OMGEVING De strijd tegen de saneering Bloembollenvak DINSDAG 14 FEBRUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Staatspartij. De afd. van de R.K. Staatspartij hield gisteravond in hotel Sistermans een ledenvergadering. De op komst was slechts matig. De voorzitter de heer C. Seijsener betreurt de geringe op komst. Medegedeeld wordt, dat de eerste stemming voor de groslijst der candidaten voor de Prov. Staten a.s. Zondag zal plaats hebben en de voorz. wekt krachtig op, dan te komen stemmen. Geadviseerd worden voor deze eerste stemming de heeren Mr. Bolsius en B. N. Loerakker alhier. By de korte behandeling van den beschrijvings brief voor de a.s. vergadering te Leiden wordt aan de afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Het bestuur steide voor, dat tot en met 15 Maart candidaten voor de as. Gemeenteraadsverkiezing bij het bestuur kunnen worden ingeleverd. Na korte dis cussie wordt deze lermijn verlengd tot 1 April. Veraer wordt aan de orde gesteld de bijna leege kas te vullen, daar er toch voor de a.s. verkiezingen geld moet zijn. Ver schillende manieren worden aan de hand geaaan. Het bestuur hoopt, dat een klein verKiezingslondsje kan worden gevormd. De heer C. Joh. Bakker heeft verder met leedwezen vernomen, dat de kas zoo goed als leeg is. Hij vraagt zich af, waar het bestuur van den slecnicn linantieelen kant der kas op de hoogte was, hoe het den moed hadf een spreker ais pater Peeters hier te laten optreden, welke avond een zeer becuuaenae kosten met zich bracht. De voorzitter zegt: we nebben ons vergist. We haaoen verwacht, dat de collectie, die dien avond g^nouaen werd de kosten zou dekken, aocn zuiks is Ditter tegengevallen het wordt een ter moeilijk, om niet althans eenmaal per jaar een gevierd redenaar voor ae Kiesvereeniging te laten optreden; die naiaiigneid zou door de leden kwanjk woraen genomen. De voorzitter dankt nu voor de aangename besprekingen en sluit met den chr. groet. KATWIJK Jubileum bouwvereeniging. De inzet van het zilveren jubilé der Katwijksche Bouwvereeniging was een receptie gehou den im „du Rhin" waar met den ourge- meester aanwezig waren de wnd. gemeente, secretaris de heer Tieleman wethouder Dubbeldam, het bestuur der Katwijkscne bouwvereeniging en eenige genoodigden. De burgemeester sprak het eerst en Wees op de goede organisatie in deze vereeniging welke als een voorbeeld aan vele anderen gesteid kan worden. Vervolgens sprak de dr. J. Hueting, de voorzitter der bouwver. Spr. braent dank aan wethouder Veetkamp, die administrateur der bouwvereeniging is. De vereeniging heeft nimmer de steun van rijk of gemeente van noode gehad. Na mens het comité uit de huurders sprak de heer Post welke groote lof toezwaaide aan het bestuur. Daarna onthulde de oudste der huurders van bijna 50U woningen een mooie gedenksteen, welke boven den in gang van een der woningen geplaatst zal worden. Nadat allen van de gelegenheid om het bestuur te feliciteeren met dit jubilé hadden gebruik gemaakt, werden ververschingen aangeboden. Vermelden we ten slotte nog, dat in de bijna 5UU woningen pirn. 1 y. millioen gul den gestoken is. De vereeniging heeft een vaste timmerman (J. van Duijn) en een vaste schilder (C. van Leeuwen) in dienst. KATWUK AAN DEN RIJN Wat brachten tuinbouwproducten op? Het zal ongetwijfeld velen interesseeren ter vergelijking de middenprijste lezen van de voornaamste der aangevoerde pro ducten aan de veiling van K. en O. over de jaren 19361937 en 1928. Men ziet dan soms zeer eigenaardige gevallen, welke illustreeren hoe de teelt van een of ander product mee of tegen kan vallen: Middelprijs Produc t 1936 1937 1938 Vroege aardappelen 3.62 2.63 6.17 Bloemkool 5.31 7.77 5.66 Waspeen 4.25 2.63 4.67 Bospeen 5.90 6.04 6.68 Savoye kool 1.60 1.56 2.53 Rooae kool 2.