RIJNSTREEK ZATERDAG 11 FEBRUARI 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALPHEN AAN DEN RIJN De Gouwe-verbreeding. De werkzaam heden in de Gouw, alhier, zyn thans in zoo verre gevorderd, dat de betonnen vloeren, welke onder de oude bruggen lagen, zijn opgeruimd. Rest thans nog slechts het ver wijderen van eenig houtwerk. Bij het sloo- pen der vloeren werden verschillende oude muntstukken gevonden, w.o. uit het jaar 1630. Geboren: Johannes Arie, z. v. Willem Lindeboom en Sophia Neeltje van Rijn Meindert, z. v. Teunis Doeland en Dirkje de Jong Elisabeth Johanna, d. v. Petrus W. Putters en Johanna B. van 't Wout. Overleden: Marinus van Delft, oud 88 jaren, weduwnaar van Cornelia de Graaf Vertrokken: Wulfert Zevenboom «n gezin naar Amersfoort, Goudsbloem straat 4 Pieter H. van Veen naar Am sterdam, le Hlemerstraat 18 II. AARLANDERVEEN Een ambts-vulpen voor den penning meester. Gisterenavond hield de R.K. Landarbei- dersbond St. Deus Dedit haar jaarvergade ring in de zaal van den heer W. v. d. Berg alhier. De voorzitter, H. Klein heette allen welkom in het bijzonder den geeste lijk adviseur, pastoor Omtzigt. De secre taris, de heer J. Wouters, las de notulen. Het financieel verslag der penningmeester S. IJs gaf aan een batig saldo van 27.04. De vergoeding van den penningmeester werd bepaald op 10.Bij de gehouden verloting van H.L. is aan de vereeniging een vulpen ten deel gevallen, welke na eenige bespreking, het eigendom der ver eeniging blijft, ten gerieve van den pen ningmeester. De aftredende bestuursleden H. Klein, H. v. d. Meer en J. Wijfje zijn allen her kozen. Het laatste punt der agenda is de rondvraag. De heer R. v. d. Meer wil de leden der vereeniging, welke beneden het contract werken, op hun verplichtingen wijzen. Hierna sluiting. BODEGRAVEN St. Josephsgezellen en K. J. M. V. Mor genavond zullen onze leden een uitvoe ring geven in het Parochiehuis, waar op gevoerd zal worden „Tip, Top Co" een blijspel in drie bedrijven door C. J. Staes. De regie berust ditmaal bij den heer W. van Liempt. We hopen, dat vele parochianen blijk zul len geven van hun medeleven met de ver eeniging door dien avond naar ons mooie parochiehuis te gaan. Kaarten zijn a veertig cent bij het be stuur verkrijgbaar, alsmede bij de heeren D. de Wit, Molenkade c 29 en P. van Leeu wen aan de Overtocht en des avonds aan de zaal. Gelegenheid tot plaatsbespreken op den dag der uitvoering na de Hoogmis. DE ME1JE Vastenavondviering. Op Zondag 12 Fe bruari, des avonds om zeven uur zullen de parochianen in de gelegenheid gesteld wor den om de vastenavondviering der Jonge- mannenvereeniging „St. Jan" in het R. K. Schoolgebouw mede te vieren. Het programma ziet er erg aanlokkelijk «uit. Na het openingswoord zal de „Kleine Man" het wel en wee van De Meye van het afgeloopen jaar mededeel en, iets wat even als het vorige jaar, ongetwijfeld in de smaak zal vallen. De twee kluchten in twee bedrijven, beide bewerkt door Steph. van Cuyk, zullen voor het voetlicht worden gebracht, n.l. „Een bankbiljet van 1000. en „De bevende pillen". Men verzekerde ons, dat de lachspieren niet passief zullen blijven, zoodat we met groote belangstel ling dien avond zullen gaan bezoeken en er U in onze eerstvolgende editie een ver slag van zullen geven. Komt U ook kijken? Het zal U vast en zeker bevallen! HOOGMADE Maria-Congregatie. Aangespoord door het succesvolle optreden van de Jonge- mannenCongregatie