STADS NIEUWS DINSDAG 14 FEBRUARI 1939 DE LEWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Ingemetselde Kardinalen Een rumoerig Conclaaf! Terwijl het stoffelijk overschot van on- ien beminden en vereerden Paus nog „bo ven aarde"' stond was de keuze van Zijn op volger reeds op aller lippen. De Kardinalen, die in vreemde werelddeelen wonen, zijn oo reis getogen en, als God 't wil, zal eer het mid-Vasten is een ander worden geroepen om de zware, in deze tijden wel iood-zware last van het Stadhouderschap Christi op zijn zwakke menschelijkheid te nemen. De wijze, waarop een Paus gekozen werd, is niet altijd dezelfde geweest. In den be ginne had de geestelijkheid en het volk van Rome een groot aandeel in de keuze van zijn bisschop. Het was te voorzien, toen de Pauselijke invloed zich ontwikkelde en uitgroeide tot een macht van wereldbetee- kenis, dat deze vorm van bisschops-keuze aanleiding zou geven tot betreurenswaar dige mis-toestanden. Daarbij kwam, dat cok de Keizer niet naliet zijn averechtsche wenschen bij de verheffing van een nieu wen Paus tot gelding te brengen. Daarom werd reeds in 1059 op de Sy node van Lateranen bepaald, dat de Kar dinaal-bisschoppen de keuze zouden doen en dat de geestelijkheid en het volk slechts met deze keuze mocht instemmen, terwijl aan den Keizer een simpele mededeeling zou worden gedaan van den uitslag der stemming. Deze bepalingen werden op latere conci lies gepreciseerd en uitgebreid, al naar ge lang de omstandigheden vereischten. Toen in 1268, na de dood van Clemens IV het PONTIFICALE REQUIEM-MIS IN DEN HAAG. Bij de pontificale requiem-mis, welke in verband met het overlijden van Paus^ Pius XI a. s. Donderdagochtend half elf in de kerk van den H. Jacobus aan de Parkstraat te 's Gravenhage door den Internuntnus 7Z\ worden opgedragen, zullen fungeeren: als presbyter-assistens mgr. van der Tuyn, Deken van :s Gravenhage, als troondiakens mgr. dr. Verhoeven, directeur van het R. K. Centraal Onderwijsbureau en mgr. Kolonel Noordman, hoofdaalmoeze nier, terwijl de pastoors Bulters en Smeele als officie-diaken en sub-diaken dienst zul len doen. Het hoofdaltaar is voor deze plechtigheid met een paarse stof omkleed, terwijl zwar te draperieën ter afsluiting zijn neergehan gen. In het midden tusschen de zij-alta- ïen wordt de katafalk, omringd door kaar sen in zilveren kandelaars, geplaatst. De internuntius, mgr. Biobbe, zal ter linkerzijde, tegenover de leden van de hof- houding, plaats nemen. Verder behooren tot de genoodigden de Deke,n en leden van het Corps Diploma- tiqué, de ministers, de Katholieke Eerste en Tweede Kamerleden, de oud-hoofdaal moezenier mgr. Evers, leden van provin cial en gemeentelijk bestuur, vertegen woordigers van Katholieke instellingen en organisaties enz. PAUS MOCHT GEEN MIS LEZEN! Tijdens zijn verblijf in de Alpen, kwam abbé Achille Ratti meermalen naar Anne- cy, waar het lichaam van den H. Fran- c:scus van Sales en van de H. Jeanne de Chantal begraven ligt. Bij een dergelijke gelegenheid vertoefde hij ook eens in het tn het kasteel van Menthon. Den morgen na zijn aankomst ging hij naar de kathe draal van Annecy, om daar de H. Mis te lezen. Maar de koster weigerde dit toe te staan, daar Achille Ratti zijn „celebret" vergeten had, het document dat iedere priester bij zich moet hebben, om te be wijzen dat hij de H. Mis op mag dragen. Achille Ratti wist de koster niet te vermurwen en teneinde raad ging hij naar het klooster van de Visitatie, waar hij het H. Misoffer wel mocht opdragen. Deze ge beurtenis zou vergeten zijn, als de H. Va der haar niet had verteld aan Mgr. de la Villerabel, nadat deze tot bisschop van Cpper-Savoye was benoemd. RADIOREPORTAGE DER