— 2.2U 1.88 Sla (Koude grond) 0.84 1.33 1.16 Uien 2.— 4.66 3.96 Kroten 2.24 2.32 2.85 Andijvie K.G. 3.78 4.03 6.05 Andy vie stuks 0.65 0.64 1.15 Spinazie 2.46 3.87 3.07 Radijs 0.92 1.13 1.23 Knoiselderie 2.84 2.90 3.58 Witlof 8.51 8.— 7.77 Tuinboonen 3.70 5.95 3.32 Gele oewaarkool 1.40 1.39 1.78 Boerenkool 4.99 1.85 2.96 Spruitkool 7.63 6.39 8.95 Prei 1.86 2.09 5.49 Late aardappelen 2.38 2.77 2.59 Er was in 1938 een vermeerderde aan- -oer van beteekenis: Kode grondsla 100.000 stuks, vroege aardappelen 85000 K.G., radijs 24000 bos, prei 9000 K.G. Een ver mindering van beteekenis gaven: waspeen 120.000 K.G., uien 26000 K.G. Savoye kool 162000 K.G., roode kool 140000 K.G. Andij vie 25000 K.G., knolselderie 21000 st., boe renkool 11000 K.G., late aardappelen 362000K.G. NOOTDORP Moeder-Overste St Joseph-Gesticht. Tot Moeder-Overste van het St. Joseph- gesticht alhier is benoemd Zuster Clemens, die voordien haar geheele kloosterleven (31 jaren) heeft doorgebracht in het Kloos- ter te Scheveningen. Autobusdienst. Naar wij vernemen is de ten name van J. C. de Groot staande ver gunning voor de uitoefening van den auto busdienst tusschen Leidschendam en Delft over Nootdorp overgedragen aan de West- lnadsche Stoomtramweg Maatschappij te Loosduinen. Na overdracht zal de autobusdienst ge wijzigd worden in dien zin, dat het traject wordt verkort van Delft tot Viaduct Veen- weg te Nootdorp, alwaar aansluiting zal worden gegeven op de diensten tusschen den Haag en Zoetermeer, uitgeoefend door de N.V. Citosa te Zoetermeer. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijsdag 17 Februari, des namiddags te 4uur. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Voorstel van burge- meestei en wethouders om te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor de gemeente wordt voorbereid. 3. a Wijziging der begrooting, dienst 1938. b. Wijziging der begrooting, dienst 1939. 4. a. Wijziging der begrooting voor het Grondbedrijf, 1938. b. Wijziging der be grooting voor het Grondbedrijf, 1939. 5. Vaststelling der voorschotten op de ge meentelijke vergoeding, overeenkomstig artikel 103. zesde lid, der L. O. Wet 1920, ten behoeve van de bijzondere lagere scholen alhier over 1939. 6. Vaststelling van aan verschillende gemeenten ver schuldigde vergoedingen ingevolge artikel 104 der L.O. Wet 1920. 7. Benoeming der leden en hunne plaatsvervangers van de stembureaux. 8. Voorstel van burgemees ter en wethouders tot aankoop van een perceel grond. „St Barbara". In café „Het Wapen van Ncordwijkerhout" hield de St. Bar- bara-vereeniging haar jaarvergadering, welke zeer druk was bezocht. Ruim 170 le den waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer H. Zwaan, opende met den chr. groet en een woord van welkom Hij sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst, waaruit belangstelling blijkt voor het werk der vereeniging. De voorzitter maakte be kend, dat in het afgeloopen jaar 14 leden, 13 niet-leden en 4 kinderen grafwaarts zijn gedragen. Voor hun zielerust werd hierna een gebed gestort. De. zeer uitgebreide no tulen der vorige vergadering werden door secretaris v. d. Klauw voorgelezen en on der dank ongewijzigd vastgesteld. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten in 1938 hadden bedragen 803.34, de uitga ven 721.74. Het batig saldo bedroeg dus f 81.60. Het totale bedrag in kas is mo menteel 651 99. De controle-commissie verklaarde bij monde van den heer C. v. d. Klauw Czn., dat kas en boeken in de beste orde waren bevonden. Op voorstel van het bestuur werd besloten den pen ningmeester een gratificatie te schenken van 25.Bij de mededeelingen zeide de voorzitter, dat een nieuw rouwkleed vpor de kinderklasse was aangeschaft. Het draagloon werd vastgesteld cp hetzelfde bedrag