OMGEVING De Dieren-Jamboree VRIJDAG 10 FEBRUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HILLEGOM De Beurs. De Hriiegomsche Beurs werd gister door 172 personen bezocht; de handel was bevredigend. Door Jonkheer's Bloembollenbedrijf waren geëxposeerd 2 kistjes bloeiende tulpen (donkerrood) n.l. T. T. Pomona en M. T. Big Star. Verkooping. Gisteravond had in ho tel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder, alhier, de afslag plaats van het burgerwoonhuis Stationsweg 220, alhier, groot 2 A. 88 c. A. Het perceel stond in bod op 3975 en werd op 120 gemijnd, door den heer J. D. Phillippo qq, die dus koo- per werd vooi ƒ4095. Ten overstaan der notarissen J. Wild schut te Haarlem en D. Lodder, alhier: een woonhuis Mariastraat 52, groot 7.75 A. In hoogste bad gebracht op ƒ2325; niet ge mijnd. Een woonhuis Mariastraat 54, groot 1.68 A In hoogste bod gebracht op ƒ2175; niet gemijnd. Combinatie der 2 huizen, staande op 4500 werd gemijnd op f 120 door den heer N. J. J. Assendelft qq alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het wisselvallige weer van dezen winter doet zich meer en meer gelden en heeft een belangrijke invloed op de prijzen. Alle pro ducten werden aanmerkelijk duurder en er komt reeds eens vrees voor een tekort en een aanzienlijke verhooging der prijzen voor gedurende het voorjaarsseizoen. Voor al nu na de eerste een tweede winter intrad en er nog zeer weinig groei te bespeuren valt. Het heeft ook een steeds toenemende invloed op peulvruchten en ook de bus groenten moesten duurder betaald worden. Men maaakt van deze gelegenheid gretig gebruik om er wat op te leggen. Geen won der dat er ook reeds gesproken wordt van hamsteren. Er werd ook al, al is het niet in 't groot, aan „hamsteren" gedaan. De tuinders hebben er dit voordeel van dat alles thans geld opbrengt, ook de tweede en derde soort. Dat kan nog iets goed maken. De noteering was voor roode kool in matige kwaliteit, want van 1ste kwaliteit kan moeilijk meer g*=sproken worden, van 5.80 tot 7.70 per 100 K.G. en gele kool behoefde er niet voor onder te doen, in tegendeel, deze bracht van 6.— tot 7.80 op. Ook voor uiën kwam weer meer belang stelling en goede kwaliteit werd goed be taald, van 6.90 tot f 8.30 kon geboekt worden. Van Prei was de aanvoer onbe- teekenend, 't behoort tot de producten die het meest van de vorst geleden hebben. Waspecn werd graag gekocht voor 0.90 tot 1.90 per kist van 20 K.G. Die van de vorst geleden hebben zijn nu zoowat op geruimd. Toch is er nogal verschil in de kwaliteit on meerdere tuinders die een goed houdbaar product hebben, wagen het er op om ze nog wat te bewaren, in de vaste veronderstelling verkecrend, dat er binnen kort een tekort aan groente, dus ook aan waspeen zal zijn. De hooge prijzen van voorjaar 1938 zijn ze nog niet vergeten .n men meent dat er meer kans voor ver- hooging is dan toen. Men wil dus een gokje wagen. Ook voor Kroten is nog steeds goede vraag en ook hiervoor is de prijs in op gaande richting. Betaald werd van 0.60 tot 0.90 per kist van 20 K.G. Voor kroten een besten prijs. Knolselderie behalen een ongekende prijs. Het zal weinige tuinders heugen dat voor eerste soort selderieknollen van 14.— tot 18.10 per 100 betaald werd. Thans was zulks het geval. Maar het is hiermede zooals steeds, het zijn maar wei nige tuinders die van dezen abnormalen prijs profiteeren. De B-kwaliteit bracht het zelfs tot 9.80 a 13.90 per 100. Ook Boe renkool staat in het teeken der belangstel ling. Ook hiermede is het als met de knol len, een kleine groep van tuinders profi teeren er van. Betaald werd de ongekende prijs van f 0.58 tot 0.90 per kist van 6 K.G. Van Witlof schijnt er ook nog niet veel voorraad te zijn. De aanvoer is maar klein, de prijs best. Die het dus maar kan aan voeren. Naar gelang van kwaliteit werd van 10 tot 17.60 per 100 K.G. betaald. In het