V Laatste berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 14 FEBRUARI 1939 DE I.EWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij or.ze agenten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per post 2 95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïli Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeJ Ingezonden mededeel in gen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. GOE WORDT HET WEER? ZATER MET TEENEMENDE REGENKANS. j, y-; De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Sty ging van tem peratuur, toenemende bewolking, later eenige regen, toenemende Zuid-Westelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: licht bewolkt, N. N. W. zwakke wind, 3 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, Noordelijke zwakke wind, 3 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, N. W. zwakke wind 2 gr. C. Groningen: licht bewolkt, N. N. W. zwak ke wind, 0 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, windstil, 0 gr. Celsius. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De diepe depressie over het Oostzeege bied trok snel in Oostelijke richting weg. Een zeer sterke drukstijging volgde over het geheele vasteland van West-Europa, waardoor het weer over het algemeen op klaarde en veel rustiger werd. Alleen in het Oostzeegebied er de randstaten waait het nog krachtig tot stormachtig uit Noord. De koude luchtmassa's drongen door tot san de Middellandsche Zee. Tengevolge van rachtelijke uitstraling na den aanvoer van deze arktische lucht waren de ochtend- temperaturen over het vasteland van West- Europa overal beliangrijk lager dan giste ren. In Duitschland komt lichte tot mati ge, in Scandinavië strenge vorst voor. In de bovenlucht doet zich echter de nade ring van warmere Oceanische luchtmassa's reeds weer gevoelen. Op vierduizend me ter steeg de temperatuur tien graden sinds gisteren. Aan den grond waren deze war me luchtmassa's reeds Schotland genaderd en IJsland gepasseerd, alwaar zij de tem peratuur gemiddeld negen graden Celsius deden stijgen, hetgeen gepaard ging met zwaren regenval. Dit warm-front beweegt zich ook naar onze omgeving en zal mor genochtend juist ons land bereiken met toenemende bewolking, eenigen regen, stij ging van temperatuur "en toenemende en krimpende wind. Op den Oceaan ontwik kelt zich weer een nieuwe depressie, welke het machtige gebied van hoogen luchtdruk, hetgeen zich nog steeds tusschen Ierland en de Azoren bevindt, aan zijn Noordzijde gaat aantasten, zoodat na een korte perio de van rust de toestand van depressie-acti viteit weer terugkeert. LUCHTTEMPERATUUR. 6.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.39 uur tot Woensdagmorgen 6.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 15 Febr. voorm. 11.20 en nam. 11.44 uur. Maan op 4.52 uur Woensdagnacht. Maan onder 13.41 uur Woensdagmiddag. BLOEM1ST-PATROONSVEREENIGING Hier ter stede zijn pogingen in het werk gesteld tot oprichting van een Bloemist- Patroonsvereeniging. Gisteravond had een bijeenkomst plaats, waarbij een tiental Bloemist-Patroons tegenwoordig waren. De heer C. Sipkes uit Overveen, secr. der Bloemist-Patroonsver- eeniging „Haarlem en Omstreken" gaf een uiteenzetting van het doel en streven der Haarlemsche vereeniging. Ook in verband met de moeilijkheden waaronder het hove niersvak gebukt gaat. Het voorloopig be stuur is als volgt samengesteld: de heer A. Buurman, Leeuwerikstraat 25, voorzit ter en de heeren P. C. van der Most van Spijk en N. de Leeuw. Er zullen op ruime schaal onder vakge- nooten uitnoodigingen verspreid worden voor een bijeenkomstf waarin de heer C. Beunder uit Haarlem een uiteenzetting van het werk der Vereeniging zal geven. DE HANZE Electriciteitstarieven. In een der bovenzalen van Café-Restau rant „In den Vergulden Turk" hield gister avond de Hanze haar jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer H. Tobé. Na opening met den Ohr. groet