BEGRAFENIS. Men meldt ons van de zijde van den K. R. O., dat de reporters in Rome in de ge legenheid gesteld zullen worden de begra fenis van Z. H Paus Pius XI bij te wonen. Zoodoende zal een reportage daarvan toe- gevoegd worden aan de uitzending van he denavond, welke zooals reeds gemeld te 9 uur zal aanvangen op golflengte 415.5 m. DE BIJZETTING VAN DEN PAUS Departement van Buitenlandsche Zaken vlagt halfstok. In verband met de bijzetting van het stoffelijk overschot van den Paus was heden aan het Departement van Buiten landsche Zaken en aan de ambtswoning van minister Patijn de vlag halfstok ge- heschen. ROUWBEKLAG IN AMERIKA De Internationale Raad voor Religieuse Opvoeding, welke 41 protestante secten in de Vereenigde Staten en Canada omvat en meer dan 24 millioen geloovigen telt, heeft een resolutie aangenomen waarin het diepe medeleven met de Katholieken wordt betuigd ter gelegenheid van het over lijden van Z.H. den Paus. ROUWDIENSTEN TE JOHANNESBURG Vanochtend waren op alle regeerings- gebouwen te Johannesburg de vlaggen halfstok geheschen. Een plechtige requiemmis werd gezon gen, welke werd bijgewoond door de leden van het diplomatieke corps en verschei dene hoogwaardigheidsbekleders. kardinalen-college niet tot overeenstem ming kon komen, bleef de H. Stoel drie jaien onbezet hetgeen een buitenge woon funester, invloed had op het kerke lijk leven. Misschien zouden deze kardina len nóg niet tot overeenstemming geko men zijn, indien de bevolking niet op zon derlinge, maai overigens doeltreffende wij ze had ingegrepen. Zij metselden kort en gced het paleis dicht, waarin de kardina len sinds jaar en dag aan het „overwegen" waren. Ofschoon twee van de ingemetsel de kerkvorsten tijdens deze gevangenschap stierven, zou ook dit hardhandige middel niet probaat gebleken zijn, als de hevig- ontstemde bevolking de Kardinalen niet tevens „op water en brood" had gezet, de bedreiging eraan toevoegend, dat, als niet spoedig een Paus gekozen werd, de prela ten onder de blooten winterhemel zouden moeten vergaderen, want dat het dak zou worden afgebroken. Na nog vele strubbelingen werd op 1 September 1271 eindelijk de Aartsdiaken van Luik tot bisschop van Rome gekozen, die de naam aannam van Gregorius X. Deze Paus Gregorius heeft, nu de Kerk een bittere ervaring rijker was geworden, onverwijld maatregelen getrokken, dat een dergelijke bespottelijke vertooning voor eens en altijd zou worden voorkomen. Deze maatregelen hielden in, dat bij een Paus-keuze de Kardinalen volkomen van de buitenwereld zouden worden afgezon derd, zoodat inmenging, van welke zijde ook, kon worden gebeerd. Dit systeem van afzondering conclaaf geheeten (van het Latijn cum clavi, met een sleutel afgesloten) is tot onze dagen in zwang gebleven, na door verscheidene Pausen te zijn verbeterd en aangevuld. REQUIEMMIS TE ROERMOND Vanmorgen om negen uur is in de kathe drale Kerk te Roermond in verband met het overlijden van den Paus een plechtige requiemmis opgedragen door mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschopvan Roermond, daarbij geassisteerd door den hoogeer waarden heer prof. W. H. Cloots als pres byter assistens en den hoogeerwaarden deken W. Rhoen en prof. dr. Fr. Féron als diaken en sub-diaken. REQUIEM TE 's-HERTOGENBOSCH. Vanmorgen te half elf heeft de Bisschop van den Bosch, mgr. F. Diepen, in de ka thedrale basiliek van Sl. Jan een pontifi cale Heilige Mis van Requiem opgedragen in verband met het overlijden van Paus Pius XI. Mgr. Diepen werd hierbij geassisteerd door de weleerw. heeren Maas en Horsten- bach. WELKE STAATSHOOFDEN BEZOCHTEN DEN PAUS? In 1922 brachten Koning Albert en Ko ningin Elisabeth van België een bezoek aan het