algemeen genomen is er dus geen reden tot klagen, al zijn er, zooals steeds, ook nu slachtoffers, die van de hooge prij zen niet kunnen profiteeren. Die dan een volgende maal, zullen we maar hopen. Teelland. Van gemeentewege werden eenige perceelen teelland publiek verhuurd. Er was veel belangstelling voor, doch bij de verhuring bleek, dat het grootste perceel volgens de Pachtwet niet voor een termijn van 2 jaar mag worden verhuurd, doch voor een periode van minstens 10 jaar, waartoe het gemeentebestuur niet kon be sluiten wegens uitbreidingsplannen. Ook een perceel aan de Sandtlaan kon wegens zekere bepalingen in de Pachtwet nog niet aan den huurder gegund worden. Mogelijk later wel. LISSE Volskbona. Onze afdeeling van den Nederl. R.K. Volksbond hield gisteravond haar 38ste jaarvergadering onder leiding van haren voorzitter, den heer J. P. de Koning. De opkomst was best, zelfs schit terend. De voorzitter gaf zijn vreugde te kennen over deze opkomst, temeer daar ze in den afgeloopen tijd middelmatig tot slecht was. In zijn resumé over 1938, zei- de hij, dat het ledental stationair is geble ven. De samenwerking was over het alge meen goed. doch in sommige onderafdee- lingen wordt de doelstelling wel eens voorbij gezien. Na het lezen der notulen werd allereerst de bestuursverkiezing aan de orde gesteld. Aftredend waren de heeren J. H. Slobbe, Ant. de Bruin, Jac. v. d. Zwet, P. Ver doom en L. van Dijk, terwijl L. v. d. Reep heeft bedankt. De heer L. v. Dijk stelt zich niet herkiesbaar. Behalve de af tredende waren nog als candidaten inge diend de heeren: C. Bon, W. Boon, L. Halfschepel, A. C. Koomen en F. J. van Kesteren Pz.. alzoo moesten uit dit 9-tal 6 worden gekozen. Er werd dan ook, om op te schieten, drie stembureaux benoemd. Inmiddels werd doorgegaan met het af werken der agenda en bracht de secreta ris allereerst zijn jaarverslag uit, waarin de verrichte werkazamheden van de af deeling alsmede van de onderafdeelingen op onderhoudende wijze de revue passeer den, waaruit bleek, dat over het algemeen een opgewekt vereenigingsleven heersch- te, alhoewel het vergaderbezoek beter had kunnen zijn. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn zakelijk verslag. Voor de in het afgeloopen jaar overleden leden werd een kort gebed voor hunne zielerust gestort. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat was ontvangen 5688.43 tegen een uitgave van 5665.39, alzoo een voordeelig saldo van ƒ23.04. Bij monde van den heer J. Mesman rapporteerde de kascommissie de bescheiden in de beste orde. De voorzitter betreurde het, dat de penningmeester, de heer L. v d. Reep, om gezondheidsredenen ontslag heeft moeten nemen, na 18 jaar in het bestuur zitting te hebben gehad, waarvan 9 jaar als pen ningmeester. Als bewijs van waardeering zal hem een rookstoel worden aangebo den. waarmede de vergadering met een hartelijk applaus instemde. Hierna werd de uitslag van de stem ming bekend gemaakt. Er waren uitge bracht 191 stemmen, waarvan 2 van on waarde. De eerste stemming besliste. Ge kozen werden C. Bon met 116 en F. J. van Kesteren met 110 stemmen en herkozen Ant. de Bruin met 163, J. H. Slobben met 157. P. Verdoorn met 138 en Jac. v. d. Zwet met 147 stemmen. De voorzitter fe liciteerde de ge- en herkozenen en bracht eer woord van dank aan het scheidend bestuurslid L. v. Dijk, die 19 jaar zitting heeft gehad in het bestuur, en bood hem als blijk van waardeering een zilveren vulpotlood aan met inscriptie. De voorzitter deelde mede, dat de Be schrijvingsbrief voor den Centralen Raad eerst in een bestuursvergadering zal wor den behandeld terwijl als afgevaardigden werden herbenoemd de heeren J. de Jong en Jer. Koelewijn en als plaatsvervangers de heeren Ant. de Bruin en L. v. d. Lans. Dank bracht de voorzitter voor de steun voor de werkeloozen, zijnde een bedrag aan geld groot ƒ272.20 en 139 