las de secretaris, de heer Ph. van der Drift, de notulen der vorige vergadering. Mededeeling wordt gedaan van de schrif telijke beantwoording der ter Centrale Raadsvergadering ingediende vragen, welke in de laatste vergadering waren gesteld. Op de vraag of het hoofdbestuur voldoen de actie voert tegen het cadeaustelsel, ant woordt het hoofdbestuur, verwijzend naar de congressen en studiedagen daarover, ter wijl er in 1937 de bekende resolutie werd gesteld. Op de tweede vraag over de behandeling der omzetbelasting, antwoordde het hoofd- stuur, dat de geheele behandeling van de technische herziening der omzetbelasting ook in de Middenstandskrant werd gepu bliceerd. Ingekomen zijn mededeelingen van het hoofdbestuur omtrent de oprichting van een comité voor „De nieuwe Gemeenschap". De voorzitter deelt mede, dat het bestuur heeft gemeend in de Vasten een Midden- standstriduum te moeten houden. Nadere mededeelingen zullen hierover worden ge daan. Van het Bondsbestuur is een schrijven binnengekomen dat de voorjaars centrale raadsvergadering zal v orden gehouden op 24 Mei in den Dierentuin in den Haag. De voorzitter deelt mede, dat deze datum waar schijnlijk zal worden verzet. De heer Verzijl heeft een schrijven ge richt waarin hij na zijn vertrek afscheid neemt van de leden. Hierna wordt een zestal nieuwe leden met een kort woord door den voorzitter ge ïnstalleerd. Het zijn de heeren J. N. van Hagen, C. Jeuster, J. Koolloos, H. C. Doove, J. F. Droge en C. J. van Leeuwen. Vervolgens doet de voorzitter mededee lingen omtrent de nieuwe electriciteitsta rieven. Spr. zet uiteen dat het lichtpuntenta rief veranderd is in een oppervlakte tarief. Spr. heeft verschillende gevallen onder zocht en hem is gebleken, dat een mid denstander, die behoorlijk licht gebruikt, van 't nieuwe tarief groote voordeelen zal hebben. Bij één lichtpunt in 'n winkel zit er natuurlijk geen voordeel aan. Voor elk lichtverbruik zal dit natuurlijk verschil lend zijn. Het vastrecht wordt nu berekend naar de oppervlakte van winkel en woonhuis. Meterhuur wordt dan niet meer berekend. De oppervlakte wordt berekend tusschen de buitenmuren. Voor étalages wordt extra berekend. Het étalage-oppervlak wordt n.l. driemaal berekend. Nadeelig is dit bijvoorbeeld voor warenhuizen, die veel étalages hebben. Andere ruimte buiten winkel en éta lage als magazijnen en pakruimteh wor den slechts voor 1/3 berekend. Voor een étalage wordt berekend 3 X twee keer de breedte der étalage-ruit. Een étalage wordt ten hoogste gerekend naar een diepte van 2 meter. Men kan aan de lichtfabrieken aan vragen of men van het nieuwe tarief voor- of nadeel heeft en daarna er toe overgaan. Ook het bestuur wil gaarne zijn bemiddeling verleenen. Dat het voor de gezamenlijke winkeliers een voordeel zou opleveren van 30.000, naar het gemeen teverslag meedeelde, betwijfelt spr. Naar spr.'s schatting zou het 20.000 zijn. Spr. wijst erop, dat het mogelijk is voor 2 cent per K.W.U. licht te gaan verbrui ken en hierin ziet spr. een groot voor deel. Voor buitenreclame zal het vast recht komen te vervallen. De hoogste prijs hiervan zal zijn 7 cent per K.W.U. Voor deze prijs kunnen ook 's avonds de etalagelichten branden. Er wordt nog ge probeerd, dat na winkelsluitingstijd op 2 cent vastgesteld te krijgen. Winkels met kleine motoren als slagerijen enz. behoe ven geen vastrecht meer te betalen, ook deze stroom krijgen zij voor 4 ct. per K.W.U. Bij de beantwoording van eenige vragen kwam nog het volgendevast te staan: de datum van aanvraag om inlichtingen aan de lichtfabrieken kan later ook gelden als datum van aanvraag, dus van terugwerken de kracht tot dien datum. Overigens wer den daar eenige punten opgehelderd- en door den voorzitter de verschillende be zwaren in het kort uiteengezet. Dè kascommissie verklaarde boeken en kas in orde te hebben bevonden. Als kasna- zieners voor het volgend jaar werden aan gewezen de heeren P. van Berge Hene gouwen en P. Verhoef. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Ph. van der Drift, vermelde een aan was van 28 leden t^ een totaal van 262 leden en al de faits en geestes var. het af- geloopen jaar. Ook de jaarverslagen der afdeelingen werden gememoreerd. Met woorden van dank aan alle medewerkenden besloot het verslag, waarbij door den secre taris op grooter belangstelling der aanwe zigen werd aangedrongen. De voorzitter bracht dank voor het keu rige jaarverslag. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan inkomsten en uitgaven 2936,71. Het saldo in kas bedraagt 414.51. De begrooting 1939 sluit aan inkomsten en uitgaven op 2824.51. Op een gestelde vraag blijkt dat aan de K.J.M.V. geen subsidie meer wordt verleend daar het een belangrijke subsidie ontvangt van het hoofdbestuur. Intusschen zal het bestuur deze subsidie nog eens overwegen, waartoe meerdere ledên aansporen, vooral daar z,e de latere Hai^eleden moeten wor den. Verschillende vragen betreffende de be grooting werden door den voorzitter be antwoord. Volgde verkiezing van drie bestuursleden wegens vertrek van den heer van Zijl en wegens periodiek aftreden van de heeren J. L. C. Perquin en B. Bouchier, welke beide laatste herkiesbaar waren. De heeren Perquin en Bouchier werden herkozen. In plaats van den heer van Zijl werd na 4 stemmingen en herstemming tusschen de heeren Schinck en Bayer gekozen de heer O. Bayer. Deze wenscht zijn benoeming nog even in beraad te houden. Door de heeren Jansen en Compier werd het jaarverslag uitgebracht van hun onder- afdeelingen resp. de Schilderpatroonsver- eeniging „St. Lucas" en het Melkverkoo- persgilde „St. Paschalis*. Hierna sprak de geestel. adviseur, kap. F. Bernefeld, een kort woord over het ver trouwen in het zakenleven. Onderling ver trouwen is een groot gemeenschappelijk be lang voor alle menschen, daar het vertrou wen groeit in de jeugd of verloren gaat in de jeugd, naarmate de menschen zijn, met wie zij in aanraking komt. Zij vinden soms hun plaats niet in de maatschappij, omdat er menschen zijn, die hem wantrou wen, list tegen list hebben geleerd. Het is 't egoïsme, dat zulk een groote* rol speelt in de moderne maatschappij. Door dat egoïsme is dat wantrouwen helaas zoo dikwijls ge grond. Laten we ei' voor zorgen, het ver trouwen van anderen niet te schokken. Dat men listig zou moeten handelen in deze maatschappij, ontkende spr. Ook een za kenman moet immers het vertrouwen van zijn klanten winnen. Op den duur zal het, afgezien van de geestelijke waarden, van belang zijn vertrouwen te winnen. Achter af te bemerken, dat men bedrogen is, vindt niemand prettig. Ook persoonlijk is dit dus van het grootste belang. Maar van belang is het vooral ook voor de maatschappij. Spr. verzocht deze gedachten eens te willen overwegen. Hierna gaf de heer Fortmann een ver slag van de gehouden Centrale Raadsver gadering, waarbij spr. zijn teleurstelling uitte over de niet in behandeling genomen kwestie van het cadeaustelsel, aanhangig gemaakt door de afdeeling Leiden en over de bestuursverkiezing. Spr. stelde voor hierover een klacht in te dienen bij het hoofdbestuur, dat volgens spr. de afdeelin gen in hun keuze vrij moet laten. Het schriftelijk behandelen der inge komen voorstellen, omdat het volgens het hoofdbestuur wat laat" wordt, acht spr. niet op zijn plaats. Voor zulke ernstige kwes ties moet dan maar langer worden verga derd. Ook hier achtte spr. een klacht op haar plaats. De voorzitter deelde mede, dat dit reeds was geschied, maar dat bovendien nog de notulen van deze vergadering aan het hoofdbestuur ter inzage zullen worden ge zonden. De heer Th. Bergers brengt bij de rond vraag een verzoek over of de Hanze adhae- sie wil betuigen aan een adres aan de Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland be treffende den Schoeiseldienst. De voorzitter antwoordt dat dit zal af hangen van de houding der schoenmakers, die de eerste