als vorig jaar. Hierna volgde be stuursverkiezing. De aftredende heeren H. Zwaan, J. A v. Gijlswijk, Jor. Turenhout en P. v. d Holst, werden bij enkele can- didaatstelling herkozen verklaard, terwijl de heer H. Zwaan met bijna algemeene stemmen tot voorzitter werd herkozen. De voorzitter feliciteerde de herkozen leden van het bestuur met hun herbenoeming en dankte de vergadering voor het vertrou wen in hem gesteld. Op voorstel van het bestuur werd arti kel 2 van het Reglement gewijzigd in dier voege, dat bij royement wegens contribu tie-schuld het achterstallige betaald moet worden. Alsnu volgde de rondvraag. De hoorgeerw heer Pastoor Westerwoudt, die tegenwoordig was, nam het woord en feli citeerde het herkozen bestuur. Spreker zeide van Pastoor Maas gehoord te heb ben, dat de vergaderingen van de St. Bar- bara-vereeniging altijd zoo aangenaam zijn en heeft dit ook hedenavond onder vonden. Het doel van de vereeniging is dan ook zeer mooi, daar het een werk is van barmhartigheid. Hen memoreerde, dat de vereeniging in de St. Victor-parochie 23 jaar geleden is opgericht en sprak een wcord van waardeering uit voor het wer ken der vereeniging. Verder werd door verschillende leden van de rondvraag ge bruik gemaakt. Hierna volgde -sluiting en verloting. ZILK E.H.B.O. In de laatst gehouden ver gadering van de luchtbescherming werden de inwoners van de Zilk aangespoord vooral zorg te dragen voor een goede afdeeling E.H.B.O. Om daartoe te komen moet er al lereerst een E.H.B.O.-cursus worden ge volgd. Hiervoor kan men zich opgeven bij den heer van den .Berg, gemeente-veld wachter alhier. Deze cursus is bestemd voor iedereen, voor dames, zoowel als voor hee ren. Geeft u dus spoedig op of vraagt al thans inlichtingen aan bovengenoemd adres. Reeds lieten zich tien personen in schrijven. SASSENHEIM NARCISSEN-TENTOONSTELLING IN „BLOEMLUST". De bekroningen. Hedenmiddag te half 3 is de groote Nar- cissententoonstelling geopend in het ge bouw „Bloemlust". De opening geschiedde door dr. Verhage, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden. De volgende bekro ningen werden toegekend: Prijsvraag I, 30 variëteiten handels-nar cissen, groote zilveren wisselbeker 1938, aan Warnaar en Co. Prijsvraag II, 20 variëteiten: zilveren wisselbeker 1936, aan T. Vos en Zoon; zilveren beker H. B. S. aan A. Frylink ei. Zoon. Prijsvraag ül 10 variëteiten in 10 ras sen. zilveren wisselbeker 1937 aan G. Zand bergen Terwegen. Prijsvraag IV 10 variëteiten, ongeacht ras gr. gouden medaille van de vereeniging De Narcis", aan G. Zandbergen Terwegen. Zilveren medaille, aan Wassenaar en Co. Bloemlustcertificaten werden uitgereikt aan: voor de beste Barri Scarlet Elegant, A. Frylink en Zn,. Inc. Fortune, Van der Voet's bloembol len bed rijf; Wit*e Trumpet Roxane, A. Frylink en Zn. Gele Trompet Golden Harvest, A. Fry link en Zn., Van der Voet's BI. bedrijf, T. Vos en Zn., Bicolor „Patria", Warnaar en Co. Dubb. narcis „Texes", G. Zandbergen Ter wegen; Poetaz „Craqford", G. Zandbergen Ter wegen. De Provincale weg naar Noordwijk. Maandag wordt het gedeelte van de pro vinciale weg TeylingerlaanRijksstraat weg aanbesteed. Door deze aanbesteding wordt niet be slist of de kruising met den Rijksstraatweg gelijkvloers of met een viaduct zal geschie den. Controle-commissie Bouw- en Schilders bedrijf. Ter bevordering van de nale ving en doorvoering van de bepalingen van het Coll. Arbeidscontract in het bouw en schildersbedrijf is alhiet ter controle een commissie s&mengesteld bestaande uit: a. de leden-werkgevers: M. J. A. van Breda, voorzitter, C. Meiman, J. Reeuwijk en J. van Duyker, en b. de leden-werkne mers: H. Hoogervorst, secretaris, A. Eike lenboom, P. van Houwelingen en J. C. Schrama. Bij heerschende greep. Met Mijnhardtjes steeds goede ervaring. 