verleden jaar in een uitvoering ten bate der armen van de pa rochie, hebben dit jaar de leden van de Jongedochterscongregatie de handen in elkaar geslagen, om ook dit jaar iets bij te dragen tot leniging van den nood der armen. En naar het programma te oordee- len, wordt het nog beter als vorig jaar. Eenige prachtige tooneelstukjes en een paar knal-voordrachten en daarbij nog de attractie van den avond: de verloting zon der nieten. Dit is iets, daar mag niemand ontbreken, daar krijgt men waar voor zijn geld; dubbele waar zelfs, n.L ontspanning en een prijs (indien u natuurlijk een lot koopt!). Het kan niet mooier, want met uw bezoek maakt u ook nog uw minder bedeelde medemenschen blij, en dat alle maal voor hetzelfde geld! Hoe bestaat het! Het programma is groot en daarom zijn wij allen op tijd, nietwaar! Precies zeven uur in de zaal van den heer Witteman. Hoe vlotter alles wordt afgewerkt hoe be ter en pretitger de stemming en nu komt iets voor de jongelui des te lan ger kunnen we genieten van 't gezellig samenzijn. Dus tot morgenavond, 7 uur precies! H AZERSWOUDE-Rl JN DDK Trekking loterij. De officieele datum van de trekking van de verloting, die door het bestuur voor de viering van het eeuw feest der parochie van den H. Barnardus is opgezet, ten bate van het bovengenoemd feest, zal plaats hebbe nop Maandag 20 Fe bruari des avonds te 7 uur in de R.K. SchooL De prijzen voor de genoemde verloting (dat zijn er 150 in getal) zijn te bezichtigen vanaf Zaterdag 18 Febr. bij den heer D. v. Niekerk. Dat de trekking zoo spoedig kan plaats hebben is zeer zeker te danken aan de groote activiteit, die de heeren zoowel als de dames der Maria-Coigregatie aan den dag gelegd hebben, om dit groote getal (als wij ons niet vergissen zijn er 4000 ii getal) loten te verkoopen. Maar ook de kooplust van de parochianen, om door het koopen van deze loten bij te dragen voor dit zoo schoone parochie-feest. NIEUWERBRUG Auto te water. Gisteravond omstreeks half 10 geraakte een auto van de garage houder B. alhier in een langs de Rijks straatweg loopende sloot bij de woning van den heer Moons. Met deze auto waren een drietal jonge lui, de gebroeders v. V. en V. uit rijden geweest en hield de leerling-chauffeur v. V. het stuurrad omkneld. Dit stuurrad vasthouden deed hij even met één hand om met de andere hand het portierraam dicht te doen. Bij deze manoeuvre verloor hy de macht over het stuur met bovenge noemd gevolg. De dne personen kwamen er met slechts lichte verwondingen af, doch de auto was zwaar beschadigd. Nog denzelfden avond is de auto met een kraan wagen gelicht. De rijksveldwachter stelt een onderzoek in. De gemoedelijke veldwachter. Het is nog al eens veel de gewoonte om, als een ingezetene door het tolhek komt, deze zelf of een ander persoon het tolhek opent om hem door te laten. Hoewel ingezetenen vrij van tol zijn, is dit bovenstaande toch niet aan te bevelen. Dit ondervond een ingezetene, toen hij het tolhek op de Rijn brug passeerde en dit zelf opende. De rijksveldwachter was in de buurt en schreef hem op de „bon". Het is strafbaar als onbevoegden aan het tolhek komen en dit openen, ook al doet men het tolhek weer terstond dicht. Men zij dus gewaar schuwd, want ook hier luidt het devies: Handen thuis! OUD-ADE Uitvoering. Woensdagavond gaf onze R.K. Tooneelclub „Door vriendschap saam- gebracht" een vastenavonduitvocring in café v. d. Hulst, welke avond in alle op zichten geslaagd