belanghebbenden"" zijn. Als zij adhaesie betuigen, zal de afdeeling zich daarachter stellen. Overigens zal het, vol gens den voorzitter, toch geen succes heb ben. De heer Bergers acht het mogelijk, dat het denzelfden weg zal opgaan als het Waschbureau, n.l. dat de gemeente later aan dezen dienst ook het verstrekken van nieuwe schoenen zal verbinden. Dan is het te laat. Daarom zou spr. adhaesie willen betuigen. De voorzitter zegt, dat in de LM.C. deze zaak nog onder de oogen zal worden ge zien. De heer Doove vraagt over het resultaat van de retraitepenning en het retraitefonds. De heer Perquin deelt mede, dat dit fonds ongeveer 68 rijk is. Dit geld is bestemd voor hen, die ter retraite willen gaan en die dit geld hebben gestort. De geestel. adviseur wenscht het retraite fonds te doen herleven, waartoe besprekin gen zullen worden gevoerd. De heer Fortmann vraagt of een bekend warenhuis ondanks de wet op de uitver- koopen wèl buiten den wettelij'ken tijd goe deren kan aanbieden voor halven prijs. Spr. heeft de L.M.C. in de dim genomen, met het verzoek zich met den minister in verbinding te stellen, maar heeft er niets meer van ge hoord. Spr. acht dit een aanfluiting van de rechtspositie van den Middenstand, wien een dergelijke handelspolitiek niet is toe gestaan. Spr. acht eenige haast gewenscht. De voorzitter zal dit in de L.M.C. ter sprake brengen en er op aandringen, dat er stappen worden gedaan. De heer Th. Bergers vestigt in dit ver band de aandacht op de Kamer van Koop handel, die volgens spr. de aangewezen in stantie in deze kwestie is. De voorzitter deelt tenslotte mede, dat binnenkort opnieuw een vergadering zal worden gehouden in verband met de kon. goedkeuring op Statuten en Huishoudelijk Reglement. Hierna sluiting met den Chr. groet. (Reeds opgenomen In een gedeelte onzei vorige oplage). JONGEN GEDOOD. Hij was boven op lift gaan staan. Vanmiddag is in de electrische apparaten- fabriek aan den Om,val te Amsterdam een ernstig ongeval gebeurd, dat een veertien jarigen in de fabriek werkzamen jongen het leven heeft gekost. Een aantal jongens had tijdens het schaft uur vertier gezocht bij een goederenlift. De liftkoker was in reparatie en zoo was het mogelijk ooven oj. de lift te gaan staan. Een van de jongens beging, toen de lift reeds weer in volle vaart omhoog schoot, de onvoorzichtigheid zijn hoofd naar buiten te steken om den achtergeblevenen iets toe te roepen. Daarbij geraakte hij met het hoofd tegen een steenen uitbouw. Het slachtoffer werd met verpletterd hoofd dood opgenomen. BINNENLAND. Eerste Kottier ONDERWIJSBEGROOTING Aan de orde is de begrooting van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen voor 1939. De voorzitter zegt, dat hij bij de voorzitters van de fracties niet zoodanige medewer king bij de rantsoeneering van den spreek tijd heeft kunnen verkrijgen als bij de al- gLmeene beschouwingen is toegepast. Hij vreest dat de daarbij opgelegde beperking weinig zal uitwerken indien niet op dien voet werd voortgegaan. Prof. BARGE (R.K.) bepleit verbete ring van de. opleiding tot het notariaat. Voor de opleiding te Leiden bestaat voldoende belangstelling, doch er dient een lectoraat aan de rijksuniversiteit daar ter plaatse te worden ingesteld. Men kan dan rekenen op 30 leerlingen, d.L 6 a 7 per jaar, waaruit het honorarium van den lector kan worden bekostigd. DOODELUK VERKEERSONGEVAL TE LEEUWARDEN. Gisteravond werd op de Nieuwe^tad te Leeuwarden, de 84-jarige F. Oosterbaan, bij het oversteken van den rijweg aange reden door een motorrijwiel. De oude heer viel en verwondde zich aan het gelaat. Aanvankelijk werd hij naar zijn woning aan den Eewal gebracht, doch onmiddel lijk daarna naar het St. Bonifacius hospi taal vervoerd, waar bleek, dat hij een schedelbasisfractuur had opgeloopen. In den afgeloopen nacht is hij aan de gevol gen daarvan overleden. Het motorrijwiel is in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. GROOTE DIEFSTAL