pond vet. Voorts deelde de voorzitter mede, dat nog een ontwikkelingsavond zal worden gehouden en wel op Donderdag 23 Fe bruari, waarop hij het plan-Westlaof zal behandelen. Er is een Lourdes-comité opgericht, ten einde een fonds te vormen voor een reis naar Lourdes, waarvan de leden ter zij ner tijd mepr zullen hooren; comitéleden zijn C. Th. Duivenvoorden en H. von Leeuwen Vervolgens werd een gratis verloting gehouden om een zevental "overhemden. Bij de rondvraag maakte de heer Degger bezwaar, dat de onderafdeeling L.U.T.O. haar gelden niet gebruikt om het noodige materiaal aan te schaffen, doch uitsluitend voor een feestavond. De voorzitter zegde onderzoek toe Hierna verkreeg de eerw. adviseur, Ka pelaan J H M van Ingen, het woordk die een afscheidswoord richte tot de scheiden de bestuursleden, terwijl hij tevens een woord van felicitatie richtte tot de nieuw- gekozenen, welke twee jonge krachten zijn, hetgeen van de leden zeer goed ge zien is. Vervolgens gaf z.eerw. eenige nut tige wenken inzake medewerking tot het verkrijgen van een nieuwe Gemeenschap. In alle harten moeten wakker geschud worden de twee groote deugden: recht vaardigheid en naastenliefde. Met den christelijken groet werd deze mooie vergadering gesloten. Werkloosheid stijgende? Bq de Ge meentelijke Arbeidsbeurs staan thans in geschreven 592 werkzoekende personen, hetgeen 90 meer is dan in dezelfde week van het vorige jaar. Geboren: Jasper Cornelis, z. van J. van der Laan en H. Swijnenburg Jaco bus Hendrikus Agatha, z. van Chr. W. van der Salm en C. C. Onderwater Joanna Emerentia Maria, d. van J. Lleverse en E. M. Klein Petronella Agnes Maria, d. van H. G. Roolj akkers en M. C. M. van der Voorn. Overleden: J. Willemstein 81 j., wedr. van E. Broekhuizen A. de Kwaas- teniet 73 j., wedr. van E Vromans C. van Riel, 81 j., echtgenoote van H. A. Stokman. Gevestigd: Chr. Belderbos uit Rot terdam J. A. van der Lans uit Dord recht J. H. Daudeij uit Haarlem A. A. van Zeist uit Wassenaar J. H. Kerk hof uit Vlagtwedde J. B. van der Tuin uit Doesburg. Vertrokken: G. Vermeij naar Bloe- mendaal C. G. van der Kamp naar Wassenaar D. de Vijlder naar Does burg W. F Schouten naar Velsen H. W. en W. H. van Beek naar Haarlem J. C. Meijer naar Noordwijkerhout C. D. van der Vlugt naar Wassenaar, LISSERBROEK Feestavond „St. Deus Dedit". Woens dagavond hield de afdeeling Lisserbroek van de Nederl. R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" haar jaarlijksche feest avond in het café „Het Wapen van Lisse" van den heer A. Faas. De zaal was tjokvol. De voorzitter, de heer J. Hoogkamer, open de met den chr. groet en heette allereerst v/elkom aan den jerw. adviseur, kapelaan Brans, het bestuur der afdeeling Lisse van den R.K. Volksbond, waarvan zü onderafd. is het bestuur van „St. Isidorus" van Lisse, den 2en voorz. van het hoofdbestuur, de heer B. N. Loerakker te Hillegom en voorts aan de talrijke leden met hunne dames. Hij deed na een korte inleiding uitkomen, dat deze feestavond ook staat in het teeken van „Naar een Nieuwe Gemeenschap" en wees er op, dat ook de feestrede, uit te spreken door den heer Loerakker, dit jvel duidelijk zal maken Hierna werd door allen gezamenlijk het „Strijdlied" gezongen, waarna direct het woord werd verleend aan den feestrede naar. Na een korte inleiding, waarin spreker wees op de mythe van Rosenberg, waarin deze pas weer had verklaard, dat het pnesterkruis moet plaats maken voor het hakenkruis, waarmee voor de zooveelste maal het Concordaat met voeten wordt ge treden en de beginselen -'an het Christen dom, welke volgens Hitier de grondslag van de politiek zouden vormen, totaal wor den miskend, deed spr. uitkomen, dat de vorming van de Nieuwe Gemeenschap heel wat sociale arbeid vereischt. Dit mag ons echter niet pessimistisch stemmen. Ziet niet op tegen den berg werk, welke voor uw ligt, doch kijk om