mag heeten. De zaal was tot de uiterste hoeken bezet. De voorzitter, de heer J. v. Seggelen, sprak een kort ope ningswoord en wenschte alle aanwezigen een genoeglijken avond, terwijl hij tevens nog eenige punten van het program nader toelichtte. Hierna kwamen de tooneelisten voor het voetlicht met het blijspel in drie bedrijven: „De groote Onbekende", van Jan Grosfeld. De spelers bleken goed in hun rol thuis. Verschillende rollen werden dan 004 schit terend vertolkt, temeer daar men momen teel over geen regisseur te beschikken heeft. De goedige Akkermans met zijn kippige, door liefde verblinde, vriend Sterrenhol; pensionhouder Huisknip met zijn zoontje Sjeffie, alsmede zijn trouwlustige huis houdster Gielia, welke vooral het mikpunt was van Henk met z'n kornuiten, waren geslaagde vertolkingen. De uitwerking van een huwelijksadvertentie werd in dit stuk vermakelijk weergegeven. Het spel moest dan ook meermalen onderbroken worden vanwege de daverende lachsalvo's. Tijdens de pauze zorgde een accordeonnist voor de goede stemming door het spelen van popu laire liedjes, welke werden meegezongen. Hierna volgde nog een tweetal komische stukjes, welke ook vlot verliepen. De voor zitter bracht vervolgens dank aan allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van dezen avond, waarop „Door vriendschap saamgebracht" ongetwijfeld met genoegen kan terugzien. Dit was voor een groot deel te danken aan het costuumhuis „Erato" te Leiden, dat met de costumeering en grime belast was. RIJPWETERING B.V.L.-wedstrijden. Op Vrijdag 10 Februari werden in het café „Rustoord" de laatste series geschQten in de onder linge wedstrijd van de B.V.L. afdeeling Rijp wetering. De wedstrijd, waarbij de leden in een A en een B-klasse waren verdeeld bestond uit drie series van 10 schoten, waarbij de twee beste series be slissend waren. De eerste prijs in de A- klasse werd behaald door J. Wolvers met 191 punten, die in de B-klasse door N. Bakker met 181 punten. De overige prij zen in klasse A vielen achtereenvolgens ten deel aan F. Bisschop, P. Meyer, Jac. Borst, C. Jagers, J. Straathof, Th. Waas dorp en G. Ganzevles. In de B-klasse wer den de resteerende prijzen gewonnen door P. v. Emmerik, J. Daleman, J. Lud- lage, J. Oudshoorn, S. Borst en Th. Wee- nink. Als deze wedstrijd beschouwd mag worden als voorbereiding voor de op han den zijnde bekerwedstrijd van de vijf af- deelingen van den B.V.L. in de gemeente Alkemade, dan kunnen we, gezien de re sultaten van vorige jaren, constateeren dat de afdeeling Rijpwetering in deze wedstrijd lang niet kansloos zal zijn. Tooneelvereen. „Elk een gunst". Zon dag a.s. 12 Febr. zal de R. K. Tooneelver een igir^ „Elk gunst" in de zaal van het café „Rustoord" een uitvoering, ge ven. Als eerste nummer vermeldt het programma „Sjappie" een spel uit de Bossche volksbuurten, in 4 bedrijven door Pieter Duijnhoef, een stuk, waarin vooral de jonge leden der vereeniging zullen ge tuigen van him kunnen. Verder zal nog worden opgevoerd de klucht in één bedrijf „Corruptie". Wanneer we eindelijk nog vermelden, dat er voor een goede muzi kale illustratie is gezorgd, dan zal het wel overbodig zijn te voorspellen, dat de bezoekers een prettige avond te wachten staat. We kunnen dan ook de bewoners van Rijpwetering en omgeving een be zoek aan „Rustoord" op den avond van 12 Februari warm aanbevelen, mede om de vereeniging, die veelal haar uitvoerin gen voor een liefdadig