAKEN U wordt zeker en vast prijswinnaar PRIJZEN GULDENS-BONS 1ste prijs f.25. Mevr. T. v. N., De Kempenaerstr. 14, Oegstg. 2de prijs f.20. Mevr. W. F., Hooge Rijndijk 10, Leiden 3de prijs f. 15. Mevr. S., Heerensinge!, Leiden 4de, 5de en 6de prijs L 10. Mevr. Chr. O., 83 Rijnzaterwoude Mevr. A B. T., Maarsmanssteeg 21, Leiden Mevr. D. L., Mariënpoelstraat 17a, Leiden 7de tot en met 13de prijs Mevr. A J. V„ Haarlemmerstr. 229, Leiden f. 7.50 Mevr. S. K„ Wald. Pyrmontstr. 44, Leiden f. 7.50 Mevr. S. v. O., Munnikenstr. 70, Leiden f. 7.50 Mevr. W. J. A v. D., „Rhijngeest", Oegstg. f. 7.50 Mevr. G. A„ Zijlsingel 42, Leiden e f. 7.50 Mevr. P„ Stationsweg 23, Leidenf. 7.50 Mevr. C. Langevaart 13, Rijnsburg f. 7.50 14de en 15de prijs Mevr. J. A. B., Breestraat 157, Leidenf. 6. Mevr. R. H. de B., Cobetstraat 21, Leiden f.6. 16de tot en met 27ste prijs Mevr. M. v. Z., Hoogl. KerkgT. 40a, Leiden f. 5. Mevr. M. E., Pieterskerkhof 12, Leiden f. 5. Mevr. D. den H., Wijttenbachweg 103, O. f. 5. Mevr. v. B. B. H., Sumatrastr. 17, Leiden f.5. Mevr. L. G„ Duivenvoordestr. 2a, Oegstg. f.5. Mevr. G. v. d. W., Hoogewoerd 101, Leiden f. 5.— Mevr. v. d. B., Mare 64, Leidenf. 5. Mevr. J. v. E., p.a. B., Heerenstr. 4, Leiden f. 5 Mevr. W. v. d. A., H. Rijnd. F 138, Zoeterw. f. 5 Mevr. J. Z., Morschweg 23, Leiden f. 5.— Mevr. A. M. v. D., Mauritsstraat 89, Leiden f. 5. Mevr. F. P. N„ W. Wamaarl. 2, Sassenh. f. 5. 28ste tot en met 40ste prijs Mevr. S. L., Trompstraat 81, Leiden f.4.— Mevr. M. v. 't Z., Mecklenburgerstr. 16 f. 4. Mevr. T. B., Nieuwsteeg 31, Leidenf. 4. Mevr. H. G., Zuidsingel 32, Leiden f.4. Mevr. J. J. W., Papengracht 14a, Leiden f. 4. Mevr. M. M., Sophiastraat 3, Leidenf. 4. Mevr. A. v. B., Oude Singel 238, Leiden f. 4.— Mevr. M. B., Beestenmarkt 50, Leiden f. 4. Miss L., Maarsmanssteeg 16, Leidenf. 4. Mevr. B. M., Steenstraat 2, Leidenf. 4.— Mevr. J. M. J., Hoogewoerd 59, Leiden f. 4. Mevr. M. R., Papenlaan 9, Voorschoten f. 4. Mevr. A. M. V. de W., 3 Oct.str. 46, Leiden f. 4.— 41ste tot en met 71ste prijs Mevr. C. J. V. M., Zoet. Singel 20, Leiden f. 2.50 Mevr. H. B., Boommarkt 11a, Leiden f. 2.50 Mevr. T., Vondellaan 21, Leiden f. 2.50 Mevr. N. v. <L L., Breestraat 13, Leiden f. 2.50 Mevr. D., Nieuwe Rijn 34a, Leidenf. 2,„0 Mevr. A. F. K., Nieuwe Rijn 80a, Leiden f. 2.50 Mevr. J. B., Langegracht 91, Leiden f. 2.50 Mevr. J. de V., Zwarte weg 20, Noordw. B. f. 2.50 Mevr. P. v. L., Heerenstraat 76, Leiden f. 2.50 Mevr. L. K., Westeinde 115, Zoeterwoude f. 2.50 Mevr. E. D., Ridderstraat 22, Leiden f. 2.50 Mevr. W. T. S., v. d. Waalsstr. 68, Leiden f. 2 0 Mevr. G. Z., Hoogewoerd 45, Leiden f. 2.50 Mevr. A V., Mare 54, Leidenf. 2.50 Mevr. V., Parkstraat 2a, Leidenf. 