en ziet wat er de laatste 40 jaar, sinds Z. H. Paus Leo XIII z g. zijn beroemde Encycliek Rerum No varum de wereld inzond, door de pioniers is tot stand gebracht. Er weest optimist! Spreker liet even de oude otestand de re vue passeeren, toen de liberale overheer- sching nog hoogtij vierde en wees er op, hoe thans de ideeën totaal zijn omge vormd. Toen de arbeidersstand minder waardig, nu gelijkwaardig; toen miskend, nu erkend! Spreker zette klaar uiteen, hoe wij door het vervullen van onze sociale plichten, door een waar god. dienstig leven een nieuwe gemeenschap kunnen vormen. Een donderend applaus brak na deze met vuur uitgesproken rede los, waarvoor de voorzitter spreker dank bracht. Hiermee was het officieele gedeelte ge ëindigd en werd het verdere van den avond verzorgd door de tooneelvereeniging „Nut en Vermaak", welke opvoerde „De Lijdensweg", gemengd tooneelspel in drie bedrijven, onder regie van den heer C. El- fering, alhier. De inhoud van dit stuk mocht ons wel bekoren, en, alhoewel het vrij goed werd gespeeld, zou wat meer losheid van bewe ging op het tooneel door de spelers, doch voorad door de speelsters, de inhoud beter tot haar recht zou cjoen komen. „Wassenaar's Melody Maekers" zorgden voor goede muzikale afwisseling. Hetzelfde programma werd gisteravond voor de donateurs opgevoerd. Aan het einde dankte de voorzitter „Nut en Vermaak" voor haar medewerking en de aanwezigen voor hun belangstelling. LEIDSCHEN DAM Gemeenteraad. Dinsdag 14 Februari a.s. des avonds te 7.30 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van 6 woningen. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Prae-advies van B. en W. inzake een verzoek van de erven H. K. de Zwart over betaling van woninghuur. Voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie aan het burgerlijk armbestuur der voormalige gemeente Veur over 1938. Plan bouwrijp maken terreinen, aan de van Ruijsdaellaan, de St. Bonifaciusstraat enz. door particuliere Bouw Mij. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Voorburg inzake het openbaar lager onderwijs. Verkooping. Ten overstaan van de notarissen mr. J. J. van Melle te Kampen en W. A. Caron te Voorschoten werd gis teren in hotel „De Zwaan" in het open baar verkocht de tuinderswoning aan den Oostvlietweg no. 35, alhier met warmoe- zierstuin, grond als tuingrond bebouwd, schuur, warenhuis met 2680 ramen, waar van 790 verwarmd, geheel groot 2 H.A. 28 A. De perceelen 1 en 2, welke op 2 Fe bruari waren ingezet door den heer N. Boon te Wateringen op resp. 5500.— en 1650.werden heden in combinatie af gemijnd op 3100.door den heer A. Ammerlaan te Leidschendam. 40-jarig huwelijksfeest. Onder over- groote blijken van belangstelling vierde het echtpaar J. F. BleijsE. BleijsGod ding zijn 40-jarig huwelijksfeest. Het echt paar, dat op charitatief gebied veel en goed werk verricht, de heer Bleijs is o.m. voorzitteï van het R. K. Armbestuur en lid van maatschappelijk hulpbetoon en mevr. Bleijs o.m. bestuurslid van de St. Elisabethsvereeniging en het Wit-Gele Kruis mocht in den vorm van bloemen, felicitaties enz. vele blijken van waardee ring ontvangen. Des morgens te 9 uur werd door pastoor Kammers een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waaronder door het zangkoor op zeer ver dienstelijke wijze werd gezongen. Des avonds werd door de R. K. Harmonie St. Cecilia een serenade gebracht, waarbij het bruidspaar op hartelijke en waardereende wijze door burgemeester Keijzer werd toegesproken en gecomplimenteerd. NOORDWÏJK TER NAGEDACHTENIS VAN C. VERWEIJ. Een gedenkteeken. Reeds spoedig na het overlijden van den alom betreurden heer C. Verweij, in leven onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool, alhier, clie gedurende een lange reeks van jaren in diverse Kwaliteiten en op velerlei wijzen vooral in onze gemeente zooveel goeds heeft verricht, doken