doel geeft, te steu nen. ZOETERWOUDE Volksbond. De leden worden nog eens herinnert aan Maandag 13 Februari. Het bestuur vertrouwt en hoopt, dat velen aan dezen oproep gehoor zulen geven. Denk nu eens niet: dit is toch niets voor mij. Neen het kon juist wel eens wat voor u zijn. Ook op de vrouwen wordt een be roep gedaan om hun man even te herinne ren aan Maandag 13 Februari! Rattenbestrijding. In de week van 13 tot en met 18 Februari zal in deze ge meente worden begonnen met de ratten bestrijding. Een groot aantal pakjes met vergif zal op verschillende plaatsen wor den uitgelegd, terwijl desgewenscht per soonlijk aan het uitleggen van dat vergif kan worden deelgenomen door de inge zetenen. Aanvragen kunnen gericht wor den aan den gemeente-opzichter. Het ver gif is onschadelijk voor mensch en dier, met uitzondering van knaagdieren. Men lette dus b.v. op konijnen, fretten e.d. Een ieder wordt verzocht zijn mede werking te willen verleenen, wanneer daartoe een beroep wordt gedaan, ten einde een zoo groot mogelijk succes te mogenbereiken. BOSKOOP Vereeniging Boom- en Plantenbeurs. Gisterenavond had in Hotel Neuf de jaar vergadering plaats van de Vereen. Boom- en Plantenbeurs afd. N.T.B. Boskoop. De heer B. Bunschoten gewaagde van de goede samenwerking in het afgeloopen jaar tus- schen L.T.B. en C.B.T.B. Na voorlezing van notulen en jaarverslag van den secretaris, welke ongewijzigd werden goedgekeurd, gaf de penningmeester een overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat den nadee- lig saldo was te boeken, waardoor de re serve zal moeten worden aangesproken. De begrooting voor 1939, welke uitvoerig werd toegelicht, werd goedgekeurd, waarna de verslagen volgde der verschillende commis sies. De Boskoopsche Beurs had verschillende verbeteringen aangebracht, met name, het aanschaffen van boxen, met bijbehoorende verlichting. In totaal waren er dertig beurs- dagen. Van de Rozen-commissie werden twee leden benoemd in de vaste keuringscom missie der Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Voorts werden slechts twee aanvragen voor keuring behandeld, in beide gevallen werden geen bekroningen toege kend. Een aanvrage voor subsidie werd wederom ingewilligd. Het scheidsgerecht behoefde maar één geval te behandelen. Door persoonlijk advies van verschillende leden werd veel voorkomen, waaruit wel bleek, dat de preventieve werking van het scheidsgerecht niet mag worden onderschat. Tevens werd goedgekeurd het voorstel, om ook leden van de L.T.B. en C.B.T.B. zitting te laten nemen in de Rozencommissie en het scheidsgerecht De medewerking van deze organisatie, alsmede die van de Bond van Plantenhandelaren en de Vereen, voor Boskoopsche Culturen, zal te dien einde worden aangevraagd. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren L. Konijn, Jac. van Otterloo en Anth. Borst met algemeene stemmen herkozen. Hierna volgden verschillende mededee- lingen, betreffende de genomen en in voor- bereding zynde maatregelen van Regee- ringswege, welke reeds meerdere malen naar voren zijn gebracht. De afkoop zal dit jaar 125.000 gld. zijn zoodat voor 150 gld. per H.A. kan worden afgekocht. Tenslotte werd naar voren gebracht, dat de vorst van de afgeloopen winter zeer veel schade had aangericht. Het bestuur deelde mede, dat zy in dezen paraat zou zijn, en zou trachten bij de Regeering een tegemoet koming te verkrijgen voor de getroffen kweekers. Een persconferentie, welke