2.50 Mevr. J. F. K., Pioenstraat 37a, Leiden f. 2.50 Mevr. V., Vrouwenweg 44, Zoeterwoude f. 2.50 Mevr. B. v. W., Rijndijk A 90, Hazerswoude f. 2.50 Mevr. L., VerL Nassaustraat 3, Leiden f. 2.50 Mevr. D. C. v. S., Wasstraat 24, Leiden f. 2.50 Mevr. J. A., Wasstraat 37, Leidenf. 2.50 Mevr. L., Plantsoen 53, Leiden f. 2.50 Mevr. v. H„ Hyacinthenstr. 12a, Leiden f. 2.50 Mevr. G. H. Z., P.G. Gouvem.I. 28 Sassenh. f. 2.50 Mevr. J. R., Lammenschansweg 20, Leiden f. 2.50 Mevr. H. M. K., Oude Vest 115, Leiden f. 2.50 Mevr. N. G., Duinstraat 5, Katwijk aZ. f. 2.50 Mevr. D. J., Koningstraat 4, Leiden f. 2.50 Mevr. J. H., Heerenstraat 105, Leiden f. 2.50 Mevr. T. v. R., Rijndijk 304, Voorschoten f. 2.50 Mevr. A. M. v. W., Plantsoen 21, Leiden f. 2.50 PRIJZEN 50 CENTS-BONS lste prijs f. 3.50 Mevr. J. v. E., p.a. B., Heerenstraat 4, Leiden 2de en 3de prijs f. 2.50 Mevr. B. L., De Genestetstraat 44, Leiden Mevr. C. J. L., Pelikaanstraat 3, Leiden 4de tot en met 7de prijs Mevr. S., Heerensingel, Leiden f. 2.- Mevr. J. P. v. B. H., Prinsenstr. 15, Leiden f. 2.- Mevr. C. K., Haarlemmerstraat 196, Leiden f. 2.- Mevr. M. B., Hoogl. Kerkgracht 32, Leiden f. 2.- 8ste tot en met 14de prijs Mevr. J. v. J. J., Koninginnel. 28, Leiden f.1.- Mevr. C. H., Zoeterw. Singel 39, Leiden f. l.~ Mevr. B. v. N. B., Hugo de Vriesstraat 27 f. 1.- Mevr. A. H., Mare 61, Leidenf1.= Mevr. W. H. J., Oude Rijn 112, Leiden f. 1. Mevr. J. M. H., Bakh. Rozeboomstr. 31 f. 1.= Mevr. J. O., Lage Rijndijk 15, Leiden f. 1.= PRIJZEN 25 CENTS-BONS lste prijs f. 3.50 Mevr. A S.„ Aalmarkt 20, Leiden. 2de en 3de prijs f. 2.50 Mevr. v. L., Sumatrastraat 45, Leiden. Mevr. v. E. p.a. B., Heerenstraat 4, Leiden. 4de tot en met 6de prijs Mevr. C. J. L., Pelikaanstraat 3, Leiden f. 2.= Mevr. J. P. v. B. H., Prinsenstr. 15, Leiden f. 2. Mevr. R. B., Stille Rijn 14, Leidenf.2.— 7de tot en met 27ste prijs Mevr. M. K., Groenhovenstraat 9, Leiden f. 1. Mevr. S., Heerensingel, Leiden f. 1. Mevr. J. A. H., Mare 69, Leiden f. 1. Mevr. M. B., Salomonsteeg 6, Leiden f. 1. Mevr. M. C. M., Hooigracht 52a, Leiden f. 1. Mevr. A. J. V., Haarlemmerstr. 229, Leiden f. 1. Mevr. H. M. K., Oude Vest 115, Leiden f. 1.— Mevr. v. W., Rhijng. straatweg 7, Oegstg. f. 1. Mevr. C. W., Gerecht 1, Leidenf.1.— Mevr. Wed. D. T., Meermansburgstraat 21 f. L— Mevr. Tr. D., Oosterstraat 83, Leidenf. 1. Mevr. W., Haarlemmerstraat 260, Leiden f. 1. Mevr. v. L., Oude Rijn 190, Leiden f. 1. Mevr. A. C. K., Haarlemmerstr. 269, Leiden f. 1. Mevr. E. v. V., Haven 42, Leiden f. 1. Mevr. J. K., Oude Rijn 32, Leiden f.1.— Mevr. H. E. S., Oude Singel 234a, Leiden f. 1. Mevr. E. S., Kort Galgewater 2, Leiden f. 1. Mevr. J. K., Nieuwe Rijn 61a, Leiden f. 1. Mevr. H. Z., Nieuwe Rijn 63, LeiJen f. 1. Mevr. L., Lombokstraat lb, Leiden f. 1. Midza klan'en zijn tevreden klanten

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8