plannen op om diens nagedachtenis op*waardige wijze blij vend te eeren. Deze plannen zijn thans in zooverre ver wezenlijkt, dat dezer dagen is samengesteld een comité, o.a. bestaande uit vertegen woordigers van diverse organisaties, t.w. de heeren J. C. van der Meer, voorz., F. A. de Lincel, seer., Jos. de Mooij, penningm., J Beugelsdijk, P J. de Groot, P. C. Smit en H. C. van der Werf, .eden, welk comité poogt te komen tot de oprichting van een gedenkteeken op he., graf van den overle dene. In verband hiermede roept dit comité al le oud-leerlingen en allen, die op eeniger- lei wijze hunner erkentelijkheid of sym pathie jegens den oveilodene wenschen te betuigen, op, voor dit doel naar vermogen te willen bijdragen. Het zal op hoogen prijs worden gesteld, indien deze blijvende her innering door de medewerking van de breede lagen der bevolking mocht tot stand komen. Vandaar dat iedere bijdrage hoe klein ook, dankbaar zal worden aanvaard door de leden van het comité of door stor ting of overschrijving op giro No. 141164 van den pennihgmeester, den her- Jos. de Mooij. Wij twijfelen er niet aan, of dit sympa thieke doel zal veler daadrekelijke instem ming verwerven. WEER EEN GEVAL VAN KINDER VERLAMMING. Een tweede geval van kinderverlamming in onze gemeente is thans geconstateerd. Ditmaal betreft het een meisje, wonende te Noordwijk-Binnen, zes maanden oud. Het patiëntje is naar hgt Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. De werkloosheid. Vergeleken met twee weken terug is de werkloosheid in onze gemeente slechts met 10 verminderd, zoo dat het aantal ter arbeidsbeurs ingeschre ven werkloozen momenteel nog 764 be draagt, wat nog 92 meer is dan verleden jaar op dit tijdstip. Van deze 764 werkloo zen zyn 398 landarbeiders, 92 visschers 51 losse arbeiders, 27 timmerlieden, 27 opper lieden, 32 schilders, 18 metselaars, 22 chauf feurs, 10 stucadoors en de rest verdeeld over andere beroepen. Voorts staan er 47 vrouwelijke werkloo zen ingeschreven. NOORDWIJKERHOUT Propaganda-avond B.V.L. In de groote zaal van café „De Zwaan" hield Donderdag de plaatselijke afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm een propaganda-avond De samen komst werd geopend met een pittige marsch van de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" en het teerste couplet van het Wilhelmus. Toen de voorzitter van de plaatselijke commissie, de Burgemeester, den avond opende, bleek de zaal goed bezet te zijn door de genoodigden, de B.V.L.-ers met hun dames en belangstellenden. O.m. wa ren tegenwoordig de reserve-luitenant-ko lonel J. P. Boots, commandant van het V.L.S.-korps Z.-Holland-West; de reserve kapitein der Artillerie, de heer G. J. Bou logne, secretaris van de Nationale Land- stormccmmissie, ds. van Noort, dr. Wüs- ten en afgevaardigden van plaatselijke af- deelingen uit den omtrek. In den loop van den avond kwamen nog ter vergadering de zeereerw. heeren Pastoors Westerwoudt en Maas. Nadat de Burgemeester alle aan wezigen welkom had geheeten, sprak hij een woord van waardeering uit aan het adres van den plaatselijk leider, den re serve-kapitein der Infanterie, den heer Pijnenburg, voor het vele werk in het be lang van den Landstorm verricht. Spre ker heette ook bijzonder welkom alle le den van den B.V.L. en sprak de hoop uit, dat deze avond er toe zal leiden, dat vele nieuwe leden zich zullen aanmelden. Spreker memoreerde den spannenden tijd van Nov. '18, welke de aanleiding is geweest tot de wording van den B.V.L. Met den wensch, dat de B.V.L. in Noordwij kerhout moge groeien en bloeien onder leiding van den heer Pijnenburg, besloot de Burgemeester zijn openingswoord. Hierna nam kapitein Boulogne het woord en sprak over het Instituut van den B.V.L. Hij sloot zich aan bij de woorden van den Burgemeester, gericht tot den heer Pijnenburg, en liet vervolgens in zijn rede duidelijk