was belegd door bemiddeling van de N.T.B. heeft er reeds het hare toe bijgedragen, om er bekendheid en de noodige aandacht aan te schenken. Het is inderdaad voor velen een gevoelige slag geweest Nadat nog verschillende huishoudelijke kwesties werden besproken en waar moge lijk opgelost werd de vergadering, welke zeer goed bezocht was, gesloten. Zjjdeweg weer opengesteld. Het eerste gedeelte van den Zijdeweg in Boskoop is thans in zooverre gereed, dat vanaf de dorpstraat tot aan den on-be'waakten over weg Zaterdagmmiddag de opening kan worden voorzien. Het zal echter zonder eenig officieel vertoon geschieden, doch voor de bewoners van de Julianastraat en omgeving is er weer een nieuwe moeilijk heid gerezen aangezien de Trio-bussen van Boskoop naar Leiden van den nieuwen weg gebruik maken en niet meer het Juliana- kwartier aandoen. Gemeenteraad. Op Vrijdag 17 Febr. zal de Raad der Gemeente Boskoop in open bare vergadering bijeenkomen ten Ge meentehuize. De onderwerpen ter behandeling zyn: 1. Opening en trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van Eerste Kamer DE BEGROOTING VAN FINANCIËN Nadat het noodwetje inzake de concessie loop autobussen door de Eerste Kamer gisteren was aangenomen, is de behande ling van de begrooting vastgezet. Aan de orde was: Na de heropening der vergadering is aan de orde hoofdstuk VII (dep. van Finan ciën) der Ryksbegrooting voor 1939. De heer VAN VOORST TOT VOORST (R.K.) wijst op de zware lasten, rustende op landgoederen. Het verheugt spr. dat de minister hiervoor niet blind is. Hoe zal de in uitzicht gestelde belastingverminde ring over de landgoederen worden verdeeld en zal ze met 1 Mei ingaan? Spr. ziet met bedrukt gemoed de ver zwaring van belastingen voor het geheele volk tegemoet. De eenige lichtzijde is, dat ze de werkgelegenheid niet belemmert. Spr. vraagt vermindering van perso- neele belastingen voor pleegkinderen. De heer VAN RAPPARD (Lib.) sluit zich aan bij de opmerkingen van den vori- gen spreker betreffende landgoederen. In zonderheid klaagt spr. over de toepassing der personeele belasting. De heer POLLEMA (C.H.) blijft zijn standpunt van verleden jaar, dat bij een zwevende gulden een sluitend budget niet de eerste, maar de tweede post is. Spr. keurt het af, dat de regeering wei gert eenige mededeelingen over het Egali satiefonds te doen. Spr. vraagt opening van zaken. De heer VON BöNNINGHAUSEN (N.S.B.) zeg, dat de minister van Finan ciën niet moet zijn de bewaker van het kapitaal der volksvreemden, van het inter nationale kapitalisme. De Staat moet ge zien worden als een volkshuishouding en het belasting betalen als het helpen aan de instandhouding ervan. T.a.v. het egalisatiefonds geeft de minis ter slechts orakeltaal te hooren. Zullen we bij een internationaal conflict over ons eigen goud kunnen beschikken? De heer DE ZEEUW (S.D.) keurt het af in den president van de Nederlandsche Bank, dat hij openlijk zijn afkeuring heeft uitgesproken over het regeeringsbeleid. Spr. bepleit voorts opheffing van het bank geheim. De minister van Financiën, de heer DE .WILDE zegt, dat niet alleen houders van landgoederen ktegen over den druk der personeele belading. Spr. kan zijn voorne mens ten deze nu nog niet mededeelen. Met 1 Mei zullen ze nog wel niet kunnen zijn ingevoerd. De houders van landgoe deren worden het zwaarst gedrukt door de vermogensbelasting en de verdedigings belasting Inzake opheffing van het