ONTDEKT. Firma Albert Heyn voor zeer belangrijk bedrag benadeeld. Te Zaandam is een diefstal van levens middelen ontdekt, gepleegd ten nadeele van de firma Albert Heyn. Eigenlijk be treft het een reeks van diefstallen, dié reeds langer dan een jaar aan den gang zijn. Hiervan wordt een 30-jarige pakhuis knecht verdacht, die daarvoor de gelegen heid had. omdat nij op bepaalde tijden in het bezit was van den sleutel van het pak huis. Wanneer de gelegenheid zich voor,- deed, werden dan verschillende goederen, vnl. zuidvruchten, ter zijde gezet, welke door een Duiten het bedrijf staande choco lade-bewerker uit Zaandam met een bak fiets werden afgehaald. Deze man zorgde ook, dat de goederen aan den man kwa men, waarna de buit werd verdeeld. Beiden zijn door de politie in arrest ge stéld en in het politiebureau te Zaandam ingesloten. Na een scherp verhoor hebben de beide daders een bekentenis afgelegd. Volgens verklaringen van den pakhuis knecht zou voor 3000.goederen ont vreemd zijn. Mengelooft echter, dat het bedrag beduidend hooger is. Het juiste be drag tracht de firma door het maken van een inventarisatie vast te stellen. De daders hadden hun afzetgebied ten deele in Amsterdam en voor een ander deel in Zaandam bij kleine winkeliers. Een koopman uit Koog aan de Zaan, is, eveneens verdacht van heling, aangehou den Deze ontkent echter iets met de zaak te maken te hebben. HAARLEMMERMEER Inbrekers werden tijdens hun werk ge stoord. Gisteren werd ingebroken by den bakker W., alhier. De inbrekers heb ben de telefoonverbinding doorgesneden. Er is slechts een klein bedrag aan geld ontvreemd, daar de indringers in hun werk gestoord werden. De politie stelt een onderzoek in. Buitenland PIERLOT KABINETSFORMATEUR. BRUSSEL, 14 Febr. (A. N. P.). De ko ning heeft Hubert Pierlot, lid van den Se naat, belast met de vorming eener nieuwe regeering. Pierlot heeft de opdracht aan vaard. GERUCHTEN OVER EEN BRITSCHE LEENING AAN ITALIë. PARIJS. 14 Februari. (A.N.P.). „Le Ma- tin" verneemt uit Londen, dat in City kringen geruchten de ronde doen, volgens welke een groep Britsche bankiers binnen kort een zeer belangrijke leening zouden verstrekken aan Italië. Deze leening zou 12.600 millioen franc bedragen. He is niet mogelijk een bevestiging van deze geruchten te verkrijgen. Men ves tigt evenwel de aandacht erop, dat is geen geval sprake is van een leening van de re geering. ZONDAG SPREEKT MUSSOLINI. PARIJS, 14 Februari. (A.N.P.). „Le Ma- tin" verneemt van welingelichte zijde te Rome, dat Mussolini besloten heeft cm Zondag a.s. ter gelegenheid van zijn offi cieel bezoek aan Turijn een politieke rede uit te spreken. Hoewel men in Frankrijk hierop geen commentaar levert, vraagt men zich af, cf het niet goed zou zijn het nemen van een beslissing uit te stellen tot na deze rede, aangezien men verwacht, dat de Duce in deze rede zijn standpunt uiteen zal zetten, hetgeen men reeds enkele maanden ver wacht. GEEN ONDERHANDELINGEN MET ^LIECHTENSTEIN. J VADUZ, 14 Febr. (A.N.P.) De regeering van het prinsdom Liechtenstein heeft de geruchten over onderhandelingen met Duitschland inzake een economische „Anschluss" ontkend. LEIDEN, 13 Febr. Groenten veiling- Per 100 kg.: roodekool 6.107.30, savoyekool 5.807.20, boerenkool 1822, rapen 1.10—2.80, prei 8.30, kroten 1.90—4.40, kroten gekookt 48, uien 3.006.90, peen 5.208.20, spruiten 229, andij vie 3133, witloof 628, spinazie 36, per 100 stuks: knolseldtrie f 6.3015.20, per 100 bos: pieterselie 1011, selderie 14.90. 