uitkomen, dat de B.V.L. te gen socialisme, communisme en fascisme is en dat de Landstorm gespeend is van alle partijpolitiek. De B.V.L., zeide spre ker, overspant alle godsdienstige en staat kundige richtingen. De B.V.L. heeft twee doeleinden: le steun aan het wettig ge zag en 2e handhaving van de volksvrij heid. Spreker ging vervolgens diep m op de volledige godsdienstvrijheid, welke wij in Nederland genieten en dat we ons moe geven van eenige cijfers over den B.V.L., ten verzetten tegen staatsalmacht. Met het o.a. dat de organisatie thans 94000 vrij willigers omvat, welke verdeeld zijn over 20 korpsen, besloot kapitein Boulogne zijn schitterende en met groote aandacht ge volgde rede. Hierna nam overste Boots het woord, die eveens zeide het werk van den heer Pij nenburg, als plaatselijk leider zeer te waardeeren, doch ook waardeering te heb ben voor de 100 leden van den Land storm, achttien karaats mannen, zonder wie het werken niet mogelijk is. Moge deze mannen, aldus spreker, een voor beeld zijn voor de ongeren, hier aanwezig, om zich aan te sluiten bij den Landstorm. Hierna ging de overste over tot de uit reiking van brevetten voor koningsschut- ter en scherpschutter. Allereerst reikte hij het brevet van koningsschutter uit aan den leider van den Landstorm, reserve-ka pitein Pijnenburg en spelde hem het in signe van koningsschutter op den borst. Daarna reikte hij het brevet van scherp schutter aan 10 B.V.L.-ers uit, zijn waar deering uitsprekende voor hun plichtsbe trachting. De volgende B.V.L.-ers kregen dit brevet: J. L. Meeuwissen, J. G. Meeu wenoord, A. de Klerk, P. v. Leeuwen, E. v. Duin, S. Bergman, C. L. Borcharding, C. v. d. Berg, Th. Conijn en C. C. Wessels. De muziek speelde na deze uitreiking het „Lang zullen ze leven". Hierna werden dr prijzen van den schietwedstrijd uitgereikt. Het hoogst aantal punten voor dezen wed strijd was 100. De uitslag is als volgt: De wisselbeker, J. Pijnenburg, met 97 punten. Ie prijs J. G. Meeuwenoord 92 punten, 2e pr. S. Bergman, 87 p., 3e pr. C. v. d. Berg, 8 p., 4e pr. C. Borcharding 81 p. De mu- ziel speelde vervolgens de bekende defi- leermarsch van den B.V.L. en onder de pauze welke volgde „Jubelklanken", marsch van A. J. Maas. Alsnu werd gelegenheid gegeven tot het houden van korte toespraken. Hiervan maakten gebruik de hoogeerw. Pastoor Westerwoudt, ds. van Noort en pastoor Maas. Pastoor Westerwoudt had eenige brie ven uit de oude doos opgezocht, welke be trekking hadden op de opkomst in 1830 van Noordwijkerhouters cm den Koning te dienen. Ds van Noort opperde het idee om een damescomité op te richten, dat zor gen zal dat de plaatselijke afdeeling een vaandel krijgt. Pastoor Maas zeide, dat het hem getroffen had vanavond te beluiste ren, dat er onder de leiders van onze weer macht zooveel Godsvertrouwen is en spoorde zijn eigen parcchianen aan om zich voor den B.V.L. op te geven. Nadat een kop koffie geoffreerd was en een si gaartje werd even later overgegaan tot de vertooning van de film „Ons is een Ko ningskind geboren" en „20 jaren B.V.L.", welke films de moeite waard waren om te zien. Dit gedeelte van het programma zal wel goed in den smaak gevallen zijn. Sluiting volgde met het spelen van het 2e couplet van het Wilhelmus en een dank woord voor de opkomst door den Burge meester. Het was een prachtige avond, die zeker wel vruchten zal afwerpen voor den B.V.L. 83. Het werd een heel opstootje, want er kwamen zoo zoetjes aan nog meer kijkers en de een riep den ander er bij. Allen bulderden van het lachen en de arme Biggie wist niet waar hij zich moest bergen. 84. Eerst schaamde hü zich. Hij had wel in den grond willen kruipen; toen werd hij woedend; maar toen hij rondkeek en al die lachende gezichten zag, begon hij zelf ook te begrijpen, hoe grappig het geval eigenlijk was.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14