bankgeheim wordt het advies van den economischen raad afgewacht. Het is juist een vrucht van het parlementaire stelstel, dat de regeering na zoo jaren lange aandrang nog eens een onderzoek in stelt. Spr. betoogt dat onze belastingheffing stellig een sociaal karakter draagt. Het Werkfonds is geen Duitse] nabootsing. T.a.v. het egalisatiefonds moet spr. met den heer Pollema wel van meening verschil len. Trouwens, een minister van Finan ciën moet altijd in de eerste plaats streven naar een sluitend budget Het egalisatie fonds moet geheim werken. Anders behoeft het er niet te zijn. Speculatie die invloed heeft op den koers van dengulden, moet worden tegengegaan. Spr. wijst op den naar verhouding stabielen koers van den gulden. Spr. betoogt dat het bekende adres der negen mannen bedoeld is tot steun van den minister. Na re- en dupliek wordt de begrooting van het departement van Financiën voor 1939 z.h.st. aangenomen (aanteekening, dat de N.S.B.-fractie tegen is). De vergadering wordt te 3.35 uur ver daagd tot a»s. Dinsdag één uur. de notulen der vergadering van 23 Dec. 1938; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededee- ilngen; 5. Voorstel om te besluiten tot toe kenning van voorschotten aan de besturen van scholen voor Bijzonder, gewoon en uit gebreid Lager Onderwijs, op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1939. 6. I a. Voorstel tot het vaststellen van een instructie voor den gemeente-ontvanger; b. het aanwijzen van zyn vervanger en c. opheffing van zijn zekerheidsstelling dd. 8 Maart 1908; II. Be- eediging van de plaatsvervangend gemeen teontvanger; 7. Voorstel tot het wijzigen van den titel van het hoofd van den dienst van publieken werken en van zyn assis tent; 8. Voorstel tot aanvulling van het ambtenaren en werkliedenreglement; 9. Voorstel tot nadere bepaling van de huur prijzen van de woningen Julianastraat nos. 63, 65, 67, 71 en 73; 10. Voorstel tot wijzi ging van de begrooting der Gasfabriek, dienst 1939; 11. Voorstel tot wijziging van de Gemeen te-begrooting, dienst 1939; 12. Voorstel tot wijziging van het besluit van 10 Sept. 1936 tot waarborging van de rente en aflossingen van de door de tentoonstel- lingsvereeniging „Boskoop" gesloten geld- leening; 13. Rondvraag. Geboren: Johannes Gerardus Maria, z. v. J. S. Pannebakker en A. S. Straver Dirk Cornelis, z. v. C. Frets en J. C. van Nes. Ondertrouw d:A. van Eyck en C. van der Laan. Getrouwd: J. van Tol, 26 j. en M. C. Schouten, 26 j. M. Kersbergen 23 j. en C. Groenedijk 19 j. J. H. de Lange 43 j. en B. H. Droog 23 j. Overleden: Johannes Geers, 80 j. Ohr. Vermeul, echtgen. van A. Assenberg, 45 j. SPORT WATERSPORT HXS.WA.-NAJAARSTENTOON STELLING. In de eerste of uiterlijk de tweede helft van October zal in de Apollohal te Amster dam een H.I.S.W.A.-najaarstentoonstelIing worden gehouden. De juiste data zijn nog niet bepaald. De H.I.S.W.A. zal voorts aan de repre sentatie ten behoeve van de internationale watertentoonstelling te Luik deelnemen en wel met een Pampusjachtje waarom heen moddellen van door de H.I.S.W.A.- leden gebouwde of ontworpen jachten wor den gegroepeerd. Verder zal de stand ver lucht worden met diapositieven van ver schillende in Nederland gebouwde jachten. Het bestuur van de H.I.S.W.A. houdt voorts rekening met de mogelijkheid, dat in 1941 te Rotterdam een tentoonstelling zal worden gehouden naar aanleiding van de opening van de Maastunnel. In dat ver band is het niet uitgesloten te achten, dat de periodieke H.I.S.W.A.