Het geluk ligt in de sneeuw HET VLUCHTENDE SPAANSCHE LEGER FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER K-RAYENBÜHL. (Nadruk verboden). 37) - Ik zal eens naar haar gaan zien, be sluit Grace plotseling en ze is al weg vóór Pap haar terug kan houden. Op de trap lopt zij Girsholm tegen he/ lijf, maar Grace laat zich niet ophouden. Straks baron, ik heb nu geen tijd Bene den zijn mijn vader en mevrouw Hissberg. Ik kom direct terug. Lichtelijk beduusd sjokt Girsholm ver der de trap af. Grace klopt aan de deur van Brigitte's kamer en treedt meteen binnen. Ze ligt op den divan, het gelaat naar den muur ge keerd. Grace legt haar hand op Brigitte's schouder en deze aanraking is genoeg om haar te doen opspringen. Ach, bent u het..? Brigitte glimlacht eenigszins pijnlijk. Wat hebt u? Kan ik u misschien helpen? Grace is werkelijk ontdaan. Het vertrok ken gelaat van de jonge vrouw boezemt haar vrees in. Neen, dat kunt u niet. Ik dank u wel, maar ik heb liever, dat u me alleen laat. Een hevige hoestbui doet de smalle schou ders schokken. Laat u mü toch alstu blieft..,. Grace streelt haar zachtjes over het haar en verlaat dan stil het vertrek. Beneden in de hal verdeelt Girsholm zijn gunsten tusschen Gritta en mr. Arlen. Wat is er met Brigitte aan de hand? vraagt Grace scherp. Girsholm deinst achteruit alsof hij een klap in het gezicht heeft gehad. Wat is er met Brigitte? herhaalt Grace luid. Eenige in de hall aanwezige gasten steken de hoofden bijeen. Kom Grace, treedt mr. Arlen energiek tusschenbeiden, terwijl hij zijn arm om haar schouder slaat. Ga mee.U excuseert me, baron Boven op haar kamer laat Grace zich in een stoel vallen; ze snikt zoo hartver scheurend, dat haar „Pap" de tranen in de oogen springen. O, die mannen., die ellendige man nensnikt ze. Daarvoor bestaat nog geen valscherm denkt „Pap". Hallo, Grace „Regen tropfen. Die an mein' Fenster klopfen. klagen de violen en de minachtende saxo foon echo't: „An mein' Fenster klopsen. Bijna honderd dansparen sleepen den tan go over 't spiegelgladde parket van de blauwe zaal in het Grand Hotel te Antons- wil. „Das merke dir Bringen ein' Gruss von mir.... „Ein Gruss von mir", kwettert ironisch het zilveren blik. Het is nog geen negen uur en toch is het balmasqué reeds in vollen gang. William Lersner, gekleed in het rijk be- stikte gewaad van een Chineeschen man darijn (zij het dan wijselijk zonder de daar bij behorende staart) baant zich een weg door de schuifelende paren en geeft hier en daar nog een laatste aanwijzing. Aan den ingang van de zaal troont vrou we Fortuna in eigen persoon, die de bin- nentredenden tegen - ontant geld kleine bordpapieren sleutels verkoopt, welke het mogelijk zouden maken zich toegang te verschaffen tot het geluksland. De netto opbrengst van dezen avond is bestemd voor een goed doel, n.L voor den aanleg van een rodelbaan, waarbij een aantal werkloozen uit de omliggende dorpen te werk zullen worden gesteld. Vandaar, dat niet alleen Vrouwe Fortuna er op uit is de gasten het geld uit den zak te kioppen. Zij wordt in de zaal zelf geassisteerd door een bekoor lijke jonge zigeunerin, die veler toekomst voorspelt uit de duistere lijnen van de hand of met de kaarten, al naar verkiezing, terwijl voorts nog eenige straatzangers vertolkers van 't levenslied een mars kramer, een danseres en een berenleider met zijn keurig nagemaakten viervoeter in organisatorisch verband een beroep doen op de offervaardigheid van de uitgelaten danslustigen. Er worden loten verkocht en schlager teksten, waarin Walter Dillmann's compo sitorisch genie zich in zijn vollen omvang openbaart. De leden van de voortreffelijke jazband vermogen er zelf niet ernstig bij te blijven èn voltooien de muzikale carica- tuur door eigen vondsten, die de dansende paren op hun beurt aanleiding geven van den foxtrott een echte Beiersche „Schuh- plattler" te maken en velen zien zich dan ook genoodzaakt m een lachkramp het veld te ruimen om in een der gemakkelijke fau teuils rond het spiegelgladde parket nieu we krachten te vergaren. Op hetzelfde tijdstip, waarop het gemas kerd bal in het Grand Hotel zijn hoogte punt begint te naderen, heeft in St.