4760 Doos 30 en 50 ct. VOORHOUT „St. Caecilia". Om 8 uur gisteravond was de groote zaal van het parochiehuis nagenoeg geheel gevuld met donateurs, kunstlievende leden en genoodigden, zus- terafdeelingen enz., toen in doodsche stilte „Ases Tot" van Edward Grieg werd aanhoord, ter dankbare nagedachtenis van den voorzitter, wylen den heer G. Witte- man. Hierna opende de nieuwe voorzitter, de heer P. van der Geer Lzn. met een woord van welkom tot pastoor, burgemeester en kapelaan. In een gloedvolle speech ge tuigde de voorzitter van waardeering voor den overleden voorzitter, die gedurende 18 achtereenvolgende jaren de vereeni ging als voorzitter heeft gediend met zijn gedegen adviezen en zijn vastberaden leiding. Zijn nagedachtenis zal steeds bij „St. Caecilia" in hooge eere blijven. Vervolgens bracht spr. hartelijk dank aan den heer M. Bolderdijk, directeur te Leiden. Met de afwerking van het uitgebreid programma werd dan een aanvang ge maakt. Er werd waarlijk subliem gespeeld dezen avond. Alle spelers scheen het goed af te gaan. In „Les deux Ranniers" van Labola werden de soli vertolkt door Chr. van der Geer en B Bierman met piston, terwijl in „La véritable Manole" van Bourgeois de trombone-solo werd uitge voerd door G. Zoet, waarvoor dezen heeren naast een extra applausje ook een spe ciaal compliment van den directeur ten deel viel. Tijdens de pauze Was het woord aan den beschermheer, mr. G. F. W. van Ber- ckel die zijn sympathie uitte aan het adres dezer vereeniging, waarbij spr. de gele genheid aangreep om bij de aanwezigen het besef te verlevendigen van de groote waarde van een muziekvereeniging. Spr. stelt de liefde voor-de muziek, welke on der de leden leeft, op hoogen prijs en roemt de welsprekendheid van den nieu wen voorzitter, onder wiens leiding spr. de vereeniging nog veel succes toewenscht Na de pauze werd het meer amusante gedeelte verzorgd door „De Vroolijke Jantjes", afkomstig heelemaal uit Hilver sum, wier spel, geestigheid en niet min der wier muzikale talenten op hoog peil stonden. Het viel niet te verwonderen dat deze „Jantjes" na ieder nummer een daverend applaus kregen. Voorzeker was de voorzitter de tolk der aanwezigen, toen hij op ondubbelzinnige wijze het trio dank zegde voor de wijze waarop het 't publiek had geamuseerd, hun een tot weerziens toewenschend. K. J. M. V. Ter- afwisseling heeft het K.J.M.V.-bestuur hedenavond een origi- neele carnavalsviering georganiseerd, waarop alle leden zonder uitzondering worden verwacht. Dat zij zorgen, dat deze avond zal mogen slagen, zal naar het be stuur hoopt, wel een overbodige aanspo ring zijn. in het De Anti-saneerders in vergadering bijeen Le leden van de Vereeniging tot Behoud van het Bloembollenvak waren gisteren in gebouw „Odeon" in algemeene verga dering bijeengeroepen. Waren er verleden jaar 132 leden opgekomen, ditmaal zag het bestuur zich slechts omringd door nog geen 25 leden. De wnd. voorzitter, de heer P. C. de Zeeuw, deelde in zyn openingsrede mede, dat de statuten der vereeniging thans de koninklijke goedkeuring hebben verkre gen. De toestand in ons vak is er niet op vooruit gegaan, aldus spr., mede als ge volg van de negeering van de zijde der re geering van de denkbeelden, die onder het vak leven, is er een groote lusteloos heid opgetreden, die zooals de geschiede nis heeft geleerd, doodelijk moet zijn voor de toekomst van vak en volk. Wij zullen onzen strijd tegen de saneringsmaatrege len krachtig voortzetten, temeer, daar er hoe langer hoe meer verschijnselen ko men, die de opvattingen van onze ver eeniging volkomen in het gelijk gaan stel len. Een zeer bedenkelijk verschijnsel is het verdwijnen van de kleine kweekers. De statistiek wijst uit, dat de groote bedrij ven bij de saneering garen