-tentoonstelling in 1941 te Rotterdam wordt gehouden. Academienicuws LEIDEN. Geslaagd: doe toraal-examen Rechten: de heer M. J. Bruigom, 's-Gravenhage. candidaatsexamen theologie mej. L. Olie, Oegstgeest en de heeren D. Wolfson, Voorburg, T. Bruinsma, Kijkduin. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Febr. Groenten veiling. Per 100 kg.: roodekool 5.00—7.20, savoyekool 5.40—6.70, boerenkool 1824, rapen 1 20—4.00, prei 6.90—10, kroten 3.10 —4.50, kroten, gekookt 5—7, uien 0.80 6.20, peen 1.808.00, spruiten 230, andijvie 30—33, Nero f 9.60—12.10, wit loof 527, spinazie 45—48, per 100 stuks: knolselderie 5.90—15.10, per 100 bos 815, selderie 11.1021.10. 11 Febr. Boter. Aanvoer 190 kg. boter. Pryzen: prima Fabrieksboter 1.56, prima boerenboter 1.50—1.60 per kg. Turfmarkt van 6 tot en met 11 Febr. Lange turf geen aanvoer, pryzen 910 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 10 Febr. Eieren veiling, Pryzen: kippeneieren 3.20—3.?0, kuiken eieren 2.80, eendeneieren 2.70 per 100 stuks, boter 66—70 cent, kaas 18—30 cent per pond, kippen 60—85 cent, hanen 0.80 —1.35, konijnen 0.55—2.10, eenden 70 cent per stuk. TER AAR, 10 Febr. Centrale Veiling. Andijvie 7680 cent, waschpeen 4.40 6.50, uien 4.90—7.00, prei 5.00—5.20, spruitkool 11.10—14.10, witlof 4.00— 21.40, kroten 2.10—3.20, selderie 8.00. UTRECHT, 11 Febr. Vee. Totaal aange voerd 3295 stuks vee, w. o. 775 runderen, stieren 2630 cent per pond, handel kalm, prijshoudend; slachtkoeien 2e soort 30—34 cent, 3e soort 26—29 cent, handel matig, prijzen onveranderd; vaarzen 140 —200 per stuk, melkkoeien 170—270, kalf- koeien 180—280, varekoeien 130—210, handel gedrukt, prijzen terugloopend; 100 magere kalveren 40—110, handel gedrukt prijzen lager; 1150 nuchtere kalveren 4 - 6.50 per stuk, handel kalm, prijzen on veranderd; 68C magere varkens en schram men resp. 22—34 en f 16—22, 470 biggen f 916 per stuk, handel redelijk, pryzen iets oploopend; 120 Magere schapen 12 ?2, handel oudere schapen kalm, éénjarige redelijk, pryzen onveranderd. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.70, 150 kg. kaas 50—70 cent per kg., 35.000 eieren 34 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Febr. Groenten- veiling. Per 100 kg.: roodekool 4.506.90, gelekool 4.70—6.80, uien 4.00—5.75, per kist van 20 kg.: waspeen 0.80—1.90, proten 6(i90 cent, per 100 stuks: knolselderie A 12.40—16.00, idem B 7.00—11.60. LOOSDUINEN, 10 Febr. Groentenveiling. spinazie 1.90 per 4 kg.; selderie 14.00— 18.30 per 100 bos, knolselderie 3.306.90 per 100 stuks, prei 11.70—12.30 en andijvie 22.7526.50 per 100 kg. Dunsel 6679 per 100 kg. ZEVENHOVEN, 8 Febr. Eieren veiling. Prijzen: kippeneieren 3.10—3.80 en kui- ker.eieren 2.90—3.15 per 100 stuks. Aan voer 2419 stuks. ZOETERWOUDE, 8 Febr. Eierenveiling. Alg. Belang in Café Den Hollander. Prij zen: kippeieren 3.40—3.80, per 100 stuks, duiven 9—10 cent, kippen 10—65 cent, ha nen 65 cent, konynen 1.00—1.40 per stuk, kaas 2329 cent per pond. Handel vlug. VINKEVEEN, 10 Febr. Groentenveiling. Witlof I 17.50—23.50, idem II 10.00— 17.50, idem III 3.509.per 100 kg. Aan voer 6000 kg. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.72i/4 Berlijn 74.53 Parys 4.923/4 Brussel 31.361/3 Zwitserland 42.12 Kopenhagen 38.95 Stockholm 44 95 Oslo 43 85 New York 1.8515/16 Praag 6.38

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8