Vaticaan; in hetzelfde jaar nog Marcello de Alvear, president van Argen tinië; in 1923, Koning George V van En geland en Koningin Mary, voorts de Ko ning van Spanje; in 1925, de President van <e Vrijstaat Ierland; in 1927 Koning Foead van Egypte en de president van Liberia; in 1928 koning Amanullah van Afghanis tan; in 1929 de koning en de koningin van Italië, de kroonprins Umberto en de prin sessen Johanna en Maria; in 1939, de prins en de prinses van Piemonte, de groother togin van Luxemburg, de vorst van Mo naco, vorst Takamasu van Japan, Koning Gustaaf van Zweden, het hoofd der Oos- tenrijksche regeering Schober, het hoofd der Hongaarsche regeering Bethlen; in 1931 Brüning, de Duitsche kanselier; in 1932, Mussolini, in 1933 het Hoofd der Oosten- rijksche regeering Dollfuss en de Duitsche Vice-kanselier von Papen; in 1934 kwam een speciale zending van Finland naar den H. Vader, voorts Gömbös, Dollfuss, de sou- vereinen van Siam en de nieuwe Oosten- rijksche kanselier Schuschnigg; in 1935 de Fransche Minister van Buitenlandsche Za ken Laval, het hoofd der Engelsche regee ring MacDonald, met de Minister van Bui tenlandsche Zaken Simon; in 1936 de Re gent van Hongarije, Horthy; in 1938 de Minister van Buitenlandsche Zaken en Letland en het hoofd der Hongaarsche re geering Imredy, met de Minister van Bui tenlandsche Zaken De Kanya; in 1939 de Engelsche premier Neville Chamberlain met de Minister van Buitenlandsche Zaken Lord Halifax. DE WERELD Ifl VOGELVLUCHT BURGOS. Catalonië is sinds gister middag geheel in handen van Franco. De laatste resten van het linksche leger zijn gisteren over de Fransche grens getrok ken en de rechtsche troepen bezetten thans de geheele Pyreneeëngrens. Thans wordt de kwestie van de erken ning van Franco actueel. „Le Jour" schrijft dat, nu Catalonië zonder moeite of geweld is gepacificeerd, Frankrijk en Engeland geen enkele reden meer hebben om Fran co niet de jure te erkennen. Bourgues schrijft in de „Petit Parisien", dat het voor de belangen van Frankrijk en Engeland het beste zou zijn, wanneer normale betrekkingen met de regeering te Burgos zouden worden aangeknoopt, teneinde zich te verzetten tegen het op treden van Duitschland en Italië. Vermoe delijk zullen evenwel de regeeringen te Parijs en Londen zich om juridische en moreele redenen gedwongen zien in etap- pe's te werken. Donnadieu verklaart in „l'Epoque", zich gelukkig te achten, dat men thans op weg V Het Gelooi gevonden Naar aanleiding van het feit, dat mr. Marchant 70 jaar is geworden, geeft de socialistische pers een overzicht van diens loopbaan, dat aldus aanvangt: Het is niet aan te nemen, dat een zoo gewiekst politicus als mr. Marchant niet aanstonds heeft begrepen, dat zyn overgang naar de Katholieke Kerk het einde moest beteekenen van zijn loop baan als vrijzinnig staatsman. Dat hij desondanks niet geaarzeld heeft, mag teekenend worden genoemd voor zijn karakter. Niettemin moet de schok van de overgang, ook wanneer wij de be koring van het nieuw gewonnen Ge loof in aanmerking nemen, wel zeer sterk voor hem zijn geweest. Want deze strijdbare geest was veel te mili tant, om nu maar eensklaps in ruste te gaan. WonderJijk snel heeft hij zich echter aan den nieuwen toestand we ten aan te passen. In de politieke verga dering moge mr. Marchant's stem niet langer weerklinken, maar in samenkom sten ter verbreiding van het Katholieke Geloof is hij een even ijverige als fris- sche verschijning. Hij theologiseert daar in dezelfde stijl, die hem weleer tot zulk een gevreesd politiek debater maakte. Inderdaad, de overgang naar de Katho lieke Kerk beteekende voor mr. Marchant het einde van zijn loopbaan alsstaats man; niet alléén (wat niet