spinnen. Het aantal bedrijven beneden 1 H.A. nam ver leden jaar af van 12.180 tot 11.419. Dan is er no? de immoreele handel in teeltbewij- zen, die in het loooende seizoen tot ver schuivingen aanleiding zal moeten geven, die even groot, zoo niet grooter zullen zijn dan in het afgeloopen seizoen. Maar ook de verhouding tot het buiten land wordt voortdurend slechter. De sa neringsmaatregelen stimuleeren inder daad de bloembollencultuur in Engeland, ten bewijze* waarvan spr. eenige bekende argumenten naar voren bracht. Hij be-' treurde het, dat de Minister van Econo mische Zaken het spel, dat op dit terrein gesDeeld wordt, niet doorziet en door het afschaffen van zoowel minimumprijzen als productiebeperking aan deze bijzon dere aanmoediging van de teelt in het bui tenland paal en werk stelt. Zoolang de leiding van den „Bloembollenraad" zal worder opgedragen aan onze eigen men- schen waarbij ieder vakgenoot de kans beloopt door zijn eigen buurman gere geerd te worden die aan niemand on zer verantwoording voor hun daden ver schuldigd zijn, kan zij ook nooit het ver trouwen van de massa krijgen, aldus spr. Spr. protesteérde vervolgens tegen de vef-ègaand lichtzinnige en onoordeelkun dige wijze, waarop in officieele kringen over het vak gesproken zou worden. Aangezien het saneermgsstelsel uitgaat van de foutieve idee een crisisinstelling te zijn, die in het v°der van „de tijd" riet past, omdat de omstandigheden voortdu rend wisselen, is het een stelsel, dat ten ondergang gedoemd is of de ondergang van het vak tengevolge zal hebben. De gezondrm king van het. vak, besloot spr., wordt door de saneering noodeloos tegengehouden. Er wordt verarming door hot stelsel veroorzaakt en de cultuur in het buitenland wordt er mee in de hand gr verkt. Daar een catastrophe op deze wijze niet te voorkomen is, riep spr. allen oo tot nieuwen strijd en verzet. U t h*»t jaarverslag van den secretaris, di. Dijt, bleek, dat het bestuurslid, de heer Griillemans, heen ging omdat hij den strijd hopeloos achtte. Gewezen werd op het gebrek aan een orgaan en op het in h.t leven roepen van afdeelingen. Hoe klein de contributie ook is, het bleek zeer moeilijk te zijn om een belangrijk deel te innen of op tijd te innen. De begrooting sloot met een bedrag van 1430.—. De bestuursleden J. de Brabander en J. Hot gstraten werden bij acclamatie h'—ko zen; in de plaats van den heer Grullemans werd jhr. W. P. Barnaart uit Bennebroek met algemeene stemmen gekozen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De heer Bos vroeg of het niet wenschelijk zou zijn, dat de leden en bloo zouden bedanken voor de Algemeene Ver- een:ging voor Bloembolencultuur. Deze vereeniging is onze grootste tegenstand ster, redeneerde dit lid en het blijft an ders vechten tegen de bierkaai. Hij meen de verder, dat het contact verslapt is, om dat er geen verband is en zou op elke plaats een afdeeling willen zien. De voorzitter achtte den tijd voor de af scheiding nog niet rijp. In het vakblad, dat onze leden zelf mee betalen, aldus spr., wordt tegen ons gestookt. Wij heb ben in ieder geval de Alg. Ver. kunnen behoeden voor den misstap, die aan de reorganisatie verbonden zou zijn. Blijf dus lid van de moederorganisatie, adviseerde de voorzitter. De heer Bos wenschte dan aandeel in. de kolommen van het Weekblad voor Bloembollencultuur en de voorzitter zeg de een bespreking toe. Van andere zijde werd om propaganda door middel van de radio gevraagd, om dat de tegenstanders ook aan het woord komen. De heer Dijt zei daarop smalend: Je krijgt in dit land geen gelegenheid om met - tegenstanders te kampen. Door de politiek wordt eiken tegenstand dood ge maakt, dat heb ik al verschillende malen ondervonden. Een der leden vroeg of er in den zomer nog gelegenheid zou komen om