-Valen tin Dieter Prausnitz een gast op zijn ka mer. Ernst Seilenz is pas een uur hier, maar beide jonge mannen beginnen elkaar, dank zij de hier heerschende ongedwongenheid, al aardig te begrijpen. Seilenz, die leider is 'van een grooten werkloozencursus in het Roergebied, blijkt een ervaren paedagoog en zoo komt het, dat beiden al spoedig in een diepzinnig gesprek over beroepsaange legenheden zyn gewikkeld. Plotseling schiet Dieter iets te binnen: Dat is waar ook, meneer Seilenz, bent u niet bevriend met Brigitte Clamor? Ja, voor haar ben ik juist hierheen gekomen; ik ben bij haar moeder in pen sion en ik was een leerling van Brigitte's vader, maar hoe weet u....? Dieter vertelt hem nu ietwat verlegen, maar volkomen openhartig van den brief, die Petra destijds heeft gevonden en aan hem heeft doorgegeven ter verdere expedi tie. Seilenz staart langs Dieter heen in de verte en zegt, als deze is uitgesproken: Zoo, hm., dan bent u wel zoo onge veer op de hoogte. Denkt u.dat ik te laat kom? Te laat? Te laat is altijd relatief. Te laat is het nooitWaarom bent u eigen lijk hier afgestapt en niet in het Grand Ho tel in Antonswil? Ik wist immers niets van Brigitte's reis naar Munchen en ik zocht haaar dus hier in Kaiserhof. Weet juffrouw Brigitte, dat u hier bent? Ik heb haar even door de telefoon gesproken; ze is moe van de reis en kan me pas morgen ontvangen. Waarom gaat u niet naar het balmas qué? Daarvoor ben ik niet in de stemming. Over het algemeen voel ik trouwens niet bijster voor dat soort amusementen. En waarschijnlijk wilt u in een der gelijke omgeving Brigitte ook liever niet ontmoetten..? Dan zijn we het volkomen eens. Ik wensch Grace ook niet onder de gemaskerden te zoeken Ernst Seilenz vraagt niet, wie de hem onbekende Grace is. Hij ontwaart juist Dieter's reis-schaakbord dat op tafel ligt en vraagt: Hebt u zin in een partij? Neen, Dieter heeft er eigenlijk geen zin in, maar hy bemerkt, dat Ernst Seilenz, wiens rustige, zwijgzame natuur hem zeer sympathiek is, eenige afleiding zoekt en hij verklaart zich daarom onmiddellijk be reid. Midden onder het spel zegt Dieter plotseling, meer tot zichzelf dan tot zijn gast, die deze opmerking thans wel het al lerminst verwacht: Nee, 't is nooit te laat. Maar het is niet mogelijk, of althans ontzettend moeilijk om een ander tegen diens zin te helpen.. Gar- dez la dame! Ernst Seilenz doet een uitstekenden te genzet. Daar begin ik niet eens aan. Men mag een mensch tenslotte niet van zijn per soonlijke vrijheid berooven, ook dan niet als het voor zijn eigen bestwil is. Dat zov een vergrijp tegen den geest zijn. Wordt vervolgd. Een slagerij in de openlucht in een der interneeringskampen De eerstejaar leden van het Leidsche studentencorps maakten Woensdag van de gevluchte Spaansche regeeringstroepen te Argelès- ter gelegenheid van den 364sten dies-natalis der Universiteit een gecostu- sur-Mer meerden rij jool door de stad Mevrouw Nelk-de Rooy te Den Haag zal op 12 Februari a.s. haar 100sten verjaardag vieren. De bijna 100-jarige in gezelschap van haar beide lievelingskatten De Arabische dele gatie ter Palestijn- sche conferentie in St James Palace te Londen bijeen Strenge controle wordt uitgeoefend door de Fransche mobiele garde op elk convooi, dat uit Spanje de Fransche grens over schrijdt Een vrachtauto wordt aan een nauwkeurige inspectie onderworpen Het oorlogsmateriaal, dat door de Spaansche regeeringssoldaten op hun vlucht naar Frankrijk wordt medegenomen, wordt door de Fransche autori teiten onder strenae bewakina aesteld Nog steeds houdt de stroom van soldaten der Spaansche regeeringstroepen, die via de Fransche Zuidgrens Frankrijk binnentrekken, aan Een contingent vluchtelingen bij aankomst te Bourg Madame

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9