eens behoeft ge constateerd te worden) het einde van zijn loopbaan als vrijzinnig staatsman. Mr. Marchant heeft echter, in ruil voor alles wat hij moest verlaten en prijsgeven, verkregen en gevonden de zooals de so cialistische pers het noemt „bekoring van het nieuw gewonnen geloof". Die bekoring ligt voor iedereen, die het Katholieke Geloof bezit, maar bijzonder voor een naar waarheid zoeken den en waarheid waardeerenden scherpzin- nigen geest in de kennis der waar heid. en in de kennis en het over- rijke bezit der genade-middelen, die het Katholiek Geloof schenkt. Even nadenken over het geluk, de weel de van zoo velen, die op later leeftijd tot bet Katholieke Geloof zijn gekomen èn zij, die dat geloof van kindsbeen af heb ben bezeten, zullen hun dankbaar heid verdiepen! is naar de erkenning van Franco. Het beste bewijs, dat Frankrijk en Engeland verstandig handelen, is, dat de Duitsche en Italiaansche bladen hun aanvallen voortzetten en de beschuldiging uiten, dat deze landen Franco willen berooven van zijn overwinning. Het zou evenwel juis ter zijn te zeggen, dat deze landen Franco willen bevrijden van hen, die zich reeds meester in een veroverd land wanen. De Italianen vooral zijn niet te spre ken over de verbetering der betrekkingen tusschen Burgos aan den eenen kant en Londen en Parijs aan den anderen kant. De democratische landen hebben in Span je volgens Italiaansch oordeel niets te zoeken. Zij hebben zich solidair verklaard met de communistische republiek en aan deze wapentuig en manschappen verstrekt, opdat zij het Spaansche volk in het ver derf zou voeren en opdat de burgeroorlog langen tijd zou duren, zoodat Spanje een gemakkelijke prooi zou worden voor hun begeerigheid. Thans hebben deze demo craten niets te zoeken in het nationale Spanje, dat ontstaan is met behulp van Italië en Duitschland en dat zij steeds hebben bevochten. Men hoort bij deze taal de non-inter ven tie-commissie kreunen! BRUSSEL. In België is de regeerings- crisis nog niet opgelost. De zaak-Martens heeft heel wat op z'n geweten. De koning had gemakkelijk praten met zijn opdracht om eerst deze kwestie uit dé wereld te helpen. Spaak heeft het niet klaar gekre gen en Jaspar is evenmin geslaagd. ONEENIGHEID BIJ DE REXISTEN. BRUSSEL, 14 Februari. (A.N.P.) Het blad „Pays Reel'' bericht, dat verscheide ne leiders van de Rexisten, o.a. de Kamer-4 leden de Mont en Convent, hun partij- functie moeten neerleggen, omdat zij zich in het openbaar solidair hebben verklaard met dr. Martens. Zij hebben hun mandaat ter beschikking van de leiding der beweging gesteld en deze heeft verklaard, dat het aftreden is aanvaard. DE BOSCHBRAND IN VICTORIA ZOU AAN MOEDWIL TE WIJTEN ZIJN. MELBOURNE, 14 Februari. (A.N.P.) Tijdens, het gerechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak van de menschen, die om het leven zijn gekomen tijdens den bosch- brand in Victoria in Januari van dit jaar, heeft de corner gezegd, dat het mogelijk is, dat de brand aan opzet is te wijten. AGENDA LEIDEN. Dinsdag: Liefdadigheidsuitvoering ten bate der St. Elisabethver., te 8 uur in de R. K. H. B. S., Mariënpoelstraat. Dinsdag: R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders „St. Jan", Feest avond „Schuttershof", 8.30 uur. Woensdag. Tweede uitvoering van Napo leon de vierde, door de tooneel- sectie van de Maria-Congregatie, Mon Père. Woensdag, R.K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „Sint Clemens", vergadering in „De Doelen". Donderdag. „Gelóóf en Wetenschap", lezing pater J. de Kort,, S.J. over „Ver anderlijke sterren", Turk te 8.15 uur. Donderdag. Bureau-zitting R. K Reclas- seeringsvereeniging gebouw St. Vin centiusver., Hoogl. Kerkgracht 32, 78 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der spotheken te Leiden wordt van Zater dag 11 tot en met V r ij d a g 17 F e b r. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en P. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8.. tel. 274. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING. St. Elisabethvereeniging. Men verzoekt ons onder de aandacht te willen brengen, dat bovengenoemde uit voering hedenavond in de R.-K. H. B. S. precies te 8 uur begint. Gisteren hebben we tengevolge van een drukfout de St. Elisabthver. een paar hon derd gulden rijker gemaakt, dan zij in wer kelijkheid is. Over 1938 is er geen voor- deelig, maar een nadeelig saldo, dus een tekort van 97.96 gld. PHILIPS VAN MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (1540—1940) Nationaal herdenkingscomité Zaterdag is hier ter stede onder de auspi ciën van de Maatschappij der Nederland- sche Letterkunde, de constitueerende ver gadering gehouden van het nationaal co mité ter herdenking van den 400sten ge boortedag van Philips van Marnix van St. Aldegonde, (1540—1940). Tot het eere-comité zijn toegetreden: dr. H. Col ij n, Minister van Staat, Minister van Algemeene Zaken, prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruïne, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, Minister van Staat, vice-President van den Raad van State, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat, commissaris der Ko ningin in de provincie Zuidholland, luite nant-generaal I. H. Reynders, chef van den generalen staf, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, mr. J. Schokking, lid van den Raad van State, prof. dr. J. Hui- zinga, voorzitter van de Kon. Ned. Acade mie van Wetenschappen, afd. Letterkunde, G. L. baron van Boetzelaer, en dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer van Asperen en Dubbeldam. Het bestuur wordt gevormd door prof. dr. A. A. van Schelven, voorzitter, prof. dr. J. de Vries, vice-voorzitter, prof. dr. J. N. Bakhuizen van der Brink, eerste secre taris, dr. Paulina W. Havelaar, tweede secretaresse en den heer Jacob Mees, pen ningmeester. Onder de leden van het comité zijn tal rijke vertegenwoordigers van belangrijke openbare genootschappen en vereenigin- gen o.a. van het Algemeen Nederlandsch verbond. Het comité heeft besloten tot een nationale herding in den voorzomer van 1940 te Leiden, waar Marnix het laatst heeft gewoond en is gestorven. De oprichting van een monument en het vinding geschoolde aquariumhouder. DM nummer bestaat alt vier bladen. VOORNAAMSTE NIEUWS Buitenland De erkenning van Franco's bewind, talonië thans geheel door de linksche troe pen ontruimd. (2de blad). Jaspar geeft de kabinetsformatie in Bel gië op. (2de blad). Tsjechen en Duitschers zijn nog geen vrienden. (2de blad). Binnenland Het overlijden van Z. H. den Paus her dacht in Eerste en Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal .(1ste blad). ToonccI VIJFDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. Jeugd. Tooneelgroep het Mas ker. Je moet al een groote Nurks zijn, als je van dit pretentielooze spel wat kwaads zoudt willen zeggen. Wie kan nu niet van harte meelachen met de jeugd in het spel van de jeugd? Gisteravond had de Leidsche Schouw burg in de vijfde abonnementsvoorstelling de jengste spelers van het „Masker" op be zoek, die kwamen met het Fransche spel „Les jours heureux" van Puget, dat in de Hollandsche vertaling van Betsy Kiek Wolffers den titel draagt van „Jeugd". De jeugd, waarom het hier gaat zijn twee stellen jongelui n.L een broer met twee zus jes en nog een broer met één zusje. Die broers en zusjes zijn neven en nichten van elkander. Zij wonen op de een of andere wijze