voor of tegen de saneering te stemmen. Hilariteit was het antwoord. Een ander lid vroeg wat de vereeniging eigenlijk doet. Waar is een programma? De heer Deen uit Hillegom meende te weten, dat de anti-saneerders met 2500 leden ongeveer 12.000.contributie in de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur stor ten en dat er dus wat te eischen zou zijn. De voorzitter moest dit bedrag toch te genspreken, hij maakte er een „zeer aan zienlijke contributie" van. De heer P. Bakker Kzn. vroeg inlich tingen over den Bloembollenraad. Hierop antwoordde de heer 't Mannetje, dat men nog bezig is met het uitsteken van voel horens. Men schijnt er ook anti-saneer ders in te willen hebben, maar de zaak vlot nog niets. Een ander lid had minstens 300 tot 400 leden op deze vergadering verwacht en hij verklaarde zich dus zeer teleurgesteld. De voorzitter schaarde zich achter dit lid, maar meende, dat de oorzaak gezocht moest worden in niet voldoende publi catie. De vergadering werd daarna gesloten. VOORSCHOTEN Collecte. De gehouden collecte ten bate van het fonds voor bijzondere nooden heeft opgebracht de som van 160.40 y.. Zij. die nog een bedrag willen geven aan dit fonds, kunnen dit bedrag storten op het gironummer 19491. WASSENAAR Bloemententoonstelling. In gebouw Centraal alhier, zal van 14 tot en met 16 Februari een school-, huis-, en kasbroei-tentoonstelling worden gehouden. De officieele opening van deze zevende tentoonstelling zal worden verricht door Dr. A. J. Verhagen, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, mor genmiddag omstreeks 5 uur. Ter beoordeeling van de inzendingen zul len als juryleden fungeeren de Hillegom- sche vakgenooten de heeren Th. Jonkheer, G. Kramer en D. van Egmond. Diefstal. C. M. uit den Haag deed aan gifte van inbraak in een onder zijn beheer staande consumptietent op een sportterrein aan den Buurtweg. Men heeft zich toegang verschaft door het inslaan van een ruit. Een aantal versnaperingen werd ontvreemd. Feestavond „W.V.V.". Door de Was- senaarsche Ver. tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer werd in gebouw Centraal een feestavond gegeven. De voorzitter, de heer Zeedijk, heette al len hartelijk welkom, in het bijzonder de raadsleden. Verleder jaar telde de vereeni ging 3Ö0 leden, thans is dit gestegen tot 450. Hierna was het woord aan den conféren cier van het Ned.Indisch Klein-Ensemble, Hans Snel, die met Ceesje Speenhof, voor drachtkunstenares, Bob Seffin, buikspreker en John Charley, snelteekenaar, voor een zeer gevarieerd en vroolijik programma zorgde. Na afloop bleef men nog tot 2 uur gezel lig bijeen. Feestavond Reddingsbrigade. In bet gebouw Centraal hield de W.R.B. Zaterdag avond een propaganda-avond met een tot in alle hoeken gevulde zaal. Nadat het clublied was gezongen, heette de voorzitter, de heer D. van Bameveld, allen hartelijk welkom, in het bijzonder den afgevaardigde van de zustervereeniging der reddingsbri gade te Katwijk als ook de introduced, waarvan er velen naar hij hoopte, zich als lid zouden opgeven. Nadat spr. het doel der Brigade yiteen- zette, volgde het optreden van het gezel schap van Otterloo waaraan medewerkte Coba van KinSbergen; een aardig en ge varieerd cabaretprogramma werd ten too- neele gebracht. ZOETERMEER Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag 15 Februari a.s., des avonds 7 uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Mededeelin gen; 2. Kosten ambtswoning burgemeester; 3. Eervol ontslag L. R. Middelbegr als amb tenaar van den burgerlijken stand. 'n Driehoekig bord (punt naar boven) met rooden rand is de waarscha- wing voor mogelijk gevaar. vüüülüV Rond rijn verkeers- borden, die een verbod ff. of een gebod inhouden. Q D

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7