14 Febr. Vette Varkens. Aanvoer 261 totaal, waarvan 249 zwaar 4647.5 cent en 12 licht 4345 cent per kg. levend gewicht handel sleepend. BODEGRAVEN, 14 Febr. Kaas. Aange voerd 53 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 2385 stuk3, wegende 21.465 kg. Prijs met rijksmerk le soort ƒ25 26.50 en 2e soort 23.5024.50. Handel matig. ROTTERDAM, 14 Febr. Vee. Aanvoer: 4652 totaal, 235 paarden, 8 veulens, 808 magere runderen, 840 vette runderen, 75 vette kalveren, 121 graskalveren, 2224 nuchtere kalveren, 143 schapen en lamme ren, 4 zuiglammeren, 5 varkens, 59 bokken ~>i geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 72, 53 en 3646 cent; vette ossen 64, 56 en 3646 cent; stieren 62, 56 en 50 cent; vette kalveren 95, 85 en 5565 cent, schapen 48, 52 en 31 cent, lammeren 52, 46 en 41 cent, nuchtere kalveren 34, 29 en 24 cent, slachtpaarden 53, 43 en 33 cent, Prijzen pre stuk: schapen 242027, lammeren 19 1612; nuchtere slachtkalveren 86 4; nuchtere fakkalveren 221815; slachtpaarden 230190110; werkpaar den 330—270—130; hitten 240-190—120 sUeren 2752^*j—145; kalfkoeien 285 —220—155; melkkoeien 280—210—155; Varkoeien 195160140; vaarzen 175 —155—115; Pinken 145—115—95; graskal veren 503525; bokken of geiten 10 85. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer iets minder, handel stroef, lagere pry zen, prima koeien 74 cent, pirma ossen 66 cent; stieren aanvoer iets grooter, han del stil, prijzen nauwelijks prijshoudend; vette kalveren aanvoer ruim, handel slecht, prijzen dalend, prima tot 1.05; schapen en lammeren aanvoer korter, han- dej flauw, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkèlveren aanvoer groot, han del matig, prijzen iets lager; paarden aan voer flink, handel kalm, prijzen hooger; kalf- en melkkoeien aanvoer zeer ruim, handel zeer stil, prijzen terugloopend; va re koeien aanvoer matig, handel sleepend, prijzen als vorige week; vaarzen en pin ken aanvoer gelijk vorige week, handel stug, prijzen met moeite te handhaven; graskalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd; bokken of gei- ter aanvoer gelijk vorige week, handel tamelijk, prijzen onveranderd. ROTTERDAM, 13 Febr. Buiten]. Granen. Stemming kalm. Rogge: 76/77 kg. Zuid- Russ. disp. 8.70, 74/75 kg. Bahia Blanca stoomend 8.70, 73/74 kg. La Plata disp. 8.70. Gerst: No. 3 Am. disp. 154, 62 kg. Do- nau disp. 154, 65 kg. Zuid-Russi. disp. 157, 70/71 kg. Poolsche gewacht f 155, 64/65 leg. La Plata stoomend 155, 68/69 kg La Plata stoomend 157. Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped stoo mend 6.85. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata disp. 16.61, aangekomen 159.50, idem stoo mend 159.--, gele Amer. disp. 157.50, idem stoomend 156.50, Donau Galfox Besstraab aangek, 154.50, gele Braziliaan- sche disp. 155.50, Gele Dominicaansche disp. 154.50. ROTTERDAM, 13 Febr. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier 7.75 8.10, Gerst, winter 7.507.80, Haver 6 6.50, rogge 7.758.00, erwten kleine gf\ie 9.0010.35, schokkererwten 10.5012.00 alles per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 14 Febr. Boter. Aanvoer 12.400 stuks Hoogste prijs 1.51, laagste f 1.45 en middelprijs 1.49 per kg. HAZERSWOUDE, 14 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 5418 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.703.65 per 100 stuks en kippen 65 cent per stuk. VINKE VEEN, 13 Febr. Groentenveiling. Prijzen: witlof I 19—24, idem II 12.50 -18.00, idem III f 3.50—8.00 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Febr Groenten- veiling. Per 100 kg.: Roodekool 6.10 7.00, gelekool 6 20—7.00, uien 4.00—6.25 per kist van 20 kg.: waspeen 1.001.75, kroten 6085 cent per 100 stuks, knolsel- derie A 9.20—16.20, idem B f 6.40—9.00, per kist van 6 kg.: boerenkool 6572 cent, Schorreneeren 1314.40, Schorseneeren II 6.00—7.90. LOOSDUINEN, 13 Febr. Groentenveiling Schorseneeren 8.40 per 100 kg.; Postelein 0 90 per 6 kg.; raapstelen 3.503.90 en selderie f 13.0014.50 per 100 bos; knol- selderie 6.80—15.00 per 100 stuks, prei 6.10—12.00 per 100 kg.; boerenkool f 1.35 per 7 kg.; Dunsel 79—71 per 100 kg; kippeneieren 4.per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.755/g Berlijn 74.85 Parys 4.95l/4 Brussel 31.511/2 Zwitserland 42.30 Kopenhagen 39.05 Stockholm 45 05 Oslo 43 90 New York 1.86</s Praag 6.42

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3