op een Fransch buiten bij elkaar, in gezelschap van hun respectievelijke ouders. Als het spel begint zijn die ouders echter te Poiïiers, waar nicht Emma is overleden, en de jongelui hebben het rijk alleen. O, ze zijn al 16, 17, 19 en 20 jaar en ze zullen in geen zeven sloten tegelijk loopen! Maar. het blijkt, dat er toch gekke dingen kun nen gebeuren. Vooral als een van de nicht jes verliefd is op een van de neven en om dezen jaloersch te maken een „vriend" fantaseert, die vliegenier zou zijn, een wit te vliegers jas zou dragen met een roode foulard om zijn halfs, 't Is een puur ver zinsel en niemand gelooft het, totdat op eens de deur open gaat en in de opening verschijnt.een vliegenier met een wit te vliegersjas en een roode foulard om zijn hals! Het wordt een gekke dag, die bijna geëindigd zou zijn in een zelfmoord. 't Is evenwel geen tragisch maar een hocgst vermakelijk spel. Diep gaat het niet, maar men lacht en is ontwapend. „Dat i? juist de charme", zegt Bernard. De artisten van het Masker hielden er een vlot tempo in. Er was geen onderscheid van hoofd- en bijrollen en ook weinig on derscheid van spel-peil. Zoowel Heieen Pi- m en tel, als Lies de Wind en Joke Busch en de heeren Adolphe Rijkeris, Leo de Har- togh en Jan Retèl voldeden uitsteltend. Helen Pimentel kreeg bloemen. MARIA-CONGREGATIE. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. NED. R.K. BOND VAN BOUWPATROONS Onder voorzitterschap van den heer A. P. de Rooij hield de afdeeling Leiden van tovengenoemden bond, haar jaarvergade- nng. Op deze eerste vergadering in 1939 wenscht de voorzitter den leden in hun za ken een goed 1939. Tevens bedankte de voorzitter de leden voor het mooie cadeau bem geschonken bij zijn 25-jarig huwelijks feest. Bij de ingekomen stukken, o.a. schrijven van de Stucadoorspatroonsbonden, wordt besloten in samenwerking met den N. A. P. B. te trachten tot een oplossing te komen. Besloten wordt, tot het houden van een excursie naar de Maastunnelwerken in Rotterdam. Het jaarverslag van den penningmeester wordt onder applaus goedgekeurd. Tot kasnazieners over 1939 worden benoemd de heeren C. P. J. Paardekooper en M. E. Groenewegen. De begrooting voor 1939 wordt onveranderd vastgesteld. Bij het nu volgend jaarverslag gaf de secretaris ge legenheid te wijzen op de bonnencontrole, welke gunstig werkt. Betreffende de B. S. B regeling was hij minder optimistisch ge stemd. Vertrouwd mag evenwel worden, dat, dank zij onze eigen commissie, hierin wel verbetering zal komen. De aftredende bestuursleden de heeren Chr. W. Lindenhoff en L. Menken werden herkozen. Na een tamelijk uitgebreide rondvraag en nog eenigen tijd gezellig samenzijn, werd deze vergadering beëindigd. De kaartveïkoopers voor de tooneel- uitvoering op a.s. Woensdagavond in den Burcht, worden verzocht te komen afre kenen, hedenavond tusschen 9 en kwart voor 10 uur, bij den secretaris, Amalia- straat 28. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1183. Naamlooze Ven nootschap Leidsche Caramelfabriek voor heen Backer en Co., Leiden, Turfmarkt 8. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Backer en Co. N.V. 275. N.V. Leidsche Handelsvereeniging, Leiden, Korte Mare 2. Overl. Comm.: M. Witkamp, Scheveningen. Nieuwe inschr.: 7304. Installatie bureau „Cetra" (B.P.), Leiden, van den Brandelerkade 31, aanleg en onderhoud centrale verwarming. Venn.: A. J. Diek- man, Leiden en K. Nijhuis, 's-Gravenhage. Vanaf hedenavond zal in het Trianon- Theater bij het voorprogramma een film worden vertoond, waarin het leven wordt herdacht van Z. H. Paus Pins XI. Wij ver wijzen naar de desbetreffende annonce in dit nummer.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2